לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-10-2009, 21:12
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מותר לירות במחבל רק אם הוא..."

תקרא שוב את הנהלים שלך.

מותר לירות במי שמהווה סכנה. כש"מהווה סכנה" זה די גמיש - מסתבר שאם אתה יושב בפילבוקס ויורה במישהו שזרק בקבוק תבערה לכיוון הכללי של האדמה שליד הפילבוקס, זה עובר די חלק.

נכון שכולנו שמענו אגדות על בג"ץ הרשע, השמאלנים המסוכנים ואיך כולם מונעים מחיילי צה"ל לנצח, אבל תביאו לי בבקשה שם אחד של חייל שירה בזורק אבנים או בקבוקי תבערה והועמד על כך לדין.

אם תיכנסו לאתר בית המשפט העליון:
www.court.gov.il
ותתחילו להריץ שם חיפושים, אז תגלו משהו מופלא ביותר - בג"ץ אמנם מקבל כל מיני פניות ועתירות של ארגוני שמאל, אבל לרוב הוא זורק אותן מכל המדרגות.

ולכן אין פלא שההסתה הזו נגד בג"ץ היא באתר שמבוסס על מה שהיה פעם תחנת רדיו של פורעי חוק, שמנפקת גם עיתון הזוי שמגבה מרידות ביינישים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-10-2009, 23:26
  מבקר המדינה מבקר המדינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "תקרא שוב את הנהלים שלך. מותר..."

בוודאי שהיו מקרים רבים בהם חיילים שירו לעבר מחבלים פלסטינים מיידי אבנים (המכונים ע"י אומות העולם "מפגינים") הועמדו לדין בסופו של דבר, במקרים בהם אותם "מפגינים" נפצעו או נהרגו, כאשר המכנה המשותף לרוב, הוא שלדעת התביעה/בית המשפט, לא באמת נשקפה סכנה לחיילים היורים, או ש"תחושת הסכנה" שהיו בה לא היתה ממשית...

ראה את הודעתי בדיון הזה (הודעה מס' 42):

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...251#post2348133

בדיון שעסק בפסק דין כנגד חייל שאולץ לשלם פיצויים למשפחת הרוג פלסטיני. למיטב זכרוני השופט קבע כי יידוי אבנים אינו פעולה מלחמתית המזכה את החייל בחסינות. השופט גם פסל את האפשרות של "סכנת חיים" כתוצאה מיידוי אבנים על ידי קבוצת מיידי אבנים, ולא התחשב כלל בתחושת הסכנה לחייו בה נתון היה החייל. דרך אגב, באותו מקרה לא היתה כלל גופה שראו החוקרים או אפילו צילומים מבית היוצר של "פאליווד", בוודאי שלא היתה בדיקה פתולוגית. היתה רק עדות פלסטינים, על פיה הורשע החייל ועל סמך ההרשעה הוגשה תביעת נזיקין.

וגם אפילו חיפוש קצר בגוגל מעלה דוגמא קטנה נוספת, ככה על קצה המזלג:
ציטוט:
אחרי שלוש שנים: קצין שפצע קשה פלסטיני - לדין

הפרקליטות הצבאית החליטה להגיש כתב אישום נגד סגן ע', שכבר הספיק להשתחרר מצה"ל, בגין פציעתו באורח קשה של נער פלסטיני שיידה אבנים לעבר חיילים, סמוך לתקוע. לטענת הפרקליטות, הקצין חרג מהוראות הפתיחה באש ולכן יועמד לדין באשמת חבלה חמורה, שעונשה המרבי הוא 7 שנות מאסר
לכתבה:
http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3585231,00.html

אינני יודע איך מקרה זה הסתיים, ואם היתה הרשעה בסופו של דבר, אבל אתה עדיין בטוח שלא מעמידים לדין חיילים שיורים לעבר מיידי אבנים?

ישן 12-10-2009, 23:45
  מבקר המדינה מבקר המדינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "לא מקרים מסבירים או מוצלחים..."

לגבי המקרה הראשון כבר כתבתי את כל אשר על ליבי באותו דיון, פסיקת בית המשפט היתה תמוהה לחלוטין, שופט שאינו מחובר למציאות הקובע כי יידוי אבנים על ידי עשרה (!) מיידי אבנים אינו נחשב ל"יידוי אבנים מסיבי" כלשונו, ולכן אינו מהווה סכנת חיים ואינו מצדיק פתיחה באש. וגם ההרשעה בהליך הפלילי מבלי שכלל נראתה ונבדקה גופתו של הרוג אלא רק טענה בעלמא על הרוג כתוצאה מירי היתה הזויה לחלוטין.

היה זה סוג של ליקוי מאורות שאחז במערכת המשפט, כתבתי מה שכתבתי באותו דיון ואיני רואה צורך להרחיב בכך שוב.

לגבי המקרה השני, סתם העליתי אותו מגוגל, אינני מכיר את פרטיו או כיצד הסתיים, בסה"כ סתם דוגמא שנועדה לערער על קביעתך הגורפת שלא מעמידים לדין חייל היורה לעבר מיידי אבנים.

תוספת בעריכה:
לאחר קריאה חוזרת של פסק הדין במקרה הראשון, למען הדיוק: כן נמצאה גופה אך לא היתה כלל בדיקה פתולוגית שקבעה את נסיבות המוות. כמו כן, ראוי להדגיש כי פסק הדין כלל לא עסק בשאלת הפגיעה ב"בלתי מעורב" אלא בעצם החסינות של חייל הפועל כנגד מיידי אבנים.

נערך לאחרונה ע"י מבקר המדינה בתאריך 13-10-2009 בשעה 00:05.
ישן 13-10-2009, 05:26
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "תקרא שוב את הנהלים שלך. מותר..."

אכן היה בציניות.

בקת"ב הורג, בניגוד לאבן ש"יכולה להרוג" בקת"ב הורג.

כשמישהו מנסה להרוג אותי מן הראוי שאני אהרוג אותו.

העובדה שהוא זרק ולא פגע לרוב לא תעיד על הרהורי חרטה הומניים ולא תלווה במוזיקה דביקה ובריצה של זורק הבקת"ב להתחבק עם חיילי צה"ל בעודו בוכה על טעותו, אלא פשוט שהוא זרק לא טוב.

העובדה שהוא כבר זרק ואין בידו כרגע בקת"ב לא הופכת אותו ל"לא מסוכן", מי שזרק עליי בקת"ב פעם אחת יעשה את זה גם עוד אלפי פעמים, בדיוק כמו מי שירה עליי פעם אחת ולכן דינם שווה.

העובדה שהסתובב לא הופכת אותו למטרה לגיטימית פחות.
עד שלא נבאר את הםרטים האלה בתוך עצמנו לא ננצח לעולם.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 13-10-2009, 15:36
  yanson8 yanson8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "ערוץ7:"צה"ל: ירי על מיידי בקת"בים - לא כדי להרוג""

בתור חייל סדיר תנו לי קצת לחדד את מה שנאמר.
במצב שיש בו סכנת חיים מותר ירי על מנת להרוג, לדוגמא בקתביסט שמדליק בקתב ומתכונן לזרוק אותו עליך. זו כולל גם זריקת אבנים גדולות וכל דבר אחר שיכול לגרום לסכנת חיים לחייל או אזרח ישראלי.
אם הבקתביסט זרק את הבקתב, הוא כבר לא מהווה סכנת חיים ולכן אסור לירות על מנת להרוג.
לאחרונה נכנס נוהל חדש שאומר שאסור לירות בבקתביסט אם הוא בן פחות מגיל מסוים (לא זוכר מה הגיל וזה גם לא משנה, כי נראה לי שכל מי שאני מכיר יתעלם מהנוהל הזה).

עוד מקרה מעניין התרחש בגדוד שלי לפני חודש בערך, שלושה בקתביסטים התקרבו לבית אל\ אוגדת איוש והיו במרחק של 100 מטר בערך, החייל שהיה בעמדה וזיהה אותם ירה באחד מהם והרג אותו. החייל עלה למשפט מכיוון שבמרחק כזה לא היתה להם יכולת לפגוע באף אחד (רק כוונה ואמצעי).
ישן 14-10-2009, 22:18
  Devilito Devilito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.02
קצת סדר בבלאגן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "ערוץ7:"צה"ל: ירי על מיידי בקת"בים - לא כדי להרוג""

הנוהל עודכן רגע לפני שעזבתי את צה"ל לטובת האזרחות. אני חייב להודות שמסיבה הגיונית ומצוינת.
זה היה בתקופה שלפני עופרת יצוקה שהיו כמה מקרים שבהם חבר'ה של כפיר ירו על פלשתינאים עם בקת"בים ביד בלי שאלה היוו סכנת חיים מיידית- מאוד רחוקים וכו'...
במידה ויש סכנת חיים- הירי על מנת. במידה ואין סכנת חיים מיידית- לא על מנת להרוג.
זה מוריד את ה"על מנת" האוטומטי שהיה מוגדר מול בקתביסטים והופך את האצבע ל"לא קלה" על ההדק. פחות תחום אפור.
אין הגיון להרוג נער בן 15 שעומד 300~400 מטר מכביש וזורק בקת"ב. הוא לא יגיע לכביש. את הנער צריך לעצור. לא להרוג. כאן הגדולה שלנו כצבא מוסרי וכאן נכנס רוח צה"ל.
ברור שאם הילד בטווח 15 מטר מחייל/אזרח ועומד להרוג- הסיפור שונה לחלוטין.
ישן 14-10-2009, 23:04
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
ואם הוא מחזיק אקדח 50מטר הוא פטור?
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Devilito שמתחילה ב "קצת סדר בבלאגן"

טווח יעיל של אקדח 10מטרים. 50 מטר ממני עומד "מקומי" עם אקדח ביד. מה עלי לעשות?
1) לקחת סרט מדידה ולמדוד את הטווח במדויק.
2) להרים טלפון לעו"ד של הפלוגה על מנת לשאול האם לפי סעיף קטן 16ג מותר להפעיל את הנוהל הנזכר בסעיף 5ו והאם זה בהתאם לפס"ד של כבוד השופטת ?XXX
3) להכניס לו כדור או יותר למען שלא יהווה סכנה?

עומד בחורציק עם רובה קלאשניקוב, הבחור בן 14-16 טווח 100מטר? אתה יכול להבטיח לי שמדובר בפלסטיק? או שעל המצבה תספר לאימו כי העדפת לקחת סכון במחיר סכון בנה על פני אוכלוסית האויב?

עומד בחור ומדליק בקת"ב 300 מטר ממני? האם הוא הדליק על מנת להצית סיגריה? או אולי יש יעד אחר לבקבוק (נניח המתנה לרכב עם לוחית צהובה + 4 ילדים בדרך הביתה)?

ההגיון שלי אומר שכל מה שהמהווה איום יש להשמיד. כל בחור בן 19 נדרש לקבל החלטה ברגע. החלטות גרועות תמיד יהיו. אז פעם הוא יהרוג או יפצע מי מכוחותינו ופעם יהרוג תושב אזור שלדעתו סיכן אותו - אלא החיים במקומות בהם יש סכנה.
הדבר הגרוע ביותר הוא אי קבלת החלטות ולשם המערכת שלנו מובלת.
אגב, אני גם נגד להתיר לידות אבנים בלובש מדים - חייל אינו חתול אשפתות שמצופה ממנו לברוח.
מעטים הצבאות שמתירים כזו התגרות במי שלובש את מדיהם.
ישן 15-10-2009, 20:28
  Devilito Devilito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.02
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "ואם הוא מחזיק אקדח 50מטר הוא פטור?"

שמע. עם כל הכבוד לך, ההגיון שלך "לא מעניין אותי" ולא רלוונטי. יש פקודות ועובדים בהתאם לפקודות.
הפקודה מאוד פשוטה- איום צריך לנטרל. שזה הבדל שמים וארץ מלהשמיד.
אנחנו לא מדברים על אקדח. או קלאץ'. יחי ההבדל הדק בינם לבין בקת"בים. יש נוהל מאוד פשוט לגבי מי שיש לו אמצעי ומטרה ויכולת. אקדח ממלא את כלל הקרטריונים. בקת"ב- לא בהכרח. ב400 מטר- אין יכולת. ולכן אסור להרוג! פקודה צבאית שחור על גבי לבן וחוק מוסרי!
אגב, לא חסרות דרכים לנטרל בצורה יעילה.

לגבי האבנים- אנחנו לא כמו שאר הצבאות בעולם. כל מקרה חייב להבחן לגופו. המצב בארץ מאוד מסובך מהמון בחינות. הצבא משמש המון פעמיים כמשטרה ואין מה לעשות בנידון. להתכחש לעובדה הזאת= חוסר ערכיות. מה שצה"ל עושה זה לקבל אחריות, לחנך לפעולה עפ"י רוח צה"ל, מעמיד בנקודות הקצה מ"כים וקצינים שמבינים (לא כולם לצערי) את רוח הפקודות ולכן קבלת ההחלטות- מצוינת ברוב המקרים.
היא משרתת את המטרה- ניטרול האיום ואת ערכי המוסר שעליהם בנוי הצבא- לעשות זאת במיניום נזק והפעלת כוח נכונה.

לא יודע כמה שטחים יצא לך לעשות וכמה בקתב"ים/בקת"ביסטים ראית. מנקודת המבט שלי- כל הכבוד לצה"ל. חידוד מצוין ונכון לנוהל.
ישן 15-10-2009, 22:20
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
אז תפעיל קצת את השכל
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Devilito שמתחילה ב "שמע. עם כל הכבוד לך, ההגיון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Devilito
שמע. עם כל הכבוד לך, ההגיון שלך "לא מעניין אותי" ולא רלוונטי. יש פקודות ועובדים בהתאם לפקודות.
הפקודה מאוד פשוטה- איום צריך לנטרל. שזה הבדל שמים וארץ מלהשמיד.
תקשיב, הבחור זורק מ- 400 מטר בקת"ב לא עליך אלא על יעד כלשהו. זה יכול להיות תושבת יהודית יחד עם 3 זעטוטים במושב האחורי בדרך מהסופר הביתה. דמיין מה יעשה בקת"ב שנוחט, מתנפץ ונדלק על 3 זעטוטיה? את מי היא תנסה לחלץ ומי ישרף באש?
לא אכפת לי אם היעד הוא חייל בעמדה שהזורק התגנב אליו מאחור.

ולסכום: בקת"ב הורג בשריפה. בקת"ב אינו מדויק כמו M16 אבל נשק מסוכן.
גם מחבל שמגיע עם מטען מטופל לא אחת בעזרת טילי הלפייר.

ומסקנתי: הבקת"ב הוא נשק שנועד לפגוע\להרוג\לשרוף\לפצוע משהו משלנו. אתה קיבלת נשק על מנת להגן על עצמך אך בעיקר על אחרים. אם חייו או שלומו של משהו מאנשי שלומינו בסכנה השמד את המטרה.
ולא אכפת לי שזו "סתם" מתנחלת שנוסעת ברכבה הפרטי לישוב בפאתי ראמללה - דמה לא פחות אדום מדם כל אזרח ישראלי אחר.
אנחנו לא מדברים על אקדח. או קלאץ'. יחי ההבדל הדק בינם לבין בקת"בים. יש נוהל מאוד פשוט לגבי מי שיש לו אמצעי ומטרה ויכולת. אקדח ממלא את כלל הקרטריונים. בקת"ב- לא בהכרח את זה תספר לאחר שתחטוף בקת"ב שיגרום לך לכוויות מדרגה 3 בלב אזור מסוכן ועוין.. ב400 מטר- אין יכולת ואם היעד זה משהו אחר אתה לא תמנע? מי זורק מ- 400מ? בטוח שהטווח קצר יותר ליעד כלשהו.. ולכן אסור להרוג! פקודה צבאית שחור על גבי לבן וחוק מוסרי! הבנתי ששני עו"ד צחורים וטהורים ישבו ודסקסו את העניין בלשכה ממוזגת.
אגב, לא חסרות דרכים לנטרל בצורה יעילה. כמו מה? אנא חדל ממעשיך? מעשיך לא עולים בקנה אחד עם אהבת האדם באשר הוא אדם?

לגבי האבנים- אנחנו לא כמו שאר הצבאות בעולם. כל מקרה חייב להבחן לגופו. המצב בארץ מאוד מסובך מהמון בחינות. הצבא משמש המון פעמיים כמשטרה ואין מה לעשות בנידון.
כמעט בכל מקום בעולם כשהצבא לוקח את תפקיד המשטרה הוא משליט סדר בצורה שהוא מאומן.
האם אתה מודע לזה שהזכות הבסיסית שלך כחייל היא שאסור להשפיל אותך? אתה מבין שאתה לא שוטר? אתה מבין שסקילה היא צורת השפלה?
להתכחש לעובדה הזאת= חוסר ערכיות. אתה מכיר מה ענה רפול כשנשאל מהו טוהר הנשק?

מה שצה"ל עושה זה לקבל אחריות, לחנך לפעולה עפ"י רוח צה"ל,
בוא נתחיל בלעמוד במשימה. ואם המשימה היא להגן על אזרחים ישראלים ולשמור על הסדר - עשה זאת. אל תתן פרס למי שניסה לרצוח אותך או מי מבני עמך.
מעמיד בנקודות הקצה מ"כים וקצינים שמבינים (לא כולם לצערי) את רוח הפקודות ולכן קבלת ההחלטות- מצוינת ברוב המקרים.
היא משרתת את המטרה- ניטרול האיום ואת ערכי המוסר שעליהם בנוי הצבא- לעשות זאת במיניום נזק והפעלת כוח נכונה.
נוסיף, להגדיל את כמות החיילים שתחזיר הביתה בחתיכה אחת בריאים ושלמים?

לא יודע כמה שטחים יצא לך לעשות וכמה בקתב"ים/בקת"ביסטים ראית. מנקודת המבט שלי- כל הכבוד לצה"ל. חידוד מצוין ונכון לנוהל
חברים שלי כמעט מתו כתוצאה מאמצעים קרים כמו אבנים במשקל כמה ק"ג ומוטות מחודדים. המסקנה שלי היא שהפקודות שקבלתי אני וחבריי היו משום זלזול בחיי, כבודי ובריאותי הנפשית. הצבא ביודעין סיכן אותי ואת חברי שלא לצורך.

אני מעדיך שתבכנה 10 אמהות בצידם ולא אמא אחת מצידינו.

.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:13

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר