לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-01-2008, 20:56
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "כיפאק לגבי, הי, כיפאק לגבי,..."

אכן בהיתחשב בגולנצ'יקיותו (מילה מסובכת) זה יפה מאוד (סתאאם-כל הכבוד) אכן יפה מאוד.
בערוץ הראשון מוקרנת בימים אלו המיני סידרה "מלחמה ושלום". נפוליאון בפלישה לרוסיה הסתבך עם אספקה ולוגיסטיקה לכוחותיו (וקוטוזוב לא עשה לא את החיים קלים).
כדאי שצה"ל (למרות שאין לא יעדים כאלה מרחיקי לכת) ידע לתספק את מי שהוא שולח ארבעה ואפילו 17 קילומטר לעומק לבנון. כי בפעם האחרונה הוא לא ממש הצליח
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-05-2007, 07:49
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
אפשר פשוט לקרוא במקור
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי skydiver שמתחילה ב "מה בעצם זה אומר?"

הודעת דובר צה"ל
נושא: סיכום דיון בנושא שינויים ארגוניים בצה"ל בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף גבי אשכנזי
פורום המטה הכללי התכנס הערב בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף גבי אשכנזי, על מנת לדון בארגון צה"ל לאור לקחי מלחמת לבנון השנייה והתווית הכיוונים של הרמטכ"ל.
עם סיום הדיון סיכם הרמטכ''ל את כיווני הפעולה הבאים:
  • חיזוק המטה הכללי בהיבטי הפעלת הכוח אשר יתבטא במספר מרכיבים:
    • סגן הרמטכ"ל ישמש גם כראש מטה ויתאם את התהליכים בציר בניין הכוח ובציר הפעלת הכוח.
    • הקמת פיקוד לוגיסטי והחטיבה הלוגיסטית בתוכו.
    • חיזוק הפעלת התקשוב במטה הכללי.
  • מיקוד מפקדת זרוע יבשה בבניין הכוח וביסוס קציני החיל הראשיים כגורם מקצועי עליון והיועץ המקצועי למטה הכללי בתחומם המקצועי.
  • חיזוק הפיקודים המרחביים.
כמו כן, סיכם הרמטכ"ל כי ייערכו דיוני המשך למיסוד ההחלטה ותהליך יישומה.

ישן 22-05-2007, 07:52
צלמית המשתמש של יוסיפון

בעצם
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אפשר פשוט לקרוא במקור"

אשכנזי משנה את ההחלטות של חלוץ (כסגן רמטכ"ל ורמטכ"ל) על חיזוק זרוע היבשה על חשבון החילות המסייעים והפיקודים (והחלשת הפיקודים).
זו הפיכת המגמה, שנכשלה במלחמת לבנון השניה, של צבא בעל שלוש זרועות: ים, אוויר ויבשה. וחזרה למודל הפשוט הקודם.

ישן 22-05-2007, 08:18
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]אשכנזי משנה את..."

כי המודל דיבר על ללכת עם שירות לכל הזרועות ולהרגיש כאילו כל זרוע מסייעת לעצמה בניפרד.
זרוע האוויר והים המשיכו, עפ"י המודל ההוא לקבל שירות מהחילות המסייעים (חימוש לוגיסטיקה וכו') שכאילו היו חלק מזרוע היבשה.
בנוסף בשל המודל הזה הוחלשו הפיקודים ובטלו מפקדות מרחביות (כמו גייס צפון). בנוסף, כל התחום הלוגיסטי עבר שינוי: במקום שכל יחידה תחזיק בתוכה גם את הלוגיסטיקה שלה ש"תדחוף" את הצרכים (ח"ח, מיים, סולר, אוכל, תחמושת) ללוחמים נבנו אלמ"רים (אגד לוגיסטיקה מרחבי) שאליהם היחידות היו אמורות לגשת ולמשוך את הצרכים.

ישן 22-05-2007, 08:24
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בעצם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אשכנזי משנה את ההחלטות של חלוץ (כסגן רמטכ"ל ורמטכ"ל) על חיזוק זרוע היבשה על חשבון החילות המסייעים והפיקודים (והחלשת הפיקודים).
זו הפיכת המגמה, שנכשלה במלחמת לבנון השניה, של צבא בעל שלוש זרועות: ים, אוויר ויבשה. וחזרה למודל הפשוט הקודם.

ממש לא חושב שתפיסת-העולם של שלושה פיקודים, אחד לכל חיל - נכשלה במלחמת לבנון השנייה.
(נראה שזאת המלחמה היחידה שישראל נלחמה בה דרך-אגב, שעדיין לא המציאו לה קיצור, או שם משני-מבצעי ("קדש"\"שלג"\"סיני"\"לבנון 1.3") -אז באמת, אם יש פה איזה קופירייטר הוא מוזמן)
בכל מקרה חזרה לנושא: התפיסה שבה יש לכל חיל מפקדה לא נכשלה במלחמת לבנון 2, בגלל שהיא לא אומצה עד הסוף מלכתחילה. זה היה חצי-הריון.
הרי למז"י אין יכולת-פיקודית על כוחות זרוע היבשה בשדה-הקרב, היא רק עוסקת ב-"ביניין הכוח". אני מצטט מויקיפדיה:
ציטוט:
המפקדה נועדה לעסוק בבניין הכוח של כוחות היבשה ולפעול לשילוב ואיזון מיטביים בין חילות היבשה. אחריות מפקדת זרוע היבשה הנה על בניין הכוח מרמת הגדוד ועד רמת הפיקוד.

שמע, הבעיה הזאת היא בעיה לא רק מָעַרכתית, היא תרבותית-מחשבתית. בשפה העיברית אין בכלל את המילה "Army". היא מתורגמת ל-"צבא", אך הכוונה היא לאיך שקוראים עכשיו בצה"ל "זרוע היבשה". בעוד שבמילה "Military" הכוונה היא לכל הצבא, על כל זרועותיו.
הרי לחיל-הים יש את מפקדת חיל-הים, ולחיל-אוויר את מטה חיל-אוויר, שאחראיות לא רק על ביניין הכוח, אלא גם על הפעלתו. אז למה רק זרוע-היבשה צריכה להיות תחת הפעלתו הישירה של המטכ"ל?
כפי איך שאני רואה את זה, המטכ"ל כשמו כן הוא - מטה כללי. הוא אחראי על האסטרטגיה בעיקר, לא על הטקטיקה.
על הכנסת כוח משורין זה או אחר, הוא לא צריך להיות אחראי. הרי המטכ"ל לא מחליט אם מטוס א' יתקיף את מטרה ב' או ג' נכון?
המטכ"ל אמור להיות את האסטרטגיה המלחמתית, ועל שילוב כל זרועות-צה"ל תחת פיקודו המניסטריאלי. (לא שאני באמת יודע אם הוא צריך לעשות את זה, הרי הכל אני עוד לא התגייסתי, אני לא יודע איך נראה הצבא "מבפנים")
אבל מה שאני מתכוון הוא שהרמטכ"ל אומר לכל מפקדה-חילית מה היא צריכה לעשות, לא איך לעשות את זה.
עוד דבר שלא הבנתי הוא המשפט הזה:
ציטוט:
סגן הרמטכ"ל ישמש גם כראש מטה ויתאם את התהליכים בציר בניין הכוח ובציר הפעלת הכוח.

מה זה אומר, שסגן הרמטכ"ל ישמש גם "כראש המטה"? זאת-אומרת שסגן הרמטכ"ל הופך לרמטכ"ל בפני עצמו? הרי הרמטכ"ל כשהוא כן הוא: ראש המטה הכללי, לא?
עוד דבר שלא הבנתי הוא זה:
ציטוט:
חיזוק הפיקודים המרחביים.

-בפועל, מה זה אומר?

ישן 19-01-2008, 21:20
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
געגועי לבני פלד
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]אשכנזי משנה את..."

בני פלד המנוח אמר כבר בשנות ה-70' שהמודל הזה שהרמטכ"ל מפקד גם על הצבא וגם על זרוע היבשה (חילות השדה, לא הייתה אז זרוע יבשה ...) דומה לאבא חורג הנשוי לאחת מבנותיו. האיש החריף והחד הזה הבין בדיוק את הבעיה, כבר לפני 30 שנה.
חלוץ התחיל במהלך נכון, הבעיה הייתה שהמלחמה, מה לעשות, נפלה לו באמצע המעבר. לו לא הייתה המלחמה פורצת, אני מניח שהתהליך היה נמשך.

כמו שכתב אמיל למעלה, כל הצבאות בעולם עובדים בצורה הזו. לא יכול להיות שרק אצלנו ממציאים את הגלגל. בסופו של דבר צריכה כל זרוע להיות אוטונומית ואחראית על בניין הכח והפעלתו, כאשר הרמטכ"ל יכול להיות כחול, ירוק או לבן, ותפקידו הוא להיות ראש המטה הכללי - וזהו, ולא מפקד זרוע היבשה.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 19-01-2008, 23:37
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "ואיך זה היום ?"

כיום הלוגיסטיקה מופרדת רק ברבדים מאוד מסויימים. המערכים המסייעים אמורים להיות אחידים יחסית.
דוגמה קיצונית: למה שהדלק בבסיסי חה"א יגיע מלוגיסטיקה פנימית, אם כבר קיים מערך שמתמחה בנושא אצל הירוקים?
מבחינת הדרכה, לדוגמה, בחה"א מקבלים גם אנשי תקשוב/מחשוב/קשר קרקע שעברו קורסים "ירוקים". אם זה היה תלוי בי.. לחה"א לא היתה מערכת הדרכת מחשוב עצמאית, אלא אם מישהו יאיר את עיני בנושא.
מבחינת רפואה - היום הדרך לכל יחידות העילית עוברת בירפ"א.. האם זה היה כך גם אם היתה הפרדת זרועות מוחלטת?

הפרדה זרועית במערכות התקשוב יכולה להיות רעה חולה, והקשיים הטכניים הם גדולים/קטנים/מעצבנים במקומות שבהם היתה/יש הפרדה "קשיחה", לאחר שמגלים שיש צורך לדבר בין-זרועית במערכת X/Y..
לכן קיימת נטיה לבצע האחדה ויישור קו בנושא המחשוב/תקשוב - לעיתים מחוסר ברירה, לעיתים מהבנה שזה פשוט חכם יותר: גם אם היישום שונה בין הזרועות, הבסיס יכול להיות זהה (יש לכך כמה דוגמאות טובות, בעיקר מהכיוון של חה"א-שאר הצבא).

זה התוצאות השוליות (?) של הפרדה זרועית מוחלטת. גם ככה יש הפרדה גדולה מדי בין הזרועות, למה להקצין אותה ולא ללכת על שיתוף יכולת?

ישן 22-05-2007, 10:19
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
פיקוד לוגיסטי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שין - ים שמתחילה ב "הרמטכ"ל החליט על חיזוק אגפים ופיקודים מרחביים בצה"ל"

האם זה אומר שבמסגרת של אותו פיקוד לוגיסטי יתקיימו אגדים לוגיסטיים שיתמכו בפיקודים המרחביים בצורה צמודה? (בעצם שיכלול עד ביטול האלמ"רים חסרי התועלת?)

עוד נקודה, לגבי "חיזוק זרוע התקשוב במטכ"ל":
נקודה חשובה מאד, אני מבין שמדובר על שליטה על תקציבים בצורה קרובה יותר של מפקד חיל התקשוב/ראש אגף התקשוב. או איך שקוראים לזה עכשיו. למי שקרא (או חווה מקרוב) את הדברים במהלך לבנון, מבין באיזה "בלגאן תקשובי" שרוי צה"ל. מרמת מפקדות הפיקוד עד רמת החטיבה, יש צורך למקד אמצעים, להתמיד באימונים וחניכה. אחרת הבלבול ימשיך לנצח את הכוונות הטובות.
ישן 22-05-2007, 12:00
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
אכן כך
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Corporal McDick שמתחילה ב "בנושא התקשוב... נוצר אצלי..."

הבעיה היא לא הצעידה, אלא הדרך.
צה"ל מציב לעצמו יעדים לא ברורים ולעיתים לא מציב לעצמו יעדים כלל במערכות השו"ב. יש מערכות המשתנות כליל (הודות לפיתוחים טכנולוגיים) לפחות פעמיים בשנת עבודה. יש צורך ברור בתכנית רב שנתית, עם יעדים טכנולוגיים ומערכתיים ברורים. לא ניתן לבגיע להישג כלשהו כשקופצים על "מציאה" טכנולוגית אחרת כל כמה זמן, וגם לדרוש שהמפקדים והמפעילים של המערכת ישלטו בה. (היכן, הכין הימים שבהם מפקד שולט על הזירה בכוחותיו ללא עזרת מומחים מבחוץ ועזרים/עוזרים?) כיום במרכז שליטה גדול יושבים אנשי תקשוב שהובאו במטרה של להפעיל ולהריץ את המערכות (נראה לי מוזר שתא"ל שואל חייל: "מה המשמעות של החלון האדום הזה שקפץ לי על המסך?"), ואזרחים שצופים מהצד ורושמים הערות בשביל פיתוח עתידי, שעליו הם יצפו בעוד כחצי שנה-שנה על מנת לספק לצה"ל את השלב הבא (השונה בתכלית, כולל מחשב חדש, תכנה חדשה, ממשק חדש וקודים חדשים) של מערכת השליטה.
בעיה נוספת היא ריבוי מערכות השליטה למטרות שונות. יש מפקדים שעל שולחנם מונחים 3 מחשבים של מערכות שליטה שונות, חדשות שבהרצה שאלהין הוא צריך להתרגל ולתת עליהן פידבק. וישנות יותר, שאותן הוא מכיר, אך הן עתידות להיכחד, כי הן מפגרות טכנולוגית.
אולי הגיע הזמן לחזון ברור בנושא מערכות השו"ב ומערכות תקשוב אחרות, אולי חיל התקשוב יקדיש יותר משאבים לחשיבה אסטרטגית לעתיד ולא לדילוגים קטנטנים במרחב הדברים יראו טוב יותר..

נ.ב
יש מצב אבסורדיים עם ציודים וטכנולוגיות נוספות פרט למערכות השו"ב. פשוט הנושא הזה מוכר לי מקרוב. יש בעיות גם בקרב לוחמים ומפקדים מרמת החטיבה ומטה. "הודות" לטכנולוגיות חדשות, שעושות עבודה נפלאה, אבל אף אחד לא טרח לחניכה נאותה של המערכות ביחידות.
ישן 22-05-2007, 12:19
  Hydra Hydra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "אכן כך"

אי הידע והיכולת של אנשי הצבא לתפעל את המכשירים לא מצביע בהכרח על מערכת לא טובה, אלא על תדרוך לא נכון או אנשים לא נכונים (אלו המתפעלים). אחרי הכל, ראיתי לא מעט סגני אלופים ותתי אלופים אשר אינם יודעים מהו האינטרנט ואינם יודעים כיצד לשלוח אימייל. הפתרון האמיתי היחידי למצב ברמת המפקדים שיושבים על כסא הוא "טירונות" טכנולוגית אשר תלמד אותם כיצד לתפעל ומה לעשות בכל מצב.
ברמת החיל בשטח לפי דעתי לכל כיתה שיש מערכת קשב (מסוג הפאלם לדוגמא) אשר התפעול שלה אינו בסיסי לחלוטין ברמה של Push To Talk וקיימת הצגת מידע מהלווין, אפשרות מעבר למזל"ט ועוד, יש לצרף חיל אשר מטרותו היחידה היא תפעול המערכת. חיל מחיל התקשוב אשר במשך חצי שנה למד את המערכת ורק אז הועבר לשטח. או באותה מידע חייל קרבי לכל דבר אשר עבר הכשרת תפעול המערכת בדיוק כמו שחייל אחר הפך למאגיסט (רק מסובך יותר ודורש יותר זמן).
במידה וישתמשו נכון בכל המידע אשר ניתן להם On the fly, חיים יוכלו להנצל ושטח יוכל להכבש.

ישן 22-05-2007, 13:17
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
אין לי שמץ מה המשמעויות הנסתרות של הקמת פיקודים ועוד יחידות
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "אי הידע והיכולת של אנשי הצבא..."

יש לי תחושה שבצה"ל וגם במשהב"ט עוסקים כל הזמן בפרוייקטים, ועוד פרוייקטים, והחלפת כסאות, ויצירת תקנים, ופיקודים, ויחידות ותקני קבע- ושופכים את כל תקציב הבטחון על משכורות לעוד כ"א.
מרוב מערכות שו"ב ופרוייקטים לשליטה לא דואגים לצרכים האלמנטריים של החיילים בשטח- קסדות, נעליים, תחמושת, שכפ"צים, מקלטי קשר, מיגון לטנקים ולנגמ"שים, תיקי גב ללוחמי החי"ר.

זה ממש סקסי להקים פיקודים, ולהכריז על פרויקט "שליטה 2006/7/8/9" (נא לעדכן לפי שוטף + 2). זה לא מה שיתן בטחון לאזרחים, ולא מה שמנצח מלחמות. האם מה שאנחנו צריכים בשביל להגן על המדינה הוא פיקוד תקשוב (אולי צריך גם פיקוד הסברה?).

אם סגן הרמטכל אמור לעסוק בבנין הכח, זה לא אומר שצריך לבטל את מז"י? (או לפחות לבטל שם את תקן האלוף). עוד אינטואיציה פרועה- נדמה שיש לנו יותר מדי אלופים ואגפים, ולאף אחד אין באמת שליטה על המפלצת הבירוקרטית שהצבא הפך להיות...

אגב, למלחמה אפשר לקרוא מל"ש ,MALSH. פשוט.
ישן 23-05-2007, 01:25
צלמית המשתמש של Corporal McDick
  Corporal McDick Corporal McDick אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Corporal McDick
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "אי הידע והיכולת של אנשי הצבא..."

נכון שישנם מפקדים בכירים רבים שהם בעצם בורים טכנולוגית. אבל לא זאת הנקודה. זה לא פער שלא ניתן לגשר. לרוב למפקדים כאלה יש איזה קצין ו/או מש"ק שיודעים לתרגם את מה שהמפקד רוצה אל תוך המחשב.
הנקודה היא שיש יותר מדי מערכות, הן משתנות יותר מדי, והחיל עצמו לא יודע לאן זה הולך. הייתי במקרה באיזה קפ"ק תקשוב לקראת תרגיל לאחרונה, ולמרות שאני מכיר בגדול את השמות ואת ייעוד המערכות, אני עדיין לא מבין למה, כפי ש-MONOCHROME העיר, צריכים להיות לי עוד 3-4 מסכים בחמ"ל, כשכל מה שאני מזין למערכות האלה הוא עבודה כפולה מחד, ודברים שאני אמור לראות במערכות האלו לא עובדים בזמן אמת בגלל תקלות טכניות/הרשאות. מה גם, שהמערכות לא יציבות ואיטיות.
ונכון, אין מעקב מסודר אחרי חניכה ובכלל עבודה במערכות. לחמ"ל מבצעים בחטיבה בד"כ אין מספיק כ"א כדי לתת קשב לעוד 2-3 מערכות שחופפות בחלק מהדברים. כתוצאה, למרות שלהלכה האוגדה צריכה להתעדכן מבלי להרים את הטוסיק מהמסך, בפועל לא ראיתי עדיין סגירת מעגלים יעילה ע"ב מערכות אלו נטו. תודה שיש טלפון אדום.

ובנושא הצי"ד, שעד כמה שאני הבנתי כרוך במכשיר כף יד עד רמת המחלקה (?), אז עולות לי 2 שאלות.
1. האם למ"מ או למישהו במחלקה יהיה באמת זמן לעבוד עם זה באמצע הקרב? נכון, ניתן להצמיד חייל ממחלקת הקשר הגדודית (למרות שאין חיילים מיותרים שם), אפשר גם להביא חייל מבחוץ. אבל הוא צריך הכשרה קרבית.
2. שרידות המכשיר. במצב תיאורטי של כח מחלקתי רכוב/מנוגמ"ש/רגלי שנתקל באש נק"ל ונ"ט מסיבית (כפי שראינו בקיץ האחרון), פורק ותופס מחסה, כאשר כל העניין כרוך בקפיצות וזחילות, חבטות, רסיסים ונתזים שעפים לכל עבר - למה נראה למישהו שהמכשיר ישרוד את הקרב? או שאותו חייל שממונה על תפעול המערכת לא ייפגע בתחילת הפעולה? ומה אז?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.planetnana.co.il/mcdick/91s.PNG]

נערך לאחרונה ע"י Corporal McDick בתאריך 23-05-2007 בשעה 01:29.
ישן 23-05-2007, 10:06
  Hydra Hydra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.04
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Corporal McDick שמתחילה ב "נכון שישנם מפקדים בכירים רבים..."

המכשיר שורד. הוא נמצא על הזרוע ובתוך שכפ"צ משלו הוא ישרוד הכל (אגב, גם מים).
בנוגע לחוסר יעילות, פה אני חייב להגיד שמה לעשות, ככה זה בחיל התקשוב שהוא חיל חדש יחסית (פעם לא היה חיל התקשוב בלבד, הוא הופרד לא מזמן) והחיל הזה מתבסס על אנשים חסרי ידע במחשבים וברמה התאורתית חסרי יכולת. את אותם אנשים הוא מלמד בקרוס מזורז של 4-5 חודשים (יש סיכוי ל3, כבר לא עוקב) ואז אותם אנשים בלי נסיון במחשבים, בלי כל רקע מתקבלים לשם כיוון שיש להם פרופיל 64 וכי הם ביקשו.
בקיריה לעומת זאת, או בכל מה שהמודיעין מטפל פה (מה שאומר איפה שהמפקדים הבכירים שמנהלים את המלחמה - ברמה הכלל צהלית) יש מערכת הרבה יותר טובות וייציבות.

אגב, אני עדין חושב שיש להכשיר חיל אחד לכתה שיהיה מסוגל לתפעל את המכשיר בעת קרב ושאותו חייל יתן פידבקים לחיל התקשוב בנוגע לדברים שיש לשנות ולשפר, אחרת מתכנת זוטר שלא לחם ושהידע שלו במחשבים הוא לא גדול במיוחד לא יוכל לתקן דבר. הוא לא יכול לדעת איך נראה הקרב וכיצד יותר נוח לתפעל במהלך הקרב.

עריכה, הוא לא עד רמת המחלקה, זה תלוי ביחידות. ביחידות החשובות יותר (והקטנות יותר) יש לכל חייל, לאחר מכן לכל כתה ואז לכל מחלקה. הכל תלוי בתקציב ובצרכים.

ישן 19-01-2008, 20:20
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "המכשיר שורד. הוא נמצא על..."

בהקשר של מודיעין מול תקשוב:
למרבה הצער, היחידות הטכנולוגיות של מודיעין מקבלות כח אדם איכותי משמעותית מהתקשוב, כנ"ל לגבי תקציבים/הקצאות. גם ברמת הפיתוח.
התוצאה היא שהמודיעין סופר מתקדם, והתקשוב מפגר ממנו בהרבה.
אם שיתוף הידע יהיה ברמה גבוהה מספיק (והוא לא יכול להיות כזה כל עוד מסווגים לעומק ולרוחב כל דבר שקשור למודיעין), יש סיכוי טוב שהתקשוב יקפוץ מדרגה.

אגב, אין שום בעיה בהכשרה קצרה יחסית של המערכים המתפעלים. יש בעיה במו"פ צולע ומפוצל.

ישן 19-01-2008, 20:09
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אם המערכת לא מנוצלת כמו שצריך - שיהיה ברור, האשם הוא במפתחים.

לפעמים אין להם ברירה, ולפעמים המשימה היא בלתי-אפשרית. אבל העומס בו נמצא המפקד בקרב הוא כזה, שאם אתה נותן לו מערכת שהוא צריך גם *לחשוב* עליה, המצב שלו חמור מאוד.* הרעיון של להכניס חייל תקשוב לתפעול מערכת גם הוא בעייתי, עקב בעיית זמני הכשרות, תקנים, הגדלת המסגרות וכו'.
לא אומר שיש פתרון בית-ספר, אבל גם להכניס חייל מיוחד (שאף-אחד אחר לא יודע מה הוא עושה, שמבלה את חצי השירות שלו בהכשרה, ושמנפח את המסגרת ועושה בהתאם סלט שלם מארגון הכוחות) זה לא פתרון מושלם. בטח לא ברמת הכתה - כי אז אתה יוצר מבנה מאוד מוזר, בו למפקד חוליה גדולה יותר באופן משמעותי מהחוליה השניה\חוליות אחרות. ברמת המחלקה ומעלה אולי.

*מה שמזכיר לי, אגב, שב-LIC 2004 או 2005 ראיתי כמה מערכות שו"ב סופר-אקסטרא-אולטרא-מתקדמות לרמת המפקד הזוטר, ובכל סרטי ההדגמה בלט לי שיש משאב אחד שלא חסר שם: זמן. המפקד נכנס לסמטה, חושב מה לעשות, מקבל את תמונת המצב המלאה, מארגן תכנית ומתחיל לרוץ. כמובן ששאלתי מה קורה במלחמה כוללת וכשאין זמן לחשוב ויורים עליך, יורים עליך, יורים עליך. רק מאחד מהנציגים קיבלתי תשובה שאיכשהו הייתה מספקת.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 18-01-2008, 09:27
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
כתבה בנושא מתוך ידיעות אחרונות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שין - ים שמתחילה ב "הרמטכ"ל החליט על חיזוק אגפים ופיקודים מרחביים בצה"ל"

כתבה בנושא מתוך ידיעות אחרונות - לצערי נראה שאפשר לסכם את הענייןן ב... 1. כל דבר שקודמי הכושל עשה, אני אעשה 180 מעלות ממנו, ללא קשר לצורך, עלות או אפקטיביות... עוד רגע יחזיר גם את חיל הנשים, הדואר והספר... 2. על הדרך הרווחתי ביושר עוד כמה תקני תא"ל ואל"מ נוספים שאפשר לחלק לחברה... רק לפני חצי שנה יצרו הרי שני תקני תא"ל חדשים לחטיבות ההפעלה באגפי התקשוב ואלר"ם בכפילות גמורה לקציני החיל הראשיים... נו אז מה אתם חושבים שעכשיו יבטלו אותם וישחררו את התא"לים האלו מהצבא... גבי התחיל חזק, מהשנה השניה והלאה כנראה כבר כל רמטכ"ל נשחק מהפוליטיקות ומתחיל לזייף

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 06-10-2008, 11:35

כתבת המשך
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "כתבה בנושא מתוך ידיעות אחרונות"

כמו שכתבתי באשכול אחר לגבי רח"ט הלוגיסטיקה באט"ל ובזרוע היבשה, גם באגף התקשוב מבצעים את תרגיל התקנים הכפולים - אגף התקשוב (ויש המחמירים ואומרים המיותר לגמרי) הצעיר "איבד" את חיל התקשוב לטובת זרוע היבשה ופתח במקום זאת חטיבת הפעלה חדשה כחלק מלקחי מלחמת לבנון 2... בהמשך החליט הרמטכ"ל החדש להחזיר לאגף התקשוב את החיל אולם בה בעת לא לסגור את חטיבת ההפעלה (בפועל התפקיד אוחד עם תפקיד קצין החיל הראשי, תוך יצירת כפילות חדשה דווקא עם רמ"ט האגף, שלפני כן היה גם רח"ט ההפעלה וכעת נותר רמ"ט בלבד). אלא שכעת זרוע היבשה רוצה חטיבת תקשוב משלה, כפי שרוצה גם חטיבות לוגיסטיקה ומודיעין משלה, אפשר להגיד אפילו בצדק מסוים כדי לפצות על אובדן החילות שחזרו לאגפי האב המקוריים שלהם. רק מה, מכל הפעלולים הארגוניים הללו, שיכולים בקלות להכיל כרך של HARVARD BUSINESS REVIEW, שלא תורמים במאומה לנצחון במלחמה הבא אם כבר ההפך, התעשר הצבא העשיר מאוד שלנו ב 3 תקני תא"ל חדשים, לפחות 6 תקני אל"מים חדשים (רמ"חים תחת הרח"טים החדשים), לפחות תריסר סא"לים (רע"נים תחת הרמ"חים החדשים) ומי יודע כמה קצינים ונגדים זוטרים יותר בקבע. אתם הבנתם את זה?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 06-10-2008 בשעה 11:37.
ישן 21-01-2008, 20:00
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "בערך ... חטיבה מרחבית ולא..."

אמנם ענית נוסח רדיו ארמניה, אבל אני יודע על "שגיא" ו"שניר" אמור להיות משהו אחר:

http://dover.idf.il/IDF/console/art...947&lang=hebrew

ידיעה מה22 בספטמבר 2005.

גדוד חדש בפצ"ן: "שניר"

יום חמישי 22 ספטמבר 2005, י"ח אלול תשס"ה, 10:22

49947.HE1849947HEעברית1גדוד חדש בפצ"ן: "שניר"NEWSNEWSדובר - חדשות13869במחנה;'במחנה';עיתון במחנה;עיתון 'במחנה';2005-12-08T14:33:42איש מילואים2005-09-22T10:22:07נתן דינוביץ2006-02-07T19:00:17משק אינטרנטDהגשה22743262006-02-10T07:00:01
מטרתו תהיה לאבטח את היישובים שבין נחל עיון למורדות הר דב, ובהם גם כפר רג'ר. קצין הביטחון של הכפר: נוכחות הגדוד מקלה גם על חיי התושבים
יעל סלומה, כתבת 'במחנה'
גדוד חדש הוקם בחטיבה המרחבית 769 שבפיקוד הצפון. הגדוד החדש שהוקם לפני כשבועיים חולש על אזור העמק שבין נחל עיון למורדות הר דב, ויאבטח את יישובי האזור ובהם, בין היתר, כפר רג'ר. הגדוד, המכונה "שניר", הוקם, בין השאר, בעקבות מתקפת החיזבאללה באזור לפני למעלה מחודשיים.

לגדוד הוקמה מפקדה קבועה, וכן מונו מפקדים וקצינים קבועים. עם זאת, הכוחות שיאיישו את המוצבים שבשטח הגדוד ימשיכו להתחלף מדי ארבעה חודשים.

"כיוון שמפקדי הגדוד וקציניו קבועים, יוכלו תושבי האזור לפתח אתנו קשר ארוך טווח", הסביר סגן מפקד גדוד העמק, סרן סקר. "בעבר, נאלצו התושבים לערוך הליך היכרות מחדש בכל ארבעה חודשים.

הגדוד צפוי לערוך סיורים יומיים סביב יישובי האזור הסמוכים לגבול לבנון, ביניהם גם כפר רג'ר. "זו נקודת התורפה המרכזית באזור מכיוון שידוע לנו שגורמי חיזבאללה נעים בתוככי הכפר", אמר סרן סקר. לדברי קצין הביטחון של הכפר, נג'וב חטיב, הידיעה שישנם אנשי צבא קבועים באזור, מקלה גם על התושבים.

לדברי מפקד הגדוד, סא"ל חיים, גזרת הלחימה של הגדוד התגלתה באירועים האלו כבעייתית במיוחד. "בהר דב יש טילים והחיילים נכנסים לחדרי הביטחון", הסביר סרן סקר. "כאן יש תושבים ותיירים, אי-אפשר להיכנס לחדרים ולחכות שהאירוע ייגמר".

ישן 22-01-2008, 21:31
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "מחזורי הגיוס הולכים וגדלים..."

עד כמה שהבנתי, השפעות גל העלייה של שנות ה90 פוחתות, ומחזורי הגיוס כבר לא גדולים יותר משנה לשנה אלא להיפך.

כמו כן, בצד פתיחת חטיבת כפיר (למעשה, הוספת עוד שניים-שלושה גדודים ויצירת מסגרת גג עם גדודים שהיו עוד קודם) ומוד"ש (איגוד-מחדש של גדודים שלמעשה היו כבר קיימים), גם סגרו כל מיני מסגרות - בשריון סגרו חטיבה, בתותחנים סגרו כמה דברים, בנ"מ - וכל זה פורסם מזמן בגלוי אז אני לא מגלה סודות.

יתר על כן, מאגר המגוייסים ליחידות לוחמות קיבל "עירוי" בדמות אוכלוסיות שקודם לא גויסו - הגדוד החרדי (למרות שהחרדים בו הם די במיעוט) ופתיחת מערכי לחימה ותמיכת-לחימה לנשים - כמה מאות בנות וחרדים שמשרתים ברגע נתון ביחידות שדה, מפנים כמה מאות בנים אחרים שיכולים להימצא כרגע במקום אחר.

אני לא חושב שבמצב הקיים כיום כל חטמ"ר יכול לקבל גדוד סדיר משלו - ישנו צורך מבצעי בכך בחטמרי"ם שבשטחים, אבל צורך זה אקוטי פחות בגזרות אחרות, כמדומה.

אבל אני בעד הרעיון של גדודי בט"ש סדירים שמתמחים בגזרות מסויימות - אולי חזרה למודל הישן של "סיירת פיקודית" (במובן המקורי, לא במובן של "יחידת מבצעים מהסרטים עם מסלול ממש ארוך ובלי שמירות ומטבחים") יכולה להיות התשובה.
ישן 24-01-2008, 17:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "עד כמה שהבנתי, השפעות גל..."

או לפרק את חטיבת כפיר ולהחזיר את הגדודים ת"פ החטמ"רים...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-05-2008, 20:05

הקפצה קלילה לטובת כתבה נוספת על השינויים הארגוניים המתוכננים בצה"ל, הפעם מבמחנה

רוב השינויים עוסקים בהחזרת המצב לקדמותו, כפי שהיה קיים לערך מאז אמצע שנות ה-70. העניין הוא שניתן לראות שגם אחרי הקיצוץ המתבקש בזרוע היבשה, עדיין נותר כמעט ללא שינוי המטה העצום שהוקם תחתיה, על תריסר המחלקות השונות שבו, וזאת למרות הקמת חטיבות תפעול / הפעלה מקבילות באגפי המטה הכללי וכן הכפילות עם החילות הראשיים העוסקים בתחומים דומים. נראה שחלק מהשינויים מטרתם פליטת/זירוז עזיבת אנשי/נאמני/מינויי חלוץ מהמערכת בעוד ששינויים אחרים (דוגמת איחוד חיל מודיעין שדה עם אמ"ן) ממתינים לסיום קדנציה של ראש האגף ו/או הזרוע הנוכחי. מצ"ב אשכול נוסף העוסק בדו"ח שפיר שעל בסיסו גובשו חלק מהשינויים הארגוניים הללו
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=286469
אלף אלפי הבדלות ראו אשכול הנוגע באיושים ומינויים משלהי 2005, טרם המלחמה
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=111490
איפה הם היום משה קפלינסקי, גל הירש, בני גנץ, גדי אייזנקוט... וכמובן חלוץ עצמו

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 18-05-2008 בשעה 20:12.
ישן 28-06-2008, 06:59
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

פרקו את מה"ד

מקימים את מה"ד

פרקו הגמ"ר

מקימים הגמ"ר

כל הקמה מחדש עולה עשרת מונים במאמץ ומשאבים - משמירה על הקיים.

או כפי שנאמר : "מהרסייך ומחריבייך.......................

הגיע הזמן שהעוסקים במלאכה יעסקו בה יום יום - עבודה סזיפית של אחזקה ושימור הכוח.

(ובצידם יחידות קטנות שישקדו על הפיתוח)

ולא יתעסקו כל הזמן באיך משנים.

סגרו תצפיות - שמו מצלמות = איבדו אוזניים.
מתקשרים לחמ"ל התשובה אני לא רואה כלום.
ואין אף תצפית שיכולה לתת אזימוט לכוון מקורות הירי.

אולי אני חמור מיושן.
אבל תאמינו לי שאם צריך אני יודע לאכול עשב ולסחוב עגלה.
אבל הציפופוטמים החדשים כל הזמן שואלים למה? (באמת מה עם הלמה?)

המשך יבוא................
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:49

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר