לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-08-2009, 09:01
צלמית המשתמש של MasterOfDeception
  MasterOfDeception MasterOfDeception אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל MasterOfDeception
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "איך יודעים שתכנית הגרעין, האירנית, היא למטרת ייצור פצצה?"

איראן חתומה על האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני. משום כך, היא מחוייבת לשקיפות מלאה בכל הנוגע לתכנית הגרעין שלה, ובהתאם היא זכאית להטבות רבות (רובן נוגעות לפיתוח כורים גרעיניים למטרות אזרחיות אאל"ט). כידוע לכולנו, איראן לא מנהלת את תכנית הגרעין שלה בשקיפות מלאה, למרות היותה חתומה על האמנה הנ"ל וחרף העובדה שהיא ממשיכה להנות מסל ההטבות המסופק לכל המדינות החתומות על אותה אמנה. עצם העובדה שאיראן לא מנהלת את תכנית הגרעין שלה בשקיפות מלאה, על אף היותה חתומה על האמנה, די בה כדי לעורר חשדות כבדים. מעבר לכך, בין אם איראן אכן מפתחת נשק גרעיני ובין אם לאו, העובדה שתכנית הגרעין שלה מתנהלת בעמימות ותחת איפול בזמן שהיא חתומה על האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני, משמעה עבירה על החוק. עבירה זו על החוק היא עילה מספקת לדרוש מאיראן להפסיק את תכנית הגרעין שלה כל עוד היא לא מתנהלת בשקיפות מלאה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-08-2009, 10:12
  NaDaVl NaDaVl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "איך יודעים שתכנית הגרעין, האירנית, היא למטרת ייצור פצצה?"

עד 2003\2 ידוע שהיה להם תוכנית צבאית.. אז הם ממש פיתחו אף את ראש הנפץ וחלקים של הפצצה עצמה.. (לפי פירסום בTIMES.. הם גם השלימו את זה)

מאחרי שגילו אותם, הם עברו בעיקר להעשרת אורניום מואצת - אורניום שהם מחר בבוקר יכולים לקחת ולהעשיר עוד יותר, ובתוך זמן קצר יחסית להיות עם מספיק חומר בשביל פצצה.

כשאתה מחבר את שלושת העובדות האלה, לתוכנית הטילים שלהם, ולהצהרות מנהיגיהם.. אתה מגיע לכך שזה דיי ברור שהתוכנית שלהם צבאית...

בנוסף אין מצב שהתוכנית שלהם היא סתם בשביל חשמל.. כי יש להם את כל הנפט שבעולם - והאירופאים כבר הציעו להם להביא את הטכנולוגיה שאיתה הם יוכלו בעצמם להפוך את הנפט לדלק..
וכבר הציעו להם הטבות כלכליות רבות מספור...
ישן 30-08-2009, 20:05
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
לא יודעים בוודאות מוחלטת מהסיבה הפשוטה שהאירנים לא מודים בזה

אבל יש הרבה מאוד סימנים וכנראה ראיות שמושגות בדרכים נסתרות ע"י ארגוני מודיעין שמצביעות על זה.
מטבע הדברים מדינה שמצהירה שהיר מעוניינת להשמיד מדינה אחרת לא תצהיר על פיתוח כלי נשק גרעיניים אם היא לא רוצה להזמין תקיפה ולהסתבך עם שאר מדינות העולם.
וכאשר המדינה שעושה את זה היא גם מדינה שכבר שלושה עשורים מצהירה שמטרתה היא השמדת מדינת ישראל אסור לקחת סיכונים.
הקונצנזוס כיום הוא שאירן מפתחת נשק גרעיני עקב ממצאים שונים באתרים רבים באירן, רכישת תרשימים לרש"ק גרעיני מהרשת של ד'ר חאן, התחמקויות מפקחי האו"ם ועוד ממצאים.
ההבדל בין גרעין למטרות שלום לגרעין למטרות נשק לא כ"כ גדול.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 30-08-2009, 22:34
  SkyMarshal SkyMarshal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07

אני רחוק מלהיות מומחה בנושא, אבל אחרי קריאת חלק מהתשובות כאן הייתי רוצה להוסיף כמה מילים משלי, בתקווה שאם אשגה מישהו יתקן אותי.

ראשית כל, אני בספק רב שהטיעון בקשר לאיומים שהושמעו או מושמעים ע"י הנהגת איראן נגד ישראל יחזיק מים בדיון מול מישהו שאינו מישראל. התגובה הנגדית תהיה: זו תעמולה לצרכים פנימיים שמנהלים כוחות פולטיים מסויימים לצרכים שלהם. ניסיון להעביר אנלוגיות בין נאומיו של נשיא איראן לנאומים בשנות ה-30 של המאה הקודמת טובים לטקסים, אבל לא ישכנעו את בן שיחתכם האירופאי, לצורך העניין.

דבר שני, יצא לי לשמוע טיעונים די משכנעים בדבר היתרונות הכלכליים שיש לאיראן בבניית כורים להספקת חשמל. אינני בקיא בנושא, אבל עיקרי הדברים הם שכדאי להם להשקיע בתשתיות גרעיניות כל עוד יש להם את האמצעים, ולאחר מכן לשחרר כמויות גדולות יותר של דלקים לייצוא ולספק את דרישות ההולכות וגדלות לחשמל. אני מניח שיש פה אנשים שמכירים טוב יותר את התחום, אז אולי הם יפרטו יותר.

ועוד דבר שרלוונטי בדיון - פעמים רבות מה שמגיע לכותרות זה הכור הגרעיני בבושהר. אבל הבעיה היא לא בו, שכן הוא חלק לגיטימי מתוכנית אזרחית. גם עצם הספקת הדלק, אותם מוטות האורניום, מרוסיה לאיראן הוא לא בעייתי - כל עוד כול הדלק מוחזר לרוסיה. [משהוא שגם ממשל בוש תמך בו]

לגבי השאלה עצמה - אחזור על דברים שכבר נאמרו כאן:
לא יודעים בוודאות את השתובה עד ההכרזה הרשמית או עד ניסוי גרעיני, ולכן משתמשים בשירותי מודיעין. המקורות הם גם סודיים וגם פתוחים, כגון דוחות סבא"א. אבל פרטנית לגבי איראן יש סימנים שמעידים שכן מתנהלת תוכנית לפיתוח של נשק גרעיני וביניהם:
- מניעת מידע וביקורים באתרים מסויימים מסבא"א, משחקי חתול ועכבר עם המפקחים מטעמה.
- דרישה לבצע את ההעשרה באיראן, ולא להסתפק בדלק שיובא מרוסיה ויוחזר לשם לאחר השימוש. ובנוסף לכך חתירה לפיתוח יכולות העשרה בהיקף גדול ובלי פיקוח (או פיקוח מצומצם).
- קשרים עם רשת הפקיסטנית של עבדל קאדר חאן ועם צפון קוריאה.

אני מניח שיש סימנים נוספים שפחות ידועים לציבור שמתקשרים להשגת טכנולוגיות צבאיות שיכולות לשמש לפיתוח נשק גרעיני כגון טכנולוגיות לפיתוח ראשי קרב מתאימים. גורם אפשרי נוסף, מבחינת הכוונות, הוא שיש החושבים כי המלחמה האמריקאית מול עירק שכנעה סופית מספר מדינות וביניהם איראן, שאם לא תהיה להם הרתעה גרעינית ולו ברמה הנמוכה ביותר (כגון צפון קוריאה), לא אהיה להם מה להעמיד מול צבא ארה"ב במקרה של סכסוך צבאי.

ובסופו של דבר כאשר מוסיפים את הכוונות (המוערכות), היכולות עכשיוויות ויכולות שייתכן ויהיו בעתיד - מגיעים למסקנות המתאימות.
-Lieutenant General William E. Kepner

ישן 30-08-2009, 23:03
  NaDaVl NaDaVl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.09
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי SkyMarshal שמתחילה ב "אני רחוק מלהיות מומחה בנושא,..."

1. אכן עם בושהאר אין בעיה כל עוד יש את השיתוף הזה עם הרוסים שהם מחזירים להם את מוטות הדלק.. אבל בושהאר זה סתם הסחת דעת ממה שהולך בכל הכורים האחרים.

2. הרווח הכלכלי של איראן מזה הוא אפסי לעומת ההצעה שהאירופאים והאמריקאים הציעו להם לפני שנתיים, ולעומת ההפסד האדיר שיש להם כתוצאה מהסנקציות עליהם.
כך שלטעון שהם עושים זאת מסיבות כלכליות זה חסר בסיס.. זה גרם גורם ויגרום להם להפסד כלכלי עצום.

3. ההצהרות של אחמדינג'אד הם לפוליטיקה פנימית? מה הם מנסים להגיד בזה? שהוא לא מתכוון להצהרותיו?
אבל הרי הם פועלים על פי כך, וממנים ומעבירים נשק לאירגונים שפועלים ישירות נגד ישראל.. ואת זה כבר אי אפשר לטעון שהם עושים בגלל "פוליטיקה פנימית"..
ובכלל.. ההנחה הזו שהם אומרים זאת בגלל פוליטיקה פנימית זו הנחה שאין לה בסיס מלבד ראיות נסיבתיות ("זה מועיל להם להגיד זאת").. כך שזה לא רציני..

4. לא התייחסת לכך שעד ל2003 ידוע שהייתה להם תוכנית צבאית ברורה, בה הם פיתחו גם את חלקי הפצצה.
בנוסף יש להם תוכנית פיתוח טילים גדולה.
ישן 31-08-2009, 05:31

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי SkyMarshal שמתחילה ב "אני רחוק מלהיות מומחה בנושא,..."

[QUOTEראשית כל, אני בספק רב שהטיעון בקשר לאיומים שהושמעו או מושמעים ע"י הנהגת איראן נגד ישראל יחזיק מים בדיון מול מישהו שאינו מישראל. התגובה הנגדית תהיה: זו תעמולה לצרכים פנימיים שמנהלים כוחות פולטיים מסויימים לצרכים שלהם. ניסיון להעביר אנלוגיות בין נאומיו של נשיא איראן לנאומים בשנות ה-30 של המאה הקודמת טובים לטקסים, אבל לא ישכנעו את בן שיחתכם האירופאי, לצורך העניין][/QUOTE]

גם אם בן שיחי האירופאי לא ישתכנע זה עדיין לא אומר שאני צריך לשנות את דעתי בנושא, ה"תעמולה לצרכים פנימיים" נמשכת כבר 30 שנה ולא התחילה אצל אחמדינאג'אד, ההצהרות בנושא השמדת ישראל התחילו במהפכה ונשמעות בעקביות ע"י בכירי השלטון ומשמרות המהפכה כבר 30 שנה, כולל בזמן מלחמת אירן עירק כאשר לאירן היתה יריבה הרבה יותר קרובה ומיידית.
זה מעיד על דרך חשיבה בסיסית של השלטון.
בנוסף צריך לזכור שדרך החשיבה הזו מגובה במעשים בשטח ע"י חימוש ותמיכה בחיזבאללה ובארגונים פלשתינאים הנלחמים בישראל, מבחינה מעשית אירן נלחמת בישראל כבר שני עשורים בעזרת שליחים.
אין שום סיבה שאדם רציונלי יתעלם מאיומים כאלו כאשר המאיים מפתח טכנולוגיה גרעינית.
לגיטימי לבדוק את הנושא ולפעול כנגדו גם אם בן שיחי האירופאי לא יבין זאת.
האירופאים הם לא מדד בעיני להבנה והכרה באיומים, גם אם נתעלם ממלחה"ע השניה, צריך לזכור שהצרפתים בנו את הכור בעירק כשכבר היה ברור מי זה סדאם חוסיין, חברות גרמניות, שוויצריות, בלגיות ועוד היו מעורבות בסיוע לאירן ועד היום זה כנראה נמשך.

[QUOTE]יצא לי לשמוע טיעונים די משכנעים בדבר היתרונות הכלכליים שיש לאיראן בבניית כורים להספקת חשמל[, דבר שני, יצא לי לשמוע טיעונים די משכנעים בדבר היתרונות הכלכליים שיש לאיראן בבניית כורים להספקת חשמל. אינני בקיא בנושא, אבל עיקרי הדברים הם שכדאי להם להשקיע בתשתיות גרעיניות כל עוד יש להם את האמצעים, ולאחר מכן לשחרר כמויות גדולות יותר של דלקים לייצוא ולספק את דרישות ההולכות וגדלות לחשמל /QUOTE]
ספק גדול מאוד אם זה נכון, לאירן בעיות כלכליות גדולות מאוד, אבטלה גואה, חוב חיצוני ענק, אינפלציה ועוד. קשה לראות את ההגיון שבהשקעת מיליארדי דולרים במשך שנים להפקת אנרגיה כאשר לאירן יש עתודות נפט שמספיקות לה לייצור עצמי ולייצוא כפי שנהגה לעשות שנים.
את הכסף, שמהווה סכום משמעותי מאוד היה ניתן להשקיע בשיקום הכלכלה.
גם אם נשים בצד את הבעיות הכלכליות של אירן אין תשובה חד משמעית באשר לכדאיות שבהשקעת מיליארדי דולרים להפקת מוצר שהאירנים יכולים להפיק בקלות ובזול בעצמם-אנרגיה, מה גם שהסיבוכים הבינ"ל בעת הקמת כורים מוסיפים ל"עלויות".
אם הכור היה רק למטרות אזרחיות והשיקולים היו רק כלכליים אירן מזמן ביתה מכניסה פקחים למתקניה על מנת למזער נזקים להשקעה הגדולה הזו.

במקרה של אירן לאור כל הסימנים והפעולות שלפחות בציבור ידוע עליהן -הסבירות היא שאכן מדובר בחתירה לנשק גרעיני ולמערב בכלל ולישראל בפרט יש את כל הסיכות להיות מודאגים לאור הצהרות המשטר.
יש מקרים שאי אפשר להרשות לעצמנו לחכות להוכחה חותכת.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 31-08-2009, 19:18
  SkyMarshal SkyMarshal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "[QUOTEראשית כל, אני בספק רב..."

נתחיל מהסוף. אני אציין שוב, כי אני כן מסכים לטענה שלאיראן יש תוכנית לפיתוח נשק גרעיני, אבל לעניות דעתי חלק מהטיעונים שנאמרו לעיל אינם מדוייקים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי צופה ורואה
במקרה של אירן לאור כל הסימנים והפעולות שלפחות בציבור ידוע עליהן -הסבירות היא שאכן מדובר בחתירה לנשק גרעיני ולמערב בכלל ולישראל בפרט יש את כל הסיכות להיות מודאגים לאור הצהרות המשטר.יש מקרים שאי אפשר להרשות לעצמנו לחכות להוכחה חותכת.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי NaDaVl
1. אכן עם בושהאר אין בעיה כל עוד יש את השיתוף הזה עם הרוסים שהם מחזירים להם את מוטות הדלק.. אבל בושהאר זה סתם הסחת דעת ממה שהולך בכל הכורים האחרים.
מסכים בהחלט עם שניכם, ולא טענתי אחרת.
ציטוט:
גם אם בן שיחי האירופאי לא ישתכנע זה עדיין לא אומר שאני צריך לשנות את דעתי בנושא, ה"תעמולה לצרכים פנימיים" נמשכת כבר 30 שנה ולא התחילה אצל אחמדינאג'אד, [...] זה מעיד על דרך חשיבה בסיסית של השלטון.
בנוסף צריך לזכור שדרך החשיבה הזו מגובה במעשים בשטח ע"י חימוש ותמיכה בחיזבאללה ובארגונים פלשתינאים הנלחמים בישראל, מבחינה מעשית אירן נלחמת בישראל כבר שני עשורים בעזרת שליחים.
דבריך חשובים מאוד, במיוחד בכל הקשור ללוחמה דרך שליח. אבל השאלה שנידונה באשכול היתה "איך יודעים שתוכנית גרעינית של איראן הינה לצרכים צבאיים". רטוריקה אנטי ישראלית לכשעצמה היא: (א) לא קשורה לשאלה זו (ב) לא טיעון חזק מספיק בהקשר של לחימה מול מדינה כל שהיא באזור, שכן חלק נכבד מהמדינות השכנות או הרחוקות משתמשות בה לצרכים הפנימיים.
ציטוט:
ספק גדול מאוד אם זה נכון, לאירן בעיות כלכליות גדולות מאוד, אבטלה גואה, חוב חיצוני ענק, אינפלציה ועוד. קשה לראות את ההגיון שבהשקעת מיליארדי דולרים במשך שנים להפקת אנרגיה כאשר לאירן יש עתודות נפט שמספיקות לה לייצור עצמי ולייצוא כפי שנהגה לעשות שנים.
את הכסף, שמהווה סכום משמעותי מאוד היה ניתן להשקיע בשיקום הכלכלה.
גם אם נשים בצד את הבעיות הכלכליות של אירן אין תשובה חד משמעית באשר לכדאיות שבהשקעת מיליארדי דולרים להפקת מוצר שהאירנים יכולים להפיק בקלות ובזול בעצמם-אנרגיה, מה גם שהסיבוכים הבינ"ל בעת הקמת כורים מוסיפים ל"עלויות".
ציטוט:
במקור נכתב על ידי NaDaVl
2. הרווח הכלכלי של איראן מזה הוא אפסי לעומת ההצעה שהאירופאים והאמריקאים הציעו להם לפני שנתיים, ולעומת ההפסד האדיר שיש להם כתוצאה מהסנקציות עליהם.
כך שלטעון שהם עושים זאת מסיבות כלכליות זה חסר בסיס.. זה גרם גורם ויגרום להם להפסד כלכלי עצום.
אני לא רוצה להיכנס לתחום שאיני מכיר טוב מספיק, לכן רק אגיד שלדעתי גם לאחר האמור לעיל ניתן לראות הגיון בהשקעה באנרגיה גרעינית (הרי ההשקעה לא התחילה מתמול-שלשום, והמצב הכלכלי אז היה שונה), ודרישה לעצמאות בתחום זה על פני כל מיני הצעות שתלויות בחסדיהם הפוליטיים של מדינות אחרות. אני כן מסכים שאם מסתכלים היום על התוכנית הגרעין האזרחית של איראן, וכוללים את הסנקציות הכלכליות ואת המצב הכלכלי* הבעייתי, אז אכן הטיעון הזה מתערער - וזה בין היתר מה שהסנקציות באות להדגיש.
[* במחשבה שנייה - ייתכן שגם כאן מישהו שבקיא יותר בכלכלה יכול לחלוק על הדברים, שכן השקעה בתשתיות לאומיות יכולה במקרים מסויימים להיות פתרון לאבטלה].
ציטוט:
אם הכור היה רק למטרות אזרחיות והשיקולים היו רק כלכליים אירן מזמן ביתה מכניסה פקחים למתקניה על מנת למזער נזקים להשקעה הגדולה הזו.
עם המשפט הזה אני לגמרי מסכים. אני לא מסכים עם כך שאין כל הגיון בטענות איראניות בעד כורים גרעיניים להפקת חשמל. לדעתי חשוב להבין טוב את הטענות של היריב על מנת להוכיח את עמדתך טוב יותר. לזרוק את הטענות על הסף זה לפעמים לא מדוייק.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי NaDaVl
בנוסף יש להם תוכנית פיתוח טילים גדולה.
בחזרה לנושא האשכול - עצם תוכנית טילים איננה תשובה לשאלה "איך יודעים שתכונית הגרעין האיראנית הינה לצרכים צבאיים". זה נכון שברגע שיש לך אמצעי שיגור [הערת שוליים - בהנחה שזה המונח הנכון בעברית, באנגלית הוא נשמע מדוייק יותר, שכן המילה "שיגור" מצמצמת את המבחר יותר מ-"delivery"] סביר יותר שתחפש חימושים חדשים שניתן להשתמש בהם, אבל עצם קיומה של תוכנית טילים איננה ראיה מוצקה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי NaDaVl
4. לא התייחסת לכך שעד ל2003 ידוע שהייתה להם תוכנית צבאית ברורה, בה הם פיתחו גם את חלקי הפצצה.
כללתי את זה במשפט "אני מניח ש." :-). אתה יכול להזכיר לי אילו חלקי פצצה הם פיתחו ומה מקור המידע ?
-Lieutenant General William E. Kepner

נערך לאחרונה ע"י SkyMarshal בתאריך 31-08-2009 בשעה 19:23.
ישן 31-08-2009, 19:42

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי SkyMarshal שמתחילה ב "נתחיל מהסוף. אני אציין שוב,..."

ציטוט:
השאלה שנידונה באשכול היתה "איך יודעים שתוכנית גרעינית של איראן הינה לצרכים צבאיים". רטוריקה אנטי ישראלית לכשעצמה היא: (א) לא קשורה לשאלה זו (ב) לא טיעון חזק מספיק בהקשר של לחימה מול מדינה כל שהיא באזור

רטוריקה אנטי ישראלית או דיבורים בלבד הם כמובן לא עילה למלחמה, הרטוריקה העקבית שמגובה במעשים לא מעידה על תוכנית גרעין אבל כן מהווה סיבה לדאגה באשר לכוונות אירן ואת הסיבה להיות דרוכים.
הרטוריקה מעידה במידה רבה על כוונה ומהווה חלק ממכלול של נסיבות אשר בשילוב עם חשדות לפיתוח נשק גרעיני מהווה סיבה גדולה לדאגה.

באשר לכדאיות ההשקעה הכלכלית, אפשר להתפלסף על זה שנים ולהגיע ל 10 מסקנות שונות.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 31-08-2009, 20:34
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "[QUOTE]השאלה שנידונה באשכול..."

יש כמה רמות של "ידיעה":
- רמה של ראיות בבית משפט
- רמה של שיכנוע מועצת הביטחון (למשל, ארה"ב הציגה בזמנו במועה"ב ראיות לנב"ק עירקי שביססו את כיבוש עירק ב- 2003 , למרות שלזכרוני אחרי הכיבוש לא נמצאו ראיות לכך). כרגע אין ראיות גלויות ברמה כזו לתוכנית ייצור נשק אירנית.
- רמה "מבצעית": סקירת האפשרויות, איסוף ובחינת המידע בנסיון להפריך את ההשערות השונות. לפי כך ניתן להעריך מה היריב עושה.

ההשערות כאן הן:
א. אירן מעוניינת בגרעין למטרות שלום, כפי שהיא מצהירה
ב. אירן מעוניינת בפצצה, או ב-"פצצה על המדף": חומר בקיע+ יכולת להרכיב פצצה.

כפי שצויין כאן באשכול, יש המון עובדות שסותרות את א': נסיונות להתחמק מפיקוח בינ"ל, תוכנית נשק בעבר, תוכנית טילים גדולה וכו'. זה מספיק לדעת שהם רוצים נשק גרעיני, אך ברמה "מספיקה" ולא ברמה הנדרשת לדיפלומטיה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:33

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר