לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-10-2009, 19:37
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
לעניות דעתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Devilito שמתחילה ב "גנרל מנג'ר- שקדי מנהל (מפקד) אל על"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Devilito
יש המון מקרים בהם גנרל הופך לגנרל מנג'ר של חברה כזו או אחרת. עם כל הכבוד למפקדים הבכירים, האם זה דבר טריוואלי? פיקוד על גוף צבאי באמת מקביל לניהול גוף עסקי שמטרתו אחת-כסף?
שקדי ללא ספק אדם מוכשר ויתכן והוא יהיה מנהל מעולה אבל זה נראה לי מוזר שהוא מקבל לידיו חברה גדולה כמו אל על בלי להשתפשף באזרחות קודם בניהול של גוף מסחרי אחר... עבור מחזיקי המניות זה אמור להיות קצת תמוה, לא?

חוץ מזה, מינוי של מפקד חיל אוויר לשעבר לא יסגור את הדלת בפני טייסים שלא הגיעו מחיל האוויר?

בהבטים של פיקוד צבאי, לבטח בכיר, יש אלמנטים חלקיים של ניהול. נכון שצריך לדעת להוביל אנשים בצורה שונה מאשר במסגרת של משמעת צבאית, אבל זה לא חזות הכל. בודאי שפיקוד שלא נמדד בכסף (כפי שכתבתי רק אמש באשכול אחר) אינו זהה לניהול הנמדד בכסף, אבל את זה הוא יצטרך ללמוד.
בכל מקרה, כמו כל דבר בחיים, יש מפקדים שהם גם מנהלים מוצלחים (ולראייה, חגי שלום שהיה ראש אג"א עד 1995 וכיום הוא איש עסקים מצליח ששיקם את "הארגז" ועכשיו קנה את טיב טעם), ויש כאלה שהם פחות מוצלחים.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-10-2009, 21:21
  Devilito Devilito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.02
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "לעניות דעתי"

תראה, אני מאוד מעריך את שקדי. הוא היה מח"א מעולה, אדם ערכי, מאוד חכם, כריזמטי ושקול.
אני מקווה בשבילו באופן הכי כן שיש שהוא יצליח ואני מאמין שיש לו את היכולות האישיות לכך.
אני לא בטוח שיש לו את מלוא הכלים לכך.
ההבדל בין צבא לעסק כלכלי הוא הבדל של שמיים וארץ (במקרה הזה שמיים ושמיים ). מלבד הפן המנהיגותי שנקבע ע"י האישיות יש המון תחומים לא חופפים בכלל. מנהל מהאזרחות לא ידע איך מאגפים, איך מנהלים קרב אוגדתי וכו'. הוא לא למד את זה. הוא לא טעם ולא ניסה. הוא יוכל לנחש ולהעריך עפ"י השכל הישר שלו- אבל האם זה הימור שכדאי לקחת במלחמה? אני לא הייתי רוצה שמפקד האוגדה שלי יהיה מנכ"ל מוצלח של חברה אזרחית אלא מפקד עם ניסיון צבאי.
כנ"ל בכיוון ההפוך- האם מחזיקי מניות, בעלי אג"ח וכו' היו רוצים וזה היה הוגן כלפם למנות מישהו שלא טעם ניהול עסקי? לא מבין לעומק את העולם הזה? לדעתי- לא. פשוט לא הוגן כלפיהם.

אני חושב שאם נסתכל על העולם העסקי נגלה שהרבה מנהלים היו קצינים בדרגות כאלה ואחרות. זה הגיוני. התחרותיות, היצר להצליח והערכים שדוחפים נער בן 19 לצאת לקורס קצינים מניעים אותו גם מאוחר יותר להצליח בחיים שבחוץ. לא מפתיע כלל שחיים רומנו היה אלוף משנה, והרבה מנהלים היו בדרגות גבוהות- זה סוג של אנשים שניהול ופיקוד מתאימים להם והם שואפים לשם.
אבל זה לא נותן לגיטמציה למנות מפקד ויהיה בכיר שיהיה לראש חברה גדולה בלי ניסיון.
דוגמת דן חלוץ, שקדי או משה קפלינסקי... ויש עוד הרבה כאלה. איזה מסר זה נותן...?
ישן 22-10-2009, 10:32
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Devilito שמתחילה ב "גנרל מנג'ר- שקדי מנהל (מפקד) אל על"

כמו עם ראש השב"כ וראש המוסד, ששניהם זכו לאחרונה בשנה נוספת בתפקיד הרם בזכות מעשיהם הרבות לביצור בטחונה של מדינת ישראל, גם את שקדי היה צריך להשאיר מח"א לעוד שנה-שנתיים וחבל שלא השכילו לעשות כן. לא שהנוכחי אינו מח"א מצויין אבל עדיין לאור האיומים לדעתי היה צריך להשאיר את שקדי במערכת ולייצר יציבות והמשכיות לאורך זמן, כולל תחתיו רמ"ט סגן מפקד חיל תחתיו בדרגת אלוף עם אחריות קצה לקצה להערכות למעגל האיומים החיצוניים כולל הצטיידות, אימונים, מערך הנ"מ, אימונים משותפים עם ארה"ב וכו'. בזרוע היבשה מינו סגן בדרגת אלוף על אחת כמה וכמה בזרוע האוויר האמונה על אחד האתגרים הצבאיים הגדולים ביותר העומד בפני המדינה מאז הקמתה. אל-על והאונ' העברית יכולות לחכות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:00

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר