לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2009, 02:43
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
לימודים - מסלול חיים ובקשה לקצת טיפים ומידע :)

אכן בסופו של דבר אחרי הרבה סיבות וחארי הרבה הרהורים אני הולך ללמוד באוינברסיטה טיכנו-מילאנו באיטליה מדעי המחשב.

למשלי הרב מצאתי "חברה" שנקרא קמפוס לימודים- חו"ל, שמטרת לשלוח תלמידים ישראלים לאוניברסיטות מחוץ לארץ, כגון איטליה\רומניה\אוסטרליה ועוד ועוד, ואני בחרתי באיטליה המקום שהכי טוב בלימודי מדעי המחשב, וגם כן הטוב יחסית ב"מחירים - מחיה ושכר לימוד".

לטובתי אני לוקח קורס של ששה חודשים של אטלקית וגם כן קורס מתמטיקה ברמת 4 יח"ל (על מנת לשפר את עצמי והלשים את מה שהחסרתי בתיכון).

הכול טוב הכול יפה, ההורים עוזרים וגם אני (יש אפשרות לעבוד שם בשכר של כ20 שעות בשבוע אגיע ל500E שזה חצי השכר החודשי).

מה שקצת מטריד אותי הוא הלימודים עצמם, אכן למדתי מדעי מחשב בתיכון (עד רמת 5 יח"ל) ועוד 5 יח"ל פרויקט רשתות ותקשורת שכולל אסמבלר.

אז להגיד שיש לי נסיון אכן יש לי (C#). אבל כול זה כפי ששמעתי מלמדים אותו תוך חודש-חודשיים בלימודי האוניברסיטה ( 5יח"ל C#).

אז מה אחר כך? מה סגנון הלימוד? לכתוב תכניות?בינה מלאכותית? C#? JAVA?
ואיך מגישים עבודות? קבוצות ?בנפרד? כמה זמן צריך להשקיע??

ואם בכלל זה רק בנוגע למדעי המחשב, האם אלמד מתמטיקה בצורה ממשית? באיזה רמה מדובר?

כול זה אין לי כמעט ידע, אכן זה נשמע קצת פתטי שאני עומד ללמוד מקצוע שאני לא יודע באמת מה אלמד שם (בתכלס). פשוט אשמח למענה של מישהו שלמד מדעי מחשב או מכיר בתחום (אף על פי שזה עלול להיות שונה ממרצה למרה ואניבורסיטה אבל זה יתן לי תמונה כללית לפחות).

לסוף אומר לכם שלא תמליצו לי לקרוע את התחת בפסיכומטרי ולשפר כמה יחידות בגרות וללמוד כאן, את ההחלטה שלי עשיתי ואני משלים עם עצמי, יתר על כך שלפי דברי "קמפוס לימודים" הם שולחים תלמידים שהתעודות שלהן מכובדות.

תודה לכול למי שהגיע עד כאן סליחה על החפירה וההקדמה, ותודה לעונים.

שיהיה לכולם יום \ערב מצויין.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-10-2009, 13:07
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "לימודים - מסלול חיים ובקשה לקצת טיפים ומידע :)"

בנוגע לתוכן הלימודים, מה שהתככונתי שהדברים שאנחנו הולכים להתעסק איתם הם שונים מסגנון התיכון? או שהן עולם אחר לגמרי?
(כמו שאני מבין בלימודי מדעי מחשב מתחילים משתי יח"ל הלימוד האחרונות OOP)

אז למשל שאלה רנדומלית שהינו צריכים לפתור היא:

חברת מכוניות מוכרת מכוניות לפי צבע \דגם \ מלאי וכו'... עליך לבנות תוכנית העושה פעולת מכירה לפי הבקשה של הלקוח.

(בתכלס בונים מערך עם CLASS בעל מאפינים כגון שנת יצור שם דגם צבע.... ומקבלים פרמטרים עושים LOOPS כדי לבדוק אם המוצר המבוקש קיים)

האם סגנון השאלות שאתקל בהין הם מאותו סגנון? משהו יותר מרוחב ומסובך (למשל שמהחשב יציע מכונית המתאימה ביותר אם המכונית שהוא רוצה לא קיימת?). או שאנחנו נלמד לתכנת מערכת זהוי אנטלגנטיות (או משהו כזה)???

מקווה שהדוגמה שהבאתי בהירה.

ממה ששמעתי מאחד שלמד בירושלים מחשבים, הוא אמר לי שמה שעשינו (בשאלה שהבאתי למשל) יהיה ברמה יותר גבוהה שנצטרך לחבר מעל 10-15 פרצודורת שונות ולהפעיל אותן על אותה תוכנית :O, זה נכון? בכיוון?

אשמח לשמוע תגובות,

יום טוב לכולם.
ישן 24-10-2009, 22:14
צלמית המשתמש של _A_N_
  _A_N_ _A_N_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.04
שלח הודעה דרך MSN אל _A_N_
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "בנוגע לתוכן הלימודים, מה..."

כמו שרומק כבר הזכיר - אתה לא מפריד עדיין בין לימודים בתיכון ללימודים גבוהים.
קשה לנו לענות לך מכיוון שאתה עדיין לא בתוך המערכת ולא מבין אותה לחלוטין, וגם אנחנו לא לומדים באיטליה ... :-)
בכל אופן, ננסה לעשות קצת סדר.
זה שיש לך קצת ידע זה עוזר, בעיקר מבחינת התפיסה של "איך מתכנת חושב".
בקשר למתמטיקה - יהיו לך כמה וכמה קורסים. יותר מאשר למי שלומד מקצוע הומאני, אבל קורסים שונים מאלו שלומדים פיסיקאים. רמה: גבוהה יחסית, אבל זה תלוי באוניברסטה.
תכנות בסיסי, שפה עילית אחת או שתים, מונחה עצמים ואסמבלר רוב הסיכויים שיהיו 3-4 קורסים בתחילת התואר. בשפות האלו תמשיך להשתמש במהלך כל התואר.
תואר של מדעי המחשב הוא גם תיאורטי, ויהיו לך קורסים על מבנה מחשבים, אלגוריתמים ומבני נתונים.
לגבי בינה מלאכותית / ג'בה וכו' - זה תלוי באילו קורסים מתקדמים תיקח. רב הסיכויים שתיהיה לך אפשרות בחירה.
השקעה: באופן כללי - תצטרך להשקיע. בהתחלה אפילו הרבה, עד שתתרגל. אני לא מנסה להלחיץ, רק לתת תמונה אמיתית.
עבודה בקבוצות: תלוי בקורס ובסגל ההוראה. לפעמים מגישים ש"ב ביחידים, בזוגות או שלשות אפילו. לא שמעתי על אנשים שעושים פרוייקטים שלמים לבד...
סיכום: מה שעשית בתיכון הוא רק קצה קצה קצה המזלג מהתואר במדעי המחשב.

בהצלחה!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:23

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר