לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-09-2009, 11:18
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי eliguide שמתחילה ב "דגם מכשיר שלי"

הסורק שרכשת הינו פשוט ואין באפשרותו לקלוט שידורי רב-גל (משטרת ישראל).

אתה תוכל לקלוט רק שיחות קצרות מכיוון שכול לחיצה על ה-PTT של הרב-גל או תחנת הממסר של רב הגל משנה את התדר והמכשיר שלך לא יוכל לעקוב אחרי השידורים הללו.

אתה יכול לנסות לחבר אנטנה חיצונית מסוג דיפול או יאגי אבל אנטנות אלה מיועדות לתדר מסויים בלבד (אורך גל מסויים).

לדוגמא, אתה יכול לבנות אנטנה מסוג יאגי לתחום ה-2 מטר עם הגבר של 5 DB ואתה תקלוט מצויין את שידורי החובבים אבל בתחום תדרים אחר אתה תקלוט גרוע ועם הרבה הפרעות.

שים לב ! אנטנה עם הגבר גבוה או מגבר RF עלולים להעמיס את המקלט והאות הנקלט ישתבש מאוד.

בקיצור כול אנטנה שתחבר למכשיר הזה לא תשפר את הקליטה בהרבה.

נסה לרכוש בחו"ל אנטנת DISCONE.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-09-2009, 09:02
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "לא בטוח במאה אחוז, אך נראה לי..."

קיימים חוקים האוסרים על קליטת שידורים לא מסחריים. גם אני כחובב רדיו בעל רישיון ממשרד התקשורת החוקים הללו חלים עליי.

התדרים שמותר לי לשדר ולאזין להם מופיעים בקובץ תקנות של משרד התקשורת לדוגמא:

כבעל רשיון דרגה ד' מותר לי לשדר/להאזין בתחום ה-2 מטר קרי 144-148-6 מגה-הרץ וגם בתחום ה-70 סנטימטר.

סורקי תדרים מוחרמים במכס. גם אנוכי כבעל רישיון חייב להציג אישור ממשרד התקשורת כאשר אני מייבא מכשיר קשר מחו"ל.

נכון, לכול חובבי הרדיו יש סורק תדרים בגלל פירצה בחוק המאפשרת לחובב רדיו לייבא מקמ"ש ולשמחתינו כול מקמ"ש הפשוט ביותר קיימת בו פונקציה של סריקת תדרים.

אבל ! בכול המכשירים קיימת חסימה של תדרים 'מעניינים' כגון: תחום התדרים של הסלולר,תחום התדרים של תקשורת צבאית.

בכדי לעקוף הגבלות אלה יש צורך לפרוץ את המכשיר ולשנות הגדרות בעזרת תוכנה או חומרה.

ישן 30-09-2009, 11:53
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מרק10 שמתחילה ב "זיו, אנוכי נבחנתי על תקנות..."

עברתי בפירוט על הוראות החוק והנספחים וההתיחסות היחידה שיכולה להגביל החזקת מקלט לכל טווח התדרים היא:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
יתר ההוראות הן למעשה הסרת ההגבלות לתחומי תדרים וישומים שונים. גם בפסקה זו ההגבלה היא כללית מאוד ונובעת מהגדרת ציוד קליטה כחלק מ "מכשיר לטלגרף אלחוטי". הוראות החוק כן מתיחסות מאוד בפירוט לנושא של שידור ומשדרים.
להערכתי מדובר בסעיף מאוד כללי שלא נעשה בו שימוש. החרמת מכשירים במכס נובעת ככל הנראה מכך שלמכשיר אין אישור (ותקינה ממכון התקנים). גם שימוש במכשיר כזה, אם יגיע לבית משפט, יכלל תחת סעיפים של הפרעה לרשויות החוק (האזנה לתדרי משטרה) או ציתות אסור ולא כהפרה של הסעיף הזה.
כמו כן, ידוע (ואף דובר על כך בגלוי) שעיתונאים משתמשים בסורקים כדי להאזין לתדרי צבא ומשטרה - ולא נעשה כלום בנושא.
אישית אני חושב שמדובר במגבלה לא חכמה (אם זו אכן קיימת בפועל). מצב שבו ידוע ומוסכם שהכל גלוי מחייב את מי שרוצה להסתיר את התקשורת להשתמש בציוד מתוחכם יותר (הצפנה) וכך למנוע אפשרות האזנה מכולם. ממילא לכל המעונינים באמת אין בעיה להשיג ציוד האזנה פשוט כגון סקנר (עברינים, עיתונאים, חוקרים פרטיים וגורמים עוינים). שימוש בהצפנה הפשוטה ביותר כבר ישאיר את אפשרות ההאזנה רק לגופי מודיעין, וגם אז עם מגבלות רבות.

ישן 30-09-2009, 14:18
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מרק10 שמתחילה ב "זיו, אנוכי נבחנתי על תקנות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרק10
זיו, אנוכי נבחנתי על תקנות אלה ויש בידי רישיון חובבי רדיו ואנוכי עדיין זוכר קצת את החוקים.

מכיוון שעברו אי אלו שנים מאז נבחנת על התקנות הנ"ל, ומכיוון שהאתר ממנו לקוחים הלינקים מעודכן למתישהו בסוף 2004 (
ציטוט:
בהתאם לתוכנית אושר בתחילת חודש נובמבר 2004 השימוש בישראל לרכיבים בהספק הנמוך של תקן בלוטוס (כלומר Class 2 and 3). בתחילת שנת 2005 יאושר השימוש גם ברכיבי הספק גבוה של התקן (100 מיליואט), הנושא בטיפול הנהלת המשרד.
) אני מניח שמשהו התחדש מאז. חוץ מזה, עברתי על כל הלינקים הרלוונטיים באתר משרד התקשורת - וכמו שנאמר מעלי, לא מצאתי שום אזכור ישיר לעניין חוקיות מקלטי רדיו בתדרים כלשהם.

ישן 30-09-2009, 12:37
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eliguide שמתחילה ב "היכן יש חנות לציוד לסורק תדרים ??"

עד לפני מספר שנים כול מי שהיה ברשותו סורק פשוט יכול היה לקלוט שידורים 'מעניינים' כגון טלפונים אלחוטיים,טלפונים סלולרים ורשתות פרטיות שונות. היום רוב השידורים הם דיגיטאלים ולכן המכשירים הנמכרים לציבור הרחב בחו"ל לא מתכוננים לקליטת שידורים מקודדים/מוצפנים אלא אם יש ברשתוך ידע וציוד מתאים.

בימינו עוד ניתן לקלוט שיחות קצרות של הסלולרים הנמצאים ברשות הפלשטינאית בלבד מכיוון שקיימת אצלם עדיין גם רשת אנלוגית.

ניתן לקלוט בעזרת הסורקים הידניים הפשוטים שידורי מד"א כיבוי אש במידה ואתה נמצא קרוב לרשת שלהם. אם אתה חפץ לקלוט שידורים רחוקים יותר אתה צריך להצטייד במכשיר 'רציני' יותר המאפשר חיבור אנטנה חיצונית וכמובן מצוייד במעגל תיאום+מנחת משתנה.

למי שמבקש את רשימת התדרים המעניינים צר לי אבל אינני יכול לשתף אותכם במידע זה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר