לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-09-2009, 22:38
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
סרט מה עיצבן את החיילת המשתוללת?

חייל שעלה על אוטובוס בצריפין לא הסכים לדרישת הנהג לרדת מכיוון שלא היה לו מקום ישיבה. הנהג עצר וסירב להמשיך, כפי שמחייב אותו החוק. חיילת זועמת פתחה פה על החייל ומשכה אותו בכוח. צפו בסרטון שמשגע את גולשי פייסבוק
חדשות 2 | פורסם 17/09/09 15:42

בפעם הבאה שאתם מתווכחים עם הנהג באוטובוס, כדאי לכם לבדוק שהחיילת הזאת לא נמצאת עליו. למי שעדיין לא יודע על מה מדובר, שיבדוק בחשבון הפייסבוק שלו, שם הופץ הסרטון שזכה כבר למאות צפיות.

אחד הנוסעים באוטובוס צילם את הסרטון באמצעות הטלפון הסלולרי. הסרטון מתעד את החיילת העצבנית מנסה להוריד את החייל הסרבן לרציף. נהג האוטובוס שנסע בתוך מחנה צריפין סירב להסיע את החייל כיוון שלא היו מקומות ישיבה נוספים על האוטובוס. החייל העקשן לא נענה לבקשת הנהג, שפעל על פי החוק, ונוסעי האוטובוס נאלצו להמתין במשך יותר מרבע שעה.

בשלב מסוים החליטה אחת הנוסעות לקחת יוזמה ולהוריד את החייל, אלא שהחיילת כבר הייתה חסרת סבלנות והחליטה להמטיר לעברו רצף קללות עסיסיות, תוך כדי שהיא מושכת את החייל בידה.

הלכה רבע שעה

"יא זבל, תרד כבר", צעקה החיילת תוך שהיא מושכת אותו בכוח בידיה. והקללה הזו הייתה רק העדינה שהחלטנו לצטט. "אני רוצה לראות שאתה יורד", המשיכה. "בגללך מתבזבזת פה רבע שעה".

בסופו של דבר, כעבור 49 שניות של צרחות, החייל התרצה וירד מהאוטובוס. החיילת העצבנית ליוותה אותו בקריאה: "יאללה ביי", והנוסעים נשמו לרווחה.

בכיתוב שנלווה לסרטון נכתב: "הנהג ראה שיש חייל שעומד וכיבה את האוטובוס עד שאיזה ערסית מראה לחייל הזה......................... מאיפה משתין הערס". נראה שלא צריך מילים נוספות כדי לתאר את הסיטואציה שמראה את הצד הרע של הישראלי.

הנהג פעל על פי החוק

מחברת "סופרבוס" – חברת האוטובוסים שמסיעה את החיילים בתוך מחנה צריפין, נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי האוטובוס בו צולם הסרטון אכן שייך לחברה, אולם הנהג פעל לפי החוק.

דובר החברה הדגיש כי "לפי החוק אסור לנהג לנסוע כשיש יותר מעשרה נוסעים ללא מקום ישיבה, והנהג צריך לעצור ולהמתין שהנוסע או הנוסעים העומדים – ירדו. לנהג אסור להשתמש בכוח כדי לפנות נוסע, אלא אם נוסעים אחרים תחת איום".

http://www.mako.co.il/news-israel/local/Article-842f18b5208c321004.htm

כפי שכתב בשירו יוני רועה, איזו מדינה...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2009, 07:39
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
דווקא בכניסות הראשיות של צריפין...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "את שניהם לכלא. להתחיל להציב..."

יש כמעט תמיד חבר'ה ממשטרה צבאית, (טוב, ככה זה היה לפני כמה שנים).

מה שכן אני יודע בוודאות שבכניסה לקריה יש משטרה צבאית תמיד, ולעיתים קרובות יש "פשיטות" של משטרה צבאית בכניסות לתחנות רכבת, ביום חמישי האחרון ראיתי לא מעט שוטרים צבאיים ליד הרכבת בנהריה.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 20-09-2009, 16:33
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
וואלה?
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "יש הבדל בין מ.צ שעומד ליופי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אין חוויה מבישה יותר מלעלות על אחד הקווים העמוסים, בייחוד כשישנם אזרחים מעורבים

ומה תגיד על הרכבת של יום ראשון בקו נהריה - ב"ש ?
אזרחים מסכנים שנאלצים לעלות על הרכבת החל מהתחנות בחיפה נאלצים רוב הפעמים לעמוד עד ת"א, וזה בזיון.

הייתה פעם תוכנית להקצאת קרונות ייעודים לחיילים, אלוהים יודע איפה זה עומד עכשיו...
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 20-09-2009, 11:53
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי t0mer שמתחילה ב "נכון"

שוב אם היה מ.צ לא היינו מגיעים למצב הזה מלכתחילה.

נהיה פלצנים לרגע, כל מה שרואים בסרטון (הן מהחייל והן מהחיילת) הוא הסימפטום ולא התופעה.

התופעה היא היעדר משמעת וערכים בסיסיים אצל מרבית בני הנוער, זה מתבטא בחיילת על חצי א' שצורחת כמו פריחולה, בחייל שחושב שהמדינה של אבא שלו אז למה שהוא ירד מהאוטובוס ועל הז' שלו כולם כי רק אני חשוב.
וגם באנשים שחושבים שמ.צ קיימים רק בשביל לחפש אותך בפינה ולדפוק אותך (וכמובן מ.צ שמתנהגים בדיוק ככה בגלל כל מה שפורט לעיל).

לעניות דעתי- שתי הדוגמאות המבישות האלה לבני האדם מייצגות את כל מה שרע ורקוב בחברה שלנו, בעוד שלפחות כשהם על מדים הייתי מצפה להתנהגות הולמת ומייצגת.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 20-09-2009, 11:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ziv_2009 שמתחילה ב "אני יודע שהוא כתב בציניות"

תבוא למעסיק שלך עם כפכפים ומכנסיים גזורים והוא יעיף אותך מכל המדרגות. חייל נדרש להיות יצוגי ויש קוד לבוש. תתמודד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-09-2009, 12:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ziv_2009 שמתחילה ב "אם חייל היה יכול לבוא למעסיק שלו ולהתפטר הייתי מבין"

אז אתה אומר שבגלל שאתה מחוייב לשרת, אתה לא מחויב לציית להוראות של הגוף בו אתה משרת?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-09-2009, 13:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ziv_2009 שמתחילה ב "אתה מחויב למלא את ההוראות"

1. נכון - אני לא מילאתי את כל ההוראות. אבל: עשיתי זאת במוכנות לספוג את העונש הכרוך בזאת, ובד"כ גם הודעתי שאני לא הולך למלא הוראה.
2. שברתי שמירה? כן. ספגתי גם ענישה בגלל זה.
3. השתדלתי שלא (לא הייתי מוותר על יציאה הביתה מלבנון בגלל חוסר יכולת של הגדוד לספק משחת נעליים).

הפונאטה היא פשוטה - כל עוד אתה על מדים יש לך תפקיד יצוגי. למרות שאני לא הסכמתי עם הרבה מאוד הוראות שקיבלתי, מטרת העל ברורה לי, ולכן ברור לי (וקצת לא ברור לי למה אתה מגן על רישול) שחייל שנע מחוץ לבסיס צריך להראות טוב. לא צריך להיות כמו חיילים במארינס או בצי, אבל גם לא צריך להראות כמו צ'חצ'ח.

ישן 20-09-2009, 13:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ziv_2009 שמתחילה ב "שאלה לשניכם. האם בכל פעם..."

לא. אבל היתה קורלציה ברורה בין הפז"מ לבין התמעטות העבירות. ז"א רוב העבירות נעשו כשהייתי צעיר וטיפש, בסמיכות גבוהה לסיום אימון מתקדם ( סוג של אס"ק).

ישן 20-09-2009, 22:08
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ziv_2009 שמתחילה ב "אתה מחויב למלא את ההוראות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ziv_2009
אבל אפשר להתגמש עם המדים ביום חם באוטובוס.
אגב אני בטוח שאתה לא מילית את כ-ל ההוראות שקיבלת שהיית חייל.
אף פעם לא שברת שמירה? אף פעם לא יצאת הביתה עם נעליים לא מצוחצחות?
מה פתאום אנשים נהיים דוברים של ענף משמעת במשטרה צבאית. זאת טרחנות.

אתה מייצג את הישראלי הטיפוסי שחושב שחוקים נכתבו לפראירים.זה לא רק בצבא,אני רואה את זה גם באזרחות.הרבה כאלה "מקרים הומניטריים".
לי זה הפריע גם כשאני היתי חייל(ג"ובניק טהור מושתן),וגם בהיותי אזרח:חיילים דמויי סמרטוט,חצי ארסים,חצי דבילים,עם נכות שכלית המתבטאת בלבישת נעלי ספורט וחולצה מעל למכנסיים(שילוב מדהים,אך לא נדיר).
אתה יודע,למה זה קורה?כי אין חינוך בבית ספר,כי אין פחד ממורה,מהורה,מבית משפט(על רצח תחת השפעת אלכוהול יתנו 8 שנים ויקצצו ל 5 על התנהגות טובה),וכו" וכו".
לכן אתה לא מבין,למה חייל,בחום של 30+ צריך לסבול את החולצה עליו,כאשר ניתן להורידה.הרבה עוד לא יבינו,ולא יבינו הרבה,כי כל המערכת החוקתית בארץ נכשלה מזמן.יותר מדי "פילוסופים",יותר מדי שאלות,כשצריך לשתוק ולעשות,או לפחות לשאול אחרי המעשה.

ולעניינו:גם החייל וגם החיילת נראים שווים אחד את השנייה,חבל שבגללם כל האוטובוס סבל.

ישן 21-09-2009, 21:07
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
הצבא הוא גם איך שהוא מקרין כלפי חוץ
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "גם אני לא הלכתי עם מעיל א' בחורף, אלא עם שרוולים קצרים"

לפני שהגבתי קראתי את כל התגובות לרבות שלך.

ראשית, אני חולק על דעתך לחסום לצמיתות על כתיבה - גם על רצח נכנסים מקסימום ל- 15 שנים +\- וזה עוד לפני שליש והתנהגות טובה, שחרור לרגל חג,....

גם לי צרמה התגובה, אני הייתי בוחר להתריאה ולהוציא לחופש קצר.

ההופעה של החיילת לא הפריע לי כמו השפה וההתנהגות במקום צבורי.

למען הגלוי הנאות לא אחת אני יצאתי מהבסיס כשאני לא מגולח כמה ימים, נעלים שלא צוחצחו חודשים, דיסקית בכיס, כומתה בכיס, ללא ענידת דרגות, גרב אחת לבנה, שניה צהלית, חולצת טי-שירט כתומה תחת החולצה, ....... מעולם לא נתפסתי על ידי משטרה צבאית אך עשיתי מאמצים לא להתקל בהם.

אבי ששירת בצבא זר כקצין אמר שאצלו שנה לא הייתי רואה את הבית.

אך מעולם, לא יצאתי עם נשק לא נקי הביתה או ללא מחסנית, לעולם לא ירד הנשק מהכתף בתליה כולל כאשר היה לי מטה סליחות מסוג M16A1 ארוך בעלותי לאוטובוס.

כל מי שנסע אי פעם כמה ימים ברציפות בימי ראשון למקומות אליהם נוסעים חיילים יודע את העובדה שהחיילים הם קהל שבוי. הם לא משלמים את מחיר הנסיעה וניתן לדחוס אותם כסרדינים בשל חששם לאחר לבסיס. הדבר נכון ברכבות ובאוטבוסים של אגד ודן. החשבון פשוט: חברת האוטובוסים כאלו שאינה מודעת לבקוש בימי ראשון וחמישי ובמקום לשלוח 4 אוטובסים בשעה תשלח 3 - למה? אז עשרה יעמדו?
אם משהו ממשרד הבטחון היה מנהל רשום סמוי ומגיש דו"ח ומבקש מאגד \דן \רכבת הנחה של 20% בשל שירות לקוי ואוכף זאת בחקיקה בכנסת - בתוך ימים לבאר שבע היו יוצאים אוטובוסים בכמות הדרושה.

לגוף העניין, לא יתכן שחיילת תדבר כך במקום צבורי. גדוף אני מוכן לקבל משוטר מג"ב בתפקיד ורק אם הגדוף נדרש לשם עשיית תפקידו (וכאן, אם שוטר מג"ב היה מוריד את הבחור בכזו שפה (למעט דבורים על איבר הרביה של אימו ושאר צטטות) אין לי בעיה - גם אם היה חובט בנער קלות).

חשוב מה רואים הסוכנים של צבאות ערב שאין לי ספק שנמצאים בקרבינו. חשוב על הדווחים שהם מעבירים לשולחיהם על מידת כשירותו של הצבא הישראלי - המסקנה המתבקשת היא שמדובר בצבא של קורי עכביש.

רק לשם הדוגמא: אני זוכר כחייל סדיר חיילת בלבושה במדי צה"ל מתמזמזת בפומבי עם כמה בני מעוטים - אותי הדבר בייש. קח בחשבון את האופן שבו הצד השני רואה נשים והסק את המסקנות.

לו אני מפקדה של אותה חיילת. אני לא שופט אותה לכלא. אני מרתק אותה ל-3 חודשים לבסיס ונותן בידה משימות חשובות כמו צחצוח שרותים, שטיפת רצפות, סיוד עצים וכל זאת רק לשם הבהרה שהיא ביזתה את המדים שהיא לובשת (וממש לא אכפת לי החצי מדים).
ישן 21-09-2009, 16:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי מוטי פייטון שמתחילה ב "שגיאה 90210:"

אנחנו לא מקבלים את זה. מי שרוצה להתבטא בצורה הזאת, לא יעשה את זה כאן. י

ישן 20-09-2009, 13:25
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מה עיצבן את החיילת המשתוללת?"

לגבי החיילת - הפסול היחיד לדעתי בהתנהגותה הוא השימוש המיותר בקללות בסיטואציה בה לא רק היא והחייל נוכחים. בנוסף העובדה שהיא לא מדוגמת היא גם לא תקינה.

לגבי המעשה עצמו - אני מבטיח שאם אני הייתי נוכח באוטובוס בו איזה חייל חוצפן משחק משחקי פוזה עם נהג שמבוגר ממנו בעשרות שנים בטח ופועל ע"פ החוק, ותוך כדי מעכב עשרות נוסעים אחרים ופוגע בסדר יומם - זה לא היה נגמר במילים, ואני בטוח שהנוסעים השתמשו במילים עד שבאה החיילת. זה גם לא היה נגמר באשפוז בבית חולים אבל המינון היה מוצא את עצמו. ולא, אני לא מחפש לצאת גבר על גבי האינטרנט ואני הייתי עושה את זה גם כאשר הייתי חייל וגם אם זה היה מתרחש היום. יש אנשים שכנראה שעד שידברו אליהם בשפתם הם לא יתאפסו.
ישן 20-09-2009, 13:50
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
ואולי הבעיה היא גם עם מערכת הסעות ההמונים במדינה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מה עיצבן את החיילת המשתוללת?"

ועם חוסר הפתרון של הצבא לבעיה?

מישהו היה ביום חמישי שעבר בת.מ באר-שבע היכן שאלפי חיילים ואזרחים חיכו שעות לאוטובוס לתל-אביב? מישהו זוכר את קו 36 לגוש קטיף עם שלושה אוטובוסים ממוגנים ביום ומאות חיילים שמנסים לעלות עלייו?

למה כל נסיעה אל הצבא ומהצבא צריכה להיות כזה סיוט - למה חיילים צריכים מידי שבוע לדחוף ולהידחף רק בשביל להגיע לבסיס שלהם?

צריך פתרון, והפתרון הזה אומר להוציא כסף - הרבה כסף - על אלטרנטיבה תחבורתית לחיילים שלא תבזה את לובשי המדים ואת האזרחים שנוסעים במדינה בתחבורה ציבורית. אוטובוס אחד כל רבע שעה ביום ראשון בבוקר לבאר שבע? תעשו שלושה אוטובוסים ברבע שעה, ואף אחד לא ידחוף ואף אחד לא יצטרך להימחץ בשביל להגיע לבסיס בשלום. וזה קורה בכל התחנות בארץ.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 20-09-2009, 21:45
צלמית המשתמש של levikon
  levikon levikon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.06
שלח הודעה דרך ICQ אל levikon שלח הודעה דרך MSN אל levikon
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "ואולי הבעיה היא גם עם מערכת הסעות ההמונים במדינה"

הבעיה היא בכמויות. ביום ראשון בבוקר בעיקר יש לך הרבה מאוד חיילים שצריכים הסעות לצבא בנוסף לשאר העומס של היום הראשון של השבוע. הדבר מביא לעומס מטורף על התחבורה הציבורית. חברות התחבורה לא יכולות לקנות עוד אוטובוסים או להעסיק נהגים נוספים מכיוון שהם ישארו לא פעילים בהמשך השבוע ויפסידו עליהם כסף. מבחינת תשתיות הרכבבת יש בעיות קשות מאוד של מסילות יחידות שמביאות לעומסים מטורפים. המצב כרגע הוא שהמסילות הקיימות בארץ מלאות לגמרי ואי אפשר להעביר רכבות מעבר למה שעוברות ביום ראשון.

הפתרון צריך להיות מצד הצבא. למה הכוונה? ראשית, הגיוס היום הוא כללי - בן אדם מאשקלון או באר שבע יכול לשרת לך בתור חייל בצפון (אני מדבר לא על לוחמים). זהו ניהול לא יעיל של כוח אדם. למה שהוא לא ישרת באיזור הדרום וכך תמנע ממנו הנסיעה הארוכה. אני לא אומר שצריך או אפשר לעשות את זה עם על החיילים, אלה שהדבר בהחלט צריך להיות שיקול בשיבוץ שלהם.

שנית, אפשר לקבוע שעות חזרה ויציאה שונות לחיילים. אפשר לפרוס את שעות ההגעה לבסיסים לאורך כל יום ראשון, מה שיקטין במידה רבה את העומסים ויאפשר תנועה זורמת יותר.

ישן 21-09-2009, 23:43
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Herbie
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי levikon שמתחילה ב "הבעיה היא בכמויות. ביום ראשון..."

למה לחזור דווקא ביום ראשון?

הרי אם היו עוברים ליציאות של 11-3 (לכולם, כולל תומכ"ל וחיילים עורפיים) גם בבסיסי ההכשרה והאימונים, היה אפשר להוריד לחצי את העומס על האוטובוסים, וכן לאפשר יציאות חמשו"ש או שישי עד שני וכו'.
אבל הצבא מעדיף לחסוך, ולהוציא את החיילים הבייתה משיקולי אוכל/חשמל/מים/ביטוח/ת"ש וכו'. כך שבועות ההכשרה/אימון מתקצרים, ואפילו אם היחידה בכל זאת נשארת שבת, לטובת הגנת מחנה ו/או כוננות, אין לה אפשרות להתאמן בצורה מסודרת בימי חמישי, שישי וראשון עקב יציאת אנשי המפקדה (המשתמשים כמובן בתחבורה הציבורית הסדירה מהבסיס ובחזרה, ולא בהסעות מרוכזות - הרי היחידה סוגרת שבת, ואין תקציב להסעה )

אם היה נעשה מעבר למערכת כזו, הכוללת תיאום נסיעות מראש ע"פ גרף מול גורם כלל צה"לי, המצב בתחנות היה משתפר, ואזרחים מן השורה היו יכולים להשתמש בתחבורה הציבורית, גם בסופי השבוע, בלי להירמס ולהתבזות ע"י חיילי צה"ל.

פֶּתִי יַאֲמִין לְכָל דָּבָר וְעָרוּם יָבִין לַאֲשֻׁרוֹ
משלי יד:טו

~

נערך לאחרונה ע"י Herbie בתאריך 21-09-2009 בשעה 23:47.
ישן 20-09-2009, 21:52
  קרקליסט33 קרקליסט33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.09
מדוע ההשתלחות בסדירניקים?

זה נושא שהייתי רוצה להפנות לחברי הפורום, אחת התגובות פה, "חכו שהילדים יחזרו לבסיס ביום ראשון" מאוד צרמה לי, תתפלאו, אבל יש גם סדירניקים שיודעים להתבטא כמו בני אדם, לא צריכים להיות מילואימניק רב שנים בשביל לעבור הכשרה כזאת.

עכשיו שזה ירד לי מהלב, לנושא:

החיילת המשתוללת, אני לא בטוח שמישהו צריך להיות מופתע ממה שקורה בסרטון. צה"ל, כמו שאנחנו יודעים, הוא צבא העם, ובתוך העם יש המון אנשים שחונכו בהמון צורות ודרכים וכולם מתגייסים בצבא. העובדה שצה"ל לא מצליח להביא את כלל מתגייסו להיות מתורבתים (או לפחות מתורבתים למחצה) היא סוגייה שלשמה נוצרה מסגרת הטירונות והחינוך הצבאי לערכים, ואולי תצוגות כאלו ואחרות יוכיחו שיש להחדיר יותר מוסר, ערכיות ומשמעת לצבא.

לגבי דיגום, קשה לדעתי לגרום למישהו להבין שהוא מייצג מישהו במדים שהוא לובש, אם אין הכוונה לזה, וב"הכוונה" אני לא מתכוון ל"משפט וחצי שנאמר ע"י המ"כ/מ"מ/סמ"פ בתדריכי יציאה בטירונות". בבסיס בו אני משרת, מוכשרים המפקדים של טירונות 02 ולכן יש הקפדה רבה על נושא הדיגום בבסיס ומחוצה לו כחלק מערך הדוגמא האישית והייצוגיות, או כמו שאמר אחד המפקדים, "אם החיילים רואים מפקד מצו'קמק, הם ייראו צ'יקמוקים בעצמם", עם המשפט הזה אני מסכים לחלוטין.

אם הייתה דרך לגרום לחיילים להבין, כמו המ"כים לעתיד, שהדיגום מייצג אותם אל מול החיילים שלהם, שהדיגום של החיילים מייצג אותם אל מול האוכלוסיה האזרחית ושאר הצבא, הם היו דוחפים את החולצה חזרה למכנסיים.
"וביום השמיני, ויברא ה' את הארוך וייתנו לעם. ויאמרו הלוחמים, מה לנו ולמטאטא הזה וייחר אפם. וייקח ה' את הארוך ויברא את גרסאות הקרביין והמוסב, ויפתח את עיקרון המכנס הפתוח והבול-פאפ ואת התבור הנגב וייתנם ללוחמים. ואת המטאטא נתן לג'ובניקים בזיקים וניצנים ודותן. וירא העם כי טוב"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:25

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר