לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2005, 23:22
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שלם שמתחילה ב "יש dslrזולות..."

הרחבה לארזיב...

כשאתה קונה DLSR אתה קונה אותה מסיבה מסויימת.
לא בגלל שהיא שוקלת יותר, וגדולה יותר. יש מצלמות קטנות דמויות DSLR עם חיישנים ואופטיקה זהה, שלא נופלות מהאיכות של ה D70. העניין ב DSLR הוא צילום Costum. כלומר, אתה יכול לפרק עדשה, ולהרכיב למשל, עדשה רחבה (מצויין לצילום במועדונים, או לעוות קווים ישרים). אתה יכול לחבר במקום עדשת טלה ולצלם חיות מרחוק (יש נטיה לחיות לברוח מבני אדם כאשר מתקרבים יותר מדי). אתה יכול לחבר במקום עדשת מקרו, ולצלם את אותם דברים קטנים שאף אחד לא שם לב אליהם, ולקבל עניין ואפילו אבסטרקטים מעצמים גדולים.

הצילום ב DSLR נותן לך מגוון אפשרויות גדול יותר לצילום מאשר מצלמות רגילות. אבל לא בהכרח נותן לך איכות גבוהה יותר.
לכן, אני ממליץ לך לחשוב עם עצמך, מה אתה אוהב לצלם? אם אתה אוהב חשיפות ארוכות, עד 30 שניות, אתה לא חייב D70. אם אתה אוהב צילומים בטווח של עדשת הקיט של ה D70 (18-70) אתה לא חייב את ה D70.
קניית DSLR זה עניין יקר מאוד.
כי חוץ מהגוף (שזה החלק הזול) אתה צריך לקנות עדשות, פלאש (פלאש מיוחד שעובד בצורה מלאה עם ה D70 עולה 2500 שקל), פילטרים אם תרצה בשלב מאוחר יותר...
אתה תגלה מהר מאוד שה D70 זה החלק הזול בקניה.
לא ממליץ לקנות D70 בערכה הבסיסית בלבד - תתן לך תוצאות מאוד ממוצעות, שתוכל להשיג אם מצלמות אחרות, בהרבה פחות כסף (נקודה למחשבה).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2005, 22:14
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "הרחבה לארזיב... כשאתה קונה..."

מספר דברים ל-Narxx :

1. כיום אין מצלמות P&S שמכילות את אותם החיישנים שקיימים ב-DSLR. חיישני DSLR הם גדולים יותר ואיכותיים הרבה יותר מבחינת התחום הדינאמי ורמת הרעש הנמוכה שהם מייצרים. אי לכך - כל מצלמה דיגיטלית שהיא לא SLR, אלא P&S, תפיק תוצאות נחותות מאלה שתפיק מצלמת DSLR. לחיזוק דבריי, מספיק להסתכל בסקירות שמתפרסמות ב-dpreview, בהן משווה הסוקר לעיתים קרובות מצלמות DSLR למצלמות P&S מתקדמות.
2. מצלמות DSLR מאפשרות שליטה טובה יותר בעומק שדה, שוב, בזכות החיישן הגדול יותר. תנסה להגיע לרקע מטושטש יפה עם מצלמת P&S ותראה על מה אני מדבר.
3. חשיפות ארוכות - שוב ה-DSLR עדיפה, ושוב בזכות החיישן שלה, שייצר פחות רעש. כנ"ל לגבי צילום במועדונים - בתנאי תאורה נמוכה, אפשר להקפיץ את ה-ISO ל-1600 ללא כל בעיה (במצלמות P&S רמת ISO של 400 כבר נחשבת לבלתי נסבלת בגלל הרעש).

שוב, אני לא אוהב את הגישה שאומרת ש-DSLR זה יקר בגלל שצריכים לקנות את כל האביזרים הנלווים. כדי להתחיל ללמוד צילום ולהפיק תוצאות לא רעות בכלל - מספיק בהחלט הקיט של 300D עם עדשה בסיסית (כ-4200 שקלים), כרטיס זיכרון של 1 ג"ב (עוד כ-500-550 שקלים) ואולי סוללה נוספת. את כל האביזרים האחרים אפשר לקנות אח"כ, כשיתעורר הצורך. פלאש ? לא חייבים להשקיע בפלאש של ניקון, אפשר להתפשר על סיגמא-500 DG סופר שעולה פחות מחצי מחיר ומציעה כמעט את אותן האפשרויות (כולל עבודה במוד אלחוטי). אפשר גם לא לקנות שום פלאש וללמוד לעבוד עם אור קיים ולהוסיף את הפלאש בהמשך.

שלם, אני מציע לך לבחון את האפשרות של רכישת קיט של קאנון עם 300D ועדשת זום בסיסית וכרטיס זיכרון גדול (512 מ"ב לפחות, 1 ג"ב מומלץ מאוד). את כל הסיפור אפשר יהיה לסגור בכ-5000 שקלים, כולל תיק נשיאה וסוללה נוספת. חוויית הצילום ב-DSLR היא שונה לחלוטין מזו של המצלמות הרגילות - מהירות התגובה, ה-AF המיידי, האיכות, הגמישות ועוד המון-המון דברים.

אה, דבר נוסף, חשוב מאוד ללימוד צילום - חצובה טובה. כאן אני מציע לא להתפשר ולהקציב סכום של לא פחות מ-1200 שקלים לחצובה איכותית ויציבה עם ראש כדורי או תלת-מימדי טוב. מניסיון, צילום על חצובה מאפשר בנייה טובה יותר של קומפוזיציה, הסתכלות טובה יותר בפריים ופיתוח של ראיה צילומית טובה יותר לאורך זמן.

ישן 10-04-2005, 02:58
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שלם שמתחילה ב "מבחינת איכות מה יותר טוב???"

שלם - אין תשובה לשאלה שלך מי עדיף - קנון או ניקון.

זו שאלה שאולי הכי נשאלת בכל פורומי הצילום ותמיד יבואו לך ה"מומחים" משני המחנות וישמיצו את המחנה השני, ויפארו את המחנה שלהם. בחר לך מחנה, השווה בין המצלמות, וקנה את זו שנותנת לך את הביצועים הכי טובים בטווח המחיר שלך. אין פה תשובה ברורה וחד משמעית.
אמרת שאתה רוצה לצלם קרוב ורחוק. יש מצלמות P&S שנותנות לך זום מעולה (מובנה) ומאקרו איכותי מאוד. תתעניין פה בפורום, לא בטוח שאתה חייב DLSR.
למה אני מנסה לשכנע אותך להתעניין במצלמות ה P&S? בגלל שבמחיר שלך (4000 שקל) אתה מביא מצלמת P&S מעולה עם כל הפינוקים מסביב ועוד נשאר לך עודף. כאשר אם אתה קונה DSLR בחבילת הקיט שלה, אתה מקבל ביצועים נחותים בחלק מהתחומים (במיוחד בזום) במחיר מאוד לא משתלם. למשל, יש מצלמות P&S עם מקרו מצויין. גם את תקנה 300D של קנון או D70 של ניקון עם עדשות הקיט, לא תוכל לצלם מקרו ממש איכותי. למה? כי העדשות לא בנויות לזה, וטווח המיקוד שלך יהיה רחוק מדי מהעדשה. בנוסף לכך, עדשת הקיט של ניקון היא 70 מ"מ בזום מקסימלי. יש לך מצלמות P&S שהזום שלהן מקביל לעדשות 200 ואפילו 300 מ"מ. שים לב שאם אתה צריך זום רציני, או מקרו רציני, תוכל לקבל תמונה מובנית במצלמות ה P&S האיכותיות ביותר, ולעומת זאת, ב DSLR תאלץ לקנות עדשות ייעודיות ויקרות (יותר איכותי = יותר כסף).

אולג:
1. איזו קטנוניות. ההכללה שלי באה לפשט לשלם את העניין בין DSLR ל P&S, לא כתבתי פה מאמר ברמה של dpreview. חבל שאתה לא רואה את התמונה כולה, אלא רק את הפיקסלים.
2. אם אתה אומר (מתישהו טענתי אחרת?). בכל מקרה, לא צילמתי הרבה עם P&S, אני בריפלקס כבר 12 שנים, ואת האמת, לא כל כך מתמצא בתחום המצלמות "הרגילות". אתה המומחה משנינו.
3. אפרופו "ארוכות", ממה שרועי כתב במדריך שלו, החיישן מתחמם אחרי מספר דקות... איזה חארטה זה! בפנטקס שלי הייתי חושף 20-30 דקות בכיף פעם. היום אני מוגבל ל 10 דקות, וגם אז אני מקבל כתמים של צבע? מה יהיה? מצלמה של 8000 שקל לא עושה עבודה של מצלמה ישנה של 600 שקל.

אולג, מצלמות DSLR (מבחינת גוף) הן שום דבר. מה שעושה מצלמה זה העדשה. גוף זה די חארטה תאכלס. מצידי, לשים חיישן ב K1000 שלי ואני מוכן לצלם איתה. לא צריך יותר מדי פטנטים. החיישנים דומים בין מצלמות ה DSLR באותו התחום (בהשוואה בין 300D ו-D70 למשל) וההבדלים קטנים. לעומת זאת, עדשה איכותית לעומת עדשה לא איכותית, יהיה בדיוק ההבדל בין תמונה "וואו" לתמונה "אהה... נחמד". בקניית DSLR יש לקנות עדשות לפי סוג הצילום. כל עוד הקיט משמשת אותך טוב, סבבה. אבל אם אתה חייב מקרו - הקיט לא תעזור לך. ואם אתה חייב טלה - הקיט לא תעזור לך.
ומה שעולה הרבה כסף בסופו של דבר... זה העדשות (הדבר החיובי בכל הסיפור הזה, הוא שהעדשות נשמרות איתך תמיד, בעוד שגופי מצלמה תמיד אפשר להחליף).

ישן 10-04-2005, 08:38
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "שלם - אין תשובה לשאלה שלך מי..."

אהלן, Narxx.

1. אין שום קטנוניות. רשמת "יש מצלמות קטנות דמויות DSLR עם חיישנים ואופטיקה זהה, שלא נופלות מהאיכות של ה D70" - דבר שאינו נכון ולכן הגבתי. כל מצלמת DSLR עם (כמעט) כל עדשה תפיק תוצאות טובות יותר מ-P&S, כולל גם את המתקדמות והיקרות שביניהן. אני מציע לדייק בכל פעם שרושמים משהו ולא להשתמש בהכללות, במיוחד כאשר עונים לאנשים שאין להם יותר מדי ניסיון בצילום או בטכנולוגיות השונות הקשורות למצלמות.

2. זו עובדה פיזיקאלית - ככל שהחיישן קטן יותר, כך גם עומק השדה גדול יותר באותו מרחק פוקאלי ומפתח צמצם. במצלמות DSLR עם קרופ פאקטור של 1.6 עומק שדה יהיה גדול יותר מזה שיתקבל במצלמת 35 מ"מ רגילה עם אותה עדשה ומפתח צמצם. באותה אנלוגיה, מצלמות פורמט גדול תמיד סבלו מהבעיה של חוסר עומק שדה בצילומי נופים מרהיבים - צלמי הפורמט הגדול אף הקימו פעם קבוצה בשם f/64 או משהו כזה, כדי לקדם את הנושא של עומק השדה החסר.

3. תראה, פנטקס האנלוגית וניקון הדיגיטלית זה שני דברים שונים. בפנטקס אתה יכול לחשוף גם שעות ארוכות ולא יקרה לפילם כלום, כאשר בדיגיטלית ישנה מגבלה עם העניין הזה, והיא (כמו שרועי ציין במדריך שלו) התחממות החיישן. אין מה לעשות, החיישן הוא רכיב חשמלי שזורם בו זרם ופועלים בו רכיבים נוספים כגון מגברים - שמה לעשות, מתחממים עם הזמן. כאשר אתה מצלם "רגיל", כלומר בחשיפות קצרות של חלקיקי שנייה, ההתחממות היא שולית ביותר ולא מורגשת - אבל כשאתה מפעיל את החיישן לאורך זמן - הוא (כמו כל רכיב חשמלי אחר) מתחמם. רכיב שמתחמם, משנה את המאפיינים החשמליים שלו - ולכן מתחיל להפיק הפרעות ועיוותים (פיקסלים "תקועים", רעש מוגבר ועוד). אני מסכים איתך שזהו מצב לא טוב, אך כרגע מדובר במגבלה הטכנולוגית ואני מניח שמתישהו בעתיד ימצאו דרך להתגבר עליה. מצד שני, ל-DSLR ישנם יתרונות רבים על SLR שמצלמות על פילם - ביצועי ISO גבוה, לדוגמא, או הגמישות שבשינוי ISO תוך כדי העבודה, מחשיפה לחשיפה, מבלי לחכות עד שייגמר הפילם ואז להחליף לפילם אחר ב-ISO מתאים.

ציטוט:
אולג, מצלמות DSLR (מבחינת גוף) הן שום דבר. מה שעושה מצלמה זה העדשה. גוף זה די חארטה תאכלס. מצידי, לשים חיישן ב K1000 שלי ואני מוכן לצלם איתה.

גם כאן תרשה לי לא להסכים איתך. האמירה הזאת הייתה נכונה ותקפה בעידן מצלמות הפילם, כאשר המצלמה הייתה רק הקופסה עם תריס והאיכות הייתה תלוייה לחלוטין בעדשה ובסרט הצילום. ב-DSLR המרכיב של הסרט נכנס לתוך המצלמה בצורת חיישן ולכן במשוואה "איכות = עדשה + סרט" הפכה ל-"איכות = עדשה + חיישן". לכן, החיישן הוא מאוד חשוב בהשגת האיכות האולטימטיבית - אמנם האיכויות בין היצרנים השונים הן דומות ב-ISO הנמוכים, ב-ISO הגבוהים מתחילים כן לראות הבדלים. עובדה שאולימפוס E300 מפסידה מבחינת ביצועי רעש לחיישני CMOS של קאנון. כמובן שגם האלגוריתמים של הפחתת הרעש עוזרים - אך מקור הרעש העיקרי נמצא בחיישן. ומה עם כמות המ"פ ? חיישנים של 8 מ"פ החדשים של קאנון בטוח ייתנו תמונה טובה ואיכותית יותר מזאת של ה-10D שלי או ה-D70 שלך, במיוחד בהגדלות.

אגב, הבדל בין תמונת "וואו" לבין סתם תמונה לא מושג רק באמצעות הציוד. צלם טוב יכול להוציא תמונת "וואו" גם מ-P&S הפשוטה והזולה ביותר (אם כמובן, תחום הצילום מתאים למצלמה הזאת ולא מדובר בצילום של נשרים ממרחק של 80 ק"מ).

ישן 10-04-2005, 13:48
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "אהלן, Narxx. 1. אין שום..."

1. זו בדיוק קטנוניות. אין לי רצון לתת מידע שגוי, כמו שאין לי רצון לבלבל את המשתשים החדשים. הכללתי בשביל שיבין הבנאדם, ולא בשביל לנהל דיון איכותי ומעמיק איתך (או במילים אחרות, איתך אני אדבר שונה, מאשר עם משתמש חדש). טיבעי, לא?

2. כן, זה נכון, אתה יכול להשוות את זה לצמצם. ככל שסגור יותר, עומק השדה גדול יותר. זהו אותו אפקט אופטי בדיוק. אבל שוב, זו טקנוניות - לצלמים מתחילים - לא פה קבור הכלב, ולדעתי אין צורך לפרט בנושא יותר מדי. בצילומי מקרו, ברוב המקרים תקבל עומק שדה נמוך, אף על פי החיישן הקטן.

3. כן.. כל ה*** ל DSLR
אגב, בזמני לא היינו מחכים שהפילם ייגמר. היינו זוכרים את מספר התמונה שלנו, מגלגלים חזרה את הסרט לקופסא, ומחליפים סרט. רושמים על הקופסא של הפילם את המספר תמונה שהיינו בו, וכשרוצים לחזור אליו (בעיקר עשינו את זה עם סרטי שחור/לבן - צבע - שקופיות) היינו מכניסים חזרה, ומצלמים על ריק (מכסה עדשה) עד לתמונה שרשומה בקופסא. עובד מצויין. במצלמה שלי, בגלל שאין לה את הדיוק של ה EOS 1N של חבר שלי, הייתי "מקריב" תמונה, ומצלם על ריק מספר אחד מעל התמונה האחרונה שלי (Just to be sure).

4. ידעתי שזה ירגיז אותך קצת
מה שאמרתי (וכנראה לא הבנת) זה שתחום המחירים של המצלמות נותן את אותו הפתרון (פחות או יותר) בגופים. כלומר, בהשוואה בין D70 ל 300D לא תקבל שינויים קיצוניים באיכות (בין ISO, איכות תמונה, מהירויות תריס...). המצלמות בטווח המחירים של ה 1000 דולר הן די אותו הדבר (במיוחד לצלם מתחיל). לכן, אני לא ממליץ לצלמים מתחילים לחפש בציציות של המצלמות DSLR של ה 1000 דולר ולהתחיל להכניס לחישוב הקניה את הצילום באיזו 1600 ודברים מהסוג הזה. אלא אם אתה מצלם בעיקר תמונות ב ISO גבוה, אני לא מוצא שום סיבה בכלל לחשוב על הפאקטור הזה. כמה יוצר לך לצלם ב ISO 1600? ברצינות? גם חשיפות ארוכות אני עושה ב ISO 200...

5. מגמת הקטנוניות שלך ... אמרתי רק?
הסברתי למה מחיר ה DSLR לא נובע מה KIT בלבד, וכי יש לקנות עוד ציוד בשביל תמונות יעודיות, ורצוי ציוד יקר בשביל תמונות איכות. לא אמרתי שרק עדשות טובות יתנו תוצאות טובות, מה שאמרתי (וכנראה פיספסת) זה שאם תצלם תמונה בעדשה לא איכותית, תקבל (ברוב המקרים) תמונה לא חדה, עם צבעים לא משהו (הפרדת צבעים קיצונים למשל), בעוד שאם היית מצלם את התמונה בעדשה יקרה ואיכותית יותר, היית יכול לקבל תמונה חדה כתער, עם צבעים מעולים (תודה לאופטיקה). זה הכל.

שלם - אני מקווה שלא בילבלנו אותך.
בכל מקרה, גם אולג וגם אני מברכים אותך על רכישת ה D70 החדשה שלך.
אלא אם התבאסת להשקיע יותר מ 4000 שקל. ואז תוכל לפתוח דיון חדש בשם "על איזו מצלמת P&S אתם הכי ממליצים לי, בתחום ה- 3000-4000 שקל?")

ישן 10-04-2005, 14:57
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "1. זו בדיוק קטנוניות. אין לי..."

תראה, כל מה שאני רוצה הוא - שהאנשים היותר מנוסים כאן בפורום ירשמו דברים נכונים ומדוייקים, במיוחד כשהם עונים לאנשים הפחות מנוסים. הרי למשתמשים היותר מנוסים ישנה השפעה ישירה על שיקולי הרכישה של האנשים הפחות מנוסים - לכן חובת היותר מנוסים לדייק עד כמה שאפשר בתשובותיהם. רשמת שקיימים מצלמות P&W עם חיישנים ואופטיקה זהים לאלה שיש ב-DSLR - דבר שלא נכון ברמת העיקרון (ועוד אתה קורא לי קטנוני כשאני מתקן אותך). עכשיו, מה משתמש שלא מכיר את העניין, יכול להסיק מדבריך ? רק החלטה שגוייה - שהרי אם במצלמת P&S יש את אותו החיישן והאופטיקה, אז למה לו לשלם יותר ל-DSLR ולהיסחב עם מצלמה גדולה ומגושמת ? מבין את הכוונה ? משתמשי הפורום היותר מנוסים חייבים להיות אחראים יותר ולבדוק כל פיסת מידע שהם רושמים פעמיים - וכבר רשמתי למה.

לגבי ה-DOF - זהו אחד ממאפייני הצילום העיקריים, ולכן חייבים גם כאן לפרט את כל הבעד והנגד שקיימים. בשבילי DOF הוא אחד הכלים המרכזיים בצילום - וזאת בדיוק אחת הסיבות למה עברתי מ-P&S ל-DSLR.

סעיף 4 - למעשה מה שטענת הוא - שבאותו סכום (כ-4000 שקלים) ערכת ה-DSLR הבסיסית תהיה נחותה מזאת של P&S באותו מחיר. אין הדבר נכון - 300D עם עדשת קיט תפיק תוצאות הרבה יותר טובות מכל הדגמים האחרונים והמפוארים של P&S של ניקון, קאנון או אולימפוס. כמובן שיש את עניין של טווח הזום - אז ללמוד צילום לא מתחילים עם עדשות של 600 מ"מ וגם לא עם 300 מ"מ. טווח הזום אינו חשוב כלל וכלל לצלם המתחיל שצריך קודם כל לשלוט בהגדרות הבסיסיות כגון קביעת חשיפה על כל הפרמטרים שלה ולפתח את הראיה הצילומית. לכך מספיקה עדשה קבועה אחת של 50 מ"מ.
ובקשר ל-ISO - תתפלה, לא מעט פעמים אני מצלם ב-ISO 800 ואף 1600, ומקבל תמונות לא רעות בכלל. קח את מצלמת ה-P&S הכי מתקדמת ויקרה ותנסה לצלם ב-ISO 400 ...

לגבי סעיף 5 - לא הבנתי למה אתה חותר. בחיים לא טענתי שום דבר שנוגד את מה שרשמת - אז למה אני (שוב) קטנוני ? הנקודה שלי (שוב) היא - שאפילו עם העדשות הפשוטות ביותר, מצלמת DSLR תפיק תמונה טובה יותר מכל P&S, אפילו מהמתקדמות ביותר - שיקול חשוב מאוד לצלם מתחיל שרק מתחיל לבחור את המערכת שלו. התופעות שתיארת (הפרדת צבעים קיצוניים למשל) הן נדירות ביותר וקיימות בעיקר בעדשות המאוד ישנות וזולות, ועל אחת כמה וכמה קיימות במצלמות ה-P&S, לכן אני מציע לא לכלול את הנתונים האלה בדיון הזה.

ישן 10-04-2005, 19:41
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "תראה, כל מה שאני רוצה הוא -..."

דוגמא נקודתית, המקרו של Fuji Finepix s5500 הרבה יותר טוב מהמקרו של 300D או D70 עם עדשות הקיט + זו מצלמה בהרבה יותר זולה.

הזום של ה s5500 הרבה יותר טוב מהזום של 300D או D70 עם עדשות הקיט.
נכון, אם השאלה היא: "אני רוצה ללמוד לצלם, לדעת לשלוט במצלמה ובתוצאות, על איזו מצלמה אתם ממליצים?" ברור שהתשובה שלי תהיה SLR או DSLR.
ללא ספק. אבל כאשר פאקטור המחיר תוחם לך את האפשרויות, לפעמים עדיף לקנות מצלמה היא ראש לשועלים, מאשר זנב לאריות.

על התורה, על רגל אחת.

בנוגע לאיזה מידע לדעתך או דעתי רלוונטי יותר, או פחות, בשיקולי קניה - נשאיר את זה לדעותנו. מקסימום, אם אתה רואה שהתשובה שלי לוקח בחסר, אתה מוזמן להרחיב. מה לעשות, אני לא חושב שגודל חיישן (עם כל הכבוד שלו), נכון להיום, הוא פאקטור ששווה שיקול בקניית מצלמה דיגיטלית. לדעתך - כן. אני מכבד את דעתך, אך לא מסכים איתה.

ישן 11-04-2005, 08:06
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "דוגמא נקודתית, המקרו של Fuji..."

אז אני לא מבין אותך בכלל. שלם שאל בהודעה השנייה שלו באשכול הזה -

ציטוט:
אני רוצה להגיע לרמת צילום גבוהה,
שאיפה להתפתח למקצוען...
המטרה שלה היא להתחיל כחובבן,
ולהגיע לרמה של מקצוען...

הכוונה היא שהבנאדם רוצה ללמוד ולהתפתח בתחום הצילום - אז למה להמליץ לו על P&S ולבלבל אותו לגמרי ? תראה לי מקצוען אחד שמצלם ב-P&S ...

רשמת -

ציטוט:
נכון, אם השאלה היא: "אני רוצה ללמוד לצלם, לדעת לשלוט במצלמה ובתוצאות, על איזו מצלמה אתם ממליצים?" ברור שהתשובה שלי תהיה SLR או DSLR.

אבל זה בדיוק מה ששלם ביקש ...

שוב, אני אומר - לך, כמשתמש וותיק בפורום הזה יש השפעה רבה על החלטות הקנייה (החלטות שלעיתים שוות לא מעט כסף) של המשתמשים החדשים שמחפשים עזרה - לכן חובתך האישית היא לספק לו את המידע הנכון והאמין ביותר, שכן אם אתה לא עושה זאת - עדיף שלא תענה בכלל. אני חושב שהמנהלים וגולשי הפורום יסכימו איתי בקטע הזה, ואף יעגנו את דבר התשובות הענייניות בתקנון הפורום.

ואם כבר נקבת בשמות - במה בדיוק הזום של s5500 טוב יותר מזה של עדשת הקיט של 300D או D70 ? עדשת הקיט עוברת העדשה של ה-s5500 בכל הפרמטרים בטווח שבין 28 מ"מ ל-37 מ"מ ... או שאולי התכוונת להגיד שהזום של ה-s5500 גדול יותר ? "גדול יותר" לא תמיד אומר "טוב יותר" - עכשיו אתה רואה למה חשוב לדייק ? ואגב, מי אמר שהמקרו של הפוג'י הספציפית הזאת טוב יותר מזה של עדשת הקיט (נניח של קאנון) ? מי בדק ? או שאתה מסתמך על הנתון המטעה של מרחק המיקוד המינימלי שבין העדשה לאובייקט ?

ישן 11-04-2005, 23:09
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "אז אני לא מבין אותך בכלל. שלם..."

אולג, הנקודה שלי היא שאם לבנאדם אין כסף אז אין כסף.

זה כמו שתלך עכשיו לפורום חומרה פה באתר, ותשאל אותם: "איזה מחשב אני צריך לקנות, שיהיה תותח למשחקי תלת-מימד, עם מעבד 3200 מגה-הרץ לפחות, 1 ג'יגה זיכרון פנימי, צורב דיוידי, מסך דק 19 אינץ', ושהכל יהיה 3000 שקל?".

אני מסכים איתך במאה אחוז בכל מה שאתה אומר.
אנחנו לא סותרים האחד את השני. אבל יש לנו קושי בלהבין את המצב של שלם. האם יש לו כסף ל DSLR או שאין לו? כי ב 4000 שקל הוא לא יקבל הרבה, ואולי הוא יתבאס. מצד שני, עם ערכת הקיט בלבד, אפשר להוציא יופי של תמונות בחשיפה ארוכה, ובקלות לצלם תמונות אובר/אנדר, כל מיני טריקים של צילום כמו פאנינג בסבבה, ומריחת אורות בחשיפה ארוכה בשימוש עם פלאש (דבר שאני מתאר לעצמי שקצת יותר בעייתי ב P&S).

תלוי מה מר שלם רוצה לצלם...
אני אומר את זה מנסיון - ה D70 שלי עלתה לי הרבה מעבר לגוף ועדשת הקיט, ואני רוצה להסביר למר שלם שזה המצב. ושיקח את זה טוב טוב בחשבון. כך שאם קונה DSLR, אז הוא שיגדיל לעצמו את התקציב, או שיבין כי הציוד שיקבל עבור 4000 שקל הוא מינימלי (אם בכלל - האם ניתן לקנות 300D או D70 בכל כך זול? גם ה 350D לדעתי עולה הרבה יותר - אבל פה באמת שאני לא בטוח, אינני מוכר מצלמות).
לא מכיר מקצוענים שמצלמים ב P&S, אבל אני בטוח שאם תמצא לי מקצוען, הוא יצלם תמונות יפות גם ב P&S.

בנוגע לפוג'י - הזום גדול יותר, והמקרו קרוב יותר.
ואם כבר שאלת - אז כן - בדקתי את זה אישית. ואני רוצה להגיד לך שהמקרו של הקיט של ה D70 מבאסת לאללה (וה 6 מ"פ לא מפצים על זה).
לא סתם קניתי עדשת מקרו - זה פשוט בדיחה מה שיש לקיט של ה D70 (ומתאר לעצמי שהקיט של 300D לא יותר טובה).

זה הכל.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 11-04-2005 בשעה 23:13.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:05

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר