לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-10-2009, 10:52
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שאלה בענין סריקת וסורקי שקופיות

אני מעונייין לסרוק את אוסף השקופיות והנגטיבים הגדול של משפחתי משנות ה60-70. בחיפוש בפורום צילום מצאתי רק את האשכול הישן הזה http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%E5%F4%E9%E5%FA

ואני מניח כי דברים השתנו לבינתיים.

עלויות הסריקה ע"י חנויות הצילום נעות בטווח של 2 ש"ח עד 8 ש"ח לשקופית כאשר האיכות בדוגמיות אינה מדהימה.

אודה על חוות דעת של צלמינו אודות [1] סורקי שקופיות או [2] מקומות המבצעים סריקת שקופיות באיכות טובה ובעלות סבירה. [סביר בעיני הינו עד 4 ש"ח לסריקת שקופית או עד 2000 ש"ח לסורק שקופיות ונגטיבים]

האומנם מרחפת סכנת פגיעה באיכות מעל השקופיות הותיקות הללו?
האומנם לשקופית איכות טובה יותר מלתמונה?
האומנם הסריקה מסכנת את השקופית בשל החשיפה לאור?

תודה.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 16-10-2009 בשעה 10:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2009, 05:06
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שאלה בענין סריקת וסורקי שקופיות"

אני לא מתמצא במחירים היום ולכן לא אנסה לענות על כמה עולה סורק כזה או אחר, ואני גם לא מכיר את המעבדות שמבצעות את העבודה ולא יודע להשוות מי יותר טוב ומי פחות טוב, ובטח שלא יודע כמה עולה.
את זה אתה יכול לעשות לבד ע"י סקר שוק פשוט של בדיקת כל המעבדות שקרובות למקום מגוריך.

אני לא יודע על סכנה בנוגע לחשיפת הסרטים לאור.
בתהליך הפיתוח של הסרטים, הם עוברים קיבוע אשר מונע מהסרטים להיות רגישים לאור והתמונה הצרובה בהם קבועה. יתכן כי היא תדהה עם הזמן, ויתכן כי חשיפה לאור יכולה להאיץ את התהליך, אבל זה זניח. רק לו השארת את השקופיות בחוץ בשמש למשך תקופה, אז נוכל לקבל דהיה מואצת של הסרטים.
שקופיות נועדו להיות מוקרנות ע"י מקרני שקופיות שחושפים את הסרטים לכמות אור הגדולה משמעותית מזו של סורק, וזה לא פוגע בהן.

לדעתי, בנוגע לשאלה שלך, גם אם מחיר סורק מתקרב לעלות של סריקת הסרטים במעבדה או אפילו מעט זול יותר - הייתי מעדיף את השירות של המעבדה.
לשבת מול המחשב ולסרוק שקופית שקופית זה המון עבודה, כמו גם לשמור את הקבצים ולטפל בהם...
אם יש מעבדה שאתה סומך עליה שתעשה עבודתה נאמנה - לך על זה... כאב הראש של ההתעסקות עם הסריקה לרוב לא שווה את המאמץ (ואני אומר את זה בתור מי שפעם סרק נגטיבים ללקוחות כשעבדתי במעבדה כזו... זה לא מעט עבודה גם לאדם מיומן שיש לו ציוד יעודי לזה).

ישן 19-10-2009, 12:25
  דדון מוש דדון מוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שאלה בענין סריקת וסורקי שקופיות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
אני מעונייין לסרוק את אוסף השקופיות והנגטיבים הגדול של משפחתי משנות ה60-70. בחיפוש בפורום צילום מצאתי רק את האשכול הישן הזה http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%E5%F4%E9%E5%FA

ואני מניח כי דברים השתנו לבינתיים.

עלויות הסריקה ע"י חנויות הצילום נעות בטווח של 2 ש"ח עד 8 ש"ח לשקופית כאשר האיכות בדוגמיות אינה מדהימה.

אודה על חוות דעת של צלמינו אודות [1] סורקי שקופיות או [2] מקומות המבצעים סריקת שקופיות באיכות טובה ובעלות סבירה. [סביר בעיני הינו עד 4 ש"ח לסריקת שקופית או עד 2000 ש"ח לסורק שקופיות ונגטיבים]

האומנם מרחפת סכנת פגיעה באיכות מעל השקופיות הותיקות הללו?
האומנם לשקופית איכות טובה יותר מלתמונה?
האומנם הסריקה מסכנת את השקופית בשל החשיפה לאור?

תודה.

לדעתי כדאי מאוד לסרוק (לבד או במעבדה) ברזולוציה שתאפשר הדפסה. משקופית ניתן לקבל בלי בעיה קובץ של 8MP ואם כבר כל הטרחה חבל להשקיע ולשלם עבור תמונות קטנות שלא יאפשרו הדפסה. ובכל מקרה לסגור את זה עם המעבדה ולבצע סריקה של חלק קטן כדי לראות איך הפלט.

סריקה ביתית היא לא קלה וגוזלת המון זמן. אם זו אופציה אני ממליץ לך למצוא מישהו שיודע את העבודה ולסרוק אצלו כמה שקופיות לדוגמא ולקבל מושג.

לגבי חנויות ומחירים, צר לי אך אני לא מכיר. סביר שעדיף לברר באזור חנויות הצילום בתל אביב (רחוב אלנבי) בחנויות רציניות ולא במינילאב שכונתי.

אם קניית סורק היא אופציה, כל סורק עם תאורה אחורית ומגש לשקופיות יעשה עבודה טובה למדי. והמחירים עד כמה שאני זוכר מתחילים מתחת לאלפיים. EPSON נחשבים לטובים ורציניים יותר מהמתחרות.

פגיעה באיכות בהחלט מרחפת מעל ראשן של השקופיות. לא בגלל הסכנות שבסריקה (אין כאלו), אלא בגלל התפחתות עובשים ופטריות שנהנות לזלול את האמולסיה של השקופיות.

שקופיות נחשבות למדיה איכותית יותר מנגטיב (בטח באותן שנים). אבל איכות זה נושא מורכב ומסובך למדידה ולהגדרה. מספיק לומר שמשקופית במצב טוב (צילום+פיתוח+איחסון) ניתן לקבל קובץ דיגיטלי שעומד בכבוד מול מצלמות דיגיטליות מודרניות ("מקצועיות").

ממש לא. בזמנו היו מציגים את השקופיות עם מקרן שאורו חזק וממושך בהרבה מאור הסריקה. גם שמש לא תפגע כל כך מהר בשקופית (ואולי תעצור את הפטריות).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר