לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-09-2009, 16:13
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "שוטר שביצע את תפקידו לפי "חוק דרומי" נשלח ל 15 חודש בכלא !"

באופן עקרוני אני מסכים עם העמדה שלך, אבל אם מה שפורסם קשור למציאות, יש פה שימוש מוגזם (ולא חוקי) בנשק.

העבריין השיכור והמסומם (ע"פ עדות שותפו לפשע) התיישב בתוך רכב, והשוטר שעמד ליד דלת הנהג ירה כדור יחיד בראשו.
גם אם הירי בנשק היה חיוני ע"מ לעצור את אותו עבריין (להבדיל ממספר מהלומות קת בפניו), באותו קור רוח שנדרש ע"מ להצמיד את האקדח לראשו של אדם, יכל השוטר להצמיד את אקדחו למרפקו או לכתפו ולתת לו לעמוד למשפט.

שוטר הוא לא דיין ולא שופט. תפקידו להעביר את החשודים בפשע לידי המערכת המשפטית - ע"מ שיורשעו או יזוכו.
לכן לדעתי (שוב - בהנחה שהעדויות שפורסמו מהוות טיעוד אמין של פרטי האירוע) - הרשעתו מוצדקת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-09-2009, 17:19
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "להזכיר לך ולכולם את השוטר..."

גם בתקופת ג'וליאני שוטרים שירו בכל מי שהתנגד למעצר נכנסו לכלא.
בסמכותו של השוטר להשתמש בנשק אם קיימת סכנה לגופם או לחייהם של הסובבים.
לא בסמכותו של שוטר לירות כדור מטווח אפס בראשו של אדם, שכרגע לא מסכן אף אחד, מבלי שירה ירי אזהרה/ירי על מנת לעצור.
אם העבריין היה נוסע לכיוונו - הירי היה מוצדק.
אם העבריין היה תוקף אותו במברג - הירי היה מוצדק.
אבל העבריין כבר לא איים על השוטר, התיישב ברכב (ע"מ לברוח מהחוק, ועדיין היה מגוון רחב של שיטות לעצור בעדו, מקת לפנים, ירי בזרוע, דרך השבתת הרכב (ירי במנוע לדוגמא), ועד לירי למרכז הגוף.
ע"פ העדויות שיש בידינו, השוטר ניפץ את הזכוכית, כיוון לראשו של הפושע ולחץ על ההדק מטווח אפס.
אם לא היה מדובר בלובש מדים, הייתי מכנה זאת הוצאה להורג.

בלי הרתעה - יש אנרכיה, אבל בלי מונופול על הפעלת הכוח - גפ תהיה אנרכיה.
המציאות דורשת מאיתנו לשמור על איזון בין מספר גורמים, לא להתנדנד בין קיצוניות אחת לשניה.

ישן 03-09-2009, 17:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "לולא הייתי בטוח שאתה אדם טוב,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי elvis1977
לעניין ארה"ב:

תנסה להוריד ידיים מההגה אם שוטר עוצר אותך לביקורת, או להתקרב לתא הכפפות לחפש ניירות במקום בסוכך השמש, ותראה ( לשבריר שנייה ) איך כדור 0.45 ACP עושה את דרכו בדרך לחיבור בין עינייך.

הגזמה פרועה מאוד. אלא אם כן התרחש אירוע של תחיה, הרי שלא רק שהורדתי ידיים מההגה, גם יצאתי לדבר איתם (כמו שעושים בארץ). אז כן, שלפו עלי וצעקו עלי לחזור לאוטו. ירי לא היה ולא יהיה, שכן הם ימצאו עצמם מהר מאוד בבית סוהר. האכיפה נגד שוטרים היא קשה יותר שם, הרבה יותר ממח"ש כאן, כך שזה בא לשני הצדדים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-09-2009, 18:44
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ההודעות שלך כאן הן שטות על גבי שטות
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "בארה"ב, רוב השוטרים הם..."

ראשית כל, אין קשר בין חוק דרומי לבין המקרה הנוכחי. שום קשר.
כל מי שהיה במשטרה כשוטר או כמתנדב יספר לך שיש הוראות ברורות מתי מותר ומתי אסור לפתוח באש קטלנית. בית המשפט קבע שבמקרה זה לא היתה הצדקה לירי וכנראה שהוא התבסס על העדויות שנאספו.
בארה"ב לא יירו בך כל כך מהר, ושוטר שכן יעשה את זה ימצא את עצמו מאחורי סורג ובריח הרבה יותר מהר מאשר בארץ וליותר זמן.
ולסיום, כנראה שלא היית בארה"ב או שהיית באיזורים מאוד ספציפיים. רוב השוטרים בקליפורניה (שם אני שוהה) הם לבנים ורבים מהם הם בעלי רמה אישית סבירה לגמרי. לא פחות מאשר שוטרי הסיור בישראל.
התנאים של השוטרים בארה"ב טובים לעין ערוך מאשר בישראל, לכן הביקוש לשירות גבוה יותר והאפשרויות לברור ולפסול רבות יותר.
ישן 03-09-2009, 19:31
מנהל

ניו יורק היא סיפור מיוחד
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "..."

השוטרים בניו יורק צריכים להתמודד עם סיכונים גדולים מאוד ועל כן טבעי שהם יהיו יותר חשדנים ואגרסיביים. יחד עם זאת, מהביקורים הספורים והקצרים שלי בעיר התרשמתי שהשוטרים מעוררים רושם מקצועי ומפגינים נוכחות גבוהה ברחובות-עניין חשוב מאוד במניעת פשע.
לגבי רמת השוטרים-לא יודע מה היה בתקופתו של טרנר, אבל בתקופה שהתנדבתי במרחב ירקון (לפני כמה שנים) הייתה בהחלט מגמה של גיוס שוטרים בעל השכלה אקדמית (בעיקר לתפקידי חוקרים וקצינים) ועודדו שוטרים חסרי השכלה כזאת ללמוד תוך כדי השירות. היו כמובן שוטרים בעלי רמה אישית נמוכה מאוד, אבל הממוצע היה סביר. הבעיה הייתה ששוטרים "רגילים" היו כמעט מיעוט בסיור....כל משמרת כללה כח אדם קטן למדי וגם בקירבו היה שיעור גבוה של מתנדבים ושוטרי שח"ם. ככה לא ניתן לקיים כח משטרתי איכותי ויעיל.
ישן 04-09-2009, 09:06
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
אני לא כל כך בטוח שאתה מכיר את השוטרים בארה'ב
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "בארה"ב, רוב השוטרים הם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי elvis1977
בארה"ב, רוב השוטרים הם אפרו-אמריקאים, או מה שמכונה WHITE TRASH , אבל נכון שההכשרה שם הרבה יותר ארוכה.

רק כדי לסבר לך את העיין (והאוזן) white trash אינו אפרו-אמריקאי.

שנית- אילו היית עומד מול שוטר אמריקאי שפונה אליך בכל מקום (וכמובן לא עשית תנועות מיותרות עם הידיים ועם הגוף), אין מנומס ממנו. הלוואי ושוטר ישראלי היה פונה אלי באותה מידה של אדיבות מהולה בתקיפות מתוקף החוק.

לגבי הבחור - גם אני עקבתי אחר הדברים כמו כולנו ואהדתי היתה נתונה לו מהרגע הראשון.
הטעות היחידה שלו הייתה שהוא לא לקח בחשבון - שהצד השני ישקיע בעורכי דין מהטובים, שיקעקעו את דבריו ועל כן נוצר הרושם שקודם נפלט כדור ולאחר מכן בא התיקון (מה שבעיני היא תגובה טבעית של אדם שמחפש מוצא מהסבך, בפרט שיודע לאיזו אין כניסה הוא נכנס).

אני לא חושב שיש כאן מקרה של אצבע קלה על ההדק, אלא מקרה שהמשטרה צריכה לבדוק את עצמה ואת הכלים שהיא נותנת לבחוריה שנמצאים בקו העימות, שמסתבר שגם במקרה כזה העימות חוצה בין יהודים לערבים.
זאת לא איתיפאד'ה מסוג אחר, אלא שאנחנו (היהודים) ורכושנו הפכו לטרף קל בעיני המיעוט הערבי בכל הגזרות בארץ, מן הדרום ועד לצפון.
איך המשטרה לא רואה זאת עד עתה, לא ברור לי בכלל ואיך מנסים לטייח את הנתון הזה - עוד יותר.

זה מתחיל באותן עבירות רכוש.
עובר לנהיגה פרועה בכבישי הצפון שתובעת כמעט כל יום קורבנות.
ממשיך באותה התפרעות בימי הבילוי
והמשטרה ממשיכה לעצום עיין כאילו דבר לא קרה.
ישן 03-09-2009, 19:08
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אתה טועה.. השופט עצמו אמר שהשוטר היה נפגע.."

ציטוט:
על פי כתב האישום שהוגש בידי עו"ד יריב נבון מפרקליטות מחוז חיפה לבית המשפט המחוזי בעיר - היה מזרחי חלק ממארב של משטרת חדרה שהמתין לגנבי רכב בפרדס חנה. אחד הבלשים צפה לעבר חניון של כלי רכב ודיווח לצוות שבו היה מזרחי על אדם שהחזיק כלי פריצה וניסה לפרוץ לרכב מסוג מאזדה שחנה במקום.

הצוות שבו היה הנאשם הגיע למקום וחסם באמצעות הרכב המשטרתי את מכונית המאזדה, במטרה למנוע את מנוסתו של הפורץ. "הנאשם וסמדר (שהיתה שותפתו למארב -א.ר.) הבחינו במנוח אשר נכנס והתיישב במאזדה ויצאו מהרכב המשטרתי במטרה לעוצרו. הנאשם הזדהה כאיש משטרה וצעק למנוח לעצור".

בהמשך כתב האישום מתואר כיצד יצא הפורץ מהמאזדה ונכנס לרכב מסוג מיצובישי שבו המתין לו חברו. "הנאשם רדף אחרי המנוח וכשהגיע האחרון בסמוך למיצובישי השיג אותו. בין המנוח לנאשם התפתח עימות, במהלכו הדף המנוח את הנאשם, נכנס למיצובישי, התיישב במושב הנהג, סגר את הדלת בניסיון להימלט מהמקום. הנאשם שלף את האקדח, ניפץ באמצעותו את שמשת דלת הנהג ובניסיון למנוע מהמנוח מהמקום ירה לכיוונו יריה אחת, כתוצאה מכך חדר קליע לראשו של המנוח וגרם למותו".

לאחר ריצה ומאבק עם עבריין אני בספק אם יש מי שמסוגל לירות בצורה מדוייקת

It's Never Lupus

ישן 03-09-2009, 21:59
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "זו החלטה של חצי שנייה.."

ושוב אני אחזור על עצמי:
עמוד ליד דלת נהג סגורה של רכב, בעת שמישהו יושב בה.
נסה להצמיד את העצבא המורה לראשו.
נסה להצמיד את האצבע המורה לכתף שמאלו.

יותר קל ונגיש ופחות מסוכן (בגלל טווח ראיה) לירות בכתף.
הוא בחר לירות בראש.

אם היה מדובר פה במאבק, בירי מטווח מהותי או בירי תוך כדי תנועה יכלת לטעון שיש סבירות כלשהי שהוא פספס.
אבל הוא עמד במקום, כשהעבריין השיכור והמסומם מתניע את הרכב, לקח את הזמן לנפץ את השמשה (הוא לא ירה דרכה ע"פ העדויות), ואז ירה בראשו של העבריין, ולא במטרה נגישה יותר ויעילה בה במידה כמו הכתף.

אני לא רואה כל סיבה לפקפק בהחלטת השופט עם עדויות כאלו.

ישן 03-09-2009, 19:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
זה עניין שמעבר לשמחה הגיונית על כך שהאיש הרע מת. יש כאן עניין הרתעתי מדרגה ראשונה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "השאלה היא האם השוטר היה נפגע אם לא היה יורה"

לו היה שחר מזרחי מקבל תעודת הוקרה, ומנוקה ע"י מח"ש מכל חשד - הירי הזה היה מרתיע עבריינים,
ואזור חדרה, שם עבד השוטר המצטיין, היה מרגיש ירידה אמיתית בגניבות רכב (גנבים לא רוצים למות,
בדומה לרוב מניינו ובניינו של המין האנושי...).
מכיוון שמה שקרה זה ההיפך הגמור, הרי שהאפקט ההרתעתי הוא שלילי במובהק: גנבי רכב בכלל, וגנבי
רכב ערביים בפרט, יודעים ששוטר סיור או בלש, לא יסכן את פרנסתו וחירותו רק כדי לעצור עלובי נפש
שכמותם, שכן אין ספק ששוטרי ושוטרות ישראל עקבו מקרוב אחרי טיפולה הנוראי של המערכת בשוטר
ובלש מצטיין, טיפול שמסתיים בגזר דין ששולח אותו לכלא לחודשים ארוכים.
כאשר אנשים שואלים עצמם כיצד קורה ששוטרים נוטלים חוק לידיים דוגמת מה שקרה בנהריה, שיסתכלו
על מקרים כאלה שבהם המערכת מפקירה שוטר לנפשו ואף הופכת אותו לשעיר לעזאזל של חבורה
פלילית מיומנת, שיודעת להציג אכיפת חוק לשמו, כפעולה גזענית...
ישן 03-09-2009, 20:45
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אם אתה רואה באי-ענישת שוטר שפעל כיאות, "נזק לשלטון בחוק", הרי שאתה נגד שלטון החוק..."

אורי, רד מהשטויות.
אתה יודע טוב מאוד שזה לא מה שאמרתי.
מדובר פה בשוטר שיכל להצמיד את האקדח לכתפו של העבריין השיכור והמסומם הזה וללכוד אותו חי, ובחר, לאחר שניפץ את החלון, להצמיד את האקדח לראשו.
תפקידו של שוטר הוא להביא את העבריין בפני שופט - לא לחרוץ דין ולא לקבוע את העונש.
שוטר שלוקח את החוק לידיו והורג את העבריין מבלי שנשקפת סכנת חיים ברורה ומיידית לו או לסובבים אותו - הוא פושע בעצמו.
ושוטר שהוא פושע הוא סכנה גדולה לשלטון החוק הרבה יותר מפורץ שיכור ומסומם.

אז קח את הזמן ותעוות את דברי ככל שתרצה.
אם אתה לא מתכוון לשים על השולחן טיעון רציני כלשהו, אני לא מתכוון להגיב.

ישן 03-09-2009, 20:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני יודע בדיוק מה כתבת, ומה המרחק בינו לבין המציאות "אקדח לכתף", נו באמת...
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אורי, רד מהשטויות. אתה יודע..."

שוטר נמצא במצב שבו אדם מניע רכב כשהיד של השוטר בתוך הרכב, ממש יכול להתחיל להזיז את היד
ולהתחיל לכוון לחלקי גוף לפי "הוראות הפתיחה באש של קרה666"...
האמת היא שאין לך שום טיעון, והעובדה היא שלראות את ניקויו של השוטר מכל אשם כ"טיוח", מלמדת
על כך שיש איזושהי גישה מוזרה שגורסת שבגלל שהאירוע הסתיים במות העבריין, הרי שבהכרח
השוטר הוא פושע...

אני לא אכנס איתך לדיון האינסופי הרגיל, שבסופו תקרא להשמדת אלה שלא חושבים כמוך (כמובן שתעשה
זאת בשם השלום, הדמוקרטיה, שלטון החוק ואחוות העמים), ולכן נסכם שאתה גורס שהשוטר נענש
כצדק, ואני גורס שנענש שלא בצדק.
ישן 03-09-2009, 21:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מהתיאור של המקרה עולה השוטר חשב שהוא בסכנה. הוא נדרס ע"י גנס רכב...
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מהתיאור של המקרה, לא עולה כלל שהשוטר היה בסכנת חיים"

חודשים ספורים קודם לכן, וחזר לעבודה ממש ימים בודדים טרם המקרה הזה. היד שלו הייתה בתוך
הרכב, כאשר הפושע החל לנסוע, והוא הרגיש שהמצב מסוכן עבורו. השאלה האם חשש שימות או ש"רק"
ייפצע באורח לא סימפטי, היא שאלה אקדמית מרתקת, אבל האמת היא שהייתה לו פחות מעשירית שנייה
לעשות את החישוב איך וכמה ייפגע מבריחתו של העבריין. הוא בחר לירות. לצערו, הבורח היה ערבי,
החבורה הרגילה הקימה קול זעקה, והיורה, שוטר מצטיין ובעברו חייל מצטיין, הולך לכלא.
באשר לדו"חות: דו"ח פשיעה 2007 נמצא באתר. הנתונים שציטטתי הם מתוכו. דו"ח 2008 לא נמצא,
כנראה בגלל טעות, ולוקלוק יבדוק זאת...
ישן 03-09-2009, 22:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כן, אני מאמין לזה. לא סביר לי שהשוטר רץ עד לעבריין רק כדי להרוג אותו...
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נו באמת, לא מאמין לך שאתה מאמין לזה"

לו כל מה שרצה, זה להרוג את העבריין, היה עוצר ופותח באש במהלך המרדף אחריו - למה להזיע
בשביל אותה תוצאה?
השאלה למה הכניס יד לחלון היא בהחלט מעניינת, וכולנו יכולים להרהר בה כעת, אבל לשוטר שרודף
אחרי פושע נמלט, אין כ"כ הרבה זמן לחשוב מהו הצעד הנכון ביותר לעשות כדי ללכוד את העבריין
הנמלט, והוא הכניס יד עם אקדח פנימה במעין "תפסתי אותך", מן הסתם. העובדה שבשלב זה מתחיל
העבריין לנסוע, הייתה מעלה בכל אדם שעומד במקומו של השוטר, חשש לשלומו - ואכן, לולא ירה, סביר
שהאוטו היה עולה על רגליו (דבר לא נעים, כך אומרת השמועה...), והפשושון התמים היה עולה על
הכביש באותו מתודלק היטב.

אגב, אני חייב לציין שמבחינתי, מרגע שצויין שהבחור היה מסומם ושתוי ונכנס לרכב במטרה להמלט
באמצעותו מהשוטרים - ירי עליו הוא כמעט מתבקש. צר לי, אבל הסיכון שהוא מהווה בהיותו על הכביש,
מצדיק את זה שהוריו יקבלו הודעה, ולא קרוביו של אזרח/ית אחר/ת באזור חדרה, שנסעו לתומם באותו
לילה על הכביש. פושעים נמלטים כבר גרמו לתאונות קטלניות (בעיקר גנבי רכב), ואם השאלה היא אם
אני מעדיף שוטר שיירה בפושע מסומם ושתוי בכדי למנוע ממנו לעלות על הכביש, אזי אני אומר "כן"
מהדהד, גם לולא היווה אותו עבריין סכנה מוחשית לשלומו של אותו שוטר (וכאמור, אני מאמין לשוטר,
ולא מאמין למשפחת העבריין...).
ישן 03-09-2009, 22:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מחמם את הלב לראות את דאגתך לחוק ולסדר - שבאה לידי ביטוי בתמיכה במאסר אלה ששומרים עליו
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=ori] אגב, אני חייב..."

ומתעמתים עם אלה שמפרים ומסכנים חיי סביבתם.
עד כדי כך פשוט.
כל אחד והשקפת עולמו - אני בעד בטחונם של שומרי החוק (אתה יודע, אלה שמקשיבים או קוראים הרצאות מרתקות ו"עד כדי כך פשוטות" על שלטון החוק - אבל לא באמת זקוקים להרצאות אלה, פשוט
בגלל שמעולם לא יפרצו לרכב שאינו שלהם, וינסו להמלט מהמשטרה תוך סיכון השוטרים וסביבתם),
ואתה בעד הגבלת יכולת האכיפה של שוטרים, אגב הרצאות מרתקות ו"עד כדי כך פשוטות" על שלטון
החוק...
ראוי שתדע שכדי ששלטון החוק יהיה יותר מאות מתה - ראוי להימנע ממאסרם של אלה שמבטיחים אותו
בשעה שאתה יושב בחדרך ומציע להגביל יכולתם לטפל בעבריינים אמיתיים (אתה יודע, כאלה שפורצים
למכוניות, נמלטים משוטרים ואף מנסים לפגוע בהם...).
ישן 04-09-2009, 00:05
מנהל

אתה לא חושב שצריך לשמור על החוק, גם כשמדובר בשוטרים?
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מחמם את הלב לראות את דאגתך לחוק ולסדר - שבאה לידי ביטוי בתמיכה במאסר אלה ששומרים עליו"

שמע, במשך שנים התנדבתי בקביעות כשוטר סיור בתל אביב. האמן לי שאני יותר ממודע לסכנות שעומדות בפני אוכפי החוק ולצרכים שלהם. ועדיין, המגבלות החוקיות קיימות ואם מתחילים להתעלם מהם אזי אתה באמת לא יודע איפה זה נגמר. המדיניות לגבי שימוש בכח קטלני כלפי עבריינים נקבעת על ידי הכנסת והממשלה, לא על ידי המשטרה ולא על ידי בתי המשפט. אם הייתה כוונה ששוטרים יוכלו להשתמש בכח קטלני כלפי עבריינים נמלטים שלא מסכנים אותם באופן ממשי (למשל, כאלו המנסים להימלט), הרי שהיה לכך ביטוי בחוק.
ישן 04-09-2009, 00:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זה לא מה שכתבתי. אני בעד אכיפת החוק, גם אם זה כואב לאלה שעוברים עליו
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה לא חושב שצריך לשמור על החוק, גם כשמדובר בשוטרים?"

החוק לא מתיר ירי על עבריין נמלט. החוק מתיר ירי על עבריין הנמלט המנסה לפגוע ברודפים אחריו.
במקרה שלפנינו מח"ש ופרקליטות משותקים מאימה עקב וועדת אור והחשש ממהומות במגזר אם ינוקה
השוטר מכל אשמה, רצו להגיש כתב אישום, ושופט העדיף לעשות את הצעד הקל - והרשיע, תוך קביעה
שיהיה מאסר בפועל, שיימשך חודשים.
אני מסכים שנסיונך כמתנדב עוזר לך להכיר טוב יותר את מצבו של השוטר בשטח, אבל הסיכונים
העומדים בפני שוטר סיור בת"א קטנים מהסיכונים העומדים בפני בלש בפעולה יזומה לתפיסת גנבי רכב
בגזרה שסביב כפרי המשולש וואדי ערה - בין השאר, בגלל האלמנט המגזרי שמתווסף לעסק, וכמו שראית,
שחר מזרחי עצמו כבר נתקל בעברו בגנבי רכב שלא היססו לתקוף אותו בכדי להמלט.

שלטון החוק מתחיל בציות לחוק, ולא ברדיפת אלה שאוכפים אותו. לשחר מזרחי היה המזל הרע להיות
השעיר לזעזאל של מערכת מתחסדת ומגלגלת עיניים. התוצאה היחידה של המשפט הזה, מעבר לנזק
הנוראי שנגרם למשפחת מזרחי, היא שפושעים מהמגזר יוכלו להמלט ממעצר ממש מול עיניהם של
שוטרים, שיראו לנגד את הסכנה של משפט וכלא, אם יפגינו יותר מדי נחישות במטרה לעצור את
העבריינים.
בקיצור, המשפט של היום יביא להרבה יותר לשיחות טלפון למוקד 100 של האזורים שסביב המשולש
וואדי ערה, של אנשים שיציינו שהאוטו נגנב...
ישן 04-09-2009, 10:19
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מחמם את הלב לראות את דאגתך לחוק ולסדר - שבאה לידי ביטוי בתמיכה במאסר אלה ששומרים עליו"

גיבוב שטויות.

שוטר שלוקח את החוק לידיו מסוכן יותר לשלטון החוק מגנב רכב ומשטרה שמפעילה כוח קטלני על אזרחים כשישנן אופציות אחרות תביא לדיקטטורה של המשטרה הרבה יותר מהר משגנבי רכב הנמלטים מהחוק יביאו לאנרכיה.

ברור לי ולך שזו האמת הקרה והקשה, אבל אתה כנראה לא יכול בלי קצת פרובוקציוות.
אז תמשיך להגן על זכותו של שוטר להפעיל כוח ללא ביקורת, ותבוא לפה לבכות פעם הבאה ששוטר יחשוד בך בביצוע פשע, ויפעיל אלימות לא פרופורציונלית כלפיך.
אני אהיה פה בכדי להצדיק אותך.

ישן 04-09-2009, 13:55
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "והאם זה לא אומר שלפושע היו..."

1. זה אומר שהפושע היה צריך להיות מורשע ולשאת במלוא כובד הדין.
  2. גם אני חושב שהענישה היא קלה ומוצדקת בו זמנית. כבר אמרו פה לפני שהעבר של השוטר והאינטראקציה בינו לבין הפושע בדקות לפני הירי הם שיקולים לחומרת העונש, ועל פיהם, כנראה, הוחלט להקל. אבל הוא עבר על החוק- נכון וצודק שיורשע.
  3. כשהחוק יהיה שונה, על מקרה זהה לא תהיה הרשעה, כי השוטר יפעל במסגרת החוק.
  4. אני לא חושב שהחוק הנוכחי הוא האופטימלי, ואני חושב שנכון להפחית מזכויות העבריין (כמו שהן קיימות כעת) ולהוסיף סמכויות לשוטרים, אבל אני הייתי מאוד נזהר עם מגבלות הכוח. תן לשוטרים יותר מדי סמכויות, ופגעת בשלטון החוק באותה מידה כאילו נתת להם מעט מדי סמכויות.

ישן 04-09-2009, 12:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

וואלה, בשביל שתצדיק ירי על בלש, הוא צריך לקרוא להריגת הבלש, באותו שנייה בדיוק...
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "ע"פ העדויות המקוריות, הפושע..."

איזה מזל נאחס יש לשוטר, שלא ירה בו, בתזמון המתאים מבחינתך (תזמון שאתה מודד באלפיות שנייה,
שבמהלכן על השוטר לזהות את האיום, לשלוף את האקדח, לכוון אל הכתף, לקחת אוויר, לסחוט בעדינות
את ההדק, ולא לפספס חו"ח).
ייאמר לזכותך שאין לך ציפיות מוגזמות משוטר - במידה ומדובר ברובוקופ...
דן ואתה צריכים לבנות ביחד את כוחות הבטחון של העתיד: הוא יבנה את הפצצות שפוגעות רק במחבלים
ולא שורטות, אפילו, את המגינים האנושיים שלהם, ואתה תכשיר שוטרים שמזהים איומים באלפיות שנייה,
ומגיבים באופן המדוד ביותר, תוך פגיעה מזערית - אך כזו שמוודאת נטרול מלא של האיום.
אין ספק, המדינה שאתם תבנו תהיה מוגנת להפליא, וגם מוסרית עד אין קץ - למרבה הצער, יהיה קשה
לצייר אותה, אפילו על הנייר...
ישן 04-09-2009, 12:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

די מצחיק לראות אותךכותב כנגד "דיקטטורה של המשטרה" כאשר אתה גדול תומכיה כאן...
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "גיבוב שטויות. שוטר שלוקח את..."

אם לא היחיד שבהם (אני שב ומזכיר לך את הצעותיך הנאורות "למתן" את יריביך הפוליטיים ו"לטפל
בהם", אם לא יבינו את הרמז...).
שוטר שיורה בעבריין נמלט שהוא חושב שמסכן את חייו, אינו "לוקח את החוק לידיים". לקיחת החוק
לידיים היא כאשר אתה י-ו-ד-ע שפעלת שלא כחוק, ובכ"ז נוקט בפעולה זאת. השוטר שלפנינו משוכנע
שפעל כראוי, והעובדה שההתבטאויות שלך כלפיו הולכות ומקצינות, לא מלמדות דבר על שחר מזרחי,
אבל מלמדות רבות עליך (יותר נכון, היו מלמדות רבות עליך, לולא כבר ידענו את עמדותיך הנאורות,
וה"עד כדי כך פשוטות"...).

מכיוון שברור כשמש שאין לך מושג מהן האופציות האחרות שעמדו בפני שחר מזרחי ("ירי לכתף" עלק...),
הרי שכל התיאורים שלך בהקשר זה, אינם שווים את הפיקסלים שהם תופסים על המסך, והיה ראוי
שתנסה, לפחות הפעם, למצוא טיעונים קצת יותר משכנעים מאשר הסיסמאות המייגעות הרגילות של
השלומיסטים המדברים גבוהה על סכנות הדיקטטורה, בעודם חותרים להגשמת יעד זה בדיוק...
ישן 04-09-2009, 14:01
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "די מצחיק לראות אותךכותב כנגד "דיקטטורה של המשטרה" כאשר אתה גדול תומכיה כאן..."

אתה יכול להמשיך לעוות את המציאות ואת דברי כמו שאתה בדרך כלל עושה, אבל עם העובדות הקרות אתה לא יכול להתווכח.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
שוטר שיורה בעבריין נמלט שהוא חושב שמסכן את חייו, אינו "לוקח את החוק לידיים". לקיחת החוק
לידיים היא כאשר אתה י-ו-ד-ע שפעלת שלא כחוק, ובכ"ז נוקט בפעולה זאת. השוטר שלפנינו משוכנע
שפעל כראוי,

אם השוטר לא הכיר את החוק עד כדי כך שלא ידע שאסור לו לירות בעבריין שלא מהווה סכנה ברורה ומיידית לחיי הסובבים (ואני מסופק בכך) - הוא לא ראוי להיות שוטר, ועדיין צריך להיות מורשע, כי אי ידיעת החוק אינה פוטרת.
אם הוא הכיר את החוק (מה שיותר סביר) הוא עבר עליו במודע ולקח את החוק לידיו - ועל כן אחת כמה וכמה ההרשעה מוצדקת.
תמשיך לזרוק האשמות במקום לבדוק את העובדות, זה מביא אותך רחוק.

ישן 04-09-2009, 14:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מסתבר שאתה מנסה לתקן טענה שלי - כשאתה מבסס אותה על טיעון חסר בסיס, שכולו שלך...
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אתה יכול להמשיך לעוות את..."

מכיוון שלך ברור לגמרי שהשוטר לא חש בסכנה, הרי ששוב אנו נמצאים בסיטואציה הבעייתית של
השלומיסט האדוק שמצליח לדעת צפונות נפש ומחשבות שבלב אנוש, בעוד שאני, כופר אומלל שכמותי,
יכול להתבסס רק על מה שנאמר, ומה שהתרחש בשטח, שגורם לי להניח ששחר מזרחי דובר אמת.
ברגע שתצליח לתת בדל הוכחה לקביעה שהשוטר י-ד-ע שאין כל סכנה (באותה אלפית שנייה מופלאה,
שבה, לשיטתך, עליו לזהות מהות איום, לבדוק שהמברג לא מכוון אליו, לשלוף אקדח, ולכוונו לעבר
הכתף...), נוכל לחגוג את הרגע שבו הצלחת להתעלות אל מעל לסיסמאות הקלושות של השלומיזם,
ולהגיע אל מחוזות החפץ של דיון רציני...
עד אז, כנראה שנצטרך לקרוא מפרי מקלדתך פענוחים נוספים של צפונות נפש, וסיסמאות נוספות
בדבר תמיכתך בדמוקרטיה ל"ממותנים", והמלצות ל"טיפול/מיתון" של כל השאר...

אין ספק שלו היו לכולנו היכולות ה"אורן זריפיות" המופלאות של השלומיסטים, לא היו פשעים בלתי
פתורים - שכן מבט אחד שלך על כותרת בעיתון - וכבר היית יודע מי אשם,1 מי זכאי ומה יש לעשות
באשמים ("למתן אותם", אולי?).

לדאבון הלב, לא כולנו נתברכנו ביכולות התקשור המדהימות שלך, ולכן אנו נאלצים להתבסס על הגיון, ולא
על אמונה עיוורת וסיסמאות נבובות. ככה זה כאשר לא מצליחים "למתן" את הכופרים האומללים
שמתעקשים לעסוק בעובדות ולא לנחש מה עבר לאנשים בראש...
ישן 05-09-2009, 02:01
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL, אתה שוכח שאנחנו לא בכנס תנועתי, והלוקשים הללו לא יצליחו להמכר פה...
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "בית המשפט - הגורם היחיד..."

ביה"מ ופסיקותיו מעניינים אותך כשלג דאשתקד. אתה מבסוט מפסיקתו כרגע, אבל לו פסק אחרת, זה לא
היה משנה במאומה את הקביעות חסרות הבסיס שהבאת כאן (ובראשן היכולת המופלאה, שגם השופט
לא העלה על דעתו להתיימר לה - להגיד לנו מה עבר בראשו של שחר מזרחי כאשר מצא עצמו מול
עבריין נמלט, שמתניע רכב ואוחז מברג).
האמונות הדתיות שלך הן לא דבר שמישהו מייחס לך, אלא עובדת-חיים עד כדי כך פשוטה...

כל זמן שטיעוניך יתבססו על ניסיונות להדהים אותנו עם חוש ששי מזהיר, אתה תצטרך להשלים עם העובדה, שהתוכן שלך יילקח בחוסר הרצינות הראוי לו. ברגע שתצליח להדהים עם טיעון ענייני (או ללכת
צעד נוסף קדימה, ולציין עובדה מדוייקת, לשם שינוי, ולא פסאודו-עובדה, במיטב המסורת הניו-ספיקית
של השלומיזם), אני מבטיחך שתגלה שדבריך יזכו להתייחסות רצינית יותר. כל זמן שתתיימר לספר לנו
על מה חושב שוטר שעומד מול עבריין מסוכן באלפית שנייה, ועוד לגנות אותו על מה שלדעתך עבר
בראשו, הרי שהטעם היחיד בהתכתבות איתך, היא רק כדי להזכיר לך שלמרבה הצער עוד לא הצלחת
"למתן" כאן אנשים, וגם לא "לטפל בהם"....
ישן 05-09-2009, 08:15
  dror10 dror10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.08
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "די מצחיק לראות אותךכותב כנגד "דיקטטורה של המשטרה" כאשר אתה גדול תומכיה כאן..."

לענין הגנב שנורה-איני שבע רצון ומצר ע"כ שהשוטר ייכנס לכלא(כולי תקווה שהבג"ץ יתעשת ויתקן הליקויו)
יש לנו במדינה יותר מדי שוטרים ופחות מדי חוק.

לו היו אוכפים את החוק-הכל היה נראה אחרת
כאשר גנב יפרוץ לבית יידע שבעל הנכס עלול לפתוח באש, תרד כמות הפריוצות באחת
כיום הם מקבלים עונש קליל בקייטנה שבה הם לומדים דברים יותר מענינים מאשר פריצה סתם

אבל...,יש לנו "מדינת חוק" ראוייה
ראש הממשלה לשעבר חשוד והוא כבר עם רגל וחצי בבית משפט
זה שהיה שר אוצר -הירשנזון....כרגע אחראי על הקופה בספריה
זה שהיה שר העבודה-בנזירי ...,יילמד בישיבה סגורה
יש לנו שרים עם רקורד מפעים כ-כצחי הנגבי ואביגדור ליברמן-מה איתם?(יש דין ודיין בישראל?)

אני נרגש מכמות מדהימה של שרים עם תיק וכאלה ללא תיק, שעושים המון כלום,לו ייתפטרו אוכלי החינם הללו יתפנה תקציב עצום לטובת המשטרה ואו-אז, אולי דברים יראו אחרת.
ישן 03-09-2009, 17:51
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

העליון יקל בעונשו של שוטר שהרג פושע ערבי? אופטימיים אנחנו, הא?:)
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אין קשר לחוק דורמי, אבל בהחלט הדבר מקומם."

ולעניין עצמו (תגובה כללית לאשכול כולו, יעני...) :
משטרת ישראל, מאז וועדת אור, מצוייה בסיטואציה בלתי אפשרית בכל הנוגע לאכיפת החוק מול עבריינים
ערביים. הבעייה היא שעבריינים ערביים הם ר-ו-ב העבריינים במדינת ישראל, מבלי להכנס לנסיבות
שהפכו אותם לעבריינים (יש שיאמרו הכיבוש, ויש שיאמרו התרבות האצילית של בני המזרח, שרואה
בשלטון ליברלי, פירצה הקוראת לגנב...).
כאשר בלש משטרה, שכבר נפצע קשה בהתמודדות מול פורץ רכב חודשים ספורים לפני כן, וידע בדיוק
כמה החבר'ה הללו לא להוטים ללכת בשקט למעצר, מצא עצמו מול גנב שלראייתו סיכן אותו, יורה בגנב,
חובת המערכת לבדוק האם לבלש היו שיקולים זרים בפעילותו (למשל, האם הכיר את הגנב וניסה לסגור
חשבונות...), וכאשר מוכח ש-ל-א היו כל שיקולים זרים, אלא פעילות לאכיפת חוק לפי מיטב הבנתו של
האיש היחיד בשטח באותה עת, שמתמודד עם העבירה - הרי שצריך ללחוץ ידו ולברך אותו על המאמץ
שהוא עושה כדי שאנשים יילכו לישון בלילה ויקומו בבוקר כדי לגלות שהאוטו עדיין נמצא ליד הבית.

אם רוצים לחסל את העבריינות בישראל, צריך להרתיע עבריינים. הפושע שנורה בכפר בן-נון השבוע
תרם במותו לשיפור איכות חייהם של אזרחים שומרי חוק, יותר מכפי שתרם לה בחייו...

שחר מזרחי לא צריך לשבת דקה. למרבה הצער, מערכת המשפט שלנו עדיין נמצאת תחת כיבוש של
גורמים שחשוב להם יותר להיראות טוב בעיני גורמים מחוץ לישראל, מאשר לפעול לירידה בפשיעה.
הסיבה לכך היא נורא פשוטה: האנשים המכריעים בנוגע לשפיטה בישראל לא חיים באותה מדינה שבה
חי האזרח הממוצע - הם מאובטחים היטב, והסיכונים שקיימים לגבי כל אזרח ואזרח פשוט לא נוגעים
להם...

מבין שני המעורבים בפרשה הנוכחית, שחר מזרחי הוא הטוב, והגנב המת הוא הרע. הפסיקה הזו מלמדת שביה"מ
המחוזי לא הצליח לזהות את האמת הפשוטה הזו - ואני לחלוטין משוכנע שביה"מ העליון בהרכבו
הנוכחי, לא יראה זאת באופן שונה מכפי שראה זאת המחוזי.
ישן 03-09-2009, 18:58
מנהל

אורי, אתה לא מדייק בעובדות
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "העליון יקל בעונשו של שוטר שהרג פושע ערבי? אופטימיים אנחנו, הא?:)"

נכון שלערבים ייצוג יתר יחסית לשיעורם באוכלוסיה בענפי פשע מסויימים (לא בכולם) אבל בגלל שהם בכל זאת מיעוט הרי שבשיקלול הכללי יש יותר עבריינים יהודים או יהודים לכאורה (באין הגדרה אחרת). יש להוסיף שחלק ניכר מהפשיעה הערבית מתבצעת בתוך המגזר הערבי וזה נובע גם מהעדר אכיפה מספקת שם.
ברור עם זאת, שיש איזורים שבאמת הפשיעה הערבית היא דומיננטית-בעיקר באיזור הגליל והמשולש שם יש רוב ערבי באופן כללי, וכמובן בנגב.
בין אם העבריין ערבי או לא (ונראה לי שרק אחמד טיבי ושות' מאמינים ששוטר יכול לזהות ברגע האמת שהעבריין שמולו ערבי) הרי ששוטר נדרש לאכוף את החוק אך לא בכל מחיר ולא בכל האמצעים. יכול להיות שכן צריך לתת בידי השוטרים את החופש והגמישות האלו אבל החוק בישראל מאוד ברור מבחינה זו והיה ברור גם לפני ועדת אור. הפיתרון לפשיעה לדידי איננו בהוצאות להורג של עבריינים במקום. זה רק יוצר פתח לטרגדיות של הריגות בטעות של חפים מפשע ועידוד העבריינים לקחת נשק איתם ל"עבודה" כדי "להגן" על חייהם מול אזרחים חמושים ושוטרים ששים אלי הדק.
פיתרון לפשיעה (מבחינת ההרתעה והניטרול) הוא פעולות יעילות ללכידת העבריינים והשמה שלהם בבתי סוהר בתנאים קשים למשך שנים ארוכות.
ישן 03-09-2009, 19:20
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אורי, אתה לא מדייק בעובדות"

ציטוט:
חלקם של העבריינים הערבים ביחס לכלל העבריינים בכל תחום

הנתונים מבוססים על מספר תיקי-עבירה שנפתחו, היינו על מספר העבירות ולא על מספר העבריינים (נתוני המשטרה אודות מספר העבריינים בפילוח לפי סוגי העבירה נושאים בחובם אי-דיוק אינהרנטי מאחר ועבריינים שנתפסו בביצוע של יותר מעבירה אחת נספרים פעם אחת ומשויכים לעבירה החמורה מביניהן, היינו העבירה הפחות מורה אינה מובאת בחשבון).

* כ-44% מהעבירות נגד הסדר הציבורי בכלל מבוצעות על ידי ערבים (למעלה מפי 2 מחלקם באוכלוסיה).
* כ-80% מהעבירות נגד הביטחון מבוצעות על ידי ערבים (פי 4 מחלקם באוכלוסייה).
* כ-20% מהעבירות נגד גוף האדם מבוצעות על ידי ערבים (כחלקם באוכלוסיה).
* כ-20% מהעבירות המין מבוצעות על ידי ערבים (כחלקם באוכלוסיה).
* כ-25% מעבירות המוסר והסמים מבוצעות על ידי ערבים (מעט יותר מחלקם באוכלוסייה).
* כ-28% מעבירות הרכוש מבוצעות על ידי ערבים (מעט יותר מחלקם באוכלוסייה).
* כ-40% מעבירות המרמה מבוצעות על ידי ערבים (יותר מפי 2 מחלקם באוכלוסיה).

גם כאן יש לסייג ממצאים אלה שכן הם נסמכים על תיקים גלויים בלבד, ולא מן הנמנע כי פענוח של כלל התיקים (כלומר מצב בו שיעור הגילוי עומד על 100%) היה משנה את התמונה באופן ניכר, במיוחד כאשר שיעור הגילוי נמוך מ-30% (כלומר ביותר מ-2/3 מהתיקים לא נתפס חשוד).

http://www.peopleil.org/Details.asp...acheDigest=7f63

It's Never Lupus

ישן 03-09-2009, 19:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

צר לי, אבל הנתונים שאני מביא, לא תומכים בדבריך.
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יפה. הנתונים תומכים בדברי"

אילן הביא, ככל הנראה, נתונים ישנים יותר. הפשיעה של "בני המגזר" מאז עלתה כפורחת (מה ששוב
מחזק את דבריי לגבי החלשות ההרתעה בעקבות קשירת ידי המשטרה).
נתוני 2007 (שכאמור עדיין נותנים 51-49 ליהודים - נתון שכבר אינו נכון, עפ"י דו"ח 2008).
עבירות סדר ציבורי: ערבים 58 אחוז. יהודים 42.
עבירות בטחון - ערבים 91 אחוז. יהודים 9.
עבירות רכוש: נצחון יהודי קל 54-46 (ושוב, זה נתונים ל2007 - ב2008 המגמה של התחזקות פשיעה
ערבית נמשכת).
עבירות מוסר וסמים - נצחון יהודי בנוק אאוט 67-33.
עבירות מין: נצחון יהודי בנוק אאוט - 73-27.
אבל בעבירות של גוף אדם מנצחים הערבים 55-45.
והחמור מכל בעבירות הקשורות בחיי אדם מנצחים הערבים 70-30.

כל זאת ועוד בע"מ 23 של דו"ח הפשיעה ל2007.

נתוני 2008, כאמור, הם חמורים עוד יותר. מה לעשות - יש יותר פושעים ערביים מיהודיים, לא רק
באופן יחסי...
ישן 03-09-2009, 19:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מצטער, נתוני הפשיעה הרשמיים של משטרת ישראל קובעים שהערבים הם ר-ו-ב
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אורי, אתה לא מדייק בעובדות"

נכון שזה נשמע מדהים, שכן מדובר בחמישית מהאוכלוסיה, אבל זו המציאות המופלאה שבה אנחנו
חיים:
יותר מחמישים אחוז מהעבירות בישראל מבוצעות בידי קצת יותר מחמישית מהאוכלוסיה. נכון שזה נשמע
מדהים (גם אני סברתי שהם "רק" עושים עבירות, הרבה למעלה מחלקם באוכלוסיה, אבל אני מכיר חלק
מהאנשים שעוסקים במחקר במשטרה, ואלה אנשים סופר רציניים, ואני סומך על הדו"ח הזה).
לפי נתוני הדו"ח (שזמין לכולם באתר המשטרה - לינק ישיר http://www.police.gov.il/mehozot/ag...s/pshia2007.pdf ). לפי דו"ח זה, יש 49% לא יהודים ו51% יהודים בין
העבריינים ב2007. ב2008, זה כבר נשתנה ל50.8% לא-יהודים, לעומת 49.2% יהודים (לצערי, לא
מצאתי את הדוח המקורי של 2008, אלא רק התייחסות אליו בנוגע ליציאה המטומטמת של ירון לונדון
שאחוז הרוצחים בקרב היהודים ובקרב הערבים הוא זהה:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן. ).

ניתן להתרשם שהבעייה שם "קצת" יותר משמעותית מאשר במגזר הלא-ערבי...
וועדת אור הפכה את האכיפה במגזר הערבי לכמעט בלתי-אפשרית, והפסיקה היום (שמצטרפת לפסיקה
לא מזמן שנגעה לשוטר מג"ב שהרג עבריין שנמלט בביתו כאשר נעשה שם חיפוש של נשק בלתי-חוקי),
הופכת את הכמעט-בלתי-אפשרית - לבלתי-אפשרית.
קל לדבר על כך שהפתרון הוא לתפוס את העבריינים, לשפוט אותם ולכלוא אותם, אבל כאשר אלה
שאמונים על תפיסת העבריינים, נמצאים בשטח בלי גיבוי מעשי - הרי שתפיסת העבריינים היא משימה
קשה לאין שיעור (וזה עוד לפני שדיברנו על שופטים שנותנים פסקי דין שהם בגדר בדיחה לאותם
עבריינים שכן נתפסו).
שחר מזרחי לא הוציא להורג את העבריין, אלא ירה בעבריין במצב שלפי שיקול דעתו היה מצב שסיכן
את חייו. לשוטרים אסור להוציא להורג אנשים בעת מעצר, אבל שחר מזרחי לא הוציא איש להורג.
הוא הרג עבריין שניסה להמלט ברכב גנוב, באופן שעלול היה לסכן את חיי השוטר העוצר, לפי מיטב
שיקול דעתו של השוטר העוצר. שליחת השוטר בכלא במצב כזה, מבטיחה ששוטר אחר במצב זהה,
פשוט יוותר על המעצר, והעבריין יימלט (בנסיעה פרועה בעודו שיכור ומסומם, עפ"י עדות שותפו
לפשע...).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:01

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר