לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2009, 13:09
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "רצועת עזה: עונש מוות בתלייה לחשוד בשיתוף פעולה עם ישראל"

תליית חשודים כמשת״פים היא התנהגות ברברית ומתואבת ואין לי דין ודברים אם אנשים שעושים דברים כאלה שלדעתי הם רוצחים לכל דבר ומקומם מאחורי סורג ובריח. אין לי דעה טובה בהרבה גם על חברה שמצמיחה אנשים כאלה ויש לי ספקות קשים באשר ליכולתה של חברה כזו להנהיג את עצמה בצורה אחראית ולתקשר אם חברות ועמים אחרים כבני תרבות.

אני כמובן זכיתי בזכות להביע דעות כאלו בפורום כי מעולם לא נידבתי כבלי קומקומים לאף אחד.

מוזר עם זאת שידיעה כזו תעניין כמה בפורום, הרי בסה״כ זו בדיוק סוג ההתנהגות שכמה מהמגיבים היותר פעילים כולל כמה שהגיבו באשכול הזה (לא כולם כמובן ואני פה בשביל לדבר אם האחרים) מטיפים לנו (חלק אפילו כבר הציבו דברים ברוח זו בחתימה שלהם) בכל יום.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-10-2009, 14:51
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מצטער, לא צדיקים ולא נעשתה עבורם מלאכה.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "צדיקים, לוקלוק, מלאכתם נעשית..."

כנראה שלא הבנת או שלא רצית להבין את מה שכתבתי. אני אנסה להסביר באופן פשוט יותר ולא עוקצני שיאלץ אותך להגיב לעניין

יש הבדל בין לתלות משת"פים עם החמאס, הפתח , החזיתות (או ארגונים אחרים באש"ף) *כפי שמציע מוזס (ואכן הוא בין הבודדים שמציע זאת) לבין לתלות משת"פים עם ישראל.

למה?[SIZE=3] כי אנחנו הצד הצודק והמוסרי בקרב על הארץ הזאת. אנחנו מדינה לגיטימית והם ארגוני טרור.

אין להשוות בין תומכי-טרור שנתפסו בישראל לבין תומכי-ישראל שנתפסו על ידי טרוריסטים. זה בדיוק , אבל בדיוק ההבדל בין החייל גלעד שליט ובין מחבלי החמאס הכלואים בישראל. הוא חייל לגיטימי והם טרוריסטים לא לגיטימיים. צדיקים אמיתיים מבינים את ההבדל הזה, משום שתנאי הכרחי (אומנם לא מספיק) כדי להיות צדיק אמיתי הוא היכולת להבדיל בין רע ובין טוב, בין מוסרי לבין מושחת בין חושך לבין אור.

אני מקווה שגם את מבדילה בין הלגיטימציה של שני הצדדים ורק שגגה יצאה תחת ידך ובמקרה כזה גם אני מוכן להעניק לך מלאך-סוכריה במתנה.
ישן 10-10-2009, 06:31
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מצטער, לא צדיקים ולא נעשתה עבורם מלאכה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
כנראה שלא הבנת או שלא רצית להבין את מה שכתבתי. אני אנסה להסביר באופן פשוט יותר ולא עוקצני שיאלץ אותך להגיב לעניין

יש הבדל בין לתלות משת"פים עם החמאס, הפתח , החזיתות (או ארגונים אחרים באש"ף) *כפי שמציע מוזס (ואכן הוא בין הבודדים שמציע זאת) לבין לתלות משת"פים עם ישראל.

למה?[SIZE=3] כי אנחנו הצד הצודק והמוסרי בקרב על הארץ הזאת. אנחנו מדינה לגיטימית והם ארגוני טרור.

אין להשוות בין תומכי-טרור שנתפסו בישראל לבין תומכי-ישראל שנתפסו על ידי טרוריסטים. זה בדיוק , אבל בדיוק ההבדל בין החייל גלעד שליט ובין מחבלי החמאס הכלואים בישראל. הוא חייל לגיטימי והם טרוריסטים לא לגיטימיים. צדיקים אמיתיים מבינים את ההבדל הזה, משום שתנאי הכרחי (אומנם לא מספיק) כדי להיות צדיק אמיתי הוא היכולת להבדיל בין רע ובין טוב, בין מוסרי לבין מושחת בין חושך לבין אור.

אני מקווה שגם את מבדילה בין הלגיטימציה של שני הצדדים ורק שגגה יצאה תחת ידך ובמקרה כזה גם אני מוכן להעניק לך מלאך-סוכריה במתנה.

אני אעשה את זה ממש קצר בכדי למנוע אי הבנות בנוגע לעמדותי בעניין:

אני נולדתי בישראל למשפחה יהודית וזו הזהות הלאומית שלי. הפתרון המועדף עלי הוא פשרה טריטוריאלית אבל אם הצד השני מתעקש שזה או אנחנו או הם לוקח לי בערך מיליונית השניה להגיע למסקנה המפתיעה שעדיף לי שזה יהיה אנחנו. זו לא בדיוק הבדלה בלגיטימציה בין שני הצדדים, פשוט הכרה במציאות של באיזה צד נולדתי ואיפה האינטרסים שלי.

תשובה ברורה מספיק?

ישן 10-10-2009, 09:13
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
עפ"י עיקרון הראשוניות - לנו כמובן
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "כמעט.."

[שהרי גרעין של משפחות היושבות בהר מספר מאות שנים + גל פלאחים שהובא ע"י המצרים בראשית המאה ה19 + גלי מהגרי עבודה שהגיעו בעקבות פיתוח הארץ ע"י הציונות ו'נלכדו' בלאומיות המתהווה אחרי חלוקת האיזור בין בריטניה לצרפת - מאוחרים למי שמלאה הארץ בעתיקותיהם בני ה2000]

עפ"י עיקרון המוסר והצדק - לנו כמובן. להם יש שטחים עצומים ומעל עשרים מדינות וכל הגדרת קיומם נובעת ממאבקם בנו. לנו, רק פינה זו וכל קיומנו תלוי בה.

עפ"י עיקרון העשיה - לנו כמובן. ארץ חרבה הפכה לגן פורח בזכות ההתיישבות הציונית. זריעה עונתית פה, מאהל בדואי שם ובית מפואר של אפנדי עושק באמצע עם מדבר הנושק לירקון, שודדים בדרכים המשובשות שגם הן התבססו על מה שנותר מהעבר, ביצות ויערות עקורים התחלפו בתנופת בניה ונטיעה.

עפ"י עיקרון ההגיון - לנו. ניכולת להגן על עצמנו מרודפי השווא קמה לנו רק כאן. נטילת הארץ או יכולת ההגנה עליה מאיתנו היא מעשה המסכן את קיומנו ושום יצור הגיוני לא יסכן מרצונו את קיומו.

עפ"י עיקרון משפט שלמה - להם. אנו מוכנים לקרוע מהארץ נתחים נתחים תמורת פיסות נייר מפוקפקות וגם ללא תמורה והם צועקים 'כולה שלי'.
ישן 10-10-2009, 10:10
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מערכת המשפט הרשיעה ברצח את עמוס ברנס. עלינו תמיד-תמיד להיות זהירים
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אבל אתה באמת משווה את מערכת..."

עונש מוות, שכאמור, אני תומך בהכללתו בספר החוקים, הוא עונש שיש להשתמש בו בדחילו ורחימו.
רוב המורשעים ברצח שיושבים בכלא בישראל, שאני סבור שביצעו את המיוחס להם - לא היו מוצאים על
ידי להורג, פשוט בגלל שאני לא חושב שצריך לקחת אפילו פסיק של אחוז של סיכון של הוצאה להורג של
חף מפשע.
בארה"ב קיים מיזם משפטי מופלא של ביה"ס למשפטים של ישיבה יוניברסיטי (כן, שוב הדוסים האלה...)
שנקרא "Innocence Project" ומטרתו היא שימוש בDNA כדי לבדוק אפשרות זיכויים של אנשים שאולי
הורשעו בטעות. הפרוייקט הזה כבר הוציא אנשים מתוך תאי נידונים למוות - ואין עוררין על חפותם כעת.
בתי משפט, בארה"ב ופה, אינם חפים מטעויות - ולכן אם החלטנו על שימוש בעונש שאין ממנו חזרה, אני
חושב שראוי לעשות זאת רק במקרים שבהם, אם להיות בוטה, התיק עצמו סגור עוד לפני שהתחיל
המשפט...
ישן 10-10-2009, 10:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הכרעה פה אחד היא ודאי לא סייג רציני - הרשעות בארה"ב דורשות 12 מצביעים פה אחד...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אין בעיה, אבל דבר שכזה יכול..."

וכבר ציינתי פה שמורשעים-שלא-בצדק הם תופעה שקיימת שם. אנחנו לא מחזיקים מערכת משפט טובה
או נקייה יותר מזו ששם, וכאן אין יותר מ3 פוסקים במשפט ממוצע. ראיות פיזיות צריכות להיות ב-כ-ל מקרה
של הרשעה (אסור בתכלית האיסור להתבסס על הודאה בלבד - כיוון שזה מה שמביא אותנו למקרים כמו
של עמוס ברנס או "כנופיית מע"צ").
כשאני עסקתי בראיות שמאפשרות הוצאה להורג אני מדבר על משהו ש-א-י א-פ-ש-ר ל-ז-י-י-ף, ברמה
של לתפוס את הרוצח בזירת הפשע כשהסכין המדממת עודנה בידו, ועשרות עדים (או מצלמות אבטחה)
ראו/צילמו את האירוע כולו. עדויות פיזיות בשטח אפשר גם לשתול, או לטעות בפירושן. מדובר בחיי אדם,
ובשום פנים אין לדעתי לאפשר עונש מוות במקרים שהוודאות באשמה היא פחות מ100%.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:25

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר