לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2009, 20:32
צלמית המשתמש של Loli =)
  Loli =) Loli =) אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.07
התלבטות בין שני תפקידים.. עזרה

אוקיי אז אני מתלבטת בין שני תפקידים עיקריים, שחלק אומרים לי שהם מאוד דומים וחלק אומרים לי שהם ממש שונים.. תצפיתנית וסמב"צית חי"ר. בעיקרון על תצפיתנית שמעתי רק רע, כולם אמרו לי לברוח מזה כמו מאש,לוחם במוד"ש אמר לי שזה התפקיד הכי גרוע לבנות בצה"ל (נראה לי הגזים קצת חח), יותר רציתי תצפיתנית אבל אחרי כל זה אני כבר לא יודעת.. בכל מקרה - מה ההבדל בין השניים? יש סיכוי שבתור סמב"צית ישימו אותי בקרייה או משהו כזה ואני אחזור יומיות? כי באמת שאני לא רוצה את זה..אם אני מתגייסת לסמב"צית זה אומר שאני אהיה באחד מגדודי החי"ר 100%? כי אין לי כוח לסיכונים ואחר כך ללכת עם ראש בקיר בניסיון לעבור בסיס.. אני פשוט לא רוצה להיות במקום בלי אקשן ובלי כלום. והבנתי שתצפיתניות מקבלות נשק ומדי בנים.. גם סמב"צית יוצאות עם נשק הביתה? כי הבנתי שהן עם מדי בנות..
טוב חפירה.. ממש תודה למי שיעזור
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-09-2009, 08:50
צלמית המשתמש של opie
  opie opie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Loli =) שמתחילה ב "כן האמת שזה משגע אותי..."

התצפיתניות שהיו איתנו מאוד עזרו לנו בפעילות באיו"ש. הן גם היו אחלה בנות, עם הרבה שמחת חיים ומגובשות בינהן. מה שכן, זו לא עבודה קלה בכלל. את תוכלי למצוא את עצמך עושה משמרות של 4-8, כשאת לא יכולה להזיז את העיניים שלך ממסך וחייבת להתרכז במשך 4 שעות רק במה שרואה המצלמה. ואם לשנייה הזזת את העיניים מהמסך כדי להחליף דיסק, ובדיוק המ"מית שלך נכנסת כדי להגיד לך שלום, את יכולה לקבל על זה שבת.

התפקיד של הסמב"ציות הוא בתכלס להיות מודיעין, לדעת על כל הפעילויות שיש בשטח, להעביר הודעות בין הכוחות וכה'... בגדוד שלי הן לא לקחו את העבודה ביתר רצינות, אווירה של שכונה כשכל שנייה בא איזה מישהו לפלרטט איתן, הרבה צחוקים ושטויות בזמן המשמרת (8 שעות)

נערך לאחרונה ע"י opie בתאריך 19-09-2009 בשעה 08:56.
ישן 19-09-2009, 09:00
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Loli =) שמתחילה ב "התלבטות בין שני תפקידים.. עזרה"

שלום !

לגבי סמב"צית חי"ר בבסיס פתוח, מהתפקידים שאני מכיר, גם אם את סמב"צית בבסיס פתוח לא יוצאים בד"כ כל יום הביתה, נשארים בכוננות בבסיס למקרה שיש אירוע ואז יש צורך בעוד סמב"צים בחמ"ל וכולם מתייצבים, זאת גם הסיבה שסמב"צים בד"כ לא שומרים או מבצעים תורנויות אחרות - תלוי בסיס ותקופה.
(אני מכיר מקרה בבסיס פתוח שבכל לילה היה נשאר סמב"צ אחד כל לילה והשאר היו יוצאים הביתה - לא מקצועי בעליל להשאיר בסיס עם סמב"צ אחד, הדבר בוטל, והיציאות היו של שבוע-שבוע)

לא, לא תהיי בגדודים ב 100%, יכול להיות שתהיי בחטיבה\אוגדה מרחבית וגם במתקני אימונים.
בכל בסיס יש חמ"ל וצורך בסמב"צים, אז לא בהכרח שישבצו אותך בגדוד.

סמב"ציות בד"כ לא מקבלות נשק, אפילו לא בבסיסים של רמת פעילות גבוהה.

בסופו של דבר הרוב תלוי איפה תשובצי בתור סמב"צית, יש גזרות\בסיסים שיש פעילות יותר אינטנסיבית או יותר מעניינת ויש כאלו שפחות.
עוד דבר חשוב אף יותר אלו הנהלים בחמ"ל, שנקבעים ע"י קמב"ץ\ק.אג"ם, יש חמ"לים שאסור לשמוע בהם רדיו, לקרוא עיתון או להכניס אוכל ושתייה פרט למים. ויש כאלו עם טלוויזה, מטבחון, מותר לקרוא ולשמוע מוזיקה - הנהלים הללו יכולים להישתנות ע"י "קריזות" של קמב"ץ חדש לטוב ולרע.

אשמח לענות על עוד שאלות.

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 19-09-2009 בשעה 09:02.
ישן 19-09-2009, 18:27
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Loli =) שמתחילה ב "opie תודה :) הסמבצית בבסיס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Loli =)
הסמבצית בבסיס פתוח שהכרת.. איפה הוא?
כדוגמא, הבסיסים של הפיקודים הם בסיסים פתוחים, אבל הסמב"ציות של האג"ם שם לא יוצאות יומיות (אם אני לא מעודכן אנא תקנו אותי).
הבסיס הספציפי שדיברתי עליו הוא בענתות, אבל הוא כבר הספיק לעבור כמה וכמה גילגולים מאז כך שאל תצפי שעדיין הסמב"צים משרתים שם שבוע-שבוע, מכינים ירקות מוקפצים במטבחון ועושים מרתון סרטים בלילה

ציטוט:
יש מצב שאני אהיה בבסיס כשכולם ג'ובניקים,או שתמיד אני אהיה בסביבה של לוחמים?
בכל יחידה\בסיס יש חמ"ל, סמב"ציות בגדוד\חטיבה סדירה נודדות איתו להיכן שהוא מתאמן או תופס קו, ובגדוד את בסביבת לוחמים, בחטיבה קצת פחות.
סמב"ציות בבסיסים (בסיסי אימונים,חטיבות\אוגדות מרחביות ועוד) מצויות לרוב בסביבת ג'ובניקים, אבל השיוך לאג"ם אומר שרוב החיילים באגף הם נפלטי יחידות קרביות (או לפחות הקצינים באג"ם), והאופי של האג"ם שונה מהאופי של שאר הבסיס, האג"ם קצת יותר "קרבי".

ציטוט:
ויש לי אפשרות במהלך הקורס לבקש ויתחשבו בזה?
ממש, אבל ממש, אל תבני על זה, אני לא יודע איך זה היום, אבל מהקורס מתייצבים לשיבוץ אצל רמ"ד חי"ר במז"י, הוא מעיין קצין מיון, והוא כבסרט נע משבץ את הסמב"ציות ליחידותיהן, בלי יותר מדי קונצים, לפי הצרכים של היחידות ולא לפי הרצונות של הסמב"ציות.
אם את מכירה חברה שמשרתת בבסיס ספציפי ואת רוצה לשרת שם, אמרי לה לבקש מהמפקד שלה לבקש אותך ממז"י אליהם - לא בטוח שזה יעזור אם יש חוסרים ביחידות אחרות, אבל שווה לנסות ומניסיון זה עוזר.

ציטוט:
חח סליחה על הפצצת השאלות הצעירות, אני כולי מבולבלת
השאלות ממש לא צעירות , יש סמב"ציות שאפילו חודש אחרי שיבוץ לא יודעות מה, מי, כמה, למה, איך, איפה ומתי מתנהל העסק.

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 19-09-2009 בשעה 18:43.
ישן 19-09-2009, 15:26
  טליק טליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
תצפיתנית או סמב"צית , מה את מוכנה לקחת על עצמך?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Loli =) שמתחילה ב "התלבטות בין שני תפקידים.. עזרה"

הכל שאלה של מי את ומה את מוכנה ורוצה לעשות למען בטחון המדינה.
אם את בחורה אחראית, מסורה,ממושמעת, ראש גדול , אסרטיבית, הבנה מהירה, ערכית ואידאליסטית שאפשר לסמוך עליה, המבינה שהיא למעשה העיניים של המדינה כולה, באותה כברת ארץ עליה היא צופה- אז לכי להיות תצפיתנית.
תצפיתנית זו אחריות 100% על תא שטח מסויים ועל שלום האזרחים והחיילים הנמצאים / פועלים בו.
תצפיתנית זו מחויבות לבטחון גבולותינו ולמתן התרעה מוקדמת מפני מחבלים ושאר מיני "מזיקים" הקמים עלינו.
תצפיתנית זו מקצועיות- לדעת לאתר ולהבין את הפעילות החריגה והאדם החשוד בשטח, להפעיל כוחות וגורמי תקיפה שונים ולסכל ארוע חבלני בטרם יפגעו אזרחים ו/או חיילים.
תצפיתנית זו דבקות במשימה ללא פשרות, גם כשעייפים וקשה, כי אין משהו אחר שישים עין על הגדר או על הישוב בו משחקים ילדים ביודעם שיש מי ששומר עליהם.
תצפיתנית זו משהי שיודעת לעבוד בצוות, שיש לה יחסי אנוש טובים ושתהיה שם תמיד למען חברותיה.
תצפיתנית זו משהי שרוצה להפעיל מערכות מתקדמות בתחום התצפית, הקשר ועוד.....(תקראי על הרואה יורה לדוגמא..)
אם את שואפת לפקד בבוא העת על חיילות אז יש לאן להתקדם בתחום המבצעי וההדרכתי כאחד, במגוון תפקידים רחב: מפקדת, מ"מית, מ"פית ........
לגבי סמב"צית- תפקיד משמעותי וחיוני אך ברובו פקידותי. דורש אחריות ויסודיות לצד תכונות נוספות, אך פחות אינטנסיבי מתפקיד התצפיתנית ובעל אופי עבודה משוחרר יותר מהתצפיתנית. גם המסגרת בה עובדים שונה- לתפיתנית יש מסגרת של צוות/מחלקה/פלוגה וכיוב' בעוד הסמב"צית הינה במסגרת שונה של המפקדה (אג"ם- אם זה מושג שאת מכירה).
בקיצור- חרשתי וחפרתי די.
השיקול שלך וצריך להתאים לאופייך ולרצונותייך.
בהצלחה.
שנה טובה.
ישן 20-09-2009, 13:39
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Loli =) שמתחילה ב "וואי ממש תודה,לא ציפיתי..."

במילואים האחרונים יצא לי לראות די מקרוב גם את העבודה של הסמב"ציות וגם את זו של התצפיתניות.

שני התפקידים חשובים ומאתגרים, אבל להתרשמותי במבט מהצד תפקיד התצפיתנית הרבה יותר שוחק. אם בזמן שקורה משהו התצפיתנית היא העיניים של הכוחות בשטח ורואה הכל תוך הכוונת הכוחות ליעדם והסמב"צית עושה ג'אגלינג בין ארבעה טלפונים, שישה מכשירי קשר ויומן מבצעים בו היא רושמת הכל, הרי שבזמן שיגרה הסמבצי"ת יכולה לקרוא משהו, להתהלך בחמ"ל וסתם להשען אחורה ולנוח, בעוד שהתצפיתנית צמודה למסך במשך כמה שעות ברציפות גם כשלא קורה עליו כלום, ואם היא תסתכל הצידה היא תענש.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר