לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-10-2009, 20:31
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אבל הוא דיבר על מקרה נקודתי,..."

כי אני לא דיברתי על מקרה נקודתי וההערה שלו על מקרה עכו כלל לא רלבנטית לדברים שלי
הגזענות שצפה ומסריחה הודעות של כותבים מסוימים זה לא משהו שחייבים לקבל ולעבור הלאה
או שבעצם כל מי שמפריעה לו הגזענות לא יעבור הלאה, ומרימי הגבות, המתעלמים, המחייכים והמסתחבקים יבינו באיזה צד הם בעצם נמצאים.
ביקורת על כל העולם מועברת פה, על האנטישמים פה ושם, על הגזענים ההם וגם ההם, אבל הנשיא חוסיין, הערבושים שרק אחרי קרב נעלמו מהפורום כל שלל מילות גנאי ועוד רק מוכיחים שהישראלי היהודי הטיפוסי לא נוהג להסתכל במראה כאשר הוא מדבר על מישהו אחר, ואם בכלל מסתכל בה.
אצל כותבים שלוקחים צעד קדימה וגם מביעים בפומבי את ביקורתם המושחזת בפורמים כגון זה, עובדת חוסר המראות ואי עשיית החשבון העצמי ברמות כואובת זועקת לשמיים.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-10-2009, 20:51
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כי אני לא דיברתי על מקרה..."

ציטוט:
הגזענות שצפה ומסריחה הודעות של כותבים מסוימים זה לא משהו שחייבים לקבל ולעבור הלאה
או שבעצם כל מי שמפריעה לו הגזענות לא יעבור הלאה, ומרימי הגבות, המתעלמים, המחייכים והמסתחבקים יבינו באיזה צד הם בעצם נמצאים.

אני לא מבין למה קשה לך להבין שגם למי שלא חושב כמוך מותר להביע את דעתו. בפורום הזה מותר לגולשים ליהיות עילגים, מותר להם ליהיות טיפשים, מותר להם ליהיות ילדותיים, מותר להם ליהיות ימניים או שמאלנים ומותר להם ליהיות גם גזענים. כל עוד לא עוברים על חוקי המדינה והפורום מותר להם ליהיות מה שהם רוצים ויש מקום לכל דעה. אתה לא חייב לקבל את דעתם, אבל אני לא מבין איך אתה מרשה לעצמך לפסול דעות של אחרים בנחרצות כזו. חופש הביטוי פועל לשני הכיוונים אם תאהב את זה ואם לא.

ישן 04-10-2009, 21:07
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "[QUOTE]הגזענות שצפה ומסריחה..."

ממש לא קשה לי להבין, אני מבין אבל ממש לא מסכים.
לא להסכים אני גם צריך לבקש רשות ?
אתה רק מחזק את הדברים שלי וזהו המצב. אם אתה מזהה התנשאות אז אתה מן הסתם צודק, אבל זה חלק מההגדרה של התנשאות אני חושב, אחרת לא ניתן היה להשתמש בה.
השימוש בנשיא המוסלמי חוסיין מפריע לאחוז מסוים מהגולשים (בהשלכה כמובן על האוכלוסיה כולה) ואחוז מסוים מהם אף העיר על כך, ובד"כ לא פעם. החלק השני של הגולשים הם או גזענים שתומכים באמירה, או לא מזהים את הגזענות וחושבים שזה משעשע שזה כמבון לא פותר אותם מאחריות להיותם גזענים או תומכי גזענות. סתם דוגמה כרונית מהתקופה האחרונה.
מותר להיות גזען על פי ההגדרה שלך נגיד, ואני לא חושב שאני מבקש סתימת פיות, חסימות או מחיקות אני פשוט מנצל את חופש הביטוי שיש גם לי בשביל להביע את דעתי או אפילו להתרעם על ביטויים פוגעניים מדי לטעמי. הנסיון לכופף לי את היד ולהציג את הדברים שלי כסתימת פיות היא בדיוק הבריחה מההתמודדות עם הנושא העיקרי שהוא שיש לא מעט יהודים שהם גזענים לא קטנים בכלל אבל מרשים לעצמם לבקר את כל העולם ואשתו (בעיקר תוך הטפלות להעדפות מיניות שלא מענינות)

john reese

ישן 04-10-2009, 21:26
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
כן, אין ספק שאתה נאור וליברל...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ממש לא קשה לי להבין, אני מבין..."

האמת נורא פשוטה: לו היה לך הכוח להחליט למי מותר לדבר, אז אנשים עם דיעות אחרות משלך
(גם כאלה שכותבים רהוט ממך, עם פחות קקלות ממך, ורחוקים שבעתיים מגזענות יותר ממך), לא היו
זוכים לפתחון פה? יודע איך יודעים זאת. כי אתה לא חדל ממרמור על העדר סתימת פיות לאחרים מצד
"מנהלים", ומתלונן ללא הפסק על אפלייה המכוונת נגדך, למרות שאינך מסוגל לציין מקרה אחד שבו
צונזרת.
למקרבה הצער, שפתך מלוכלכת בדיוק כמו זו של אלה שאתה לא חדל מתלונות עליהם, אבל בניגוד
אליהם, שלא קראו לסתום לך את הפה, אתה להוט שלאחרים ייסתם הפה (ועניין הגידופים והגזענות הוא
לא יותר מתירוץ - אתה פשוט מתקשה להתמודד עם הרעיון שלאנשים מותר להיות לא-שלומיסטים...).

בכל מקרה, ולמרות שזה מיותר להזכיר לך: לא תהיה סתימת פיות רק בגלל שאתה מתנגד לרעיון שגם
לימין מגיע חופש ביטוי. אתה תצטרך ללמוד לחיות עם העובדה שבאתר הפרטי הזה, שמאפשר לך
חופש ביטוי מלא, גם אחרים יזכו לחופש ביטוי זה - וכל זמן שאתה תמשיך לגדף ולדבר
על "יצורים", הרי שלא עומדת לך זכות מוסרית להתלונן על סגנון כתיבה מכוער.

ברגע שתפגין יכולת מינימלית לשמור על השפה שלך, תוכל להלין על אחרים.
ישן 04-10-2009, 21:48
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כן, אין ספק שאתה נאור וליברל..."

כנראה שאין ברירה והויכוח המעצבן הזה צריך לצוץ פעם בכמה חודשים זה כבר כמה שנים.
למה לקרוא לנשיא חוסיין ערבי שחור שב"ח שלא יירו בו המאבטחים בלילה בבית הלבן זה בסדר, או לגיטימי לדבריך גם אם גזעני זה מותר להגיד, סבבה.
אבל להגיד לכותב שהוא מסריח את הפורום זה סתימת פיות ?
לשאול למה קוראים להוא ההערבי זה סתימת פיות ?
להזכירך אתה תמכת ולא היתה לך שום בעיה בשימוש במילה ערבושים שהתפשט בפורום ואני אפילו לא הייתי הראשון להעיר על כך אבל לפחות היה לי חלק לא קטן במיגור המילה ההיא.
לחלק מהקוראים/כותבים מפריעה השפה הירודה, ולחלק מהחלק הזה גם יש את העוז להעיר ולשים מראה בפני הכותב (המראה של ישראל היפה).
אז מוזס רוצה לירות ממסוקים על אסירים וכאשר הוא מקבל תגובה במקום אז ההוא משווה יהודים לנאצים וזה אסור. אבל לירות בכפותים זו מצווה.
אין לי כח לויכוח הזה, אני מביע את דעתי ולא מבקש לסתום פיות (בד"כ).
מי שיחפש מצפון וסתימת פיות ימצא אותי אומר את זה בכל הויכוחים בנושא הזה שחוזרים על עצמם.
גם לחזור על כך שאני מקלל והשפה שלי לא נקייה עדיין נשמע אבסורדי.

john reese

ישן 05-10-2009, 09:05
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "איך צץ השם שלי לפה ? ולמה אתה..."

תקרא שוב ולאט
אתה אמרת :
ציטוט:
במקור נכתב על ידי moozes
צריך לשחרר לאבו מזן פצצה חכמה ישר לאוזן הימנית,
ולשלוח 2001 אסירים באוטבוסים כאשר מסוק קרב ישלח אותם ליעדם.

וההוא (ישראל היפה) העיר לך ומייד הואשם בהשוואת יהודים לנאצים.
בדיוק כמו שתארתי בהודעה שהגבת לה.
אני לא שקרן אבל אתה רוצה לירות ממסוק קרב על אסירים.
ואם אתה רוצה שהשם שלך לא יופיע בהודעות לא רצויות מבחינתך, אז תשמור על הלשון (או המקלדת) לפני ולא לאחרי. דברים שכתבת הם כבר לא בשליטתך כל כך

john reese

ישן 05-10-2009, 12:37
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "כל אחד ודמיונו, האחד מדמיין..."

האמת שהתגובה שלך לא מובנת, הרבה אנשים לא מבינים אותך.....

אבל אם אנסה להתאמץ אני חייב להגיד שאם הוספת פה דמיון, אתה כותב ברמה מאד מאד ילדותית.
התגובה שלך על לירות על אסירים ממסוקי קרב לא יכולה להתפרש אחרת.
אם אתה ילד, אפשר לוותר לך על המחשבה הרעה הזו ולהסביר לך למה זה אסור.
אם אתה מבוגר כמו שאתה מציג את עצמך, אין פה דמיון ודמיונות ומדמיין.
יש פה ירי בגב של אנשים כפותים.
עדויות של אנשים שעברו מאורע כזה וניצלו בדרכים די מזוויעות לא ממש נעימות לאוזן מוזס. שמעת כמה כאלה פעם ?

john reese

ישן 05-10-2009, 14:42
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "אם אתייחס לעניין העדוייות אז..."

תסלח לי אבל אתה ילד.
וכנראה ילד לא כל כך חכם.
אל תעשה ממני רוצח יהודים וככה תצדיק את המחשבות והדעות שלך. את זה ילדים ולא חכמים במיוחד עושים.
רצח זה דבר נורא.
אבל מרגע שהרוצח נמצא בידיים שלך. הוא אסיר שלך.
אם תקח אותו ותעמיד אותו בשורה ותירה לו בגב (לירות ממסוק זה בדיוק אבל בדיוק כמו לירות לאסיר כפות בגב) אתה עובר עבירות מוסר חמורות מאד.
אני לא נכנס להשוואה איזו עבירה חמורה יותר וזה לא רלבנטי.
אני בסך הכל מנסה להציג לך את הדעה שלך.
עכשיו לא אמרתי שזה אסור לך, אחרת יקפצו פה אורי והברווז ויגידו שאני סותם פיות.
תפתח את הפה שלך כמה שאתה רוצה, תאכל זבובים בדרך ותדע שאתה מחזיק דעות גזעניות ורצחניות ודומות לכל מיני דעות אחרות.
מסתבר שזה לגיטימי יותר להחזיק דעות נוראיות כמו שלך מאשר להעיר על קיומן כמו שאני לפעמים עושה.

john reese

ישן 05-10-2009, 17:31
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "מי אמר שצריך לירות בהם בגב ?..."

כמו שאמרתי
מחשבות ילדותיות (הערת עריכה, מוזס בכל מקום שאתה מוצא שקראתי לך ילד תתעלם ותחשוב שקראתי לך ילדותי ואני גם לא בסדר שירדתי לפסים איישים. אין צורך יותר מדי.. העירו לי בצדק שילד זה פסים אישיים. ילדותי לעומת זאת זה לא פס אישי)
ואל תתבאס, יש אנשים הרבה יותר מבוגרים ממך שבטוחים שהם גם הרבה יותר חכמים ממך וממני שחושבים ככה.
אתה לא באמת מבין מה אתה מדבר, אתה סתם פולט שטויות וחושב שאתה גיבור.
גם אני נגד רציחות של יהודים, אבל אני 200% נגד ירי ממסוק על אסירים. ואם קשה לך להבין את זה אז תחפש מישהו שיסביר לך. לא נוסטור או אלביס.
אם תרצה להמשיך את הויכוח הזה עד שההודעות תהיינה בנות מילה אחת בשורה בגלל האורך אני איתך. רק תרחם על אלה שצריכים לקרוא את הויכוח הסיזיפי הזה.
עוד פעם מוזס, תפסת אסיר ? תשמור עליו בבית כלא. שחררת אותו ? תן לו ללכת.
אתה רוצה לתלות אותו עד טיפת נישמתו האחרונה ? תשנה את החוק, או תפעיל את החוק, או תעשה משהו בנידון, כמו לכתוב מאמרים רציינים שדורשים שינוי של החוק והנוהג.
אבל לכתוב שאתה רוצה וגם חושב שזה בסדר לירות במחבלים שהם כבר לא מחבלים אלא אסירים שאתה משחרר בגב או בפנים אתה עושה משהו נורא מאד מוסרית, שלמזלי גם לא חוקי.
מוזס שים לב, מחבל שנמצא בתוך כלא נמצא באחריותך המלאה. אתה צריך לדאוג לו לאכול, למים, למקום לישון, לבגדים נקיים, ולחיים. אתה אמור לא לרצוח אותו בדם קר כמו שהוא רצח מישהו אחר לכן הוא שם.
אתה מתחיל להבין ?
אתה רוצח (חס וחלילה כן ?) בדיוק כמוהם אם אתה מעונין לירות בהם כאשר הם תחת השגחתך ומעמדם הוא של אסירים/שבויים וכל הדומים האלה.

עוד פעם מוזס, ולא כדאי לך להמשיך לדעתי מאחר ואתה די מתבזה ודי מחלל את שם מדינת ישראל עליה אתה מוכן להגן בחרוף נפש עד מוות.
אתה רוצה לרצוח אסירים בנוסף לגזר דינם. כי אין מילה אחרת.
מה ההבדל בין המחבל שאתה רוצח לבינך ? שניכם פועלים בניגוד לחוקי מוסר ולא משנה של איזו ארץ מסתבר.
אז גם אתה מחבל מסתבר.
לך תתיעץ לפני שאתה עומד על הדברים שלך בכזו גאווה.
זה שבפורום הזה אני בסוג של מיעוט ואפילו מיעוט נרדף בטח מחזק אותך.
אתה קורא לישראל היפה אחמדי, אחרים שולחים אותי ללקק רגליים של ערבים בעזה עירי, ועדיין. הטועים הם הרב ולא המיעוט. ככה זה בדרך כלל.
בלי להשוות אף אחד לאף אחד, בהרבה מאד מקרים היה רב תומך וקולו של המיעוט הצודק לא נשמע.
לרצוח אסירים זו עבירה חמורה אפילו יותר מלרצוח בשביל סיבה אידיאולוגית.
הם רצו לשחרר את האדמות הכבושות ופעלו לפי עקרון מנחה כלשהו ולפי אמונה כלשהי.
אתה סתם סדיסט שרוצה לרצוח אסירים.

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 05-10-2009 בשעה 17:58.
ישן 05-10-2009, 20:10
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון] לרצוח אסירים..."

כל עוד הם נמצאים תחת חסותך, הם אסירים והם לא מחבלים יותר.
לגבי הפוטנציאל העתידי שלהם....תבדוק בסטטיסטיקה כמה אסירים לשעבר חוזרים לפשע.
אם אתה ישר עם עצמך אתה אמור (אחרי בדיקת הסטטיסטיקה כמובן) לפתוח אשכול שנושאו, ירי ממסוקים על רוצחים ללא הבדל דת גזע ומין, קטיעת ידייים לגנבים, הוצאת עיניים לרמאים וכריתת לשון לסוחטים.

אין בי שום סימפטיה לרוצחים.
אני נגד פיגועים, ונגד רצח של חפים מפשע וחסרי ישע (אתה לא).
כל נסיון להציג אותי כתומך טרור ובעל סימפטיה למחבלים (כקונטרה למשאלה שלך לירות בהם כפותים) הוא ילדותי, לא בוגר, לא חכם וגם לא מוצלח. יש פה כותבים הרבה יותר מתונים ממני שלא מחזיקים בדעות שלך ונחשבים שמאלנים וגם הם לא מסכימים איתך ועם הירי ממסוקים. גם הם תומכי טרור ובעלי סימפטיה למחבלים ? או שפתאום אתה מוצא שהנימוק הזה בעצם ריק מתוכן ??? הא מוזס ?
אמרתי לך כבר, תמשיך עד לשלב המילה בשורה ולא יעזור לך. אתה פשוט לא צודק.
זה ש ORI נגדי זה לא אומר שהוא בעדך.
זה שאני במיעוט זה לא אומר שאני לא צודק.
זה שאתה מבסוט מהיציאה שלך מזכיר לי ילד קטן שמבסוט מהיציאות שלו (אלה שהוא עושה ללא החיתול ). אמנם העירו לי שאסור לי לקרוא לך ילד, אבל להשוות לילד זה בטח מותר. עד שגם את זה יקחו ונמצא משהו אחר.
יש לך כח להמשיך ?
אתה עדיין רוצה לירות על מחבלים כפותים מאחור ?

john reese

ישן 05-10-2009, 20:36
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כל עוד הם נמצאים תחת חסותך,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
כל עוד הם נמצאים תחת חסותך, הם אסירים והם לא מחבלים יותר.
לגבי הפוטנציאל העתידי שלהם....תבדוק בסטטיסטיקה כמה אסירים לשעבר חוזרים לפשע.
אם אתה ישר עם עצמך אתה אמור (אחרי בדיקת הסטטיסטיקה כמובן) לפתוח אשכול שנושאו, ירי ממסוקים על רוצחים ללא הבדל דת גזע ומין, קטיעת ידייים לגנבים, הוצאת עיניים לרמאים וכריתת לשון לסוחטים.

מחבלים תמיד יהיו מחבלים, אל תתבלבל עם אסירים פלילים.
אני לא כל כך סומך על הסטטיסטיקות של החמס ולא של מינה צמח.
אהיה ישר ואומר שאני מבדיל בין עם לעם ובין מחבלים לפלילים, ותומך נלהב בירי ממסוק לעבר מחבלים ללא הבדל צבע מין וכלכלה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
זה שאני במיעוט זה לא אומר שאני לא צודק.

אתה צודק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אתה עדיין רוצה לירות על מחבלים כפותים מאחור ?

ראה התיחסות כאן:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי moozes
מי אמר שצריך לירות בהם בגב ?
המסוק ימוקם לצד האוטובוסים וידי המחבלים יהיו משוחררות שיוכלו להתפלל לאלה שלהם ולבקש שהבתולות לא יראו כבבונים.
ישן 05-10-2009, 20:41
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]כל עוד הם נמצאים..."

לא חבל לבזבז תחמושת של מסוקים ? זה יקר. אפשר סתם לירות להם בגב.
לא חבל לבזבז תחמושת של רובים ? זה יקר, אפשר סתם לתת להם אוכל מורעל.
לא חבל לבזבז על הרעלת אוכל ? זה יקר, אפשר סתם לתת להם אוכל מקולקל.
לא חבל לבזבז עליהם אוכל בכלל ? זה יקר, אפשר סתם להרעיב אותם למוות.
לא חבל לבזב עליהם זמן ? אפשר ישר לתת להם כדור בראש ולסגור עניין.
לא ?

לפני שאתה מתייחס, ואשמח לשמוע את תגובתך.
שים לב, אני מדבר על מחבלים שנמצאים בבתי הכלא בישראל. והם כרגע אסירים שלנו.
כלומר, מחבלים שנעצרו, עברו דרך בית משפט, קיבלו עונש, וכרגע מרצים אותו בבית כלא ישראלי.

john reese

ישן 05-10-2009, 21:06
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא חבל לבזבז תחמושת של מסוקים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
לא חבל לבזבז תחמושת של מסוקים ? זה יקר. אפשר סתם לירות להם בגב.
לא חבל לבזבז תחמושת של רובים ? זה יקר, אפשר סתם לתת להם אוכל מורעל.
לא חבל לבזבז על הרעלת אוכל ? זה יקר, אפשר סתם לתת להם אוכל מקולקל.
לא חבל לבזבז עליהם אוכל בכלל ? זה יקר, אפשר סתם להרעיב אותם למוות.
לא חבל לבזב עליהם זמן ? אפשר ישר לתת להם כדור בראש ולסגור עניין.
לא ?

לפני שאתה מתייחס, ואשמח לשמוע את תגובתך.
שים לב, אני מדבר על מחבלים שנמצאים בבתי הכלא בישראל. והם כרגע אסירים שלנו.
כלומר, מחבלים שנעצרו, עברו דרך בית משפט, קיבלו עונש, וכרגע מרצים אותו בבית כלא ישראלי.

שים לב שאותם מחבלים שוחררו לידי אבומזן ומכאן אינם תחת השגחתנו אלא מחבלים פוטנציאלים וכל הדרכים שמנית אפשריות כטיפול מונע למרות שהמועדפת עלי היא אפשרות המסוק.
ישן 05-10-2009, 21:13
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]לא חבל לבזבז..."

אתה משוחרר מוזס.
אין לי רצון יותר להציג לך היכן אתה טועה מאחר ולא רק שאינך מעונין (וגם מסוגל) ללמוד, אתה בכלל לא מגיע לשיעורים.
ירי במחבלים משוחררים לאחר שהם אינם יותר בהשגחתנו, ותהליך השחרור הסתיים זה כבר סיפור אחר והם אינם משולים לאסירים. אתה מתכוון אחרי שהם חצו את הקווים והם לא בשטח ישראל. אלא אם אתה מתכוון לירות עליהם כאשר הם במחסום וחלילה לפגוע בישראלים ?
ההתפתלות שלך מצד אחד מראה שאתה מנסה לצאת מהמבוי סתום הזה ומצד שני שאתה מחפש איפה כן להציג את ערוותך ברבים.
לא נגיע למילה בשורה הפעם, אבל האם אתה יכול להסכים איתי שירי באסירים כפותים זה לא משהו שתרצה להגיד לבנך לעשות ?

john reese

ישן 05-10-2009, 17:56
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי reason שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]תסלח לי אבל אתה..."

יש מצב שאתה צודק, ואכן אעלה ואתנצל בפני האדון מוזס, מה ששנוא עליך אל תעשה לאף אחד אם אתה יכול.
ילדותי היתה הכוונה וזה לא פס אישי אלא עובדה.

לגבי ההוא מההודעה שמתחתיך , הוא רושם שצריך להתעלם אבל משתרך עם הריר והטינופת שלו אחרי ההודעות שלי. למה לו למשל לא הערת כאשר הוא שפך טינופת במקרה לכיוון שלי ?
אם כבר אתה מעיר אז לכולם, אלא אם זה משרת אינטרס כלשהו

הנה סודר וכתבתי לו שהוא בעל מחשבות ילדותיות אבל איננו ילד.

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 05-10-2009 בשעה 17:59.
ישן 05-10-2009, 18:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שכחתי שלא רק שאתה מגדף, אלא שגם האמת אינה נר לרגליך, ומעולם לא הייתה...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כנראה שאין ברירה והויכוח..."

אני לא אתייחס לקביעה ההזוייה שלך שקריאה להרוג מחבלים כלואים (זה שתקרא להם "אסירים" או "כפותים", כדי להקל על מצפונך הלא-נקי בקשר אליהם, זו בעייה שלך ולא שלי - הם מחבלים, כפיש יעידו משפחות הקרבנות שלהם, שכמובן מה קרה לקרוביהם באוטובסים אחרים, לא ממש מעניין אותך...),
שקולה להשוואה לנאצים (שבוצעה ע"י הגולש היחיד בפרש שזה מותר לו - וכאמור הוא לא ימני בדיוק...),
אלא לסילוף המכוער כאילו הייתי בעד שימוש בשמות גנאי לערבים. אתה יודע שזה לא נכון, וכרגיל אתה
משקר.
קשה לבוא אליך בטענות שכן עבורך זה נורמלי שתקרא לסתום פיות של מי שמתנהגים בדיוק כמוך
(מגדפים ומתנגדים לחופש ביטוי), ותבוא בטענות למי שמתנהגים הפוך מאיך שאתה היית מתנהג
(ומאפשרים דיון פתוח גם למי שאינם מסכימים עם דיעותיו).

העובדה שאין לך טעונים רלוונטיים, מלבד גידופים של כותבים שמתבטאים באופן לשלך (וגם של כאלה
שמתבטאים בסגנון נקי משלך לאין שיעור), היא מציאות חיים רגילה אצלנו - וכולנו למדנו לחיות איתה,
כמו-גם עם הקטע שלך אחת לכמה חודשים לבוא בטענות להנהלת האתר על שאינה מתנהגת בבולשביזם
המחשבתי שלדעתך יש לנהוג בו כלפי מי שאינו דוגל בעקרונות השלומיזם לדורותיו.
אני מבטיח לך שבאתר הפרטי שלך, תוכל לנהוג בצורה טוטליטארית ככל שתחפוץ. כאן ישנו חופש
ביטוי גם למי שלא שותף לעמדותיך הנאורות בנוגע לצורך בשחרור מפוצצי אוטובוסים למיניהם...
ישן 05-10-2009, 19:53
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שכחתי שלא רק שאתה מגדף, אלא שגם האמת אינה נר לרגליך, ומעולם לא הייתה..."

זה הראשון: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%ED#post2111814

זה השני:http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%ED#post3038029

וזה חיפוש קליל ללא מאמץ, 55 אשכולות עם המילה ערבושים.
אני לא מחשיב את אלה שמחקו את המילה לאחר שהעירו להם.
והיום תנסה לכתוב כותרת עם המילה ערבושים(ולא ציטוט של אדיוט אחר) ותקבל הערה מהמנהלים.
בתור ADMIN שמעיר לכולם, אי הערה שלך לתופעה מכוערת היא הסכמה איתה.
בא נראה אותך מסובב את המציאות סביב המשפט הזה ומוכיח לי שאני משווה ערבושים לנאצים.

זה לגבי ערבושים ואי הדיוק שלך.

אי הדיוק השני, שטוען שאני קורא לסתימת פיות. אני יכול לשלוח אותך לתגובה לברווז או לתגובות שהגבתי לך, אבל מעבר לעובדה שאני מצהיר כל פעם שאני נדרש שאינני בעד סתימת פיות, אלא בסך הכל בעד שטיפת פיות, אתה ממשיך בשלך.
ADMIN מהולל שכמותך, עם יכולת כתיבה ממש לא רעה (פעם הייתי יותר נדיב אבל לא מגיע לך) בוחר כל פעם מחדש להמציא במקום להתמודד. זה מתאים לילדים. אבל גם על זה העירו לי. אז ילדותי. וגם די קרציה (גם על זה העירו לי פעם, ואני זה שמוחה על חופש הביטוי הא ???) שחוזרת על עצמה ולא מחדשת.

עכשיו לגבי ההשוואה.
איפה אתה מוצא השוואה ?
כל דבר שלא מסתדר באג'נדה שלך אתה מסלף ?
מתברר שכמעט 100% מהכותבים שדעתם מנוגדת לשלך מואשמים על ידך בכל מיני האשמות טכניות של סילוף, סתימת פיות, פטורים מיוחדים ושאר ירקות.
האם המלך הוא עירום ?
האמת, אני מבקש שתתלבש ומייד, מאופי ותוכן הודעותיך, אינני רוצה לראות את הדבר הקטן הזה שלך. מוזר איך לבעלים של האתר, שיש לו יכולות כתיבה גבוהות בהרבה מהממוצע הנשק שהוא הכי אוהב זה הנשק הטכני. עבירה טכנית - קללות . עבירה טכנית - שקרים. עבירה טכנית - דתי ומאמין בדת השלומיזם.

אתה ערום כביום הוולדך רק אין לך מושג שאתה ככה. כל פעם שאתה נתקל ביריב בעייתי אתה שולף כל מיני קלפים מהשרוול.
ואני לא מדבר על עצמי, אני לא שקול לך, אני הרבה מעליך. אני מדבר על CRE666 למשל.
ישראל היפה למשל ועוד.

אם אתה מרוצה שנוסטור, אלביס, מוזס ושאר הירקות הם המעריצים שלך אפנה אותך למימרה המפורסמת שטוענת אמור לי מי הם מעריציך ואומר לך מהי החברה שאתה מצוי בה.

מה עוד ORI ? עברנו על הכל או שנשארו עוד כמה פירוים שיש צורך לטאטא ?

אה, העיקר.
אני לא טענתי שירי באסירים כפותים שקול להשוואה לנאצים. תמצא איפה עשיתי את זה ואצטרך לתת הסברים או להתנצל. פעם אחת תעשה את זה ותביא ציטוט ולא רק תאשים ותאשים ותאשים.
אני בסך הכל טענתי שבפורום ששייך לך מותר לפנטז על ירי באסירים כפותים, אבל אסור להשוות לנאצים.
תוכיח אחרת בבקשה או תתנצל או תפסיק להפיץ שקרים

john reese

ישן 05-10-2009, 20:58
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

וואו, אתה סלפן על - אתה טענתי שאני ב-ע-ד המילה הזו, ומה שהבאת זה תגובות שלי אליך...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "זה הראשון:..."

ובה אתה מוחה על המילה הזו (אבל לא ממלים כמו יהודון...).
הפרשנות ההזוייה של "אי הערה=הסכמה" מקבילה לטענה שלי שהגדרה שלך את המחבלים כ"כפותים"
שקולה לתמיכה של ב-כ-ל מה שעשו המחבלים הללו. אני מניח שאפילו אתה תצליח להבין שזה לא עובד
ככה. אם אני מסכים לביטוי מסויים - אני משתמש בביטוי זה. מעולם לא השתמשתי בביטוי הזה, בדיוק
כשם שמעולם לא גידפתי פה, בניגוד אליך, שהתכונה היחידה שבולטת אצלך יותר מאמינות נמוכה, היא
הג'ורה המקלדתית שזורת הפנינים שלך - ומה שיפה אצלך זה היכולת לשלב שתי תכונות אלה, כאשר
אתה (דייר בית זכוכית שלא חדל מיידוי אבנים) טוען שאתה בעד "שטיפת פיות ולא סתימת פיות"...

אני מבין שקשה לך להיות ישר, אבל רבאק, תעשה מאמץ לא לשקר בצורה כ"כ בוטה. בסופו של דבר,
אדם כמוך, המצוי כ"כ הרבה מעליי (ואני תמה במה, מלבד שקרים וסגנון ביבים - שכרגע אתה הוא
המוביל בשימוש בו בפרש, הישג מכובד - במיוחד למי שמתיימר לשטוף פיות...).

מכיוון שעם כל הצניעות, אני ממש לא זקוק למחמאות ממך על רמת הכתיבה, אני אשרוד את הטרגדיה
שלא מגיע לי לקבל ממך ציון בנושא זה, ואסתפק בכך שאציע ך לבחון שוב כיצד הזדעזעת (עלק)
מקריאה לירות במחבלים כלואים, וזעמת על כך שכאשר הקורא הושווה לנאצי, הושמעה ביקורת רק
נגד המשווה.
תראה, אני לא מצפה ממך ליושר - מעולם לא הוכחת יכולת מינימלית לזה, אבל אני מודיע לך שאת
הקמפיינים שלך לסתימת פיות באמצעות קללות, אתה תפסיק - מרצון או בלי רצון. אם תקלל כל גולש
מלבדי (הנה קיבלת הטבה ייחודית...), אתה תחסם ליומיים. תקלל שוב? תחסם לשבוע. שיהיה לך
ברור, ההגדרות לקללות, הן כל שימוש שלך בשמות תואר כדי להגדיר את מי שאינך מסכים עימו
(למשל, "יצור"), וממש לא מעניין אותי מה הוא אמר לך קודם. אתה תלמד להתלונן בפני ההנהל
בפרטי, כמו גולש נורמלי, ולא תסגור חשבונות בשם אנ'לא יודע מי.
מעתה א-נ-י אתחיל לשטוף פיות, והפה הראשון שיישטף, אם יהיה צורך, הוא הפה המלוכלך ביותר.
ישן 05-10-2009, 21:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין גבול לסילופיך - טענתי שאינך מסתייג ממלים כמו יהודון, ולא שהשתמשת בהן...
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אם הפה המלוכלך ביותר יישטף..."

אתה מוטרד מאוד מקריאות נגד ערבים, צכ'ים, אוזבקים, טג'יקים, צ'צ'נים, פרואנים, סלוודורים ושאר
אומות העולם - אבל השמצות נגד יהודים לעולם לא תגרומנה לך לשחרר את חרצובות המקלדת שלך
בשטף הקללות האופייני (מובן שמעתה א-ס-ו-ר לך לשחרר את המקלדת שלך, שכן אתה תיסחם), אבל
אני עסקתי בעבר, והחיפוש שלך, היה סילוף, בדיוק כמו שאר הטקסט שלך.

בכל מקרה, ניסיון נואש להתחמק מעוד מצג של חוסר אמינות. אגב, זה נורא מיותר מצידך לנסות להתחמק
מהמציאות, כיוון שהבעייה הזו אצלך מוכרת מזה שנים כאן, ותצטרך לחיות עם העובדה שמודעים לה פה.
איש לא ימנע ממך להמשיך לשקר כאן (מובן שיתקנו את סילופיך, בכדי למנוע הטעייות מאחרים, אבל
שקרים לבדם אינם עילה לחסימה), אבל גידופיך הסתיימו היום באופן רשמי. מעתה תצטרך להתנזר
מ"יצורים" "מסריחים" ושאר ביטויים וולגריים, ותיאלץ להתמודד עניינית מתוקף הרצון המשותף של שנינו
בשטיפת פיות כללית. אתה רואה? חודשים אתה מנסה לעודד סתימת פיות בפרש, ולא משתפים איתך
פעולה, וסופסוף נושאות פעולותיך פרי. מעתה, כשתתקל במה שנראה לך כמקלדת לא נקייה, אתה תנהג
כגולש אחראי, תפנה למנהל/ת - ותקבל את מה שהוא/היא י/תחליט לגבי המקרה. במידה ותפעל עצמאית,
ותשחרר חרצובות מקלדתך, תוך שימוש בקללות, יינקטו סנקציות באופן מיידי. אתה ואני נשטוף כאן את
הפיות, ומתוקף היותנו אנשי מעשה הנענים לכל אתגר - נתחיל מהפה המלוכלך ביותר. בהצלחה
לשנינו...
ישן 05-10-2009, 21:34
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין גבול לסילופיך - טענתי שאינך מסתייג ממלים כמו יהודון, ולא שהשתמשת בהן..."

רב אלה שאומרים יהודון הם אנשים שאני מתנגד מכל וכל לדברים שלהם ובאמרם יהודון הם עושים הפוך על הפוך ולא שמים לב שלמעשה ההגדרה הנכונה של יהודון זה הם.
אז למה להפריע להם ?
מכיוון שרשמת שמהיום אתה ואני נשטוף פיות ביחד, אני אתחיל להעיר גם לכותבים שאני מסכים עם דבריהם על השימוש הפוגעני במילה יהודון.
(למרות שידוע שלכושים מותר לקרוא אחד לשני כושים, אבל לך ולי אסור.......)

אני אשמח אם מהיום אסור יהיה לקלל, חבל שקודם היה מותר.

אני מקווה שאתה לא מפעיל עלי חוקים מיוחדים ותנהג באותו אופן וחומרה כלפי כל מקלל.
אני אעשה את מירב מאמצי ואנסה אפילו לא להשתמש בפסלון החסינות שמרשה לי לקלל רק אותך.

john reese

ישן 05-10-2009, 22:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מעט הבהרות:
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "רב אלה שאומרים יהודון הם..."

אתה לא באמת מאוכזב מכך שרק כעת נאכף נושא הקללות - שכן לו נאכף קודם, היית נחסם מזמן. אתה
נהנית יותר מכל אחד אחר כאן מעניין זה.
אתה ל-א תעיר לאיש על שום עניין, אלא תפנה את תשומת ליבם של המנהלים לביטויים שאתה רואה
כפוגעניים.
איש לא מפעיל עליך חוקים מיוחדים. לו הופעלו עליך חוקים מיוחדים, מהסוג שאתה היית מפעיל על כל מי
שחושב אחרת ממך, היית חסום מזה עידן ועידנים. אני בסה"כ הולך לאכוף לגביך את אותם סטנדרטים
שאתה טוען שלא נאכפים כאן כראוי. אם גולשים אחרים ירגישו צורך לשמש כשוטפי פיות של הפורום אגב
גידופים בלתי פוסקים - אני מבטיחך שהם יזכו לאותה גישה בדיוק, ללא קשר למיהם ומהם.

אגב, ראיתי שהגבת לשרוקי תוך שימוש חוזר בביטויי גנאי על חברים אחרים בפורום זה שבעיניך הם גזענים
ה"מציפים את הפורום ברע וגועל נפש". מכיוון שלא הוגדרת כאן כאן כקומיסר הרשמי לענייני טוב-טעם,
אתה מעתה תימנע מהשמצות בסגנון זה. אמנם עשית זאת אחרי שכבר הוזהרת, ובמשפט זה בעצם
גידפת את כ-ל מי שבעצם לא הצטרף לג'האד הקדוש שלך נגד מי שלא חושב כמוך ("מי שמתקשר
עימם בעצם נותן להם לגיטימציה..."), אני נותן לך את ההודעה הזו כהנחה.
ההודעה הבאה שיהיו בתוכה הכללות על חברי פורום אחרים, שיוגדרו בעיניך כשליחי ושגרירי הרוע
והגועל, רק בגלל שאינם מחרימים את מי שאתה רקורא להחרים ואינם מגדפים את מי שאתה מגדף,
תעלה לך בהשעייה ל24 שעות. אתה תלמד לכבד את זכותם של אנשים לא להסכים איתך, גם בלי
להגדירם כיצורים וכשליחי השטן.
אם לא תלמד - אני אסייע לך בכך. כפי שאמרתי, אני אעזור לך בשטיפת הפיות. גם אם זה יהיה תהליך
ארוך ומייגע - אתה תלמד לכבד את חוקי האתר הזה ולכבד גולשים אחרים, גם אם אינם מסכימים
לדיעותיך.
אותי, כאמור, אתה רשאי לגדף - אבל רק אותי, ורק בתגובה ישירה אליי.
ישן 05-10-2009, 22:51
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL - ציפיתי שתכתוב משהו בסגנון "משטרת המחשבות", ולא אכזבת...
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "איכס"

בכל מקרה, עד כמה שזה נוגע להסתבכויות שלך עם הבנת הכללים החדשים - עצתי לך היא להניח שאם
יש ספק, אז אין ספק - לא כותבים. חבל שתטעה בהבנת החוקים המאוד פשוטים שכתבתי לך (לא לגדף)
ותיחסם...
אותי, כאמור מותר לך לגדף, וגם את הודעותיי. גולשים אחרים אסור לך לגדף, לא ברמז, לא בהשאלה
ולא במשל.
מעתה מותר לך לכתוב את תובנותיך המעמיקות על איברי מין חשופים, הפרשות גוף וכל שאר הדוגמאות
מעולם האסוסיאציות העשיר שלך - רק כלפיי ובתגובה ישירה להודעות שלי.

לא תהיה יותר בריונות כאן. מעתה אתה תתנהג באופן מכובד - כמו שהיית רוצה ששאר הגולשים ינהגו.
אם הם יחרגו מהתנהגות זו - תתלונן להנהלה. נגמרו ימי הפרטיזניות שלך.

נכון ששטיפת פיות זה כיף?
ישן 06-10-2009, 07:42
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן, נגמרו הימים של לעשות מה שרוצים - ואז לקטר על הרודנות הנפשעת..."

כתבתי ומחקתי, אין באמת טעם לדברים שלי.

החברה הישראלית היא חברה גסה. זאת לא דעה שלי, זו עובדה מוצקה.
עם שעבר שואה שמקורה בגזענות מחרידה נוקט באותה גזענות כלפי החלשים והמיעוטים.
זה דוחה אבל זה מה יש, כלפי חוץ אנחנו עם דוחה וזה מתבטא מדי יום בארץ ובעולם.
אנשי עסקים ישראלים צוברים שם רע בעולם מאותן סיבות. חוסר אמינות, גסות וכיו"ב
אני מבקש שלא תיתן לי שום פטור מאחר ואני לא החריג, אני יודע לשלוט טוב מאד בדברים שלי
לעומת כותבים ילדותיים אחרים.
להגיד שהשפה שלי מלוכלכת והפה שלי מלוכך זו בדיחה די עלובה.
אבל כאשר מקור הבדיחה הוא אתה, מה אני משקיע בכלל מאמץ בלהסביר לך דברים.
לקרוא לתגובות שלי סתימת פיות זה בערך כמו השלומיזם שלך.
במקום להכנס ולדון בדברים, אתה סוגר את הדיון עם אמירות טיפשיות שכאלה.
לפעמים באמת גועל נפש לקרוא פה. אנשים מבוגרים רוצים לירות כדורים חיים בילדים ולירות באסירים כפותים וכאשר מישהו צועק: הלו מה קורה פה ? הוא בסוף הלא בסדר והסותם פיות.
לא מעט כותבים טובים בורחים מכאן, אני לא איזה עוף מוזר, אני הנורמלי ואתם הגזענים והמגעילים שמייצגים את החברה הישראלית הגזענית והמגעילה.

john reese

ישן 06-10-2009, 17:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הפגנת לארג'יות נוספת מצידי: למרות שכתבת "אתם הגזענים והמגעילים", לא תיחסם הפעם
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כתבתי ומחקתי, אין באמת טעם..."

פעם הבאה שתגדף אחרים מלבדי, התגובה היחידה שתקבל היא הסבר מדוע נחסמת.
אין לי ספק שהצלחת לשכנע עצמך שהגידופים ההיסטריים שלך,השנאה התהומית שלך כלפי כל מי
שלא חושב כמוך (ללא הבדל דת- גזע ומין - שכן אתה נאור ומתעב את כל הכופרים במידה שווה....), הם
נורמליים - ומי שמעז ללהתנהג אחרת, הוא גזען ומגעיל - אבל אני לא אחראי לחינוך שלך. אני אחראי
רק למה שאתה שופך כאן, ומעתה אתה תזכה בדיוק לאותו יחס שאתה מבקש שמי שחושב אחרת ממך,
צריך לזכות לו. סתימת פיות לא תהיה כאן, אלא רק שטיפת פיות - יותר אין אזהרות, שכן למדנו שאתה
מנצל את הלארג'יות יתר על המידה.
אגב, אני מכבד את בקשתך ליחס שווה - ומעתה אינך רשאי לגדף גם אותי (אלא אם כן אתה רוצה לחזור
בך, מתוך הנחה שאינך מסוגל להתאפק...), מה שאומר שהגדרתי כ"גזען מגעיל" בעתיד, תהיה שקולה
להגדרתו של כל גולש אחר באופן זה, והתוצאה תהיה זהה. מעתה אתה תצטרך ללמוד לשקול מלים
שלך, במקום לשמש כצנזור-מטעם-עצמו של אחרים...
ישן 06-10-2009, 18:44
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הפגנת לארג'יות נוספת מצידי: למרות שכתבת "אתם הגזענים והמגעילים", לא תיחסם הפעם"

מה שיפה זו האינטגריטי שלך - יושרה בשבילך.
אתה ראשון המתייחסים לגופו של כותב.
אתה ראשון המסלפים
אתה ראשון המציקים.
אבל כמובן שלך מותר הכל.
מעבר לזה, אתה מגן על כותבים שבכל מקום בו הם הולכים הם משאירים לכלוך, נחסמים בפורומים רציניים אחרים, מסתכסכים עם כותבים ומנהלים אחרים, אבל כאן בפורום סקופים, שהרמה פה היא הכי גבוהה בפרש ואולי אפילו הכי גבוהה בארץ (יש מצב שזה הפורום הכי מכובד בעולם) אתה מגן בגופך על אותם כותבים, שגם בפורום הזה הם מצליחים להסתכסך כל הזמן ולקבל הערות ממנהלים, כותבים בכירים ואף לגרש כותבים בכירים ומכובדים, אפילו יותר ממני.
מה אתה אומר על התופעה הזו ?

אולי אתה מוכר את נשמתך לליצן רק בגלל שאתה ממש, אבל ממש לא אוהב את נוכחותי ?
אני חושב שזה המצב, ומי שמוכר את נשמתו לליצן מה אומרים עליו ?

john reese

ישן 06-10-2009, 20:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

משעשע, אתה בא ללמד אותי עברית - ולא סתם עברית, אלא מושג שכל מהותו זרה לך...
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מה שיפה זו האינטגריטי שלך -..."

אני יודע ששכנעת עצמך שאתה נורא חשוב ושאתה גיבור שלוחם בעוז ובאומץ על זכותו להגיד את דבריו,
אבל האמת היא שלו רציתי שלא תהיה כאן - אתה כבר מזמן לא היית כאן. האמת היא, ואם היית אדם
ישר, היית מודע לה - שאתה זכית כאן לחופש ביטוי מופרך, בהתחשב בכך שלא הפסקת לייבב על אפלייה
וקיפוח ולא הפסקת לתבוע את מניעת חופש הביטוי מאחרים שחושבים אחרת ממך (ושלכן יש לקלל אותם
בלי הפסק).

בכל מקרה, אני מאוד מקווה שהגידוף "ליצן" לא מכוון לגולש אחר...
מעתה, כל תלונותיך על ניהול פורומים בפרש, יופנה אלינו רק דרך טופס "צור קשר". אתה גולש רגיל
והגיע הזמן שתתחיל לכבד את חוקי האתר הזה, שאתה לא מפסיק להשמיץ...
ישן 04-10-2009, 21:56

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ממש לא קשה לי להבין, אני מבין..."

אני רוצה להבהיר דבר אחד, בפורום הזה אין סתימת פיות, אתה לא צריך לקבל אישור לעשות שום דבר ואף אחד לא מנסה לכופף לך את היד. בתור אחד שמביע את דעתו (שיש לא מעט גולשים בפורום שיקראו לה קיצונית) בפורום באופן תדיר אתה צריך כבר לדעת את זה. בכל מקרה את כל מה שכתבתי לך בהודעה הקודמת כתבתי כגולש שמביע את דעתו ולא כמנהל. אחרי שהבהרתי את הנקודה הזו אני אשמח אם תוכל להסביר לי למה מי שקורא לזוהר בהלול ערבי, או לאובמה מוסלמי, הוא גזען לדעתך. אני מקבל את הרושם שאתה משתמש בביטוי הזה בלי קשר ממשי לפירוש האמיתי שלו.

ישן 04-10-2009, 22:12
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני רוצה להבהיר דבר אחד,..."

טוב אז לא סתימת פיות, אבל לנפנף בחוקי הפורום שמאשרים דברים שאני עומד כנגדם זה סוג של הצגת הדברים שלי כבקשה לסתימת פיות אבל אתה מראה לי שאני טועה והדברים לגיטימים ומאושרים. מייד אחריך בא ORI עם הויכוח הכרוני שלו על סתימת פיות אז תבין את המקור.
בכל מקרה מסתבר שההגדרה הדי מדויקת נמצאת פה http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92...%A0%D7%95%D7%AA
מסתבר שהבחנה מספקת את ההגדרה של גזענות אז אולי אינני מנפנף בלי לדעת במה ?
אני מסכים שיכולה להיות בעיית רגישות יתר לפעמים, אבל לדאבונך הרב גם אם אני רגיש מדי זו עדיין גזענות.
במחשבה שנייה, הבחנה זו דרישה גבוהה מסתבר. לא כולם מצליחים להבין מה עושים עם המילה הזאת.

john reese

ישן 04-10-2009, 22:35
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "קראתי את ההגדרה הזו לפני..."

distinction
אם אני לא טועה זו ההגדרה המתאימה למילה הבחנה.
יש פה חכמים ממני בפורום בתחום השפה עברית והשימושים בה.
להגיד המנהל השמן זו עובדה. הוא אכן שמן. אבל אל תיתמם, אנחנו לא נמצאים בתוך מילון אנחנו כותבים באופן פומבי וצריכים לדעת להתנהל בחברה על פי נורמות נדרשות, ולצערי לא תמיד מקובלות פה אצלנו בבינוניות. כאן עיקר הבעיה כי אני מנסה להרים את הנורמות לרמה שראוייה בעיני וזה מפריע לאלה שמתאים להם להשאר ברמה הנמוכה יותר של הנורמות תוך נימוקים שונים שחלקם ילדותיים וחלקם באמת רעים ומגיעים ממקומות של שנאה והתעמרות בחלש מסכן שחור וכו'.
בטוח יש דוגמאות יותר רלבנטיות מהשמן, כי אני מדבר על דברים כבדים יותר. ג'ירפה זה סתם עלבון, ושוב, יש כותבים שלא ממש מצליחים לשים את הגבול בין מה מותר להגיד לחבר בבית ומה מותר לכתוב לעיני כולם. גם לעשות על האש באי תנועה זה לגיטימי ללא מעט אנשים.
זוהיר בהלול הוא אכן ערבי, ואני יהודי, וגם אתה, אבל לקרוא לו הערבי מאיר את המוצא שלו לפני יתר הדברים המוצגים בכתבה וזו גזענות. אפשר להתוכח האם דעתך או דעתי הן הנכונות. אני לא מסכים. זוהיר בהלול הוא שדרן ספורט מקצועי עם עברית רהוטת יתר כבר לא מעט שנים. זה שהוא ערבי לא רלבנטי בהקשר של הויכוח עם אבי נמני. אלא אם מישהו טוען שאבי נמני שונא ערבים ואז בגלל זה, אבל אני לא חושב.......
הנשיא בארק אובמה איננו מוסלמי וגם איננו ערבי.
זה לא רק לא נכון, אלא זו גזענות לשמה לציין שהנשיא המוסלמי חוסיין וכו'
אבל זה מגיע מאותם מקומות רעים שחושבים שזה נכון וראוי לפרסם שהזמרת רונה קינן לסבית בצורה די פרובקטיבית.
על האש באי תנועה זוכר ? אז יש כאלה שחושבים שהם לא כאלה למרות שבעצם הם בדיוק כאלה אם לא גרועים יותר

john reese

ישן 05-10-2009, 07:28
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "[QUOTE=looklook]ואין לו מה..."

מתי היה מקרה הרצח האחרון בשכונה ד' בבאר שבע של ערבי ?

זה שאתה והחברים שלך מפנטזים על לינץ' בזוהיר בהלול ואם אפשר גם לצלם בשתי מצלמות זה לא דבר חדש ולא דבר מפתיע.

שכונה ד' בבאר שבע היא הצד האפל במח של אלה שמשתמשים בשכונה הזו כל הזמן.
אתה זה שרוצה לאכול אותו חי אבל אתה נקניק, ולא תגיד שאם הוא ייפול לך לידיים אתה בעצם תהרוג אותו, אז אתה משליך את הרצונות והמשאלות שלך על שכונה קשה בבאר שבע כאילו בשביל להגיד שיש מקום שבו יהרגו את כל הערבים כאשר בעצם זה בראש הגזעני שלך.

john reese

ישן 05-10-2009, 07:37
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "חלילה.."

אם הייתי אדם רשע ומרושע הייתי מאחל לך לשכב עם חיתול מלא חרא ולחכות שהעובד הסיעודי הלא ערבי יבוא להחליף לך, ואם במשמרת מסוימת יהיו יותר ערבים זה אומר יותר זמן לשכב בחרא.
אתה זורק מילים בלי באמת להבין מה המשמעות שלהם.
וזה נכון לשוטר ערבי, רופא ערבי ועוד דוגמאות שבטח תאהב להגיד שאתה מעדיף למות מאשר לקבל עזרה מרופא ערבי, או מעדיף לקבל מכות באמצע הרחוב, או חלילה להיות נאנס על ידי ערבי רק ששוטר ערבי לא יבוא להציל אותך.
כמה רחוק אתה מוכן ללכת עם הצהרות השנאה שלך ?
אתה באמת מוכן למות בייסורים העיקר שרופא ערבי לא ינסה (או חלילה יצליח) להציל את החיים הגזעניים שלך ?

john reese

ישן 05-10-2009, 07:58
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "שוב, תבדיל בין זוהיר לבין סתם ערבי..."

הרי ברור שהצד השני של גזענות זה שיתוף פעולה עם הטרור.
לפחות בראש שלך, הרי גמל אינו רואה את הדבשת שלו (ותאר לך גמלים עם שתי דבשות איזה מסכנים)

ולא, אני לא הייתי קונה חומוס מאיסמעיל הנייה, לא משנה כמה מוצלחת הנוסחה שלו.

ההתמקדות רק ברצון למחוק את זוהיר לא כל כך אמינה בעיני.
אתה דואג להדגיש את עמדותיך הלבביות כנגד ערבים מה קרה אתה נסוג עכשיו ?
לא נעימה המחשבה של חיתול מלא בחרא הא ?
אתה לא רוצה להצהיר על גבי הפורם שאתה מוכן לשכב ולחכות מטונף ליהודי שינקה לך את התחת אז אתה מוכן לצמצם את הגזענות לשמות פרטיים ולמכור ולקנות לערבים ואפילו לאכול אצלהם חומוס (יש לי הרגשה שאם אעשה חיפוש יסודי אמצא הודעות שלך שקוראות לייבוש מקורות הפרנסה של כלל הערבים אבל בינתיים אני מוותר על התענוג)
לא תמיד פשוט להיות גזעני, לפעמים צריך לפרוע את השטר ואז לא נעים וגם מסריח

john reese

ישן 07-10-2009, 20:07

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "distinction אם אני לא טועה זו..."

ציטוט:
וצריכים לדעת להתנהל בחברה על פי נורמות נדרשות

ע"פ נורמות נידרשות או ע"פ הדעות שלך? ואם ע"פ נורמות מי בדיוק הסמיך אותך לקבוע מה הנורמות?

ציטוט:
אבל לקרוא לו הערבי מאיר את המוצא שלו לפני יתר הדברים המוצגים בכתבה וזו גזענות. אפשר להתוכח האם דעתך או דעתי הן הנכונות.

זו לא גזענות. אתה יכול לחזור על השקר שלך כמה פעמים שתירצה, זה עדיין לא יהפוך אותו לאמת. אין גם בשביל מה להתווכח, ההגדרה לגזענות ידועה וברורה והיא לא מתאימה למה שקרה פה. לא הייתה גזענות לא לגבי בהלול ולא לגבי אובמה.

ישן 04-10-2009, 21:41
  elvis1977 elvis1977 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.07
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "מציע לך ללכת ללקק להנייה ראש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נוסטור
מציע לך ללכת ללקק להנייה ראש החמאס בעזה עירך את הרגליים אתה טוב בזה.

הוא לא רק מלקק להם, הוא גם מוכר להם ציוד, אשר עלול לסייע להם להכין מטעני נפץ ( מאזניים אלקטרוניות ), ובגלל הסגר הוא לא יכול להתפרנס. אבל זו רק אחת הסיבות להיותו ממורמר, ייתר הסיבות ניתנות לאיתור ואולי לטיפול רק על ידי מומחים מתחום רפואת הנפש, בהנחה שהוא יפנה אליהם, או שמישהו סוף סוף ידווח עליו לפסיכיאטר המחוזי.וגם לא יזיק שהשב"כ יתחיל לפקח על קשריו עם לקוחותיו בחמאסטן, בין אם הם רק עסקיים תמימים ( לכאורה ), או גם "חברתיים" ואידיאולוגים. הוא קורץ מהחומר ממנו נולדים בוגדים.עיין ערך נחום מנבר.

נערך לאחרונה ע"י elvis1977 בתאריך 04-10-2009 בשעה 21:59.
ישן 05-10-2009, 20:19
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא מסכים. אין סיבה שילמדו..."

סלח לי אבל, מה ????
אנחנו לא מבקרים במדינות ערב אז לא צריך ללמוד ערבית ?
אתה חושב רק על עסקים ותיירות (זה משהו שהיו צריכים להאשים אותי בו, אחד שאוהב כסף של ערבים יותר מדם של יהודים, ככה טוענים החברים הגזענים שלך בפורום הזה)
ערבית היא שפה רשמית בישראל.
אנחנו חיים במציאות די קשה, ולימוד ערבית היה יכול להקל את המציאות, לגרום לנו להבין אותה יותר, לתקשר איתה יותר, לתקשר עם שכנינו, ואולי אפילו קצת קצת להבין אותם(את דבריהם) יותר ובעזרת זה להבין אותם אותם יותר (את תרבותם, כוונותיהם וכו וכו)
הבעיה שאצלנו חינוך ותרבות הם לא באמת משהו שהשלטון רוצה שיהיה בידי כל אזרח מהסיבה הדי פשוטה שהיא אינה מצויה בידי השלטון.
כאשר חברי הכנסת שלך בורים, כאשר שרי הממשלה שלך בורים, כאשר ראשי הממשלה שלך גזענים ושחצנים, אנחנו נראים בדיוק כמו שאנחנו נראים.
תשאל בחור צעיר מה הוא יודע בערבית והוא יגיד לך: ג'יב אל הוויאה.
האם זו תשובה שהיית מצפה מצאצא של עם הספר ?
או אולי מבור ועם הספר.

אין שום סיבה לא ללמוד ערבית ולא להבחן עליה כמקצוע חובה.
אנחנו מוקפים בערבים, חיים בתוכנו ערבים, הערבים שחיים בתוכנו הם אזרחים כמוני וכמוך, אבל אתה חושב שלא צריך ללמוד ערבית כמקצוע חובה וזה למה ?

john reese

ישן 05-10-2009, 21:03
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "סלח לי אבל, מה ???? אנחנו לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
סלח לי אבל, מה ????
סולח, לקראת כיפור שעבר עלינו לטובה.

אתה חושב רק על עסקים ותיירות (זה משהו שהיו צריכים להאשים אותי בו, אחד שאוהב כסף של ערבים יותר מדם של יהודים, ככה טוענים החברים הגזענים שלך בפורום הזה)

אני בהחלט חושב על חיי מסחר ותיירות, אלו סיבות מרכזיות להכרת שפה. יש מיליארדי דוברי סינית בעולם, אבל עד שלא הפכה סין למעצמה כלכלית איזה איש עסקים למד סינית? ולמה אתה קורא לחברים שלי גזענים? האם אתה מכיר אותי או את חבריי?

יש כמדומני כמעט אותו מספר של דוברי רוסית וערבית. למה זה כן והשני לא?

אנחנו חיים במציאות די קשה, ולימוד ערבית היה יכול להקל את המציאות, לגרום לנו להבין אותה יותר, לתקשר איתה יותר, לתקשר עם שכנינו, ואולי אפילו קצת קצת להבין אותם(את דבריהם) יותר ובעזרת זה
להבין אותם אותם יותר (את תרבותם, כוונותיהם וכו וכו).

אני חושב שאת כוונותיהם אנחנו לומדים מצוין דרך העיתון והטלוויזיה.

הבעיה שאצלנו חינוך ותרבות הם לא באמת משהו שהשלטון רוצה שיהיה בידי כל אזרח מהסיבה הדי פשוטה שהיא אינה מצויה בידי השלטון.

אני חושש שאתה מתבלבל עם הכנסיה הקתולית של ימי הביניים.היום הידע חשוף לכולם

כאשר חברי הכנסת שלך בורים, כאשר שרי הממשלה שלך בורים, כאשר ראשי הממשלה שלך גזענים ושחצנים, אנחנו נראים בדיוק כמו שאנחנו נראים.
הכנסת די משקפת את העם. ואפילו לפי מדגם לא מייצג שראיתי- משכילה יותר מהממוצע. ומה אתה רוצה מראשי הממשלה שלנו? חלקם אכן היה שחצן, אבל גזען?

אני לא חושב שכל בחור צעיר היה בקרבי. ולמה שיידע יותר מזה? מדינת ישראל- מדינה יהודית ודמוקרטית. אזרחיה צריכים לדעת עברית. מי שרוצה ללמוד ערבית? תפדאלו. אבל לא על חשבון המדינה ולא על חשבון שיעורי מתמטיקה, אנגלית, מדעים ותנ"ך.

או אולי מבור ועם הספר.

אני הייתי מצפה מאדם לדעת את השפה של עמו. ואם עמו גר במדינה לא לו, שילמד את השפה המקומית. לא יותר מזה. מבחינתי שילמד ערבית, צרפתית, סינית או ספרדית. בזמנו הפנוי.

מניתי למעלה

אנחנו מוקפים בערבים, חיים בתוכנו ערבים, הערבים שחיים בתוכנו הם אזרחים כמוני וכמוך, אבל אתה חושב שלא צריך ללמוד ערבית כמקצוע חובה וזה למה ?

כמו שאמרתי קודם, אנחנו לא בקשרי מסחר ותרבות עם (רוב) הערבים שחיים סביבנו, ואלו שחיים בתוכנו יודעים עברית. אין סיבה מספקת ללמוד ערבית כחובה. אם כבר הייתי מכניס סינית, היות ואנשי העסקים של העתיד יצטרכו אותה כפי הנראה.

ישן 05-10-2009, 22:15
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]סלח לי אבל, מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
סלח לי אבל, מה ????
סולח, לקראת כיפור שעבר עלינו לטובה.

אני בהחלט חושב על חיי מסחר ותיירות, אלו סיבות מרכזיות להכרת שפה. יש מיליארדי דוברי סינית בעולם, אבל עד שלא הפכה סין למעצמה כלכלית איזה איש עסקים למד סינית?
אם במקום סוריה היו קוראים למדינה סין, ושם היו גרים מילארד סינים היית צודק.
לעומת זאת בישראל הערבית היא שפה רשמית (מוטיב חוזר) חיים יחד איתנו ערבים. ההסטוריה וגם התרבות שלנו שזורה בערבית (נו טוב, גם הצבא שזור בערבים, זה בטח מחזק לא ?)
בחייך, יש פה ערים מעורבות, שכונות מעורבות, מאכלים מעורבים אתה באמת חושב שזה פייר להשוות ידיעת ערבית לידיעת סינית ??? בטוח שיש נימוקים יותר משכנעים מהסינית
ולמה אתה קורא לחברים שלי גזענים? האם אתה מכיר אותי או את חבריי?

החברים שלך בפורום אמרתי, לא מכיר אותך או את חברייך במציאות. זה בהמשך לעובדה שיש גולשים שאני חושב שמי שמתקשר איתם למעשה נותן להם לגיטימציה להמשיך להציף את הפורום ברע וגועל נפש.

יש כמדומני כמעט אותו מספר של דוברי רוסית וערבית. למה זה כן והשני לא?
כרגע ערבית היא שפה רשמית, ומופיעה כחובה על שלטי הכוונה בדרכים ועוד כל מיני נגזרות של החוק. אני אישית מצטער שאינני יודע רוסית, אבל המצב הוא שונה, וגם אינו בר השוואה.

אנחנו חיים במציאות די קשה, ולימוד ערבית היה יכול להקל את המציאות, לגרום לנו להבין אותה יותר, לתקשר איתה יותר, לתקשר עם שכנינו, ואולי אפילו קצת קצת להבין אותם(את דבריהם) יותר ובעזרת זה
להבין אותם אותם יותר (את תרבותם, כוונותיהם וכו וכו).

אני חושב שאת כוונותיהם אנחנו לומדים מצוין דרך העיתון והטלוויזיה.

שרוקי ציפיתי ממך ליותר.
אתה לומד מהעיתון והטלווזיה ?
תיכף תגיד שגם הצבא לומד את המודיעין שלו מהעיתון והטלווזיה.
מעתה אמור כך, אם אין לך צורך לרגל, לסחור או לתייר, אין לך צורך ללמוד שום שפה מלבד שפת אימך (בתנאי שאתה גר במדינה ששפת אמך היא השפה הרשמית והמדוברת ביותר)

אני חושש שאתה מתבלבל עם הכנסיה הקתולית של ימי הביניים.היום הידע חשוף לכולם

אני חושב שאתה זה שמתבלבל.
השלטון בישראל מפגר לעומת הפוטנציאל האפשרי וגם לעומת דוגמאות ממדינות נאורות מישראל.
זוכר את הקרבות על החינוך בין שרי חינוך ממפלגות שונות ? להוסיף או להוריד את ז'בוטינסקי והנכבע ?
חברי הכנסת והשרים שלנו הם לא ממש דוגמה לחינוך ולתרבות. ואני לא מדבר על העבריינים (או על המורשעים מהעבריינים)
מספיק לשמוע אותם מדברים או מתבטאים בשביל להבין שהם אינם מבריקים במיוחד או משמשים דוגמה חינוכית כלשהי.
מה חשוף ? האינטרנט ? משם אתה מצפה שמישהו ילמד משהו טוב ?

הכנסת די משקפת את העם. ואפילו לפי מדגם לא מייצג שראיתי- משכילה יותר מהממוצע. ומה אתה רוצה מראשי הממשלה שלנו? חלקם אכן היה שחצן, אבל גזען?
גדעון לוי אמר את זה יפה במאמר שאני מניח שיש לו אפס אחוזי תמיכה פה בפורום לגבי נאום נתניהו באו"ם.
הנאום היה מצוין בעיני, אבל לאחר קריאת דבריו של ג. לוי הסכמתי עם העובדה שהכל היה אני אני ואני. ולישראל יש לא מעט סיבות להגיד אני כל הזמן. אבל אפשר גם להגיד הם. אפשר תוך כדי נאום לוחמני גם להושיט יד ולדבר על השכנים. אלה שאנחנו צריכים לגור איתם ולידם.
בשלום
כרגע אנחנו במלחמה.
אבל יום אחד אולי יהיה שלום ולהושיט יד תוך כדי נאום שכזה זו מעלה שמעט מאד ניחנו בה ולא זה שדיבר באותו יום ניחן בה. כן שחצן. זו לא התכונה שתהפוך את נתניהו למצטיין
הכנסת משקפת את העם ואת יכולותיו וזה חבל.
לא יודע מדגמים או לא, אבל העם בישראל לא ממש חכם, וזה בעקבות מדגמים מאד מייצגים. אם הכנסת משקפת את העם היא גם צריכה להיות לא חכמה במיוחד.

אני לא חושב שכל בחור צעיר היה בקרבי. ולמה שיידע יותר מזה? מדינת ישראל- מדינה יהודית ודמוקרטית. אזרחיה צריכים לדעת עברית. מי שרוצה ללמוד ערבית? תפדאלו. אבל לא על חשבון המדינה ולא על חשבון שיעורי מתמטיקה, אנגלית, מדעים ותנ"ך.

אני לא חושב שזה צריך לבא על חשבון אלא בנוסף ובשילוב.
לאחר שקראתי את המשך התגובות שלך אני מזהה אנטי רציני ביותר נגד לימוד השפה הערבית.
יש לא מעט יהודים כשרים על פי ההגדרה שלך ששפת אימם היתה ערבית (או עירקית, תימנית, פרסית, לובית, מרוקאית, מצרית, טורקית.......)
אנחנו מוקפים במדינות ערביות, חיים בקרבנו ערבים, דרוזים, צ'רקסים ועוד ואתה מתנגד מכל וכל ללימוד השפה העברית. לא מעט מילים בשפה העברית הגיעו מערבית אבל אתה לא מסכים.
בשבילך ערבית זה להגיד אבו ג'ארס ? וג'יב אל הוויה במילואים ?
או אולי מבור ועם הספר.

אני הייתי מצפה מאדם לדעת את השפה של עמו. ואם עמו גר במדינה לא לו, שילמד את השפה המקומית. לא יותר מזה. מבחינתי שילמד ערבית, צרפתית, סינית או ספרדית. בזמנו הפנוי.

מניתי למעלה

כמו שאמרתי קודם, אנחנו לא בקשרי מסחר ותרבות עם (רוב) הערבים שחיים סביבנו, ואלו שחיים בתוכנו יודעים עברית. אין סיבה מספקת ללמוד ערבית כחובה. אם כבר הייתי מכניס סינית, היות ואנשי העסקים של העתיד יצטרכו אותה כפי הנראה.

john reese

ישן 05-10-2009, 23:00

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=shruki] ציטוט: ..."

אם במקום סוריה היו קוראים למדינה סין, ושם היו גרים מילארד סינים היית צודק.
לעומת זאת בישראל הערבית היא שפה רשמית (מוטיב חוזר) חיים יחד איתנו ערבים. ההסטוריה וגם התרבות שלנו שזורה בערבית (נו טוב, גם הצבא שזור בערבים, זה בטח מחזק לא ?)
בחייך, יש פה ערים מעורבות, שכונות מעורבות, מאכלים מעורבים אתה באמת חושב שזה פייר להשוות ידיעת ערבית לידיעת סינית ??? בטוח שיש נימוקים יותר משכנעים מהסינית.

אם אתה יודע ואם לא, אנשי עסקים ישראליים כבר התחילו ללמוד סינית. אני סומך עליהם שיש לזה הכרח מבחינתם. ידיעת הסינית תשרת אותם (ומכך את המדינה) טוב יותר מידיעת הערבית. לפחות כרגע כשביקורים במדינות ערב (רובן) הוא אסור (וגם לא ממש בריא). דבר איתי כשיהיה שלום כולל באזור.
התרבות שלנו אכן שזורה בערבית. וגם קצת באנגלית. וקצת צרפתית. ואשכנזית- מזרח אירופאית. מה חשוב יותר? אם הטיעון שלך הוא זה אזי שלימוד התרבות האשכנזית (והיידיש?) חשובה לא פחות מלמידת ערבית .
זה שהערבית היא רשמית זה נחמד מאוד. האם זה הטיעון שלך? ואם היא לא היתה רשמית לא היית חושב שיש ללמוד אותה? אם היית טוען שיש ללמוד אותה בלי קשר, אזי שאין לך מה להעלות את הטיעון הזה. אם היית אומר שבמקרה כזה אין כורח ללמד אותה, הרי שהטיעון שלך הוא טכני בלבד.

החברים שלך בפורום אמרתי, לא מכיר אותך או את חברייך במציאות. זה בהמשך לעובדה שיש גולשים שאני חושב שמי שמתקשר איתם למעשה נותן להם לגיטימציה להמשיך להציף את הפורום ברע וגועל
נפש.
אוקי. אני משתדל להגיב פה לכולם, ולהגיב לעניין ולא לבנאדם עצמו. היות ואף אחד כאן לא מכיר אותי במציאות, ניתן לומר שאין לי כאן בעצם חברים (אני יחסית חדש פה, מותר לי...). העובדה שאני מגיב גם לך (מקווה שלעניין) אומרת אחד מהשניים- או שאתה גזען, או שאני מתקשר עם כולם. בכל מקרה אני יוצא קצת יותר טוב ממה שאמרת קודם.

כרגע ערבית היא שפה רשמית, ומופיעה כחובה על שלטי הכוונה בדרכים ועוד כל מיני נגזרות של החוק. אני אישית מצטער שאינני יודע רוסית, אבל המצב הוא שונה, וגם אינו בר השוואה.
אין כמעט ערבי (ישראלי) שלא יודע עברית. מצד שני יש לא מעט עולים מחבר העמים שלא דוברים עברית. מה לדעתך חשוב יותר, לתקשר עם בני עמך או עם מיעוט לאומי זר היושב בתוכך? ולמה זה לא בר השוואה?

שרוקי ציפיתי ממך ליותר.
אתה לומד מהעיתון והטלווזיה ?
תיכף תגיד שגם הצבא לומד את המודיעין שלו מהעיתון והטלווזיה.

היות ולתקשר עם העם הערבי השכן לי איני ממש יכול (תקשורת מצונזרת ומוטה, אינטרנט לא מפותח, אין לי אפשרות לבקר שם ולצאת חי), אני נסמך על תקשורת ישראלית וזרה מערבית.

מעתה אמור כך, אם אין לך צורך לרגל, לסחור או לתייר, אין לך צורך ללמוד שום שפה מלבד שפת אימך (בתנאי שאתה גר במדינה ששפת אמך היא השפה הרשמית והמדוברת ביותר)

אתה יכול ללמוד יוונית אם אתה אוהב את המוזיקה, או ספרדית אם אתה מכור לטלנובלות. יש לא מעט סיבות ללמוד שפה. אבל ללמוד אותה מכורח חוק- הסיבות שציינתי תקפות עד מאוד.

אני חושב שאתה זה שמתבלבל.
השלטון בישראל מפגר לעומת הפוטנציאל האפשרי וגם לעומת דוגמאות ממדינות נאורות מישראל.
זוכר את הקרבות על החינוך בין שרי חינוך ממפלגות שונות ? להוסיף או להוריד את ז'בוטינסקי והנכבע ?
חברי הכנסת והשרים שלנו הם לא ממש דוגמה לחינוך ולתרבות. ואני לא מדבר על העבריינים (או על המורשעים מהעבריינים)
מספיק לשמוע אותם מדברים או מתבטאים בשביל להבין שהם אינם מבריקים במיוחד או משמשים דוגמה חינוכית כלשהי.

השלטון בישראל יכול להשתפר, כמו בכל מקום. הוא לא כזה נורא. הוא יותר מדי בירוקרטי לטעמי, אבל זה סיפור אחר.
שרי חינוך שממונים מתוך מפלגה מביאים אג'נדה. הגיוני. אם היה חוק נורווגי ובעקבותיו שרים מקצועיים, היה טוב יותר לטעמי בכמה וכמה תחומים- אבל שוב, סיפור אחר.

מה חשוף ? האינטרנט ? משם אתה מצפה שמישהו ילמד משהו טוב ?

האינטרנט הוא יסוד הדמוקרטיה בזמננו. תקשורת המונים חופשית וכמעט לא מצונזרת. בלי אינטרנט כיום לא תהיה דמוקרטיה, חד וחלק. כמו תמיד בחיים, יש ללמוד איך לברור את המוץ מהתבן.

גדעון לוי אמר את זה יפה במאמר שאני מניח שיש לו אפס אחוזי תמיכה פה בפורום לגבי נאום נתניהו באו"ם.
הנאום היה מצוין בעיני, אבל לאחר קריאת דבריו של ג. לוי הסכמתי עם העובדה שהכל היה אני אני ואני. ולישראל יש לא מעט סיבות להגיד אני כל הזמן. אבל אפשר גם להגיד הם. אפשר תוך כדי נאום לוחמני גם להושיט יד ולדבר על השכנים. אלה שאנחנו צריכים לגור איתם ולידם.
בשלום
כרגע אנחנו במלחמה.
אבל יום אחד אולי יהיה שלום ולהושיט יד תוך כדי נאום שכזה זו מעלה שמעט מאד ניחנו בה ולא זה שדיבר באותו יום ניחן בה. כן שחצן. זו לא התכונה שתהפוך את נתניהו למצטיין

נו, אמרתי שהיו שחצנים. שאלתי איפה הגזענות שדיברת עליה. ובמאמר מוסגר- אתה לא מושיט יד לרוטווילר שחושף שיניים. לא אם אתה עוד צריך אותה. אם הוא יהיה חברותי, אזי תושיט כאילו אין מחר.

הכנסת משקפת את העם ואת יכולותיו וזה חבל.
לא יודע מדגמים או לא, אבל העם בישראל לא ממש חכם, וזה בעקבות מדגמים מאד מייצגים. אם הכנסת משקפת את העם היא גם צריכה להיות לא חכמה במיוחד.

הכנסת, הצבא, המשטרה, כל גוף כלשהו- הוא חלק מהעם. אתה לא יכול להגיד ששוטרים מטומטמים בלי להתייחס לזה שהם חלק מהעם. ולא שהצבא שובניסט מבלי להתייחס לזה שהוא חלק מהעם. כך גם השלטון. אני מקווה שאתה לא מאלו שטוענים שיש להחליף את העם...

אגב, המצב בחינוך עוד לא כזה גרוע כפי שמצטייר. עוד יש הישגים.

אני לא חושב שזה צריך לבא על חשבון אלא בנוסף ובשילוב.
איזה שילוב? מאיפה כסף? אם היה כסף, הייתי מלמד את כולם עוד מתמטיקה, אנגלית, מדעים, אזרחות, מחשבים וכו'. אגב, לפני שאנחנו מתקשקשים למוות, אני מקווה שאתה יודע שכיום לומדים ערבית חובה עד כיתה י', כולל (מכיתה ז'). זה לא מעט.

לאחר שקראתי את המשך התגובות שלך אני מזהה אנטי רציני ביותר נגד לימוד השפה הערבית.
יש לא מעט יהודים כשרים על פי ההגדרה שלך ששפת אימם היתה ערבית (או עירקית, תימנית, פרסית, לובית, מרוקאית, מצרית, טורקית.......)
כמוני למשל. אולי תתפלא לשמוע כמה שירים של אום כולתום, פריד ופיירוז יש לי. גם בדיסקים ואפילו בתקליטים שאני שומע אצל אבא שלי כשאני מבקר אותו. אני מכיר את התרבות לא רע, והאמת- אני בטוח שאם הייתי מבין ערבית הייתי נהנה אף יותר מהשירים. אבל זאת תהיה בחירה שלי ולא של הממשלה.

אנחנו מוקפים במדינות ערביות, חיים בקרבנו ערבים, דרוזים, צ'רקסים ועוד ואתה מתנגד מכל וכל ללימוד השפה העברית. לא מעט מילים בשפה העברית הגיעו מערבית אבל אתה לא מסכים.
בשבילך ערבית זה להגיד אבו ג'ארס ? וג'יב אל הוויה במילואים ?

לא, אמרתי למעלה- ערבית זאת המוזיקה מבית אבא, והשפה שהיתה שגורה בבית כשדיברו המבוגרים ביניהם. מספר דוברי הערבית לא ממש משנה כאן- כשהמיעוט הזה מתבדל בתוך עצמו, לא מתחבר למוסדות המדינה, אין טעם שאנחנו ננסה להתקרב אליו. כמות דוברי הערבית שכן מעורים במדינה היא אפסית עד קטנה מאוד. כבר עדיף ללמוד אמהרית במקום.

ישן 06-10-2009, 07:52
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אם במקום סוריה היו קוראים..."

תשמע אני לא באמת מבין מהיכן מגיעים הדברים האלה.
קודם כל לא ידעתי שלומדים עד כיתה י, אצלי זה היה עד כיתה ח' בזמנו ולא זכרנו כלום לאחר מכן.
אם לא הייתי לומד בצבא ערבית, היום לא הייתי יודע ערבית והייתי מצר על כך.
המוזר שאתה עוד מציין שבבית שלך ערבית היא שפה מקובלת.
אם יש פה נסיון למחוק את המקורות או לצבוע את השורשים זה דבר אחר, אבל לא אמרת אותו עדיין.
זה ויכוח מסוג אחר.
אבל אתה טוען שאין צורך לללמוד ערבית כי פשוט אין בה צורך.
זו אמירה די מוזרה בהתחשב בכך שיש מיליוני ערבים בתוך ישראל, שהם חלק מהמדינה שלך ושלי, כמו הרוסים והאתיופים והדרוזים והצ'רקסים.
מה יכול להיות רע בנסיוניות התקרבות לשכנינו בתוך המדינה ומחוצה לה ?
אני עדיין מרגיש שיש לך אנטי למקורות וזה בסדר אם אתה אומר את זה, אבל בינתיים אתה כורך את ההסברים שלך סביב אינטרס כלכלי נטו וזה קצת צורם.
מה אני צריך לדעת ערבית אם אני לא עושה עסקים איתם, משפט מתנשא ביותר.

john reese

ישן 06-10-2009, 18:53

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "תשמע אני לא באמת מבין מהיכן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
תשמע אני לא באמת מבין מהיכן מגיעים הדברים האלה.
קודם כל לא ידעתי שלומדים עד כיתה י, אצלי זה היה עד כיתה ח' בזמנו ולא זכרנו כלום לאחר מכן.
אם לא הייתי לומד בצבא ערבית, היום לא הייתי יודע ערבית והייתי מצר על כך.
המוזר שאתה עוד מציין שבבית שלך ערבית היא שפה מקובלת.
אם יש פה נסיון למחוק את המקורות או לצבוע את השורשים זה דבר אחר, אבל לא אמרת אותו עדיין.
זה ויכוח מסוג אחר.
אבל אתה טוען שאין צורך לללמוד ערבית כי פשוט אין בה צורך.
זו אמירה די מוזרה בהתחשב בכך שיש מיליוני ערבים בתוך ישראל, שהם חלק מהמדינה שלך ושלי, כמו הרוסים והאתיופים והדרוזים והצ'רקסים.
מה יכול להיות רע בנסיוניות התקרבות לשכנינו בתוך המדינה ומחוצה לה ?
אני עדיין מרגיש שיש לך אנטי למקורות וזה בסדר אם אתה אומר את זה, אבל בינתיים אתה כורך את ההסברים שלך סביב אינטרס כלכלי נטו וזה קצת צורם.
מה אני צריך לדעת ערבית אם אני לא עושה עסקים איתם, משפט מתנשא ביותר.

אני למדתי עד כיתה י' ערבית. אפילו ידעתי לקרוא שוטף (עם ניקוד). אבל לא השתמשתי בזה והכל נמחק.
אכן, בביתי הערבית מקובלת (בניבים שונים של עדות שונות) והמוזיקה מכילה עוד וכינורות. אני לא מנסה למחוק מקורות ושורשים, זאת לא היתה הכוונה שלי (אני מניח שאתה מדבר על מה שאהרון אמיר דגל בו, בתנועת העבריים).
יש כמליון וקצת ערבים בארץ, כמו שיש כמליון וקצת עולים מברה"מ. אמרתי למעלה איזה מהאוכלוסיות שולטת פחות בעברית (מן הסתם זאת שבה הגיעו גם עולים מבוגרים ללא ידע כלל) ואם כבר אם כבר אם כבר, איזו מהשתיים יש ללמוד.

שוב- אין אנטי למקורות, אני לא רואה חשיבות עודפת בלימוד ערבית על פני שפות אחרות, ובלי קשר לזה- הייתי מחזק תחומים אחרים בחינוך שלנו, כמו שאמרתי למעלה.

אין שום דבר מתנשא בלא לדעת ערבית. אני גם לא חושב שאמריקאי צריך ללמוד ספרדית, למרות כמות המהגרים וההיספנים שיש שם. למה? שהם ילמדו אנגלית, לא הוא ספרדית. אין פה גזענות ואין פה התנשאות. פשוט- אין סיבה טובה ללמוד דווקא ערבית מכורח חוק .

ישן 06-10-2009, 19:09
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]תשמע אני לא באמת..."

לא לכל מצב יש דוגמה ממקום אחר.
אמריקאים רבים דוברי ספרדית אבל המצב שם ופה ממש לא דומה או בר השוואה.
כמו שתגיד שההולנדים והסקנדינבים לא לומדים ערבית
הגרמנים לא לומדים טורקית
הצרפתים אלג'יראית וכו'
שום דוגמה לא מתאימה למצב של ישראל והעולם הערבי.
הישראלים מתוך שחצנות לא לומדים ערבית, לא כולם כמובן אבל זו דעתי לגבי לא מעט ישראלים.
אנחנו עם מתנשא, חלק מההתנשאות יש לה סיבות מובנות, וחלק סתם כי אנחנו כאלה.
עברנו שואה ואנחנו מתנהגים מגעיל לזרים וגם אחד לשני.
במקום לנסות וללמוד את שכנינו מעולם לא היה נסיון שכזה.
אז המדינה היא שלנו, הגבולות הם שלנו ואנחנו צריכים להלחלם עליהם. אין עוררין.
אבל מה יש אם נלמד ערבית ונתערבב עם התושבים הערבים בישראל, נדע לדבר את שפתם ?
ציינתי שאנחנו העם הכי חכם בעולם (לפי פרסי נובל, מדגמי בית הספר כבר מזמן מוכיחים שלא) אז אין סיבה שלא נוכל ללמוד שפה מאד דומה לעברית עם שורשים לא רחוקים, בני דודים לא ?

john reese

ישן 06-10-2009, 19:37

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא לכל מצב יש דוגמה ממקום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
לא לכל מצב יש דוגמה ממקום אחר.
אמריקאים רבים דוברי ספרדית אבל המצב שם ופה ממש לא דומה או בר השוואה.
כמו שתגיד שההולנדים והסקנדינבים לא לומדים ערבית
הגרמנים לא לומדים טורקית
הצרפתים אלג'יראית וכו'
שום דוגמה לא מתאימה למצב של ישראל והעולם הערבי.
הישראלים מתוך שחצנות לא לומדים ערבית, לא כולם כמובן אבל זו דעתי לגבי לא מעט ישראלים.
אנחנו עם מתנשא, חלק מההתנשאות יש לה סיבות מובנות, וחלק סתם כי אנחנו כאלה.
עברנו שואה ואנחנו מתנהגים מגעיל לזרים וגם אחד לשני.
במקום לנסות וללמוד את שכנינו מעולם לא היה נסיון שכזה.
אז המדינה היא שלנו, הגבולות הם שלנו ואנחנו צריכים להלחלם עליהם. אין עוררין.
אבל מה יש אם נלמד ערבית ונתערבב עם התושבים הערבים בישראל, נדע לדבר את שפתם ?
ציינתי שאנחנו העם הכי חכם בעולם (לפי פרסי נובל, מדגמי בית הספר כבר מזמן מוכיחים שלא) אז אין סיבה שלא נוכל ללמוד שפה מאד דומה לעברית עם שורשים לא רחוקים, בני דודים לא ?

פעם שנייה שאמרת "לא בר השוואה". אשמח אם תרחיב.

אגב, יש המוני מוסלמים בצרפת. גם שם מתחילים מאבקים לאומיים ודתיים, כך שניתן להקביל בהחלט את המצב לכאן. האם הם צריכים לדבר ערבית? הצרפתים, אגב, מאוד קנאים לשפה ולתרבות שלהם. חוק המכריח שלטי רחוב להיות בצרפתית, אחוז שירים בצרפתית ברדיו וכו'. זאת לא בושה ולא התנשאות לאהוב ולשמור על התרבות שלך.
"דעתך על לא מעט ישראלים". כמה? אלו שפגשת בימי חייך? כמה הם היו? פסיק של אחוז מכלל הישראלים?
אנחנו בהחלט נצליח ללמוד ערבית אם נרצה, לא אמרתי אחרת. השאלה היא למה לנו, מה זה יתרום לנו ועל חשבון מה זה יבוא. עוד לא ראיתי סיבה טובה ללמוד ערבית ולא רוסית.

ישן 04-10-2009, 22:02
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי Magimix שמתחילה ב "אני אוהד של מכבי תל אביב"

Magimix אבי נמני לא מלאך, אך בדרך כלל הוא אדם טוב. לא הייתי אומר, שהוא אדם רע לגמרי. לא ראיתי הרבה שחקנים או ידוענים, שנוסעים לחתונה של אוהד או בר מצווה של אוהד אפילו שזה בחיפה או בדרום הרחוק. מצטלמים עם החתן והכלה או חתן בר המצווה, נותנים חתימות למי שרוצה וחוזרים אחרי רבע שעה של ביקור לתל אביב. נמני עשה זאת זה עוד לפני ששחקני כדורגל אחרים עשו זאת בארץ. ככה שיש לו נקודות טובות, אני יכול להבין למה אוהדי מכבי תל אביב אוהבים אותו, הרוב לפחות.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 04-10-2009, 22:09
  elvis1977 elvis1977 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.07
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי Magimix שמתחילה ב "אני אוהד של מכבי תל אביב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Magimix
ובתכלס מביך מאוד מה שאבי נימני עשה כאן פשוט ילדותיות ולא מוסיף לו כבוד , אבל זה לא חדש שאבי נמני חש עצמו לאלוהים ולצערי רק מראה איזה אישיות דוחה יש לו .

מה גם שזה יהה מופנה לאחד השדרנים הכי מוערכים שהיו פה במדינה פשוט מביך ומוטב לו שיתנצל .

1. מי שניפח את אבי נימני, זה רק אתם אוהדי מכבי. להזכיר לך את שירי ההלל סטייל שירי דיכאון ששרתם לו? את החולצות השחורות? את האיומים והקללות נגד לוני?

2. לגבי זוהיר: הוא מותיקי הכתבים, אבל מצד שני כבר בתחילת דרכו הוא הפך להיות נושא של אחד ממערכוני הגשש היותר ידועים ( שם כינו אותו זוהיר אלול ), והוא מגזים בלי הרף עם תיאורים ארוכים, מבלי להבין שמה שמעניין את האוהד המצוי זה מי הבקיע, באיזו דקה, ואולי מי מסר לו.
די להיתמם: האיש מנסה לפעמים לגנוב את ההצגה, ושוכח כי ההצגה היא על המגרש.

בכלליות, עיתונות הספורט היא ביב שופכין, וקשה למצוא שם אחד שהוא לא שקרן/אינטרסנט/חבר של ראשי ארגוני פשע.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:44

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר