לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-09-2009, 17:07
  elvis1977 elvis1977 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "ואתם שנותנים דה לגיטימציה לצה"ל הייתם גורמים לזה שהיום הוא ישב בג'קוזי בשרתון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
אני לא יודע מה איתך אבל אין לי חשק למות בשנים הקרובות מפיגוע שיארגן אחד המשוחררים
נכון, משפחת שליט במצב לא נעים ולא הוגן
אבל בוא תגיד לי מה אנחנו מרוויחים בשחרור 20 הפלסטיניות הללו?
קלטת שאמינותה לא ידועה? ומי מבטיח לך שמיד לאחר מתן הקלטת לא יהרגו אותו?
תזכיר לי איזה חייל חטוף קיבלנו בחיים מהחמאס בעבר?
אבי סספורטס הי"ד? אילן סעדון הי"ד? ניסים טולדנו הי"ד? נחשון וקסמן הי"ד?
מה מבטיח לך שהפעם זה יהיה שונה?

הציבור הישראלי צבוע:

היום כולם מאשימים את הממשלה מדוע עדיין לא שיחררה את שליט, מפני שאינם מבינים את בעייתיות המחיר, ואם חלילה המשוחררים יתחילו להתפוצץ כאן ברחובות הערים/באוטובוסים/בתי המלון, אותו ציבור יצעק "למה שיחררתם"???

ראינו כבר מה היו תוצאות עיסקת ג'יבריל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-09-2009, 17:42
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
לא יודע למי אתה מתכון באתם - לגבי צה"ל הוא צבא לגיטימי ומוסרי
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "ואתם שנותנים דה לגיטימציה לצה"ל הייתם גורמים לזה שהיום הוא ישב בג'קוזי בשרתון"

הוא מחוייב בחקר כל הליכי המלחמה - לגבי הפעילות המבצעית, הוא המומחה והוא חייב להפיק לקחים לקראת הבאות. לגבי החלק האתי מוסרי החקירה חייבת להתבצע ע"י גוף ממלכתי בלתי תלוי. אין הצבא מסוגל לחקור את עצמו בתחום הזה, שהוא כל כך חשוב מבחינתנו כישראלים. אני משוכנע שחקירה כזאת תאשר שצה"ל פעל כפי שצבא מחוייב לפעול במלחמה בשטח בנוי בו חיים אזרחים ותציף את אותם המקרים החריגים (אני מקווה) הבלתי ראויים.

לי בכלל אין לי חשק למות בשנים הקרובות מפיגוע כל שהוא בין שיאורגן ע"י אחד המשוחררים או ע"י משהו מ"השורה" שעדין לא נתפס. על פי היחס הסכוי להפגע ע"י משוחרר הוא 1:2000 אם לא פחות מזאת.
אתה שואל מה אנחנו מרוויחים בשחרור 20 הפלסטיניות הללו? - אנחנו מרוויחים קידום במו"מ בנושא גלעד שליט ואולי אפילו הרבה לותר מכך.
לא זכור לי שהחמאס חטף לנו חיל אי פעם. גם הפעם החטיפה לא בוצעה ע"י החאמאס אלא ע"י גוף אחר. החאמאס מתוך אינטרסים שלו "אמץ" את החטוף ובמידה מסויימת מגונן עליו.
להזכירך שנחשון וקסמן נהרג במהלך שחרורו הכוחני ע"י חיילי צה"ל . אני מקווה שהפעם זה יהה שונה ולא ינסו לשחררו בכח הכח.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 30-09-2009 בשעה 17:44.
ישן 30-09-2009, 17:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא יודע למי אתה מתכון באתם - לגבי צה"ל הוא צבא לגיטימי ומוסרי"

ציטוט:
לי בכלל אין לי חשק למות בשנים הקרובות מפיגוע כל שהוא בין שיאורגן ע"י אחד המשוחררים או ע"י משהו מ"השורה" שעדין לא נתפס. על פי היחס הסכוי להפגע ע"י משוחרר הוא 1:2000 אם לא פחות מזאת.

כמה אנשים נהרגו בצורה ישירה ע"י מי ממשוחררי עסקת ג'יבריל השניה? האם חייהם פחות יקרים ופחות חשובים מחייהם של שלושה חיילים?
עניין עלות תועלת פשוט - חייהם של אזרחים הם בעלי ערך גבוה יותר משל חיילים. הנקודה השניה היא ברורה יותר - עדיף הרוג אחד מאשר שניים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 30-09-2009, 18:11

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי BigSmoke שמתחילה ב "כלומר, אתה בעד כניעה לטרור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי BigSmoke
כלומר, אתה בעד כניעה לטרור בכל מצב ובכל מחיר.

ממשלת ישראל החליטה על המבצע לנחשון וקסמן בנחישות וחבל שלא הצליח, אבל האמת היא שאם היא היתה נכנעת לטרור אין לי חצי ספק שבין נחשון וקסמן לחטיפה בהר דב היו עוד כמה חטיפות.

הלוואי ויהיה מספיק מודיעין למבצע צבאי.

המבצע לשיחרור נחשון וקסמן ניכשל בגלל שטות ( אני מנוע מלפרט, ואני מבקש בכל לשון של בקשה שאף אחד לא יפרט ), אלא שהכישלון, ואפילו המבצע היה מצליח, חיסל כל אפשרות עתידית לשחרר חטופים שמוחזקים על ידי החמאס.

"עופרת יצוקה" היה כישלון, מפני שלמרות כוח עדיף בהרבה, לא הביא לחיסול תשתית החמאס, בדיוק כמו שלבנון 2 לא פתר שום בעיה, ובעתיד נשלם מחיר כבד בהרבה.

ישן 30-09-2009, 14:58
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
אין לי כל כך בעייה עם הגרמנים. זה העבר. מה שמדאיג זה מה שמתרחש בראש של הערבים
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "קנינו גם כמה צוללות מהממות מהגרמנים במיליארדי שקלים"

תתארו לעצמכם שאם בכל פגישה עם ערבים, היהודים היו דורשים שהמתווך יהיה קרוב מפשחה של ברוך גולדשטיין... או לכל הפחות שהשם שלו יהיה גולדשטיין.

למה אנחנו מוותרים מראש ואומרים, שמהם כאילו שאין שום דרישות של יושר וצדק. הם רק עושים את עצמם כאילו... אם היינו דורשים הם היו משתנים.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 30-09-2009, 21:44
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
יש כאלה שאינם מסוגלים שלא להשוות יהודים לנאצים.
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אפשר גם לא להשוות יהודים לנאצים"

השוואת יהודים לנאצים הינה צעד מכונן בדרך לדה-הומניזציה שלהם שהיא צעד הכרחי בתורת השלבים של הטרור המודרני. רק אם תהפוך את היהודי לאשם תמידי תוכל להפיק את מרב הערך התעמולתי מהאלימות נגדו.

רק עיקשות והתמדה בהשוואת יהודים לנאצים בפורומים אינטרנטים תאפשר לנערה סקנדינווית להביט במיצג 'שלגיה' ולראות ברוצחת הערביה קדושה ובקורבנותיה - אשמים. השוואה שכזו תאפשר למשל באם יערך מבצע לשחרור גלעד אשר חלילה יכשל - להאשים את כוחות צה"ל.

בל תשכח גם כי השוואת יהודים לנאצים הינה מרכיב חשוב בסתימת פיות חפצי החיים ע"י אויבי הציונות והעם היהודי.

רק תמהתני מדוע פנית למי שפנית בענין זה?... הרי לא יתכן שהוא השווה ולו ברמז יהודי לנאצי, קילל או העלה במתק שפתיים הצעה המחזקת בעליל את הטרור.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 30-09-2009 בשעה 21:49.
ישן 01-10-2009, 01:50

ישנם כאלו שבהתחזותם ליהודים מציעים הצעות המתאימות אך ורק למשטרים אפלים
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "יש כאלה שאינם מסוגלים שלא להשוות יהודים לנאצים."

אני בטוח, שאפילו אתה, המשתמש בכנוי "פלגיאטי" אינך מסכים להצעות הקוראות לרצח של אנשים שנכלאו ונשפטו ו/או כאלו שנוטרלו ואינם מהווים עוד סכנה מוחשית. סלח לי אם אני נותן לך קרדיט בנידון.

אין כאן כל השואה של יהודי לנאצי - אין בדומה לנאצים בדורינו ואני מעז לאמר שמעולם לא היה רצח מאורגן ומתוזמן של יהודים ובהיקפים כאלו שבצעו הנאצים. לעומת זאת קיימים, אפילו בתוכנו, בני אדם (אם אפשר לכנותם בני אדם) שדעותיהם בהקשר ליחס לזרים, שנאתם, ההתבדלות מהם, גרושם ואפילו יותר מכך, דומות לדעות הנאציות. שלא לדבר על טוהר הדם היהודי והקריאה שלא לערבבו בדם אחר.
אכן, ההעמדת מראה בפני אלו שדעותיהם מצביעות על חוסר רגישות טוטלית לזרים ובמיוחד מול כאלו הקוראים לגירוש ( במקרה ה"טוב" ) ולרצח של כלואים ו/או מנוטרלים הוא צעד מכוון ליצירת דה-לגיטימציה שלהם. לצערי גם בתוך עמינו קיימים כאלו שההומניזציה מהם והלאה. האם אתה אינך חושב כך ? האם אתה מקבל את שיטתם ודרך פעולתם ?
באשר לטרור המודרני ותורת השלבים שלו, הפיכת היהודי/הישראלי לאשם תמידי, מבוססת על שקר ומרמה. זוהי בדיוק תכונה נאצית והרי ערבים מותר להשוות לנאצים ולבטח שלא אקבל בקורת על כך.
לא עיקשות ולבטח לא התמדה, לפחות במה שקשור אלי, בהשוואת יהודים לנאצים. אלא התראה כנגד דעות המוצגות ע"י אלו המביעים דעות ללא כל שמץ של הומניות ו/או התחשבות באחר אפילו (במקרה הנוכחי), כאשר הוא מנוטרל וכלוא.
דוקא אותן הקריאות לגירוש ולרצח בפורומים אינטרנטים, הן היוצרות תדמית מעוותת של הישראלי/היהודי המצוי והן תאפשר לנערה סקנדינווית להסיק מסקנות מעוותות ולראות ברוצחת הערביה קדושה ובקורבנותיה - אשמים.
אינני יודע כיצד נקשר כאן מבצע כוחני לשחרור גלעד. מבצע אשר נועד לכשלון מראש - מבצע שלא יביא לשחרורו של גלעד בעודו בחיים. גם פרנסינו מבינים זאת ואינם שולחים את צה"ל להרפתקאה.

באשר לתמהונך באשר לכתובת אליה הפניתי את תגובתי - תואיל ותקרא מה הוא כתב. ... אכן, הוא לא השווה ולו ברמז יהודי לנאצי, הוא פשוט הציע לפעול, בקטן, בדרך נאצית.
ישן 01-10-2009, 15:18
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא אינני חותם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
אלא שהמשוחררים, שחלקם בודאי למדו את הלקח, הם בטלים ב- 60 לעומת אלו ה"עומדים עלינו לכלותנו". לכן הסכון המחושב בשחרורם הוא ראוי.
היום גלעד שליט, על פי כל הסימנים חי. מי יודע מה יהיה מחר, לכן חייבים במידית לקבל החלטה - האם להפקירו (כפי שישנם כאלו בפורום שאין להם בעיה שהוא נמק בכלא ושגורלו יהיה כגורלו של רון ארד) או לשחררו, תמורת שחרורם של מרצחים ( כפי שמרבית העם חושב שיש לעשות לפני שיהיה מאוחר מדי)..

את גלעד אפשר לשחרר ללא כניעה ושחרור מחבלים, אפשר לחנוק את עזה ללא מים, חשמל, טלפון אינטרנט, אספקת דלק וכו ..... ושהעולם יצעק.

הדברים היחידים שהמחבלים לומדים זה שנאה מוגברת ואיך להתאבד בהצלחה בניסיון הבאה שיהיה להם באדיבותך ושכמותך.

ההרגל המטורף של ערך חיי חייל גבוהים מערך חיי אזרחים צריך להעלם,
חיילים תפקידם להלחם והמדינה תפקידה לדאוג למינימום כדאיות לאוייב לחטוף חיילים.

רבים היו רוצים לראות את ישראל מכריחה את החמס לשחרר את שליט,
לשחרר מחבלים רוצחים זה מה שהתקשורת והשמאל ברוב טובם נותנים לאוייב.
ישן 01-10-2009, 16:48

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה]אלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי moozes
את גלעד אפשר לשחרר ללא כניעה ושחרור מחבלים, אפשר לחנוק את עזה ללא מים, חשמל, טלפון אינטרנט, אספקת דלק וכו ..... ושהעולם יצעק.

הדברים היחידים שהמחבלים לומדים זה שנאה מוגברת ואיך להתאבד בהצלחה בניסיון הבאה שיהיה להם באדיבותך ושכמותך.

ההרגל המטורף של ערך חיי חייל גבוהים מערך חיי אזרחים צריך להעלם,
חיילים תפקידם להלחם והמדינה תפקידה לדאוג למינימום כדאיות לאוייב לחטוף חיילים.

רבים היו רוצים לראות את ישראל מכריחה את החמס לשחרר את שליט,
לשחרר מחבלים רוצחים זה מה שהתקשורת והשמאל ברוב טובם נותנים לאוייב.

!!!! גזור ושמור, משפט ענק!

ישן 01-10-2009, 18:02

יחי ההבדל הקטן
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ואסירנא לא אסירייך.."

אתה משווה גזר דין מוות שהוצא ע"י שופט במהלך ענינים מסודר לרצח או קריאה לרצח של אדם, אפילו מחבל, שנוטרל ואינו מסוגל להזיק יותר בעת התרת דמו.

העובדה שבמדינת ישראל, למרות החוק המאפשר זאת, לא הוצאו מחבלים להורג בעקבות פסק דין, מוכיחה על חוסנינו ועל מוסריותינו.

גם בארה"ב, כיום, רק במיעוט המדינות קיים עונש מוות וגם הוא עד שמתבצע בפועל, עובר "גילגולים" ודיונים רבים.

איכמן לא נרצח, הוא הוצא להורג על פי דין ובהתאם לחוק.

אכן, הרג של מחבלים הוא פעולה לגיטימית וראויה - הכל בהתאם לזמן למקום ולנסיבות. קריאה להרג/רצח המוני של מחבל מנוטרל ו/או של כל ערבי מצוי, באשר הוא ערבי, זהו משהו אחר ונוגד למוסר היהודי.

ישן 01-10-2009, 18:58
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "יחי ההבדל הקטן"

ציטוט:
אתה משווה גזר דין מוות שהוצא ע"י שופט במהלך ענינים מסודר לרצח או קריאה לרצח של אדם, אפילו מחבל, שנוטרל ואינו מסוגל להזיק יותר בעת התרת דמו.

הריגת מחבלים אינה רצח, מחבל שנוטרל זה מחבל מת אחרת הוא יהיה תמיד מחבל, לכן צריך להקדים תרופה למחלה ולחסל אותם לפני שיחזרו לעיסוקם החביב.

ציטוט:
העובדה שבמדינת ישראל, למרות החוק המאפשר זאת, לא הוצאו מחבלים להורג בעקבות פסק דין, מוכיחה על חוסנינו ועל מוסריותינו.

מעיד על חולשתנו, טימטום אינו מעלה כי אם מחלה קשה.

ציטוט:
אכן, הרג של מחבלים הוא פעולה לגיטימית וראויה - הכל בהתאם לזמן למקום ולנסיבות. קריאה להרג/רצח המוני של מחבל מנוטרל ו/או של כל ערבי מצוי, באשר הוא ערבי, זהו משהו אחר ונוגד למוסר היהודי.

אתה קורא להרג של כל ערבי מצוי, לא אני.
קריאה לחיסול המוני של מחבלים ראוי שתצא מכל לב אנושי החפץ חיים.

מה לך ולמוסר היהודי ?
אתה רק מנסה לנצל איזו שהיא תכונה שאתה חושב שהיא מהות המוסר היהודי,
ובכן אתה טועה ובגדול, המוסר היהודי הוא חפץ חיים
אך אנו מצווים להשכים ולהרוג את הקם להורגנו.
ישן 30-09-2009, 22:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
תשובה לך ולמאיר:
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "אורי, אמצע 2010 זה קרוב?..."

מטרת העסקה היא קודם כל אות חיים עדכני מגלעד. זה חיוני למשפחתו, לחבריו ולרוב-רובו של הציבור
בישראל. אם בשביל לקבל אות חיים שגלעד בריא ושלם צריך לשחרר כמה מחבלות שעמדו לפני שחרור
בין כה וכה, הרי שזה מחיר נסבל לחלוטין.
אני לא נכנס לשאלת העסקאות הבאות, שבהחלט ייתכן שאתנגד להן - אני נגד שחרור רוצחים כעקרון.
אני מתנגד לכך שבעתיים כאשר מדובר באנשים שהסבירות שלא ירצחו בעתיד, היא אפסית.

אלוויס,
כן, 2010 ו2011 זה קרוב למדי, בטח כשמול זה עומדת האפשרות שנשאיר אותן כלואות לפרק הזמן הזה,
ובכך תימנע אפשרות קבלת אות חיים מגלעד - תנוח דעתך, הסיכויים שהקלטת שתובא לא תהיה קלטת
אמיתית, שואפים לאפס. המתווך הגרמני ראה אותה, והיוקרה של מצרים (שבלעדיה החמא"ס ב-א-מ-ת
בבעייה ברצועה) מחייבת שהקלטת תהיה אותנטית.
מה שכן, אני מסכים איתך שצריך לחתוך לכאן או לכאן בנוגע לעסקה המלאה. מה שברור לי, זה שאסור
להשלים עם מציאות של לוחם שלנו שיושב בידי מחבלים והמדינה לא מרעידה עולמות כדי שהצד השני
יבין שהמשך החזקתו גרוע בהרבה משחרורו.
ישן 01-10-2009, 17:58
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אמת ויציב - אבל אות חיים חשוב גם בתור... אות חיים
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אות חיים כזה נחוץ בעיקר ליחסי ציבור"

גלעד מוחזק בידי חלאות אדם ונתון בסכנת חיים יומיומית. פעולת סיכול של צה,ל שתהרוג את
אחיו/דודו/שכנו של אחד משומריו של גלעד, יכולה להביא להתנכלות מסוכנת כלפיו בידי אותו שומר, ולכן
יש חשיבות אמיתית בידיעה המוצקה שגלעד חי ובריא. אחרי עסקאות שהביאו לנו חללים או סוחרי סמים,
על החשיבות שבשחרור גלעד אין באמת ויכוח.
אני הראשון להסכים שאכן יש גבול עליון למחיר שיש לשלם - אבל זה לא אומר שיש גבול עליון לפעילות
שממשלה מחוייבת לעשות. בדיוק כמו שאפשר לשלם מחיר תמורת שחרור גלעד, אפשר סופסוף לגבות
מחיר תמורת אי-שחרורו. בגלל סיבות שונות הדבר לא נעשה, ואם כבר אומרים שצריך לעשות הכל, אזי
הכל כולל גם הטלת כובד המשקל של החזקת שליט, על שליטי הרצועה.

בכל מקרה, אות חיים אמיתי (ואלוויס טועה, אות החיים הזה הוא עדכני, לא סביר שמתווך גרמני שנבחר
על ידינו ישקר - או שהמצרים יאפשרו הונאה שכזו) בהחלט שווה את המחיר של עשרים מחבלות
שאמורות להשתחרר בעתיד הקרוב - וגם את הידיעה שכביכול יכולת הלחץ של חמא"ס גברה.
ישן 01-10-2009, 06:58
  BigSmoke BigSmoke אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.03.09
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תשובה לך ולמאיר:"

הפתעת אותי.

אות חיים מגלעד היא חשובה, אבל צריך להסתכל גם על ההשלכות של הנושא הזה:
1. אות החיים והעסקה המתגבשת לא ישנו את דרישת החמא"ס ל450 אסירים (או כמה שזה לא היה), דרישה שלא השתנתה מאז יום החטיפה.
2. זה כן יגביר את הלחץ הציבורי והתקשורתי בישראל על הממשלה להגיע לעסקה לשחרורם בכל מחיר. למשפחה ולחברים חיוני שחרורו וזה שיש עובדות שהוא חי לא ישקיט את הסערה הציבורית.
3. החמא"ס כארגון טרור "יבטיח" לנו שהמצב בקלטת נוגע למצב באותו זמן ושהוא לא ערב למצבו בהמשך. אנחנו עדיין מדברים על ארגון טרור ועל חטוף ללא מבקרים מהצלב האדום ולכן, אם אין בכוונת ישראל לבצע עיסקה בחודשיים הקרובים, אין כל משמעות לקלטת, בדיוק כמו שאין כל משמעות לעובדה שאנחנו יודעים שבשנתיים הראשונות לנפילתו בשבי היו אותות חיים מרון ארד.
4. יצרנו תקדים. ישראל מוכנה לשלם בכמות של 20 אסירים חיים (אסירות במקרה הזה) תמורת אות חיים אחד לדקה בקלטת וידאו. המשמעות כאן אדירה - זה לא שראינו את הקלטת קודם, זה לא שמישהו הולך לראות אותו וזה לא שנשלח אליו צוות רפואי - זה קלטת של דקה.

המשמעות של "אסירות לקראת שחרור" הוא הרי בדיחה, שהרי כמעט כל האסירים בכלא הם לקראת שחרור. שנה, שנתיים, 5שנים, 10 שנים - בסוף הם ישתחררו וכולנו הרי יודעים שהמחיר שהם קיבלו מראש היה קטן מידי על הפעילות שביצעו.
ישן 01-10-2009, 13:26
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
אינני חושב שלקלטת חשיבות כלשהי מעבר לערך הסנטימנטלי!
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי BigSmoke שמתחילה ב "הפתעת אותי. אות חיים מגלעד..."

קלטות אפשר להכין, לערוך אותן, לשפץ אותן, לגרוע או להוסיף להן קטעים.
מי שמשתעשע ברעיון שהוא עומד לקבלת קלטת עדכנית, אינו אלא טועה ובגדול.

רק מפגש ואני חוזר ומדגיש רק מפגש עמו, על ידי גורם שלישי יכול לאשש או לאמת את מצבו האמיתי של גלעד שליט.

כל השאר הוא בגדר תעמולה ונסיון לסחוט מאתנו עוד כמה דמעות ואמפטיה למשפחה האומללה הזאת.

אם הוחלט על שחרור אסירות והטיעון היה שחרור אות-חיים מגלעד, דיינו. אבל אני לא בטוח שזאת התשובה להתקדמות במשא ומתן לשחרורו, אלא עוד קלף מיקוח בדרך האכזרית שחמאס נוקט.

אגב, לגבי "עושים מאתנו צחוק" ועוד כל מיני ביטויים מתלהמים. אף אחד לא עושה מאתנו צחוק, במקרה הגרוע אנחנו עושים מעצמנו צחוק, באופן המתמשך שאנו דנים בעניין. כבר נאמר כי אילו היינו קצת שמים סד על לשונותינו (והכוונה כולם כולל אמצעי התקשורת שדנים ודשים בעניין גם מתוך רצון למלא משבצת, היינו מועילים יותר).

לא ברור לי גם איך נושא נחשון ווקסמן מתעורר כל פעם מחדש, כאשר ניר פורז ז'ל כלל לא מוזכר. גם אמו שדברה היום ברדיו - לא טרחה כי דם בנה נשפך יחד עם חייל נוסף ששילם בחייו (ואין כאן המקום לאיזכור פאשלות וכו' - פשוט לא לא לשכוח את המחיר ששלמנו בעבור נסיון לשחררו).

צריך לזכור כי אנו דנים עם גוף טרור שחיי אדם בעיניו כמו חיי הזבובה ז'ל שעל ידו של אובאמה.
ישן 01-10-2009, 18:06
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, ירון, יש משמעות למושג "לקראת שחרור". המשמעות היא שבין כה היו יוצאות בקרוב
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי BigSmoke שמתחילה ב "הפתעת אותי. אות חיים מגלעד..."

מבחינתי, להקדים להן בחודש-שנתיים את השחרור ובתמורה לכך לדעת שגלעד חי ובריא, זה מחיר
סביר.
הלחץ למימוש עסקה היה קיים, עודנו קיים, וימשיך להתקיים. דווקא אולמרט עמד מול הלחץ הזה, כאשר
קבע שהמחיר שדרש חמא"ס הוא בלתי אפשרי.
האמת העצובה היא שההזדמנות להשגת שחרורו של גלעד הייתה בשבועות הראשונים אחרי חטיפתו,
כאשר יכלה ישראל להפעיל עוצמת אש אמיתית מול חמא"ס, אבל העימות שנוצר בצפון, לצד חוסר
ההחלטיות הקבוע של טרוייקת אולמרט-פרץ-לבני, הביא לכך שהלחץ על חמא"ס (שהיה מאסיבי בימים
הראשונים אחרי החטיפה), הלך ונחלש, עד שנעלם לחלוטין.
כיום לא נראה שיש מישהו בישראל שבכלל שוקל הפעלת לחץ על חמא"ס, ועם ההיסטריה סביב דו"ח
ההבלים של גולדסטון, לא נראה שלמישהו יהיה האומץ להגיד ש"אנחנו לא מוכנים שישראלים יירצחו
בידי מחבלים עם דם על הידיים שישוחררו בעסקה כלשהי, אבל אנחנו מוכנים לחלוטין שהצד השני יסבול
קשות מאי שחרורו של גלעד.

אני לא רוצה שחרור מחבלים רצחניים. אני סבור שזו הפקרת בטחונם של אזרחים שיצטרכו לדעת שהצד השני חוזק משמעותית, אבל האמת היא שמדינת ישראל אפשרה מצב שבו לוחם שלה מוחזק
שלוש וחצי שנים במרחק יריקה מהגבול - ולמצב הזה יש השלכות חמורות בפני עצמן.
לא הייתי רוצה להיות במקום האנשים שמחליטים, וכרגע ההחלטה כולה נתונה לאיש אחד.
ישן 01-10-2009, 18:59
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
הבעייה אינה קלטת אל מול שחרור אסירים
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, ירון, יש משמעות למושג "לקראת שחרור". המשמעות היא שבין כה היו יוצאות בקרוב"

הבעייה היא מלחמת ההתשה המורלית שאנחנו מנהלים סביב שחרור גלעד שליט, בחודשים האחרונים ביתר שאת.
עם כל הכבוד, נושא גלעד שליט כבר חרג מכל פרופורציות ונורמות שהיינו צריכים להתייחס לסוגיה כזאת.

שחרורו חשוב ביותר ואין מחיר לחיי חייל ישראלי שבוי ושאף אחד לא יטיף מוסר אם צריך לשחרר מחבלים עם דם על הידיים או לאו ויהלך עלינו אימים כי הללו יחזרו למעגל הטרור.
אני יוצא מתוך הנחה פשוטה שכל מחבל שישוחרר ויהיה להוט להכנס למעגל הטרור ולו כדי להוכיח כי:
א. כוחו במתניו.
ב. חפץ נקמה.
ג. רוצה לחזור לשורות חמאס (גם בגלל ההטבות)

יעבור שבעה מדורי גיהנום אצל החמאס כדי להוכיח שלא "נדבק בשטינקריות". היו כבר מקרים כאלה בעבר שכל אחד כזה יצטרך להוכיח "שאין לו אחות".
כך שלכל אחד כזה לא מזומנות מייד 72 בתולות.

הפולמוס הזה ומחול הברבור הבלתי פוסק רק מפריע ומקשה ביותר על ניהול תקין של המו'מ.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:39

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר