לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-09-2009, 07:40
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע כוח מגדוד קרקל שפעל בגבול מצרים הרג שני מבריחים

בפעילות יזומה של גדוד קרקל הלילה באזור הר דלעת נהרגו שני מבריחי סמים.
הכוח זיהה 2 חשודים נושאי שקים ביצע לעברם נוהל מעצר חשוד.
נהירי נפצעו החשודים. הכוחהעניק להם סיוע רפואי אך ללא הועיל. בשטח, בסמוך אליהם נמצאו שקי סמים.
זהו הארוע המבצעי הראשון בו חיילי גדוד קרקל הורגים מברחים. בשנתיים האחרונות היו לגדוד הצלחות רבות בסיכול הברחות. גם אם התבצעו נהלי מעצר חשוד, ירי ומעצרים. זו הפעם הראשונה שהירי פוצע - ואף הורג - את המבריחים.
(האם בפורום הזה אני צריך להוסיף הסבר מי זה ומה זה גדוד קרקל? נראה לי שלא. למתקשים, הנה קישור לויקיפדיה)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-09-2009, 08:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "זו נחשבת תוצאה מוצלחת?"

לא צריך להגזים. יעשה תחקור כמו בכל מצב בו יש שימוש בנשק ואם הוא בוצע כראוי, בזה זה יגמר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-09-2009, 12:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "ממתי יורים על מי שאין לו "אמצעי וכוונה" להרוג?"

נוהל מעצר חשוד עושים גם על מי שאין לו אמצעי וכוונה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-09-2009, 14:07
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "מה הקשר בין "אמצעי וכוונה"..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
מה הקשר בין "אמצעי וכוונה" לירי בגבול?
חציית גבול בין לאומי באופן לא חוקי + הימלטות משומרים שצועקים לך לעצור היא מתכון בטוח לכדור בגב בכל העולם - ובצדק. מי שחוצה גבול בי"ל צריך לדעת שהוא מסכן את חייו או את חירותו - על מנת לתעל את הכניסה רק למעברים שבפיקוח.
זה שאנחנו רחמנים בני רחמנים, שבד"כ נמנעים מלירות (ובצדק) על מסתננים מאחר ומניחים שהם מהגרים תמימים מאפריקה לא מייתר את הרשות לירות על מסתננים חשודים.

זו דעתך הפרטית או מתוך ידיעותיך כבעל תפקיד פיקודי בכיר בצה"ל?

אין אולי מקום לפרט את נהלי הפתיחה באש בגבול מצרים, אך למיטב הבנתי הם אינם כוללים ירי על מנת להרוג בכל מי שחוצה את הגבול.
אלה אולי נהלי הפתיחה באש בצד השני של הגבול...
ישן 09-09-2009, 14:53
  Mk.IIb Mk.IIb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
מאד חכם
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "לא צריך לדעתי לבדוק..."

אני אוהב את התגובות החכמות האלה:
ציטוט:
לא צריך לדעתי לבדוק בציציותיהם אם הם מסתננים או אזרחי המדינה, אם זוהה בודאות שהם מבריחים אמל''ח או סמים צריך לבצע עליהם . טוב שלמדו קצת .

בוא ננסה תרחיש כזה: יצאת עם חברים לטיול בנגב. התברברתם קצת, ירד החושך ואתם לא יודעים איפה אתם. למעשה, אתם בצד הלא נכון של הגבול, ובדיוק כוח של קרקל מתצפת עליכם. הכוח מזהה שיש עליכם תיקים, ולכן הוא מחליט שאתם מבריחים ב"ודאות" . האם "לבצע" עליכם?
בדיוק בגלל זה יש נוהל מעצר חשוד . אומרים לכם לעצור ואז בודקים מי אתם ומה אתם. כמובן שאם אתם בורחים יש לכם מה להסתיר ואז הסיכוי שיירו בכם גדל.
כל הקלה ו"עצימת עין" לגבי פעולות של כוחות הבטחון של מדינה חוזר אליך בסופו של דבר. אז לפני שאתה יורה בכל דבר שזז, תחשוב קצת.

ישן 10-09-2009, 10:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "לא אמרתי גורפת,אבלהמצב הקיים..."

ומה בדיוק הקשר. אם יש בעיה עם המשטרה ועם צורת העבודה שלה זה לא אומר שעכשיו כל שוטר הופך להיות מוציא להורג בסמכות וברשות - ההתלהמות הזו היא חסרת וסרת טעם.

ישן 10-09-2009, 06:50
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "מה זה קשור לאשכול הזה בכלל?..."

אז זהו שזה כן קשור לאשכול. רק כשנשכיל להבין שאנחנו צריכים להתייחס ל"ארועים פליליים" עאלק כאלה כמו לארוע פח''עי לכל דבר, אז ורק אז נתחיל להלחם בתופעה ברצינות. לשיטתי אין שום הבדל בין ארוע הברחת סמים , פריצה לרכב או דירה , לפיגוע חבלני. שניהם מיועדים לפגוע ביסודות המדינה , לשניהם יש את אותה מטרה גם אם במקרה אחד המחבל זוכה בחיי נצח עם 70 בתולות ובמקרה השני הוא זוכה בג'יפ פאג'רו של השכן שלך. אנחנו נוטים להפריד בין שני הדברים האלו אבל המטרה שלהם זהה: להמאיס עלינו את החיים פה.חבל שעדיין לא למדנו איך עובד הראש של אויבינו. ואגב אני לא מבדיל בין פורץ יהודי או ערבי, בין סוחר סמים יהודי או ערבי, שניהם בני מוות.

ישן 11-09-2009, 09:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "קטונתי מלתת פתרונות קסם,יש מי..."

יש דווקא לא מעט (וזה כולל, אגב, את מי שאתה מדבר איתו)

ישן 11-09-2009, 11:20
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אוקיי אז שליאור יגיד לי בכנות..."

הפגם הוא מערכתי.
גם אם בתי משפט יכבידו את ידם על עבריינים, איפה תכלא אותם? לשב"ס אין מספיק מקום בבתי הסוהר.

הפיתרון צריך להגיע מהממשלה בכל מה שנוגע לשיחרור תקציבים ורפורמות ארגוניות במשרדים תחת אחריותה- בט"פ, משפטים, עבודה ורווחה אבל גם מהכנסת שצריכה לערוך רפורמה מקיפה בחוקי העונשין ויותר חשוב בכל מה שנוגע לסדר דין פלילי. דווקא מבחינת דיני ראיות אני חושב שהחוק הישראלי הוא טוב. הבעיה אצלנו היא הפרוצודורה.

אני אתן לך דוגמא קלאסית לרפורמה שהיו צריכים לעשות לפני מישים שנה שהיא גם חוקית אבל גם מערכתית: אסמכתות לכליאה- כידוע, סמכות המעצר נתונה לכל שוטר, אולם החלטה על כליאה (לזרוק אותו לתא בלשון העם) היא בידי קצין משטרה בלבד. למה? כי פקודת הפרוצודורה הפלילית תורגמה מילולית מהחוק הבריטי ושם כתוב- police officer. כידוע, התרגום ל- police officer הוא שוטר, אולם מי שתרגם, תרגם זאת לקצין משטרה. המצב שנוצר הוא שלעיתים קרובות מדי בייחוד במשרות ערב, לילה וסופי שבוע, חוקר עם ניסיון של 20 שנה צריך לחפש קצין תורן על מנת שיחתום לו על אסמכתא לכליאה. הבעיה היא שלרוב הקצין הזה בכלל לא שייך לאח"ק ואין לו מושג בחקירות.

השינוי המבני החשוב ביותר מבחינת מ"י הוא שינוי המסגרת מסמי צבאית עם יותר מדי דרגות ביניים, למבנה ארגוני אזרחי דוגמת הפרקליטות או (ירחם השם) מח"ש.

אבל מה- זה שינוי לשנים ושר לביטחון פנים בישראל, מעבר לעובדה שבד"כ הוא בכלל אל רוצה להיות כזה, רואה מקסימום שנתיים קדימה.

ישן 10-09-2009, 09:51
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "עזוב פעם אחת למיליון שנה"

ומה בדבר הפעם למשל שסיור מצרי חצה את הגבול לישראל (כנראה ביודעין), ראו סיור של צה"ל, עלו על גבעה מעליהם ופתחו באש (בלי בכלל שחיילי צה"ל ראו אותם לפני כן) על החיילים? זה היה בלי קריאות לעצור, בלי נוהל מעצר חשוד ובלי שום כלום - פשוט עלו על נקודה גבוהה ופתחו באש כמו חוליית מחבלים רגילה...? מה תגיד על המקרה הזה?

למזלנו באותו האירוע התחוור למצרים שרמת החיילות של החבר'ה מקרקל היא בכמה רמות מעל למצרים, והכוח של קרקל ריתק אותם ותו"כ איגף אותם ועלה עליהם והרג אותם...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 10-09-2009, 10:48
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "אני אגיד לכך שהמציאות מסובכת. האם זאת סיבה לפתוח באש על כל אחד?"

תראה, אני לא מגיב פה יותר מדי בנושא כי לי יצא לשרת בגבול הנ"ל במילואים לפני 3 חודשים, ואני יודע טוב מאוד מה הפקודות לפתיחה באש במקום הזה - אני כמובן לא אפרט אותן אך רק אוסיף שמי שלא שועה לקריאה לעצור בגבול הנ"ל, ימצא את עצמו מהר מאוד מת. והסיכוי אגב שזה יהיה מטייל ישראלי שיגיע לגבול וינסה לחצות אותו נע בין קלוש ביותר ללא קיים.
אין מלאכים שמסתובבים שם חופשי (לפחות בלי שצה"ל יראה אותם מבעוד מועד) - 99.99999% ממי שחוצה את הגבול הזה - לא אמור לחצות אותו ובוודאי שהכוונות שלו הן לא טהורות, בלשון המעטה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 11-09-2009, 13:57
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "מתי בפעם האחרונה התפוצצו..."

דווקא אחת מהמטרות המוצהרות של המדיניות הקשה של ארה"ב בגבול מקסיקו היא מניעת חדירה של גורמי טרור דרך הגבול הבעייתי הזה.
שתי האחרות שאינן מתייחסות להברחה של אנשים הן מניעת הברחה של סמים ושל נשק בלתי חוקי (שסטטיסטית מעורב יותר בפשיעה מאשר נשק שנמכר במקור בשוק המקומי ושלא עמד בדרישות של תקנות AWB משנת 94' שהטילו מגבלות טכניות רבות על השוק האזרחי של כלי ירי בארה"ב עד 2004).

חוץ מזה שהאמריקאים לוקחים אישית הגירה בלתי חוקית, כי הם מבינים שזה פוגע בהם כלכלית בטווח הארוך. הרבה אמריקאים רואים בזה איום מיידי על ארה"ב ואני לא מתכוון דווקא לסוג האמריקאים שחושבים שהיהודים והאפרו-אמריקאים השתלטו על גבעת הקפיטול ו/או על אלו שטוענים שאם יבוטל התיקון השני לחוקה ומישהו ידרוש לאסוף מהם את הרובים שלהם הם ילחמו במשטרה/צבא/משמר לאומי עד מוות.
ישן 10-09-2009, 08:23
צלמית המשתמש של salak
  salak salak אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.06
האם יש דיל עם הבדואים?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "כוח מגדוד קרקל שפעל בגבול מצרים הרג שני מבריחים"

אולי זה מתאים יותר לפורום תאוריות קשר - אני שואל מתוך אי ידיעהמוחלטת
אבל, חשבו על הנתונים הבאים:

1) בגבול המצרי יש פעילות עניפה של הברחת סמים, מהגרי עבודה מאפריקה ומהגרות עבודה ממזרח אירופה.
2) קיימת מוטיבציה גבוהה של החמאס, הג'יהאד האיסלאמי, וארגונים בהשראת אל קעידה לבצע פיגועים, ובעיקר חטיפות.
3) היעדר מכשול רציני לאורך רוב הגבול
4) כסף גדול שיכול לזרום מארגוני ג'יהד עולמי לסייענים ומבריחי גבול
5) קיימת פעילות ג'יהדיסטית לאורך חוף מפרץ אילת
6) יש היעדר שליטה מצרית באזורים סביב הסירבל ואום שומר (במו עיני ראיתי את שדות הפרג שם)
7) היו, למיטב זכרוני, רק שני פיגועים (בדימונה ובאילת) בהם חוליות פלסטיניות חצו את הגבול
8) מספר החוליות שנעצרו על הגבול אפסי.

האם לא סביר לאור זה שקיימת הבנה בין קהילת המודיעין הישראלית לבין ראשי השבטים בצפון סיני ובנגב שמותר להם לעסוק בפעילויות מסויימות בלי להסתכן בהרג אבל אסור להם לעסוק באחרות, ואם כן, האם התקרית הזו לא מסכנת את ההבנה הזו?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:49

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר