לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2009, 19:45
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
יום ראשון בלינוקס (על openSusa11)

החלטתי לנסות את לינוקס עד הסוף ולהתקין אותה למשך שבוע לפחות ואחריו אראה מה יותר מתאים לי לינוקס או ווינדוס עם ידע מעשי

עד כמה שהבנתי זה רלוונטי להגיד שאני ממשתמש ב gnome (נראה לי, ב system monitor > system יש לוגו של gnome)

אז ניסיתי להתקין נגן פלאש אך לאחר שההתקנה האוטומטית לא הצליחה והועברתי לאתר של אדובי בשביל ההתקנה הגעתי לדף הזה
http://get.adobe.com/flashplayer/
מה אני אמור לבחור?
YUM .tar.gz .rpm
ומה ההבדלים בין סוגי הקבצים האלו?

לאחר מכן ניסיתי להתקין את wine
http://en.opensuse.org/Wine#Repositories

אני רגיל שכשאר לוחצים על הקישור מקבלים אפשרות להוריד קובץ התקנה שמתקין, אך עכשיו אני מגיע למבנה סיפריות

חוץ מזה ניסיתי להתקין את VLC שעכשיו הוא מוריד דרך Yast, (זה מנהל התקנות בדומה ל installer בווינדוס?)

כל פעם שאני פותח את YaST או את "install software" אני מתבקש להכניס סיסמא, אני המשתמש היחיד במחשב הזה אז בחרתי סיסמה כמה שיותר פשוטה (תו אחד של 1)
אך אני לא מצליח להגיד לו שאין צורך בסיסמא כל פעם, וזה די מזכיר לי את ה UAC של ויסטה

יש קיצור דרך המקלדת למיזעור כל החלונות? מצאתי חלון שמאפשר לי לקבוע קיצורי דרך אך לא הצלחתי למצוא שם דרך למזער את כל החלונות

תודה לעוזרים

עריכה:
ועוד שאלה קצרה
איך אני ניגש לקבצים של ווינדוס? הדבר הכי קרוב שמצאתי היה
"/windows/C" (היה גם D שהוא כונן נוסף אצלי)
ושניהם ריקים

נערך לאחרונה ע"י בן אור בתאריך 26-10-2009 בשעה 19:53.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-10-2009, 19:48
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "יום ראשון בלינוקס (על openSusa11)"

נסה להתקין את הפלאש, את wine ואת vlc, דרך מנהל החבילות. הן כולן אמורים להיות שם. כדי לעקוף את הסיסמא תוכל להגדיר את ההפעלה של מנהל החבילות דרך sudo ללא סיסמא, ואז לשנות את האייקון כך שיריץ את התוכנה דרך sudo. כך זה יהיה כאילו הרצת אותה בתור root, ולא תישאל מה הסיסמא בהפעלה.

לגבי המזעור, ב KDE (לפחות בגירסתו האחרונה, 4.3), עושים כפתור ימני על ה icon של show desktop ושם הולכים ל show desktop settings, היכן שניתן להגדיר צירוף מקשים כרצונך לפעולה זו. ב GNOME אין לי מושג איך עושים את זה. לא משתמש כי אני פשוט לא סובל אותו

ישן 26-10-2009, 20:02
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "נסה להתקין את הפלאש, את wine..."

אז עכשיו אני מתקין את פלאש ואחר כך אנסה את wine
משום מה ההתקנות לוקחות הרבה זמן ביחס לווינדוס, זה תמיד איטי? כבר לפחות 10 דקות שהוא מתקין נגן פלאש

ציטוט:
כדי לעקוף את הסיסמא תוכל להגדיר את ההפעלה של מנהל החבילות דרך sudo ללא סיסמא, ואז לשנות את האייקון כך שיריץ את התוכנה דרך sudo. כך זה יהיה כאילו הרצת אותה בתור root, ולא תישאל מה הסיסמא בהפעלה.

אפשר בעברית?
איך אני מגדיר הפעלה של מנהל חבילות דרך sudo?
מה זה sudo?
root זה משתמש אדמין?

KDE זה ממשק גרפי אחר?
מתקינים אותו כמו כל תוכנה אחרת?

ישן 27-10-2009, 23:34
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "אז עכשיו אני מתקין את פלאש..."

זמן לא סביר בעליל, אא"כ הוא מוריד קובץ התקנה גדול מהאינטרנט והאינטרנט שלך איטי

בהפצה בינארית, התקנת חבילה היא בד"כ עניין של שניות בודדות, וסדרי גודל של דקה יכולים להיות רק על תוכנות עצומות למדי (כמו אופיס למשל). תוכנות בלינוקס קטנות בהרבה מאשר התואמות שלהן בחלונות, וגם ההתקנה שלהם בסך הכל מעתיקה קבצים ממקום למקום (אין רג'יסטרי עם 12,544,766 ערכים שצריך לדחוף לשם כדי להתקין מוצר)...

לגבי sudo - מוגדר על ידי קובץ etc/sudoers/ - קריאה מהנה: http://www.gratisoft.us/sudo/man/sudoers.html (ספציפית לעניין הרצה ללא סיסמא: http://www.gratisoft.us/sudo/man/su...sswd_and_passwd)

KDE זה אכן ממשק גרפי אחר (אתה מוזמן לצפות בו ב http://kde.org/announcements/4.3/index.php)

אכן המשתמש root הוא בעל הרשאות מלאות למערכת (super user). זה קצת יותר מ admin בחלונות - הוא מסוגל באמת לעשות הכל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:11

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר