לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2009, 16:54
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "בגדוד שלי עוד מקבלים גלילונים..."

אני אישית גם מעדיף את הגלילון בגלל העובדה שהייתי דבוק אליו שלוש שנים רצופות + כל השנים במילואים ואני מסוגל לתפעל אותו באינסטינקט מה שחשוב מאוד במקרה של היתקלות כאשר כל שניה קובעת.

הבעיה היא אצל החיילים הצעירים יותר (משתחררים בשנים האחרונות) שאומרים את אותו הדבר לגבי M16.

להחזיק שני מערכים שונים של נשקים בו זמנית לפלוגות הטנקים זה בזבזני ובעיתי בהיבט מבצעי.
אני בהחלט מבין את הצורך לעבור לנשק החדיש יותר שבו המערך הסדיר עושה שימוש כמעט כעשור.

שני סיפורים מצחיקים על הגלילון מהמילואים האחרונים

1.במילואים האחרונים ניגשו אלינו שני צוערים בקורס קציני מודיעין ושאלו אותו "מה זה הנשק הזה" כשהם מצביעים על הגלילון, אחד מהם שאל אם אנחנו מנסים נשק חדש

2. פגשנו שני חיילי או"ם אוסטרים (ברמה) חמושים ברובה שטייר, הם גם הם הצביעו על הגלילון אבל אחד
מהם שאל במבטא גרמני כבד ? this is m 16 ya

שני סיפורים אמיתיים מאוד

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-10-2009, 10:03
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "התוכל להסביר התנגדותך?"

אני חושב שזה אבסורד שמתייחסים לקרקל כגדוד חיר"מ במקום גדוד חי"ר קל, שזהו ייעודו.

אחת הדרכים שבהם זה בא לידי ביטוי הוא ציוד, כשהתבור הוא חלק משמעותי בזה.

במילים אחרות- יש הרבה אחרים שהיו צריכים לקבל את זה הרבה לפניהם, החל מגדודי חיר"מ סדירים וכלה בחטיבות המילואים שמוזנות מגדודי גבעתי (ובקרוב גם אלה של גולני) שבהם לוחמים שלא ראו מימיהם (שלא לדבר על התאמנו, ירו או לחמו) את ורסיות הM-16 וכעת הוא הנשק האישי שלהם מכיוון שאין תבורים במילואים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 24-10-2009, 19:10
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי plonter5 שמתחילה ב "נשק שזורקים- נשבר"

הגלילון סופג הרבה מכות במהלך העבודה על הטנק - לפחות זה כך במג"חים. הטענים מתפעלים איתו תקלות ב-0.5 למשל, לפעמים זורקים אותו על גג הצריח כדי להתארגן מהר בתאים, ולפעמים כשנכנסים בחופזה לתא הנהג פשוט זורקים מבחוץ את הנשק לתוך התא עוד לפני שנכנסים.
מעולם לא ראיתי גלילון שנפגע מכל מה שהעברתי אותו בסביבות הטנק, ובנוגע ליציאת הנשק מאיפוס כתוצאה ממכות - נו באמת, כאילו שזה ממש משנה לנו
מעבר לכך, כבר יצא לי לראות לא פעם ולא פעמיים גלילון שנדרס ע"י טנק (שוכחים אותו על הסכין והוא נופל והטנק דורס אותו) והנשק היה בסדר גמור בכל זאת (כמובן שעבר בדיקה בנשקיה).
גלילון גם יורה כאשר הוא חלוד, וגם כשהוא לבן מרוב פודרה. הנשק הזה הרוויח את כל מה שאומרים עליו (לטוב ולרע), בכבוד.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 24-10-2009, 22:07
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "למה לא לתת לשיריונירים משהו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי vlad_k
למה לא לתת לשיריונירים משהו בסגנון הLR300?

http://world.guns.ru/assault/as97-e.htm

או שאי אפשר לחבר לרובי הM' שיש לנו קת כזו?

השאלה היא למה בחרת דווקא בנשק הזה?
בגלל שיש לו דגם עם קת שמתקפלת הצידה כמו גליל/גלילון?
מדובר בסה"כ בדיגום מחודש של AR15 כאשר עיקר השוני הוא הקת. אם תקרא את הלינק שהבאת תראה כי מדובר בנשק יקר משמעותית.
שריונרים מחפשים (עד כמה שהצלחתי להבין) נשק קטן מימדים (שלא יפריע להם בטנק), אמין (מי אמר פודרה?) ורצוי מודרני (סטן - לא, גלילון - אפשרי).
אם אתה רוצה ללכת על נשקי וואסח, יש לי כמה הצעות שיענו יותר טוב על דרישות הבסיס השרינאיות:
http://world.guns.ru/smg/smg13-e.htm

http://world.guns.ru/smg/smg14-e.htm

http://world.guns.ru/smg/smg103-e.htm
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 24-10-2009, 23:47
  משתמש זכר שוטניק שוטניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.06
נשר המדבר לקציני שריון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי lucaci שמתחילה ב "באיזה רובה משתמשים הטנקיסטים בחיל השריון ?"

רעיון של חבר שאני חייב להעלות כאן בהקשר של הדיון.

מדוע לא לתת לקצינים בשריון את האקדח מתוצרת תע"ש ? הוא גם מתאים יותר לשרות על טנקים מאשר כל רוס"ר כלשהו וגם יוסיף קצת הילה לקצינים האלה שבאמת מגיעה להם.

מויקיפדיה:
נשר המדבר, Desert Eagle או בכינוי החיבה שלו ה-Deagle הוא אקדח חצי אוטומטי המופעל על ידי מנגנון גז. האקדח מיוצר בישראל על ידי התעשייה הצבאית עבור חברת מחקרי מגנום בע"מ. החברה, אשר ממוקמת בארצות הברית, פיתחה את נשר המדבר הראשון והוא נרשם כפטנט על שמה, אך הייצור נעשה על ידי תע"ש.

בניגוד לרוב האקדחים החצי אוטומטיים המבוססים על מנגנונים מכניים, ייחודו של נשר המדבר הוא מנגנון הגז שלו. מנגנון זה מצוי בדרך כלל ברובי סער ודומה מאוד לזה של רובה ה-M16. היתרון במנגנון זה הוא שימוש בקליעים חזקים יותר מבאקדחים רגילים. האקדח משווק בתור האקדח החצי-אוטומטי החזק בעולם.

פרט נוסף המייחד אקדח זה הוא טבעת אש בקוטר של כ-20 ס"מ שנוצרת מדי פעם כאשר יורים תחמושת AE 0.5. טבעת זו נעה למרחק של כחצי מטר ואז נעלמת.
ישן 25-10-2009, 15:49
צלמית המשתמש של plonter5
  plonter5 plonter5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.07
לא כל-כך מהר
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "קצינים בשריון, כמו רוב סוגי..."

לא פשוט לקבל רישיון לאקדח על סמך זה שאתה קצין, בטח לא בחובה. כשאתה בקבע עושים לך כזו ערימה של בעיות שאתה מעדיף להילחם בסורים עם פטיש5 ולא בבירוקרטיה.
אגב, אני לא חושב שנכון להשתמש באקדח כנשק יחיד. זו הסיבה (תקנו אותי אם אני טועה) שהאמריקאים המציאו את הM1 קרבין- כדי להחליף את אקדחי ה45. שהיו בשימוש השיריונרים שלהם.

ובחזרה לשאלה המקורית, אני בטוח שגלילון נשק מצויין, אבל M!6 עושה את העבודה טוב מאד גם לשיריונרים (אבל רק לשריונרים אמיתיים, כאלה שעושים נוהל בוקר כל בוקר ומנקים נשק).

efect, זה נחמד שנשק יורה אחרי שהוא נדרס, אבל תסכים איתי שזה לא שיקול, ואני מקווה שהחייל נשפט

ישן 25-10-2009, 18:09
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי plonter5 שמתחילה ב "לא כל-כך מהר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי plonter5
efect, זה נחמד שנשק יורה אחרי שהוא נדרס, אבל תסכים איתי שזה לא שיקול, ואני מקווה שהחייל נשפט

דווקא אני לא מסכים איתך - בתור שיריונר, לא תעדיף נשק שיהיה מאסיבי ועמיד ככל שניתן? הדוגמא של הנשק שנדרס (על אף שהיא אמיתית לגמרי) רק מראה כמה שהגלילון הוא נשק עמיד. בהתחשב בצרכים של השיריונר הממוצע, אני אישית חושב שהוא הנשק המתאים ביותר.
תראה לי נשק אחר בצה"ל שאפשר להשאיר בגשם למשך לילה שלם והוא עדיין ירה כמו גדול בבוקר - גם אם הוא כולו מלא חלודה. תראה לי נשק אחר בצה"ל שאפשר לתקוע איתו יתדות באדמה והוא עדיין ישאר בחתיכה אחת. תראה לי נשק אחר בצה"ל שיכול לירות בלי מעצורים גם כשהוא מלא פודרה. תראה לי נשק אחר בצה"ל שניתן, בעזרת הקת שלו, לתפעל ידית דריכה תקועה של 0.5 מתא הטען - ושבסופו של דבר המעצור ב-0.5 יתופעל והנשק ישאר בחתיכה אחת...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 26-10-2009, 08:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=plonter5] ובחזרה לשאלה..."

במלחמה תמיד יש זמן לכך. כמו שיש זמן לבצע את אותן מטלות במקלעים ובטנק עצמו. נוהל בוקר (למרות שזה לא שם מוצלח במיוחד) הוא נוהל מבצעי: טיפול בנשק, טיפול בציוד, טיפול בחייל.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:48

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר