לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-10-2009, 18:48
  shmulovich shmulovich אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.09
ייעוץ מה לעשות עם הגיוס שלי

אני אמור להתגייס בנובמבר לשריון.
מצטער, אבל אין מצב בחיים שאני אהיה בשריון, יהיו הסיבות אשר יהיו, אני רוצה רק חי"ר.
אני כבר מיואש מהצבא ואין לי כוח למלחמות, אז אני שוקל להוריד פרופיל. אני יכול להוריד בקלות, כי יש לי בעיות שאם אחשוף אותן יורידו לי פרופיל, אבל אני חושב שזה אפשרי להיות בקרבי עם הבעיות האלה לכן לא גיליתי לצבא עליהן.
עם פרופיל נמוך אני חושב שיתנו לי תפקיד טוב כי יש לי נתונים גבוהים, אבל אני שוקל אולי להתגייס לשריון בכל מקרה, לנסות לעבור גיבוש ואם לא אז להוריד פרופיל. במקרה כזה, יש סיכוי שישאירו אותי באיזה תפקיד בשריון?
ועוד דבר, אם אני מוריד פרופיל עכשיו לפני הגיוס, ידחו לי את הגיוס?

תראו, אני את השיקולים וההחלטות שלי עשיתי, שבועות של דיכאון עברו עלי, דיבורים עם אין ספור אנשים, אז אין לי כוח להטפות מוסר, מי שיוכל לעזור ולייעץ לי אני אודה לו מאוד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-10-2009, 18:51
  meijin meijin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shmulovich שמתחילה ב "ייעוץ מה לעשות עם הגיוס שלי"

וואו, גבר, תרגיע.
קודם כל, כן חשוב הסיבות שאתה "רוצה רק חי"ר", כי אולי הן מוטעות.
שנית, ולשאלותיך - אם תוריד פרופיל אחרי שהגעת לביסל"ש, כנראה תשאר תומכ"ל איפה שהוא בשריון (או חימוש, או משהו באיזור).
אם תוריד עכשיו, זה תהליך שלוקח זמן, אז אני מניח שתיהיה כבר בצבא כשתשלים אותו, ופשוט תבלה קצת בבקו"ם, אבל אי אפשר לדעת אף פעם.

אגב, אם זה בעיות כל כך חמורות שכנראה יורידו לך פרופיל, עדיף לך לחשוף אותם, כי מה לעשות שאתה לא רופא, ולא היית חייל עדיין, ואתה לא יודע מה יפריע לך ומה לא.

בכל מקרה, לדעתי אתה סתם מזלזל בשריון, בלי שאתה באמת יודע, וחבל.

בהצלחה, לא משנה במה שתבחר.
אסף.

ישן 13-10-2009, 10:38
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי shmulovich שמתחילה ב "יש לי 97 אחי..."

אני אנסה לענות קורקטי, שזה בעצם לרכז את מה שענו לך כאן, מבלי להתייחס לכל מה שמסביב:
א. בנושא הורדת פרופיל - לא ידועה לנו הבעיה ולכן ייתכן שגם לאחר הורדה (נאמר ל- 72) - תישאר בשריון.
ב. בנושא שינוי שיבוץ - שיריון זה חיל מתמרן, בדיוק כמו חי"ר, ג'ובניק, גם אם יש לך נתונים - יכול להשאיר אותך כמש"ק שקר כלשהו בשיזפון.
ג. אתה באמת תהיה שלם עם עצמך, אם תוריד פרופיל ? ואני חשבתי ש"או סיירת או ניירת" כבר פס מן העולם. כמו שכבר נכתב ואתה יכול לראות בעצמך, לא חסרים בפורום פוסטים של אנשים שהורידו פרופיל בכדי להתחמק ממקצוע/תפקיד/יחידה (לוחם) ושובצו כג'ובניקים, וכרגע מנסים להפוך עולמות בכדי לחזור ולהשתבץ כקרביים.
ד. דחיית גיוס - לא ברור לי במה היא תסייע לך, אבל שלושת החודשים האלה שווים יותר אחרי הגיוס מאשר לפניו.

ונק' אחרונה שהיא דעתי האישית, תתגייס לשריון, אחרי שנה תראה שאתה לא בפלס"ר ולא מסתדר בטנק, אם באמת יש לך בעיות בריאותיות, תוכל להוריד פרופיל גם במהלך השירות.

בהצלחה.

ישן 13-10-2009, 12:39
  shmulovich shmulovich אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "אני אנסה לענות קורקטי, שזה..."

קודם כל תודה על התשובה.
א. בדקתי, ובכיף אני מוריד לפחות מ-72. אסטמה, אלרגיה לאבק, דלקות בעיניים, כמה שקרים... אבל זה לא מה שמשנה עכשיו.
ב.אני פשוט לא אתפנה לשיריון ואז לא יוכלו לשבץ אותי כמשק שקר כלשהו בשיזפון.
ג.ממתי חי"ר זה סיירת? רוצה להיות לוחם בחי"ר ולא בשריון, זה הכל, לא ביקשתי להגיע לסיירת מטכ"ל.
אם אוריד פרופיל, אני בטוח שלא אצטער שלא הלכתי לשריון.
ד.אני לא רוצה לדחות גיוס, אני שאלתי האם יתכן שידחו לי את הגיוס אם אתחיל בתהליכים של הורדת פרופיל, דבר שאני לא רוצה כמובן, אני רוצה להתגייס עכשיו.

אני לא רוצה להוריד פרופיל במהלך השירות, כי אז באמת ישבצו אותי כמש"ק שקר כלשהו בשיזפון, תודה על דעתך.

כרגע ההתלבטות שלי זה בין:
א.להוריד פרופיל.
ב.לסרב להתפנות בבקו"ם.
ב.1.לשבת בכלא והפז"ם ידפוק.
ב.2.להסכים לדח"ש ולקבל את מה שאני רוצה.
ישן 13-10-2009, 18:09
  orenpl orenpl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "לשקר זו עבירה פלילית. בכלא..."

כדי להיות ג'ובניק כל מה שאתה צריך זה לבקש.
אני אחרי שלא הביאו לי גולני או גבעתי החלטתי בטמטומי ללכת לג'וב ואז להגיש משם טופס 55 לקרבי מאשר ללכת לחילות קרביים אחרים. לא הייתה להם בעיה בכלל.

במחזור גיוס האחרון אפילו מי שרצה להשתבץ בתותחנים לא היה לו מקום. יש יותר מדי חיילים קרביים ואל תאמין למה שכתבו בעיתון. אוטובוסים שלמים של חיילים חזרו אחרי שפלטו אותם על שטויות כי כבר לא היו מיטות, וזה כולל את השריון. מי שביקש בבקו"ם הנדסה או תותחנים לדוגמא- היה צריך לחתום דח"ש, ורק לקראת סוף הגיוסים הקרביים כשפלטו מלא, אז אלה שנשארו ורצו הנדסה או תותחנים היו יכולים ללכת לשם בלי דח"ש.

היה שלב שמי שרצה שריון לא היה יכול לקבל ולא משנה כמה הוא התחנן- והיו כאלה.

הטעות הכי גדולה שאפשר לעשות זה ללכת לג'וב כדי להגיש טופס 55 לחי"ר, מנסיון- אל תעשה את זה.
או שתתעקש שם על חי"ר ואל תישבר, או שתתפנה לשריון ותשרת את המולדת, כי מנסיוני המר אם מתפנים לג'וב הנשמה יוצאת עד שבכלל נותנים לך להגיש את הטופס 55, ומה שלא ידעתי אז- גם במלא אי אפשר להגיע אחר כך לחי"ר כי מציעים רק דברים לא מבוקשים.

אני במקומך, אם עכשיו היו מציעים לי שריון הייתי רץ.
בכל מקרה, חבל שסתם תוריד פרופיל. פשוט תגיד לקצין מיון- אני רוצה להיות ג'ובניק, וזהו. ישר הוא יעביר אותך לקצין מיון עורפי.
ישן 14-10-2009, 06:58
  meijin meijin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי shmulovich שמתחילה ב "בנאדם, אני חוזר על השאלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shmulovich
נ.ב
הפז"ם כן דופק. אומרים לך שלא, אבל אחרי שנגמר סיפור הכלא ואתה נהיה חייל מן המניין, 'מוותרים' לך על הזמן הזה.

על גופי ובשרי, שזה לא נכון.
היה לי כ-35 יום דפוק (תב"ן) קיצרו לי פחות מ20. הדבר הכי גרוע בעולם (ואתה לא רואה את זה עכשיו, וזה בסדר), זה שכל החבר'ה שלך עושים פריסת שחרור, עוזבים, ולך נשאר עוד שבוע-שבועיים להעביר בדיכאון, שגם ככה אתה בשביזות בתור מ"א.

בכל מקרה, אני אומר ככה - את השיקולים שלך אי אפשר לנצח. תגיע לבקו"ם, תראה מה מציעים לך, תחליט במקום. באמת שאתה לא מודע למה זה צבא, ואף אחד אחר פה לא יוכל להסביר לך באמת מה זה.
אגב, פעם באמת היה שכונה לסרב פינוי. בשנתיים האחרונות הצבא מאוד החמיר עם מי שעושה את זה.

אסף.

ישן 14-10-2009, 16:56
  Inigo Inigo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.09
ממממ....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shmulovich שמתחילה ב "ייעוץ מה לעשות עם הגיוס שלי"

אני אתעלם מכל ה"נזיפה" וזה שאני חושב שאתה עושה טעות - ואענה לעניין:

א. אם תתגייס לשריון, לא תעבור את הגיבוש, ורק אז תדווח על הבעיות הרפואיות שלך ככל הנראה תשאר כתומך לחימה בשריון \ חימוש. אני יכול לתת לך הרבה מאוד דוגמאות על חיילים שלי שהגיע לחייל מסויים, דיווחו על בעיות רפואיות שעליהן לא דיווחו בבקו"ם, ופשוט יצאו מקרבי ושובצו בתפקידי תומכי לחימה בחייל. ככה זה בכל מקום. החיילים היחידים שהיו לי שדיווחו על דברים לאחר הגיוס ויצאו מהחייל היו אלו שיצאו על בעיות ת"ש \ שפה.

ב. אפשרי להוריד פרופיל ביום הגיוס - חבר טוב שלי עשה את זה. הוא היה אמור להיות להתגייס לקרבי, ביום הגיוס בא עם מסמכים והמלצות מרופאים פרטיים על בעיה רפואית כלשהי, הורידו לו ביום הגיוס פרופיל ל-64 והוא שובץ כג'ובניק בבקו"ם. זה כאמור סיכון די גדול, ורק אם בוודאות אתה יודע שהסעיף שיהיה לך יהיה חמור עד כדי הורדת פרופיל ל-64. אתה עלול לגלות שישנן הרבה בעיות (כמו מיגרנות, בעיות ברכים \ גב, אסטמה ועוד) שיסתפקו בלהוריד לך פרופיל ל-72 ויגידו לך ש"תהיה במעקב, ואם זה יחמיר תפנה לגורמים רפואיים".

ג. זה תמים מאוד להגיד שככל הנראה תשובץ בתפקיד איכותי בגלל הנתונים הגבוהים שלך. אני אגיד יותר מזה - זה כמעט שתשובץ כעובד כללי. מיונים איכותיים כבר לא תקבל, ואף אחד לא יטרח להשלים לך אותם בגלל שתגיד להם שפיספסת את המיונים בגלל הפרופיל. אתה תתקל במערכת אטומה (להלן: "צבא").
ישן 14-10-2009, 18:23
  orenpl orenpl אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Inigo שמתחילה ב "ממממ...."

לפותח האשכול- אם לא תלך עכשיו לכלא בשביל חי"ר, כמו שאני רואה אצלך עוד יבואו ימים שאתה תשב חודשים בכלא ותצבור דפוק של 6 חודש כדי להגיע לתותחנים...

בשום אופן אל תלך לג'וב.
או שתילחם עד הסוף בשביל חי"ר- כי זו ההזדמנות היחידה שלך. או שתתפנה לשריון ותגיד תודה לאלוהים.

אם בסופו של דבר תגיע לג'וב- אתה תסבול בצורה שאני אפילו לא יכול לתאר לך.
כי הג'ובים שיתנו לך קשים מנטלית עד לכדי שיגעון. ונניח וישחק לך המזל ותגיע לקריה, אתה חושב שזה כיף 3 שנים לבזבז שם את עצמך?

או שתלך עד הסוף על חי"ר ואפילו תלך לכלא, כי אם לא תשב עכשיו בשביל קרבי בכלא, כמו שאמרתי, אפילו 3 חודש אחר כך בסדיר כבר לא יעזרו לך להגיע לקרבי. הבקו"ם זו הזדמנות חד פעמית להשפיע על השיבוץ בלי לסבול יותר מדי. כמו שואמרים אצלי בטכני- מחיל האוויר אפילו אלוהים לא יצליח להוציא אותך...
או שתתפנה לשריון ותסיים עניין.
אל תתפנה לג'וב!!!!!!!!! אפילו לא למודיעין ומצ"ח. אם תתפנה לג'וב אתה תקנא בכל טירון מושתן שחוזר מאיזה בא"ח קרבי פעם ב-3 שבועות. מנסיון.

בכל מקרה, אם תעשה את טעות חייך, רק תדע שמחיל האוויר ובעיקר מהטכני, ממשטרה צבאית ומשח"ם, הכי קשה להגיש טופס 55 לקרבי.
אגב,אם אתה מפחד להכינס לכלא שם, אז תבקש הנדסה קרבית זה סבבה ה כמו חי"ר, ותלך לשם יום למחרת. רק לא ג'וב.
תלמד מנסיוני.
ישן 14-10-2009, 23:07
  orenpl orenpl אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "אני מקווה שאחרים שקוראים את..."

לפותח האשכול....

אתה תקבל תפקידים של 11-3 ומפסיכומטרי אתה יכול לשכוח. אין מצב שמהבקו"ם שולחים אותך ליחידה עורפית איכותית. יציעו לך את הדברים הבאים:
מיועד ח"א
טכני ח"א
מ.צ
תיאום וקישור
לוגיסטיקה (אפסנאות)
מפעיל תקשוב מבצעי (להקים רשתות קשר, זה ממש להיות יחד עם הקרביים, אבל לא להיות קרבי...)
נהג- אל תתקרב אתה תעשה מילואים עד גיל 80.

אם יש לך פרופיל נמוך או נתונים נמוכים מאוד מאוד אז יציעו לך מאבטח מתקנים. עצה שלי... אם יציעו לך את זה- לך על זה. ככה אם תרצה להגיש טופס 55 לאף אחד לא תהיה בעיה לוותר עליך לקרבי וגם ההכשרה מאוד קצרה וזה שבוע שבוע ושירות של שנתיים למקרה שתתקע שם.

במיועד חיל אוויר יש גם יציאות טובות- יש שקם, מאבטח מתקנים בחיל אוויר, כבאי. הבעיה- זה חיל אוויר, אי אפשר לצאת.
אם אתה יורד משריון עכשיו רוב הסיכויים שתגיע לטכני או לחימוש- 11,3. וממש לא יהיה לך לא זמן ולא חשק לעשות שם פסיכומטרי.
ישן 15-10-2009, 07:46
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי shmulovich שמתחילה ב "אני יכול להשיג שינה בבית..."

אתה ממשיך להטעות פה אנשים....

גם אם תקבל שינה בבית, תצטרך לקום כל בוקר ב 6:00 על מנת להיות בבסיס ב 8:00, אתה רק תצא 17:00-17:30 מהבסיס ותגיע הביתה במקרה הטוב ב 19:00. תוסיף על זה תורנוית ליליות (גם עם פטור גורף לשינה בבית אתה תבצע משמרת ראשונה ותצא מהבסיס ב 22:00) ושבתות (אתה תעשה משמרת ארוכה בשישי בבסיס).

נראה אותך מצליח לעבוד\ללמוד בצורה נורמלית במצב הזה.

מה עכשיו תגיד לי שאתה יכול לקבל שבוע-שבוע? גם זה ממש לא כמו שזה נשמע, לא תקבל את זה אלא רק כשהצבא ייתיאש ממך לחלוטין.

גם בחי"ר אתה לא תחזיק עם הגישה הזו, משברון הכי קטן ואתה "תפעיל" את כל בעיות הבריאות והת"ש שלך בשביל לצאת משם - אולי טוב שלא ביזבזו עלייך הקצאה.

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 15-10-2009 בשעה 07:57.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:56

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר