לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-09-2009, 22:32
  Helpinguser Helpinguser אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
רשמים אישיים - דכאון ואיך לצאת ממנו

אני לא מתיימר להיות פסיכולוג או פסיכיאטר אבל חשוב לי מאוד להעביר הלאה את הדברים.
הייתי שרוי בדכאון עמוק וחזק, כזה שחשבתי שלא יפתר לעולם. (זה קרה בגלל מצב בריאותי מסוים אבל לא נכנס לזה עכשיו)
לא רציתי כלום ושכבתי על הספה ללא מעש. גם לא הצלחתי להפיק הנאה משום דבר ולא הייתה לי מוטיבציה לכלום, ורק חיכיתי ללילה שיבוא שאוכל לישון ואני לא אצטרך למצוא דרכים להעביר את היום.
נוסף על כך היו לי גם בעיות חרדה למיניהן ומחשבות אובדניות.
בהחלטת הוריי ובהחלטתי, החלטתי שמצב כזה לא יוכל להמשך ואני אפנה לטיפול פסיכולוגי. הלכתי למטפל שמטפל בשיטת CBT (התנהגותי-קוגניטיבי)
שמעתי בעצות שהוא נתן לי ולאט לאט ניסיתי ליישם אותם. בהתחלה עדיין לא נהניתי מכלום והדכאון עדיין היה חזק. עם ייעוץ הפסיכולוג הלכתי לפסיכיאטר שרשם לי תרופה אנטי דכאונית (פריזמה).
לאט לאט עבר הזמן והמצב השתפר לאט לאט. אחרי בערך 3-4 חודשים החלטתי לרדת מכל התרופות (הן גרמו לי לבעיות שינה) .
אני יכול להגיד היום בבטחה שהדכאון נעלם כליל.
כיום אני מטופל בצמחי מרפא סיניים (טבעיים) ובדיקור סיני ואני מרגיש טוב בהרבה. היתרון הגדול של התרופות האלה שיש להן מעט מאוד תופעות לוואי (אם בכלל).

אז מה הן המסקנות שהגעתי אליהן?
שורה תחתונה - אתה בוחר אם להיות בדכאון, או לצאת ממנו ולהתמודד איתו.
אם אתם באמת תרצו לצאת מהמצב הזה - אתם תצליחו, הכל תלוי רק בכם. הפסיכולוג הוא גורם מייעץ בלבד, אם אתה לא משתף איתו פעולה הדכאון לא יעבור בהנפת שרביט.
אם אתה שרוי בדכאון אז תדע שזה מצב שהוא פתיר בהחלט!!! זה יכול לקחת כמה חודשים טובים וגם כמה שנים (זה תלוי רק בך)
הבנתי מקריאה בסיסית בלבד שדכאון קשור לחוסר איזון כימי במוח. - המוח נכנס לפאזה של דכאון, וגורם לכך ששום דבר לא מעניין אותם ומוריד את המוטיבציה ממכם.
לכן גם אם נראה לכם שזה אבוד ואין טעם, יש לנסות להוציא את המוח ממעגל הקסמים האינסופי הזה. עסקו במה שאתם אוהבים, צאו החוצה, תעשו ספורט תפתחו תחביבים. ולאט לאט
תווכחו שהמצב משתפר(אין קסמים בעניין הזה זה לוקח זמן)

הכי חשוב זה לא לאבד תקווה. כמעט שום דבר לא אבוד.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-11-2009, 10:42
  Helpinguser Helpinguser אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
כרגע אתה לא חושב שאתה מתאים לחיים אבל לא מדובר בגזירה משמיים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אני ממש לא מחליט מהר. אני..."

כל זה נגזר מצורת החשיבה שלך, שכרגע היא "מעותת" אבל היא ניתנת לשינוי ולתיקון.
ישי, אני חשבתי על זה שוב ושוב והגעתי למסקנות ברורות.
כרגע, אתה חושב שאתה לא רוצה לחיות/מתאים לחיים (זה מה שאתה מכתיב לעצמך) אך אין זה אומר, שזה המצב שמחייב אותך להימצא בו. אתה יכול לשנות את זה. הרצון הזה לחיות ולהתקיים, צריך לבוא ממך אתה רק צריך לדעת שזה אפשרי וזה יכול לקרות. איך זה יקרה? אתה צריך לשנות את צורת החשיבה שלך, ולאט-לאט זה יקרה. משהו שם מפריע לך, עמוק עמוק בתוך חייך, ברבדים הכי עמוקים שלך. אתה צריך למצוא מה גורם לזה לקרות. וקר אז תוכל לשנות את זה. זה תהליך לא קצר ולא פשוט, אבל עם הרבה "אמונה" בעצמך (בכוונה כתבתי בסוגריים כי אני לא מתכוון לאמונה בה') אתה תצא מזה. אני כמעט בטוח.
משפט מעניין שאינשטיין אמר:
כך הגדיר אינשטיין אי שפיות: "להמשיך לעשות את אותם הדברים שוב ושוב ולקוות לתוצאות שונות"

כרגע זו התווית שהדבקת לעצמך: " אני פשוט אדם שלחיות לא מתאים לו." אם תאמין בזה, זה אכן מה שיקרה. תוציא לעצמך את השורה הזו מהראש. אתה צריך לחשוב על משפט מפתח, שורה אחרת אופטימית יותר וחיובית יותר. בה אתה צריך להאמין. כמו למשל: "אני אדם שאוהב את החיים, וטוב לי לחיות"

תחשוב על זה, אוליי אתה צריך לצאת מגדר הנורמה. בשביל לשנות את המצב/ההרגשה שלך.
רק טוב שיהיה לך.

נ.ב חשוב לי שתבין למה אני טורח בשביל להגיד לך את כל זה. אני הייתי במצב דכאוני/ממורמר וחשבתי שאין לי שום סיבה לחיות כאן בעולם הזה ושום סיכוי שזה ישתנה. אבל אני טעיתי, וחשוב לי להעביר מסר מסוים לאנשים. שיבינו שדכאון זה לא סוף העולם, וברוב המקרים ניתן להתגבר עליו. ואסור להרים ידיים. אני רואה בזה מעין שליחות מסויימת.
כרגע אתה מאמין שהמצב שלך הוא כמו תבנית מסויימת שיצקו אותה, והיא אינה ניתנת לשינוי ושום דבר לא יעזור. גם אני הייתי סבור שזה המצב. אין לי נסיון חיים גדול, ובסה"כ אני בחור צעיר. אבל עברתי כל מיני קשיים וטלטלות בחיים. דברים שהם בכלל לא פשוטים והצלחתי לקום מהם. נוכחתי לדעת, שהחשיבה הזו שגויה ואיננה נכונה. אפשר לחיות בדכאון ומרמור כל החיים אבל אפשר גם אחרת. אפשר להיות אדם שמח ומאושר בחלקך.
אני את שלי אמרתי, אני מקווה שתגיע להודעה הזו ואתה כבר תפנים את מה שאתה צריך.

נערך לאחרונה ע"י Helpinguser בתאריך 03-11-2009 בשעה 11:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:35

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר