לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-09-2009, 13:43
  משתמש זכר התגוננות רחוב התגוננות רחוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.09
המכללה לחינוך גופני - קורס מדריכי אומנויות לחימה

במסגרת שלוחת המכללה לחינוך גופני בוינגייט יפתח קורס מדריכי אומנויות לחימה להלן הפרטים:

תחומים:
קראטה - על גווניו השונים
גונגפו - על גווניו השונים
MMA
פאנקרטיון
גוגיטסו
אגרוף תאילנדי
ועוד...
תחילת הפעילות :
14/10/2009
ימים: שלישי - 17:00 - 22:00
שישי - 08:00 - 13:00
סה"כ 10 מפגשים
כמו כן 70 שעות לימדו אקדמיות בתחום המעשי
קורס מגישי עזרה ראשונה
סה"כ 220 שעות לימוד אקדמאיות

עלות הקורס: 4650 ש"ח (הנחה לתלמידי תיכון כ - 3650 ש"ח)
+ 350 ש"ח דמי רישום
במידה והסטודנט ישתתף בקורס מגישי עזרה ראשונה מטעם המכללה תשלום נוסף עבור הקורס

פרטים נוספים:
אבי ורון (ציקו) מנהל שלוחת ירושלים מטעם המכללה לחינוך גופני - 050-2052768
חיים כהן - מייסד וראש שיטת התגוננות רחוב - 050-8343566
יו"ר ההתאחדות לפאנקרטיון
מאמן פאנקרטיון מוסמך
מאמן טאקוונדו מוסמך
מאמן אומנויות לחימה מוסמך
מדריך קרב מגע מוסמך
מדריך מוסמך להגנה עצמית בבתי ספר
רכז תחום MMA ופאנקרטיון
חזרה לפורום
ישן 17-10-2009, 23:45

שבוע טוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי התגוננות רחוב שמתחילה ב "המכללה לחינוך גופני - קורס מדריכי אומנויות לחימה"

במסגרת הלימודים במכללה לחינוך גופני בוינגייט מתקיימים קורסים ברמות השונות בכל ענפי אומנויות הלחימה והספורט בכלל
קראטה על סוגיו
גונגפו על סוגיו השונים
שיטות פיליפניות/תאילנדיות וכו'...
הדרישות להתקבל לקורסי המדריכים הם כנ"ל :
1. גיל 16 לפחות
2. חגורה חומה או מקבילה לה בשיטת האם.
3. המלצת מאמן/גוף מוסמך לשיטה.
4. מבחן/ראיון קבלה
5. עמידה בתנאי הרישום והקבלה של המכללה לחינוך גופני

במקביל לקורסי המדריכים מתקיימים קורסי מאמנים, מאמנים בכירים השתלמויות וכו'...

חיים כהן
רכז תחום MMA ופאנקרטיון המכללה לחינוך גופני וינגייט
אתר הבית : http://www.hitgonenut-recov.co.il/ -

חזרה לפורום
ישן 18-10-2009, 10:47

צר לי אבל אתה מטעה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי אייל-לוי שמתחילה ב ""גונגפו על סוגיו השונים" רמת..."

קורסי המדריכים מחולקים לכמה תחומים ובהחלט איני מוצא את המכללה או כל מוסד אחר מגיע במקום המאמן האישי בשיטה בכל הקשור לחומר השיטה הספציפית כזאת או אחרת!

שלא כמו בענפים גדולים ואולימפיים הענפים "הקטנים" נדרשים לשיתוף פעולה בקורסים משולבים בד"כ או להמתנה ארוכת טווח עד שימצאו מספיק נרשמים לקורס בענף הספציפי.
עולם הגונגפו כ"כ גדול שאיני מאמין כי הדבר אפשרי (היינו מספר נדרש של סטודנטים משיטה X)

לעצם הטענה:
המכללה לחינוך גופני בוינגייט מעניקה את האפשרות ללמוד תוך שימת דגש על התאמת הקורסים לדרישות החוק כפי שהן מקובלות ומצויות.
להלן הדרישות :
60 שע"ל מדעיות - פסיכולוגיה, אנטומיה, תורת האימון, פיסיולוגיה...
140 שעות מעשיות - הן בפאן המעשי בשיטות האם והן בתחום המתודיקה וההדרכה
מעבר לכך, 20 שע"ל בקורס מגישי עזרה ראשונה (קורס בסיסי לטעמי)
ועוד 70 שע"ל מעשיים - סטאז אצל מאמן מוסמך במסגרת שיטת האם שילווה את הסטודנט בתהליך הכשרתו.

לצערי, בעבר כל אחד יכול היה להדריך מבלי להבין ולדעת מה ואיך. אני רק שמח על כך שהחוק מחייב את כל אלה העוסקים בהדרכה להתמקצע ולהשתפר לאורך השנים.

כמו כן, קורס המדריכים הינו קורס בסיסי המקנה אפשרויות הדרכה עד לרמה מאוד מסויימת שלאחריה מחוייב הסטודנט/מדריך לעבור קורס רחב ומקצועי יותר כמאמן מוסמך/בכיר וכו'...

חיים

חזרה לפורום
ישן 18-10-2009, 11:29
  אייל-לוי אייל-לוי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי התגוננות רחוב שמתחילה ב "המכללה לחינוך גופני - קורס מדריכי אומנויות לחימה"

"לעצם הטענה:
המכללה לחינוך גופני בוינגייט מעניקה את האפשרות ללמוד תוך שימת דגש על התאמת הקורסים לדרישות החוק כפי שהן מקובלות ומצויות.
להלן הדרישות :
60 שע"ל מדעיות - פסיכולוגיה, אנטומיה, תורת האימון, פיסיולוגיה...
140 שעות מעשיות - הן בפאן המעשי בשיטות האם והן בתחום המתודיקה וההדרכה
מעבר לכך, 20 שע"ל בקורס מגישי עזרה ראשונה (קורס בסיסי לטעמי)
ועוד 70 שע"ל מעשיים - סטאז אצל מאמן מוסמך במסגרת שיטת האם שילווה את הסטודנט בתהליך הכשרתו"

הכל טוב ויפה אך כל זאת לא יכול להפוך אדם למורה/מדריך לקונג פו.זה פשוט לא מספיק,לא מספק ולא מקצועי.
כאחד שהתחיל קורס מעין זה ,הייתי ראיתי התרשמתי ..וברחתי.
עברתי סדנא בסין של עשרה ימים עי' מדריך כבן 19.
ילד בן 19 עשה,לימד והעביר את השיעורים בדרך שמעביר קורסים בווינגייט לא היה מעביר וגם לא היה מצליח.
ולא איני מטעה,הקורס לעניות דעתי ובמילה עדינה מעפן עד חפיפניקי.ואני בעד לימוד והעשרה בחו"ל.
הרמה בחו"ל הרבה הרבה יותר גבוהה,התמורה עבור הכסף היא תמורה,והמקצוענות היא מילת המפתח.
ששואלים אותי אני אומר חו"ל.
באמנויות אחרות אני מוריד את הכובע בפני ווינגייט .
חזרה לפורום
ישן 18-10-2009, 14:10

לא מקבל את הדברים -ישנם מאמנים מעולים לגונגפו בישראל
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי אייל-לוי שמתחילה ב ""לעצם הטענה: המכללה לחינוך..."

לצערי אתה שוב מטעה או לא מכיר מספיק את הנפשות הפועלות בישראל.
ישנם בישראל לא מעט מדריכים ומאמנים לתחומי הלחימה מהמזרח הרחוק בכלל וגונגפו
בפרט.
המאמנים בעלי ידע נרחב וצר לי שאינך מעריך נכונה את כישוריהם ויכולותיהם כמאמנים
וכלוחמים.
לא בכדי ישראלים רבים נחשבים לטובים בתחומים הנ"ל בעולם (אתה יכול לבדוק אותי - רק כאן כותב
אחד מתלמידיו של אייל קורן שהוא ראש ארגון עולמי באחד מפלגי הגונגפו והאמן לי מהכרות אישית
הוא טוב!!!)

לצערי, אתה מבלבל בין התחום המדעי לתחום המעשי. ע"מ למנוע את הדבר מתקבלים לקורס רק בעלי דרגות מסויימות מקבילות לחגורות חומות/שחורות בשיטות השונות.
זאת במטרה למסד את הענף ולייצור אחידות בכל הקשור לרמתם של המדריכים/מאמנים בתחום המקצועי.
מעבר לכך, אני סבור שמעט הבנה מעבר לאגרוף/הגנה/בעיטה בכל הקשור לתחומי הלמידה המדעיים לא הזיקה ולבטח לא תזיק נהפוכו היא רק מועילה.

חיים

חזרה לפורום
ישן 19-10-2009, 09:37
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
תגובתי,
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי אייל-לוי שמתחילה ב "דווקא אני די מכיר את הנפשות..."

כפי שחיים אמר, אתה מתבלבל בין יכולת ההדרכה של אותם מאמנים / מדריכים לבין יכולתם באומנות הלחימה שלהם.

מורים רבים בישראל עברו בשלב כזה או אחר בחייהם בחו"ל כחלק מהכשרתם. הדבר רק מוסיף (כפי שזה יוסיף בכל תחום בחיים), הם ראו יותר, למדו יותר וחוו יותר.

עדיין, כל מורה שרוצה ללמד בישראל מחוייב על פי חוק לקבל תעודת מדריך / מאמן מטעם מכון ווינגיט (על שלוחותיו) או מטעם רשות הספורט.

בלי קשר לחלוטין, לטיב המורה באומנות הלחימה שלו או לטיבו כלוחם, קיים אלמנט נוסף והוא אלמנט ההדרכה.

תחום זה שונה לחלוטין ממדינות כמו סין בהם אתה כתלמיד מחוייב למסגרת מסוימת (מרצונך המלא), ונמצא באותה מסגרת כמעט 24 ש' ביממה לתקופה כזו או אחרת.

ברוב המקומות בסין (ובמקומות נוספים בעולם אומנויות הלחימה במזרח), אין צורך בביטוח לתלמידים ולאף אחד לא באמת איכפת אם יקרה לך משהו בזמן האימון - אם קרה זוהי הבעיה שלך.

ברוב אותם מקומות לא באמת איכפת למישהו רמת ההתקדמות שלך (אלא אם אתה תלמיד באמת מבריק) - מרבית המקומות הינם בית חרושת לאומנויות לחימה (למעט בתי הספר הקטנים והפרטיים).

ברוב אותם מקומות אף אחד לא מתעניין ברגשות התלמיד ובשלמותו הרגשית והגופנית. המאמן הראשי לא ממש קשור לתלמידים ולא יודע מה טוב לגוף המתאמן המערבי שלא הורגל מילדותו לתנועות מסוימות.

ומעל הכל, לא מלמדים במרבית המקומות איך ללמד...ישנו הבדל תהומי בין לדעת את סילבוס השיטה ולדעת להרביץ, לבין להיות מורה טוב (לא ניכנס לתחום הנ"ל - נכתב על זה הרבה באשכול עבר).

יכולת הדרכה בין השאר היא דבר נרכש והרבה פעמים אותו ילד בן 19 שאתה מדבר עליו, אמנם יודע את הטכניקה בצורה מדהימה, אמנם הוא לוחם אדיר, אבל... אין לו שמץ של מושג באיך להעביר את החומר בצורה מייטבית, באיך לא לגרום לפציעתם של תלמידיו, באיך לא לגרום לתלמיד לוותר על חלומו להתאמן בגלל בעיות רגשיות כאלו ואחרות, באיך לטפל (ולו טיפול מינמלי) בפציעות התלמידים וכו'.

הקורס בווינגיט הוא לא מושלם ואפילו לא מתקרב לכך. אך לא זוהי מטרתו. הקורס לא בא ללמד אותך גונג פו. אלא הוא בא ללמד אותך איך להיות מדריך טוב יותר, לתת לך כלים מקצועיים מינימלים ולהוות מסגרת חוקית מסדירה לכל המדריכים בישראל.

חשוב להדגיש שגם אותו הקורס (קורס מדריכים) הוא רק ראשית הדרך ולאחריו ישנו קורס המאמנים הארוך והמלא יותר.

בעיניי חשוב לערוך מדי פעם גם השתלמויות למאמנים / מדריכים - אבל קשה לי לראות את זה קורה (במיוחד בגלל ריבוי מאבקי האגו בתחום).

מקווה שתרמתי.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:50

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר