לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-09-2009, 01:04
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 20ERAN200 שמתחילה ב "בעית יצר הרע"

אין ספק שמדובר בעבירה חמורה מאוד שהמקובלים החמירו בה ביותר, ותשובתה אף קשה מאוד.
אצטט מדברי השו"ע שכ' באבן העזר סימן כ"ג שעון זה חמור מכל עבירות שבתורה והרמב"ם כ' שהמנאפים ביד וברגל כאילו שפכו דמים.
יחד עם זאת הנסיונות שבחור נחשף אליהם בדורינו הם עצומים ולא היו קיימים בדורות קודמים. (מובא בספרים שערב ביאת המשיח חוזרים אנשי דור המבול דור הפלגה ואנשי סדום להתגלגל בעולם ואכן החטאים שבהם נכשלו אנשי הדורות ההם נפוצים מאוד בימינו, והם אף נמצאים בקונסנסוס החברתי ומקובלים כנאורים ותרבותיים. בנוגע לאנשי דור המבול מדובר בפריצות ששולטת ונחשבת לאופנתית)

הדרך להתמודד היא רק באמצעות התורה בראתי יצר הרע בראתי תורה תבלין אני ממליץ גם על הספר שומר אמונים שכ' ר' אהרון ראטה (הר' ארהלך בירושלים הם תלמידיו) וכדאי מאוד לקרוא את הקדמתו המאלפת. ברור לי שרוב דבריו לא יהיו מובנים לקורא המצוי אבל הרוממות שהם משדרים וההמחשה שבדבריו לכך שמעשי האדם משפיעים בגובהי מרומים עשויה לעזור קצת בשעת נסיון. יצויין כי הנ"ל היה אדם קדוש מאוד ובקיאותו היתה מופלגת ביותר.

באם החבר בגיל המתאים לנישואין עליו לעשות כן ללא דיחוי. יצויין כי תוספות במסכת סנהדרין דף נ"ט כתבו שעבירה זו הינה ביטול עשה דפרו ורבו. (ידוע שביטול עשה חמור מעבירה על לא תעשה וצריך לאבד כל ממונו כדי שלא לעבור על ל"ת וכ"ש שלא לבטל עשה בידים. ואין הדבר דומה למצוה קיומית שאמרו עד חומש מנכסיו. )

אסיים במילת נחמה העזר מקודש באבן העזר סימן ע"ו (מודפס על הדף בדפוס וילנא) מחדש כי עיקר האיסור הוא דוקא לאדם נשוי אבל אדם שאינו נשוי אף שהדבר בודאי פוגם בו ואסור לו מכל מקום חטאו הרבה פחות חמור. (הערה: העזר מקודש כתב שם שהוא דן בזה בעיקר במקום אחר. אודה למי שימצא לי את המקור השני בדבריו מכיון שהוא לא ידוע לי).

אסיים בברכת גמר חתימה טובה ובתפילה שיערה עלינו רוח קדושה ממרום.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 23-09-2009 בשעה 01:11.
חזרה לפורום
ישן 24-09-2009, 17:37
  20ERAN200 20ERAN200 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 20ERAN200 שמתחילה ב "בעית יצר הרע"

א כל זה באמת חבר שלי והוא אחד החברים הכי טובים שלי ואני הבן אדם היחיד שהוא סיפר לו את זה כי רק לשתינו יש עבר דתי וכל אחד אחר יחשוב שהוא משוגע

לפי מה שאני הבנתי ממנו יש לו הרבה מחשבות רעות בכללי אני לא יודע בדיוק איך להסביר אבל אפשר לתאר את זה כאילו המחשבות האלה המטרה שלהם זה להרחיק אותו מהשם אבל הוא לא נופל בזה!!!

יש לו איזה שרשרת שמחזקת אותו

שמעתי פעם את הרב אמנון יצחק אומר באיזה קלטת שלו שיש איזה פסוק שצריך לקרוא או משהו כזה אני פשוט לא ממש זוכר איזה או מה בדיוק

אני אמרתי לו אולי ללכת לרב אבל ההורים שלו ממש ממש נגד זה וזה קצת בעייתי
וכן הוא בגיל לחתונה אבל אין אף בחורה שהוא מעניין ללכת איתה בברית נישואין

נ"ב
אתה יכול לחשוב מה שאתה רוצה
אם זה הייתי אני לא הייתה לי בעיה להגיד את זה
חזרה לפורום
ישן 24-09-2009, 23:06
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי 20ERAN200 שמתחילה ב "שרשרת החיזוק היא שרשרת שהוא..."

צריך לקיים את המצוות הבסיסיות שבהם מחויב כל יהודי כדי לא להתרחק מה' שרשרת כזו או אחרת לא בדיוק תעזור יחד עם זאת רבים נופלים מכיון שהם לא מבינים מה חובתם הבסיסית שבד"כ אינה קשה כל כך לקיים לכן אפרט את חובותיו הבסיסיות של כל היהודי המבקש להיקרא יהודי כשר.

השכמת הבוקר
ברכות, תפילין, תפילה (אם לא ניתן בבית הכנסת לפחות ביחידות)
בהמשך 3 תפילות ביום
הקפדה על ברכות הנהנין, ברכת אשר יצר (ברכת המזון מן התורה שאר הברכות מדרבנן כמו כן הקפדה על ברכת המזון סגולה לפרנסה).

הקפדה על כשרות
הקפדה על הלכות נדה - שימצא בחורה שהוא מעוניין בה (עד כמה שיתאפשר ושישמרו טהרת המשפחה)
שמירת שבת ומועדים

הדברים המוזכרים הם ביסיסיים ואין אפשרות אמיתית להתקרב לה' בלעדיהם.

סגולות ידועות לשמירה ממחשבות
אמירת 4 פרקים ראשונים של תהילים
קריאת שמע על המטה עם הפסוקים המזוכרים בנוסח המלא
ברכת המפיל (חלק מקריאת שמע על המיטה) בכוונה
אמירת פסוק לא ידון רוחי באדם בשגם הוא בשר (בראשית פרק ו' פסוק ג') בשעה שחושב מחשבה לא טובה ויזכור בזה שעתיד הוא ליתן דין לפני בורא עולם ושאין חפץ באדם בלתי אם יקיים את רצונו ית'.

אסיים בכך שאין פתרונות קסם ועליך וגם על חברך לשמור את מצוות התורה רקע דתי לא מספיק וצריך לקיים מצוות. אינך חייב ללמוד כל היום ולא להתפלל שעות אך את המצוות הבסיסיות שהזכרתי על כל יהודי לקיים.
בהצלחה שנה טובה ויעזור לכם ה' למצוא את הדרך לעובדו באמונה שלמה
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:04

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר