לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-10-2009, 13:04
  אלון5560 אלון5560 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.08
הושעה קצין גולני: היכה וגרם חבלות קשות לטירון

ל-ynet נודע כי במהלך אימון קרב מגע נתן הטירון מכה קלה בלחיו של קצין בדרגת סג"מ. המפקד לקח את הטירון לחדר, שם היכה אותו במשך דקות. לאחר מכן הוא היכה אותו בנעליים והטיח את ראשו לעבר אחד הארונות. הטירון אושפז בבית חולים חנן גרינברג פורסם: 25.10.09, 12:25

האם ביחידות השדה של צה"ל לא לומדים את הלקח? מפקד מחלקה בחטיבת גולני הושעה מתפקידו, לאחר שלפני כמה ימים היכה נמרצות טירון בבסיס האימונים החטיבתי ברגבים. כך נודע ל-ynet. כתוצאה מכך נגרמו לטירון חבלות קשות והוא אושפז בבית החולים. בחטיבה הוחלט לערוך תחקיר בעקבות האירוע החמור ובמקביל נפתחה חקירת מצ"ח.

האירוע התרחש ביום חמישי האחרון, לאחר שבמהלך אימון קרב מגע נתן אחד הטירונים - מיחידה מובחרת העושה טירונות עם גולני - מכה קלה בלחיו של המפקד, קצין בדרגת סגן-משנה. הקצין זעם על התנהגותו של הטירון ואמר לו כי בכוונתו לסגור עמו חשבון. לאחר זמן קצר לקח אותו לאחד החדרים בבסיס, סגר את הדלת, הסיט את הווילונות, והיכה אותו נמרצות במשך דקות ארוכות, תוך שהבהיר לו שלא יספר לאיש על מה שאירע.

בהמשך היום הוא היכה את הטירון מספר פעמים נוספות, בין היתר השתמש בנעליים ואף הטיח את ראשו לעבר אחד הארונות. ההתעללות לא הסתיימה בכך ולמחרת, במהלך מסדר היציאה, דרש המ"מ מאחד החיילים להכות את הטירון לפני כל חבריו. החייל סירב לעשות זאת, ובתגובה הזכיר לו המ"מ כי מדובר בסירוב פקודה. הקצין לא נשאר חייב וחבט בבבטנו של הטירון פעמיים באגרופיו.

סימנים כחולים על הגוף

החייל, ששב לביתו פצוע וחבול, לא יכול היה לשאת עוד את שעבר וחשף בפני הוריו את החבלות שנגרמו לו - סימנים כחולים ואדומים. הוא הובהל ביום שישי לבית החולים קפלן ברחובות, שם עבר מספר בדיקות בשל החשש לחדירת מים לאזורים פנימיים בגוף כמו גם שטפי דם, הוחלט לאשפזו.

הורים לחיילים בפלוגה זו ובפלוגות אחרות אמרו ל-ynet, כי לא מדובר באירוע חריג, שכן על פי מה שהבינו מבניהם מפקדים רבים בבסיס, בעיקר זוטרים, נוהגים להשתמש באלימות חמורה, לקחת חיילים לחדרים סגורים, ולהכות אותם נמרצות. אחד ההורים אף אמר כי הוא חושש לשלוח את בנו אל הבסיס הבוקר (יום א'). "הבן שלי התגייס לגולני עם המון מוטיבציה, ועכשיו הוא מפוחד כולו", אמר האב.

על-פי עדויות של חיילים מיחידתו של החייל שהוכה, הוא וחבריו זוכים ליחס משפיל וחריג מצד סגל מפקדי גולני ואף לעיתים על-ידי חבריהם לטירונות, שאינם רואים בהם חיילי גולני לכל דבר. על-פי אחת העדויות, באחד האירועים נשלף סכין על-ידי טירון מגולני כלפי אחד החיילים "הנספחים".

בעקבות האירוע החמור הוחלט לערוך תחקיר מקיף בבסיס האימונים החטיבתי וכבר הבוקר התקיימו שיחות עם סגל המפקידים בבסיס. החייל הפצוע ישוחרר ככל הנראה לביתו בימים הקרובים. הוריו ציינו בפני חבריהם, כי מה שאירע לבנם הוא מעשה לא אנושי שעשוי היה להסתיים בפציעה חמורה ביותר. הקצין המכה הושעה בינתיים מתפקידו והבוקר צפויה להיפתח חקירת מצ"ח נגדו. כמו כן, עשויים במצ"ח לגבות עדויות מחיילים נוספים על אירועי אלימות שאירעו באחרונה בבסיס. על-פי הערכות, ייתכן שהקצין ייעצר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "לאחר בירור ראשוני של נסיבות הפציעה הושעה מפקד המחלקה באופן מיידי. במקביל דווח המקרה למצ"ח, שתפתח היום בחקירה. דובר צה"ל מדגיש כי מדובר באירוע חמור וחריג אשר אינו עולה בקנה אחד עם הנורמות והערכים המקובלים בצה"ל בכלל ובחטיבת גולני בפרט ויעשה הכל על מנת למנוע הישנות מקרים כאלה בעתיד".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3794869,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-10-2009, 13:10

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "הושעה קצין גולני: היכה וגרם חבלות קשות לטירון"

מפקד המחלקה היכה טירון גולני בשיעור קרב מגע וגרם לאשפוזו מאת אנשיל פפר ושירות "הארץ"
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

מפקד מחלקה בגולני הושעה מתפקידו ונפתחה חקירה של מצ"ח; דובר צה"ל: מדובר באירוע חמור וחריג
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
טירון בחטיבת גולני הוכה באכזריות בשבוע שעבר בידי מפקד מחלקתו. החייל ספג חבלות במהלך אימון קרב מגע שהתקיים בבסיס האימונים החטיבתי של גולני, ואושפז בבית החולים. בעקבות האירוע הושעה מפקד המחלקה מתפקידו, ונתפתחה חקירת מצ"ח בנושא.

אביו של הטירון הבחין בחבלות כאשר בנו חזר לחופשת סוף השבוע, ופינה אותו לבית החולים "קפלן" ברחובות, שם אובחן כי הוא סובל מחבלות ומשטפי דם. לאחר חשיפת המקרה, הושעה מפקד המחלקה מתפקידו ונפתחה חקירת מצ"ח.

מדובר צה"ל נמסר כי מדובר באירוע חמור וחריג, ונעשים מאמצים למנוע הישנות מקרים דומים.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1123413.html
ישן 25-10-2009, 20:15
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי waco שמתחילה ב "לאף אחד לא מפריע ההבדל התהומי..."

יש שם כמה דברים לא ברורים, בקריאה שניה.

הטחת ראש בארון ו"חיסול חשבונות" בחדר סגור הם פשעים לכל דבר. אבל אימוני ספיגות? בטירונות חי"ר? זה פסול? רבאק, עשיתי את זה בגיל 15 באימוני קרטה. וכן, חזרתי הביתה חבול אבל מאושר. צריך באמת לבדוק מה קרה שם, שוב לא ניתן לסמוך על עיתונים.

אבל על הדבר הזה:
"על-פי עדויות של חיילים מיחידתו של החייל שהוכה, הוא וחבריו זוכים ליחס משפיל וחריג מצד סגל מפקדי גולני ואף לעיתים על-ידי חבריהם לטירונות, שאינם רואים בהם חיילי גולני לכל דבר. על-פי אחת העדויות, באחד האירועים נשלף סכין על-ידי טירון מגולני כלפי אחד החיילים "הנספחים"."
מישהו צריך לשלם! הכנסנו את תרבות המועדונים לצבא?!

ישן 25-10-2009, 17:53
  dagi dagi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "הושעה קצין גולני: היכה וגרם חבלות קשות לטירון"

רגע.. אז הקצין והחייל זה מאותו צבא או לא?
או שהוא "מכשל" אותו כדי שיוכל לספוג מכות בשבי?
ממתישהו.. איכשהו.. בצבא כלשהו.. זה נהיה ממש "קרבי" לחטוף מכות מסוכנות בשיעורי קרב מגע
זה בערך מגניב ו"קרבי" כמו קסדה עם גומי "טרור".. ושניהם גם בטח מאוד עוזרים בקרב הבא שלנו..
נכון?
הם גם עוזרים אחר כך בסופש"ים כשהחיילים חוזרים מתוסכלים. אחד לא מצליח לז**ין את חברה שלו בגלל הכאבים.. ואחד אחר הולך ודופק מכות למישהו במועדון.. ככה שיוצא ששניהם גומרים בחוץ.
העיקר שהחדירו להם ש"כבר שנים זה ככה" וזה מגניב.. וככה צריך להיות חייל וקלישאות לא חסר..
אבל.. בואו נסתכל על עובדות,
למדינת ישראל צבא. חזק. שיודע לפקח על מליוני פלסטינים (בכל רמות הפיקוד).
אבל לא מסוגל לפקח על עצמו(?!)
אם מקרים כאלה חוזרים ונשנים.. וצפים למעלה לא רק בגלל שהחיילים גילו שאפשר להתלונן, או שהתקשורת נהייתה רגשנית, אם מקרים כאלה חוזרים כנראה שהקצונה שוב מאבדת מגע עם הקרקע
או שהקרקע שינתה את פניה.
הצבא שלנו כבר לא בשלבי הקמה. אז איך זה שהוא עדין פועל בשיטת כיבוי שריפות?
אז.. רק שתדע כל אם עבריה
ישן 28-10-2009, 18:46

נעצר הקצין שהכה טירון; חשוד שפגע בעוד חיילים

מעצרו של קצין גולני שפיקד על טירונים הוארך עד יום ראשון, בעקבות הפרשה שנחשפה ב-ynet. פרקליטיו: החייל שהתלונן עבר אחרי התקיפה-לכאורה בוחן כושר. אב בית הדין: יש תשתית ראייתית בתיק נגד הקצין חנן גרינברג פורסם: 28.10.09, 19:16

המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) עצרה את מפקד המחלקה מבסיס האימונים של חטיבת גולני, שהיכה על פי החשד טירון באופן שחייב את אשפוזו בבית החולים. במסגרת הפרשה, שנחשפה לראשונה ב-ynet, גילה הערב (יום ד') נציג מצ"ח, סרן יונתן כץ, כי הקצין חשוד באלימות כלפי חייל אחד נוסף לפחות ואירוע זה נחקר אף הוא. מעצרו הוארך עד יום ראשון.

הקצין בדרגת סג"מ, ששמו נאסר לפרסום, הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית הדין הצבאי של פיקוד הצפון בחיפה. התובע סרן משה אייל, ביקש לעצור אותו על רקע חשד להפעלת אלימות כלפי פקודיו. קצין מצ"ח ציין בדיון כי לארוע שבו הוכה לפי החשד חייל בצורה קשה ישנם עדי ראייה. עם זאת, ציין כי בכוונת החוקרים להמשיך ולגבות עדויות נוספות. בחקירתו הכחיש הקצין כי נקט באלימות.

סנגוריו של הקצין עו"ד רב-סרן (מיל') בני קוזניץ וסרן מתן פורשט ציינו במהלך הדיון כי לאחר האירועים לכאורה שעבר הטירון שאושפז, הוא ערך בוחן כושר (בוחן "בר-אור" - ח.ג.), ועובדה זו לטעמם מטילה בספק את הטענות כי נפגע מהמכות שספג לכאורה ממפקדו.

עוד ציינו הסנגורים כי הגיעה לידיעתם העובדה שחלק מפקודיו של הקצין כתבו מכתב בזכותו, מה עשוי אולי לשפוך אור שונה על הפרשה.

"אלימות ללא צורך צבאי"

נשיא בית הדין, אל"מ ארז פורת, שעיין בדוח הסודי שקיבל ממצ"ח, ציין כי נחה דעתו שקיימת תשתית ראייתית שיש בה "לסבך את החשוד בחשדות שעניינן הפעלת אלימות כלפי פקודים בנסיבות שהצורך הצבאי אינו מצדיקן".

השופט ציין עוד כי לכאורה בעקבות המעשים נגרמו חבלות ליותר ממתלונן אחד.

עוד רמז בהחלטתו כי מצ"ח בודקת עניינים נוספים בבסיס, שכן כתב שמתקיימות "חקירות בעניינים שאינם קשורים לחשוד". השופט אסר גם את פרסום שמו של החייל שהתלונן על תקיפה, שכן מדובר בחייל השייך ליחידה מובחרת ומבצע טירונות יחד עם חיילי גולני.

כזכור, עם חשיפת הפרשה הדגיש דובר צה"ל כי "מדובר באירוע חמור וחריג אשר אינו עולה בקנה אחד עם הנורמות והערכים המקובלים בצה"ל בכלל ובחטיבת גולני בפרט ויעשה הכל על מנת למנוע הישנות מקרים כאלה בעתיד".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3796966,00.html
ישן 08-11-2009, 22:00
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
תיעוד וידאו: המ"מ החשוד מתעמת עם הטירון בו התעלל

עימות בחדר החקירות: המ"מ והטירון שטוען כי הותקף על-ידו

עוד פרשת התעללות קשה בצה"ל מגיעה היום לבית המשפט: מ"מ בגולני מואשם בתקיפה חמורה ובהתעללות בשלושה טירונים. הערב אנחנו מביאים את הצילומים מתיק החקירה הזה: עימות שנערך בין המ"מ לבין אחד מקורבנותיו לכאורה

גיא פלג | חדשות 2 | פורסם 08/11/09 20:49

הבוקר הוגש כתב אישום נגד סגן משנה חיים פלק, מפקד מחלקה בגולני, שהואשם בעבירות חמורות: התעללות בנסיבות מחמירות בשלושה מפקודיו, טירונים בבסיס הטירונות של גולני. אחד מהם אושפז בבית החולים עם שברים בכל חלקי גופו. כשהשתחרר, הגיש תלונה במצ"ח נגד מפקדו. סג"מ פלק נעצר - והשניים נפגשו שוב, בחדר החקירות.

תיעוד מיוחד שמובא מחדר החקירות, מביא את חילופי הגרסאות בין השניים. "אנשים ראו שאתה מכניס אותי לחדר, ומהפחד ממך אנשים אפילו לא רצו להסתכל", אומר א', הטירון המתלונן לפלק. "אנשים לא רוצים להתעסק איתך. הרגשתי מאוד מושפל כשהרבצת לי בחדר, ובכל זאת לא הגבתי מתוך כבוד אליך".

הכל התחיל באימון קרב מגע, במהלכו פגע הטירון בשוגג בפניו של מפקדו. "מייד לאחר מכן, הוא העיף את כולם מהחדר, סגר את הדלת ואמר לי: 'שני דברים הולכים להיכתב בספר המחזור שלכם - אחד זה שהצלחת לתת מכה למ"מ שלך, והשני - זה הצרחות שאתה הולך לצרוח מהמכות שהמ"מ הולך לתת לך".

"הרמת יד - שא בתוצאות"

לדבריו של א', פלק "התחיל 'להתחרע', ונתן מכות כמו שעושים כשהולכים מכות בבר. הוא נתן לי ברכיות לצלעות, שעד עכשיו כואבות לי. אגרופים לכל האזור של פלג הגוף העליון, בעיטות נמוכות לאזור האגן דחף אותי על הארונות, והטיח את ראשי".

סג"מ פלק זוכר את הדברים קצת אחרת. "תסתכל לי בעיניים ותגיד שאתה אומר אמת", הוא מטיח ב-א'. "אתה גומר לי את החיים ואתה לא יודע שאתה אפילו לא זוכר. אני לא עשיתי שום דבר שיפגע בכם". פרקליטו של פלק, עדי קידר, אף אומר הערב כי ישנה בעייתיות בגרסתו של המתלונן: "יש עוד לבחון אותה, מדובר בקצין מוערך ומוערץ על ידי חייליו".

בסיום העימות המתועד, פונה המתלונן לקצין ואומר: "אתה הרמת את היד שלך - שא בתוצאות. אתה יודע שלא מרימים יד על טירון". שני טירונים נוספים התלוננו בתקופה האחרונה נגד סג"מ פלק, ואמרו כי התעלל גם בהם. היום החליט בית הדין הצבאי להאריך את מעצרו של סג"מ פלק עד תום המשפטים נגדו.

קישור לכתבה ולקטע הוידאו מהחקירה:
http://www.mako.co.il/news-law/lega...0&pId=978777604
ישן 28-11-2009, 11:31
צלמית המשתמש של KRIDoron
  משתמש זכר KRIDoron KRIDoron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.09
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "בעיטות ואגרופים בטירונות של גולני"

ציטוט:
"המחלקה תימתחנה להקשב", צעק , במקום "תימתח". הטירונים צחקו. המפקדים לא. הם בעטו בו לעיני כולם. "הוא עושה הרבה שטויות", סיפר צ' בעדותו. "מנסה להצחיק וחוטף על זה. המ"כ התעצבן עליו אז הצמיד אותו לארון, דחף אותו ונתן לו ברכיות. המכות היו ממש חזקות. דב תמיד מחייך, אבל אז הוא השתתק. ראו שכואב לו". לפי עדותו של עומרי, הטירון דב חטף גם מהמ"מ פלק. "הוא תפס את דב בצוואר, כופף אותו ונתן לו ברכית לבטן. דב היה המום, אבל אחר כך הוא חייך. הוא לוקח הכל ברוח טובה".

בחקירתו טען דב כי אינו רואה כל חריג בהתנהגות מפקדיו. "עצבנתי את המפקד אושרי אז הוא דחף אותי לארון", טען . החוקר ליאור חמד הופתע. "זו בעיניך התנהגות נורמלית? ", שאל . "כן", ענה דב. "פעמיים קראו לי לסמלייה (חדר הסמלים) ונתנו לי מכות. סמל מור כיבה את האור ודחף אותי. נפלתי על שלושה מקלעים ומשם לרצפה. מור שאל אם אני בסדר ואמר שאפסיק לעשות שטויות. בפעם השנייה סמל אושרי אמר לי להרים ידיים ונתן לי אגרופים בצלעות. הוא היה עצבני עליי כי התחצפתי אליו אחרי שהוא נתן לי ברכייה". סמל אושרי הכחיש בחקירתו את הטענות.

את העינויים בסמלייה חווה גם הטירון טל, אוהד הפועל תל אביב. יום אחד הטיח טל בפני סמל מור, אוהד מכבי חיפה, כי ירוק זה צבע של חמאס. בתגובה, הכניסו אותו לסמלייה. ביקשו שישיר שירי עידוד לקבוצות שלהם. טל סירב. "אז הם נתנו לי אגרוף בצלעות וברכית אל הירך". סמל מור לא הכחיש. "נתתי לו'רגל עץ', מכה לירך באמצעות הברך. הרפלקס מיישר את הברך. לא אני נתתי לו אגרוף". סמ"ר סימון שנכח במקום מסר גרסה שונה. "זה היה בצחוק, גם האגרוף לכתף. אחר כך יצאנו. בגלל שהמקום קטן נתתי לו דחיפה".

טל טורטר שוב בגלל אהבתו להפועל. בערב סוכות, בדרכם למסע במעלה גולני, מצאו הסמלים את ההזדמנות. "הם אמרו לי לעשות שכיבות שמיכה. עשיתי בין 80 ל-100 במהלך נסיעת האוטובוס", סיפר . "אחר כך סמל אושרי עשה לי חוסם עורקים. הוא סובב אותו כמה פעמים סביב הזרוע עד שהחוסם נקרע". גם הפעם הכחיש סמל אושרי את המיוחס לו וטען כי רצה רק ללמד את טל. אחד הטירונים העיד אחרת. "כל המפקדים התקבצו סביב טל וצחקו כי עשו לו את זה כל כך חזק עד שהחוסם נקרע", טען .

חלק (לדעתי) בעייתי במיוחד בכתבה. האם הסמלים שלהם לא יודעים למשמע אותם בלי מכות?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:27

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר