לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-09-2009, 10:47
  דובדבנצ'יק דובדבנצ'יק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.06
אי אי אי אי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zivv שמתחילה ב "להמשיך לי"ג וי"ד ?"

טוב תקשיב אתה צריך להחליט מה טוב לך קודם כל.
הרי ברור שאם תלמד י"ג י"ד תיהיה לך דיפלומה של הנדסאי ואם תרצה להישאר קבע בצבא הסיכוי
הוא גדול והמשכורת בקבע תיהיה יותר גבוה אבל ממש לא בהרבה.
כמובן שגם באזרחות זה יכול לתת לך יתרון במקומות שונים בעבודה או אם תרצה להמשיך ללמוד באוניברסיטה וכו'...
אבל רוב האנשים שאני מכיר שלמדו י"ג י"ד מצטערים על זה ואני יגיד לך למה, בגלל כשרק תתגייס
רוב החברים שלך שלא למדו הם יהיו שנתיים בצבא, ולך יהיה לעשות 3 שנים + אתה תיהיה חתום קבע לשנה. כלומר, 4 שנים יהיה לך לעבור לעומת החברים שלך שנשאר להם עוד שנה אחת בסך הכל, מבחינה פסיכולוגית זה הורג אותך. החברים שלך יהיו באזרחות בחו"ל ואתה תטחן עבודות ושבתות.

אתה צריך להחליט האם אתה רוצה את זה. אם אתה אוהב אלקטרוניקה ויש לי ידע ואם אתה חושב שתוכל ללמוד באוניברסיטה בעתיד במגמה, אז לפי דעתי לא שווה יג' יד'. אבל אם אתה חושב שאתה לא תלמד בעתיד אז אני הייתי ממליץ לך ללכת על יג' יד' שלפחות יהיה לך משהו ביד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2009, 00:35
  MalGano MalGano אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.04
צבאי

עשיתי י"ג-י"ד בהנדסת תוכנה. במשך שנה וחצי הצבא האכיל אותי חרטאות על איך אני "אקבל נסיון בצבא ואז תהיה לי משכורת טובה בחוץ". בלושיט. רבים מהמחזור שלי כלל לא הגיעו לשום דבר שקשור למקצוע שלהם. גם אני לא. מאז שהתגייסתי לפני שנה וחצי (במקום לפני שנתיים ו-9 (!!) עכשיו) לא עסקתי בשום דבר שקשור למקצוע שלי (עשיתי את קורס טמ"מ ה"יוקרתי") - פשוט כלום. יכול להיות שפשוט "נפלתי בין הכיסאות" או שפשוט לא היה לי מזל, בכל מקרה, בכל יום אומלל שאני קם בבוקר אני מתחרט על טעות שעשיתי ואומר לעצמי אולי בכל זאת הייתי הולך להיות איזה לוחם או משהו.

אבל שמע, יש גם את אלה שהסתדרו. לאחד הייתה קומבינה, לאחר סתם היה מזל... אבל האם אתה מוכן לקחת את הסיכון?

קח בחשבון שאני מדבר על הנדסת תוכנה = חיל תקשוב ולא אלקטרוניקה. אין לי מושג לאן מציבים את אלה שלמדו אלקטרוניקה. אני רק מספר את הצד שני בנושא ואני מקווה שזו לא מגמה כללית בצה"ל לגבי אלה שעשו "ג-י"ד.

שיהיה לך המון המון בהצלחה.
ישן 20-09-2009, 17:59
  cant_stop cant_stop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.07
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי zivv שמתחילה ב "אז מה אתה עושה במודיעין שאתה..."

אני בגלילות, כמו רוב מחזור הגיוס שלי (גיוס טכנאים והנדסאים, למרות ש30% מהם הגיעו לגבעתיים שזה הישג מכובד בהחלט, המקום נחשב למקפצה מצוינת אחרי הצבא).
העניין הוא שאם אתה הנדסאי שאינו פרויקטנט יש את האפשרות שתיפול בעבודה של תמ"סניק (תלמיד יב' שעבר קורס אלקטרוניקה מזורז). כל הפרויקטנטים מהמחזור שלי מאוד מרוצים מהשיבוץ שלהם, רמת העבודה והתנאים. לי היה חוסר מזל מאוד ספציפי בשיבוץ שלי אבל אין על מה להצטער. קיבלתי את מה שרציתי מהצבא במהלך הלימודים ועכשיו אני עושה את העבודה שאומרים לי לעשות. להפך, עכשיו יש לי מרחב להגדיל ראש ולקחת אחריות. כל עוד אתה עקשן מספיק שום דבר לא יכול לעצור אותך
הקבע יבוא בכל מקרה,הדאגה העיקרית היא הגמו"שים, לפחות שתרוויח כמו שצריך.

אם הייתי יכול להגיע לתיכון והמכללה שלי בזמן הקרוב (חפיפות סגורות לא משאירות הרבה אוויר) הייתי מדגיש כמה נקודות חשובות שכדאי שגם אתה תדע.
  • תעשה יג'-יד' רק אם אתה אוהב אלקטרוניקה ויודע שתעסוק בזה בעתיד. ראיתי מספיק תלמידים שבאו רק בשביל הדחיית שירות או כי סתם דחפו אותם לשם בלי באמת לחשוב על זה. חבל ללמוד עוד שנה ולהיות טכנאי, לשרת במקצוע בצבא ואחר כך באזרחות לא לגעת בזה בכלל.
  • החלטה בין טכנאי והנדסאי - היו אצלנו הרבה ויכוחים בנוגע לאם להמשיך יד' או לא. כמו שאמרו מומלץ להמשיך יד' אם אין לך שום כוונה להמשיך בלימודים אחרי הצבא. המלצה שלי? תעשה יג' ורק אם התקבלת לפרויקטורה תמשיך יד', שמה באמת תהיה לך סיבה להשתמש בידע שלך כהנדסאי.
  • רק אתה יכול לקבוע כמה אתה יכול להרוויח ממה שאתה לומד, לא המורים ולא הצבא יכולים להשפיע על הידע שלך כמו שאתה יכול.
אני אישית ממליץ לך ללמוד יג' במקרה ואתה באמת רוצה לעסוק באלקטרוניקה. שמה תוכל לראות באמת איפה אתה עומד.
ישן 20-09-2009, 22:11
  kcout kcout אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.09
למבוגרים בלבד י"ג י"ד

י"ג י"ד הם מסלולים פיקטיביים מבחינה השכלתית טהורה. המטרות האמיתיות שלהם הם כדלהלן:
  • ליצור הכנסה לבית הספר שמכשירים במסלולים אלו.
  • להסליל את הלומדים במסלולים אלו למקצועות הנלמדים. כלומר, להפוך את האפשרות לשנות את דעתם בקשר לעתידם המקצועי לקשה יותר ופחות אטרקטיבית מבחינתם לאחר שכבר השקיעו (או ביזבזו, ליתר דיוק) שנתיים מחייהם.
  • ליצור כוח אדם טכני עבור הצבא, תוך מזעור התנגדותם לשירות במקצועות אלו (כפי שכתב cant_stop: "קיבלתי את מה שרציתי מהצבא במהלך הלימודים ועכשיו אני עושה את העבודה שאומרים לי לעשות") שהינם, על-פי רוב (תלוי בחיל ובתפקיד הספציפי) בלתי אטרקטיביים ביותר: משמימים, בלתי מאתגרים וכרוכים פעמים רבות בעבודה פיזית מאומצת ובחשיפה לסיכונים בריאותיים של קרינה, כימיקלים מסוכנים ורעש. כ"בונוס", הצבא מחייב אותך גם בשנת קבע בגין ה"זכות" שהעניק לך לדחות את גיוסך עבור הלימודים.
  • להציף את השוק האזרחי בכוח אדם טכני זול.
בשורה תחתונה, ואני לא יכול להדגיש זאת יותר: אין להמשיך ללימודי י"ג י"ד!
ישן 24-09-2009, 20:59
  MalGano MalGano אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.04
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי kcout שמתחילה ב "י"ג י"ד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kcout
י"ג י"ד הם מסלולים פיקטיביים מבחינה השכלתית טהורה. המטרות האמיתיות שלהם הם כדלהלן:

• ליצור הכנסה לבית הספר שמכשירים במסלולים אלו.
  • להסליל את הלומדים במסלולים אלו למקצועות הנלמדים. כלומר, להפוך את האפשרות לשנות את דעתם בקשר לעתידם המקצועי לקשה יותר ופחות אטרקטיבית מבחינתם לאחר שכבר השקיעו (או ביזבזו, ליתר דיוק) שנתיים מחייהם.
  • ליצור כוח אדם טכני עבור הצבא, תוך מזעור התנגדותם לשירות במקצועות אלו (כפי שכתב cant_stop: "קיבלתי את מה שרציתי מהצבא במהלך הלימודים ועכשיו אני עושה את העבודה שאומרים לי לעשות") שהינם, על-פי רוב (תלוי בחיל ובתפקיד הספציפי) בלתי אטרקטיביים ביותר: משמימים, בלתי מאתגרים וכרוכים פעמים רבות בעבודה פיזית מאומצת ובחשיפה לסיכונים בריאותיים של קרינה, כימיקלים מסוכנים ורעש. כ"בונוס", הצבא מחייב אותך גם בשנת קבע בגין ה"זכות" שהעניק לך לדחות את גיוסך עבור הלימודים.
  • להציף את השוק האזרחי בכוח אדם טכני זול.
בשורה תחתונה, ואני לא יכול להדגיש זאת יותר: אין להמשיך ללימודי י"ג י"ד!

בחיי שצריך לעשות אלפי פוסטרים של מה שכתבת ולתלות בכניסה לכל מכללה ותיכון.
ישן 21-09-2009, 12:28
  Danidin100 Danidin100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.05

וואו אתה בדיוק באותו מצב שבו אני הייתי לפני שנתיים.
כמובן שגם אני התלבטתי רבות מה לעשות. בסוף החלטתי ללכת על זה מכיוון שגם שני חברים טובים שלי המשיכו ללמוד איתי.
בסוף נוצר מצב שאחד מהם לא קיבלו (נכשל בכמה בגרויות) והשני שילם מקדמה הכל טוב ויפה ופרש אחרי יום לימודים אחד.
זה כל כך תלוי בחברים שלך זה הכל קטע חברתי. אם כל החברים שלך הולכים להיות קרבים אז אכלת אותה ולא הייתי ממליץ לך להמשיך ללמוד.
אם רוב החברים שלך ג'ובניקים (כמובן שחלק יתחילו בתור "קרביים" לשבוע)או כאלה שממשיכים ללמוד אז יאלה לך תלמד גם ככה תצא איתם ותיפגש איתם.
בגדול הלימודים לא קשים וגם הזמן עבר ממש מהר.
מחר אני הולך להתגייס אחרי שכבר עשיתי קורס בחיל חימוש (קד"צ).
הקורס היה על הפנים.
מה שחשוב באמת זה השירות בסדיר יציאות וכאלה.
לטווח הארוך באמת שאין לדעת.
בכל מקרה על ה"בזבוז זמן" בוא נגיד ככה רוב האנשים אחרי הצבא לפחות שנה מתמזמזים עם עצמם (חו"ל- הודו מכיר ?)
מחפשים את עצמם במלצרות ואתה לפחות תוכל לעבוד במשהו מכובד.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:55

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר