לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-09-2009, 17:20
  Amit_r Amit_r אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.09
קריאה מבולבלת למילואים - בקשה לעיצה

שלום לחברי הפורום ,
אבקש את עיצת החברים המלומדים בנושא אישי זה.

לפני כשבועיים זומנתי בצו לשירות מילואים של 5 ימים.
הבעיה היא כזו - בכל פעם שאני מנסה לפנות למפקד היחידה (זו יחידת מילואים קטנטנה) עם בקשה לקבל פרטים / מידע / לאן להגיע / מתי / מה תפקידי או כל פרט אחר אני מקבל תשובות מבולבלות, לא ברורות, או תשובות בסגנון - מחר נעדכן אותך.. (מיותר לציין שזה לא קורה). והכל נשאר "עומד באויר"..

כל זה לא היה מפריע לי אלמלא העובדה שזה פעם שניה שזה קורה השנה, בפעם הראשונה אחרי שבמשך שבועיים שיחקו עם התארכים וכל יום אמרו להגיע ביום אחר, נסעתי עד לצאלים עד שהמפקד התקשר אלי לטלפון להגיד לי לחזור הביתה ושבסוף אין כלום...
כמובן שגם זה לא היה מפריע לי אלמלא הייתי מפסיד כמעט שבוע עבודה.

שאלתי היא בעצם מה לעשות ? אני מעוניין לעשות מילואים ולתרום בכל מה שידרש אבל ברצינות - המינימום זה לדעת מה אני עושה ולאן אני הולך ,וכמובן לדעת שזה וודאי - אלו התארכים של המילואים וזהו. כולנו אזרחים ואני מאמין שכולם פה יודעים מה המשמעות של הפסד שבוע עבודה - סתם.

אני מאד חושש שהמקרה יחזור על עצמו.
האם להמשיך לרוץ אחרי היחידה ?
האם זה חוקי לשלוח למישהו צו ולבטל ברגע האחרון ?
האם ניתן לדרוש בדיעבד את ימי המילואים האלו למרות שהם לא יצאו לפועל?

אודה לתגובה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-09-2009, 17:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Amit_r שמתחילה ב "קריאה מבולבלת למילואים - בקשה לעיצה"

1. מיקום המילואים - קורה. יצא לי באימון אחד לשנות את המיקום 4 פעמים תוך 48 שעות. לפעמים אין מנוס.
2. אין דבר כזה לשנות תאריכים בצורך ספורדית. לאימון של 4 ימים והלאה אתה צריך לקבל התראה של 60 יום. פחות מזה דורש את התנדבותך.
אם אתה כבר מגיע למילואים אתה יכול לומר שאתה לא מוכן שישחררו אותך - חייבים לתת לך את כל ימי המילואים שמגיעים לך, בין אם אתה מבצע אותם בפועל, או לא. מצד שני, ביטול מותר כל עוד לא התייצבת.
לגבי המילואים שהיו, אם הלכת הביתה, הרי שהסכמת לשחרור בפועל (ולא חויילת). אתה יכול לנסות לקבול, אבל יהיה קשה לקבל את הימ"מ האלה.

החוקים, למרות שהם די לטובת המערכת בדבר הזה, הם מאוד קשיחים וברורים.

מקווה שעזרתי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-09-2009, 20:50
  Amit_r Amit_r אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Amit_r שמתחילה ב "קריאה מבולבלת למילואים - בקשה לעיצה"

א. אני מודה על התגובה.

ב. סתם מתוך סקרנות - כשאתה בתור קצין / מפקד, מזמן מילואימניקים האם אתה מכיר / צריך להכיר את העבר הצבאי או המקצוע של החייל הספציפי? או שאתה משבץ אותם לתפקיד בהגעתם או לפי צורך?...
אני שואל את זה כי תפקידי מוגדר כחפ"ק מג"ד (אני אפילו לא יודע מה זה אומר בפועל - זה לא היחידה ולא התפקיד שמלאתי בסדיר).

ב. עוד שאלה קטנה, כפי שציינתה, המקום אליו המילואימניק מזומן משתנה ועלול להשתנות מרגע לרגע,
על הצו שלי רשום להגיע לבסיס היחידה , בפועל המפקד אמר להגיע ישר לבסיס בו תתבצע הפעילות - איך אני מגיע לשם ? (על הספח נסיעה שמצורף לצו ישנו רק את המיקום של בסיס היחידה - האם ספח זה תקף לכל מקום בארץ? או שאני נוסע על חשבוני ואחרי זה יוחזרו לי דמי הנסיעה ? ).

ג. ושאלה אחרונה - האם מבחינת חיול - זה יכול להעשות בבסיס בו תתבצע הפעילות או רק בבסיס היחידה ? האם זה דבר שיכול להעשות רטרואקטיבית - כלומר קודם פעילות ורק אחר כך חיול ?

אני מתנצל מראש .. בטח אני נשמע כמו טירון ירוק אבל אם כל הבלאגן ביחידה הזאת באמת שאין לי ממש מול מי לברר ולשאול...
ישן 09-09-2009, 02:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Amit_r שמתחילה ב "א. אני מודה על התגובה. ב...."

א. עקרונית יש לך את הפלט של החייל ככה שאתה יודע פחות או יותר מה הוא עשה ומה הנסיון שלו.
ב. אם שינו לך את היעד, אבל בצו הגבילו את הנסיעה למקום המקורי (לפעמים שולחים פתקים ריקים חתומים), תשלם על הנסיעה ותדרוש החזרים - תהיה נודניק לקישור.
ג. חיול יכול להעשות בפלאפון. באימונים קטנים היינו מתקשרים לקישור ומעדכנים על כל חייל שבא בשביל שיחיילו אותו. חיול רטרואקטיבי הוא בעייתי יותר, אבל אפשר. חיול רטרואקטיבי אחרי סיום המילואים הוא סיפור הרבה יותר רציני.

אין שום בעיה שתשאל - בשביל זה יש את הפורום הזה!

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:10

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר