לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2009, 20:24
  BigSmoke BigSmoke אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.03.09
אגודת הסטודנטים באוניברסיטת חיפה הנפיקה מדריך לסטודנט: המרצים האנטי ישראליים בקמפוס

סטודנטים באוניברסיטת חיפה זועמים על תוכן מודעה, שפורסמה ביומן שחילקה אגודת הסטודנטים עם פתיחת שנת הלימודים. ביומן מודעה הקוראת להכיר את "המרצים האנטי-ישראליים" מכל האוניברסיטאות בארץ. חלקם אגב, מרצים באוניברסיטת חיפה עצמה. תלונה נשלחה לנשיא האוניברסיטה, פרופ' אהרון בן-זאב, בטענה להסתה

המודעה מפנה לקישור לאתר, שבו שמות של מרצים מאוניברסיטאות שונות וציטוטים ממאמרים נגד גדר ההפרדה, שאלות על הלגיטימיות בקיומה של ישראל, ואפילו מאמר התוקף את מדונה על הופעתה בישראל. יש לציין כי תגובות המרצים על המאמרים אינן מופיעות שם.

במודעה נכתב: "אזהרה! גיס חמישי אקדמי! הכירו את המרצים האנטי-ישראליים. פרופסורים ומרצים באוניברסיטאות ובמכללות הישראליות מעורבים בפעילויות חתרניות, כגון: תומכים בגלוי במתקפות טרור נגד יהודים, יוזמים חרם בינלאומי נגד ישראל, מנצלים את מעמדם בכיתה להטפה אנטי-ישראלית ולשטיפת מוח אנטי-ציונית, משתפים פעולה עם אנטישמים ידועים, משמיצים את ישראל כמדינה פאשיסטית, קולוניאלית, ומשטר אפרטהייד, מעודדים ויוזמים הפרת חוקים ואלימות, יוזמים ומארגנים המרדה וסרבנות בקרב חיילי צה"ל, ממציאים 'אירועי זוועה' מדומים שביצעה ישראל כביכול, קוראים בגלוי להשמדת ישראל. תלמדו על השימוש לרעה של הבמה האקדמית ותדעו להיזהר ממרצים קיצוניים אנטי-ישראליים בקמפוס".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3796254,00.html

-------------------------------------------------

אורי, אתה מעורב?!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2009, 01:50
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז למרצים האלה מותר לצאת נגד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אז למרצים האלה מותר לצאת נגד המדינה אבל אסור לאף אחד אחר
לצאת נגדם? אני לא מבין מה הסטודנט שהגיש את התלונה רוצה
בדיוק, חופש הביטוי עובד לשני הכיוונים.

צר לי לבשר לך אבל זו אכן הסתה וגם כרוכה באי דיוק מהותי.

זכותם בהחלט של הסטודנטים למחות על השימוש בבימה האקדמאית שמרצים מסוימים עושים לקידום דעותיהם. זכותם גם לגבש רשימות ולהפיץ אותן, אחרי הכל מי שמישתמש בבימת המרצה להפיץ את עמדותיו לא יכול לתבוע לעצמו אנונימיות לאחר מעשה.

ע"מ שההודעה לא תהיה בבחינת הסתה צריך עם זאת למחוק ממנה שתי מילים שהן גם לא מדויקות שלא לומר שיקריות; "גיס חמישי"!

אי הדיוק הוא שגיס חמישי פועל בסתר והרי המרצים לא פעלו בסתר אלא הביעו דעותיהם בפני קהל. מעבר לכך גיס חמישי הוא כינוי לבוגדים, האשמה חמורה שלא ראוי להשמיע אותה בלי הוכחות מוצקות ובאם ידוע למי מכותבי העצומה על מעשי בגידה מצד אחד המרצים הרי שחובתו האזרחית, לא זכותו, לדווח על כך מייד לשלטונות שמצידם יפעילו את סמכותם ויטפלו במיקרה כחוק.

כל זה משאיר לנו שתי אפשרויות, או שאין לכותבי העצומה הוכחה לדבר חתרנות ובגידה אמיתי ובכך הם חושפים עצמם לתביעת דיבה פוטנציאלית או שיש להם הוכחה והם עצמם עוברים על החוק בכך שאינם מסייעים לשלטונות לעצור את המזימה.

ישן 28-10-2009, 08:32
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
מדוע אכן זה גייס חמישי!
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]אז למרצים..."

הגדרת המושג גייס חמישי:
הגדרת קבוצת המיעוט כ"גיס חמישי" רווחה במיוחד במשטרים דמוקרטיים, שבהם לא ניתן היה לאפשר בנסיבות רגילות ועל־פי חוקי המדינה לבודד או לנדות את קבוצת המיעוט. הצגת טיעון "הגיס החמישי" אפשרה לתועמלנים שעשו בו שימוש, להציג את המצב ככזה בו יש איום ישיר על שלומם של אזרחי המדינה, המצדיק השעייה או התעלמות מחוקים המבטיחים שוויון בפני החוק ופוטר את מעלה הטיעון מהבאת טעמים והוכחות לטענותיו

נוכל לבחון את פעילותם של המרצים הללו בקמפוסים השונים ברחבי הארץ ולמצוא קווי דמיון בין אופי פעילותם לבין ההגדרה לעיל.

אבל בוא נבחן את זה דווקא בהיבט עלות/תועלת. האם אתה מעלה על הדעת שמרצה בעל דעות ימניות יוזמן לפורום בינלאומי כלשהו ברחבי העולם לשאת את דבריו ולעיתים אף להתכבד בהטבות שונות, כגון: פרסום מאמרים? הרצאות בשכר ועוד הטבות שנותנים ל"אנשי שלומנו"?
מדוע לדעתך עמוס עוז זוכה לכבוד ויקר בכל מקום בו כף רגלו דורכת? רק בגלל העובדה שהוא סופר מחונן (ואני חושב שהוא אכן כזה, למרות שאני מתעב את עמדותיו).
העולם מוכן להעמיד את הבמה האקדמית שלו רק לכאלה שינסו להוקיע את מדינת ישראל ברבים.
אינטלקטואל נחשב מאז ומתמיד "לקולה השפוי של מדינה", אבל מה עם אינטלקטואל שאוחז דווקא בדעות לאומיות , הוא לא בעל קול שפוי?
צריך להוקיע אותם כי האובססיה להביע דעות נגד חרגה כבר מזמן מגבול ההגיון הדמוקרטי ואנו הופכים יותר ויותר לבמה לדיקטטורה של הדמוקרטיה הנשלטת בידי קבוצות מיעוט, מהסוג הגרוע של פרופסורה כזאת שמשחררת לאוויר העולם הסתה רוויה בשנאת ישראל.

ישן 28-10-2009, 13:13
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "מדוע אכן זה גייס חמישי!"

אין לי מושג מאיפה ההגדרה של ״גייס חמישי״ שהבאת פה, למיטב ידיעתי המונח מתייחס לבוגדים העושים בגידתם מאחורי הקלעים, אבל אפילו לפי ההגדרה שאתה הבאת, ״תועמלנים״, ״השעיית חוקים המבטיחים שוויון״, ״פטור מהצורך להביא הוכחות״ האם אתה לא רואה שזו הגדרה של דבר דמגוגיה מוחלט?

אתה כותב שצריך להוקיע אותם, אתה צודק, צריך להוקיע את מי שמשקר ומפיץ סיפורי בדים אבל הוקעה היא אפקטיבית רק אם אתה מסוגל להוכיח שהאדם שיקר ובכדי להצליח בכך אתה חייב לשמור על האמינות שלך.

דוגמה מוצלחת להוקעה כזו הוא מקרה הדוקטורט של טדי כ״ץ. כשותיקי חטיבת חטיבת אלכסנדרוני חשו שנעשה להם עוול בעבודה שלו שהאשימה אותם בביצוע טבח בתושבי טנטורה במלחמת השחרור הם לא קראו לו גייס חמישי או בוגד או עוד שאר טענות קשות להוכחה כאלו אלא פשוט תבעו אותו עניינית על ההאשמות שלו וגם זכו בתביעה. דוגמה נוספת? הסרט ג׳נין של מוחמד בכרי. כן, ביה״מ לא אסר את הקרנתו אבל כן קבע שהסרט שיקרי וככזה היה זה ניצחון מוסרי תעמולתי חזק הרבה יותר מסתם השתקה.

תקרא בזהירות את מה שקגנס כתב פה כבר כמה פעמים. ע״מ לזכות בויכוח צריך להתמקד, להימנע מהסתבכות בטענות שקשה או אי אפשר להוכיח ולהראות הבנה גם לצד השני. התוצאה של אובר שוטינג היא שמתחילים להתווכח על מה זה גיס חמישי ולא על מהות הטיעון שיש בו לפחות שמץ של אמת.*

ישן 28-10-2009, 20:07

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אין לי מושג מאיפה ההגדרה של..."

[QUOTE=hamora]אין לי מושג מאיפה ההגדרה של ״גייס חמישי״ שהבאת פה, למיטב ידיעתי המונח מתייחס לבוגדים העושים בגידתם מאחורי הקלעים, אבל אפילו לפי ההגדרה שאתה הבאת, ״תועמלנים״, ״השעיית חוקים המבטיחים שוויון״, ״פטור מהצורך להביא הוכחות״ האם אתה לא רואה שזו הגדרה של דבר דמגוגיה מוחלט?

פירוש ההגדרה בהרחבה
או תקציר בעברית

אתה כותב שצריך להוקיע אותם, אתה צודק, צריך להוקיע את מי שמשקר ומפיץ סיפורי בדים אבל הוקעה היא אפקטיבית רק אם אתה מסוגל להוכיח שהאדם שיקר ובכדי להצליח בכך אתה חייב לשמור על האמינות שלך.

חובת ההוכחה לא חלה עלי אלא עליהם. הם צריכים להוכיח כי במעשיהם לא הפכו לכלי משחק בידי זרים.
כאשר המגמה באוניברסיטאות בעולם להזמין את אותם מרצים, ההוכחה הטובה ביותר היא - שיש מי שרוצה לשמוע יהודי משמיץ את ארצו.
כמה מרצים מהזרם הימני מוזמנים לדעתך לפורומים בינלאומיים?

דוגמה מוצלחת להוקעה כזו הוא מקרה הדוקטורט של טדי כ״ץ. כשותיקי חטיבת חטיבת אלכסנדרוני חשו שנעשה להם עוול בעבודה שלו שהאשימה אותם בביצוע טבח בתושבי טנטורה במלחמת השחרור הם לא קראו לו גייס חמישי או בוגד או עוד שאר טענות קשות להוכחה כאלו אלא פשוט תבעו אותו עניינית על ההאשמות שלו וגם זכו בתביעה. דוגמה נוספת? הסרט ג׳נין של מוחמד בכרי. כן, ביה״מ לא אסר את הקרנתו אבל כן קבע שהסרט שיקרי וככזה היה זה ניצחון מוסרי תעמולתי חזק הרבה יותר מסתם השתקה.

מקרהו של טדי כ"החוקר המתחזה, מוכיח את מה שהעליתי בהודעה הקודמת. בכך, שהאיש הופך ביודעין או שלא ביודעין למשרתם של מי שרוצה לנגח באמצעותם את ישראל.
טדי כץ- זיגזג עם התנצלותו , אחר הלחץ שהופעל עליו בידי יוצאי אלכסנדרוני. אבל לאחר מכן התחרט שהתנצל.
בין השאר כדי שתבין עד כמה משמיצן כזה הופך בעל כורחו לגייס חמישי, מציע שתקרא את הכתבה שהתפרסמה בזמנו בעיתון הארץ ובו מתברר כי מי שמימן את משפטו של טדי כץ היה לא אחר מאשר פייסל חוסייני.

תקרא בזהירות את מה שקגנס כתב פה כבר כמה פעמים. ע״מ לזכות בויכוח צריך להתמקד, להימנע מהסתבכות בטענות שקשה או אי אפשר להוכיח ולהראות הבנה גם לצד השני. התוצאה של אובר שוטינג היא שמתחילים להתווכח על מה זה גיס חמישי ולא על מהות הטיעון שיש בו לפחות שמץ של אמת.*

אינך צודק לחלוטין. אין כאן זליגה לנושא אחר. מי שהשתמש בביטוי "גייס חמישי" יודע מן הסתם מה משמעותו (אחר קריאת החומר ששלחתי לך תדע גם אתה להבחין מי אכן גייס חמישי).
בוא לא נחרוג מגבולות הוויכוח ונתמקד בעניין.
אם במסדרונות הפקולטות מסתובבים מרצים שמטפטפים את משנתם טיפין טיפין בין השיטין , יש להוקיע אותם שאינם עושים מלאכתם נאמנה. הם רוצים להביע את דעתם, שיעשו זאת מחוץ למסדרונות הפקולטות
אף אחד מאתנו לא מעוניין שיקום מרצה שיטען כי אינו חפץ בתלמיד חייל, כי הוא נמנה על צבא הכיבוש.
במדשאות שיתווכחו כמה שרוצים, בהרצאות עצמן שישמרו על פרופיל נקי.
נכון שאי אפשר לדרוש זאת, אבל מאחר והללו נושאים שלט על הגב, צריך מישהו לבוא והתריע בפניהם.
ואת זאת עשו בצדק רב.
הפוליטיזציה הזאת גם בימין הקיצוני (ראה מקרה החיילים והשלטים) וגם בשמאל , ראויים לכל גינוי בעיני.
ישן 28-10-2009, 20:24

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אין לי מושג מאיפה ההגדרה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
אין לי מושג מאיפה ההגדרה של ״גייס חמישי״ שהבאת פה, למיטב ידיעתי המונח מתייחס לבוגדים העושים בגידתם מאחורי הקלעים, אבל אפילו לפי ההגדרה שאתה הבאת, ״תועמלנים״, ״השעיית חוקים המבטיחים שוויון״, ״פטור מהצורך להביא הוכחות״ האם אתה לא רואה שזו הגדרה של דבר דמגוגיה מוחלט?

הרחבה להגדרה בשפה האנגלית
ואם יש בעייה בהבנת הטכסט להלן תקציר עברי

חובת הוכחת אמינות אינה חלה עלי. היא חלה רק עליהם. הם חייבים להוכיח כי הם אינם במודע ושלא במודע מנוצלים על ידי תועמלנים זרים לטובת אותה שנאה הקיימת בעולם.
שיוכיחו כי הזמנתם לכנסים ברחבי העולם נטולת אינטרס פוליטי כלשהו וכי אינם משרתיהם של אותם מזמינים.
שיוכיחו לעם כי אותם מזמינים בגלל איכותם - מה שלפעמים מוטל בספק, לנוכח העובדה שגדולים מהם שדווקא משתייכים לימין לא זוכים לכבוד וההדר הזה.

אני מודה שהבאת דוגמא מוצלחת באופן חריג, אבל אינני בטוח שאתה בקיא בכל הפרטים.
הדוגמא של טדי כץ רק תאשש את מה שנכתב על ידי מקודם. ומעניין כי מדובר באותו טדי כ'ץ שהגיש את עבודתו הפסבדו מדעית דווקא באוניברסיטה של חיפה!
טדי כ'ץ זגזג עם התנצלותו. בלחץ האלכסנדרוני הוא התנצל אך מייד לאחר מכן התחרט על כך.
לעומת זאת , מציע שתתמקד בקריאת מאמר שהופיע בזמנו בעיתון הארץ
המאמר מדבר בעד עצמו ואין צורך להוסיף מילים..
מציע להבא לעשות קצת שיעורי בית בטרם מעלים דמות מהאוב שמוכיחה בדיוק למה נועד פרסום השמות.

מקווה שאחר קריאת ההגדרות אתה מכיר כבר עד כמה עמוק הביטוי גייס חמישי. אל תזלזל באינטליגנציה של אף אחד ובטח לא של אלה שהשתמשו בביטוי. הם קלעו בדיוק למטרה לשמה נועד הביטוי ולא צריך היה אפילו לאנוס אותו על האירוע.
אין כאן זליגה לנושא אחר, אלא התמקדות במשמעות של הביטוי לגבי מרצי חלם כאלה.

ישן 30-10-2009, 04:42
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "[QUOTE=hamora]אין לי מושג..."

פלמינג!

למי שיש בעיה בהבנת הניקרא זה לך!

ההגדרה שאתה הבאת:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי wikipedia
גיִס חמישי הוא כינוי לכוחות חתרניים חשאיים הפועלים בגוף מסוים, מתוך מטרה לערער את חוסנו של אותו הגוף ולסייע לכוחות המתנגדים לו מבחוץ...
..שימוש בכינוי הפך רווח, במיוחד כדי להגדיר כבוגדים קבוצות מיעוט דתיות או אתניות, או קבוצות בעלות עמדות מקובלות פחות...
...השימוש המקובל בביטוי כיום הוא לצרכים רטוריים או דמגוגיים...

הדברים שאני כתבתי בהודעתי הראשונה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
...אי הדיוק הוא שגיס חמישי פועל בסתר...
...מעבר לכך גיס חמישי הוא כינוי לבוגדים...

ומה שכתבתי בתגובתי להודעתך:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
...למיטב ידיעתי המונח מתייחס לבוגדים העושים בגידתם מאחורי הקלעים...
...האם אתה לא רואה שזו הגדרה של דבר דמגוגיה מוחלט...

(כל ההדגשים שלי בהודעה הזו)

מצא בבקשה את ההבדלים.

אין לי מושג מה אתה מסיק שידוע או לא ידוע לי על מיקרה כ"ץ שאותו אני בחרתי להביא לפה. המאמר מהארץ שטרחת לצרף לחלוטין לא רלונטי לטיעון שלי. בסה"כ כתבתי שכ"ץ כתב שקרים, שותיקי אלכסנדרוני תבעו אותו וזכו. מה קשור שאש"ף סייע לממן את ההגנה שלו במשפט? איך העובדה המעניינת הזו משפיעה על הטיעון שלי? הרי מלחתחילה טענתי שהעבודה של כ"ץ היתה עוינת את העניין הישראלי. לו היית מספר לי שהליגה נגד השמצה, אייפק או תנועת הליכוד סייעו לכ"ץ אז היה בידך טיעון מעניין שיכול היה להשפיע על איכות הטיעון שלי.

לא ברור לי איזה חוסר אתה מוצא באינפורמציה שבאתי ושרלונטית להודעה שלי שאתה שולח אותי לעשות שיעורי בית אבל בתמורה בא לי לשלוח אותך לשיעורי לוגיקה.

עוד יותר מזה לא ברור לי מה אתה רוצה מחיי בעניין הזלזול באינטילגנציה ואיפה מצאת זלזול כזה בהודעה שלי.

קשה לי להמשיך ולהתווכח איתך ככה שכן ניראה ששנינו מונחים ע"י הגיונות מקבילים שאינם ניפגשים. אישית כל העניין מתסכל אותי והתגובה הזו שלי ניראית לי כבזבוז זמן של שנינו.

ישן 28-10-2009, 10:00
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]אז למרצים..."

הסתה? אפילו מי שהתלונן לא בטוח כל כך שזו הסתה, אבל זה לא מפריע לו לנסות לצנזר אנשים רק בגלל שדעתם שונה מדעתו (ההדגשה שלי):
ציטוט:
דהן שלח מכתב תלונה להנהלת האוניברסיטה. במכתב הוא כותב "גם אם עם לפי החוק אין בפרסום כזה משום דבר הסתה, לטעמי יומן אשר נושא את שם האוניברסיטה ומחולק בצורה רחבה בתחומה לא צריך להכיל פרסום לאתר כזה. יומן זה מלווה את התלמיד מתחילת שנה ועד סופה, וקיומו של דבר פרסום מסית שכזה הוא תעודת עניות גם לאגודת הסטודנטים וגם לאוניברסיטה עצמה אשר למראית עין נותנת במה לדברי הסתה".

חוץ מזה שאני יכול לענות לך באותה צורה שענית לי. אם המתלונן חושב שיש פה הסתה "הרי שחובתו האזרחית, לא זכותו, לדווח על כך מייד לשלטונות שמצידם יפעילו את סמכותם ויטפלו במיקרה כחוק".

ישן 28-10-2009, 12:51
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הסתה? אפילו מי שהתלונן לא..."

נו, וזה בדיוק מה שהמתלונן עשה, פנה לרשויות, במקרה זה בדמות הנהלת האוניברסיטה, בתלונה. כותבי העצומה לעומת זאת מעלים האשמה חמורה בהרבה מהסתה, בגידה, אבל לא ממש מטריחים את עצמם לגבות את ההאשמה בפעולה המתבקשת, תלונה במשטרה או לפחות פניה להנהלת האוניברסיטה.

ורק להדגיש את העמדה שלי, אין לי בעיה עם חופש ביטוי או עם זכותם של הסטודנטים למחות על דברי מרצים (מעבר להסתייגות שלי מהשימוש בבימה אקדמית ובזמן כיתה שהסטודנטים גם שילמו עבורו לקידום מטרות פוליטיות שאין הרבה בינן ובין חומר הלימודים) ואפילו להעלות רשימות פומביות של דברים שנאמרו בפרהסיה. כן יש לי בעיה עם השימוש הדמגוגי והלא מדויק במונח ״גיס חמישי״.

ישן 30-10-2009, 04:21
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הוא לא פנה לרשויות. מבחינתי..."

ההגיון שלך לא ברור לי.

יש פה שני צדדים שמאשימים האחד את השני, האחד בבגידה, השני בהסתה. בגידה היא כמובן עבירה חמורה יותר. הצד שמאשים בהסתה פנה לרשויות האוניברסיטה, לא לעיתונות. בניגוד למה שאתה כותב פניה לרשויות האוניברסיטה היא סבירה לחלוטין ממש כמו שאם ילד ניטפל לבן שלך בביה"ס אתה יכול אמנם לפנות למשטרה אבל, בהתאם לחומרת המיקרה, פניה להנהלת ביה"ס היא בהחלט אופציה סבירה והרבה פעמים מועדפת.

לצד האנינות שאתה מגלה בבחירת הרשויות אליהן פונים לטעמך במקרי הסתה ניראה שעל האשמה בבגידה אין צורך לשיטתך לפנות לאף גורם סמכותי, די להפיץ עלונים בקמפוס.

לא השתכנעתי.

ישן 30-10-2009, 21:24

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "ההגיון שלך לא ברור לי. יש פה..."

אם אתה חושב שיש עברה על החוק (אתה והמתלונן אמרתם הסתה או אפילו הסתה לרצח במקרה הזה) אתה מחוייב ללכת לגורמי החוק נקודה. עדיין לא שכנעת אותי שהאוניברסיטה נכללת בין גורמי החוק. אם מישהו חו"ח יטריד מינית את הילד שלך בבית ספר לאן תלך? למשטרה או למנהלת בית הספר? בקשר לאנינות שדיברת עליה, זה אתה שמתחיל לעשות משחקים של איזו עברה חמורה יותר ואיזו עברה חמורה פחות. בקיצור, אני מאמין שלפני שהאוניברסיטה ענתה את התשובה שלה היא התעייצה עם היועמ"ש שלה מה שמוכיח שגם אתה וגם המתלונן טועים ואין פה הסתה ובטח ובטח לא הסתה לרצח.

ישן 31-10-2009, 03:47
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אם אתה חושב שיש עברה על החוק..."

עדיין לא הבנתי מדוע מפיצי העלון שיש להם לטענתם, כמישתמע מההאשמה "גיס חמישי", מידע שאמור לעניין מאוד את כוחות הבטחון, לא פנו גם הם למשטרה.

התשובה היא כמובן שאין להם כל מידע כזה וההאשמה הזו היא דמגוגיה בגרוש, שקר גס וגם, לכל הפחות, מעשה לא אחראי.

לא תמיד הסתה קלה לזיהוי ואכן המיקרה הזה אינו בוטה; אין בהודעה כפי שהובאה פה קריאה לתקיפה פיסית או אחרת כנגד המרצים, למעשה אין בהודעה אפילו קריאה לחרם ולכן טענתי מלחתחילה שללא צמד המילים "גיס חמישי" המודעה היתה לגיטימית לחלוטין. הבעיה היא שהקריאה "גיס חמישי" על המשמעויות שלה, מעבר להיותה פשוט שקר במקרה הזה, מסוכנת כי תמיד יכול לבוא האידיוט התורן ולחליט מה יש לעשות בבוגדים. ככזו המודעה מסיתה כנגד אותם מרצים.

באשר לשיקול דעתה של האוניברסיטה, ראשית, גם אם זו הסתה אין חובה על האוניברסיטה לנקוט צעדים מעשיים בעניין. עבירת הסתה שהיא עבירה מילולית לא קלה להוכחה ואפילו כשאפשר להוכיח לא תמיד זה מן התבונה. עכיפה נוקשה של החוק נגד הסתה תפגע בוודאי בחופש הביטוי ולא בטוח בכלל שהתועלת תעלה על הנזק, הרי אני עצמי מתנגד לרבות מהחסימות שלכם בפורום כנגד אנשים על הודעות שברור לך שאני לחלוטין לא מסכים עם תוכנן. הויכוח איתך גרם לי לחשוב קצת יותר איך אני הייתי מתנהג לו הייתי סטודנט באוניברסיטת חיפה עכשיו והמסקנה שהגעתי אליה היתה שלמרות שההודעה היא הסתה מגונה בעיני לא הייתי מתלונן עליה.

עכשיו אתה יכול לתבוע אותי על אי דיווח דבר עבירה אם אתה רוצה, הרי אתה מקפיד בקטנות כבגדולות.

ישן 31-10-2009, 16:16

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "עדיין לא הבנתי מדוע מפיצי..."

אתה יודע מה גיליתי כשקראתי את ההודעה שלך? גיליתי שאני יכול להשתמש בתגובה שלך כדי לענות לך, כל מה שאני צריך לעשות זה לשנות כמה מילים. סימנתי באדום את השינויים שלי, קבל:

עדיין לא הבנתי מדוע המתנגד להפצת העלון שיש לו לטענתו (ולטענתך), כמישתמע מההאשמה "גיס חמישי", מידע שאמור לעניין מאוד את כוחות הבטחון, לא פנה גם הוא למשטרה.

התשובה היא כמובן שאין לו כל מידע כזה וההאשמה הזו היא דמגוגיה בגרוש, שקר גס וגם, לכל הפחות, מעשה לא אחראי. הבחור המכובד ידע שאין לו שום סיבה חוקית למנוע את הפירסום, אז הוא ניסה שיטה עוקפת חוק, שיטה שלצערו ולמזלם כל שאר האנשים שחופש הביטוי חשוב להם, לא הצליחה.

אומנם ניסית לעטוף את הנסיון שלו (ושלך) לסתימת פיות בהרבה מלל ותירוצים פסאדו - משפטיים, אבל בסופו של דבר במשפט האחרון שלך אתה מסכים איתי שאין בעצם סיבה אמיתית לצנזר את הפירסום הזה.

ישן 31-10-2009, 17:54
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה יודע מה גיליתי כשקראתי את..."

אתה לוקח מההודעה שלי רק את מה שמתאים לך אבל מה לעשות שהחבילה כוללת את הכל.

יש סיבה מצויינת לצנזר את הפרסום הזה, הוא שיקרי ומסית (בתיוג אנשים כבוגדים שזו דה לגיטימציה שלהם).

יש גם סיבה מצויינת שלא לצנזר את הפרסום והיא כמובן חופש הבטוי. אני הבהרתי את זה וביושר גיליתי את ההעדפה האישית שלי.

אני אמנע מלהעניק לך ציונים על איכות הטיעונים והמודעות הדמוקרטית שלך כמו שאתה בחרת לעשות כלפי כאשר האשמת אותי בטיעוני פסאודו ובסתימת פיות (האשמה מופרכת במיוחד כפי שכל מי שטורח לקרוא את ההודעות שלי בפורום יודע היטב אבל, למרבה מזלי, לא ממך אני מקבל אישור או אי אישור לרמת האינטילגנציה שלי).

כדרכך בקודש לשאול אבל לעולם לא לענות על שאלות שאינן נוחות לך שוב סרבת לענות מדוע לא התלוננו המפרסמים במשטרה על מעשי הבגידה והחתרנות כביכול של המרצים.

ישן 31-10-2009, 20:06

נאה דורש נאה מקיים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אתה לוקח מההודעה שלי רק את מה..."

ציטוט:
יש סיבה מצויינת לצנזר את הפרסום הזה, הוא שיקרי ומסית (בתיוג אנשים כבוגדים שזו דה לגיטימציה שלהם).

הפירסום לא שיקרי, הוא מתאר מקרים שקרו במציאות ומביא ציטוטים מדבריהם וממאמרים שהמרצים האלה כתבו. לגבי ההסתה כביכול, מדובר בסמנטיקה. אתה בטוח שהפרוש של גיס חמישי במקרה הזה הוא בוגדים (וממשיך בטענה מגוכחת שכולם יודעים מה עושים עם בוגדים), אבל יש אנשים אחרים בפורום הזה וכניראה שגם במציאות שלא מסכימים איתך. יכול ליהיות שהפרוש שלך הוא הנכון אבל באותה מידה יכול ליהיות שאתה טועה, כמובן שזה לא מפריע לך להציג את הפירוש שלך כאמת החלוטה.

ציטוט:
אני אמנע מלהעניק לך ציונים על איכות הטיעונים והמודעות הדמוקרטית שלך כמו שאתה בחרת לעשות כלפי כאשר האשמת אותי בטיעוני פסאודו ובסתימת פיות (האשמה מופרכת במיוחד כפי שכל מי שטורח לקרוא את ההודעות שלי בפורום יודע היטב אבל, למרבה מזלי, לא ממך אני מקבל אישור או אי אישור לרמת האינטילגנציה שלי).

אני עדיין חושב שאתה מנסה לסתום פיות למי שלא חושב כמוך ולא רק בגלל שאתה לוקח את דעתך האישית, שמין הסתם היא לגיטימית ואין לי שום עיניין להתווכח איתך עליה, ומציג אותה כעובדה מוגמרת, אלא גם בגלל שכשעושים דברים דומים לאנשים שלא משתייכים למחנה הפוליטי שלך לא ממש שומעים ממך תלונות. איפה היית כשמפגיני השמאל הקיצוני הסיתו נגד חיילי צה"ל וקראו להם רוצחים? הרי כולנו יודעים מה עושים לרוצחים (עין תחת עין למשל) וזה יכול ליהיות מאד מסוכן "כי תמיד יכול לבוא האידיוט התורן ולחליט מה יש לעשות ברוצחים". ככאלו המפגינים מסיתים כנגד חיילי צה"ל.

ציטוט:
כדרכך בקודש לשאול אבל לעולם לא לענות על שאלות שאינן נוחות לך שוב סרבת לענות מדוע לא התלוננו המפרסמים במשטרה על מעשי הבגידה והחתרנות כביכול של המרצים.

תגיד...... איך אתה רוצה שאני אענה על השאלה הזו? אני לא פירסמתי את הדבר הזה ואני אפילו לא מכיר את המפרסמים אז איך בדיוק אני אמור לדעת למה הם לא התלוננו? אם אתה רוצה תשובה לשאלה הזו אתה יכול ליסוע לחיפה ולשאול אותם בעצמך. אומנם יש לי דעה למה הם לא התלוננו, אבל בניגוד אליך אני משתדל לא להציג את הדעות שלי כעובדות.

ישן 31-10-2009, 22:13
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "נאה דורש נאה מקיים"

ציטוט:
הפירסום לא שיקרי, הוא מתאר מקרים שקרו במציאות ומביא ציטוטים מדבריהם וממאמרים שהמרצים האלה כתבו.

ואתה ממשיך לא לדייק כשאתה מציג את עמדתי. אני הרי כתבתי במפורש שלבד מהביטוי "גיס חמישי" שאתה מוזמן להביא לי הגדרות שלו ע"מ להוכיח שטעיתי בפרשנות שלי, לבד מהבטוי הזה אין לי בעיה אם הפרסום. השקר הוא ספציפית בשימוש בבטוי "גיס חמישי" שמתייחס לפעולה בסתר, טענה אבסורדית כשמדובר במרצים המביעים דעתם בפומבי.
ציטוט:
לגבי ההסתה כביכול, מדובר בסמנטיקה. אתה בטוח שהפרוש של גיס חמישי במקרה הזה הוא בוגדים (וממשיך בטענה מגוכחת שכולם יודעים מה עושים עם בוגדים), אבל יש אנשים אחרים בפורום הזה וכניראה שגם במציאות שלא מסכימים איתך.

סמנטיקה? לי זכור שאתה מהמקפידים על קוצו של יוד כשמדובר במילים וגם חובב מושבע של הגדרות מילוניות. אנשים לא מסכימים אם הפרשנות שלי ל"גיס חמישי"? אבל הרי זו לא הפרשנות שלי ולא איתי הויכוח על המונח. תעשה לעצמך טובה ורד מהטיעון הזה, פלמינג ניסה והביא הגדרה ורק חיזק את הטיעון שלי. ודרך אגב, איפה מצאת בדברי את הטענה המגוכחת ש"כולם יודעים מה עושים עם בוגדים"? אתה בטוח שאתה לא שומע את עצמך פה?
ציטוט:
יכול ליהיות שהפרוש שלך הוא הנכון אבל באותה מידה יכול ליהיות שאתה טועה, כמובן שזה לא מפריע לך להציג את הפירוש שלך כאמת החלוטה.

למה לא תאמר "יכול להיות שאתה צודק אבל בגלל שאתה לא מסכים לדעתי אתה טועה" וחדל? "אני" לא מציג את הפרשנות שלי למונח כאמת צרופה, אין ספור מקורות כולל מקורות אינטרנטיים הזמינים לכל אחד כולל לך מציגים את הפרשנות שלי במקרה הזה כנכונה.
ציטוט:
אני עדיין חושב שאתה מנסה לסתום פיות למי שלא חושב כמוך
האם יש לך סימוכים לטענה המעניינת הזו? אני הרי לא קראתי לצנזר לא אותם ולא אף אחד אחר, אני פשוט טענתי שהגדרת המרצים כ"גיס חמישי" היא שקר ודבר הסתה.
ציטוט:
ולא רק בגלל שאתה לוקח את דעתך האישית, שמין הסתם היא לגיטימית ואין לי שום עיניין להתווכח איתך עליה, ומציג אותה כעובדה מוגמרת, אלא גם בגלל שכשעושים דברים דומים לאנשים שלא משתייכים למחנה הפוליטי שלך לא ממש שומעים ממך תלונות.

מעניין שהחלטת בשבילי לאיזה מחנה פוליטי אני שייך ועל מה אני מתלונן. אם זה משמח אותך אם זאת אז אני מגנה את מפגיני השמאל הקיצוני שהקשר שלי אליהם דומה לקשר שלך ליגאל עמיר על דיבריהם ומזכיר לך שבאשכול אחר בימים האחרונים, זה שעסק באיש ימין שאיחל לאנשי כוחות הבטחון שיגמרו כמו גלעד שליט, הצעתי שלא לשפוט דברים שנאמרו מתוך סערת רגשות ביתר חומרה.
ציטוט:
איפה היית כשמפגיני השמאל הקיצוני הסיתו נגד חיילי צה"ל וקראו להם רוצחים? הרי כולנו יודעים מה עושים לרוצחים (עין תחת עין למשל) וזה יכול ליהיות מאד מסוכן "כי תמיד יכול לבוא האידיוט התורן ולחליט מה יש לעשות ברוצחים". ככאלו המפגינים מסיתים כנגד חיילי צה"ל.

אני מודה לך על המינוי לנציג האוניברסלי לתקינות כל הדברים שאנשים אומרים. למרבה הצער ולאור התחייבויות קודמות אני נאלץ לדחות את ההצעה, מקווה שלא תיקח את זה אישית. אם הייתי כותב בכל פעם שמישהו, משמאל או מימין, היא אומר דבר מה שלא לרוחי לא היה לי זמן לכלום.
ציטוט:
תגיד...... איך אתה רוצה שאני אענה על השאלה הזו? אני לא פירסמתי את הדבר הזה ואני אפילו לא מכיר את המפרסמים אז איך בדיוק אני אמור לדעת למה הם לא התלוננו? אם אתה רוצה תשובה לשאלה הזו אתה יכול ליסוע לחיפה ולשאול אותם בעצמך. אומנם יש לי דעה למה הם לא התלוננו, אבל בניגוד אליך אני משתדל לא להציג את הדעות שלי כעובדות.

לא יודע, מה, עכשיו אני צריך גם לספק את התשובות שלך? פשוט שמתי לב שתמיד כשמישהו מהשמאל מתלונן אתה שולח אותו למשטרה אז חשבתי לתומי שעל מעשה חמור כמו חתרנות כנגד המדינה תהיה אתה הראשון שנזעק לדווח לכוחות הבטחון אבל כניראה שאצלך חובת הדיווח חלה רק על אנשים מהשמאל.

ישן 31-10-2009, 19:01

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה יודע מה גיליתי כשקראתי את..."

ואתה יודע מה אני גיליתי ביחס למכובדי עמורה?
כאשר נסתמו טענותיו, הוא מייד עובר לפסים אישיים - כולם פתאום לא לרמתו, כולם פתאום משעממים אותו ואין טעם להמשיך בדיון. וכולם סובלים מבעייה דיסלקטית כלשהי.
צריך קצת להיות POLITICALLY CORRECT ולכתוב "לא הסברתי עצמי נכונה" ולא לכתוב "אתה לא מבין".
כל הוויכוח מתנהל סביב שתי מילים "גייס חמישי"
לטענתו גייס חמישי אינו מתייחס למרצים אותם את "תרומתם" העלו על נס.
ואני טוען כי הם אכן גייס חמישי. כתבתי כי במודע או שלא במודע הם הופכים עצמם לגייס חמישי.
או במילים אחרות , גורמים עויינים ממנפים את האידיאולוגיה שלהם באמצעות אותם מרצים.
זאת גם התמצית הגלותית של העם היהודי - מוכנים להגיש שתי לחיים ועוד חלקים אחרים בגוף תמורת אתנן פוליטי.
טדי כץ המפורסם הוא אחד מאלה שזוכה לדוקטורט בגיבוי אש"פ ואין הוכחה טובה יותר מזו של שיתוף פעולה ביודעין או שלא ביודעין. הדלק המניע אנשים כאלה הוא מנוע הבעירה של אותם ארגונים שרואים בשמאל בן ברית.

את זה עמורה בוחר לראות באור שונה לחלוטין, מבחינתו בחירת הכינוי לאותם מרצים היא גולת הכותרת ולא העובדה שבאוניברסיטה מתנהלת הסתה פרועה אנטי-ישראלית שפורטה כבר כאן באיצטלה של חופש אקדמי.
ישן 29-10-2009, 17:08

לאותם מרצים מטפטפי הרס ודברי בלע!
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מסכים איתך. כל אדם..."

ציטוט:
אני לא מסכים איתך. כל אדם זכאי להחזיק באיזו דעה שהוא רוצה. הבעיה
מתחילה כשמדעות עוברים למעשים שפוגעים במדינה ובאזרחים שלה. אם
המרצים היו רק מביעים את דעתם אז ניחא, אבל ברגע שהם פועלים כדי
להחרים את ישראל למשל, או פועלים כדי להפסיק השקעות של חברות זרות
בארץ אז זה הופך לבעיה. כל מי שיוצא נגד המדינה בפועל צריך לקחת בחשבון
שתושבי המדינה יעשו כל מה שהחוק מאפשר להם כדי לצאת נגדם ולהוקיע
אותם.

אתה לא יכול להיות מרצה באוניברסיטה ולטפטף את דיעותיך והמסרים שלך באמצעות הפאנל האקדמי.
שמור את דעותיך לעצמך, או לפורומים שאתה רוצה להיות חבר בהם, אבל לא ייתכן שסטודנטים שדעתם אינה נוחה עם דיעותיך יצטרכו לשבת בשיעור, שאותו הם מממנים במיטב כספם ולשמוע את דברי הבלע וההסתה הללו.
אין מבחינתי הבדל בין מרצה ימני למרצה שמאלן.
אני בא לאוניברסיטה על מנת ללמוד ולא להשתתף בקמפיין של דעות לאומניות.

ישן 31-10-2009, 00:14
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
את המאסטר סיימתי מזה זמן, וכעת אני נח לקראת הדוקטורט, שאותו אעשה, מן הסתם, במקום אחר
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כלומר, סיימת את הלימודים בשעה טובה?"

אתה צריך להבין, מה שאתה מכיר כשנאת ישראל מהקמפוסים בארה"ב, זה קטן בהשוואה למתרחש ליד
"קפה דשא" ליד הבניין הראשי באונ' חיפה, ביום טוב (או רע, תלוי בהגדרה...).

באונ' חיפה יש ארבעה תאים פעילים של גופים ערביים:
1. חד"ש (המתונים שבחבורה - מוכנים לקבל גם אדיוטים מועילים ממוצא יהודי...).
2. בל"ד (מתונים גם הם - ניתנים לזיהוי באמצעות חולצותיהם הכתומות שבעבר, לפחות, כללו תמונות של עבד אל-נאצר...
3. התנועה האסלאמית (פלג הצפוני - הגברים האמיתיים, לא הנמושות מכפר קאסם...).
4. אבנאא אל-בלד (בני הכפר) - חבר'ה רגועים ומתונים. לא מכירים במדינת ישראל שמעבר לסניף
הביטוח הלאומי...

אין, לדעתי, אוניברסיטאות רבות במערב שיכולות הלתגאות במגוון כה עשיר של זרמים אנטישמיים...
ישן 30-10-2009, 21:50
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
עוד מעט זה נגמר...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כבר שנים שאין לי יד ורגל באוניברסיטה...:)"

סמסטר אחרון למנאייק
האמת שמאז ההפגנה ההיא שבעקבותיה זומנתי לועדת משמעת (לפני כמעט 3 שנים), ניתקתי מגע מהזבל הפוליטי שממלא את האוניברסיטה.
טוב, חוץ מכשראאד סלאח הגיע לבקר לפני כמה חודשים, הנסיבות אז היו מיוחדות ולא יכולתי שלא להצטרף למפגינים.

גילוי נאות:
אני מכיר אישית את אותו בחור, מאור דהן.
הוא לומד שנה מתחתיי, יש לנו כמה קורסים ביחד, ושנינו מדריכים ביחד בפרויקט משותף של האוניברסיטה ושל בתי ספר מהסביבה.
דווקא בחור טוב.

מה שכן, תמיד נחמד להיזכר בתמונה שפורסמה בידיעות חיפה מאותו שבוע לפני שלוש שנים:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אני בכחול, מניף דגל.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 30-10-2009 בשעה 21:59.
ישן 31-10-2009, 10:51
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
פשוט מאוד
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "עידו403 שאלה אם אפשר. כיצד..."

ההפגנה שלהם היתה מאורגנת, והתקיימה בעקבות פגיעת צה"ל בבית משפחה פלסטינית בבית חנון.
ההתארגנות של הסטודנטים היהודים החלה כשעה-שעתיים לפני ההפגנה של הסטודנטים הערביים (וכמה מהמרצים היהודים), ולכן לא היה ניתן לבקש ולקבל אישור להפגין.
אצלנו זה עבר מפה לאוזן ודרך SMSים שרצו בשיעור ובהפסקה שלפני, וכן באמצעות הצטרפות ספונטנית של סטודנטים שראו את הערבים מפגינים.

אני לא יודע אם ועד כמה האוניברסיטה היתה מודעת לתוכנית האומנותית של ההפגנה- שירי ההסתה, הסיסמאות שעלו באויר, הפלקטים והתמונות, וכמובן דגלי אש"ף.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:28

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר