לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-09-2009, 11:16
  XeNo XeNo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
החזר עלות דמי הכשרה בחברת תקשורת

עבדתי בחברת תקשורת גדולה 3 חודשים והתפטרתי. התחייבתי בחוזה לשנה ושאם אפר אותו אהיה חייב להחזיר סכום מסויים עבור מה שהשקיעו בי בהכשרה. אנשים שלא סיימו את ההכשרה לא חוייבו להחזיר את העלות. הכשרה סה"כ חודש ושבוע והפסקתי לעבוד משום שאחרי הקורס הודיעו לי שהתקבלתי ללימודים ולכן אני עובר לגור קרוב לאונ'.
-אני חתמתי על חוזה ואני מוכן לשלם את הכסף, אבל עד כמה זה חוקי מבחינתם? אני התייעצתי עם כמה א נשים אמנם לא עו"ד והדעות חלוקות.
- בד"כ לוקחים את הכסף הזה מהמשכורת. היא נכנסה ועכשיו אצלי בחשבון בנק ואם אני לא נותן אישור לגעת בכסף הם לא יכולים באמת לעשות עם זה שום דבר אך האם הם יכולים להכריח אותי?
- הבנתי שיש איזשהו עניין שאם אני עובר למקום שמרוחק 40 ק"מ ממקום העבודה אז זה לא נחשב התפטרות אלא פיטורין ואז אין קנס. אבל יש לחברה הזאת סניפים שקרובים גם לאיפה שאני אלמד והם יכולים להציע לי גם לעבור לשם כדי לעקוף את זה...
- השאלה היא כמה חוקי העניין של החזרת דמי ההכשרה?

אשמח לקבל עצה בנושא, בקרוב אני צריך להגיע לשם על מנת לעשות טופס טיולים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-09-2009, 03:35
  משתמש זכר עו"ד אחד עו"ד אחד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.08
גבולי ואפור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי XeNo שמתחילה ב "החזר עלות דמי הכשרה בחברת תקשורת"

בוא נתחיל בזה שמבחינה משפטית / מוסרית או מכל בחינה אחרת, היית אמור להודיע למקום העבודה שהמשך העבודה מבחינתך מותנה בדחייה מצד האונ'.
מכל מקום, סיפור הקנסות הוא לא עניין חדש. זה די תלוי בגובה סכום הקנס, בעלות האמיתית של ההכשרה, בסוג ההכשרה (האם מהסוג שאמור להיות על חשבון המעביד או מהסוג שהמעביד לא חייב והוא "עושה טובה" שהוא מעניק) אם הקנס מדורג ויורד בהתאם לוותק או שמדובר בקנס קבוע , גובה הקנס, רלוונטיות ההכשרה למקום עבודה אחר ו/או תועלת אישית ועוד...
סתם לצורך הדוגמא: ניקח הכשרה של עובד שנמשכת שבועיים וכל כולה לימוד על מערכות ייחודיות לחברה ושבגינה מבקש המעסיק לחייב את העובד בסכום של 6,000 ש"ח מבלי תלות בנק' הזמן שבה הוא התפטר. סעיף כזה בחוזה עבודה הוא סעיף שכל מטרתו היא הרתעת העובד מלעזוב את מקום העבודה. בתקופה המשפטית דהיום שבה חופש העיסוק נתפס כערך עליון, סעיף כזה לא שווה את הנייר שהוא כתוב עליו.
אני מניח שאתה יכול להבין מכאן פחות או יותר איזה סעיף כן יהיה חוקי ואיזה סעיפים נמצאים בתחום האפור.
מכל מקום, בפרקטיקה החברות המעסיקות עצמן לא נוהגות לאכוף את הסעיפים ומוותרות מראש אלא אם כן מדובר במקרה קיצוני ביותר.
מבלי להתחייב בצורה מפורשת או משתמעת (הן מפני שאני לא עוסק בתחום דיני העבודה, לא בקיא ולא בקיא בפרטי המקרה הקונקרטי) אני סבור שאתה יכול לישון בשקט.

אגב זה גם המקום לדייק ולומר שהמילה קנס אינה במקומה. זה יותר משהו בדמות פיצוי מוסכם בגין הפרת חוזה.

לעניין המרחק ממקום העבודה - 40 ק"מ הוא המרחק המינימלי בין מקום המגורים החדש למקום הקודם. לחלופין, מעבר למקום המרוחק 60 ק"מ ממקום העבודה גם הוא מעניק למתפטר "מעמד של מפוטר" לעניין הזכויות. מכל מקום - אני לא בטוח שזה רלוונטי לעניין שעליו אתה שואל.

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י עו"ד אחד בתאריך 25-09-2009 בשעה 03:38.
ישן 25-09-2009, 14:58
  XeNo XeNo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עו"ד אחד שמתחילה ב "גבולי ואפור"

תודה לך על התשובה! אני אפרט קצת יותר ע"פ התשובה שלך:
מדובר על סכום של 1900 ש"ח בערך לאחר שהורדתי 3 חודשי עבודה (נאמר לנו שהסכום יורד עם חודשי העבודה). קורס של 21 ימים עליהם קיבלתי משכורת. הקורס אכן עוסק בהכרת מערכות יחודיות לחברה ומיומנויות שיחה כולל סדנה של OCI (מדובר על משרה בשירות לקוחות טלפוני).

העניין הוא שלפני שהתחייבתי לשנת עבודה, קיבלתי מכתבי דחייה מהלימודים עבור חלק מהבחירות שלי כבר אחרי שבוע ואילו עבור הבחירה הראשונה שלי קיבלתי אישור שהתקבלתי רק אחרי חודשיים ממועד הבקשה (שזה כבר היה שבועיים אחרי שסיימתי את הקורס) ככה ששיערתי שלא התקבלתי בכלל ולכן אני אמשיך לעבוד.

במקרה כזה יש טעם ללכת לעו"ד?- כי בכל זאת, חתמתי על הסכם.
תודה ושבת שלום!

ישן 25-09-2009, 17:30
  משתמש זכר עו"ד אחד עו"ד אחד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.08
אז ככה:
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי XeNo שמתחילה ב "תודה לך על התשובה! אני אפרט..."

כיוון שעל המעסיק יש חובהלשלם שכר עבור תקופת ההכשרה, נראה לי ש"עלות ההכשרה" שהמעסיק טוען לה היא למעשה השכר שקיבלת.
ממה שפירטת עולה שלחברה אין דרךלגבות ממךאת הכסף. את השכר שהם חייבים לך קיבלת, כמובן שאין להם אפשרות למשוך לך כספים מהחשבון. אתה גם לא זכאי לסכומים נוספים שמהם החברה יכולה לקזז ולכן, תיאורטית יש שתי אפשרויות:
1. אתה משלם מרצונך.
2. החברה פונה לבית המשפט.

לגבי האפשרות השניה אני יכול לומר לך ברמה די גבוהה של סבירות שהחברה לא תנקוט בהליכים כלשהם. לכל היותר, וגם זה לדעתי לא יקרה, ישלח לך מכתב דרישה לתשלום.
את האופציה הראשונה (תשלום מרצון) אפשר להוריד מהפרק.

אל תפנה לעורך דין ואל "תעיר את המתים".

לדעתי זה ייגמר בלא כלום.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:13

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר