לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2009, 11:57
  משתמש זכר itzikg83 itzikg83 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.09
מידע הפרכת המיתוס של "הרגע האחרון"- מידע חיוני למתכננים חופשה

היי חבר'ה, אני סוכן נסיעות באחת החברות הגדולות בארץ ובעברי עבדתי בחברה השניה בגודלה.
בעיקרון אני סטודנט להנדסה וזו השלמת הכנסה עבורי, אבל גיליתי שאני נהנה בתחום ובהחלט נהנה לייעץ.

חבר סיפר לי על "פרש" וו למעשה ההודעה הראשונה שלי, מקווה שתפיקו ממנה תועלת

מתי המחיר יורד ולמה? האם כדאי לחכות? אלו שאלות שאני נתקל בהן כל הזמן, ואני מסוג האנשים שאוהבים לענות ולהסביר לכל מי שחפץ בכך.

לצורך העניין אני אהיה הסוכנות. X יהיה הספק.
אנחנו מדברים על צ'ארטרים בלבד כרגע. טיסות צ'ארטר וחבילות שכוללות מלון ו/או רכב.
קודם על ההבדל בין סדיר לצ'ארטר. בקצרה: סדיר זה כמו רכבת שעוברת בשעה שלה ולא מאחרת, המחיר קבוע וגם אם הרכבת תסע ריקה המחיר לא יירד. אם יהיה עיכוב או איחור החברה מפצה את הלקוחות ואם לא- יש עילה לתביעה.
צ'ארטר עולה הרבה פחות ברובם המוחלט של המקרים, אך מדובר ב"מונית שירות". למה הכוונה? ספק כלשהו השכיר או רכש והחליט להוציא את המונית לנסיעה בתאריך Y ליעד Z. הוא קובע את המחיר ויש גמישות רבה. לפי תקנון הצ'ארטרים הבינלאומי (וזה החסרון של צ'ארטרים) מותר להקדים או לאחר את הטיסה ללא פיצוי הלקוח, בטווח של עד 24 שעות מהמועד המקורי. ללקוח אין זכות להתלונן על כך, זה חלק מהחוזה איתו. וכן, יש מקרים קיצוניים מאוד שאדם שטס ל 3 לילות בתורכיה ייצא בסוף ב 23:00 וימריא חזרה ב 5:00 בבוקר, כך שיהיו לו רק 2 ימים מלאים. הוא יכול לדבר ללמפה. הוא יכל לרכוש חבילה עם טיסה סדירה ולשלםכמעט פי 2, אך לקבל שעות קבועות וסדירות.

הספק X מוציא צ'ארטרים לאנטליה בכל יום בשבוע. הוא גובה על החבילה שתשמש אותנו לדוגמה זו 500$.
החבילה יוצאת בעוד חודש.
כמו בכל תחום אחר בשוק- היצע וביקוש!
אם מקומות יימכרו, הספק לא יוריד את המחירים גם שניה לפני ההמראה. ברור מאליו, לא?
אם המקומות יימכרו מאוד מהר, כלומר הביקוש (כמות הלקוחות שרוצים את החבילה ומוכנים לשלם את המחיר הנקוב) יהיה גבוה מההיצע (מספר המקומות במחיר הנקוב), כמובן שהספק יעלה את המחיר.
מתי הספק יוריד את המחיר? כשיתמלא בו החשש שמה לא יספיק למכור מספיק מקומות על מנת להרוויח מהטיסה. כמובן שהספקים מלאי ניסיון ויודעים כמה טיסות להוציא מתי, הם עושים כל מאמץ כדי לא להגיע למצב בו ייאלצו להוריד מחיר. אך בכל זאת, תמיד יש תאריכים מתים.
אז מתי אכן המחיר יורד? כשאין די ביקוש כדי למלא את ההיצע. ומתי זה קורה? בתאריכים שלא נוחים לרובם המכריע של הלקוחות!

למשל, היו חבילות לכל יום במהלך סוכות. מבין כל התאריכים שהיו בחג, לפני החג, אחריו וכו'. מתי המאריכים היחידים שהייתה בהם ירידת מחיר (לעומת יתר התאריכים שספגו עליות חדות ברגע האחרון)?
30/9-3/10
8/10-11/10
זהו. אלו שני התאריכים שאם חיכיתם לרגע האחרון, יכלתם לתפוס מציאה.
ולמה ירד? כי בשני המקרים רובם המוחלט של האנשים ייאלץ להפסיד יום חופש, או ימי לימודים לילדיהם.
זה פורסם בעיתון: "חבילה לסוכות ב 220$". כל מי ששמע מה התאריך התאכזב ולא רכש.

מסקנה?

אין חוכמות. המחיר יורד רק מתי שאנשים לא רוצים לקנות, ובדיוק לכן הוא יורד! כדי לנסות לפתות אנשים לרכוש טיסה בתאריכים לא אידיאלים, באמצעות מחיר נמוך.

חשוב מאוד!

כשמדובר בעסקה עם מלון אני ממליץ בחום להזמין כמה שיותר מראש, במיוחד אם מדובר בתאריכים מבוקשים (קיץ/ חגים).
הסוכנים בארץ, במעמד המכירה, רואים מה מצב המקומות במטוס אך לא במלון (בחבילות). רק לאחר ביצוע הזמנה נשלחת בקשה לספק ששולח בקשה למלון, ומקבלים תשובה בדר"כ בטווח של 24 שעות. לפעמים יותר לפעמים פחות.
אם מזמינים ברגע אחרון ב 70% מהמקרים לא מקבלים אישור למלון ונאלצים להסתפק באלטרנטיבה או לוותר על הנסיעה.

מקווה שתרמתי משהו למישהו, אשמח לענות ולייעץ בכל פניה או שאלה.

לסיכום:

למי מתאים לחכות לרגע אחרון?

לאדם שלא מוגבל על ידי החופשה שלו מהלימודים/ עבודה ויכול לצאת לחופשה בהתראה קצרה (יום/ יומיים לפני).
לאדם שמוכן "לשבת על המזוודות" כמו שאומרים.
לאדם שלא חשוב לו ללכת למלון או קלאב ספציפי (כי ודאי לא יקבל אישור על האופציה הראשונה), העיקר לטוס.

נערך לאחרונה ע"י itzikg83 בתאריך 08-10-2009 בשעה 12:01. סיבה: הוספת מידע
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-10-2009, 15:54
  ptyahoo ptyahoo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itzikg83 שמתחילה ב "הפרכת המיתוס של "הרגע האחרון"- מידע חיוני למתכננים חופשה"

היי, אני חלק מ-5 חברה שמתכננים לנסוע באמצע נובמבר לטיול רכבות ואוטובוסים באירופה.

אנחנו רוצים לקחת טיסה סדירה לבריסל, בלגיה, והמחיר פשוט בשמיים.
התכנון שלנו זה טיסה לבלגיה וחזור מפראג, צ'כיה. (אגב הטיסות בימים של ימי עבודה, ככה שהמחיר אמור ליהיות נמוך יחסית).
הלכנו לאחת מסוכנויות הנסיעות והציעו לנו טיסה הלוך חזור במחיר של 480 דולר, שזה המון וציפינו למשהו שבמקרה הטוב יהיה באיזור ה-350 דולר.

עוד משהו, בנוגע לרכבות ותאי שינה. שאלנו בסוכנות כמה יעלה לנו רכבת מאמסטרדאם לברלין בתא שינה והיא הציעה לנו כרטיס ב-134 יורו, שממש לא נשמע הגיוני, מה שכן בחיפוש באינטרנט מצאנו שכרטיס לנסיעה בודדת וקבועה עולה 43 יורו.
ישן 11-10-2009, 17:59
  משתמש זכר itzikg83 itzikg83 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ptyahoo שמתחילה ב "הטיסה מתוכננת ב-16(נובמבר)..."

כשאמרתי ש 480 זה מחיר בהחלט סביר ואף נוח, התייחסתי אל טיסה ישירה ואני עומד מאחורי זה, כסוכן נסיעות שחי את המחירים 24/7 ואין לו אינטרס כלכלי בפורום זה.

בדקתי עכשיו (עדיין בעבודה):

אליטליה הכי זול ב 464$ אבל זה מחיר נטו (מה שעולה לסוכנים) ואני לא מכיר הרבה סוכנים שיהיו מוכנים למכור בפחות ממינימום 6% רווח.
הטיסה הבאה הזולה היא של לוט (פולנים) ב 487 כולל מיסים.

תן גמישות בתאריכים, אולי אמצא בפחות.
אני עובד עם כל החברות שיוצאות מישראל ו 90% מהסוכנים עובדים על אותה מערכת. זה עניין של כישורים וסבלנות לחפש.

מספיק לדחות הכל ביום ויש ב $375 של מאלב דרך בודפשט, אחלה טיסה.

הכל תלוי בתאריך ובמקומות פנויים.
ישן 11-10-2009, 18:09
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itzikg83 שמתחילה ב "הפרכת המיתוס של "הרגע האחרון"- מידע חיוני למתכננים חופשה"

למדתי את מה שכתבת על בשרי בערב יום כיפור.

רצינו לחזור מוקדם כי למישהו היה חשוב להגיע מהר הביתה, ביתר היינו גמישים.
מסתבר שזאת בידיוק הייתה הבעיה, הטיסות חזרה המאוחרות בערב יום כיפור היו זולות הרבה יותר מהטיסות המוקדמות, ברור שזה בגלל שיותר אנשים רצו להספיק להגיע הביתה לפני כניסת הצום.

אם היינו יותר גמישים היינו יכולים לחסוך מעל 50 דולאר כל אחד.

בנוסף המסקנה שלי מכל ההתעסקות הייתה שכל המשחק הזה של "רגע אחרון" טובים רק למי שגמיש ב100% מישהו שמסוגל לפנות לו את היומן לחלוטין ולא להיות תלוי בכלום. ברגע שיש תלות במשהו אז יש גם הרבה סיכון במחירי הרגע האחרון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:02

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר