לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-10-2009, 09:30
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "פגיעות בחזית התובה של T-62 בעמק הבכא - האם ליד החור יש סימני מעיך?"

לא יצא לי לראות פגיעה של ח"ש, אבל חץ זה כמעט ובטוח שלא (חור גדול, ואין סימן של סנפירים) - אני מנחש שזה ח"ש כי למיטב זכרוני, חלול של 105 מ"מ (מה שבוודאי ירו על הטנק, אם זה טנק שהוא לא טנק מטרה והושבת בקרב בגלל הפגיעה הנ"ל) עושה חור קצת יותר קטן.
הפגיעה משמאל היא פגיעה נפרדת, כנראה באמת מעיך (רואים שהיא גם "חתכה" קצת מהברזל המעוגל ההוא שנמצא מיד אחריה).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-10-2009, 11:30
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "פגיעות בחזית התובה של T-62 בעמק הבכא - האם ליד החור יש סימני מעיך?"

אני אמנם לא שריונאי, אך זכור לי, מאותם ימים, קליע ח"ש העשוי גוש פלדה מוצקה. רק שאיני משוכנע כי היה זה פגז של התותח 105 הבריטי, או שמא של תותחים אחרים שהיו באותה עת. כמו כן היה פגז נ"ט תת קליבר, ללא סנפירים דוגמת החץ, עם חודרן קינטי. חור הכניסה הזה נראה, מבחינת גודלו, כחדירה של פגז נ"ט. העובדה כי בטנק מצויים מספר פגיעות אינה תמוהה. כאשר טנק נחדר ולא עלה באש, קשה היה לצוותים אחרים לזהותו כפגוע, ולכן השיכו לירות עליו. תחמושת רבה נשפכה, במהלך הלחימה, על פגרים כאלה. פגיעת המעיך אינה תמוהה גם היא. מי שקרא את ספרו של ברקאי ימצא הסבר לפגיעות מעיך בטנקים.

ישן 04-10-2009, 12:38
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...

זו פגיעה אחת.
פגיעה של מה?
אני אענה מאד בזהירות כי אין לי וודאות בדברים: יכול להיות שזו פגיעת ח"ש מנעל מטווח קרוב מאד כשהחודרן הגיע אל המטרה כשהוא עוד עטוף במנעלים. החדירה היא של הח"ש וסימני המעיכה מסביב הם של המנעלים.

ישן 04-10-2009, 13:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ארנבתול שמתחילה ב "אני לא חושב כך, זה עדיין נראה..."

למיטב זכרוני לבזוקות לא היה רש"ק נפיץ, רק חלול.
לגבי תול"רים, אמורים להיות 106 מ"מ, אבל זה לא סביר. אני לא מכיר פריסה של תול"רים בגזרה הזו בשלב הבלימה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-10-2009, 19:24
  Mk.IIb Mk.IIb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
הייתי מהמר על שתי פגיעות

הראשונה, כמו שציינו לפני כנראה ח"ש L-52\28:
רש"ק חלול משאיר סימני פיצוץ קטנים מסביב לחור ופגזי חץ (אם נניח שהטנק שימש מטרת אימונים בשנות השמונים) משאירים סימנים של הסנפירים.
הפגיעה השניה נראית כמו פגיעת מעיך. אם תשלימו את המעגל של הפגיעה (שרואים בבירור רק פלח ממנו) תוכלו לראות פגיעה בחלק העליון של התובה במין צינור\מפנה בוץ כזה. מרכז המעגל הוא באיזור הכתם הלבן העליון שמסביבו רואים מין עיגול שקוע קטן- אולי סימן של פגיעת המרעום והזפת? במקרה שזה אכן מרכז הפגיעה סביר להניח שהפיצוץ ייצור גל שיותיר סימנים דומים -צריך לזכור שהפגז פגע במקביל לקרקע והתובה נמצאת בשיפוע.

ישן 07-10-2009, 09:56
  barlev barlev אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.06
סימני ח"ש וחלול
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אכן, טבעת סחרור זה השם שלה -..."

כדי לסכם את הנושא (ומעט הרחבות):

1. יש לציין שזו אנדרטת גדוד 77 (עז) הנמצאת מדרום מזרח להר החרמונית במה שנקרא "עמק הבכא", זו האנדרטה הגדודית המרשימה והמפותחת ביותר ברמת הגולן, הרבה תודות למג"ד הגדוד ביוה"כ הלוא הוא אביגדור קהלני. זהו אתר מומלץ ביותר לכל טיול או סיור ברמת הגולן.

2. ראשית האתר עם סיום הקרבות והרחבתו עדיין מתרחשת, הטי 62 המצולם, הוא טנק מהקרב המקורי הנמצא במקום לפחות 30 (לפחות מאז שאני זוכר את הביקור הראשון שלי במקום) שנה ובהחלט לא טנק מטרה שהובא במיוחד למקום (קהלני יתעלף אם תעלו טענה כזו שוב).

3. אני מכיר את הטנק היטב, בעוונותיי (יותר מדי מסדרים).

4. סימן הפגיעה הימני הוא אכן סימן פגיעת ח"ש 105מ"מ - קליעי חץ לא היו בשימוש בצה"ל באותה התקופה ולכן במידה ותיתקלו בסימני "סניפירים" (אותם כנפונים המייצבים את קלע החץ במעופו) על מטרות מתקופה זו הם ככל הנראה קליעי חץ סובייטים (אם אינני טועה בתוך הטנק המדובר ניתן לראות חץ כזה מושלך).

5. סימן הפגיעה השמאלי איננו בשום פנים ואופן סימן פגיעה של מעיך, אלא של מטען חלול. מה שכמעט נסתר מהעין הוא סימן החדירה בפועל של אותו החלול לצריח. "השמש" של החלול נמצאת על גביי התובה = ההתזה, והחדירה עצמה נמצאת בצריח, הצריח ככל הנראה הוזז ולכן אין סימטריה בין ההתזה=השמש לבין החדירה. יתכן שפגיעת הח"ש התבצעה לאחר פגיעת החלול והיא גרמה להזזה, ויתכן שההזזה בוצעה כחלק מבניית האנדרטה, מכל מקום השמש על התודה שייכת לחדירה בצריח.

6. במלחמה כל טנק נפגע מספר פעמים (הנסיון מדבר על 10 פגזים שנורים על כל מטרה), אם מכיוון שלא נחדר, אם מכיוון שרוצים לוודא השמדה, אם בגלל חוסר זיהוי - טנקיסט רואה מטרה ומיד יורה, פחד וכו' וכו'), כך שברוב המטרות שהושמדו תמצאו יותר מפגיעה אחת.

7. דרך אגב, אלו לא שתי הפגיעות היחידות בטנק הזה וניתן לערוך חידות נוספות בעניין - מי מרים את הכפפה?

(מעריץ את צוותי הקסנון, האנשים עם הביצים הכי גדולות שאני מכיר - שאפו!!)

חג שמח ונתראה ברמת הגולן!
ישן 07-10-2009, 12:37
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי barlev שמתחילה ב "סימני ח"ש וחלול"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי barlev
5. סימן הפגיעה השמאלי איננו בשום פנים ואופן סימן פגיעה של מעיך, אלא של מטען חלול. מה שכמעט נסתר מהעין הוא סימן החדירה בפועל של אותו החלול לצריח. "השמש" של החלול נמצאת על גביי התובה = ההתזה, והחדירה עצמה נמצאת בצריח, הצריח ככל הנראה הוזז ולכן אין סימטריה בין ההתזה=השמש לבין החדירה. יתכן שפגיעת הח"ש התבצעה לאחר פגיעת החלול והיא גרמה להזזה, ויתכן שההזזה בוצעה כחלק מבניית האנדרטה, מכל מקום השמש על התודה שייכת לחדירה בצריח.

א-הא! נו, פושטקים הזיזו לנו את הצריח, לא פלא שזה היה מבלבל וחשבנו שזה מעיך
אגב, גם פגז חלול יוצר אפקט (מוקטן יותר כמובן, מפאת מטען הנפץ הקטן יותר שלו) של פגז מעיך על צידו החיצוני של שיריון הטנק.
תודה על ההבהרות!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:27

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר