לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2004, 12:11
  dorav dorav אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.03
יש לי התלבטות די קשה בבחירה בין כימיה לפיזיקה?

תראו עכשיו אני בכיתה י', במגמה מדעית....
ואני לומד 4 מקצועות הרחבה: כימיה, פיזיקה, ביולוגיה ומחשבים.
כרגע אני רק מתנסה או "טועם" מכל מקצוע, ובי'א אני כבר צריך להגיע לידי החלטה איזה 2 מקצועות להרחיב, כלומר לעשות בגרות 5 יח"ל בכל אחד.
אני בטוח שאני הולך על מחשבים, כי אני לומד את זה כבר שנתיים מכיתה ט', ולכן אני סגור על אחד.
הבעיה שלי איזה מקצוע שני כדאי להרחיב. ביולוגיה אני ממש לא רוצה, ככה שנשארו רק שני אופציות:
כימיה ופיזיקה.
הבחירה היא מאוד קשה כי כל אחד מהמקצועות הוא עולם בפני עצמו, ופותח דלתות רבות לעתיד, ולכן אני פונה אליכם כדי שתעזרו ותעייצו לי לאן כדאי לפנות ולבחור.
מי שלמד, לומד את אחד מהמקצועות או שניהם, שיכתוב פה את חוות דעתו(למה זה יותר כדאי, ומה יקדם אותי יותר בעתיד).
אני חשבתי דווקא על פיזיקה, מפני שבגרות בפיזיקה מהווה תנאי קבלה לטכניון ולמוסדות ברמה גבוהה, למרות שידוע לי שזה מקצוע ש"צריך לשבור את הראש" איתו....
מאידך, הכימיה זה תחום מאוד מפותח שאפשר להגיע איתו רחוק, ולעבוד במלא תחומים.
אז מה אתם חושבים?מה כדאי?
אני יודע שזה מאוד תלוי מה הכיוון שלי בעתיד, כי כל אחד ישמש אותי אחרת, אבל נסו לתת נקודות מבט שונות, למה אתם חושבים שזה יכול לעזור לכם....

תודה רבה לכל היועצים למינהם
חזרה לפורום
ישן 07-11-2004, 21:24
  dorav dorav אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.03
מה שאתה אומר נשמע ממש מנותק מהמציאות.....
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Idjo שמתחילה ב "מה שיותר מעניין ומתאים לך,..."

Idjo:
"מה שיותר מעניין ומתאים לך, ואל תתיחס למגמה בתור "הכיוון שלך בחיים" כי זה לא נכון."

מה ז"א מה שיותר מעניין, הרי זה מה שבונה לי את העתיד....אם זה בצבא באוניסרסיטה.
הבחירות בחיים הם לא תמיד לפי מה שאתה יותר אוהב או יותר מעניין, מה לעשות...
ואף אחד לא אמר שעם מה שאתה אוהב/מתחבר אתה תצליח, או תגיע רחוק.
תראה צריך לבחור את המקצוע מתוך שני שיקולים: האחד זה איזה מקצוע יסלול לך דרך להצלחה, או לווא דווקא להצלחה אלא לביטחון(מבחינה מקצועית), והשני שעליו יש פחות דגש הוא ה"אהבה"/התעניינות למקצוע.
ואם הפיסיקה באמת תופס מקום יותר חזק בשוק, פותח יותר תחומים, למרות שאני אוהב נאמר כימיה, אז אני אבחר פיזיקה אף על פי שאני אני אוהב את זה פחות.
חזרה לפורום
ישן 08-11-2004, 17:18
  Eat-Eye Eat-Eye אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Eat-Eye שלח הודעה דרך MSN אל Eat-Eye
מצטרף לכולם - פיזיקה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorav שמתחילה ב "יש לי התלבטות די קשה בבחירה בין כימיה לפיזיקה?"

אני לומד פיזיקה, כרגע בי"ב, וזה לא ממש נכון שצריך "לשבור את הראש" על הנושא. מכניקה זה לא נושא קשה, והוא מאוד הגיוני, ככה שקל לזכור כל מיני מצבים. בקשר לחשמל, רק התחלנו את הנושא לא מזמן, ובנתיים הוא לא קשה בכלל, ככה שבהקשר לקשה-לא קשה אני לא מאמין שיש לך מה לדאוג יותר מדי.
חוץ מזה שללמוד פיזיקה פותח לך המון דלתות. עכשיו אין לי ספק שאתה לא חושב על זה, אבל בצבא ישנם המון מסלולים שאם תגיד שלמדת פיזיקה יהיה לך "פור" על אנשים שלא למדו. אם אתה רוצה דוגמאות - אז יש לך את מסלול תלפיות, למשל. יש עוד המון מסלולים כאלו.
אני אישית ממש אוהב את הנושא, ויש לי גם מורה ממש טובה, אז אני לא יודע עד כמה אובייקטיבי אני, אבל אין שום ספק שפיזיקה יכולה לתרום לך המון, גם בהיבט של האוניברסיטה, כי יש קורסים שאתה חייב ללמוד בהם פיזיקה לפני שאתה מתחיל את הקורס, והנה אפילו יש לי דוגמא. אדם שאני מכיר רצה לעבור קורס מסויים באונ', וביקש ממני את הספרים שלי כדי שיוכל ללמוד לבגרות שהוא משלים. עדיף עכשיו, לא?
אם לי הייתה את הבחירה, הייתי לוקח כל מקצוע בערך על כימיה, כי אני פשוט חושב שזה משעמם, ואני סומך את דעתי על העובדה שלמדתי כימיה שנה בכיתה י', והשתעממתי למוות. וזה לא נכון לומר ש"אם אתה לא מבין ברור שזה משעמם", כי הבנתי את הכל, ואפילו הוצאתי ציון גבוה בסוף השנה.

בקיצור, לך על פיזיקה.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:12

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר