לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2009, 13:13
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim מנהל chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
המלצה שבוע בהולנד- הטיול שלנו

אז כמו שהבטחתי, אני פותחת כאן אשכול המתאר את הטיול שלנו. הזכרון שלי הוא בעייתי ולכן יכול להיות שאפספס מקומות שהיינו בהם באופן ספונטני, אני מניחה שמורן תכנס לכאן ותתקן אותי אם יהיה משהו קריטי..
הטיול שלנו נמשך בין התאריכים 25.9.09- 2.10.09- שבוע. החלטנו לנסוע להולנד.
מבעוד מועד הזמנו בקתה ביער במקום שנקרא Garderen, ואוטו מחברה הנקראת BB&L.

היום הראשון

בתאריך 25.9 בשעה 5:05 לפנות בוקר המראנו מנתב"ג לכיוון שדה התעופה ההולנדי- סכיפהול.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נחתנו סביב 10:00, ופגשנו את נציג חברת ההשכרה שחיכה לנו בשדה. חתמתי על מסמך המאשר שקיבלנו את האוטו (רנו טווינגו 2 דלתות) תקין ועם טנק דלק מלא, ויצאנו לדרך.

Garderen נמצאת כשעה ורבע דרום מזרחית לאמסטרדם (וגם לסכיפהול). מורן היתה אחראית על הניווטים ואני נהגתי. הסידור הזה התברר כמוצלח מאוד לאורך הדרך.

הגענו לGarderen בשעה 12:30 לערך, והיות שהיה עוד מוקדם החלטנו לשבת במסעדה במקום. אין המון מה להרחיב- אין לי מושג מה היה שמה של המסעדה וזה גם לא חשוב, ישבנו שם כדי להעביר את הזמן ואת הרעב שתקף אותנו, ובצדק (במהלך הטיסה שתינו נרדמנו ולא העירו אותנו לאכול). כשסיימנו לאכול עשינו קצת קניות בסופר המקומי ונסענו ליער שבו נמצאת הבקתה.
האחראית על המקום אמרה לנו שנאלץ לחכות עד 14:00 כדי לקבל את הבקתה (במקור שעת קבלת הבקתה היתה 16:00, כך שהיא למעשה הלכה לקראתנו).

נכנסנו לבקתה. הבקתה מאובזרת לחלוטין בכל העולה על דעתו של אדם, בהתחשב בשהייה קצרה ובהתחשב בכך שהמקום אינו מספק מוצרים מתכלים- קרי נייר טואלט, אוכל, נוזל כלים וכו'. מעבר לזה- יש הכל. טלויזיה, מערכת סטריאו צנועה, מיקרוגל, סירים, מחבתות, סכו"ם, כוסות, צלחות וקערות- כל מה שאדם זקוק לו ע"מ להתקיים.
המקום מספק גם שמיכות, כריות, מצעים, מגבות פנים ומגבות גוף (כאן המקום לומר כי מי שחובב מגבות גוף ענקיות- רצוי שיביא מהבית, שכן המגבות האירופאיות אינן מצטיינות בגודל).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לאחר התארגנות קצרה ומקלחת כדי להתרענן, יצאנו לכיוון עיר שנקראת Apeldoorn, הנמצאת כ- 15 ק"מ מGarderen. בApeldoorn עשינו קצת קניות, הסתובבנו מעט (בApeldoorn, ובערים בהולנד בכלל, מחירי החניה מרקיעים שחקים וגם קצרים מאוד בזמן- רצוי לחנות בחניון מסודר תת קרקעי ולא בחניות שבצידי הכביש, שעולות המון וניתן לחנות שם עד שעה) וחזרנו לבקתה.

כשנכנסנו לבקתה, מורן הושיבה אותי על כסא, נרגשת כולה, הלכה רגע וחזרה כשבידה כרטיסיות. היא הגישה לי את הכרטיסיות, שעליהן היו משובצות תמונות שלנו מהשנים שחלפו, ואותן ליווה השיר "Perfect day", שיר ששתינו מאוד אוהבות ומאוד מתאים לנו. ככה היא הציעה לי נישואין, וזה היה הרגע המאושר בחיי. מייד עם הכרטיסיות גם קיבלתי שרשרת כסף עם תליון בצורת חתול (שתראו בהמשך)- עוד בארץ החלטנו שמורן תקבל טבעת אירוסין ואני שרשרת, כי אני לא רוצה שתי טבעות (כל גלגול הנישואין בינינו הוא מאוד לא נורמלי, אבל ככה היה לנו טוב). אין לתאר פשוט, ומילים יעשו עוול לתחושה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תנחשו מה היתה התשובה

אח"כ בישלנו קצת מרק פטריות לארוחת ערב וראינו קצת טלויזיה. אחת הפרסומות ששבו את לבנו במהלך הטיול היא פרסומת לדומינו'ס פיצה שכל אחד חייב להכיר. זהירות, ממכר!!!

וכך, עם סיום מאושר והרגשה עילאית, הלכנו לישון

נערך לאחרונה ע"י chatulim בתאריך 07-10-2009 בשעה 14:28.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2009, 16:18
צלמית המשתמש של chatulim

היום השני- Cuijk
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "שבוע בהולנד- הטיול שלנו"

היום השני

ביום שלמחרת לקחנו דברים באיזי- נסענו מGarderen למקום בשם Cuijk. על המקום המליצה לי אמא שלי, שאוהבת מאוד שווקים.
לאחר נסיעה של כמעט שעתיים לכיוון דרום מזרח, הגענו להתפצלות ובה תמרורים לא ברורים למקום. שמחות וטובות לבב פנינו ימינה לכביש שאליו כיוון שלט לבן עם כיתוב אדום לCuijk. מה טוב! הרי לשם אנחנו צריכות!

המשכנו לנסוע, כשלפתע הבחנתי שאנחנו נוסעות במקביל לכביש, ואנחנו היחידות בכביש שלנו. בירור קצרצר עם עצמנו הוביל לאבחנה המדוייקת ש... אנחנו נוסעות ללא בושה על שביל אופניים!

מאוחר יותר (מאוחר מדי?) נזכרתי שאכן שלטים לבנים עם כיתוב אדום מכוונים לאופניים, ובאמת הכביש היה נראה לי צר משהו... שבנו על עקבותינו ובסופו של דבר מצאנו את המקום.

מהו Cuijk? בעקרון מדובר בכפר לא גדול, אשר באיזור התעשייה והמסחר שלו ישנו האנגר עצום ובו שוק פשפשים ע-נ-ק. הכי גדול שראיתי אי פעם. לוקח את שוק הפשפשים בזחילה גמלונית.
יש בו ה-כ-ל. כל מוצר שחלמת או קיווית לראות אי פעם- יש שם. מקלפים ובובות ומוביילים וצלחות ועד ספות, טוסטוסים, סדינים, מטבעות וקלטות. פשוט הכל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הסתובבנו כה וכה, שוטטנו לנו, וכשנמאס- חזרנו הביתה.

ישן 12-10-2009, 11:43
צלמית המשתמש של chatulim

היום השלישי- אמסטרדם

היום השלישי שלנו, היה בעצם יום ראשון בשבוע. על מנת לא לבזבז ימים, ומכיוון שהכל סגור ביום ראשון מלבד אמסטרדם (שגם בה, מסתבר, הרבה בתי עסק סגורים), החלטנו לנצל את היום בעיר.

מבעוד מועד בדקנו מה אפשרויות החניה באמסטרדם. היות וממש לא התחשק לי לנהוג בתוך העיר, ובגלל שעלויות החניה בתוך העיר עצומות, מצאנו חניון P+R (הצירוף משמעו Park+Ride) קרוב לכניסה לכביש הטבעת המקיף את אמסטרדם.

בהולנד, ככלל, מסביב לכל עיר גדולה יש Ring- כביש היקפי שממנו יוצאים ונכנסים לעיר.

דוגמא (אמסטרדם):

שמנו פעמינו לעבר תחנת הP+R הנקראת Zuiderzeeweg (דרך הים הדרומי). עלות החניה שם לכל היום היא 6€, ומקבלים כרטיס הלוך חזור לעיר ברכבת- בחינם.
ניתן לקבל את כל האינפורמציה באתר ייעודי לכך.

לאחר נסיעה של כעשר דקות- רבע שעה, הגענו לתחנת Central station באמסטרדם.
משם המשכנו בהליכה לבית אנה פרנק. הכניסה לבית אנה פרנק היא בעייתית, והתור שם ידוע באורכו, בד"כ הוא מתפתל אל מסביב לבנין.
אנחנו הזמנו כרטיסים דרך האינטרנט מבעוד מועד, וחסכנו לעצמנו המתנה של מינימום שעה. בצד שמאל ישנה דלת קטנה שעליה כתוב Online reservations, ומשם נכנסנו- ללא תור כלל.
הביקור בבית אנה פרנק הוא משמעותי וכזה ש"צריך לעשות" בפעם הראשונה באמסטרדם. אני כבר הייתי שם מס' פעמים, ומורן היתה שם בפעם הראשונה. הרשמים היו חזקים, למרות תחושת ה"סרט נע" שיש במקום, היות וכמות האנשים עצומה ויש צורך להכניס כל הזמן עוד ועוד.

לאחר הביקור שם החלטנו לנסוע למוזיאון היניקן (נסענו בריקשה כזו, סיפור לא זול אבל גם לא היסטרי- 15 יורו לנסיעה). גם לשם הזמנו כרטיסים באינטרנט ונכנסנו מייד.
הנה כמה תמונות מהמקום, למרות שקשה לתאר את החוויה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

משם המשכנו לכיכר הדאם, שם ראינו מופע רחוב וסתם ישבנו ובהינו בעוברים ושבים (זה תחביב ידוע שלי). המשכנו עוד להסתובב כה וכה, וישבנו בכל מיני מקומות... אני מצרפת תמונות של היום בכלליות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-10-2009, 16:18
צלמית המשתמש של chatulim

היום הרביעי- קופים ועיר חמדמדה

היום הרביעי שלנו בהולנד, הוא בעצם יום שני בשבוע.
הוחלט שנלך לפארק קופים בשם Apenheul.

הפארק נמצא בפאתי Apeldoorn.

כתובת המקום:

J.C. Wilslaan 21
7313 HK Apeldoorn
הפארק, בו כבר ביקרתי בעבר, שונה לחלוטין. פעם היה הפארק ענק, והסתובבו בו חופשי קופים מסוג קוף סנאי. אני זוכרת המונים ובכל מקום. מעבר לכך, ישנם המון סוגי קופים, מכל סוג ובכל צבע.
הפעם, כבר בכניסה ניתן היה להבחין בשינוי- במקום פארק ענק שכולו קופים, פוצלה הכניסה וממנה ניתן להגיע למגוון אטרקציות כגון טיפוס על קיר, באנג'י ועוד.
הכניסה לפארק הקופים בלבד היא 17.50 יורו לאדם. לא מעט כסף. (כמעט 100 ש"ח)

לצערי- אכזבה. מזג האוויר באותו יום לא היה אידיאלי בלשון המעטה, וגם הקופים שהיו- התכרבלו והשתדלו למצוא טיפת חום, כך שלא הצלחנו לראות יותר מדי. הקופים הקטנים ששרצו בעבר בכל מקום- נעלמו כלא היו, עובדה שאכזבה אותי רבות.

ובכל זאת, מעט תמונות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כשסיימנו להיות בפארק, החלטנו למצוא מקום בשם Deventer. מורן שוטטה עוד קודם לנסיעה באינטרנט והמקום נראה נחמד מאוד שם. ע"פ איך שהתרשמנו- היו אמורות להיות חנויות קטנות ומיוחדות, פינות יפות ומה לא..

אממה?

כשהגענו לשם, לא מצאנו שום דבר יפה, מיוחד או נחמד. עיר ושממון בה.

חזרנו כלעומת שבאנו ונסענו לעיר בשם Zwolle.

שם כבר היה נחמד. הסתובבנו קצת, מפאת חוסר הזמן (המדחנים, אני מזכירה...) וחזרנו לבקתתנו לנפוש...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:15

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר