לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-10-2009, 18:58
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי hellllllo שמתחילה ב "שיטענו שהם המשיח, מה אכפת לי?..."

ציטוט:
יש רמאים בכל מקום, ולא כולם יודעים איך לזהות כאלה, מה אתה רוצה ממני? אני לא מצדיקה אנשים שלוקחים כסף על חשבון הדת.

את לא לוקחת כסף רק מתחמקת מהתחיבויות, אני לא רואה הבדל גדול
שניכם מנצלים את הדת על מנת להרוויח.

ציטוט:
ו"גנבים חילונים עושים צבא"? איזו הכללה משונה, בן אור..

בניגוד לגנבים דתיים

ציטוט:
ועניין השירות הלאומי נשמע לי כבר אישי כנגדי, משהו שאמרתי בועידה על השירות שלי עצבן אותך? תתמודד עם זה. אני לא חייבת לך הסברים על הש"ל שלי..

לא משהו שאמרת, משהו שאת עושה (או יותר נכון לא עושה)
את לא חייבת הסברים, גם אורן זריף לא חייב הסברים והערכה שלי לשניכם די דומה
(האמת שאורן זריף לפחות מקורי, את לא)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-10-2009, 14:13
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "[QUOTE]יש רמאים בכל מקום, ולא..."

בן אור. אני מבקשת שלא תכליל דברים כאלה בקשר לשירות לאומי. מה כבר אתה יודע על זה? אם בגלל שאלינור לא עושה צבא אתה מזלזל בדתיים, אז אולי גם תזלזל באנשים עם נכויות שונות. למה שלא נתחיל עם אנשים עם הפרעות אכילה, כמוני. אני הולכת לעשות שירות לאומי. האם זה אומר שאני לא תורמת למדינה? האם זה רק מתבקש לזלזל בי בגלל שאני לא מרגישה שאני יכולה לעשות שירות צבאי? אמנם יש הבדל בין אדם דתי לאדם עם נכויות, אבל אם אדם דתי מרגיש שהוא אינו יכול לתרום בצבא כמו שהוא יכול לתרום בשירות לאומי, אז למה למנוע ממנו ועוד לזלזל בו על כך? שירות לאומי ושירות צבאי הם שניהם קשים ועד שלא תהייה שם לא תוכל להבין. אם אתה לא יכול לפרגן, אז לפחות אל תזלזל.
ישן 04-10-2009, 16:44
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "מה זה לא מרגישה שאת..."

"לא מרגישה שאני יכולה" במובן של אם אני אתגייס המצב שלי רק ידרדר ואני אאלץ לחזור למחלקה הפסיכיאטרית לטיפול בהפרעות אכילה. זאת הכוונה. כך שבסופו של דבר אין טעם בגיוס שלי לצבא... גם התנדבות לא תעזור במקרה הזה... לעומת זאת, שירות לאומי הוא תרומה לא פחות מכובדת, אבל במסגרת שונה שתאפשר לי לקבל את הטיפול, התנאים והתמיכה הנכונים בשבילי כדי למנוע ממצבי להדרדר.

יש גם הבדל גדול בין אדם דתי שלא עושה צבא לאדם דתי שלא עושה צבא אך עושה שירות לאומי. חוץ מזה, שכמו שתמיד אומרים שצריך גם את האנשים בעלי התפקידים בצבא שיעשו את העבודה "כי אם הם לא יעשו אותה, אף אחד לא יעשה" , כך גם תפקידים רבים של שירות לאומי. אני אישית חושבת שצריך להיות חוק המחייב שירות למדינה. ושכל אחד יבחר באיזה אופן, צבאי או לאומי. בלי קשר לדת, למצב הנפשי או הבריאותי.
ישן 04-10-2009, 19:06
  משתמשת נקבה Marabiosa Marabiosa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.08
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "אם את לא עושה צבא בגלל..."

יש המון בעיות הלכתיות עם גיוס אישה לצבא (מדים, שמירה עם גברים וכד'). יתרה על כך, ידוע כי התרומה הנשית בשירות הלאומי גדולה מהתרומה בצבא, ברוב המוחלט של המקרים.
הרי לא חסר ג'ובניקים. תמיד יש, תמיד יהיו. אז עדיף שירות ערכי ומעשי יותר (מעבר ללהגיש קפה, לנהוג או להיות איזומזכירהרפואית או קצינת ת"ש משועממת).

אני חושבת שתרמתי המון בשירות הלאומי שלי. המון. ואין שום רע בכך שהצהרתי מטעמי דת. להפך, יכולתי גם לא לשרת ש"ל, אבל בגלל הערכיות והחשיבות - התנדבתי.

ויודע מה ההבדל ביני לבינך? אני לא צריכה צבא בשביל לתרום ואני לא תורמת רק שנתיים או שלש. אני תורמת הרבה יותר, מקטנות, כי כך חונכתי. רוב המתייפייפים החילוניים שמשרתים (חלקם הלא קטן משתמט) מטיפים לכולם על צבא. אבל צבא זה רק פרק קטן מהחיים. עד הצבא ומאחרי הצבא המצב החברתי\קהילתי\צבאי נגמרו הבעיות? פטרתם עצמכם מעול?

אני לא פציפיסטית ולא מתייפייפת. אני בחורה מאמינה והדרך שבחרתי לא פוגעת באף אחד - אם כבר - רק תורמת. כנ"ל לגביי אלינור.

ובנאור, הדברים שאתה אומר בד"כ חסרי שחר ונשענים על תיאוריות אתאיסטיות שבנית לעצמך. זה מצחיק שכל דיון שאתה נמצא בו, או רובם, אתה הופך לסדרת דרמת פשע. אני לא יודעת מי חינך אותך לשנאת האדם הזו ומאיפה באות כל ההשערות וההכללות המוזרות שאתה מוציא לאוויר העולם.

את דברי הכפירה ואנטי-דת שלך כולנו מכירים. חבל שאין לך מה לחדש.

ישן 05-10-2009, 14:07
צלמית המשתמש של hellllllo
  משתמשת נקבה hellllllo מנהל hellllllo אינו מחובר  
..........مديرة..........

חבר מתאריך: 01.02.07
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "לא ביקשתי שתתנצלי, ביקשתי..."

מתלוננת שקשה לי לתרום?? אז אני לפעמים אומרת שאני עייפה אחרי שאני חוזרת מהשירות. אם
אני לא עושה צבא, אין לי זכות להיות עייפה?
ואתה האחרון שיכול לומר למישהו להיות בנאדם, כשאתה מפיץ בלי סוף את שנאת החינם העצומה
שלך לדתיים..
אתה אומר שבתור אזרחית ישראלית אני חייבת לעשות צבא? אז גם אני יכולה לומר לך שבתור יהודי
אתה חייב לקיים מצוות, מה ההבדל? [לא שאני אומרת, כן? אל תתחיל לקשקש לי על יהדות ומצוות]
אל תתערב בעניינים שלא שלך, החלטה של בנאדם אם לעשות צבא או שירות לאומי, כאשר המדינה
נותנת לו את האפשרות לבחור-היא עניינו הפרטי ותו לא. אל תגיד לי מה אני צריכה או לא צריכה לעשות.

ישן 05-10-2009, 18:35
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי hellllllo שמתחילה ב "מתלוננת שקשה לי לתרום?? אז..."

ציטוט:
אתה האחרון שיכול לומר למישהו להיות בנאדם, כשאתה מפיץ בלי סוף את שנאת החינם העצומה
שלך לדתיים.

את מוכיחה שזאת לא שינאת חינם ותלונות כגון "דתיים לא עושים צבא" הן נכונות.

ציטוט:
אתה אומר שבתור אזרחית ישראלית אני חייבת לעשות צבא? אז גם אני יכולה לומר לך שבתור יהודי
אתה חייב לקיים מצוות, מה ההבדל? [לא שאני אומרת, כן? אל תתחיל לקשקש לי על יהדות ומצוות]

אני לא מגדיר את עצמי כיהודי, את מגדירה את עצמך כאזרחית

ציטוט:
אל תתערב בעניינים שלא שלך, החלטה של בנאדם אם לעשות צבא או שירות לאומי, כאשר המדינה
נותנת לו את האפשרות לבחור-היא עניינו הפרטי ותו לא. אל תגיד לי מה אני צריכה או לא צריכה לעשות.

ברגע שפרסמת את הפעולות שלך אישרת לכל אדם להביע את דעתו עליהן

ישן 05-10-2009, 09:14
צלמית המשתמש של LetterToElise
  משתמשת נקבה LetterToElise LetterToElise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "את יכולה לתרץ אז זה בשביל..."

אבל תראה, אתה קצת מפספס פה משהו. הטענה שלך היא שהיא לא מילאה חובה אזרחית, ולא אכפת לך בכלל מה היא עשתה בשירות לאומי שלה.
אז קודם כל, הרי מה שהיא עשתה חוקי לגמרי, כי כמו שאתה ודאי יודע המדינה מאפשרת לבנות דתיות לא לעשות צבא. והיא לא בחרה סתם לשבת בבית,
היא בחרה להתנדב בגוף אחר מהצבא למרות שהיא לא הייתה חייבת.
ומעבר לזה, בהחלט יכול להיות שהיא תרמה יותר מבנות אחרות שכן עשו צבא.
אני למשל הכרתי בחורה שעשתה שירות לאומי, וכששאלתי אותה למה היא בחרה בזה היא אמרה "כי יכולתי לתרום שם הרבה יותר".
אז יש בנות בצבא שמגיעות לתפקידים שתורמים, ויש בנות שרוב הזמן לא עושות יותר מדי.
הבחורה הזו תרמה שנתיים והתנדבה לעבוד עם ילדים בחינוך מיוחד.
אז בעצם, מה רע? היא גם "בזבזה" שנתיים מחייה כמו בנות שעושות צבא, וגם תרמה בעבודה שעשתה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.photobucket.com/albums/v310/shir_bm/MyPics/botan4.gif]
תודה פום (:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 05-10-2009, 16:38
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "את יכולה לתרץ אז זה בשביל..."

אני אצטרף גם למערכה (למרות שלא רציתי, כי אני יודע שאין ממש טעם לדבר איתך בהגיון)

שני ההבדלים העיקריים בין שירות לאומי לשירות צבאי הם:
1. ששירות לאומי הוא (לרוב) הרבה יותר תורם לחברה
2. זו העושה שירות לאומי סובלת (לרוב) פחות ממי שעושה שירות צבאי

ה"חובה האזרחית" היא התרומה לחברה, לא הסבל, כך שלטעון שזו העושה ש"ל אינה ממלאת חובתה האזרחית היא טענה פשוט מטופשת (וזה עוד בלשון המעטה)
אבל אותך הרי התרומה עצמה לא מעניינת, ולמי אכפת שהמדינה עצמה מאשרת לבחורות לבחור במסלול מועיל זה, אז מה נשאר? להתלונן שלא כולם סובלים כמוך, שהרי צרת רבים - נחמת טיפשים...

אז אתה יכול לתרץ את השנאה שלך בשביל עצמך איך שאת רוצה, אתה לא חייב לי הסברים (והם גם לא כל-כך מעניינים אותי).
בשורה התחתונה, אתה מסווה את השנאה שלך לדתיים מאחורי טענות אוויליות על חובה אזרחית, ולכן הערכה שלי כלפיך שואפת לאפס.

ישן 05-10-2009, 18:46
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אני אצטרף גם למערכה (למרות..."

ציטוט:
שני ההבדלים העיקריים בין שירות לאומי לשירות צבאי הם:
1. ששירות לאומי הוא (לרוב) הרבה יותר תורם לחברה
2. זו העושה שירות לאומי סובלת (לרוב) פחות ממי שעושה שירות צבאי

ולמרות 2 הטיעונים האלו (שאני לא יודע עד כמה הם נכונים אבל לצורך השיחה נגיד שהם נכונים) כל אדם נדרש לשרת, האם לדעתך אדם שההבדל היחיד בינו לבין אדם אחר הוא דתו זכאי לפתור?

במידה והמדינה באמת מחליטה שצריך ש x אנשים שיעשו שירות לאומי במקום צבא הקרטריונים לכך צריכים להיות על פי נתונים אישיים, לא דתיים.

אני מקווה מאוד שלא הבנתי נכון את חלקם אז אני מעדיף לשאול,
האם אתם חושבים שזה נכון לאפשר לנשים דתיות לא לשרת?

ישן 05-10-2009, 19:01
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Marabiosa שמתחילה ב "יש המון בעיות הלכתיות עם גיוס..."

זה נכון שיש בעיות שנשים דתיות ישרתו בצבא בחלק די גדול מהתפקידים. אבל בגלל שהצבא היה מודע לבעיות האלה הוא יצר תפקיד שמותאם במיוחד לבנות דתיות- מורות חיילות במסלול תרבות תורנית (יכול להיות שיש עוד תפקידים אבל אני יודעת על זה). יש לי שלוש חיילות שמשרתות בתפקיד הזה ואני לא מודעת לשום בעיה או התנגשות עם הדת שזה יוצר.
ותתפלאי חסרים ג'ובניקים, וחסרים המון. דווקא המחסור בחיילים (שהוא כ 10000, לפי נתונים מעודכנים של אכ"א) הוא לא ביחידות הקרביות, אלא דווקא ביחידות העורפיות וב"ג'ובניקים". משום שלקרבי אם חסר, אז יגייסו את כל מי שהפרופיל שלו מתאים. כרגע, מי שלא יכול להתמודד עם המחסור בחיילים זה יחידות אחרות. אני יכולה להגיד לך שאצלינו בחיל יש מחסור עצום בכוח אדם ואנחנו ממש מתקשים לתפקד, ולא כי חסרות "פקידות".
וחוץ מזה, אם את לא יודעת מה את מדברת, עדיף שלא תדברי. תמיד אפשר להדבק לסטיגמה הממש ממש לא נכונה שיצא לשירות נשים בצבא של "מזכירה שמכינה קפה למפקד שלה". (מה שאגב נחשב בימינו כפקודה בלתי חוקית) אבל אם באמת היית טורחת לברר היית רואה שיש המון המון תפקידים בצבא וכל אחת יכולה למצוא את עצמה ולעסוק במשהו שטוב לה אם זה באמת חשוב לה והיא מוכנה לעשות מאמצים. אני עובדת בחיל ש50 אחוז ממנו מוקדשים לשירות בקהילה וחינוך בני נוער, ואני אישית לא רואה שוני בין זה לשירות לאומי.

בסופו של דבר מי שהיא דתייה, זאת בחירה שלה. אבל אל תחזקי את זה בדברים לא נכונים שעוברים מפה לאוזן.

ישן 04-10-2009, 23:06
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "ברור לך שאם אתה טוען טענה,..."

אני לא יכול להוכיח מכיוון שאין לי גישה ללוג השיחות של חוק טל
אך נראה לי שהבנת על פי הכתבה שאליה קישרתי אותך ש"בני ישיבות" לא יתגייסו בלי קשר לחוק, לגבי האוכלוסיה הדתית שאינה חרדית אני לא מוצא מידע למקור החקיקה אך לא חסרים מקרים שבהם הייתה התנגשות בין חוקי מדינה לחוק דת ופעם אחר פעם האוכלוסיה הדתית בחרה לציית לחוק הדתי.

האם יש לך ספק שניסיון גיוס לא מוצלח של אדם גורם לצבא להפסד?

אין ספק שהמדינה מרוויחה קשר מאדם עושה שירות לאומי יותר מאדם שלא עושה שרות לאומי ולמרות זאת אני לא מעריך אדם שיכול לעשות צבא ובוחר להימנע ממנו לטובת שירות לאומי

ישן 04-10-2009, 18:06
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי Clown_of_Doom שמתחילה ב "כאשר אתה מחלק אחד במלאנתלפים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Clown_of_Doom
כאשר אתה מחלק אחד במלאנתלפים המנה היא אפס
טעות, ראה הלינק שהבאתי למטה

עריכה: נו טוב, נעשה לך את החיים קלים
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
האמור לעייל אינו סותר חלילה את היותו של המלאנתלפים כערך עליון, המקביל למושג "האינסוף המוחלט" של גאורג קנטור
מה שאומר שהמלאנתלפים הוא מעבר לגבולותיה של תורת הקבוצות האקסיומטית

ואם מדברים על גבולות, כללי הקלקולוס הרגילים גם לא משחקים תפקיד אצל המלאנתלפים
לדוגמא, בניגוד למה שניתן לחשוב, הגבול של היחס ההפוך למלאנתלפים הוא לא אחר מאשר מלאנתלפים עצמו
ובאופן קצת יותר ריגורזי, אם נבחן את הגבול של ‎1/x כאשר x שואף למלאנתלפים, אז מלאנתלפיותו של המכנה פשוט מתפרצת מעלה, מה שגורם לכל הגבול לעלות, ולמעשה להיות שווה למלאנתלפים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:52

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר