לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2009, 02:56
  speed!!! speed!!! אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ציוניהודישראלי שמתחילה ב "תודה רבה על התשובות, עזרתם לי..."

אהלן, לי הגיע זימון לגיבוש ב22.11 למניינם. בעז"ה אתקבל..
אז ככה, היית בישיבה גם, כרגע אני לא ואני לקראת הגיוס בכל מקרה של 3 שנים.

כמה דברים שמומלץ לך לדעת שלא יהיו לך בעיות שאני ניתקלתי בהם:
1) בין המיון לגיבוש צריך שלא יעבור יותר מחצי שנה. מה שאומר שמומלץ אחרי הזימון לעשות גיבוש ללא דחיה (מה שלא ידעתי ולכן עברתי זימון נוסף)
2) יש בעיה כלשהיא במשרד הדתות שלא אוהבים שחבר'ה הולכים לחובלים, איןלי מושג למה ואיך ואולי זה סתם כשל מערכת אבל תשמע את הסיפור הבא:
היה איתי בזימון חובלים/צוללות אחד שהתידדתי איתו שקיבל חובלים, עשה לפני כן זימון של חובלים, קיבל חובלים ואבא שלא חובל! הוא חשב שהוא לקראת הקורס, ואז כשהוא בירר מתי הגיוס שאלו אותו, לאן?, לא הבין מה קרה, התברר אח"כ שבגלל שהוא היה בישיבה, יש בעיה כלשהיא עם משרד הדתות שלא נתנו לו כאילו הוא לא עבר, בסידור כלשהוא הוא היה צריך לעשות את הזימון ואח"כ את הגיבוש מחדש (אחרי שהוא יוצא מהסדר). הסוד כאן הוא שאבא שלו דיבר עם הגורמים שמעליו ואין מה לעשות, אבל אם הוא יעשה שוב פעם הם יעבירו אותו, אני לא אפרט מי הוא אמר לי אותו גורם אבל בכיר..)
בקיצור, סיפור לא פשוט שכדאי להמנע ממנו

3) לגבי צוללות, הבעיה שאומרים היא בכשרות, שלמעשה היא דבילית- יש שף בצוללת, אין מי שישיגח על האוכל, אבל אם אתה שם 24 שעות וכל החבר'ה הם חברים שלך והאוכל שלוקחים הוא כשר צריך לדאוג רק לשני דברים: 1) שלא יכניסו אוכל מהבית (דברים שקורים לפעמים בצבא ועל זה שומרים המשגיחי כשרות מאוד) 2) שלא יוציאו סכו"ם מהצוללת (טענה ששמעתי שאם מגיעים הורים, הם באים עם אוכל, ואם לוקחים סכו"ם שנמצא בצוללת למאכלים שהם טרף גמור, הם הופכים אותם ללא כשרים, כמובן שגם על זה אפשר להתגבר בקלות, אם יהיה אפשרות לשים שקית מזלגות חד פעמייות במטבח בשביל זה למשל, או לדאוג שלפחות כלים מסויימים לא מוציאים וכו')

בכללי וזה נקודה חשובה, לי אמרו דבר כזה, אתה שומר עד כמה שאתה יכול, ודבר נוסף שאני מקווה שאני לא מכשיל פה ובכלל לא להסתמך על זה: במלחמה פטורים ממצוות (או מצוות עשה, למשל, שמירת שבת וכו', אבל אני לא סגור על זה בכללל בכלל בכלל- לא להתמסך, לשאול רבנים, אני לא נותן פה שום דיעה או פרשנות או הסבר!!!).

אם נסתכל טוב טוב, אפשר להתגבר.
יש לי משהוא אחד לומר לכל ה"טענות" האלה, שמעתי משהוא יפה מאוד ממורה לחימה אביר ובעל גנונות רבים (יהודי מאמין, יהושע סופר למי שמכיר) המטרה בתור אדם מאמין הוא לדעת להתאים את עצמך לכל מצב, כשאתה מול מטרה (למשל אוייב) אתה לא יודע מה יקרה לך (למשל איפה הוא יהיה בעוד רגע, או איזה מכה הוא ינחית) אבל צריך תמיד להשתמש בכלים הקיימים לך על הצד הטוב ביותר.

בעז"ה ב"הצלחה!

נערך לאחרונה ע"י speed!!! בתאריך 15-11-2009 בשעה 03:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:18

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר