לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2009, 00:13
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shirkhan שמתחילה ב "ניסיון לכתוב"

המממ... אני רק רוצה להגיד לך שמה שאני כותב בהודעה זו הוא רק בשביל להבהיר לך כמה דברים.

קודם כול ברוך הבא לפורום שלנו , מקווה שתהנה פה ושלא תפחד לפרסם עוד שירים .

בנוגע לשיר לא אוכל למתוח ביקורת בונה כפי שאמר הקרדניל, אבל אתן לך קצה חוט לשירים הבאים שלך.

קודם כול שירים מחולקים לכול מיני ז'אנרים: שירים לירים (אישים בהם המשורר מביע את דעתו בנוגע למשהו בעול) \ אהבה \ בלדה \ שיר יין (שיר שבעיקר מדבר על יין) ועוד כול מיני סוגים רבים. אכן לדעתי לא צריך לבחור ז'אנר של שיר ואז לכתוב לפיו לא אבל ממה שקראתי (משירך) אין ביכולתי לתאם אותו לז'אנר מסוים, הוא קצת רופף מתעופף במילים ובקו העלילה.

שנית שירים לפעמים כוללים קו עלילה, מה שנסית לעשות בו, כמעט והשגת את זה בשני הבתים הראשונים אבל בשילשי ממש עפת למקום אחר.

משהו שלא טוב להבא תדאג לקו מנחה ומקסימום אם אתה רוצה לשפר את השיר הזה, תכתוב בית מעבר (תפארת ההחלצות).

עכשיו בוא נדבר בנוגע לתוכן, שהוא לדעתי קצת רופף:

הבית הראשון:

יושב לבד כותב,
כי אין מה לעשות.
אין עם מי לדבר,
בורח לשטויות.

(חריזה חצי סדירה, נחמד- )

שורה 1+2 (בסדר) אבל אוצר המילים מוגבל.
שורה 3 (חזרה על אין מה\עם) דבר שהוא טוב מצד ספרותי אבל רע מצד תוכן כי לא הוספת דבר (כי "אין מה לעשות" כולל " אין עם מי לדבר")
שורה 4 (אז הכתיבה היא שטויות :@ :@ :@ זה קצת מזלזל בכתיבה ובעצמך) אולי אם היית כותב "שוקע בין דפים ועטים, תוהה מה עוד נפשי יכולה לכתוב..." (סתם משהו מאולתר) אתה יכול להתנסח יותר טוב תאמין לי .

הבית השני:

מנסה למצוא דבר,
להסיח את הדעת
אבל עשיתי כבר הכל
אפילו עוד מקלחת.

(חריזה לא סדירה, נחמד -)
שורה 1 (דבר? תגדיר מה הדבר, האם הוא רוחני האם הוא פיזי? למשל היית יכול לכתוב "...למצוא את הריקנות שרובצת בדעתי...." או :"...למצוא את הכלום" משהו יותר מעניין כי דבר יכול להיות פשוט כול דבר שזה די ארוני...

שורה 2 להסיח את דעתי*****, או שהתכוונת ל"המחשבות שלך"? בעיקר בסדר.
שורה 3: בעיקר הגדרת את זה כדבר פיזי (אם נסתמך על שורה 4) טוב שהגדרת (אבל היית צריך לשלב את זה קצת יותר מוקדם)
שורה 4: בינאלית למדי, אבל אני רואה פוטנציאל של דימוי להתנקות, מקלחת = נקיון, אבל שוב ממה? מהדבר? (הפיזי? הרוחני? בכי? עצב? אהבה? אתה קצת לא ברור).

בית שלוש:
ויש בי עוד תקווה,
כי חייב להיות עוד משהו,
אליו אוכל להתמסר-
יביא לי את הנחת.

שורה 1: סבבה אבל אפשר לנסח יותר טוב : ובליבי, יש עוד תקווה.
שורה 2: מה ה"משהו" שוב לא מוגדר.
שורה 3: שאילו אוכל להתמסר (צריך להוסיף את ה"ש" על מנת ליצור משפט משלים (אוי שככחתי את השם שלו) אבל בקיצור על מנת ליצור המשכיות בין שורה 2 ו 3.
שורה 4: כאילו חתכת לחם והגשת אותו עם ריבה בלי חמאה ! צריך לעדן את השורה הזאת, היא צריכה להיות נוחה, הרי ככה סיימת אותה.

בכללי לא רע לשיר ראשון, אני נותן לו 5.5\10 (וזה עם שפיטה קשה מאוד ) אבל אל דאגה, גם ככה השירים הראשונים של כול אחד קצת צולעות אבל בהמשך משתפרות.

שיהיה לך ערב נעים,
אמיל.

ותכתוב פה אל תפחד
חזרה לפורום
ישן 26-10-2009, 21:02
צלמית המשתמש של xNBDx
  משתמש זכר xNBDx xNBDx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.07
שלח הודעה דרך ICQ אל xNBDx שלח הודעה דרך MSN אל xNBDx
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "המממ... אני רק רוצה להגיד לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי simen
1) שורה 4 (אז הכתיבה היא שטויות :@ :@ :@ זה קצת מזלזל בכתיבה ובעצמך)

2) שורה 1 (דבר? תגדיר מה הדבר, האם הוא רוחני האם הוא פיזי? למשל היית יכול לכתוב "...למצוא את הריקנות שרובצת בדעתי...." או :"...למצוא את הכלום" משהו יותר מעניין כי דבר יכול להיות פשוט כול דבר שזה די ארוני...

שורה 2: מה ה"משהו" שוב לא מוגדר.

1) אני מודה שגם לי זה קפץ ישר שקראתי.. ואמרתי לעצמי אם זה שטויות למה אתה כותב?
אבל אולי זהו הרעיון.. אולי לדעתו הוא כותב שטויות, אבל זה משהו שהוא עושה ללא שליטה עליו.

2) אולי הכותב עצמו לא יודע מה הוא רוצה? אולי הוא כל כך נואש שהוא מוכן לקבל כל דבר?

"כאילו חתכת לחם והגשת אותו עם ריבה בלי חמאה ! " XD
תכלס... זה יבש איך אפשר לאכול את זה ככה?
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:39

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר