לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-10-2009, 13:08
  elvis1977 elvis1977 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.07
"הארץ":"נחשף אילן היוחסין של מישל אובמה: אנס לבן הוא אחד מאבות אבותיה"

ציטוט:
וושינגטון. ב-1850 חילק בעל אחוזה זקן בדרום קרוליינה את רכושו. בין נולי האריגה, החרמשים, הסינרים וראשי הבקר שהעניק הקשיש לקרוביו, היתה גם ילדה בת שש, בת עבדים שערכה נאמד ב-475 דולר. בצוואה רשומה הילדה כ"מלווינה, משרתת בת שש". לאחר מותו של בעל האחוזה הועברה הילדה לג'ורג'יה ושם, בשנות העשרה לחייה ילדה בן לגבר לבן שככל הנראה אנס אותה. הסיפור לא היה נחשב לבעל משמעות מיוחדת בתולדות העבדות האמריקאית, אלמלא העובדה שהמפגש בין הנערה השחורה והגבר הלבן הוליד שושלת שענפיה התפשטו מג'ורג'יה הכפרית לבירמינגהם שבאלבמה, לשיקגו ולבית הלבן.
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1119944.html

יש פרס נובל להיסטוריה? משהו?

אולי גם פרס נובל לרפואה לוטרינר של הכלב שלהם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-10-2009, 18:40
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למי אכפת לעזאזל? איזה גועל..."

אתה טועה פה שרוקי.

עובדת היות אונס ובמיוחד של גבר לבן באשה שחורה, בהסטוריה של הגברת הראשונה של ארה״ב היא לא רכילות צהובה אלא עובדה היסטורית חשובה שבאה ללמד אותנו כמה התקדמו ארה״ב והעולם מאז. לסמלים תמיד היתה חשיבות עצומה בתרבות האנושית והנשיאות של אובמה מלאה בסמליות כזו. הנשיאות שלו באה להזכיר לנו למשל שכמו שלפני מאה, חמישים ואפילו עשרים שנה הרעיון ששחור יכול להיות נשיא ארה״ב ניראה מופרח לחלוטין, כך, למשל, הרעיון שיום אחד יהיה שלום בינינו לבין הפלסטינאים או שהעולם יהיה נקי מנשק גרעיני, גם הרעיונות הללו יתכן ויום אחד יהפכו למציאות. העניין הוא שהיחידים שיכולים להפוך רעיונות כאלו למציאות הם בני האדם וע״מ שזה יקרה אנשים צריכים להאמין. כל נשיא אמריקאי מוצלח היה כודם כל איש מכירות מבריק והמוצר מספר אחד שהוא מכר היה התקווה לעתיד טוב יותר, דוגמה; רונאלד רייגן. האסון של המזרח התיכון הוא הפסימיות המוחלטת שבו. כל הדיירים, ישראלים וערבים כאחד, הפסיקו מזמן להאמין שיכול להיות טוב יותר. התוצאה היא שהמזה״ת נשאר מאחור והופך לאחד האזורים השנואים ביותר בעולם. תשווה איפה היינו לעומת דרום קוריאה ב1980 ואיפה הם לעומתנו כיום ותבין מה אנחנו מפסידים (והערבים עוד הרבה יותר מאתנו).

תום פרידמן כתב פעם בניו יורק טיימס שהמנטליות במזה״ת היא של ״אם אני מנצח אז אתה מפסיד!״ או ״אם אני מפסיד אני אעשה הכל כדי שגם אתה תפסיד!״. בעולם התרבותי המנתליות מנסה להיות ״בוא ננצח שנינו, קצת אני וקצת אתה״. זה ההבדל למשל בין הסכמי השלום לאחר מלה״ע הראשונה שגררו רק תשע עשרה שנים אח״כ מלחמה נוראה עוד יותר לבין מה שנעשה באירופה לאחר מלה״ע השניה ושהביא לשישים שנות שגשוג חסר תקדים.

ישן 09-10-2009, 18:59
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אתה טועה פה שרוקי. עובדת..."

לא נראה לי, אתה בסך הכל מנסה לתת לזה את הפרשנות שלך, ואני לא מקבל אותה. אין אחד שלא יודע שהשחורים היו עבדים בארה"ב, ולשחק על עובדה זו לא מוסיף כבוד לאף אחד. לבחור באדם לנשיאות ולהדגיש שהוא שחור היא גזענות מסוג שונה במקצת, היא גזענות מתנשאת. האדם שנבחר לנשיאות אמור להיבחר על פי כישוריו (או הכסף שהושקע בקמפיין שלו) ולא בזכות דבר כזה או אחר. כל עוד אתה ודומיך תמשיכו להתייחס למראה החיצוני או לגזע, אפילו אם אין לכם מטרה רעה בזה, אתם עדיין חוטאים בהתנשאות גזענית. ולצערי הרוב המוחלט היום הוא כזה. אם ייבחר רוה,מ מזרחי בישראל תראה בדיוק אותן כתבות. זכור לי עוד כמה דיברו על נשיא מזרחי, ורמטכ"ל מזרחי, וכו'.

ישן 09-10-2009, 18:48
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה לא המשתנה של מרסל דושאן?..."

באנגלית זו מזרקה ולא משתנה למרות שמבחינת התפקוד אתה צודק ורק בורים לא יקראו לזה אמנות (ובאופן פראדוקסלי (לאור התגובה שלך) המזרקה הוצגה בדיוק כמחאה כנגד פלצני מוזאונים כמוני כך שלו דושאן היה מגיב פה בפורום קרוב לוודאי שהוא היה מצדד בצד שלך ובועט בשמחה בישבני הפלצני).

מה שאתה לא מבין זה כמה המזרקה הזו שינתה את פני העולם שאתה חי בו וכמה אתה סופג מההשפעה שלה ושל שכמותה כשאתה רואה טלויזיה, פרסומות, סרטים, וידאו מוסיקלים, עיצובי מוצר, אריזות ועוד ועוד. יום יום אתה מתבונן בבנותיה החורגות של המזרקה מבלי לדעת את זה אפילו.

וכמובן, אמנות זה לא ״לצייר״.

ישן 09-10-2009, 18:55

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "באנגלית זו מזרקה ולא משתנה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
באנגלית זו מזרקה ולא משתנה למרות שמבחינת התפקוד אתה צודק ורק בורים לא יקראו לזה אמנות

[I]אז אני בור גאה. אני אעדיף להיות בור ולקרוא ספר איכותי, לראות סרט טוב, ולחשוב שפסלים כמו דוד או האדם החושב אומרים הרבה יותר מחרטוט של כמה מוטות ברזל שאמורים להגיד משהו.[/I]

מה שאתה לא מבין זה כמה המזרקה הזו שינתה את פני העולם שאתה חי בו וכמה אתה סופג מההשפעה שלה ושל שכמותה כשאתה רואה טלויזיה, פרסומות, סרטים, וידאו מוסיקלים, עיצובי מוצר, אריזות ועוד ועוד. יום יום אתה מתבונן בבנותיה החורגות של המזרקה מבלי לדעת את זה אפילו.

[I]המזרקה הזאת היא עבודה בעיניים. דושאן היה גאון אם הצליח לגרום לכולם לשלם עבור הפקאקט הזה. ממש כמו אורן זריף.[/I]

וכמובן, אמנות זה לא ״לצייר״.
אמנות זה גם לצייר

ישן 09-10-2009, 19:22
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אכן, בימינו אמנות זה לא לצייר - בימינו אמנות זה למרוח טקסטים סביב "יצירות"...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "באנגלית זו מזרקה ולא משתנה..."

ולהצליח למכור אותן, בעזרת "מומחים" שמזהים בהן "עומק", "מסר", "כשרון".
פעם קל נורא היה להגדיר אמן כמוכשר: היית בודק אם אתה מסוגל לחקות אותו - וכשידעת שלא, היה
ברור שהוא מוכשר ממך. היום מתבטא ההבדל בין "הפסל המזהיר" יגאל תומרקין לבין רתך לא מוצלח,
בכך שלרתך הלא-מוצלח אין חברים "מומחי אמנות" שידאגו לפרסם כל תאונת עבודה שלו עם צינורות
מתכת בתור "יצירה מזהירה ונוקבת המלאה ברמיזות שנונות ושובבות כנגד הכיבוש"...

וכדי להמחיש:
להלן היצירה "חנה ושבעת בניה" מאת א.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לעין הבלתי מיומנת, הציור ייראה כמו עבודתו של אדם בלתי מוכשר-בעליל שהיו לו כמה דקות להרוג
בערב ששי, והוא חשב שלקשקש עם העכבר בעזרת הצייר של ויינדוס, יעזרו לו להעביר מסר, שאמנות
מודרנית היא בולשיט ממוסחר היטב.

מומחה האמנות, לעומת זאת, יבחין בשם היצירה, ויבין שלפניו עסק עם אמן רציני. צעיר מיוסר המתחבט בקונפליקט שבין ישראליות חילונית פלורליסטית לבין ספק-לאומיות ספק-לאומנות יהודית
שראשיתה עוד בגולה הרחוקה. העיסוק בחומרים הקשורים בסיפורה המיתי של חנה ושבעת בניה,
מחדד את העימות בן-ימינו בין המודרניזציה הישראלית-גלובליסטית הנאורה, לבין החושך הגלותי
היהודי של הסתגרות בדל"ת אמות, תוך שנאת הזר וקיפוחו.
חדי העין מבין המבקרים יוכלו גם לשים לב לרמיזה השובבה לתכנית ההתנתקות, ולביקורת מושחזת
היטב כנגד המפונים הבכייניים שהקשיבו לרבניהם ההזויים במקום להבין שהם בסה"כ עוברים דירה.
ישן 09-10-2009, 20:15
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן, בימינו אמנות זה לא לצייר - בימינו אמנות זה למרוח טקסטים סביב "יצירות"..."

הקומפוזיציה שלך אינה משובחת במיוחד, בחירת הצבעים שבלונית ומשעממת ואין את האנרגיה שניתן למשל למצוא בעבודות של ג׳קסון פולק (גם בגלל הבדלי הטכניקה והגודל הפיסי של היצירה).

כמו שאתה צוחק על איזו אנגליה שכל מה שהיא יודעת על הסכסוך שלנו עם הערבים מקורו בשניים וחצי מאמרים שקראה בגרדיאן כך גם אתה נימצא עכשיו מחוץ למגרש הביתי שלך וחבל. אם אתה לא מבין את הקשר שבין המזרקה של דושאן לעבודות של וורהול ומשם ישירות למה שאת רואה יום יום בעולם המקיף אותך, כולל אפילו בשטח שמשמש למיקום הפרסומות בראש העמוד הזה זה עדיין לא אומר שהקשר לא קיים וחבל שלא ללמוד אותו.

נכון שיש שפע זבל בעולם האמנות, כמו בספרות, סרטים, מוסיקה, מסעדות ומה לא, הטריק הוא להפריד בין המוץ והתבן. בניגוד למה שאתה כותב לא תמיד קל להבחין מייד בכשרון ולא כל וירטואוז הוא אמן גדול. זה משעשע שאתה משתמש בכשרון הרטורי שלך ללעוג לעולם האמנות אבל מה באמת אתה משיג בזה לבד מלהשעיר את שערי העולם הזה נעולים בפניך. אתה אולי חושב שזה לא חשוב, מה זה כבר משנה בחיי היום יום שלך ואכן אפשר לחיות בלי אמנות, בלי מוסיקה, ספרים, סרטים, אוכל משובח ואפילו בלי פורום פרש, נישאלת רק השאלה, בשביל מה?

ודרך אגב, אין לי מושג וכך גם לא לך האם היה לדושאן משהו כנגד רבנים כאלה או אחרים. למה לדחוף את זה לכל מקום?

ישן 09-10-2009, 20:35
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

והנה כל ההבדל - כשכותבים על מציאות עובדתית - אין עניין של טעם וריח, להבדיל מ"אמנות"
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "הקומפוזיציה שלך אינה משובחת..."

אני אמנם מאוד נלהב לדעת שאנדי וורהול הושפע מאסלת הפלאים המעופפת, אבל האמת היא שוורהול
עצמו הוא מודל לאיש מכירות משובח שידע למכור בולשיט תחת הכותרת המסעירה של "אמנות"...
משפט המפתח "לא כל ווירטואוז הוא אמן גדול" הוא הבסיס לחילוקי הדיעות בינינו: אני סבור שהבסיס
להגדרת אדם כאמן מוכשר, היא יכולת ייחודית ובלתי ניתנת לחיקוי בתחום שבו הוא מתיימר להצטיין.
אתה סבור שיש כללים אחרים המגדירים אדם כאמן גדול. אני נוטה לסברה שההגדרות המודרניות ל"אמן
גדול" (בתחומי הספרות, כתיבת שירה, ציור, פיסול, כתיבת מוזיקה, ביצוע מוזיקלי וכן הלאה) קשורה
הרבה יותר ביכולת קידום מסחרית של ה"אמן" או מקורביו, מאשר באיזושהי יכולת בלתי ניתנת לחיקוי
בתחום שבו ה"אמן" אמור להצטיין.
אני י-ו-ד-ע שאיני מסוגל לצייר כמו רמברנדט - אבל אני בהחלט מסוגל להדפיס תמונות של מרילין מונרו
בהרבה צבעים, ואפילו פוסטרים של איינשטיין. לעומת זאת, אני לא מסוגל לשכנע מבקרים שהדפסת
התמונות מבטאת כשרון אמנותי נדיר, וזה ההבדל בין וורהול לביני - הוא איש שיווק טוב ממני בהרבה.
אני מבטיח לך שלו היה מעוניין להזכר כאיש שיווק מזהיר, הייתי מכבד אותו, ומודה שהפגין כשרון נדיר,
כפי שהעיד חשבון הבנק שלו. כאשר מנסים לציין אותו ואת מרסל מלך האסלות בתור "אמנים דגולים", אז
עולה על פניי אותו חיוך משועשע שצץ לו בכל פעם שאני נכנס לאיזשהו בסיס צבאי ורואה עוד מצבור
צינורות מרותכים זה לזה שתומרקין הצליח למכור לצה"ל בתור "יצירת אמנות"...

ולסיום, אני סבור ששגית באופן ההסתכלות שלך על היצירה שלי, ולא הבנת את הרמיזות הדקיקות
ששיגרתי ב-א-מ-צ-ע-ו-ת הבחירה בקומפוזיציה הספיציפית הזו. אני, כמו דושאן, קרצתי קלות לפלצני
המוזאונים (כפי שמעיד המרובע השחור במרכז התמונה, שמבינים אמיתיים היו ישר מזהים, כחידוד
שובבי על חשבונם של מעריצי הז'אנר הפוסט-כלומיסטי והפרה-חנטרישיסטי בצרפת של שנות השבעים
המוקדמות...), שכן שנינו, דושאן ואני, מאוד אוהבים אנשים שמסתכלים באסלות שמוצבות באולמות
מוזאונים ומצליחים לראות בהן יצירה גאונית המשפיעה על אורח חיינו, ומייד אח"כ נכנסים לשירותים
מתיישבים על אסלות זהות לחלוטין - ומחרבנים...
ישן 09-10-2009, 21:04
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "והנה כל ההבדל - כשכותבים על מציאות עובדתית - אין עניין של טעם וריח, להבדיל מ"אמנות""

הדבר החשוב ביותר לאמן ע״מ להתבלט הוא למצוא סגנון שייחודי רק לו ומזוהה איתו. קשה כיום לקבוע מה ״טוב״ ומה ״פחות טוב״ ביצירת אמנות והסטנדרטים גם משתנים בהתאם לתקופות ואפילו אופנות.

יש למשל סגנון שכמעט כל אדם יזהה כ״סגנון וואן גוך״ אפילו שלפעמים האימג׳ נוצר שנים לאחר מותו, למעשה יש אפילו תוכנות שמסוגלות לקחת צילום ולהפוך אותו לחיקוי (עלוב) של הסגנון. לפעמים משתמשים בטכניקה הזו בעולם הפרסום כשרוצים לתקשר רעיונות מסוימים.

וואן גוך הוא דוגמה נהדרת כי בתקופתו לא הוכר כשרונו העצום ובוודאי שלא תוכל לטעון שהוא היה איש מכירות מצויין, למרות שאחיו היה סוחר אמנות לא הצליח וואן גוך למכור ולו יצירה אחת בחייו.*הגדולה של וואן גוך (שאת איכות ציוריו אפשר להבין אך ורק מתוך התבוננות במקור ובשום פנים ואופן לא מרפרודוקציות ויהיו אלו משובחות ככל שיהיו, הציורים של וואן גוך כמעט תלת מימדיים מכמויות הצבע שהאיש הטיח בבד, אם כבר רוצים לדבר על אמנים מיוסרים) היא בכך שמצא סגנון שלא היה קיים לפניו ושכעט כל חקוי של הסגנון הזה מיוחס אליו.

בניגוד גמור לטיעון שלך הגדולה של האמן היא לא באי היכולת לחקות את יצירתו וסגנונו אלא במקוריות שלו (בתנאי כמובן שיש בחידוש משהו מעניין לציבור). הכי מצחיק זה שהאייקון שלך שלקוח כמובן מהסמפסונים הוא דוגמה נהדרת לכמה הטיעון שלך על אי היכולת לחקות סגנון לא רלונטי. מאט גרונינג יצר סגנון אם הדמויות שלו שקל לחקות אבל קשה היה מאוד להמציא. כל אמן בינוני ומאטה יכול לאייר את בארט והומר אבל רק גרונינג הצליח להמציא אותם ועכשיו הם שלו.

להמציא סגנון חדש (ומעניין) קשה הרבה יותר מאשר לצייר כיום כמו מייקלאנג׳לו. תתפלא, גם אתה אם האימון הנכון יכולת להציב חקוי לכמה יצירות קלסיות שאולי לא היה מספק את חדי העין אבל היה משמח את אמא שלך ויותר מתשעים אחוז מהאוכלוסיה. לעומת זאת קח עט ונסה לסגנן (לא לרשום, לסגנן) חתול, כלב או מכונית באופן שלא ראית מעולם, שעדיין יהיה מזוהה כחתול, כלב או מכונית ושיהיה מעניין. קרוב לוודאי שלא תצליח אבל אם דווקה כן ייצא לך משהו מענייו אל תראה אותו לאף אחד, מהר לרשום זכויות וחפש לך סוכן, אתה בדרך לעושר ופרסום.

ישן 09-10-2009, 21:10
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "הדבר החשוב ביותר לאמן..."

"סגנון ואן גוך"? מה רע באימפרסיוניזם?
ואן גוך אולי התפרסם רק לאחר מותו, אבל כבר ידוע שלא היה ככל האדם ככל שהדבר נוגע להפרעות אישיות.
הוא הצליח לבטא את הייחוד שלו בעזרת האמנות, דושאן לא. דושאן היה פרובוקטור לא קטן שיחד עם חברו הצלם
מאן ריי, הצטלם בלבוש נשי, ספק בתור ביקורת, ספק בתור פארודיה.

אין לי ספק שעושים לכל אותם אמנים עוול רב כשמהללים את ה"יצירות" האלו שלהם ומסבירים אותם.
העובדה היבשה היא שהשינוי הגדול ביותר בעבודות שלהם הגיע רק לאחר שקיבלו הכרה, ולע"ד הם הרשו זאת לעצמם
כיוון שידעו שיצליחו למכור כל עבודה שחתימתם מתנוססת עליה.

אאל"ט זה אף היה פיקאסו שהסכים לחתום על ציורים שלא הוא צייר כדי להעלות את ערכם.
ישן 09-10-2009, 21:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כן, יש אמנים שאת יצירתם מעטים מסוגלים לחקות, ואחרים שסגנונם הוא מריחת צואה על קיר...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "הדבר החשוב ביותר לאמן..."

באופן אישי, מתוך היותי קרתני ובור מוחלט באמנות אה-לה בגדי המלך החדשים, אני נוטה להסתכל
על הקיר ולשאול עצמי מתי יבוא מישהו לנקות - אבל המבין האמיתי יתפעם המחדשנות המקורית
הונועזת, ויקרא בשקיקה את 300 העמודים שהוסיף האמן הדגול ליצירה (שתזכה לשם הדגול "בחירת
האפיפיור"), ובהם הוא יספר על כך שמדובר בעצם ברמיזה להתנהגות האכזרית של ממשלת צ'אד כלפי
בני שבט הקאקו-קאקו המסכנים...
שלא תבין אותי לא נכון - אני מלא הערצה לתומרקין, וורהול ושות' שמצליחים לקחת פסולת ולשכנע אנשים
ששווה לשלם על זה הון תועפות (לדושאן, שגם מצליח למכור זבל לאנשים וגם צוחק עליהם תוך כדי, אני
בכלל חושב שצריך להקים מזבח - בסגנון פארא-רוויזיוניסטי עם השפעות צנטרפוגליות קלות, כמובן...),
אבל אני נוטה מתפעל מיכולת המסחר והאינטראקציה הבין-אישית שלהם (לא קל למצוא את
המבקרים/אוצרים/עיתונאים/סוחרים שישתפו פעולה ויהיו בעלי עמדות השפעה חזקה מספיק להפוך משתנה שגרתית, למשהו שיוגדר כאמנות...

ולסיום: האייקון שלי הוא הומאז' לאמן א-מ-י-ת-י - מאט גריינינג יצר משהו שאני לא מסוגל ליצור.
העובדה שאתה מסתכל רק בציור, היא עניין שלך - אבל אני בחרתי במשהו מתוך מכלול שלם, שכן
הסימפסונס, הם הרבה יותר מדיו על נייר - הם בראש ובראשונה תוצר של כתיבה גאונית שנמשכת
כבר 20 שנה.
לקחת דלי, למלא אותו בחול-ים, לקרוא לזה בשם "מגדל בבל", ולמרוח הסבר מלומד בן שלושה עמודים
על כך שאני רואה ביצירה זו סוג של מטאפורה למקומה של האישה האמריקנית בחברה הצרכנית
הפוסט-פטריארכלית של ימינו, גם אני יכול.
הדבר היחיד שיגרום ל"פלצן מוזאונים" לקבוע שיצירתי היא אמנות או לא אמנות (כולל התייחסות
לקומפזיציה של החול ולצבע הדלי), היא מה שיקרא מפי המבקר המשפיע התורן - וכאן ידי מקצרה
להושיע, שכן אני חלש בשיווק, בניגוד לדושאן, וורהול ושאר ירקות...
ישן 09-10-2009, 22:16
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
שמה של היצירה מזכיר לי משום מה ועושה קונוטציה לדבר אחר
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "על מה אתה מדבר - יצירת האמנות המזהירה "ביצת ההפתעה 2 - הנקמה" היא גאונית!!!"

מזכיר לי את נקמתה של אמנית בבעלה המזדקן.
יש לחבר את איבריו בכל מיני שיטות על מנת שיתפקד עם המעט שנשאר לו.
אם מקלות עזר לא מסייעים, אזי אולי אפשר לעבור לכמה חבקי מתכת כמו סיכת בטחון שתחזק לו אותם (כמה זה נשמע קונוטטיבי - סיכת בטחון- חיזוק בטחון.....)

לא רוצה לעבור לפסים יותר "פרודוקטיבים - פרובוקטיביים" אבל אני מקווה שהמסר וההתרשמות שלי לגבי הציור ברורים.

המורה נשמע לי אחד שמבין כמה וכמה דברים בציור.
אבל אני ההדיוט רואה קווים ישירים של מונדריאן ואומר לעצמי - זה היה פחות או יותר מה שרב יהושע לימד אותי בישיבה בשעורי מלאכה. למתוח קווים של תשעים מעלות על מנת לעשות זוויות חדות כשצריך לשייף אותן פינות.
ישן 09-10-2009, 22:02
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כן, יש אמנים שאת יצירתם מעטים מסוגלים לחקות, ואחרים שסגנונם הוא מריחת צואה על קיר..."

טוב,*

זה שנוא עלי להוציא משפט כזה ובמיוחד כלפיך שבד״כ יש לי המון כבוד לידע שלך אבל תסלח לי אורי, בעניין הזה אתה לא יודע מה שאתה מדבר ואתה נישמע עכשיו כמו אלויס.

לא, אתה לא בור או ברבר בגלל זה ולא באתי להעביר עליך בקורת גורפת כאדם, רק לציין שכניראה שאין לך מושג ירוק באמנות והאשכול הזה עם תגובות שלך כמו צואה על הקיר וכו׳ פשוט לא לכבודך.

הויכוח הוא עקר אלא אם אתה תחליט אחרת

בנוגע לסימפסונים נידמה לי שאני יודע קצת יותר ממך על איך מפתחים סדרות כאלה ואנימציות בכלל. כפי שכמה פה ניחשו אכן אני חי בארה״ב ועובד בסטודיו אמריקאי מרכזי שיוצר סרטי אנימציה שרובכם בוודאי ראו או לפחות שמעו עליהם. את הדיונים על איך עושים את הדברים הללו אני שומע על בסיס יומי.

ישן 09-10-2009, 22:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

צר לי לאכזב אותך, אבל מה שאתה רואה כאמנות, זה בלוף שיווקי לא הכי מתוחכם...
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "טוב,* זה שנוא עלי להוציא..."

שסופר ילדים דני לגלג עליו כבר לפני 150 שנה...
אני לא התיימרתי לדעת כלום על דרך יצירת סרטי האנימציה, אלא התייחסתי לרמיזה שלך כאילו בחרתי
במשהו שנראה לי כציור איכותי מהסימפסונס, בעוד שבחירתי בליונל האץ (יכולתי לבחור ב1001 דמויות
מהסימפסונס...) נובעת מהערצתי לדרך הכתיבה הגאונית הקשורה בדמות זו ובאחרות, וממש לא בקומפוזיציה של המאייר שבחר דווקא בעפרון מסוג 2 כשצייר אותה...
הסימפסונס הם יצירה שאדם שאינו אמן דגול, לא מסוגל לכתוב. בדיוק כמו שציור מהסוג שרמברנדט
מצייר, לא כל אחד יכול לחקות - בעוד שלתקוע משתנה במוזאון, כל אחד יכול...

זה שאתה תשכנע עצמך שחזרה על מה שכתבו מבקרים/אוצרים/"מומחים"/"אמנים" לגבי מהותה של
אמנות, זו האמת - לא ישנה עובדה פשוטה שכל אלה מ-ר-ו-ו-י-ח-י-ם מכך שהבולשיט הזה ממשיך
להתקיים. דמיין לעצמך שמישהו אשכרה היה מבקש מתומרקין לפסל לו משהו שניתן לזהות בלי טקסטים
אינסופיים המסבירים למה התכוון המשורר. אתה חושב שהוא מסוגל לזה? פאבלו פיקאסו צייר בצעירותו
ציורים יפהפיים שאשכרה אפשר לזהות מה מצוייר בתמונה - אבל אז הוא הבין שגם אם יזרוק צבע באופן
אקראי על הקנבס, וייתן לזה שם פלצני, זה יימכר באותה צורה. מאותו רגע החלו "התקופה הכחולה",
"התקופה הוורדרדה" "תקופת הירוק-בקבוק" וכמובן, "תקופת הספק-בז' ספק-חום-בהיר" שלו...
מה לעשות, הבלוף של האמנות המודרנית השחית אפילו אנשים מוכשרים באמת, שהבינו שחבל
להתאמץ, כל זמן שהמערכת המשומנת היטב של ניפוח פיקטיבי של ערכן יצירות ללא קשר לכשרון
שנרדש ביצירתן, עובדת כשורה.

אני יודע שזה נוגד את כל מה שחונכת עליו, אבל מה לעשות - זה שבלוף הוא עתיק-יומין, לא מוריד
מעובדת היותו בלוף, וזה שתשכנע עצמך שהשפרצת צבע אחת של ג'קסון פולוק (שתיין לא מזיק,
שהמערכת השיווקית סביבו ראוייה לאנדרטה מפוארת במוזאון לשיווק ולמסחר), שנראית כך:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ionurusciuc.files.wordpress.com/2008/12/jackson-pollock.jpg]

היא יצירת מופת, בעוד שהשפרצת צבע שנראית כך :

היא סתם השפרצת צבע חסרת השראה - נובעות כולם מקמפיין שיווקי מזהיר, ולא מאיזושהי הבנה
אמנותית מעמיקה שרכשת או שניתן לרכוש איפשהו. האמנות המודרנית היא בעיקר רצף של סיסמאות
שיצרו כמה תועמלנים ערמומיים, שעליהן חוזר המון גדול של אנשים שלא רוצה שיחשבו שהם
לבנטינים/לא-תרבותיים/לא-מבינים...
ישן 09-10-2009, 22:44

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "הויכוח איתך באשכול הזה לא..."

תעשה לנו טובה ואל תחזור על דבריך פעם אחר פעם בהתנשאות, כאילו כולם כאן טמבלים שאתה פשוט תוהה ובוהה מדוע עליך להמצא במחיצתנו.
אם אתה רוצה להגיב - תגיב בבקשה.
אם אינך רוצה להגיב - תפרוש בכבוד ולא ברעש וצילצולים מיותרים. אין זה עושה כבוד לך כלל וכלל, שהינך פורש כי כל הכותבים אינם מבינים דבר וחצי דבר במה שאתה עוסק (שאין לי ספק שיש לתת כבוד למי שעוסק בכל תחום שהוא).
אם אינך רוצה להשתתף - אל תגרר לוויכוח וכאשר מעיינות החכמה והדעת נסתמים - אתה סר וזעף ופורש בהבעת שאט נפש מהכותבים.
לא לבן הזה פללנו
ועתה משנגלה הסוד שכולם היו חפצים לפצחו לפני כן - ושהינך בן תמותה כמונו (ולא ח'וח בת) - הננו מרגישים יותר בטוח במה שאנו נגיב - אינני רוצים להחשד במצ'ואיזם ושוביניזם.
ישן 09-10-2009, 22:53
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "תעשה לנו טובה ואל תחזור על..."

חבל שגם אתה לוקח את המיקרופון כאילו גם אתה הדובר של הפורום
חבל גם שהמורה פרש מהדיון
למעשה לא חבל כי הדיון הגיע למקומות בהחלט לא מענינים ולא מפרים
על פי אותה אנלוגיה סופרים וספרים וספרות הם מוצרי שיווק נטו
הבגדים שאנחנו לובשים הם אוסף סמרטוטים עם לוגו שיודע למכור
הגזרה החדשה והמחמיאה היא עוד סמרטוט ששכנעו אותך שהוא יפה
והספר המעניין הזה שנכתב ללא סימני פיסוק ונקודות הוא אוסף של מילים ששחצנים צפון תל אביבים נהנים ממנו
הסרט שאהבת הוא שעמומון ששחקנים מזויפים עם פרצוף יפה שמשוווקים כהלכה
להציג כל דבר כאילו המלך הוא עירום זו גישה מענינת אבל די בינונית
חוסר היכלות וחוסר המעוף וגם חוסר הפרגון לתרבות, אמנות, יכולת, השראה וגם יכולת שיווק כמובן כי צריך למכור שזה יפה, זה לא משהו שאפשר לבטל בעזרת המילים צואה על הקיר
אני מסכים ומזדהה עם המורה, הויכוח הגיע למבוי סתום
אני מבין קטן מאד באומנות, אבל מבין בתרבות, ולא מצאתי יותר מדי ממנה בויכוח הזה

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 09-10-2009, 22:58
צלמית המשתמש של Au79

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "חבל שגם אתה לוקח את המיקרופון..."

לא כל דבר מוצג על פי גישת המלך הוא עירום, אבל לא צריך להתעלם ממנה לחלוטין שכן לעיתים יש בה מן האמת.
אז אני כן "מבין" באמנות לסוגיה, הולך לתערוכות וגם מופעי תרבות, אבל אני יודע לזהות בולשיט כשמוכרים לי כזה,
ואגיד לך יותר מזה, גם יצא לי לדבר עם כמה אמנים (ואני קורא להם אמנים כיוון שהם גם מתפרנסים מזה ולא רק מגדירים
את עצמם ככאלו) שהודו בפניי שחלק מהעבודות שלהם הוא שטות שנועדה להכניס כסף.

לא צריך למהר ולפסול את כל מה שנאמר פה באשכול כי זה לא מוצא חן בעיניך ונוגד את השקפתך. חלק מהדברים פה
נכונים לחלוטין וחלקם נתונים לויכוח יומיומי שמתנהל בכל החזיתות.
הייתי מזמין אותך לאחת הביקורות אצלי במכללה רק שתבין על מה המדובר, אגב מה שכתבת על לבוש.
כששומעים שטויות מזהים שאלו שטויות, גם אם חלק מהאנשים מתייחסים אליהם כדברי אלוהים חיים. מאידך, כשרואים
משהו נשגב, לרוב יש קונצנזוס באשר אליו. אם זה מדבר רק אל חלק מאד קטן ו"מבין עניין", זה לא מדבר לאף אחד,
אלא הופך לגחמה או מניירה של כמה פלצנים, כפי שאמרת בציניות.
ישן 09-10-2009, 23:07
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "לא כל דבר מוצג על פי גישת..."

לא הבנתי מה אמרת לגבי לבוש שלא אמרת
אם אתה מבין באומנות אז אינך יכול להסכים עם הדברים של אורי
גם לזמר מצוין יש לפעמים יציאות לא מוצלחות, האם זה הופך אותו למוקיון שחושב שהוא זמיר ?
כל מה שלא נראה למישהו מותר לבטל לא רק את המישהו אלא את כל אלה שכן נראה להם ?
זה שהויכוח הוא לא ברמה של סטנד אפ טיפוסי של לעג לאומנות, לעג למילים גבוהות וזלזול באנינות זה לא אומר שהתוכן הוא לא אותו תוכן.
הויכוח הזה הוא ברמה די ירודה ולא עושה ניתוח אמיתי של אמנות, אלא יורה על אוטומט מילים שמבטלים באחת תרבות שלמה.
שניים וחצי כותבים בפרש מגלים לכל העולם שכל מה שהם יודעים על אמנות זה חרטא ברטא ועובדים על כולם בעינים. צריך לחפש מנהל שיעביר את האשכול לקונספורציות ותאוריות קשר.
איך סוחרי האומנות הונו את כל העולם כל כך הרבה שנים, צריך להיות שם האשכול

john reese

ישן 09-10-2009, 23:09

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "חבל שגם אתה לוקח את המיקרופון..."

מצטער, אני לא מסכים עם (כל ) מה שכתבת.
לא כל ספר או שיר או בגד או סרט הוא שעמומון מזויף.
אבל למשל- אני בטוח שלא כל סרט איראני על מורה ולוח או מונגולי על גמל הוא אכן סרט איכותי שרק יודעי ח"ן מבינים ונהנים ממנו. אבל אני בטוח שרבים יוכלו להבין את היופי שבסנדק, או את הדילמות שבקזבלנקה. לא רבים יוכלו להבין, וכנראה שלא סתם, את השירה המודרנית. אני בכל אופן לא מוצא בא כלום. שיריו של ביאליק ואלתרמן לעיתים קרובות עדיפים בעיני. אז מה? אז זה אומר שבערבי שירה ומשוררים בבית קפה קטן ואופנתי שמגיש סלט בתמחיר מוגזם יושבים כל משוררי העתיד ואני סתם דינוזאור?
אני יכול להמשיך בדוגמאות בצורות אומנות שונות, במיוחד מחול מודרני שלצערי נראה כמו התקף אפילפסיה מזדמן, אבל לדעתי הנק' ברורה.

ישן 09-10-2009, 23:28
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL, "מבין בתרבות". על כך ייאמר "עוד עזרה שכזו - ואבדנו"....

אני מצטער לבשר לך שכרגיל אתה כותב דברים שבינם לבין לוגיקה בסיסית, אין ולא כלום. תרבות,
מטבעה, היא דבר שאי אפשר "להבין בו" (זה שאתה אוהב את ההצגה המרגשת החדשה על גדעון לוי
הגיבור, לא אומר שזו יצירה מבריקה, גם אם המנטורים שלך במוסף תרבות ואמנות של "הארץ", כתבו
כך - ואפילו אם גדעון מספר שבכה כשראה אותה...). אתה מבין, תרבות היא לא עניין מדיד, בניגוד למה
שמספרים לך. דווקא אתה, כביזנסמן ותיק, אמור לדעת שעסק שאין מאחוריו כלום, יכול להצליח המון
שנים, אם יש מאחוריו קמפיין שיוקי מוצלח - אחרי הכל, תסתכל על אוסלו...

אתה רשאי להתרעם על מה שבא לך - והעובדה שאין לך שום דרך לסתור את הטענות, מלמדת, שוב,
שהדבר היחיד שגרוע מהתנשאות - הוא התנשאות שאין לה על מה להתבסס. מה שכן - אתה כבר יומיים
לא מגדף, מה שמראה שיש עקומת למידה לפחות בתחום של תרבות-דיון, ולכך אחראי פרוייקט שטיפת
הפיות...
ישן 09-10-2009, 23:37
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL, "מבין בתרבות". על כך ייאמר "עוד עזרה שכזו - ואבדנו"...."

אני אכן לא מגדף אבל הגידופים לא נפסקו, מה שמלמד על חד צדדיות של מישהו אבל למה אתה טורח לדחוף את הנושא הזה לכל מקום ?
להבין בתרבות זה יותר נכון לכבד תרבות, או לכבד בכלל
תכונה שדי חסרה פה
אני לא יכול להתוכח איתך על אומנות, אני ממש לא מתחבר להרבה דברים
יש במשפחתי אוצרת שאצרה גם למוזיאון תל אביב וירושלים
לא תמיד אני יכול להשתתף בשיחות שלה, הנושאים פשוט לא מענינים אותי
גם אני לא מתרשם מכל מיני מריחות צבע, או חפצי אומנות חסרי תוכלת ותועלת
אבל אינני יורק ומשפריץ, אני רק מקשיב ולא משתתף בשיחות, או פשוט גם לא מקשיב
הכי קל להגיד מה זה האוסף ירקות הזה שמרכיב פרצוף שכולם מתלהבים ממנו, כל ילד יכול לעשות פרצוף מברוקולי, אננס ותות שדה
אבל לפעמים כדאי לא להגיד את זה, זה לא באמת הופך אותי למבקר אומנות, או את אוסף הירקות הזה לסלט הכי יקר בעולם, זה סתם הופך אותי לאחד שלא באמת מבין על מה הוא מדבר

אני חייב להוסיף שההשוואה לאוסלו בהקשר הזה היא כל כך בינונית ואפורה שלמעשה מלמדת מאיפה הכל מתחיל.
תחושת מרמור וקיפוח מובילה את הדברים שלך.
להשוות זרם באמנות להסכם בין מדינות זה כל כך לא קשור שזה כואב.
כואב שככה אתה חושב ומנהל את הדעות שלך. יכולת דמיון ואנלוגיה כל כך פשוטה ולא מורכבת לא יכולה, פשוט לא יכולה לצאת בהכרזות ובביקורת כל כך נוקבת על תחום האומנות המופשט והרחב והצבעוני.
מעבר לזה הזלזול שלך באנשים ובכותבים שהם במקרה אני, לא ממש מוסיף לך או לדעותיך אלא רק בקרב אותם שניים וחצי מעריצים פה בפורום. אינך יודע מי אני זה לא מעט שנים, אבל אתה מרשה לעצמך לנתח אותי מכף רגל ועד ראש.

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 09-10-2009 בשעה 23:42.
ישן 09-10-2009, 23:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה חייב להבין שכשאתה, מכל האנשים, נותן ציונים לתגובות, זה פשוט להיט:)
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני אכן לא מגדף אבל הגידופים..."

אני מעריץ גדול את העובדה שדודה של השכן של סבא של אשתך, היא אוצרת במוזאון כלשהו, ובוודאי
מבינה גדולה בכל מצבור של ירקות רקובים שמישהו הצליח לשכנע אחרים שהוא יצירת אמנות, אבל
בניגוד אליך, אני לא אדם שהולך אחרי סיסמאות (ושוב עשינו 360 וחזרנו לדוגמת היוצאת מן הכלל של
אוסלו - שהוא אמנם חרא של הסכם, אבל יופי של דוגמא: הן לעסק שמשתלם לכמה ביזנסמנים להמשיך
לשמר, והן לרעיון מגוחך שהוליד ים של סיסמאות עבור המדקלמים...), ואני לא מתבייש להביע דעתי
רק בגלל שאני חושש שכמה מלובשי בגדי המלך החדשים יגידו ש"אני לא מבין בזה".
מה לעשות, אין כזה דבר לא להבין בזה. מדובר בבלוף נטו, ובדיוק כשם שהעובדה שאתה מוחא כפיים
ליצירה שאין לך מושג מה היא אומרת, לא הופכת אותך למבין באמנות, כך גם בוז שלי לאותה יצירה
בדיוק, לא הופך אותי ללא מבין באמנות. זה סתם מוכיח, שוב, שאני אדם ישר ממך...

ולסיום, הנסיונות שלך להתנשא הם כ"כ מעוררי חמלה שלרגעים ספורים, שקלתי להסיר מעליך את
האיסור לגדף, ולו רק כדי שתשחרר את מה שמשתולל בקרבך, בהעדר כל יכולת לענות עניינית. למרבה
הצער, אני מחוייב להסכם שלנו לשטוף את הפיות של גדולי המגדפים, ובהיותך מגדף מוביל, אני מנוע
ממתן הקלה זו, כך שתצטרך להמשיך בניסיונותיך הנוגעים ללב לשכנע שאתה נעלה עליי במורכבות
מחשבה, הבנה בתרבות, ובכל תחום שלא תרצה, מבלי להשתמש בקללות. במחשבה שנייה, אולי
בעצם אני עוזר לך בכך, שאני מאתגר אותך לעשות מאמץ ואשכרה לנסות להתמודד עם טיעונים במקום ישר
לקלל - דבר שיעזור לך לא רק כאן בפרש, אלא בכל מקום. בקיצור - אין בעד מה
ישן 10-10-2009, 00:09
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה חייב להבין שכשאתה, מכל האנשים, נותן ציונים לתגובות, זה פשוט להיט:)"

לזה קראת מצבור של ירקות רקובים ?

ככל שתרד נמוך תמצא יותר אוהדים, זה בטוח, כמעט בכל תחום.
ככל שתזכה ליותר תומכים לדבריך בפורום, ככה ארגיש יותר ויותר שאין לי צורך להתנשא, אתה עושה עבורי את העבודה (צדיקים מלאכתם וכו' ?) ומנמיך את עצמך ולא רק כלפי
אתה מוזמן (וגם ברור שתעשה זאת) להמשיך לתקוף אותי אישית ,אזורית ,לסלף, לבלבל אבל אף אחד מהדברים האלה שאתה עושה לא ממש מעלים את קרנך אלא בעיני עצמך (כן, וגם השניים וחצי ההם)
עצם הכתיבה פה בפורום היא החשפות והבעת דעות בפומבי, אני שם לב שכל פעם מחדש נזרקים מפה אלה שבאמת מבינים בגלל שיציע אוהדי בית"ר זורקים עליהם גרעינים ומדברים בשפת רחוב
המעריצים שלך פה נזרקים מפורומים מקצועיים אבל בעינך זה לא אומר כלום מן הסתם, הפורום הזה לא מעריך מקצועיות מעצם הגדרתו, לכן כל כותב יכול להיות פה מלך, פה רק חוקי הפורום קובעים, לא שום חוקי מקצועיות
כמובן שבעינך חותמת של פורום אחר שמכילה בתוכה הערכה לידע, מקצועיות וגם תרבות דיון שווה כקליפת השום בציור של מישהו
פה רק אסור לקלל, וגם זה אם אתה שמאלני מדי
מלך הביצה הוא אמנם מלך, אבל חי בסביבה מסריחה (נראה אותך קורא גם לזה גידוף)

ואין פה הכללה חלילה על כל כותבי וקוראי הפורום, להפך.
אלו שמשתייכם לביצה המטאפורית שלי יודעים בדיוק שאליהם ועליהם אני מדבר

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 10-10-2009 בשעה 00:19.
ישן 10-10-2009, 00:26
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

תכלס, אתה גידפת כאן, אבל הרחמים כלפיך מציפים אותי. אתה מתקשה נורא בלי זה...
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לזה קראת מצבור של ירקות..."

אני מניח שאיפשהו אצלך בראש יש משמעות ייחודית למושג "מקצועיות" בכתיבה בפורום ("מקצועיות -
היכולת לדקלם את הסיסמאות הנכונות, ולגדף את מי שחושב אחרת"), אבל שוב המציאות המרושעת
מתערבת, והמקצועיות היחידה הנמדדת כאן היא היכולת שלך לדעת על מה אתה מדבר, יש לך כברת דרך ארוכה מאוד...

בכל מקרה, הפעם כאמור, ריחמתי, בפעם הבאה שתכנה גולשים בפורום "מסריחים", אני אאלץ לחזור
לשיטת שטיפת הפיות עליה סיכמנו, ולעזור לך ללמוד תרבות דיון מהי - שכן אני רוצה לסייע לך לפחות
להתקרב לרמה שאליה מדמה שאתה שייך. פעם הבאה שתעשה לי "בחינת גידופים", תגלה שאני נאלץ
לנקוט בקו מחמיר. אל תעשה ניסיונות לגדף במרומז, במהופך או באמצעות עולם המטאפורות הלא
ממש עשיר שלך. בקיצור, שמור על המקלדת שלך בשבע עיניים, כיוון שכפי שהוסבר לך - חופשה שנייה
היא לזמן כפול מזו הראשונה, שלישית היא לזמן כפול מהשנייה, וכן הלאה וכן הלאה)...
ישן 10-10-2009, 10:53
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

עניתי לך לשאלה הלא-רצינית שלך קודם, ועכשיו אענה לשאלה הלא-רצינית החדשה שלך...
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מה עם הציור ??? למה אתה מתעסק..."

בין הנושא שאנו מדברים לבין אמנות, אין בדל של קשר. הכל זה עסק כלכלי שרק אצלך הפך להיות
מוגדר כקונספירציה אפלה. המציאות היא שאין כאן שום סוד. אנשים משפריצים צבע, מרתכים צינורות,
מציבים משתנות וכיו"ב - ומערכת פרסומית שלמה מגוייסת כדי להגדיר זאת כאמנות - מתוך הנחה מבוססת שאלה הרוצים להיחשב כ"מבינים", לא יעזו להביע דעתם ש"לא, אני לא רואה את הרמיזה
הדקיקה שבאה לידי ביטוי בהשפרצת הצבע של פולוק".
העובדה שאתה, שלא מצליח לראות את הגאונות הנסתרת שבאמנות-הבולשיט, מוצא עצמך מגן עליה
(מלבד הצורך הכפייתי שלך לתפוס את העמדה שמנוגדת לעמדתי,כמובן...), מלמדת יותר עליך מאשר
על האמנות - היא מלמדת על הרצון שלך להשתייך לקבוצה שאתה מזהה כ"נחשבת", ולא על השאלה
האם עבודות הריתוך הנמכרות-להפליא של תומרקין הן אמנות או לא.

ציור או פסל מוצלחים אמורים לבטא רעיון שניתן להבין גם בלי לקרוא את תקציר המנהלים הלא-ממש-קצר
שמופיע לצד היצירה. מעשה אמנות אמור להיות קשור לשם שניתן לו ע"י היוצר, גם מבלי שנצטרך
להתחיל להקלע לתילי-תלים של פרשנויות על הסיבה לשימוש במלבן הירוק או באליפסה הסגולה כמטאפורה נועזת לחברה הפאריזאית של שנות החמישים...
ישן 10-10-2009, 15:01
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תשובה יפה - מסתירה את אי-הידיעה מיהו בלעם, במעין חידודון שכזה..."

כרגיל אתה עושה לעצמך הנחות.
קודם יורה
ציטוט:
אני מעריץ גדול את העובדה שדודה של השכן של סבא של אשתך, היא אוצרת במוזאון כלשהו, ובוודאי מבינה גדולה בכל מצבור של ירקות רקובים שמישהו הצליח לשכנע אחרים שהוא יצירת אמנות

אחר כך מצייר מטרה שני מטר משם, כי לא לזה התכוונת במשפט הקודם:
ציטוט:
מה שיפה, זה שרצית להראות אמנות עם ירקות - והצלחת להוכיח בדיוק את הטענה שלי - בציור שלך אפשר לראות בדיוק מה רצה האמן ליצור

קודם זה מצבור ירקות רקובים שמישהו שכנע משהו שזה יפה, אחרי זה אתה מכנה את זה אומנות.
ציטוט:
ציורי הירקות שאתה מביא, כמובן שרק מחזקים את דבריי, שכן יש תמונה ברורה שעולה מהם

ואז בגלל שתמונה ברורה עולה מהם זה אפילו מחזק את הדברים שלך.
אבל מי קובע מהי אומנות ? מי קובע מה יפה ? מה מקורי ? מה מיוחד ?
ציטוט:
אתה תמיד יכול להמשיך להביא ציורים יפים כמו אלה, הגם שהם רק מחזקים את דבריי, ומחלישים את עמדתך..

ובסוף זה יפה וכמובן מחליש את עמדתי

אתה כמובן תבטל את כל מה שאמרתי
אתה דיברת על מיצגים שלא ברורים ומובנים לך, על מקוריות ושיכפול תמונות והונאת הציבור.
אבל זה לא פחות יפה ומעניין ומקורי מאוסף של ירקות רקובים שמייצרים תמונה, או קערת ירקות שאם הופכים אותה מופיעה דמות. מה אומנות בזה ולא בברזלים מכופפים, או בפירמידה הפוכה באנדרטה לשואה ולתקומה

john reese

ישן 10-10-2009, 15:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

סתם טיפ: כשאתה מצטט מישהו כדי להוכיח נקודה - רצוי שהציטוט באמת יחזק את הנקודה...
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כרגיל אתה עושה לעצמך..."

אתה ממשיך לערבב בין הציור שהראית, שכולל שימוש בירקות כדי ליצור תמונה ברורה ומובנת, לבין
הדוגמא שלי - שעסקה במערום סתמי של ירקות, הצמדת פתק עם שם מפוצץ למערום, לצד חוברת הסבר
המנמקת מה בדיוק אמור המערום לבטא...
אתה מבין, מבחינתי, יצירת אמנות היא יצירה ברגע שמבט עליה, ללא עזרת חוברות-עזר, מאפשר להבין
מה רצה האמן לייצר. אם האמן לא הצליח להסביר את כוונותיו באמצעות היצירה שלו - הרי שאין כאן
יצירה.

התמונה שהבאת של אנדרטה בהחלט מסכמת את מה שאני חושב - אני חושב שהאנדרטה הזו היא
לא יצירת אמנות - ומי ששילם עליה כסף, פשוט נכנע לעדר מוחאי הכפיים למלך העירום. זה שתכניס
את אנדרטאות השואה (וכל הכבוד לך על כך - לא יכולת למצוא דוגמאות פחות רגישות, נכון?), לא ישנה
את העובדות - לא משנה לשם מה נקנה הפסל, אם אי אפשר להבין מה רצה הפסל לבטא, בלי לקרוא
חוברת מצורפת - הרי שהאמן כשל במשימה שלשמה נשכר, גם אם שוכריו ימחאו כפיים בהתרגשות
(בעיקר מתוקף העובדה שהם אלה ששכרו את האמן - והאחריות על היצירה מוטלת גם עליהם...)...
ישן 10-10-2009, 16:07
  elvis1977 elvis1977 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.07
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין כאן מנצחים ולא יכולים להיות כאן מנצחים. יש כאן שתי עמדות פשוטות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
העמדה שלי נורא פשוטה: לטעמי מה שמכונה בשם "אמנות מודרנית" זה בלוף שמאחוריו מערכת
כלכלית משומנת שהפכה את הבלוף למציאות - היום גם אנשים מוכשרים מתביישים ליצור משהו שאשכרה
יבינו מהו, כיוון שזה יראה שהם "לא מקוריים וחסרי דמיון".
כדי להבין את דעתי על האמנות אני מציע שתלך ללינק שהביא היי הופס של יצירות המופת של צ'יק
ארד - ותקרא את התגובות שם (יש שם גולש שנתן תגובה משעשעת לגבי עניין השמות...) :
http://www.haayal.co.il/story?id=876

למה יש לי הרגשה שזה עלול להיגמר כך:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.notes.co.il/shoey/user/250px-Cryingboy.jpg]

ישן 10-10-2009, 16:16
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "לא. אני אשמח [באמת] אם תגלה לי אבל זה לא ישנה את דעתי עליו"

זה האומן
מלפני 500 שנה
מה שניסיתי להעביר זו הנקודה שכאשר אתה אומר משפט כזה:
ציטוט:
הכי קל להגיד מה זה האוסף ירקות הזה שמרכיב פרצוף שכולם מתלהבים ממנו, כל ילד יכול לעשות פרצוף מברוקולי, אננס ותות שדה

ומקבל תגובה כזו:
ציטוט:
אני מעריץ גדול את העובדה שדודה של השכן של סבא של אשתך, היא אוצרת במוזאון כלשהו, ובוודאי מבינה גדולה בכל מצבור של ירקות רקובים שמישהו הצליח לשכנע אחרים שהוא יצירת אמנות

אבל אחר כך כאשר התמונה עולה היא הופכת מובנת ויפה ואומנות ומבקשים אפילו עוד
אז מסתבר שהכי קל להגיד שהכל זה שטות והונאה חוץ ממה שאני אוהב ומבין.
יש שטות ויש גם הונאה, אבל זאת לא קונספירציה חובקת עולם, עדיין יש אינספור זרמים והגדרות וגם דעות. לא כל מה שלא אוהבים הוא לא אומנות ואלו שאומרים שזה כן הם כסילים פרייארים הולכים אחרי החלילן מהמלין..

john reese

ישן 10-10-2009, 12:52
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אין לי בעיה בכך כל זמן שהוא לא מנסה לשכנע אותנו לקנות אותם
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "תיראה לאיזה מהומה..."

ולא מתרים את החברים למען הקמת חלל מוזאלי חדשני שישמש כאכסניה נאותה ומכובדת למגוון יצירותיו [ובמילים אחרות - נממן לו את השיפוץ בסלון].

נ.ב

ואתה באמת נשמעת מאוד יהיר שם במעלה האשכול.

נ.ב.נ.ב

אני חייב לומר שהרבה יותר מעניין ומשעשע להגיב ל'מורה' המדומיינת כגברת דידקטית וחמורת סבר בשנות השישים לחייה מאשר לאומן קומיקס המשלב צמה וקרחת אי שם בסטודיו בניו יורק, גר בדירת שני חדרים [2000$ בלי שותף] ואוכל מרק בכל ערב ביחד עם סיינפלד...

אם אפשר למחוק את ארוע החשיפה ולחזור לתמיד הישנה - אודה לך

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 10-10-2009 בשעה 12:57.
ישן 10-10-2009, 13:51
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אין לי בעיה בכך כל זמן שהוא לא מנסה לשכנע אותנו לקנות אותם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
ולא מתרים את החברים למען הקמת חלל מוזאלי חדשני שישמש כאכסניה נאותה ומכובדת למגוון יצירותיו [ובמילים אחרות - נממן לו את השיפוץ בסלון].

נ.ב

ואתה באמת נשמעת מאוד יהיר שם במעלה האשכול.

נ.ב.נ.ב

אני חייב לומר שהרבה יותר מעניין ומשעשע להגיב ל'מורה' המדומיינת כגברת דידקטית וחמורת סבר בשנות השישים לחייה מאשר לאומן קומיקס המשלב צמה וקרחת אי שם בסטודיו בניו יורק, גר בדירת שני חדרים [2000$ בלי שותף] ואוכל מרק בכל ערב ביחד עם סיינפלד...

אם אפשר למחוק את ארוע החשיפה ולחזור לתמיד הישנה - אודה לך

דווקה אותך מכולם צר לי לאכזב ישראלה אבל חוששתני שאת הנעשה אין להשיב.

אם זו איזו נחמה אזי הפורטריט הסטראוטיפי שהצגת רחוק מהמציאות. אני לא אמן קומיקס (אנימציה זה לא קומיקס), אין לי צמה וקרחת, אני לא עובד בניו יורק, לא אוכל מרק בערב ואין לי בכלל טלויזיה. (אה, כן, ואני גם נשוי).

מצטער אם נשמעתי יהיר, כתבתי כמו שתמיד כתבתי אבל אולי, כי הנושא קרוב לליבי, כתבתי ביתר רגש. כולי תקווה שחוץ מיהירות יכולת למצוא גם קצת תוכן בהודעות שלי (הינה אורי למשל טרח לגגל וראה את העכבישים של בורז'ואה, כמעט היה שווה כל המהומה בשביל זה). בקורת אמנות זה לא מדע מדויק אבל גם לא הפארסה שעשו ממנה באשכול ויש כלים לשפוט יצירת אמנות, צריך ללמוד ולפתח אותם אם השנים.

ישן 09-10-2009, 22:52
צלמית המשתמש של Au79

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "הויכוח איתך באשכול הזה לא..."

לעניות דעתי אתה עושה עוול חמור לעצמך בכך שאתה מגן בתוקף על אותו תחום אמנות שבהודעה הקודמת שלך אליי
הודית שהוא לא שחור ולבן.
אני שוב נאלץ להסכים עם אורי, למרות שהתפישה שלנו לגבי אמנות ויצירה שונות.
העניין המרכזי פה הוא כמובן שאת מה שאתה עושה מעטים יכולים לעשות (ואני מתייחס לאנימציה), את מה שעשו
פולוק, פיקאסו המאוחר, דושאן ודומיהם יכול לעשות כל אדם בעל דמיון מפותח, יכולות מילוליות טובות וכישורים עסקיים,
ואיכשהו אני משוכנע שאתה מודע לזה.

כמו שכתבתי לפני כן, אמנות למדתי ואני עדיין לומד, אני מבקר בספריה תדירות והספריה הביתית שלי מלאה ספרי
אמנות לעיצוב, כך שאני לא בור ולא ברברי. ראיתי עבודות מוקדמות של אותם יוצרים ואין לי ספק שהם יודעים את
מלאכת הציור ובקיאים בה, ובכל זאת אני משוכנע שהשינוי המהותי בתהליך היצירה שלהם הגיע -לאחר- שהתפרסמו
מתוך גחמה כלשהי או אף ביקורת חברתית. גם הבאתי כדוגמה את העבודה היחידה של דושאן שהוצגה אי פעם
בביאנלה ולוותה בעשרות דפי מלל.

מצטער, אבל ציור פוסט-מודרני הוא, בחלקו הגדול, התזות דיו (מכוונות או אקראיות) עם גיבוב מילים שנועד לפצות
מחד ולהסביר מאידך על היעדר משמעות ויזואלית נראית לעין, אלא רק ל"מביני דבר", ושם אתה מאבד את הקשר
עם הצופה שלך. ברגע שהאמנות מובנת רק למתי מעט "יודעי דבר", הקשר שלה למציאות היומיומית רופף ובעצם
לא קיים.

הרשינו לעצמנו פעם להיות יומרניים ולנהל דיון על מהי אמנות בפורום ציור ותלת-מימד. אמנם אף אחד מאיתנו אינו
פר' לאמנות או מבקר אמנות בעל שם, ובכל זאת כאנשים יוצרים המילה שלנו שווה לא פחות. נכון, זה אמנם יומרני,
אבל הדיעה שלנו נחשבת יותר ממש כמו מבקרי אמנות שהם ברובם אנשי עט ולא אנשי מכחול. משיחות רבות שערכתי
עם מבקרי אמנות, אוצרים וגם עם מרצים במכללה, על נושאים שקשורים לאמנות ולהגדרותיה, וגם על מבקרי אמנות,
הרי שכל מה שצריך כדי להסביר יצירה ולפאר אותה הוא בעיקר יכולות מילוליות גבוהות, לכן כפי ששמתי לב, יש לא
מעט מבקרי אמנות שמגיעים דווקא מעולם הספרות והשירה. להם יש הכלים "להסביר" עבור הצופה "הפשוט" את מהות
היצירה. לעיתים יש אמנים מוכשרים מספיק כדי "להסביר" בעצמם את תהליך היצירה שלהם ונוצרות יצירות כמו אלו
של דושאן, שהיה איש מוכשר לכל הדיעות.
למעשה, הרבה מאד יצירות פוסט מודרניות גולשות לעולם הפילוסופי ולעיסוק באתסטיקה יותר מאשר באמנות פרופר
ובאינטרקציה עם הצופה. זו אגב אחת המסקנות שיכולנו להסכים עליהן בדיון שנכרך בפורום.
דעתנו הצנועה הובילה לכך שיצירה, מן הראוי שיהיו בה: כוונה, מסר ואיטרקציה עם הצופה. אפשר להסביר כל אחד
מהסעיפים, אבל זה כנראה לדיון אחר ולא לאשכול על מקורותיה של הגב' אובאמה.

בלי קשר, נשמח לראותך שוב בפורום ציור ותלת-מימד
ישן 10-10-2009, 01:51
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
חבל על ההכללות
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כן, יש אמנים שאת יצירתם מעטים מסוגלים לחקות, ואחרים שסגנונם הוא מריחת צואה על קיר..."

אני מבין קטן באומנות אבל נשוי לאחת שקצת יותר מתמצאת וגם כותבת בפורום הולם באתר הזה. גם היא חושבת שפולוק ו"אמנים מודרנים" אחרים הם קישקוש גמור. אבל יש יצירות מודרניות שבזכותה למדתי להעריך וגם להנות מהן אפילו שנראו לי קודם חסרות פשר לחלוטין. "זאת לא מקטרת" הוא ציור שכל אחד עם כישרון מינימלי יכול לצייר אבל הוא מבטא רעיון בפשטות ומקוריות.
הקריטריון של יכולת חיקוי איננו מספיק. אתה בוודאי נתקלת בחידות שהפיתרון שלהן פשוט וברור לחלוטין, אחרי שמסבירים אותו...
יש יצירות אומנות שהן על אותו פרינציפ-קל לחקות אותן מבחינה טכנית אבל לא את המקוריות הרעיונית שמאחוריהן.
ישן 10-10-2009, 05:41
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "חבל על ההכללות"

לפולוק יש את הנישה שלו (זה גימיק אבל לתוצאה יש ערך אסטטי) ועל אמנות אפשר להתווכח לא פחות מפוליטיקה.

ברור שיש ים בולשיט בעולם האמנות. איפה אין ים בולשיט? איך כתבת פה לפני כמה ימים? רוב הטיעונים של הרפובליקנים נגד רפורמת הבריאות של אובמה הם בולשיט. רוב המסעדות בעולם מחורבנות, רוב הסרטים גרועים, רוב המוסיקה משעממת ומונוטונית וכן, רוב האמנות עלובה.

העניין החשוב ביותר כפי שכתבתי מקודם וכפי שכתבת גם אתה פה עכשיו הוא הרעיון שלמעשה חשוב יותר מיכולות הביצוע. הגביע הקדוש באמנות זה מקוריות ורוב האנשים לא מבינים כמה מקוריות היא קשה.

למרות מה שאורי כתב הסמפסונים הם לא תכנית רדיו והקסם הוא בשילוב בין טקסטים מעולים לבין סגנון גרפי פשוט אבל מאוד מאוד אפקטיבי. את הסגנון הזה קל לחכות אבל קשה מאוד היה להמציא (או לא קשה בכלל, לפעמים פשוט יש לך את זה רק שזו תכונה נדירה מאוד מאוד). הגדולה של הסגנון של הסימפסונים, כמו כל סגנון משובח, היא קודם כל בכמה קל לזהות אותו. אתה לא יכול לטעות בדמות מהסמפסונים. בונוס ענק זה כמה קל בעצם לשחזר את הדמות. יתרה מזאת, מרגע שאתה שולט בנוסחה אתה יכול לייצר עוד ועוד דמויות בסגנון (1001) וזה הופך להיות קל. המפתח הוא, כאמור, בלפתח את הסגנון הזה.

רוב האנשים לא מבינים מה זה עיצוב דמות (ויזואלי). יש הבדל עצום בין יכולת רישום, אפילו מעולה, לבין יכולת סגנון ולשניה ערך רב הרבה יותר (גם מסחרית). בדומה לאתגר שהצבתי בפני אורי כל אחד מוזמן לנסות ולסגנן דמות אדם בצורה מקורית, זה ממש, אבל ממש לא קל אבל אסור לזלזל, תעשיית האנימציה עושה בליונים כל שנה. עלות הפקת סרט אנימציה אמריקאי של סטודיו מרכזי היא בין שיבעים למאתיים מליון דולר! כסף גדול, GM מוכרת את הבראנד של ההמר בעבור מאה וחמישים מליון דולר (היה אתמול בבלומברג), פחות מעלותו של אפ, הסרט האחרון של פיקסר.

מה כל זה קשור לאמנות מודרנית? שכל הסגנונות הללו מתחילים לא בסטודיואים הגדולים אלא דווקה בפיין ארט. כל הדיונים הללו בתחילת הפקה, החיפושים האין סופיים אחר סגנון, הנסיונות, כולם מתייחסים לעולם האמנות.

אחת המעצבות האגדיות של דיסני בשנות החמישים, מארי בלייר (כל מי שהיה בדיסנילנד ונכנס לעולם הקטן, זה הכל מארי בלייר, דיסני ממש בנה את האטרקציה סביב יכולות העיצוב שלה). למי שאוהב לראות דברים יפים שווה לנסות ולהשיג את ספרו היפה של הסטוריון האנימציה (וראש החוג לאנימציה באנ ווי יו) ג'ון קיינמייקר. הצצה באיורים שלה בספר תמחיש לכל מי שיכול לראות את הקשר המיידי בין אמנים כמו פיקסו לבין סרטי האנימציה של דיסני בשנות החמישים ובמיוחד, במקרה בלייר, אליס בארץ הפלאות. הסרטים הללו של דיסני, יצירות מופת לכל הדעות, חווים המון לכל מיני אמנים שניראה שאוהבים פה להשמיץ.

ומילה על פיקסו, מעבר לזה שהמדובר באדם שזכה בתחרויות אמנות בגיל שלוש! הוא מעולם לא הפסיק להיות אמן ענק ושטות לחשוב שההתרחקות שלו מפיגורטיזם פשוט לסגנון קיצוני יותר ויותר היתה התדרדרות אמנותית, בדיוק להפך, היה זה מסע של אמן שחקר יחסים וצורות. גם אנשים ללא גישה לאמנות אבל עם שכל וראש אנליטי יכולים לראות תמונה כמו למשל הפורטרייט של דורה מר והבין מה פיקסו עושה שם. הדיוקן הזה הוא יפיפה, חושני וכמו הסימפסונים, ניתן לזהוי מיידי וככזה הפך לאחד מהאייקונים של אמנות המאה העשרים.

ומשהו על אמנות עכשוית. גם אני לא מת על תומרקין אבל זה לא אומר שלא ניתן ליצור אמנות ניפלאה מצורות מתכת שחורות. לואיז בורז'ואה האמנית הצרפתיה הותיקה מפורסמת בעולם בזכות פסלי העכבישים הענקיים שלה (מי שסקרן שיעשה חיפוש בגוגל, יש שפע תמונות). אדם צריך להיות עיור כדי לא לראות את היופי שבצורות ובפרופורציות של הפסלים שלה. כל החיים של הגברת הזו מוקדשים לחיפוש של צורות ופרופורציות וזה בדיוק מה שאמן אמיתי אמור לעשות. מהתוצאות אנחנו נהנים ובד"כ בחינם או תמורת תשלום סימלי של כניסה למוזיאון. קצת הכרת תודה במקום קטלנות שחצנית שאינה מתבססת על ידע היתה במקום.

(משורשר אליך אבל ברור שלא לך כיוונתי בביקורת שלי)

ישן 10-10-2009, 08:53
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מכיוון שלא זלזלתי בתעשיית האנימציה, הרי ברור שאיני בהם אותה שרלטנות שיש בפולוקיזציה..
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "לפולוק יש את הנישה שלו (זה..."

של האמנות...
יגאל תומרקין, למשל, הוא פולוקון שכזה. אכן, אפשר ליצור יופי של דברים מצינורות מתכת - אבל למה
להתאמץ כשאפשר פשוט לרתק אותם זה לזה, לתת לזה כותרת מפוצצת, ולמכור את זה במחיר מופקע?
פיקאסו אכן הפגין כשרון נדיר בצעירותו - אבל העובדות הן שהוא חדל להפגין כשרון זה, כשגילה שהבלוף
של אמנות מודרנית מאפשר לו לשרבט סתם על הבד, לזרוק שם סתמי - וישר יבואו המבקרים ויציגו
זאת כיצירה רבת השראה. אתה חייב להבין שזה שתספר שרק אנשים "עם ראש אנליטי" יצליחו לראות תמונות באותו פורטרט של פיקאסו, ישכנע בערך כמו חייט שייגש למלך ויגיד לו ש"רק אנשים נבונים באמת יצליחו לראות את הבד". אני חושש שפיקאסו פשוט זלזל במעריציו, והוריד ארבעה הילוכים
ביצירתו, ברגע שגילה שאין טעם להשקיע - הכל נמכר באותה צורה...
אשתו של סלבדור דאלי למשל דאגה לפרנסת המשפחה באמצעות טריק זה, כשמכרה המוני ציורונים קטנים וסתמיים של בעלה - שהנכס היחיד בהם היה החתימה שלו עליהם - חתימה, שבשוק
הספקלוציה המכונה בשם "אמנות מודרנית" הייתה שווה ממון.
אני אמנם כפוי טובה ותיק - אבל אני לא מרגיש צורך להודות לרתך על כך שהצליח להפגין כשרון שיווקי
לא מבוטל, ולמכור "יצירה" שלו למוסד כזה או אחר. מה שכן, אני מודה שריתוכי העכבישים שלה שראיתי
בגוגל, מוכיחים שהיא לא שייכת לזן הבלופרים - וכשהיא רוצה ויש סבלנות, היא בהחלט אמנים מוכשרת.
למרבה הצער, כפי שמעידים הלינקים שם, הרבה פעמים אין לה זמן, או חשק, ואז היא מרתכת משהו
חסר צורה - ועיקר ההשקעה מופנה לכיוון של מציאת שם וסיפור הסבר ליצירה, ש"חובבי האמנות" יבלעו
בשקיקה, בזמן שהיא תלך להפקיד את הצ'ק, בעודה מצחקקת בהנאה...
ישן 10-10-2009, 14:10
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מכיוון שלא זלזלתי בתעשיית האנימציה, הרי ברור שאיני בהם אותה שרלטנות שיש בפולוקיזציה.."

גיגלת את בורז'ואה ואפילו אתה מעריך את העכבישים שלה? רק בשביל זה היה שווה לכתוב פה.

עדיין תמהתני איך אתה יכול להעריך את העכבישים (אם ייצא לך פעם נסה לראות אחד במציאות, הם פי אלף יותר מרשימים ורק כך אפשר להעריך אותם באמת) ולא לראות את הערכים האסטטיים בתמונות כמו דורה מר או הגרניקה.

בחזרה לבורז'ואה, הנסיונות הפחות מוצלחים (ושוב, צדק זה רק לראות את הדבר האמיתי, ייתכן שאז לא תחשוב שהם כל כך לא מוצלחים) הם נסיונות, בדיוק מה שאמן חייב לעשות. הציפיה שכל יצירה של אמן תהייה מוצלחת הגיונית בערך כמו הציפיה שכל נסוי מדעי יצליח. המדע והאמנות שניהם תהליך של חיפוש וכל מי שמתעסק בדברים הללו יודע שהדרך למציאת פתרון רצופת כשלונות ורק מי שמעיז, מנסה ונכשל מצליח להגיע. הנה, כמעט חזרנו לאובמה דרך הנובל ודרך פרופ' עדה יונה שאתה כתבת פה כמה אתה מעריך אותה ואיך סיפרה על איך אף אחד לא האמין שתצליח ובכל זאת ניסתה. בדרכה שלה החיפוש היה דומה מאוד לחיפוש שאמן עובר. דיי אם תפתח את הספר (הקלאסי) של פרנק טומאס ואולי ג'והנסטון על האנימציה של דיסני ותגיע לדף שמתאר את סדרת הרישומים שהובילה לעיצוב דמות הנחש קה בספר הג'ונגל כדי שתבין כמה חיפוש יש בתהליך העיצוב והיצירה. אתה חושב שהעכבישים של בורז'ואה מוצלחים? הם לא נולדו יש מאין ותהליך החיפוש מוציא גם נסיונות פחות מוצלחים.

מבלי להכנס לפרטים טכניים מידי חלק מהעבודה שלי הוא למצוא פתרונות לבעיות ולייצר "מכונות" תנועה על המחשב. זה תהליך שמערב, בין השאר, תכנות, הנדסה, מתמטיקה, עיצוב אינטרפייס וכמובן, אמנות. כשאני מתבקש לייצר פתרון כזה אני לא בהכרח יודע איך לעשות זאת אז אני מתחיל לנסות. אפילו כיום, אחרי כל השנים, אני מעריך את אחוזי ההצלחה שלי בדברים חדשים בלא יותר מחמישה עשר - עשרים אחוזים. דיברתי פעם עם מישהו בכיר ומנוסה ממני בתחום ונתתי לו את ההערכה הזו. התגובה שלו היתה שזה אחוז הצלחה טוב מאוד.

אחוזי ההצלחה אמנים מסוימים עלולים להיות אפילו קטנים יותר.

ישן 10-10-2009, 15:24
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למעשה את גרניקה אני כן מעריך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
למעשה את גרניקה אני כן מעריך אבל יכול להיות שזה בגלל שאני מכיר את הסיפור מאחורי זה. דוגמא למחאה פוליטית שלא מופיעה רק בסרטים.

ודוגמה מצוינת למה לפעמים הסיפור שמאחורי דווקה כן חשוב.

בכלל, מי שסקרן ולא חושב שהוא יודע הכל יכול לפעמים לגלות דברים מעניינים מאוד, למשל שהשמים האדומים בצעקה של מונק הם לא רק מטפורה מכיון שעקב ההתפרצות הוולקנית האדירה בקרקטואה, אינדונזיה ב1883 קיבלו שמי כדור הארץ גוון אדמדם למשך שנים! הציור של מונק צויר עשר שנים לאחר ההתפרצות אז הנה, קיבלת אנקדוטה מתולדות האמנות ודוגמה לעוצמה של הטבע בכרטיס אחד (מי לא היה רוצה לראות אי שלם מתפוצץ בעוצמה תנכית? את הפיצוץ ניתן היה לשמוע במרחק של כמעט 5,000 קילומטר וגלי הצונמי הגיעו לגובה שלושים מטר).

שוב, בפעם המליון באשכול הזה, כן, רוב העבודות והסיפורים בעולם האמנות הם שטויות, אבל זה נכון כמעט בכל תחום. חבל שהשטויות הללו גורמות לאנשים להפסיק להסתכל ולגלות את הפנינים האמיתיות שמסתרות בין השטויות, תסתכל בעין כנה, סקרנית ואינטילגנטית ותימצא יותר משחשבת.

המרויח הראשון יהיה אתה בעצמך.

ישן 09-10-2009, 21:06
צלמית המשתמש של Au79

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "הקומפוזיציה שלך אינה משובחת..."

בתור מישהו שמתעסק באמנות מילדות וגם לומד את התחום, דווקא קשה לי שלא להסכים עם אורי.

האמנות הפוסט מודרנית והאמנות העכשווית היא גיבוב של מלל שעוטף יצירה לא מוצלחת בהכרח, עם מסר כלשהו,
רצוי פרובוקטיבי, ושהאמן אפילו לא הזיע עבורו. בוודאי מוכר לך המושג "זיעת האמן" מכל תחום אמנות שלפני המאה ה-20.
זוהי אמנות לשמה ולא ה-Ready Made שדושאן ודומיו כל כך מפורסמים בזכותם.
אני גם משוכנע שמוכרת לך היצירה של דושאן מהביאנלה, על צמיג האופניים שזרק על עמוד תאורה, את היצירה
הזו ליוו לא פחות מעשרים עמודי מלל אותם כתב דושאן (שהיה גם כותב לא רע). אלו הגיעו כדי "להסביר" את היצירה.
במקרה, ובניגוד לאורי, גם צפיתי בעבודות מוקדמות של דושאן ואין לי ספק שהוא יוצר אדיר ובעל יכולות, אלא שהאמנות
המאוחרת שלו היא הרבה דיבורים ומעט אמנות. אלא אם אתה רוצה להתווכח על הגדרה של אמנות, ואז מגיעים
לאחת ההגדרות המילוניות המגוחכות אי פעם - "אמנות היא מה שהאמן הגדיר כאמנות".
ישן 10-10-2009, 07:49

ואללה, שגעתם אותי באמת ובתמים!
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ודאי שלא באמת עשיתי זאת. רק אמן דגול באמת יכול להשפריץ צבעים ולתת לזה שם אווילי..."

אני מנסה להבין איך אונס אמה שחורה (עבד = אמה , זוכרים?) הפך ליצירת אומנות שטובי המוחות בפורום השקיעו מאמצים אל תוך הלילה (כך על פי שעון הכתיבה) והפליאו את מכותיהם האחד בשני בזירת בוץ.
פיקאסו הפך לפיאסקו.
פולוק הפך לפלאקות האחד בשני.

אסלה מככבת במרבית התגובות.
ומאחר וכך אני רוצה לסיים בבדיחה קטנה שתמצה את העניין אסלה/כושי:

כושי אחד מעלה בחכתו דג זהב .
פותח דג הזהב את הפה ואומר לו: שתי משאלות מקציב לך - אני ממשיך לחיות ואתה הולך לעשות חיים בגדול.
אומר לו הכושי: אני רוצה להיות לבן וגם שאוכל לבלות אם בלונדיניות:
אוקי, אמר הדג והפך אותו לאסלה.

בוקר טוב!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:26

הדף נוצר ב 0.28 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר