לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-10-2009, 16:35
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
רוסיה מעבירה טכנלוגיות גרמניות מתקדמות לידי האיראנים והסורים לפיתוח טילים בליסטיים

מסתבר שהטיל שיהאב 3 וטילים איראנים אחרים משתמשים בטכנלוגיה גרמנית שהועבר לידם על ידי הרוסים, חלק מאותן טכנלוגיות נגנבו כתוצאה של ריגול רוסי וחלק הועברו באופן חוקי לידי הרוסים...

Russians Steal German Technology For Iranian, Syrian Missiles: Report

The German government has reportedly issued a warning that Iranian and Syrian weapons makers are using cutting-edge German technology poached by Russian criminals.
Berlin has circulated an alert about the scam to several German firms, Focus magazine reports in its Monday edition.
"Leading-edge (German) technology sold in a completely legal fashion to Russian enterprises and research institutes has been transmitted immediately to Iranian and Syrian workshops manufacturing missiles," the magazine said, quoting from a warning letter to "numerous German enterprises".
Iran used German measuring instruments and propulsion and control systems in its Shahab-3 missile, which with its 3,500-kilometre (2,175-miles) range could strike European targets with nuclear warheads, the magazine reported.
Meanwhile, Syria exploited German technology to modernise its obsolete Scud missiles, which pose a threat to Israel.
The government warning named 15 firms or institutes in Moscow, St Petersburg and Samara, including Moscow's State Technical University, linked to the racket.
Exportation of weapons and associated parts are subject to stringent laws in Germany, with all sales subject to government approval.
In April, three executives of a firm in Thuringia, eastern Germany, were arrested for supplying Iran with missile-launching technology, Der Spiegel magazine reported.
The German federal prosecutor said the firm in 2000 and 2001 delivered documents allowing "enemy countries" to develop missile-launching systems.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://farm3.static.flickr.com/2549/4032388038_b74bb386ff.jpg]

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 21-10-2009 בשעה 16:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-10-2009, 18:00
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=טל ענבר]הפרסום הוא..."

ציטוט:
לא יודע מה התאריך של הידעה, ולא המקור שלה,

המקור רשום בגוף הידיעה עצמה

Focus magazine reports in its Monday edition

התאריך אתה יכול למצוא בעצמך ברשת

ציטוט:
הידיעה הובאה כציטוט בדיון על טכלוגיות בנושא טילים בליסטיים בכלל ורוסים בפרט.

ואף אחד לא התעניין ולא שאל מה כתוב במקור האמיתי - באותה אזהרה שפירסמה ממשלת גרמניה לחברות ? מוזר. כלומר אני מבין שכל דבר שיכתב על רוסיה רע ככל שיהיה מתקבל אוטמתית כמובן מאליו - אבל במקור ישנה התייחסות לעניינים פנים גרמניים - למה זה לא מעניין ? הרי כתוב גם בידיעה שלך - שחברות גרמניות מספקות טכנולוגיה לאירן ישירות ועל זה ישנם אנשים שנעצרו בידי שלטונות. זה לא ראוי לכותרת בפונט גדול ובולט ?

ציטוט:
נראה לי שהידיעה מאוד רלוונטית.

היא רלוונטית עבור סרט מתח אבל כנראה לא לחיים אמיתיים.

נערך לאחרונה ע"י bertold בתאריך 21-10-2009 בשעה 18:02.
ישן 22-10-2009, 12:37
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=bertold]בלי קשר - אתה..."

ציטוט:
אבל אני לא מבין למה רוסים צריכים לגנוב את החומרים\טכנולגיות הללו מגרמניה, כאשר יש להם כבר הכל מוכן שוכן במחסנים ובסיסים

הכל מוכן לא אומר שאין פיתוח דגמים חדשים. בימי ברית וורשה גרמניה מזרחית הייתה ספקית של חלק ניכר מהמוצרי תעשיה כולל בתחום הצבאי. אני חושב שבתחומים כמו הכימייה תעשייתית, מכניקה עדינה, מכונות, אופטיקה (Carl Zeiss Jena!!) תעשיות חשמל גרמניה המזרחית הייתה ברמה מאד גבוה, וודאי הגבוה ביותר בגוש המזרחי.
סימנים לכך אפשר למצוא בתחומי רוסיה עד היום (סתם לדוגמה מעבדת מחקר מתחים גבוהים במיוחד

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img-fotki.yandex.ru/get/3709/rmdsinc.2a/0_26a1e_5e57842_XL.jpg]

גם העובדה שעברו הרבה שנים מאז גרמניה התאחדה והפסיקה להיות ספקית של מוצרים בטחוניים עבור רוסיה לא מבטיחה אוטומתית שבברית המועצות / רוסיה מצאו תחליפים שווי ערך למה שהיו מקבלים מגרמניה פעם. יתכן גם בתחום הטילים.

נערך לאחרונה ע"י bertold בתאריך 22-10-2009 בשעה 12:42.
ישן 22-10-2009, 16:27
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=ralf] י[b]ש גם לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
גם אני כנראה לא כל כך יודע ולכן אשמח אם תאיר נא את עיני, באשר לפיתוחים המשותפים לגרמניה ורוסיה בתחום הטילים הצבאיים. תודה.

בתחום הטילים יש שת"פ בין גרמניה לרוסיה, אני לפחות יודע על כמה פרויקטים משותפים כגון שיגור לווינים לחלל שהינו פרויקט משותף בין מרכז החלל הגרמני "DLR" וסוכנות החלל הרוסית וזה כולל טכנלוגיות ורכיבים חשובים שיכולים להשמש גם בתחום הצבאי.

הדו"ח הזה ואחרים מצביעים על כך שחברות גרמניות משתפים פעולה עם גורמים רוסים, חלק חוקי ומאושר על ידי ממשלת גרמניה וחלק לא חוקי, כך שהחלט יש זליגה טכנלוגית מגרמניה לרוסיה בלא מעט תחומים ,גם בתחום הטילים
ישן 22-10-2009, 23:27
  SkyMarshal SkyMarshal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "האמת? התאכזבתי..."

אם הייתי צריך לנחש הייתי אומר שהכתבה מ-2005 קשורה לחבר'ה ממשרד תכנון ע"ש מקייב, AKA State Rocket Center שעלה לכותרות אחרי R-27 ידידינו.

ל-SRC היו מספר פרוייקטים משותפים עם הגרמנים. בהתחלה היה זה TKM-Volna, כאשר השתמשו ב R-29R לטיסה במסלול בליסטי והמשיך עם שיגור (או שיגורים, צריך לבדוק בגוגל) של TUBSAT על גבי R-29RM. עד כמה שאני מבין שיתוף פעולה היה מועיל למדי, במיוחד ל- SRC, כי זה בא בימים הכי קשים של שנות ה-90. עם זאת, אני ספקני לגבי הסיוע הטכנולוגי מהצד הגרמני - אני די בטוח שאלה היו המהנדסים מ-SRC שהיו מוכנים לעשות כל ניסוי או בדיקה אצלם (על מנת לשרוד כלכלית).
-Lieutenant General William E. Kepner

ישן 22-10-2009, 11:31
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]אני לא מבין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
כנראה שאתה לא כל כך יודע על התעשייה הצבאית הגרמנית ועל פיתוחי הטילים בגרמניה שנחשבת לאחד המדינות המתקדמות בנושא, כולל רכיבים של טילים בליסטיים, זה שממשלת גרמניה לא מציידת את הצבא בטילים בליסטיים, לא אומר שתעשייה הצבאית לא מתעסקת בזה...

פה אני מתקשה להבין אותך. איך הגרמניה יכולה להחשב לאחת המדינות המובילות בתחום הטילים הבליסטיים כשהי אינה מייצרת טילים בליסטיים משלה וגם לא מפעילה טילים בליסטיים מייצור זר. מצד שני לרוסים לא חסר לא ידע ולא ניסיון בפיתוח, ייצור ושימוש בטילים בליסטיים. ודווקה הרוסים גונבים ודווקה מגרמנים? ועוד בשביל מדינות כמו איראן וסוריה? לא מסתדר לי, אני מצטער.

ישן 22-10-2009, 16:33
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]כנראה שאתה לא כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
פה אני מתקשה להבין אותך. איך הגרמניה יכולה להחשב לאחת המדינות המובילות בתחום הטילים הבליסטיים כשהי אינה מייצרת טילים בליסטיים משלה וגם לא מפעילה טילים בליסטיים מייצור זר. מצד שני לרוסים לא חסר לא ידע ולא ניסיון בפיתוח, ייצור ושימוש בטילים בליסטיים. ודווקה הרוסים גונבים ודווקה מגרמנים? ועוד בשביל מדינות כמו איראן וסוריה? לא מסתדר לי, אני מצטער.

אתה יודע טוב מאוד מאיפה הסובייטים לקחו את טכנלוגית הטילים שלהם לאחר סיום מלחמת העולם השנייה,את גם אמור לדעת מי תכנן את אותם טילים ומי מייצראת הרכיבים החשובים ביותר, התשתית של תעשיית הטילים הסובייטים מבוססת על טכנלוגיה גרמנית ומדענים מזרח-גרמנים(כנ"ל לגבי האמריקאים)

וכמו שאמרתי לך, זה שממשלת גרמניה לא מצטיידת בטילים בליסטיים, לא אומר שהחברות הגרמניות לא עוסקות בתחום ומפתחות מערכות ורכיבים מתקדמות ביותר.
ישן 24-10-2009, 16:00

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]פה אני מתקשה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf

אתה יודע טוב מאוד מאיפה הסובייטים לקחו את טכנלוגית הטילים שלהם לאחר סיום מלחמת העולם השנייה,את גם אמור לדעת מי תכנן את אותם טילים ומי מייצראת הרכיבים החשובים ביותר, התשתית של תעשיית הטילים הסובייטים מבוססת על טכנלוגיה גרמנית ומדענים מזרח-גרמנים(כנ"ל לגבי האמריקאים)

כלומר אנחנו חוזרים ל V-2. אתה באמת מאמין שמה שיש לרוסים היום הם V-2 משופרים?

ציטוט:
וכמו שאמרתי לך, זה שממשלת גרמניה לא מצטיידת בטילים בליסטיים, לא אומר שהחברות הגרמניות לא עוסקות בתחום ומפתחות מערכות ורכיבים מתקדמות ביותר.

מערכות ורכיבים מתקדמים יותר בשביל הטילים הבליסטיים? אנא תן דוגמה.

ישן 24-10-2009, 17:08
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf] אתה יודע טוב..."

ציטוט:
כלומר אנחנו חוזרים ל V-2. אתה באמת מאמין שמה שיש לרוסים היום הם V-2 משופרים?

לא, אבל מזרח גרמניה הייתה הספקית העיקרית למערכות אלקטרונית של ברה"מ וזה כולל מערכות לטילים בליסטיים, ולא בטוח שהרוסים וויתרו על הרכיבים והמערכות שמיוצרים במזרח גרמניה...

ציטוט:

מערכות ורכיבים מתקדמים יותר בשביל הטילים הבליסטיים? אנא תן דוגמה.

אתה רוצה רשימה של חברות גרמניות שמתעסקות עם טכנלוגיה ורכיבים שקשורים לטילים בליסטיים?

EADS Astrium ST
MT Aerospace
LFK GmbH
DIEHL BGT
MBDA
ועוד...

חלק מאותן חברות משתתפות בתוכנית משגר הלויין האירופי Ariane 5 ובפרויקטים אחרים באירופה ובארצות הברית שקשורות בטכנלוגית הטילים

ומה בדיוק, לא נראה לך הגיוני? זה שגרמניה יש לה יכולת טכנלוגית מתקדמת בתחום הטילים, או שהעניין שהרוסים מנסים להשיג מידע על אותם טכנלוגיות מתקדמות, שהרי זה ידוע שכולם מרגלים אחר כולם, והיו לא מעט פרשות שקשורות בריגול רוסי תעשייתי שכולל תחומים צבאים...

הנה כתבה של דר שפיגל על ריגול רוסי אחר טכנלוגיות צבאיות גרמניות, וזה על קצה הקרחון (קישור)

Russian intelligence agents have recently been trying to steal German military technology with an intensity unknown since the end of the Cold War. But the spies who have been arrested so far have got off scot-free -- thanks to their diplomatic immunity.

ישן 24-10-2009, 17:26

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]כלומר אנחנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
לא, אבל מזרח גרמניה הייתה הספקית העיקרית למערכות אלקטרונית של ברה"מ וזה כולל מערכות לטילים בליסטיים, ולא בטוח שהרוסים וויתרו על הרכיבים והמערכות שמיוצרים במזרח גרמניה...

"לא בטוח" זה לא מספיק טוב. בא נעסוק בעובדות ולא בספקולציות. אתה טוען שהרוסים עדיין משתמשים ברכיבים מתוצרת גרמנית בטילים בליסטיים - כן או לא?

ציטוט:
אתה רוצה רשימה של חברות גרמניות שמתעסקות עם טכנלוגיה ורכיבים שקשורים לטילים בליסטיים?

נדמה לי ששאלתי אודות הרכיבים וטכנולוגיות שמצאו את דרכם לטילים בליסטיים ולא את שם החברות. הרשימה שהבאת לא תורמת.

ציטוט:
חלק מאותן חברות משתתפות בתוכנית משגר הלויין האירופי Ariane 5 ובפרויקטים אחרים באירופה ובארצות הברית שקשורות בטכנלוגית הטילים

אתה משווה בין טילי חלל לטילים בליסטיים לטווח קצר\בינוני? אני ממש לא מומחה לעניין, אבל לדעתי הקשר הוא לא ישיר, במקרה הטוב.

ציטוט:
ומה בדיוק, לא נראה לך הגיוני? זה שגרמניה יש לה יכולת טכנלוגית מתקדמת בתחום הטילים,

אין לא יכול להיות למדינה שלא מייצרת ולא מפעילה טילים בליסטיים משלה מאז הרייך השלישי יתרונות על מדינה שמייצרת ומפעילה עשרות רבות של טילים בליסטיים, החל מטילים אופרטיביים-טקטיים ועד לטילים בליסטיים ביניבשתיים, שמצדיקות גניבה ממנה.

אם כל הכבוד לתעשייה צבאית גרמנית - טילים בליסטיים זה לא הנישה שלה.

ציטוט:
או שהעניין שהרוסים מנסים להשיג מידע על אותם טכנלוגיות מתקדמות, שהרי זה ידוע שכולם מרגלים אחר כולם, והיו לא מעט פרשות שקשורות בריגול רוסי תעשייתי שכולל תחומים צבאים...

בא נבדיל בין ריגול לטובת מפתחים מקומיים (רוסיים) וריגול רוסי לטובת תוכנית טילים סורית ואיראנית. הראשון מאוד יכול להיות שקיים - אינני יודע. השני - לא.

ציטוט:
Russian intelligence agents have recently been trying to steal German military technology with an intensity unknown since the end of the Cold War. But the spies who have been arrested so far have got off scot-free -- thanks to their diplomatic immunity.
ידיעות כאלה יש בכל מדינה מפותחת כמעט. אין בזה שום דבר שיכול לקשר לסוריה או איראן.

ישן 24-10-2009, 18:26
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]לא, אבל מזרח..."

ציטוט:

בא נבדיל בין ריגול לטובת מפתחים מקומיים (רוסיים) וריגול רוסי לטובת תוכנית טילים סורית ואיראנית. הראשון מאוד יכול להיות שקיים - אינני יודע. השני - לא.

אתה יודע טוב מאוד על היחסים הצבאים בין רוסיה ולמדינות כמו אירן וסוריה, וזה כולל מכירת אמל"ח רוסי ועזרה טכנית לאותן מדינות בין היתר גם בתחום הטילים, הרי האיראנים לא הגיעו להשגים כה חשובים בתחום הטילים הבליסטיים בלי לקבל עזרה מהרוסים ומגורמים אחרים...

אז אם את חושב שבהחלט יש אפשרות שריגול רוסי או השגת טכנלוגיות מסוימות באופן חוקי מחברות גרמניות, דבר סביר בהחלט, אז למה נראה לך כזה תמוהה שאותן טכנלוגיות בסופו של דבר יגיעו גם לאיראנים ולסורים?
ישן 24-10-2009, 16:32
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]פה אני מתקשה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf

.

אין ספק - שמות גרמניים רבים משובצים בהיסטוריה הטילית של ברה"מ. למשל סרגיי קורוליוב, ולנטין גלושקו, סמיון לאבוצ'קין, ניקולאי פיליוגין, ולדימיר צ'לומיי, מיכאיל יאנגל, גאורגי בבאקין, בוריס צ'רטוק ועוד רבים כמותם.

הסובייטים השיגו מספיק חומרה ליצירת שני טילי וי-2, וקיבצו מן השאריות שהותירו האמריקנים צוות של טכנאים זוטרים וקומץ מהנדסים גרמנים, שהועברו לברה"מ. כולם כאחד הוחזרו לגרמניה עד 1955, ומעורבותם בתוכניות הטילים הבליסטיים לטווח ארוך של ברה"מ או משגרי הלוויינים הייתה אפסית.

----

איני נכנס כל להתנגשות הטיטאנים בין רוסופילים וגרמאנופילים, אבל כשפותח האשכול מפריח לאוויר טענות מטענות שונות, ולא מצליח לתמוך בהן, זה נראה קצת מצחיק.
ישן 24-10-2009, 17:27

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=טל ענבר]אין ספק -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
אתה יודע טוב מאוד שהסובייטים ינסו להעלים כל מעורבות גרמנית בפיתוחים שלהם, אז הגיוני של תמצא שם גרמני בפירסומים של הסובייטים..וזה לא רק במקרה של פיתוח הטילים אלה גם בתחומים אחרים..

מעניין! את השמות הגרמניים ומידת המעורבות שלהם בראשית הטילאות הסובייטית של אחר מלחה"ע השניה ניתן ללמוד בצורה הטובה ביותר דווקא מפרסומים רוסיים, כמו למשל זכרונותיו של בוריס צ'רטוק.

אבל מה זה משנה? לך יש תזה, ולכן העובדות לא ממש מעניינות אותך כפי שהוכחת מספר פעמים באשכול זה. (וגם באשכולות אחרים).

אני עדיין ממתין למענה לשאלתי הפשוטה המתייחסת ישירות לטענתך בדבר מיזם משותף לרוסיה וגרמניה בתחום הטילים הבליסטיים. (תגובה 31 באשכול זה)

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 24-10-2009 בשעה 17:33.
ישן 24-10-2009, 18:20
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]אתה יודע טוב מאוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר

אבל מה זה משנה? לך יש תזה, ולכן העובדות לא ממש מעניינות אותך כפי שהוכחת מספר פעמים באשכול זה. (וגם באשכולות אחרים).

אני עדיין ממתין למענה לשאלתי הפשוטה המתייחסת ישירות לטענתך בדבר מיזם משותף לרוסיה וגרמניה בתחום הטילים הבליסטיים. (תגובה 31 באשכול זה)

תשמע, אני אומר את הדברים שלי, לפי מקורות ודברים שאני יודע, עכשיו אם אתה לא מאמין לאותם מקורות וחושב שהמידע הזה הוא שגוי, אז זכותך המלאה, תאמין למי או למה שאת רוצה...

בקשר לשאלה שלך, אז הדו"ח מציין (דו"ח זה ואחרים) שיש סחר בטכנלוגיה מתקדמת וזה כולל נושא הטילים הבליסטיים בין חברות גרמניות וגורמים ומוסדות בתוך רוסיה, הטכנלוגיה הזאת נועדה בעיקרה לשת"פ אזרחי ,אבל , הטכנלוגיה הזאת משמשת את הרוסים גם בתחום הצבאי , וכידוע לרוסים יש יחסים קרובים ושת"פ עם האיראנים והסורים ולכן אותה טכנלוגיה גם מגיעה לידי אותן מדינות.
ישן 24-10-2009, 18:48

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=טל ענבר] אבל מה זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
תשמע, אני אומר את הדברים שלי, לפי מקורות ודברים שאני יודע,

בתור מי שהעיד על עצמו שאינו יודע מה מקור הידיעה שהביא בפתיחת האשכול ומה התאריך שלה, אתה לא מציג את מה שאתה יודע באופן משכנע במיוחד...

עכשיו אם אתה לא מאמין לאותם מקורות וחושב שהמידע הזה הוא שגוי, אז זכותך המלאה, תאמין למי או למה שאת רוצה...

אין כאן עניין של אמונה. לו היית טורח ומציג מקורות, תימוכין וסימוכין להצהרות שלך אותן אתה מפזר ברוחב לב, ניתן היה להתייחס אליהן. כרגע זה אינו המצב, ולכן מקורותיך אינם מעלים ואינם מורידים מאום שכן הם נסתרים.

בקשר לשאלה שלך, אז הדו"ח מציין (דו"ח זה ואחרים) שיש סחר בטכנלוגיה מתקדמת וזה כולל נושא הטילים הבליסטיים בין חברות גרמניות וגורמים ומוסדות בתוך רוסיה, הטכנלוגיה הזאת נועדה בעיקרה לשת"פ אזרחי ,אבל , הטכנלוגיה הזאת משמשת את הרוסים גם בתחום הצבאי ,

יש הבדל בין טכנולוגיה דואלית לבין "פרוייקט משותף רוסי גרמני בתחום הטילים הבליסטיים" עליו דיברת בעבר וכשלת להביא אפילו מובאה צנועה לחיזוק דבריך.

וכידוע לרוסים יש יחסים קרובים ושת"פ עם האיראנים והסורים ולכן אותה טכנלוגיה גם מגיעה לידי אותן מדינות.

זו כבר מסקנה שגויה לחלוטין מבחינה לוגית ועובדתית כאחד. כידוע יש לישראל יחסים קרובים ושת"פים עם כל מיני מדינות. האם זה אומר (כטענתך לגבי רוסיה) שכל טכנולוגיה ישראלית מגיעה למדינות אלה? כמובן שלא.

מכיוון שאתה ממשיך להתדיין בעיקר עם טענות ו"עובדות" מפרי דמיונך, אני מוצא שמבחינתי לפחות, האשכול מיצה את עצמו ולכן לא אמשיך להגיב בו.
ישן 24-10-2009, 16:10

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "באותו משקל: האם הכימיה בארץ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
באותו משקל: האם הכימיה בארץ כ"כ מפגרת, שרשתות מבריחי סמים ישראליות צריכות לייצר את האקסטזי בחו"ל?

ואו... כמו שאומרים, "מה הקשר? - בירה נשר"...

ציטוט:
אני הבנתי מהכתבה שהרוסים המעורבים הם פרטיים, לא ממשלתיים; לכן ייתכן שנוח להם יותר להשיג טכנולוגיה צבאית/ דו-שימושית גרמנית ולא טכנולוגיה צבאית רוסית.

גם אני הבנתי ככה (אבל לא קראתי את הדו"ח המוזכר), ולכן קשה לי להבין למה ראלף מדגיש את המילה "רוסים" ואומר "חלק מאותן טכנלוגיות נגנבו על ידי הרוסים בפעולות ריגול (וחלק מהם נחשף) או במרמה." וכד', לכן אני מניח שהוא לא מתכוון למישהו שבמקרה יש לו אזרחות רוסית אלא למי שמוציא לפועל את המדיניות הרשמית של רוסיה.

ציטוט:
כמו שלארגוני הפשע הישראליים יש קשרים יותר טובים עם מקביליהם בהולנד וקולומביה מאשר עם פרופ' עדה יונת ממכון ויצמן.

בדיוק. לכן זה ממש לא משנה האם הם היו רוסים או גרמנים או אסקימוסים - אלה היו פושעים שפעלו על דעת עצמם למטרות רווח, בדיוק כמו אותה החברה הגרמנית שגם כן הוזכרה. אבל משום מה ראלף לא בא בהכרזות כגון "הגרמנים עוזרים לאיראנים וסורים לפתח טילים בליסטיים מתקדמים", נכון? זה כל מה שרציתי להגיד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:02

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר