לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-10-2009, 17:03
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "בבקשה - נתונים"

נדמה לי שאפשר לעשות השוואה של נתונים קרים: השהיה, גודל, טווח הרג ופציעה, משקל, מרחק זריקה ממוצע וכו'. ונתונים חמים: איזה רימון העדיפו הלוחמים בשטח (אם הייתה להם ברירה).

בנתונים הקרים הרימונים מאד מאד דומים, אם כי הגרמני מעט יותר גדול (ומה זה אומר? שיותר קשה לשאת אותו מצד אחד, אבל שיותר קל לדייק בזריקה שלו מצד שני). ראוי לציין שאין לי את הנתון הכי חשוב: טווחי ההשמדה
בנתונים החמים, נדמה לי שגם חיילי בעלות הברית, כשיכלו לבחור מבין השניים, העדיפו לזרוק את הרימונים הגרמנים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-10-2009, 17:27
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "נדמה לי שאפשר לעשות השוואה של..."

עד כמה שאני זוכר מהספרות, "הבעיה" עם הרימונים הגרמנים היתה שהם היו בעיקר רימוני התקפה, קרי: מעטפת פח עם מעט רסיסים. התוצאה היא "בום" גדול, הדף מטלטל ואם הרימון לא נפל ממש עליך או לתוך השוחה בה היית - היה לך סיכוי די טוב לצאת מזה בשלום ועם כאב ראש.
הרימון האמריקאי המוצג כאן, לעומת זאת, מוגדר כרימון "הגנה". קצת פחות חנ"מ, מעטפת מחורצת והמון רסיסים.
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 16-10-2009, 03:51
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 02.06.07
טוב, אז אם כבר נגררנו להשוואות....
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לפי עדויות מסוימות, הרימון האמריקאי נחשב ליחסית מסוכן למשתמש"

בספר ההדרכה האמריקאי לרימון הנ"ל ישנה אזהרה נוספת: אם מנגנון ההפעלה של הרימון רופף - אסור להבריגו חזרה ולהדק אותו, אלא יש להיפטר מן הרימון באופן מובטח. הסיבה היא שהרימון היה ממולא בגרגרי TNT, וכאשר התבריג השתחרר מחמת טלטולי הדרך, היו הגרגרים משתרבבים לתוך התבריג, והיו מקרים שבהם פעולת ההידוק גרמה לפיצוץ.

דבר אחר: הרימון האמריקאי היה קומפקטי ומרחק ודיוק הזריקה היה תלוי רק בחוזק ידו של החייל. הרימון הגרמני עוצב לפי עקרונות של הנדסת אנוש יותר מתקדמת: ידית עץ ארוכה שאיפשרה הארכה ניכרת של המנוף שבין מרכז הכובד של הרימון לידו של החייל, וכך איפשרה הטלה למרחק גדול יותר (ולמי שמכיר - ראה עיקרון ה- ATLATL). קצה ידית העץ היה מעוצב עם בליטה מעוגלת ששיפרה את יציבות האחיזה בו. הכנסת מנגנון ההפעלה אל תוך הידית, והשימוש במצת משיכה, המופעל בחוט הקשור למכסה מתברד בבסיס הידית, הורידה את הסכנה ליזימה לא רצויה עקב היתפסות הניצרה בבגדים. המחיר ששילמו הגרמנים היה במשקל ובמימדים החיצוניים של הרימון.
ישן 16-10-2009, 11:16
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי waco שמתחילה ב "סטיבן אמברוז בספרו "יום..."

וגם:
הדיוק ומרחק ההטלה של הרימון הגרמני
והשימוש בו להפעלת מטענים ומילכודים.

בקיצור גם הנתונים הקרים וגם הנתונים החמים מראים שלרימון הגרמני היו יתרונות על הרימון האמריקאי. החיסרון היחיד (?) של רימון הגרמני היה במימדים שלו.

לאחר המלחמה, המבנה של הרימון הגרמני אומץ בגוש המזרחי (והמשכנו להיתקל בו עד שנות השישים המאוחרות בצבאות המזרח הרחוק וצבאות ערב) ואילו המבנה של הרימון האמריקי נשאר במערב כולו והתפשט מזרחה.
מעניין לשמוע מה הייתה הסיבה לכך שהמבנה של הרימון הגרמני - מזרחי נעלם (כמעט, נדמה לי שהוא עוד נמצא מעט במזרח אירופה ובדרום אמריקה). האם זו סתם אופנה?

אם אני זוכר נכון לבני הביא פה בעבר רמוני נ"ט מצריים שמעוצבים בצורת מוט (עם מצנח בד בצורת משולש שמאפשר פתיחה של ליינר מעל לצריח וחדירה עילית לטנק/רק"ם) ועוד שלל רימונים בצורת מוט "נחמדים". למה לזנוח מוצר טוב?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:38

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר