לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2009, 19:52
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
ברח מבה"ד 1 להלווית חבר - והודח

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/194381 ערוץ 7
הודח מקורס קצינים כי יצא להלוויית חברו

צוער הודח מקורס הקצינים לאחר שיצא בלי רשות להלוויית חברו למחלקה - החייל אורי חן, שנרצח לפני שישה ימים בידי אסיר משוחרר.
עוזי ברוך

צוער הודח מקורס הקצינים לאחר שיצא בלי רשות להלוויית חברו למחלקה - החייל אורי חן, שנרצח לפני שישה ימים בידי אסיר משוחרר. כך דווח בקול ישראל.

מפקדיו של הצוער סירבו לבקשתו להשתתף בהלוויה משום שהיה אמור להשתתף בתרגיל ניווט. לחבריו אמר הצוער, כי לא עמד בפני פרידה מחברו לנשק ולא היה לו זמן לערער על החלטת מפקדיו שלא לאפשר לו לצאת להלוויה.

מדובר צה"ל נמסר כי הדחתו נעשתה בשל נפקדותו מקורס קצינים שמכשיר את בוגריו לתת דוגמא לחיילים.

ביום חמישי האחרון יצא אורי חן ז"ל לחופשת השבת ובמהלך הערב עוד הספיק לשחק ולבלות עם שני אחיו הקטנים. מאוחר בערב יצא אורי לשוחח עם חבריו, שחלקם בעלי תיק פלילי במשטרה על עבירות שונות. במהלך הלילה, ככל הנראה, התפתחה קטטה בינו לבין אסיר משוחרר ששהה במקום וזה דקר אותו למוות. ביחידה המרכזית של מחוז מרכז עדיין מנסים להבין מה הגורם לרצח.

אורי בן ה-20 שירת בגדוד 51 ואף זכה להוקרה והערכה על פעילותו במסגרת מבצע עופרת יצוקה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-09-2009, 17:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי tm שמתחילה ב ""כי לא מתאים להם וכדומה" זה..."

אני מציע שבמקום להתקטנן על ניסוח לא מוצלח, תתיחס לגופו של עניין.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-09-2009, 23:55
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "חייל כזה ראוי בהחלט להיות..."

ראוי להחשב כבנאדם טוב - כן. המפקדים בקורס עלובים - אולי. האם המעשה שלו ראוי היה שיעשה - לא.

בתור קצין ומפקד הוא פשוט לא יכול להוות דוגמה לציות לפקודות וזה ציר מרכזי למדי.
ואנחנו יכולים לחזור שוב על כל השיחות אודות מ"כ "גברים" כי הם מחליקים שבירת שמירה ועוצמים עיניים תוך כדי קריצה, למרות שזה לא בדיוק אותה הדוגמה - אבל רלוונטי בהיבטי דוגמה אישית.
ציות לפקודות מוגבל על ידי קו ברור, אין סיבות או תירוצים אחרים לאי ציות, קצין ששובר את הקו הזה יישבור עוד קווים בשם דברים אחרים.

ישן 17-09-2009, 05:13
  שקדי 1 שקדי 1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.07
כבוגר בה''ד 1 וקצין שנים רבות בקבע ובמילואים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "ברח מבה"ד 1 להלווית חבר - והודח"

אין מקום ואפשרות בצה'ל שחיל בכלל ומפקד בפרט לא ימלא פקודה ויעשה מה בראש שלו
עם כל הכבוד ההבנה והצער על מות חבר קרוב הלוויה ועוד.....
לא יתכן בסופו של יום שמפקד יגיד....נתת פקודה בעיה שלך אני עושה מה בראש שלי
מי שעושה כך (ובעיקר אך לא רק בבה''ד 1) צריך להיות מוכן לשלם את מלוא תוצאות מעשיו
אם הקצונה היא כאש בעצמותיו שילך שנית לקורס!!!

וסיפור להמחשת הקונפליקט שעלול להיווצר
חבר שלי היה בצנחנים והלך לבה''ד 1 ב1967
במהלך הקורס התחילה הכוננות שלפני מלחמת ששת הימים
בשלב מסוים שלחו את חניכי הקורס ליחדותיהם והחליטו שמישהו חיב להישאר לשמור על התקן והציוד
אותו צוער נפל בגורלו להישאר וכל חבריו יצאו ליחידותיהם....כשפרצה המלחמה הוא לא עמד בזה וברח ליחידתו ונלחם איתה כל המלחמה.....כשחזר לבה''ד 1 אחרי המלחמה הודח מהקורס ונשפט ל35 יום בפנים.
הוגן??.....החיים כנראה לא תמיד הוגנים!!!!!

ישן 17-09-2009, 10:48
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "ברח מבה"ד 1 להלווית חבר - והודח"

הבחור אמנם לא הגיע ללוויה של חברו, אך בוודאי יכל ללכת לשבעה. יש לי הרגשה שהוא גם לא ממש ניסה בכל האמצעים לצאת ללוויה בדרכים כשרות (כלומר, לגשת לרמה ממונה גבוהה יותר ולהציג את טיעוניו), אלא ישר "שבר את הכלים" ונפקד...
אני חושב גם שאם יגיש את מועמדותו לצאת שוב לבה"ד 1 במחזור הבא, לא ידחו את בקשתו.

אגב, סיפרו לי שפעם היו מעיפים צוערים מבה"ד 1 אפילו אם היו קורעים את האריזה של הלחם בחדר האוכל, במקום לפתוח אותה כמו שצריך... מעניין אם זה נכון

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 17-09-2009, 15:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי bemli שמתחילה ב "האם אתה מכיר את האפשרויות שעמדו לצידו?"

לבה"ד 1 מגיעים הרבה אנשים שלא צריכים להיות שם(ולא מעט שכן צריכים, לא מגיעים).
לגבי המקרה - הצוער צריך להיות מודח (כי יציבות המערכת חשובה יותר מכל פרט), ויחד איתו המפקד שהדגים שחוסר רגישות הינה תכונה רצויה למפקד...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-09-2009, 15:16
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05

אולי הגיע הזמן לחשוף איך מתבצע תהליך קבלת ההחלטות בבה"ד 1...

גם אני קצין, גם לי ברור שצבא לא יכול להתקיים בלי סדר, משמעת ופקודות.

אבל משהו רקוב מאוד מתרחש בבסיס הזה.

אותי לא הסכימו להוציא להלוויה של סבתא, הסיבה- לא להחמיץ את "שבוע להב" (השבוע הכי פתטי כנראה שביצעתי בשירות שלי...) ועוד המפק"צ פלט לי "אה, היא הייתה בת 97? אז לא נורא...".

כשהחטיבה שלי חגגה 60 שנות קיום סירבו לשחרר את צוערי גולני (ללא סיבה פרקטית אמיתית) ולבסוף התפשרו על שחרור צוער 1 מכל צוות לאירוע (לאחר לחצים מצד המח"ט).

הכל תחת הטענה- "זמן ההכשרה יקר מכל".

לעומת זאת צוערים "מיוחדים" לא מבצעים את חלקו הארי של תכני הקורס בטענה המגוחכת ש"הם כבר עשו את זה ביחידה" (אם ככה למה הם עושים איתי קק"צ? ואני לא עשיתי תרכ"ת עד תרג"ד בגדוד?!).

לערבי צוות, שלא לומר חגי יחידה משחררים כמובן את כולם בלי לפצות פה ועוד כהנה וכהנה.

כל מי שעבר את הקורס לאחרונה יזדהה כנראה עם הכתוב לעיל.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 17-09-2009, 15:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אולי הגיע הזמן לחשוף איך..."

ולא רק לאחרונה.
היתה, וכנראה נשארה, בעיה בצורה שמכינים את המפקדים לקורס, ובצורה שהתדמית הופכת להיות חשובה יותר ויותר מהמהות של המקצוע.

ישן 17-09-2009, 15:33
  bemli bemli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
אני נדהם מן התגובות פה

מפני שאני מקבל את הרושם שחלק מן הכותבים מכירים את הצבא רק משיעורים על רוח צה"ל ולא חוו (לפחות) 3 שנים במסגרת שנקראת צה"ל.
הצוער הוא חייל מקצועי, ערכי, מצטיין, מנוסה (בעל ניסיון רב ומגוון כחייל שיצא מאוד מאוחר לקק"ץ) ומחזיק באיכויות פיקודיות. הצוער שירת עם אורי ז"ל באותה הכיתה לאורך המסלול ואף יחד בוותיקה.
מה שעמד לנגד עיני הצוער היא דילמה, התנגשות בין שני ערכים, רעות ודבקות במשימה. המשימה לא הייתה צורך מבצעי! במקרה שכזה לא נותרה בידי הצוער ברירה.
אני מסוגל להבין את הטענה שידע מראש את תוצאות מעשיו ועשה את הבחירה באופן מודע, אך בתור פרט בחברה הישראלית שהתהלך בין כתליו של בה"ד 1 אני יכול לומר בבטחון רב שמפקד שכזה יחסר מאוד לצה"ל כקצין, מפני שבינוניים ומטה ממנו סיימו את הקורס והתקדמו במעלה הדרגות לאחר שלא צברו נקודות שליליות בולטות שכאלו לחובתם.

ישן 17-09-2009, 15:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי bemli שמתחילה ב "אני נדהם מן התגובות פה"

"בתי הקברות מלאים בקצינים שלא היה להם תחליף", מכיר?
אתה חושב שהוא הראשון שלא יצא לאירוע כזה? היו גם גרועים מזה. גולני_2 נתן לך דוגמה, לצערי אני גם יכול לתת דוגמה. ברירה תמיד יש, גם אם היא לא נעימה לאדם.
אחד הדברים שקצין צריך להבין הוא, שכל פעולה שהוא עושה שחורגת מהקו הרשמי - היא בעלת מחיר ואותו אדם צריך להבין שהוא עלול לשלם על החלטה כזו. הצבא לא נשען על קצין זה או אחר, אלא היכולת שלו לשמר מסגרת משמעת צבאית, וזה הרבה יותר חשוב מקצין זה או קצין אחר - עם כל התרומה שהוא יכול להביא.
זה שהמפקדים שלו טמבלים - זה כבר סיפור אחר.

ישן 17-09-2009, 15:53
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
סתם אנקדוטה
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב ""בתי הקברות מלאים בקצינים שלא..."

סחבק הגיע ליום הראשון של קורס קציני חי"ר "דקל" אי שם סמוך לחגיגות המילניום. איתרע מזלי ובאותו היום נישא חברי הטוב ביותר לבחירת ליבו וביקש שאהיה "עד" בחופתו [שנערכה בפתח תקווה]. מובן כי בקשותי לצאת לחתונה נדחו בבוז בידי הסגל הזוטר וכן בידי המג"ד [בכל זאת יום ראשון לבוחן כניסה ובלה בלה בלה]. אני ברגישות ובנחישות ארבתי למפקד הבה"ד עמוס בן אברהם ליד משרדו ושטחתי את טענותי בפניו. בן אברהם, לאחר שדחה את בקשתי, הבין שאני נחוש לצאת ובסופו של דבר, לאחר התייעצות עם המג"ד החליט לשחרר אותי. אממה השעה הייתה כבר שלוש בצהריים ואטובוסים ממצפה - אין. יצאתי לצומת הרוחות כלאחר יאוש ולאחר שתי דקות המתנה עצר לי טרמפ ל.......פתח תקווה! כבר באותו לילה חזרתי לבסיס כדי לבצע למחרת בוחן בראור [מה שכמעט עלה לי בכרטיס הכניסה לקורס]
האם היה שווה? לא בטוח. ומכל מקום [בנסיבות אחרות כמובן ו"להבדיל"] מסתבר שאפשר גם אחרת.

[איש דגול אחד]

ישן 17-09-2009, 16:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "סתם אנקדוטה"

מצד שני - (וזה לגנאי), נהרג חבר שלי בהתקלות בלבנון בזמן שהייתי מ"כ, ולא שחררו אותי ללוויה בגלל "כוננות". למרבה הגועל, אף אחד משאר המ"כים בפלוגה לא הסכים להשאר במקומי עד שאני אחזור (יום שישי).

ישן 17-09-2009, 20:09
  REB REB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.07

ניתן היה לשרשר את התגובה שלי לאיזה תגובה או שתיים אחרות לפניי, שאני מחזק במידה מסויימת.

קשה לומר אם דווקא קצין כזה היה יכול להיות מועיל פי כמה לצבא מאשר בינוניים אחרים שלא הודחו.
הבחור ככל הנראה אסרטיבי, ואינני יודע בדיוק מה קרה שגרם לו לעשות זאת - ולכן קשה לשפוט.
יש אצלי ניצוץ של מחשבה שדווקא המעשה הזה נותן לו כמה וכמה נקודות זכות. יחד עם זאת - ברור לי לחלוטין שגם הדחה במקרה כזה היא מוצדקת - בכל זאת צבא.

ולסיכום - אנקדוטה של שתי מקרים שקרו לי בדרך לבה"ד 1:
שירתתי בחה"א וכידוע - שם צריך לעבור גיבוש.
ראשית - סומנתי על ידי ה-מ"מ שלי (שהיה שליש ולא רעה שדה קרב בחיים) כמסרב פקודה - כיוון שבתרגיל חוליה חייל שהיה מפקד הצוות (מס' 1) הופתע ע"י המ"מ בזמן הסתערות כשהוכרז שאנחנו רצים בשדה מוקשים. הבחור ששירת כמכונאי מטוסים לא ידע שקיים חיל הנדסה, ולא היה יצירתי כדי לחשוב על ללכת אחרה בעקבותינו או להזמין חילוץ מוטס..... ולכן מחוסר ברירה צעק "קדימה להסתער".
חשבתי לרגע לקום ולרוץ, אך משום מה החלטתי להפגין מחשבה ופשוט נשארתי לשכב ולחפות באש כשכל שאר הצוות רץ אל מותו.
מצד אחד - הרי לא הייתי מת, השדה דמיוני, ואכן ניתנה פקודה, והוא קובר את עצמו.... ומצד שני.....

מערכה שנייה - במהלך הגיבוש אנשים הלכו מכות כדי להתנדב ולחטוף אחד מהשני דברים לסחוב וכו'.
ברגע שהגיבוש הסתיים, הוכז על כך רשמית ב-ח'. כל החיילים התבקשו להתנדב ולפנות את מיכלי המים וציוד אחר, אפילו שהגיבוש נגמר - ואף אחד לא התנדב. אף אחד... ועל זה נאמר "בבה"ד 1 רק הקירות לא צבועים".

הציעו לי לצאת לקורס קצינים מאוחר יותר, אבל ויתרתי על התענוג ואני לא מצטער. אני אהבתי את הצבא על כל מגרעותיו - ואפשר לומר שוויתרתי על חלום, אבל אני לא מצטער היום, לא באמת. המערכת הזאת צריכה שינוי לדעתי.
ישן 19-09-2009, 16:40
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05

כשאותי הדיחו מבה"ד 1 אמר לי מפקד הבה"ד- "ברור לכולנו שאתה תהיה קצין טוב, אבל יש מעשה ויש לו השלכות וכולם צריכים לראות את זה. אתה מוזמן לחזור בקורס הבא אם אתה רוצה להיות קצין".
וזה מה שהיה.
מה שכן, בכלל לא בטוח שהייתי קצין טוב.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:00

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר