לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2009, 11:44
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
ג'ובניק, והדרת פני לוחם

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3778220,00.html

מדבקות ברכבת: "ג'ובניקון, פנה מקום"

נוסעים ברכבת נתקלו בימים האחרונים במדבקות שהדביקו אלמונים, המנחות חיילים לפנות את מושבם לקרביים שביניהם, תחת הכותרת "והדרת פני לוחם". הפקחים - בעלי רקע קרבי - דווקא מתלהבים. הג'ובניקים נעלבו: "זו אפליה" דניאל אדלסון פורסם: 17.09.09, 23:38

הסטיקר שהוריד את הג'ובניקים מהפסים. נוסעי רכבת רבים הופתעו בימים האחרונים לגלות מדבקה חדשה המעטרת את קירות המעברים ברכבות ברחבי הארץ. על המדבקות נכתב "ג'ובניקון פנה מקום - והדרת פני לוחם", והן מסבירות באופן גרפי לחייל ה"ג'ובניק" שעליו לפנות את מקומו לטובת החייל הקרבי.

רונן, תושב בני ברק, נתקל במדבקה כזו. "רואים שם מין ילד כזה עם מדים ונעלי ספורט, שיושב על מושב ברכבת והחולצה שלו פתוחה, עם פס אדום שמייצג כאילו את הג'ובניקון", סיפר ל-ynet. "לצדו רואים חייל קרבי עם רובה ומעליו סימן וי. המדבקה מודבקת במעבר בין קרון לקרון, במקום ממש בולט לעין. זה פשוט מזעזע. זאת אפליה בין דם לדם. הייתי בשוק, זה בלתי יאמן בכלל. זאת פעם שנייה שאני נתקל בסטיקר, כבר ראיתי אותו לפני שבוע ברכבת אחרת".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02022009/2182520/YAB_5974_wa.jpg]

המדבקה המדוברת. "אפליה בין דם לדם" (צילום: ירון ברנר)

התעלול הזה נהגה ובוצע באופן עצמאי על-ידי גורמים לא ידועים. ברכבת ישראל מכחישים כל קשר. "רכבת ישראל מודעת למדבקות ופועלת להסירן", נמסר. "יש להדגיש כי המדבקות אינן יוזמה של רכבת ישראל וברכבת רואים את הדבקתן בחומרה רבה".

הפקחים בעד הקרביים

ככל הנראה, במטרה למדבקות מראה רשמי, הטביעו המדביקים האלמונים חותמות אישיות של פקחים ברכבת על המדבקות. אחד הפקחים שחותמתו הופיעה על מדבקה כזו טען בשיחה עם ynet כי אין לו מושג איך השתרבבה חותמתו לסטיקר. "אולי עובד הניקיון ברכבת עליו פיקחתי הדביק אותה", טען. הוא הסביר כי בתום ניקיון הרכבת, הפקח נדרש להטביע את חותמתו על דף הסידור על מנת לאשר שהניקיון אכן בוצע לשביעות רצונו.

ובכל זאת, אף שהפקחים שהתראיינו לכתבה זו נמנעו מקבלת אחריות רשמית להדבקת המדבקות, ניכר היה שלא רק שהם לא עשו דבר נגד התופעה, הם אף מברכים על היוזמה ומצדדים בעמדת המדביקים האלמונים.

"זה גימיק יפה", אומר אחד מהם. "רובנו יוצאי קרבי, וברור שלדעתנו צריך לתת לקרביים עדיפות על פני ג'ובניקים". פקח אחר מזכיר כי על פי ספר התקנות ברכבת, חיילים זכאים להעדפה בעלייה לרכבת (אם היא מלאה) או במקומות ישיבה. אבל מבחינתו, הדברים אמורים רק לגבי חיילים קרביים.

"ג'ובניקים מפונקים, הם עושים בלגן ברכבת, שמים רגליים על המושבים, מלכלכים ושמים מוזיקה בטלפון הנייד בקול רם", הוא טוען. "מבחינתנו עדיף שייסעו לבסיס במכוניות שלהם. קרביים, לעומת זאת, מכבדים את החוקים ברכבת. שלא לדבר על זה שהם מגיעים עם תיקים ענקיים אחרי שבוע או שבועיים בבסיס ולא יכולים לשבת בגלל הג'ובניקים ותיקי הצד שלהם".

"יצרו מעמדות בצבא"

ומה חושבים הג'ובניקים? שרון, חייל ג'ובניק מבסיס הקריה בתל-אביב, מתרעם: "חיילים ג'ובניקים ימשיכו לנסוע ברכבת פשוט כי זו הדרך שלהם להגיע לעבודה. בשום מדינה אחרת לא היו נותנים לחיילים להרגיש אזרחים סוג ז'. תפקידם של אנשי הרכבת הוא לשמור על הסדר והביטחון, אף אחד לא ביקש מהם להתערב במה שקורה בצבא. כנראה מדובר באנשים מתוסכלים שמנסים לחגוג על האנשים הרגילים שמשרתים שלוש שנים ונותנים לא פחתו מקרביים במסגרת תפקידם, גם מבחינת הרצון וגם מבחינת השעות".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-09-2009, 22:35
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יש נימוס הבסיסי של לפנות מקום למי שזקוק לכך יותר אבל ההסטיקר מקומם
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "הסטיקר המדובר הוא מזלזל ופוגע..."

הסטיקר מקומם אותי בתור לוחם (במי"ל...) משום שהוא מזכיר לי אייך בסדיר הבלתי לוחמים לא רק זכו כמובן לחיים קלים יותר, אלא גם זכו לכך שהמפקדים ילטפו אותם וידרשו מאיתנו שננהג כלפיהם בכבוד וזאת בזכות לוחמים שהתבטאו בסיגנון הסטיקר הזה. חבל להסיט את המשקל מהמצוקה של הלוחמים למצוקה כביכול של הג'ובניקים המושפלים.
מעבר לכך, לא צריך לצפות מג'ובניק שיפנה מקום ללוחם כמו שלא צריך לצפות שהוא ינשק לו את כפות הרגליים. מה שכן, יהיה נחמד אם כל אחד מאיתנו יפנה מקום ישיבה לטובת מי שזקוק לכך יותר. אני זוכר מאוד לטובה מקרה של יציאה הבייתה בסדיר שבו ניקרתי בעמידה באוטובוס וחבורה של צעירים הזמינה אותי לשבת במקום אחד מהם. חינוך ורגישות כאלה הם מה שאנחנו צריכים ולא סטיקרים מטופשים ומחוצפים.
ישן 18-09-2009, 14:24
  asharuf asharuf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Linebacker שמתחילה ב "ג'ובניק, והדרת פני לוחם"

בתור לוחם הסטיקר מעלה חיוך
נכון שכל פעם שהיינו חוזרים הבייתה וגם היום שאני רואה חייל עם חולצה פתוחה
וסנדלים או נעל ספורט וכובע בקיצור הופעה מרושלת
אני אומר לעצמי שזה לא הצבא והמשמעת שאני כלוחם רגיל
כנראה שהמשמעת נעלמת ברגע שאתה מוגדר גובניק
בקיצור המדבקה עוקצת את הגובניקים אבל צודקת
כי בשורה התחתונה אתם אלא שגרמתם למדבקה כזו לצוץ
אם הייתם מראים טיפה כבוד למדים שאתה לובשים ולמסגרת שבא אתם נמצאים
אף אחד לא היה בא בטענות

והקטע הכי יפה שמראיינים חייל מהקריה שמביא דוגמה מסרטון שבו מראים
חיילים אמריקאים שחוזרים מעירק או מכל חור אחר שאמריקאים נמצאים שם
והוא מתלהב מזה שהם לא יודעים מה התפקיד שלהם בצבא אבל הם מריעים להם

הוא שכח דבר אחד המרחק בין הבית שלהם לבסיס חוצה יבשות
היום שלהם אולי מסתיים מוקדם אבל הם עדיין בבסיס ולא רואים
את הבית תקופות ארוכות אז אם אתה רוצה להביא דוגמאות לפחות
תביא משהו נכון ואמיתי ולא סרטון שאני כמעט בטוח שהוא מבויים

שנה טובה ומתוקה
שגלעד יחזור במהרה
שבת שלום

ישן 18-09-2009, 15:29
  קרקליסט33 קרקליסט33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.09
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי gilAF שמתחילה ב "אולי בכלל אין צורך..."

כי אפילו לוחם על כמוך יצטרך שההאמר שלו ייסע, או שהנשק שלו יהיה חסר תקלות, או שיהיה לו אוכל ומדים ומודיעין עדכני וציוד קשר מתפקד.

ג'ובניקים זה ביזיון וזה בררה, אבל לא חסרים קרביים שנראים ככה.

ואומר את זה מישהו שראה את העולם הצבאי משני הצדדים, גם של הלוחמים וגם של הג'ובניקים.
"וביום השמיני, ויברא ה' את הארוך וייתנו לעם. ויאמרו הלוחמים, מה לנו ולמטאטא הזה וייחר אפם. וייקח ה' את הארוך ויברא את גרסאות הקרביין והמוסב, ויפתח את עיקרון המכנס הפתוח והבול-פאפ ואת התבור הנגב וייתנם ללוחמים. ואת המטאטא נתן לג'ובניקים בזיקים וניצנים ודותן. וירא העם כי טוב"

ישן 18-09-2009, 22:42
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Herbie
מגעיל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Linebacker שמתחילה ב "ג'ובניק, והדרת פני לוחם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Linebacker
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3778220,00.html

"ג'ובניקים מפונקים, הם עושים בלגן ברכבת, שמים רגליים על המושבים, מלכלכים ושמים מוזיקה בטלפון הנייד בקול רם", הוא טוען. "מבחינתנו עדיף שייסעו לבסיס במכוניות שלהם. קרביים, לעומת זאת, מכבדים את החוקים ברכבת. שלא לדבר על זה שהם מגיעים עם תיקים ענקיים אחרי שבוע או שבועיים בבסיס ולא יכולים לשבת בגלל הג'ובניקים ותיקי הצד שלהם".

הדברים לא במקום.
רוב חיילי צה"ל, כולל הג'ובניקים, מכבדים את סביבתם.
כמובן שיש חריגים, גם בקרב הלוחמים, התומכ"לים, וכן, גם בקרב העורפיים.
אולם הג'ובניקים הם רוב המשתמשים בתחבורה הציבורית, גם עקב היציאות, וגם כיוון שהם מהווים את חלקו הגדול של הצבא - ולכן הרושם המוטעה.

אפשר לחשוב שאין לוחמים שמתנהגים כמו בהמות..

בתור לוחם (אמנם במיל'), אני לא זוכר מקרה שבו נשארתי עומד לטובת תיק של חייל אחר (ואם לוחם עושה זאת, אני חושב שאפשר להגדיר אותו כחלבי ביותר ).
במקרה שלא נותרו מקומות ישיבה, לא הרגשתי צורך להוכיח כלום, הנחתי את התיק במעבר, נשכבתי, והשלמתי כמה שעות שינה*.
האחרונות היו חשובות לי יותר מהרושם שהייתי משאיר כלוחם בעמידה .

*השיטה יעילה יותר באוטובוסים - ברכבת המעבר סואן יותר.
אבל אני ירושלמי וברכבת לא נסעתי כ"כ בזמן השירות.

בסה"כ הכתבה מגמתית, ילדותית ורדודה, ומנסה ללבות עימות מדומה בין חיילים, כאילו שחסרים לנו סיכסוכים.
זאת אפילו בלי להתייחס לאשמים הגדולים בסיפור, והם מרכז הובלה באט"ל ורכבת ישראל (גם אגד, אם נסתכל על מצב ניוד הלוחמים בחופשה בכללותו).

אני הייתי ממליץ לנעול את השרשור.

פֶּתִי יַאֲמִין לְכָל דָּבָר וְעָרוּם יָבִין לַאֲשֻׁרוֹ
משלי יד:טו

~

נערך לאחרונה ע"י Herbie בתאריך 18-09-2009 בשעה 22:48.
ישן 18-09-2009, 23:03
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile

ציטוט:

בכלליות זה נכון כנראה:ג"ובניקים פחות מהקרביים דואגים לנושאי ביטחון וצבא.אבל זה רק בכללי.

ציטוט:
שלא לדבר על זה שהם מגיעים עם תיקים ענקיים אחרי שבוע או שבועיים בבסיס ולא יכולים לשבת בגלל הג'ובניקים ותיקי הצד שלהם.

נוצר המיתוס,שג"ובניק יוצא הביתה כל יום בארבע.זה בולשיט.ואת התיקים שסחבו חלק מאיתנו אפשר לקחת לטיול בהרי הימליה.

לגבי עניין המשמעת:אני רואה הרבה חיילים עם נעלי ספורט,בלי נשק,ועם חולצה מעל למכנסיים.זה לא חייל,אלא סמרטוט:לא מספיק שיש לו בעיות ברגליים(ותרשו לי לפקפק בעובדה,שכל לובשי נעלי ספורט הם עם בעיות ברגליים ובגב),יש לו גם בעיות שכליות.אבל על זה צבא יודע לעבוד טוב מאד,כשרוצה.

בקיצור:בדיחה.

ישן 19-09-2009, 14:15
  oa123 oa123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.07
ושוב המנגינה הזאת

כמה שאני לא רוצה לחרוג קצת לגבולות טוקביזם, אני אנסה לנסח את עצמי.
להגיד שזה רק סטיקר- זה לטאטא את זה מתחת לפני השטח. יש המון זמן התייחסות של בוז לחיילים עורפיים וזה לא דבר חדש. אפשר לנסות להבין את זה.

אבל מה שמקומם בדברים האלה הוא שבצבא מקצועי לא היו מגייסים אנשים עם בעיות רפואיות שפה כן מגייסים למערך תומך - ועורפי. להיות חייל "ג'ובניק" זה לא תמיד בחירה . ולפעמים זה אפילו האפשרות הכי פחות שמוצא חן בעייני החייל שאין לו ברירה.

הגיע הזמן שיבינו במדינה הזאת ויחנכו - בין אם את המ"כים והתכנים שהם מעבירים ובין אם את הילדים שהם עוד במערכת החינוך שלא כולנו נולדנו בריאים להיות לוחמים וגיבוריי חיל .
מעבר לעובדה כי סטטוס רפואי והיסטוריה רפואית הם דבר שהוא סודי ולהדליף אותו מחוץ לחוק- אז למה שחייל יצטרך להסביר את עצמו ולהגיד לאנשים מה הבעיות הרפואיות שלו כדי לקבל אישור לכך שהוא ג'ובניק.

ועכשיו בנימה אישית- הדברים האלה גורמים לי הרבה פעמים להתחרט על שנתתי שנים מחיי בתור חייל מתנדב בצבא. לא בתגובה מתלהמת של שנייה על הכתבה- אלו תחושות שעוברות לי הרבה בראש ודברים כאלה מציתים אותם מחדש.

אני קיבלתי פטור משירות על דלקת פרקים והתנדבתי, ניסתי ללכת עם נעליים גבוהות ולשרת ביחידה מיוחדת בתור תומכ"ל ונפצעתי באופן חמור בגלל זה ברגליים. התוצאה שקיבלתי פטור לבסוף של נעליים בעקבות הבעיה הרפואית שלי.
מעולם לא הלכתי עם חולצה בחוץ אבל לצערי- כן לצערי- לא יכלתי ללכת עם נעליים גבוהות. אני בטוח שמלא חיילים קרביים ואפילו כאלה שלא היו חושבים שאני "סמרטוט" בגלל זה- אבל זה לא משהו פרי בחירה, לא אני בחרתי לחטוף דלקת פרקים כרונית ובטח שלא היכולת ללבוש נעליים גבוהות.

בנוסף לזה, תמיד קמתי לזקנות שעוד הייתי יכול וכן, גם לחיילים קרביים עם תיק עצום, אבל אחרי ההחמרה אני פשוט לא יכול לעמוד רצוף באוטובוס מעבר ל20 דקות, לא מסוגל.
זה אומר שהחייל הקרבי שרואה אותי יותר עם פטור נעליים יודע שבעצם אני חייל עם דלקת פרקים כרונית ופציעה ברגליים או שהוא רק רואה חייל ג'ובניק עם פטור? אתם מבינים את הבעתיות של הנושא הזה?
ישן 19-09-2009, 14:30
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
המילה ג'ובניק
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי oa123 שמתחילה ב "ושוב המנגינה הזאת"

כמילה פוגעת לא כוללת את כל תומכי הלחימה.
דווקא אנשים כמוך שהתנדבו,או שהפרופיל שלהם לא מאפשר(ולא חסרים כאלה) הם אלה המשקיעים בתפקיד,עובדים קשה,נראים כמו חיילים ומתנהגים בהתאם.ובזמן שאני כותב את זה קופצים לי לראש פרצופי אנשים שאני מכיר,כאלה בדיוק.
המילה ג'ובניק בלקסיקון שלי מתייחסת לאותם אנשים שיוצאים על א' מסולאש ב12 בצהריים לעבודת ביניים וחוזרים בלילה שיכורים לבסיס (או גוררים את עצמם חסרי חושים הביתה),ואז בבוקר מתרצים את אי ההגעה שלהם במיני סיפורים.ונהנים לספר גם לחבר'ה על מה שעוללו.
תתפלא לשמוע,אבל לא כל חייל בצה"ל שואף להשיג את המקסימום בשרות,ואני לא מדבר רק על תפקיד לוחם,יש פקידות שיושבות על תקן סמב"ציות ומנהלות לו"ז בצורה רצינית ואחראית בהרבה מהקמב"ץ.יש המוני חיילים שבמקרה הטוב הקטינו ראש,ובמקרה הרע הגדילו אותו לכיוון שלילי,וכמו שאני מפרש את הסטיקר -עליהם הוא מדבר.לא בגלל שמישהו מצפה באמת שיקומו לכבודו,אלה מתוך הלצה צינית.
ישן 22-09-2009, 10:56
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "סתם שאלה..."

ציטוט:
אם הג'ובניקים כל כך מיותרים בצבא - למה מגייסים אותם?

כי חסרים לצה"ל חיילים טובים מבחינתו, והוא מעריך שגיוס חובה סלקטיבי של מי שנדרש לא יעבוד (לדעתי- בצדק).
סיבה נוספת היא שמערכת המיון של צה"ל היא בסיסית למדי, ולא יכולה לזהות מראש מי יהיה חייל "טוב" ומי לא. אני מודה שאין לי דרך טובה להבדיל בין מי שיכולה לסיים שירות כמש"קית אופטיקה/ שלישות/ חינוך/ נהגת בגדוד לוחם לחברתה שתיפלט למשרד עורפי עם עוד 4 פקידות.

ציטוט:
ואם בצבא יש כל כך הרבה חיילים מיותרים - למה רוצים כל כך לגייס חרדים?

כי הם נתפסים כחיילים טובים- עובדה שהם משובצים לתפקידי לחימה/ מקצועיים ולא כמש"קי ממטרות.
ישן 26-09-2009, 15:01
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "סתם שאלה..."

אני אגיד לך למה- כי הצבא בקטע הזה עובד בצורה חובבנית.
האנשים שצריכים לנהל כ"א לא עושים את זה בהשקעה הנחוצה, ולכן הרבה כ"א מתבזבז.
הצבא לא צריך לחפש חיילים שייתנו את הנשמה בשבילו, הוא לא חברת היי-טק עם מניות אצל העובדים. המנהלים בצבא צריכים לדעת תמיד מה המשימה שלהם, ולחלק אותה בצורה מיטבית בין החיילים. ולדעת איך להפיק את המירב מהחיילים. אין דבר כזה שחייל לא עושה את המשימה, הוא צריך להיות כל המזן תחת פיקוח ובקרה, ולקבל בראש כשצריך.
מה זה מצריך- שוב, עבודה בהשקעה הנכונה מצד המנהלים. מי אלה אותם מנהלים- אנשים שבחרו בצבא כמקצוע לחיים- קצינים ונגדים, ובמילים אחרות- מפקדים.
ז"א- חפש את הבעיה אצלהם, לא אצל החיילים. חייל הוא חייל, ואפשר להכריח אותו לעבוד.

הדרך הקלה יותר כמובן, ז"א קלה יותר למפקדים, היא לקטר כל הזמן שאין לי מספיק כ"א, ולקבל יותר חיילים, מתוכם הוא ייתן מטלות לטובים, ומנגד יהיו לו סיבות לקטר על הפחות טובים, וכך הלו"ז שלו מתמלא בטפל ולא בעיקר, וגם זה נוח לו.

דוגמא: מפקד מוסך/סדנה/משרד צריך 4 חיילים עובדים. יש לו 4, אבל מתוכם 2 עונים על הגדרת הג'ובניק בסטיקר, ו- 2 שבאו עם חינוך מהבית ועובדים. למפקד יש 2 אופציות: לעבוד קשה ולפקח על 2 הסוררים, ובסוף הם ימלאו את עבודתם. או לבכות לרמה הממונה שלו שאין לו מספיק כ"א ובינתיים לטחון את 2 החיילים הטובים. בסוף הוא יקבל עוד 2 חיילים, ואז הוא יבכה שיש לו חיילים בעייתים, שהוא "מפקד משקם" ועוד כל מיני ביטויים פוליטיים שיעזור לו לקבל קידום... ומאיפה באו אותם 2? מכך שצה"ל כל הזמן מטפטף לכך שהוא רוצה גם את החרדים וגם את האלה והאלה.

חברה, הפתרון תמיד נמצא קרוב יותר ופשוט יותר משנדמה לנו, חפשו אותו אצלכם ולא אצל אחרים.

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

ישן 19-09-2009, 17:44
  משתמש זכר גד31 גד31 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.05
הסתה בצה"ל

הסטיקר המטופש הזה והדיון בעקבותיו מסתירים בעייה אמיתית היום בצה"ל והיא הסתה נגד מי שאינו לוחם. לא כל אלו שאינם לוחמים (גובניקים בסלנג), משרתים 8-0-4. אני מבין את הצורך הברור לעודד לוחמים קרביים אין ספק ששרותם קשה לאין שיעור מהאחרים. אבל דבר זה אינו יכול לבוא על חשבון שאר החיילים. כשמפקד בה"ד 1 עומד מול צוערים (לא קרביים) וזורק להם בפנים ש"עתודאיים זה בררה" ועוד כמה פנינים מסוג זה לגבי כל מי שאינו לוחם קרבי- זו הסתה.

ככל שצבא הופך מודרני יותר, עולה התרומה הבטחונית של "הגובניקים" במרכז. אני בטוח שיש לא מעט חיילי מודיעין (למשל) שאין להם מושג בפירוק משני של M-16, אבל תרומתם לבטחון המדינה עולה לעין ערוך על מה שאני תרמתי בכמה שנים של שכיבה בבוץ.

ההברקה החדשה של צה"ל על כרטיס זהב (ללוחם) כסף וארד אומר לחיילים אלו במפורש שהם חיילים סוג ב'.

גם כאן מדובר במייטב בננו (בלי מרכאות) ושום צבא נורמלי לא יכול לפגוע בהם כך באופן שיטתי ומאורגן.

ישן 19-09-2009, 22:47

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי גד31 שמתחילה ב "הסתה בצה"ל"

ציטוט:
בה"ד 1 עומד מול צוערים (לא קרביים) וזורק להם בפנים ש"עתודאיים זה בררה" ועוד כמה פנינים מסוג זה לגבי כל מי שאינו לוחם קרבי- זו הסתה.

אתה צודק. בתקופתי, אני וחבריי העתודאים אהבנו מאוד להתמרמר על התבטאויות בסגנון דומה של אלעזר שטרן, ולתהות איך יד אחת של צה"ל מעודדת אותנו למסלול העתודה כשיד שניה משדרת לנו שאנחנו חיילים סוג ב' והיה עדיף אם היינו לוחמים.
אבל "ג'ובניקים" (1) לא אמורים להיות בוגרים, אחראיים ומקצועיים ביחס ללוחמים הרגשניים והרבאקיסטים? מי שאמור לחרוש למבחן שלב 09 בקר"י, לתכנן מעגל מודפס למערכת קשר, או להתקדם לתפקיד משמעותי ביחידת איסוף אמור לקחת בחשבון את המצב בגף/מדור שלו, ולא להתרגש מאמירה בבה"ד 1 (2) או באמ"ש. בעיני הסטיקר משעשע, בחינת "זה נישכר וזה אינו חסר". אני בספק אם לוחמים אשכרה יתחילו להתעמר בג'ובניקים ברכבת- כפי שציינו כאן, זה לא בכבוד שלהם.

(1) לפחות כאלו שצה"ל באמת צריך בחובה ובקבע
(2) לזכרוני, היחס המקובל לבה"ד 1 אצל עתודאים היה כמו לקורס משוואות דיפרנציאליות- מין שלב טיפשי שצריך לעבור, ושנותן משהו אולי פעם בשבועיים-שלשה.
ישן 21-09-2009, 10:37
צלמית המשתמש של skydiver
  משתמש זכר skydiver skydiver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
מיקוד

בתור מפקד לוחם (במיל' כמו שכולם פה מתעקשים להזכיר : ) אין לי בעיה עם הג'ובניקים מאחר והם סה"כ תומכים מאחורי הקלעים במה שאנחנו בסוף בתור לוחמים, מבצעים.

הכעס שלי מתחיל כאשר אני רואה, גם כיום, חיילים בצבא בתחבורה הציבורית שהולכים עם חולצה בחוץ\פתוחה\ללא חולצה צבאית כלל!
ללא גומיות, אם יש להם נעליים גבוהות כאשר הן בד"כ לא מצוחצחות.
או עם נעלי ספורט- בנוגע לנעלי ספורט זה מובן לי שאנשים עם בעיות אורטופדיות ילכו עם נעליים לא צבאיות אולם זה לא אומר שחייבים ללכת עם נעלי ספורט בצבע אדום עם פסי זהב זוהרים... יש נעליים חצאיות כמו של משרתי הקבע שאפשר ללכת איתם וגם אם הולכים עם נעלי ספורט- למה שהם לא יהיו שחורות? בנות שיכולות ללכת עם נעליים חצאיות וסנדלים חייבות ללכת עם נעליים שחורות, מדוע לא להכיל כלל זה על כולם?

האם המשמעת נעצרת בחטיבות הלוחמות? האם שאר חיילי צה"ל לא מחויבים אליה?

מתצפיות שערכתי במהלך השנים נראה שהמשמעת יורדת עם הקב"א- חיילי המודיעין, לדוגמא, הם סמל לג'ובניקים מדוגמים. אבל לך תיתקל במישהו מההובלה- לא נראה לי שראיתי חיילי מחיל ההובלה בדרכו הביתה כשהו מדוגם. זה כמובן לא מעיד על כל פרט אבל זה כן מעיד על הכלל.
בחיי, בתור סמל מחלקה לשעבר לפעמים בא לי לגשת לחייל ולדגם אותו בעצמי.

הזלזול במשמעת הצבאית מביאה, לדעתי, לזלזול גם בתפקיד המקצועי של אותו חייל ובסופו של דבר גם בזקנים ובנשים הרות בתחבורה הציבורית.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-09-2009, 23:30
צלמית המשתמש של skydiver
  משתמש זכר skydiver skydiver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
נגעת בנקודה חשובה
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי mp_phonix שמתחילה ב "[quote] חיילי המודיעין,..."

הג'ובניקים, בהרבה מן המקרים רואים בשירות שלהם עבודה כמו כל עבודה אחרת באזרחות.
יש לי ידידה שהיתה קוראת למפקד שלה "בוס" ולטענתה הוא ידע שאם הוא רוצה שהיא תעשה משהו זה צריך להיות תוך בקשה ואף פעם לא בפקודה- אחרת היא תתעצבן ולא תעשה את זה...

יכול להיות שזו הנקודה בסופו של דבר- אני לא חושב שיש קרבי שרואה את השירות שלו כעבודה אלא כנתינה לחברה ולמדינה (גם אם השירות הוא חובה) לעומת הג'ובניק שבסופו של דבר לא יבדיל בין מה שהוא עושה יום אחד בקריה ולמחרת (אחרי השחרור) לא רחוק משם במרכז ת"א.
ומכאן נגזרות כל הבעיות שמנינו לעיל...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-12-2009, 21:02
  leeran leeran אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
ג'ובניקים - לא מה שחשבתם

שלום לכולם.
התמזל מזלי ונסעתי היום עם מכר שלי באוטובוס לצריפין. אותו חייל משרת בגולני. הולך עם הכומתה החומה בגאווה, הדסקית מחוץ לחולצה כדי שכולם יראו שהוא מרץ 09 גולני וכך גם כיסוי שעונו שעל פרק כף ידו. קצת מדברים והוא כבר מקיא סיפורים שאותי אישית הדהימו..
הוא סיפר לי בחיוך מאוזן אל אוזן כיצד חברו הביא ערק לבסיס ובשישי הם שתו לשוכרה.כששאלתי אותו אם הם לא תופסים כוננות, אז הוא אמר לי שהם תמיד בכוננות.. כששאלתי ביתר פליאה מה יקרה אם יחדור מחבל לבסיס כשהוא וחבריו שיכורים, הוא ענה לי בחיוך מאושר שמעיד על הדפ"ר המאוד גבוה שלו: "כל הז*ן" וצחק..
אחר כך סיפר לי בגאווה רבה איך נפלט כדור ללוחם בגולני באוטובוס לא מזמן (למען האמת לא שמעתי על הסיפור הזה, אולי בגלל השעות שלי, שכבר אפרט). אז הוא סיפר לי איך הוא וחברו עבדו על מישהי שזה חבר שלו וכך הלחיצו אותה. אני לא הייתי מתגאה בכך שמישהו מהחטיבה שלי, משהו שאני משתייך אליו, עשה דבר כזה חמור.
כמובן שהוא דאג להזכיר לי ש"זה גולני.. הכל מותר".. גבירותיי ורבותיי, האם אני אמור לפנות את מושבי לטובת לוחם שכזה?
קצת על עצמי: אני תכניתן ביחידה מסווגת למדי. אני כעת בהכשרה ומסיים כל יום ב19.00. היום, למשל, נכנסתי הביתה רק ב21.00 בגלל עיכובים כאלה ואחרים. מה שהיחידה שלי עושה, שומר על החיים של אותם אחים קרביים שמסכנים את חייהם בשבילנו. אני לא מזלזל, חלילה. הם מסכנים את חייהם למעננו, אבל אנחנו נותנים מעצמנו המון, כדי שהם יוכלו להעביר את הזמן שלהם בצורה טוב יותר. אם זה אוכל, לוגיסטיקה ות"ש. הידעתם שמשקית תש היא מחיל השלישות? האם אין בעיה עם זה שהיא ג'ובניקית? האם זה משנה באמת שהיא נשארת לישון עם אותם חיילים בבסיס וסוגרת חמשושים? הבסיס שלי יעבור ככל הנראה לדרום, אי שם בנגב השומם. כמובן שאני לא אסע כל היום הביתה לכיוון תל אביב, אז גם אני אצא חמשושים.. האם אז אני אזכה לכבוד ראוי, רק בגלל שאני לא ישן בבית?
חרה לי מאוד כשראיתי את תגובתו של "לוחם וקצין" (תגובה 447) באותה כתבה בYNET. כמובן שהגבתי לו, משום שהדברים שהוא כתב חריפים ולא הולמים לא חייל ולא קצין בצה"ל.

חברים, אחים לנשק, חדל. חדלו את השנאה הנוראה הזו שזורמת בעורקיכם. אני מצוטט את פלונטר5: "וזו בדיוק הבעיה. אתה שונא אותם, הם שונאים ג'ובניקים
גולני שונאים צנחנים, שריונרים שונאים את כולם וכולם שונאים מ.צ"
כשתלמדו לאהוב, כולנו נחיה בעולם טוב יותר. תבינו שכולנו כאן למטרה אחת: המדינה היקרה שלנו.

כי אין לנו ארץ אחרת.

ישן 07-12-2009, 10:21

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי leeran שמתחילה ב "ג'ובניקים - לא מה שחשבתם"

א. קרא את הודעתי מס' #50. בתפקיד המקצועי בו אתה משרת (או תשרת), לא צריך להפריע לך מה לוחם אקראי שתפגוש ברכבת יחשוב עליך. אצלו, לעומת זאת, הרבאק הוא אחד הגורמים שמשאירים אותו בשירות קשה.
ב. ההשוואה שלך בין תנאי השירות של לוחמים וחיילים עורפיים מבחינת עומס מנטלי ושעות עבודה חסר רכיב קריטי- הפחד. נאמר- כמה חודשים של עבודת תכנות מאומצת עד 19:00 שווים חודש אחד בקו בהר דוב/ גבול הרצועה עם סיכוי ממשי לחטיפה/ מטען/ ירי? בהשאלה, זה סיפור חרב דמוקלס. בוא נאמר שיש סיכוי טוב בהרבה שחבריך לקורס התכנות ישתחררו חיים ובריאים מחבריו למחלקה של מכרך בגולני. איך תכמת את זה בסגירת שבוע בבסיס בדרום?
ג. גם אין מקום להשוואה בין התרומה של לוחמים וחיילים עורפיים לביטחון ישראל. ב-94' בחרתי בעתודה כי חשבתי שאתרום יותר ע"י שירות מקצועי-טכנולוגי אשר כלוחם; בפועל- הנסיגה מלבנון, האינתיפאדה השניה, חומת מגן, לבנון השניה ועופרת יצוקה הוכרעו לתחושתי ע"י הלוחמים בשטח ולא ע"י המערכים המקצועיים בעורף.
ישן 07-12-2009, 03:52
  nomade nomade אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.06

מה קרה פתאום? מה זה המרמור הזה?

לא יודע איך קוראים לבחור הם התמונה של פלחה"ן גבעתי, אבל בנאדם- בחייאת.
אתה משרת ביחידה התנדבותית. אף אחד לא ביקש ממך לצאת לגיבוש, לעבור אותו ולסיים מסלול, נכון?

אתה עושה את זה מתוך ציונות, מתוך הבנה של החשיבות שבשירות הצבאי שלקחת על עצמך, מתוך ידיעה שמה שאתה עושה תורם, ועוד איך תורם.

אז מה המרמור הזה?

למה לא להיות שמח בחלקך? נפלה בידיך (או יותר נכון-הפלת בידיך) ההזדמנות לתת מעצמך בשביל מטרה כל-כך נעלה,
אז מה הכעס על הג'ובניקים? שהם לא נותנים מעצמם כמוך? שטות, אחי. האם ללוחם שייטת יש זכות להתנשא על לוחם מוד"ש? לא. האם לך יש זכות להתנשא מעל טבח בבא"ח צנחנים? ועוד איך לא.

לפעמים צריך לצאת מהמערכת כדי להבין כמה המחשבה מתעקמת כשאתה נמצא בה. אין לך זכות לקבוע היררכיה או להתנשא מעל ג'ובניק עם תג של מודיעין, כי באופן אירוני משהו יכול להיות שאותו בחור יפענח איזה אות שיציל את החיים שלך עוד שבוע.

לכל אחד יש את החשיבות שלו. תתרכזו בעצמכם ובמה שאתם תורמים.

ולגבי הסטיקר- פסול, ואין מילה אחרת. וכל הפקחים שצוטטו בכתבה הזו לא נשמעים לי אינטיליגנטיים במיוחד.
ישן 07-12-2009, 06:24
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי nomade שמתחילה ב "מה קרה פתאום? מה זה המרמור..."

אם כבר הקפצת שירשור מימי אנו באנו ...

אני לא מצדיק את ההתנשאות , אבל בכל זאת לכולנו ברור שאף אחד כאן לא מדבר על העלית של משרתי העורף ביחידות שאינני יודע את שמן וגם לא על המשרתים בנאמנות בבסיסי העורף שמתפעלים את הצבא .
אבל כן לחזור משבועיים שלושה ללא שינה , ולעמוד ברכבת ליד 4 פטוריסטים שכתוב להם על המצח " אני לא עושה כלום " ( וכולנו מבינים על איזה סוג אני מדבר) ובמשך כל הנסיעה לבאר שבע יושבים וחופרים במוח באנרגיות שאף אחד שעבד כל היום לא יכול להוציא זה מעצבן , לא כי יש לי זכות לשבת לפניהם אלא כי אני עייף רצח ורק רוצה ליפול על איזה כיסא.

ישן 07-12-2009, 19:57
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
לא הם אינם תומכי לחימה, מקסימום ביצים.
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "המונח "תומך לחימה" הומצא לצורך דיפרניאציה בשכר החייל"

. המונח הומצא על מנת להפריד בין חיילים לא לוחמים הנמצאים בקו האש יחד עם הלוחמים לאלו המפענחים תצ"אות או מתקנים מטוסים הרחק מאחור באזור המוגן יחסית. תומכי ליחמה הם חיילים שאינם לוחמים אך נדרשים לסכן את חייהם כחלק מהתפקיד.

לפלוגה שלי יש נגמש חוליה שתפקידו להביא את החובש והחוליה הטכנית לטנקים הפגועים בקו האש. אלו הפ תומכי לחימה. מכונאים וחובשים בעלי אותו מקצוע המשרתים בחר"פ או בסדנת החימוש אינם תומכי לחימה.

המונח אינו קשור כלל לחשיבות התפקיד ולקריטיות שלו לביצוע המשימה/לחימה. אני חושב שכולנו מודעים לחשיבות ה"ביצים" במערכה .
הקטגוריות האלו גם מתעלמות מהעובדה שבעתיד העורף עלול להיות מסוכן יותר מהחזית.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:55

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר