לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-10-2009, 14:08
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
חייל חטף אבן בראש מבדואים על טרקטורון - וירה

ל-ynet נודע על חקירת תקיפתו של חייל גבעתי בצומת הר-קרן שבדרום. מפקד הבסיס בתחקיר: טוב שירה, זה היה צריך להיגמר בפגיעה. חבל שהוא לא ניקה את הנשק ונתקל במעצור חנן גרינברג פורסם: 28.10.09, 13:55

במצ"ח ובמשטרת ישראל חוקרים את תקיפתו של חייל צה"ל בנגב, ככל הנראה על-ידי בדואים. כך נודע ל-ynet. מתחקיר של צה"ל עולה כי החייל, המשרת בבסיס הטירונים של חטיבת גבעתי, נפגע מאבן בראשו, אך הצליח לירות לעבר התוקף עד שנתקל במעצור בנשק. "החייל פעל נכון כאשר ירה על מנת להרוג", סיכם מפקדו.

מספר כיווני חקירה עדיין נבדקים סביב מה שאירע בצומת הר-קרן שבדרום במוצאי שבת, 10 באוקטובר, ב-23:20 בלילה. בימים האחרונים סיים מפקד בסיס האימונים החטיבתי (בא"ח) של גבעתי, סגן-אלוף יוסי דרורי, את תחקיר האירוע שהגיע ל-ynet, ממנו עולים סימני שאלה לא מעטים.

החייל, שנמצא בעיצומה של תקופת ההכשרה הבסיסית ונחשב לבעל מוטיבציה רבה, שב באותו ערב לבסיס לאחר חופשת מחלה. הוא המתין בצומת, על פי הוראת מפקדו, וחיכה שיאספו אותו. מהתחקיר עולה כי זמן קצר לאחר מכן התקרב לטרמפיאדה החשוכה טרקטורון ובו שני ערבים, כנראה בדואים. החייל, שחשד שמשהו אינו כשורה, נכנס לתוך מבנה הבטון, הכניס מחסנית לנשקו ודרך את הרובה.

מתוך הרכב בקעו קולות בערבית. פנסי הטרקטורון סנוורו את החייל, עד שחש לפתע מכה עזה במצחו. לפי התחקיר, אחד מיושבי הרכב ירד ממנו והטיח בחייל אבן מטווח קצר. החייל, שחש מעורפל, הצליח לשחרר ירייה אחת לעבר התוקף, אולם ככל הנראה לא פגע בו. התוקף שנבהל מהירי, שב לטרקטורון והחל להימלט לאזור קציעות. החייל ניסה לירות פעם נוספת, אולם בשל מעצור, הנשק שבק.

סא"ל דרורי קבע כי האירוע הוא בבחינת ניסיון לחטוף נשק, ייתכן שגם לפגוע או לחטוף את החייל. הוא ציין לשבח את החלטתו לירות ולנסות לפגוע בתוקפיו. עם זאת, מפקד הבא"ח קבע שהמעצור בנשק התרחש בשל אי הקפדה על ניקיונו, וראוי היה שהאירוע היה נגמר בפגיעה בתוקפים. בעקבות המקרה, הנחה סא"ל דרורי לאסור על חיילים להמתין בצומת הר-קרן בשעות הלילה, להתקין שם תאורה, וגם שבשעות האור יהיו במקום לפחות שלושה חיילים.

גורם צבאי ציין כי במקביל לתחקיר הצבאי, נחקרות כעת נסיבות האירוע. דובר צה"ל אישר את הפרטים ומסר כי "חקירה בעניין מתנהלת במצ"ח ובמשטרת ישראל בדבר תלונתו של החייל כי בעת שהיה בתחנת ההסעה לבדו, הותקף על ידי שני בני מיעוטים שנסעו על טרקטורון".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3796156,00.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

נערך לאחרונה ע"י FiReBall בתאריך 28-10-2009 בשעה 14:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2009, 14:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "שאלה אם אפשר. הנשק לא היה..."

לטירון אסור לנקות את הנשק עצמאית. מותר רק במסגרת מסדרי בוקר. יתר על כן, מבחינת הצבא, הוא לא רוצה שתעשה שום דבר בנשק כשהוא בבית שלך.
הנזוף העיקרי בנושא הזה הוא המ"פ וסגל המפקדים, לא החייל.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-10-2009, 18:48
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "הבחור היה אחד מהפלוגה שלי, עד..."

הם בעיקר מחפשים לגנוב מתכות..
הם מחפשים הרבה יותר מזה, יש באזור הזה דברים מיוחדים וביניהם יש כאלה "מביעים עניין" ברמה הפלילית וברמת הפח"ע.
הנגב מתחרה בגליל על התואר "המערב הפרוע של המדינה" - מרחקים גדולים, מעט שיטור, ישובים מבוזרים וכו', גן עדן לחורשי המזימות.
זוכרים את האירוע של טייס מנבטים שנסע לבסיס והורד מהכביש ע"י שני כלי רכב עם בדואים שנסעו אחריו, בשולי הכביש התפתח מאבק והוא בתושייה רבה הצליח להחטיף להם ולברוח לבסיס.
כתבה על האירוע כאן

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 29-10-2009 בשעה 18:56.
ישן 29-10-2009, 21:51
  DisasterPiece DisasterPiece אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.09
במקרה הבחור הוא מהפלוגה של חבר שלי,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "חייל חטף אבן בראש מבדואים על טרקטורון - וירה"

הוא עצמו סיפר לי את הסיפור ביום שבת אם אני לא טועה, הוא אומר שהחייל לא התקרב לתחנה ששהו בה בדואים כפי שרשום בכתבה,
אלא שהוא הגיע לתחנה, בהתחלה בדואי על טרקטורון עצר מולו וסינוור אותו, ואז חבר שלו התגנב מאחוריו וזרק עליו משתלבת, למרבה המזל החייל הוא בעל מימדים פיזיים מרשימים ככה שהוא לא התעלף מהמכה אלא רק התערפל .. וזה המזל שלו, ושלנו.. כי זה היה יכול להיגמר הרבה הרבה יותר גרוע..
חבל שהנשק לא תופעל כמו שצריך, היה מפחיד קצת את כל הבדואים שחושבים שהם מעל החוק..

ישן 30-10-2009, 09:38
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "רק עוד 3-4 מקרים כמו שי דרומי..."

מה שירגיע את הגזרה זה נוכחות גדולה של משטרה ומג"ב לאורך זמן ובגיוון גאוגרפי+יצירתיות טקטית. אפשר לקרוא למה שקורא שם "מערב פרוע" ואפשר לקרוא לזה סוג של אינטיפאדה, זה לא מאוד משנה, אבל כל עוד זה לא בסדר העדיפויות הלאומי (מן הסתם על חשבון משהו אחר, ככה זה בחיים) - לא יקרה כלום והגזרה תמשיך בבלגן שלה. למעשה, הרבה יותר מהגזרה הזו. חלק ממשפחתי גר במושב לא רחוק מלטרון, חקלאים, ולאף אחד לא מזיז מה שקורה שם מבחינת גניבות וכדו', וכשיש התרעה למשהו - מודיעים לחקלאים להשאר קרוב למשק ולהיות ערניים. נדיר מאוד שעושים עם משהו רציני, וזה עוד כשיש בסיס משטרתי משמעותי בסביבה, יותר יישובים, ופחות שטחים מתים.
ישן 01-11-2009, 08:47
  סלעי סלעי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "כל מה שאמרת נכון. כפועל יוצא..."

זה אכן מה שיקרה, רק שלדעתי זה דבר עצוב מאוד. כדאי לזכור שלא מדובר כאן בערבות טקסס שגדולה ממדינת ישראל פי 30 בערך, אלא בשטח יחסית מצומצם. שוב, אנחנו חוזרים לסדרי עדיפויות, ולהיכן מופנים המשאבים והמאמצים. אילו היו רואים באנרכיה ששוררת מבחינת פשיעה ב"מערב הפרוע" הזה איום בטחוני אמיתי, היו מטפלים בה היטב, כמו שיודעים לטפל במקומות אחרים. לי נראה, ואולי אני טועה - יתקנו אותי המומחים כאן - שגם לא מדובר בהקצאת משאבים בלתי הגיונית בעליל. הרי אין כאן צורך במספר טייסות או כוחות שריון. אולי אפשר להטות את הדיון כאן, בבחינת אותם משחקי מלחמה של ביטיס, לשאלה כמה כוחות, אילו כוחות, ואיזו טקטיקה נדרשים בכדי לשלוט כראוי על אזורים בשטחי המדינה, שטחים שעליהם אין כלל ויכוח, ומאידך כמעט שאין שליטה אמיתית.
ישן 01-11-2009, 09:21
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "זה אכן מה שיקרה, רק שלדעתי זה..."

אני חושב שהבעיה הרבה יותר בסיסית וראשונית. אני חושד שהפריפריה "ננטשה" רעיונית על ידי ממשלות ישראל.
אני חושב שהיום מלחמה ניטשת על כל חלקי הארץ אם הם נתונים לויכוח אם לאו.
ואני ממש לא בא להכניס פוליטיקה, אני יודע על חקלאי מנהלל שנורה בגלל נסיון השתלטות על אדמותיו, משפ' הר ציון שהם השכנים שלנו מבצעים פעולות שמירה שלא היו מביישים קו ממוצע בלבנון בשנות רצועת הבטחון..
אז מה שנותר זה הברירה הטבעית.
אדם שמרגיש חוסר בטחון אישי או למשפחתו לא ייקח את הסיכון של " חכה למשטרה שיתפסו את הנבלה והשופט ישחרר אותו למחרת.."

ישן 01-11-2009, 09:40
  סלעי סלעי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אני חושב שהבעיה הרבה יותר..."

אנחנו מסכימים על זה לחלוטין, ומשום כך דיברתי על "מערב פרוע" ולא על חבל ארץ ספציפי. כמו שציינתי קודם - כמה מאות מטרים מכביש מספר אחד ירושלים-תל אביב יש מערב פרוע שכזה, ונהלל כמו מקומות אחרים בצפון במצב מאוד דומה. גם במושב של משפחתי שמירות לא שמורות למילואים, ואני יכול לספר כאן על "התקלויות" של ממש, שוב, רק מאות מטרים מהכביש המרכזי בישראל ומבסיס משטרה עם הכוחות המשובחים ביותר שלה...
ייתכן שבאמת לא ניתן להמשיך את הדיון מבלי לגלוש לפוליטיקה, ולתהות במה הממשלה כן משקיעה על חשבון הפריפריה, אבל בכל זאת אני מנסה בלי.
ושוב, אני מסכים איתך לגמרי בעניין לקיחת החוק לידיים: כשאנחנו רואים שמשטרה "יוק", אין ספק שאנחנו מתגייסים להגן על משפחתנו ורכושנו. אני רק חוזר וטוען שזה מצב גרוע מאוד, ולא רק משום שהיכולת שלנו היא לא היכולת של יחידה משטרתית, אלא משום שאת הסוף של מצב כזה של מיליציות מי ישורנו.
ישן 01-11-2009, 16:30
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]פשוט מאוד -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
האזור הזה שורץ פורעי חוק מכל מיני סוגים ומגזרים.

אז זהו, שלא.

אזור הנגב לא שורץ פורעי חוק דרוזים.

אזור הנגב לא שורץ פורעי חוק צ'רקסים.

אזור הנגב לא שורץ פורעי חוק אשכנזים.

אזור הנגב לא שורץ פורעי חוק מזרחים.

אזור הנגב שורץ גם שורץ פורעי חוק בדואים:
כאלה שנוסעים בשטחי אש ואוספים תחמושת וציוד צבאי.
כאלה שמבצעים פשיעה חקלאית.
כאלה שבונים באופן בלתי חוקי.
כאלה שמשתלטים על אדמות.
כאלה שמבריחים סמים, טבק, נשים ונשק ממצרים.
כאלה שמבצעים עבירות תנועה חמורות.
כאלה ששמים עליך ועלינו פס אחד ארוך.

נכון, יש בדרום גם פשיעה לא בדואית, "יהודית", אבל עיקר הפשיעה (עם סממנים לאומניים, לדעתי) היא בדואית מובהקת. בטח בדרום הפרוע.

וכן, אני אדע לזהות בדואי כשאראה אחד כזה כפי שאדע לזהות פלסטיני כשאראה אחד כזה. ואשכנזי. ומזרחי. ואתיופי.
אגב, שוטרים עושים זאת במחסומים יום יום. עושים בידוק על סמך מראה חיצוני. איך הם מצליחים לדעת ואתה, שוטר בכיר, לא מצליח?
ישן 01-11-2009, 17:16
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=lior432]האזור הזה שורץ..."

אז אתה כנראה צריך להתעדכן. אזור הנגב שורץ פורעי חוק מכל הסוגים המינים והעדות.

אתה באמת חושב שסמים שעוברים מגבול מצריים נמכרים על ידי הבדואים בת"א? או שאולי הם רק אחראים על ההעברה של החומר את הגבול ומשם הוא ממשיך עם אחינו היהודים כלאחר כבוד למרכז?

ומה נראה לך, שבדואי עם עשר אוקראיניות, בלבוש מינימלי בצומת הנגב בתוך טרנזיט לא היה מדליק 10 לאמפות אדומות אצל השוטר תנועה הכי מטומטם בעולם? אז איך בכל זאת הזונות מועברות?...אה...נכון, על ידי אחינו הגיבורים.

ואם אתה רוצה להוריד עירנות באזור מסויים כי אתה מעביר 4 טון חומר, או מבצעה החלפה, נאמר בבאזור בארותיים בואכה עזוז, מה יותר טוב מלביים ניסיון תקיפת חייל כמה עשרות ק"מ משם ולמשוך את כל האוגדה ומג"ב לשם?

תפתחו קצת את הראש שלכם....אין פשיעה סקטוריאלית...יש התמחיות מסוימות אבל הכל בסופו של דבר מתחבר לשרשרת. גנבי מתכות מוציאים את הברזל דרך נמל אשדוד. הגנב אולי בדואי, אבל מי איש הקשר שלו? המתווך? זה שמזייף את שטר המטען? גם בדואי? או שאולי אחד מאחינו היקרים?

במקרה הטוב מה שאתה אומר מעיד על חוסר הבנה משווע בעולם הפלילי, במקרה הפחות טוב, זו סתם גזענות.

ישן 01-11-2009, 21:12
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "גם בנושא זה זה לא כזה פשוט...."

אף אחד לא אמר שזה פשוט, אבל מי זה שעלול לדקור אותך אם תסרב למסור לו את המפתחות לרכב שלך, או לדרוס אותך אם תנסה לעצור בעדו מלקחת לך את הרכב? אני לא אומר שאילולא הבדואים אז לא היו גניבות של רכבים ופשיעה, אבל קודם שלא יפשעו - פרה פרה...
אני, בתור מי שגר בב"ש ובערד כל חייו, רואה יום-יום את מה שהולך פה עם הבדואים בדרום, ותאמין לי שהמצב גרוע פה, ואם היה לי הכוח גם לגשת ולהגדיל את הפונט של המילה "גרוע" כדי להדגיש אותה יותר - הייתי עושה זאת...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 02-11-2009, 07:49
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אף אחד לא אמר שזה פשוט, אבל..."

לפני שאתה מצביע על הבדואים כאשמים בכל רעה חולה בעיר שלך- בדוק בבקשה את חלוקת הגזרות (יש דבר כזה בעולם הפשע) ואם אתה חושב שהבדואים עובדים על סד"חים ללא שיתוף עם ארגונים של עבריינים מקומיים, אתה טועה.

האינטרסים משותפים לארגונים הללו. רוב הבדואים הנם אזרחים שומרי חוק, שמנסים להתפרנס בכבוד. יש מיעוט, לא קטן, אבל עדיין מיעוט שעוסק בפלילים אבל בחייאת ראבאק, אל תכתימו מגזר שלם בגלל כמה מנוולים, לא משנה כמה רעש הם עושים.

תיוג אוכלוסיה שלמה כעבריינית רק תזיק בניסיון להיאבק בפשיעה שם. טוב, עזוב, אנחנו נכנסים לתיאוריות בקרימינולוגיה. השעה מוקדמת מדי בשביל להתחיל לחפור בתחום הזה עכשיו.

ישן 02-11-2009, 09:42
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "לפני שאתה מצביע על הבדואים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
רוב הבדואים הנם אזרחים שומרי חוק, שמנסים להתפרנס בכבוד. יש מיעוט, לא קטן, אבל עדיין מיעוט שעוסק בפלילים אבל בחייאת ראבאק, אל תכתימו מגזר שלם בגלל כמה מנוולים, לא משנה כמה רעש הם עושים.

מסכים (וגם מעולם לא אמרתי אחרת), רק בהסתייגות קלה - אני חושב שה"מיעוט" שעוסק בפלילים הוא קצת יותר גדול ממה שנוטים להציג - הוא כמובן לא הרוב, אבל עדיין... יש שבטים (שים לב, לא שבט אחד) בדואים, שהם ממש לא קטנים ושאם במידה והמשטרה תרצה להכנס למקום מושבם לעשות חיפוש של סמים או אמל"ח נניח, הם יצטרכו ליווי צבאי משוריין (וגם לא יזיק שלליווי הזה תהיה גם מערכת "מעיל רוח" אחת או שניים)...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 01-11-2009, 13:49
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "זאת אומרת שאתה מחילט אם זה..."

ממש לא ליאור.
אם תשים לב למה שאני חוזר וכותב בפורום: מבחינתי אין הבדל בין יהודי מוסלמי נוצרי או מאמין באל השמש כשזה מגיע לבטחון האישי שלי או של שכניי ובטח משפחתי.
אני אומר שדינו של פורץ לבית ושל מחבל מהחמאס חד הוא. מוות.
אני מעז לאמר שאתה איכשהו קשור למשטרה, תקן אותי אם אני טועה , ואתה צריך לדעת שנמאס לנו והגיע לפחות לי עד לצוואר כל הקטע הזה שאני צריך לאבטח את ביתי כמו את מוצב גלדיולה בערך..
וזה ממש לא משנה לי מה דתו של הנבלה, רק שברור לי שכשהפורץ או גנב הרכב הוא פלסטינאי או בדואי מהדרום אז מתלווה לזה גם אפקט הלאומניות.
ומי שמתכחש לזה אז יבושם לו.
לפני כ 15 שנה פרצו לי לבית, אני קיבוצניק אז בוא נגיד בעדינות שמליונר הוא לא יצא ממני, אבל באותו רגע שגיליתי את הפריצה חי נפשי שהייתי יורה בו עם כל המשמעויות שזה היה גורר.
אין לך מושג איזו הרגשה זו.
והמשטרה? חוץ מללכלך לי את הבית עם האבקה השחורה, לא יצא מזה כלום.

נערך לאחרונה ע"י מרקויס בתאריך 01-11-2009 בשעה 13:58.
ישן 01-11-2009, 13:06
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "חייל חטף אבן בראש מבדואים על טרקטורון - וירה"

מפקד הבסיס בתחקיר: . חבל שהוא לא ניקה את הנשק ונתקל במעצור

This is crap. Of course a soldier, any soldier-including a tiron, should keep his weapon clean whenever possible, but how dirty can a rifle get sitting at home? A combat weapon should not malfunction just because of a little dirt

I assume that the weapon was a Tavor. I hope very much that this was a rare incident and not representative of its reliability

For some perspective on what reliability of combat weapons means, I want to post the following lines I recently read from a very interesting interview with a former Russian Spetznas sniper (Andrei) during the Soviet war in Afghanistan
http://www.snipersparadise.com/articles/soviet.htm

ציטוט:
SP: How was the reliability of your weapons in combat?

Andrei: Quite reliable, we had PKM jam on us once. We had occasional malfunction, although never on me, of the AK-74, but it would only take a second to clear it. But everything we had was very reliable.
SP: How often did you actually clean your guns ?

Andrei: That's hard to say, if you leave it up to enlisted man, NEVER. It was up to the officers to make sure their personnel kept their weapons in working order. If one of the guns jammed or whatever then that particular individual is in trouble and that unit is in trouble. You tried to clean one when you were killing some time, you're on an operation sitting on an ambush killing daylight and if you knew you fired your weapon recently then you'd go and clean it just to keep it functioning well. I don't remember the frequency that we'd clean it, like I said we would just sit and twiddle thumbs. You have to remember that in Afghanistan your rifle will be dirty every day that it is out of the armory, so friggen dirty with the sand and dust. It's almost impossible to keep the outside clean but you were kinda concerned with the inside to make sure it functions well. But sometimes you'd go on for weeks without cleaning it.
SP: In the field?

Andrei: In the field.
SP: That says alot for the reliability of the Kalashnikov rifle

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:09

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר