לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2009, 21:24
  עדי-אילת עדי-אילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.06
עזוב מה אתה חושב ומה אני חושב ומה היה פעם
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "סביר להניח שאתה טועה, כי עד..."

מה שאני בטח לא יכול לבדוק. אך אני בטוח כי מיקרוסופט יותר חכמים משנינו יחד, למרות שלך נדמה כאילו אתה יותר חכם מכולנו פה ורק לך סגולות לחשוב קדימה ואחורה בו זמנית.
אף יצרן תוכנה לא ימכור תוכנה לשידרוג בחצי מחיר אם ניתן היה להשתמש בה כאילו להתקנה מלאה ללא כל גירסה קודמת מותקנת, לצרות מה שאתה טוען. אני ודאי לא ארכוש גירסת שידרוג, אולי OEM עם כל המיגבלות שיש בה, היא בכל זאת טובה מגירסת שידרוג, למרות שבמשך שנתיים בהם אני על VISTA ( למגינת ליבך ) לא היה צורף אף פעם להתקין אותה מחדש, אני מאמין כך יקרה גם עם W7, אך לך תדע איך יפול דבר, אולי תהיה שריפה, אולי יפלו טילים ואז כל מה שהותקן יהיה צורך ךהתקין מחדש.
אתה קנה שידרוג ( ותתקין על "נקי" ) או אל תקנה כלום ותישאר על XP עוד 10 שנים, מערכת זו באמת שירתה גם אותי מצויין ובנאמנות כמעט 6 שנים ( מצאתי חשבונית הרכישה מ-2002 ), למרות כל אלה שגם ניסו להניא את כולם מהתקנתה אך הנה השתקו מאז כמו דגים. .
אז בעוד חודש - חודשיים נתראה כולנו על W7 מלבד כמה משוגעי LINUX אשר לא יוותרו עליה לעולם.
בהצלחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-10-2009, 21:31
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי עדי-אילת שמתחילה ב "עזוב מה אתה חושב ומה אני חושב ומה היה פעם"

תגיד, מה אוכל אותך? למה אתה הופך כל אשכול להתלהמות אישית? מה אתה רוצה ממני?

לעניין: אני לא יודע מה יש או אין בגרסת השדרוג של WIN7, כי היא יצאה רק אתמול. מה שאני יודע זה מגרסאות קודמות, שאין הבדל טכני בין גרסת השדרוג לגרסה הרגילה. רק מבחינת רישוי. ולטענה שלך
ציטוט:
אף יצרן תוכנה לא ימכור תוכנה לשידרוג בחצי מחיר אם ניתן היה להשתמש בה כאילו להתקנה מלאה ללא כל גירסה קודמת מותקנת
אין מקום. אגב, יכלת לטעון באותה מידה שלא צריך בכלל לרכוש תוכנות, כי אפשר להשיג אותן בחינם. זה נכון אגב, לא צריך לרכוש תוכנות, כי אפשר להשיג אותן חינם. הבעיה היא רק ברישוי.. בערך כמו זה שאתה לא יכול לרכוש גרסת OEM כמו שאתה רוצה, אלא אם תקנה מחשב חדש.

את הבדיחה מהמשפט האחרון שלך אני זוכר אגב. סיפרת אותה כשויסטה יצאה. מה שיפה בה זה שהיא ממשיכה להצחיק למרות כל הזמן שעבר.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 22-10-2009 בשעה 21:35.
ישן 22-10-2009, 21:57

זיו - למה אתה תמיד או באלימות או בזילזול ?
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "תגיד, מה אוכל אותך? למה אתה..."

אני לא מעליב אותך, נסה פעם אחת לענות כמו בן-אדם.
אין שום בדיחה - רכשתי XP ב-2002, רכשתי בסוף 2007 מחשב אחר יותר חדיש עם VISTA מותקנת ( קיבלתי את דיסק ההתקנה לרשותי = OEM ), אני רוכש את המערכות, לא "מוריד" אותן חינם מה"רשת" (eMule ). כשיבוא הזמן ארכוש גם W7, אולי OEM, אתיעץ עם המוכר. פה הבדיחה היא ק אתה, חוזר ומנסה לשכנע כל מי שמנסה לשמוע ( אין הרבה...) כי או ה"איכספלורר" לא טוב, או סיפורים בעלמא על התקנה נקיה של גירסאות שידרוג. עזוב, תפסיק להיות מצחיק, לא מתאים תפקיד מנהל פורום וגם במקביל להפיץ בדותות, רק כי אין מי שיפריע לך.

נערך לאחרונה ע"י עדי-אילת בתאריך 22-10-2009 בשעה 21:59. סיבה: תיקון מילה
ישן 22-10-2009, 23:18

ביקשתי שלא תכתוב דברים לא נכונים אך אתה ממשיך
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "ברכותי. אתה משתמש בגרסה לא..."

דווקא בפניה אישית אלי. אז ככה :
רכשתי ב-2002 את XP ה-OEM אצל אופיס דיפו, לא שאלו כלום באיזה מחשב מדובר, שלחו ישר בדואר. היתה אחר כך תקלה בהתקנת ה-SP1, שהורדתי מהרשת, התקשרתי טלפונית אל מיקרוסופט (ישראל), ביקשו בפאקס צילום פני הדיסק והחשבונית ועזרו ללא שום שאלות או טענות, אפילו שלחו בדואר שליחים ( על חשבונם ) דיסק של SP1 והדריכו אותי ( שיחת חינם ) איך להתגבר על בעיות, וגם התקשרו ( ביוזמתם ) לאחר יומיים לוודע אם הכל הסתדר. כל השיחות מוקלטות גם אצלי וגם אצלם. קיבלתי מהם קוד התקשרות ישירה בטלפון, כל זה לאחר שראו שמדובר ב-OEM והמחשב לא חדש ( P-IV.בן 3 ) לכן נראה אינך מכיר מצב כזה וגם לא יודע כמה אתה לא יודע.
לא אגיב בשירשור הזה יותר. כל מי שקרא הבין מה כל העסק ואיך הולכים המחירים. אני בוודאי לא מתכוון לא אליך אישית ולא אל אף אחד אחר, אך גם לא שותק אם אני קורא בפורום זה בין יתר הדברים מועילים גם שטויות.

ישן 23-10-2009, 16:31

Zed3 - אנסה להסביר יותר מפורט מה ההבדל בין
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "אתה יודע, מבחינה מעשית, רשיון..."

OEM ל-Retail ( לכן גם ההבדל במחיר ) :
כל אחד רשאי לקנות OEM, לכן גם המכירה שלהם חופשית. אלא כאן באה המיגבלה : מותר להתקין רק במחשב אחד, כי תוך ה"אקטיבציה" נבנה קוד רישום המכיל את פרטי תצורת ( חומרת ) המחשב הספציפי זה ונשלח גם אל מיקרוסופט, מוצג כ"מזהה מוצר" ב"מאפייני "המחשב" ב-VISTA או "המחשב שלי" ב-XP או ה-Serial Number ( לא ה-Production Key שזה קוד ההתקנה בעל 25 הסימנים ) ב- Licenses של SIW וכו' אצל תוכנות דומות, שם גם מופיע הסימון שמדובר ב-OEM. התקנה נוספת במחשב בעל תצורה שונה ( לוח אם, דיסק וכו' ) תבנה קוד שונה, אך היות ולקוח זה כבר רשום אצל מיקרוסופט ה"אקטיבציה" השניה הזו לא תתאפשר. אך אין כל מניעה להתקין גירסת OEM כזו במחשב אחד אם אין צורך להתקין (אפילו לאחר הסרת הקודמת מהמחשב הראשון ) אל צחשב נוסף. לכן מדובר "רק במחשב חדש", הכוונה שאין עליו עדיין רישום של התקנה כזו אצל מיקוסופט.
לאומת זאת ל-Retail לא קיימת מגבלת העברה ממחשב אל מחשב, כל זמן ההתקנה נמחקה מהמחשב בו הותקנה לראשונה, כילפי תנאי הרשיון מותר להריץ אותו עותק של גירסא HOME ו-PRO של XP ו-HOME או PREMIUM של VISTA או W7 רק במחשב אחר בו זמנית, והרוצה המשיך לתקין בסידרת מחשבים נוספים עליו לרכוש רשיון מיוחד לצורך זה העולה הרבה יותר כסף הנקרא Corporated = "משותף" ).
גם בציטוט מ- YNET וגם בציטוט האנגלי רשום, כי אסור להעביר ממחשב למחשב OEM, אך לא כתוב כי אסור להתקינו פעם רק אחת במחשב בודד שאין בו בינתיים מערכת הפעלה זהה. לכן גם ההיתר למכור גירסא זו לכל דורש. מדובר במכירת רישוי יחד עם מכירת דיסק מתאים, ולא רק מכירת דיסק להתקנה.
החלפת לוח אם, שיפוץ יסודי עם החלפת רכיבים חשובים במחשב ישן הופכים אותו ל"חדש" ואז היות ולא ניתן להתקין בו שוב אותה מערכת OEM שהיתה בו קודם כאילו זה ייחשב התקנה במחשב שני, יש לבצע תיאום טלפוני עם מיקרוסופט למען חידוש הרשיון והתאמתו מחדש לאותו מחשב. בגלל מיגבלה זו מחירי OEM זולים ממחיר ה-Retail.
קצת מסובך, אך זה מה יש והוסברה לי טלפונית, כי זו המדיניות הרשמית של מיקרוסופט וההבדלים בין מה מותר ומה אסור.

נערך לאחרונה ע"י עדי-אילת בתאריך 23-10-2009 בשעה 16:36. סיבה: תיקוני כתיב
ישן 24-10-2009, 17:35
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי עדי-אילת שמתחילה ב "Zed3 - אנסה להסביר יותר מפורט מה ההבדל בין"

קודם כל, "לעומת". עברית נכונה היא דבר שרצוי להשתמש בו.

דבר שני, אם קשה לך להבין שכתוב על תקליטור התקנה מסוג OEM את המשפט "להפצה עם מחשב חדש בלבד", אני ממליץ לך לקנות מילון. אני ממליץ על "אוקספורד", יש בו בוודאות את כל המילים שמרכיבות את המשפט הזה באנגלית. כדי שתוכל להבין.

דבר אחרון, אין דבר כזה "קורפורייט". זו המצאה של מורידי תוכנות לא חוקיות מהאינטרנט (מה הפלא שאתה לא מכיר את מגבלות OEM...). סביר להניח שאתה מתכוון לגירסת VL, קיצור של Volume Licensing, המופעלת באמצעות מפתח VLK - Volume License Key.

זה נכון שכל אחד יכול לקנות גירסת OEM... כשהיא באה עם מחשב. התקליטור עצמו נועד למפיצי מחשבים מ"תוצרת עצמם" (שזו, אגב, המשמעות של OEM - ראשי תיבות של Original Equipment Manufacturer)...

אני יכול לצלם לך את ההנחיה מתקליטור כזה מקורי. רוצה?

ישן 23-10-2009, 17:26

MP3III - קרא :
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי mp3lll שמתחילה ב "זיו במקרה הזה אתה צודק..."

על מנת למנוע שאלות מיותרות:
במקרה של "גירסת שדרוג" חייבים שתהיה לכם מערכת אחרת מותקנת כדי לשדרג ממנה ( ראו למעלה לוח מה אל מה אפשר לשדרג )!
עקרונית זו דומה לגירסת RETAIL רגילה אלא מכיוון שמדובר "בחבילת שדרוג" משמעותית יותר זולה היא לא BOOTABLE כלומר, לא ניתן לאתחל איתה את המחשב כמו עם Retail או OEM ולא ניתן לבצע בעזרתה Format ישיר מהדיסק אלא רק מתוך המערכת הקיימת ( או אחר כך החדשה ) ורק כל מחיצה/דיסק אחרת, אך לא זו/זה עליו היא יושבת.
סדר העבודה:
1. יש להוריד את הקבציפ מהדיסק אל תיקיה חדשה.
2. לאחר שכל החלקים נמצאים בתיקיה יש להריץ את קובץ ה-EXE המתאים.
3. לאחר שחלון ההתקנה עלה , להקיש על UPGRADE
4. כאשר תתבקשו להכניס סיריאל - להקליד במקום המיועד את הסימנים שברשיון.
5. להמשיך לפי ההנחיות שעל המסך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:18

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר