לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-10-2009, 08:29
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
איך התקשורת אוהבת דרמות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי abc136 שמתחילה ב "טורקיה ביטלה את השתתפות ישראל בתרגיל שנתי"

התרגיל הזה (Anatolian Eagle AE 09-3) מתקיים כ 3-4 פעמים בשנה, ישראל לאחרונה השתתפה בשנה שעברה בתרגיל 08-3, אשכול על כך כאן
מאז היו עוד 3 תרגילים ללא השתתפות ישראל אבל בלי דרמות תקשורתיות (רשימת תרגילים כאן)
רשימת התרגילים בהם השתתפה ישראל כאן

אולי הסיבה לאי השתתפות ישראל בתרגיל הנוכחי נכונה ע"פ הכתבה ואולי לא, אבל אין להסיק מכך שמעכשיו יהיה נתק בין הצבאות מאחר ותמיד יש שת"פים בין ישראל לטורקיה (לאחרונה לפני כחודשיים היה תרגיל RM X בהשתתפות ספינות חיה"י).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-10-2009, 09:16
  rocketman25 rocketman25 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "איך התקשורת אוהבת דרמות"

יש הבדל גדול בין התרגיל הימי לזה שבוטלה השתתפות ישראל בו. התרגיל הימי הוא הגנתי בלבד ועוסק בנושאי הצלה וחילוץ ימי. המשמעות שלו לישראל אינה גדולה.
התרגיל האווירי הוא תרגיל התקפי גדול במרחבים לא מוכרים ( כמה אפשר להתאמן בנגב הקטן והמוכר?) ומול כוחות אוויר זרים שמאומנים בשיטות אחרות וטסים במטוסים שונים בחלקם (אירופאים או גם פאנטומים טורקיים- גם לאירנים יש מטוסים אמריקאים ישנים...). לישראל יש הרה מה להרוויח מתרגיל כזה.
בנוסף, פרסומים בעבר דיברו על טורקיה כערוץ טיסה אפשרי לתקיפת אירן ( גבול משותף) במקום/בנוסף למסלול דרומי. מכאן חשיבות נוספת לקשרים טובים ואימונים בשטח טורקיה.
ישן 11-10-2009, 09:55
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "למה להפסיק לבקר בטורקיה? מה..."

כשראש הממשלה הנבחר שלנו יקרא לטורקים "רוצחי ילדים" אני אבין אם טורקים לא ירצו לבוא ולתייר בארץ.
בנתיים, ראש ממשלת טורקיה מכנה אותנו רוצחים והממשלה בראשותו מתנהגת אלינו בדיוק כך - אז לא מעניין אותי אם בעל המלון שם הוא חסיד אומות העולם - את רגלי אדיר (ואני בהחלט מדיר - לא ביקרתי בטורקיה ואמשיך לא לבקר שם) משם, ואני מצפה מכל ישראלי שיודע שבעייני הטורקים הוא נחשב כ"רוצח ילדים" שלא לבקר שם. אם לא טוב לידידנו בעל המלון, ואם גם לא יהיה טוב לעוד בעלי מלונות בטורקיה, אני מקווה שבבחירות הבאות הם יחשבו פעמיים לפני שהם מצביעים למועמד זה או אחר (וכן, אני יודע שהתיירות הישראלית היא לא בדיוק מה שעל פניו יפול או יקום דבר בטורקיה).
צאו ליוון במקום זה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 11-10-2009 בשעה 09:57.
ישן 11-10-2009, 10:15
צלמית המשתמש של dudib
  משתמש זכר dudib dudib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "כשראש הממשלה [b]הנבחר[/b]..."

טורקים בארץ?!? o_O
תעשה לי טובה, אין אפילו זוג תיירים טורקים אחד שבא לתייר בארץ זה עשרות שנים -אם בכלל!
וחוץ מזה זה לא בגלל המועמד- פשוט כמו שנאמר בפורום אחר.. המועמד האחרון שנבחר בטורקיה, הוא באמת משקף את השקפת רוב הטורקים עלינו, ואני עד לזה ביקרתי בטורקיה 3 פעמים בשנים שונות, הייתי באנטליה, פעמיים במרמריס,בכולן הייתי עד לאנטישמיות ולאנטי ישראליות אם זה ביחס לא הוגן/ פוגע/ מזלזל או אפילו במילות גנאי על ישראלים/יהודים.. ואני אומר לך בשנים האחרונות זה רק גובר(ולא רק שם, אני טס דיי הרבה לחו"ל והייתי עד להרבה מקרים אנטישמיים), אחרי מה שקרה לי שם בפעם האחרונה -אני נשבעתי שלא אבקר שם יותר- וזה מה שאני העשה!
*ד"א ברור שבעל המלון יתנהג אליך או במקרים כלשהם, כמו חסיד עולם -כי אנחנו היינו כמעט 60% מן התיירות חוץ שלהם, הם בנו את התיירות שלהם עלינו, רק שבזמן האחרון הם גילו את הרוסים מרוסיה,והעדיפו אותם בגלל שהם לא ישראלים ולא יודעים להתמקח (כלומר הם עושים עליהם "בוחטות") רק שעכשיו הם נדפקו כי רוב התיירים הרוסים האלה השאירו להם צ'קים ללא כיסוי והם מפסידים שם אלפי דולרים עליהם..בגלל זה הם מחזרים אחרי הישראלים, אל תטעו לחשוב שהם אוהבים אותנו כל כך..

נערך לאחרונה ע"י dudibenjamin בתאריך 11-10-2009 בשעה 10:21.
ישן 11-10-2009, 13:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "לא אכנס איתך לויכוח הזה, זו..."

רבותי! חדל פוליטיקה (וזה כולל את מרקויס וקליפס שלא נמצאים בשרשור הזה)!

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-10-2009, 17:35
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי dudib שמתחילה ב "טורקים בארץ?!? o_O תעשה לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dudibenjamin
*ד"א ברור שבעל המלון יתנהג אליך או במקרים כלשהם, כמו חסיד עולם -כי אנחנו היינו כמעט 60% מן התיירות חוץ שלהם, הם בנו את התיירות שלהם עלינו, רק שבזמן האחרון הם גילו את הרוסים מרוסיה,והעדיפו אותם בגלל שהם לא ישראלים ולא יודעים להתמקח (כלומר הם עושים עליהם "בוחטות") רק שעכשיו הם נדפקו כי רוב התיירים הרוסים האלה השאירו להם צ'קים ללא כיסוי והם מפסידים שם אלפי דולרים עליהם..בגלל זה הם מחזרים אחרי הישראלים, אל תטעו לחשוב שהם אוהבים אותנו כל כך..

אוי אלוהים, הנה עוד מישהו שחושב שהכלכלה הטורקית בנויה ברובה על תיירות מישראל, 60% מהתיירים שבאים לטורקיה מישראל?! אתה יודע כמה תיירים מגיעים לטורקיה בכל שנה? נדמה לי גם שבשנים שהישראלים נהרו בהמוניהם לטורקיה זה היה משהו כמו 2 % מכלל התיירים..אז חדל בולשיט, באמת...

הטורקים מחזרים אחרי הגרמנים והרוסים שהם הרוב מבחינת התיירים שמגעים לשם, ועניין מאוד חשוב, כמו שכולם יודעים, התייר הישראלי (הממוצע) לא בדיוק מתנהג כמו תייר למופת (בלשון המעטה) והניצול הציני הזה בשימוש במונחים כמו "אנטישימים" (זה שהם דפקו אותך במחיר לא עושה אותם אנטישימים) פשוט מגעיל...

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 11-10-2009 בשעה 17:44.
ישן 11-10-2009, 11:44
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי abc136 שמתחילה ב "טורקיה ביטלה את השתתפות ישראל בתרגיל שנתי"

לפי הפרסומים, התרגיל "נדחה" לכלל המשתתפים... זה מאוד ברור למה ושאף אחד לא יבלבל את השכל יותר מדי.
הטורקים מקצינים מיום ליום. אני מניח שזה עוד מסמר בארון הקבורה של טורקיה באיחוד האירופי, או אולי תגובה לכך שכבר אין להם סיכוי להצטרף אליו.

בכתבה של אמיר בוחבוט הפעם העורך ביחבט את העסק. שימו לב לאי-הקשר בין כותרת המשנה להודעת דו"צ המצוטטת:
"דובר צה"ל: ההחלטה לדחות את התרגיל לא קשורה לישראל
מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "התרגיל שתוכנן להתקיים בטורקיה בין ה-12 ל-23 באוקטובר נדחה עד להודעה חדשה. התרגיל, בהשתתפות ארה"ב, איטליה, נאט"ו וישראל מתקיים זה מספר שנים, ומתרגל שיתוף פעולה אווירי בינלאומי. התרגיל נדחה עקב החלטת טורקיה לשנות את הרכב המשתתפים, ולא לאפשר את השתתפות חיל האוויר הישראלי". "

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/...&loc=4&tmp=9556

ישן 12-10-2009, 02:24
  newday newday אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.09

מה שקורה זה ש"מערכת הבלמים והאיזונים" של טורקיה הלכה לאיבוד.

בטורקיה הצבא מוגדר בחוקה כזה שאמון על שמירת הדמוקרטיה והחילוניות, אבל בשנים האחרונות ש השתלטות זוחלת של האיסלם הדתי על הגופים השלטוניים בטורקיה. זה התחיל בבבחירתו של ארדואן כבר לפני שנים ומאז התהליך מתעצם לאט לאט.

בתחילה ביהמ"ש הטורקי ביחד עם הצבא עוד ניסה להתנגד, היו אפילו דיבורים בזמנו על מרד צבאי נוסף, כי הצבא רואה שארדואן פועל באופן לא חוקתי להפיכתה של טורקיה למדינה איסלאמית, אבל כנראה שלגנרלים בצבא לא היו את תעצומות הנפש להלחם על זה וארדואן לאט לאט הצליח לשבור אותם, גרם להרשעתם במשפטים, מינה עוד ועוד בכירים בשלטון שמגיעים מהזרם האיסלאמיסטי.

יחסית עד לא מזמן הצבא הטורקי שמעריך את ישראל ואת הקשרים הביטחוניים איתה עוד הצליח לשמור על שקט בגזרה הזו, אבל ארדואן כנראה החליט שהוא שורף את המועדון, וכך הפיל עדו מוצב של הצבא הטורקי כאשר נתן למדיניות האנטי-ישראלית (שלא לומר אנטישמית) שלו לחלחל גם לתחום של הקשרים הביטחוניים.

אולמרט בטמטומו עירב אותו גם כן בעניינים לא לו, וכשהגיע הזמן, יצא לארדואן המוסלמי הקיצוני והוא פיצץ את הכל עם ההסתה שלו שמתמשכת ומתעצמת מאז. למעשה מבחינה מדינית טורקיה היא אחת המדינות היותר עויינות כלפניו וכל מי שמתעקשת לכנות אותה כידידה שלנו או שהוא נאיבי ועיוור, או שהוא מסרב לקבל את העובדה שאיבדנו ידידה אסטרטגית נוספת לידי האיסלאם הקיצנוני (ע"ע איראן) או שהוא סתם משתדל לא להוסיף שמן למדורה.

הסיבה היחידה שכל הדברים האלה לא זרמו מהר יותר הם בגלל שהטורקים חששו לפגיעה משמעותית בכלכלה. הכלכלה שלהם מבוססת בצורה דומיננטית על הכנסות שנכנסות מבחוץ כמו תיירות וכו' (בלי קשר לישראל) והם חששו מאוד שברגע שיצאו מהארון עם הקיצוניות האיסלאמית שלהם אז התגובות בעולם ישפיעו משמעותית. עכשיו כאשר הכלכלה הטורקית התפתחה והתחזקה והתגוונה יותר וכאשר טורקיה כבר מרגישה כמעצמה איזורית, היא מרשה לעצמה לתת לכל הטינופת האיסלאמית שלה לצאת החוצה.

ובין היתר גם דברי הבלע של רה"מ שלהם שאולי נסרב להכיר בכך אבל נכון לעכשיו עומד מבחינה אידיאולוגית כתף אל כתף בין בשאר אסד לבין אחמדינג'אד.
ישן 12-10-2009, 09:33
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "לא הבנתי"

אסביר את כוונתי:

גם וגם - גם אידיאולוגי וגם ריאל-פוליטיק (שציינת כשתי אלטרנטיבות שונות), לא שגם יתחממו וגם יתקררו... לאיראנים אינטרסים ואידיאולוגיה גם בהתקרבות לישראל וגם באיראן.

מאזן - אכן, מאזן הסחר. אנחנו מייבאים יותר מתורכיה ומייצאים לה פחות, כך שלנו יש גירעון לצורך העניין. במילים אחרות - לתורכיה אינטרס כלכלי לא לנתק יחסים בצורה דרמטית. מעבר לזה, חלק מהיחסים הכלכליים הם בעלי משמעות אסטרטגית.

ואגב, התקררות דיפלומטית (וביטול השתתפותה של ישראל בתרגיל הוא בראש ובראשונה אמירה מדינית, שרלבנטית לנקודת זמן מאוד ספציפית, ולעניות דעתי לא סימן מעיד חד וחלק על קריסת הקשרים הצבאיים או להלכי רוח ארוכי טווח בהכרח) שמלווה בהמשך התחממות כלכלית (אם כי נצטרך לחכות לנתונים של 2009) יכולה בהחלט להיות דבר זמני בהחלט. בנוסף, כדאי גם לזכור שאידיאולוגיה מוסלמית, במקרה של תורכיה ואיראן, היא אידיאולוגיה מתחרה - סונים מול שיעים (אני מדבר על הרוב בשני המקומות). מאידך, לתורכיה אינטרסים כלכליים רבים באיראן, רבים יותר מאשר בישראל פרופר (אם כי ישראל מייצגת לעתים אינטרסים רחבים יותר בעולם המערבי עבור תורכיה). בד בבד, איראן היא גם איום פוטנציאלי גדול יותר על תורכיה, ולא רק צבאית.

שורה תחתונה? אין לי.
ישן 12-10-2009, 10:30
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
נתוני תיירות לטורקיה

ביטול תרגיל AE 09-3 אמנם ניראה כאילו הטורקים ירו לעצמם ברגל, אבל הנושא שצריך להדאיג את הטורקים יותר מכל הוא החלשות בתיירות הניכנסת לטורקיה בשנת 2009 לעומת שנת 2008 (תעשיה המגלגלת כ 20 מילארד דולר בשנה).
יש המשייכים זאת למשבר הכלכלי העולמי, יש המשייכים זאת להתחזקות האיסלאם ויש המשייכים זאת לשתי הסיבות יחדיו.
מעט מספרים:
מספר תיירים ניכנסים בשנת 1998- כ 10,000,000 איש מכל העולם
מספר תיירים ניכנסים בשנת 2003 - כ 13,000,000 איש מכל העולם
מספר תיירים ניכנסים בשנת 2008 - כ 26,000,000 איש מכל העולם
מספר תיירים ניכנסים בשנת 2009 (כולל אוגוסט) - כ 18,000,000 (לעומת כ 19,000,000 בתקופה המקבילה ב 2008)

המיקום של ישראל בין האחרונות ברשימה, כ 72000 איש ב 2009 (כולל אוגוסט) לעומת כ 89000 איש בכל 2008.
הנתונים מתוך אתר משרד התיירות הטורקי
קובץ אקסל עם נתוני החודש המדווח האחרון - אוגוסט 2009
https://2009-uploaded.fresh.co.il/2...12/76798003.xls

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר