לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2009, 19:32
  תמוז5 תמוז5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.09
קופת רבי מאיר בעל הנס

אבי בן ה 82 , סיפר לי כי אביו, שנרצח עם כל בני ביתו במיתקן ההשמדה חלמנאו, נהג בימי חייו לאסוף תרומות מתושבי העעירה שלו בפולין. אבי, סיפר שכל משלוח כזה של כספים לארץ ישראל מלווה הי במכתב מפורט של אביו (סבי).הוא היה רוצה מאד, לשוב ולראות את אותם מכתבים, החתומים על ידי אביו.
ניסיתי לאתר את אותם דוחות עבורו.

גיליתי כי המונח "קופת רבי מאיר בעל הנס" איננה גוף מסויים אלא שם כולל לסוג מסויים של מוסדות צדקה. (בערך כמו "בית התבשיל" בו הוענקו בעיירה ארוחות חינם לנזקקים, "בית היתומים" וכדומה..). המוסד המסויים אליו שלח סבי את התרומות שאסף הוא "קופת רבי מאיר בעל הנס של כולל פולין בירושלים".
מסתבר שהמוסד קיים עד עצם היום הזה. יצרתי עמם קשר, והתאכזבתי לשמוע כי בדומה למוסדות חרדיים רבים, אין להם ארכיון מסודר .

הפקיד קצר הרוח שענה לי, סיפר לי שכבר לפני עשרות שנים הם מכרו לאספני יודאיקה את כל המסמכים הישנים שלהם.

וכאן אני פונה לעזרת אנשי הפורום הנכבדים..

האם נתקל מישהו מכם באספן יודאיקה המתעניין ברכישת ארכיונים ישנים? אולי דרככם אוכל להגיע לארכיון "קופת רבי מאיר בעל הנס של כולל פולין בירולשים" ולמכתביו של סבי?

המון תודות מראש..
ו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:10

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר