לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2009, 17:25
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי tnadav1 שמתחילה ב "VMware Player הוא חינמי..."

אתה מוזמן לבדוק את VirtualBox ולחזור אלינו עם הממצאים, מה אני אגיד לך.

הוא גם רק חצי-קוד פתוח (לפחות בפעם האחרונה שבדקתי)

חוצמזה, וזה אולי יפליא את קובי, זה לא מטריד אותי כמה הקוד פתוח, אלא יותר... כמה חופש יש לי במה שאני עושה. אם מחביאים ממני את הקונפיגורציה בכל מיני BLOB-ים בינאריים או במערכות סבוכות (כמו הרג'יסטרי של חלונות) - אני ממש לא אוהב את זה. זה לא מטריד אותי במיוחד אם הקוד עצמו פתוח או לא.

מה שכן, קוד פתוח בד"כ נושא איתו את החופש הרצוי לי, ולכן יוצא שרוב המוצרים שאני משתמש בהם, הם אכן עם קוד פתוח.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-11-2009, 21:49
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אתה מוזמן לבדוק את VirtualBox..."

חיפוש ברג'יסטרי או במאות קובצי INI - אין הבדל גדול בין השניים,
אם מפתח התוכנה מספיק הוגן לא להסתיר מידע אלא לשים הכול תחת התיקייה של התוכנה (קרי hklm\software\mysoft או המקביל בHKCU) אז אישית אני מעדיף את הסדר של העץ מאשר המבנה של קובץ INI סטנדרטי.
ואם מפתח התוכנה נותן גישה לכול האפשרויות מתוך התוכנה (דוגמת הדפדפן שלי - opera:config, או שלך, אני מעריך שכול האפשרויות שם - about:config) אז צורת שמירת הפרמטרים ממש לא משמעותית.

הקלילות והמהירות בה תוכנה עובדת הוא הפקטור הכי משמעותי מבחינתי, ואני מאמין שפה אנחנו דווקא כן מסכימים.

ישן 13-11-2009, 01:48

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "clsid זה לרוב ההצבעות לקובצי..."

ועדיין לא הבנתי למה מפתחות של תוכנה מסויימת מפוזרים ב 20 מקומות שונים.

InstallShield זה שם של מוצר. אני לא מבין למה חייבים להשתמש במוצר הזה (ולשלם למישהו כסף) בשביל לארוז חבילה בצורה נורמאלית. ובוא לא נשכח את התוכנות שבהן ה Uninstall לא עובד ונותן הודעת שגיאה קריפטית. מה זה? הרי זה המקרה שהעליתי כדוגמא בבעיות נורטון למיניהם...

זה אמור להיות פשוט. ספריית התקנה של התוכנה -> קובץ הגדרות שם [או יותר הגיוני - כל קבצי ההגדרות, של כל התוכנות, ישבו בספריה מרכזית אחת. רעיון מהפכני למדי - אולי יבוא כבר מישהו ויממש אותו? אה כן, עושים את זה כבר כמה עשרות שנים בסט שלם של מערכות הפעלה אחרות - והעניין הוכיח את עצמו...]. בעצם, אפילו בחלונות זה היה פעם (כמעט) ככה. זוכר את התקופה שבה מוצר עשה לנו בעיות? היינו מוחקים את קובץ ה ini שלו, והוא היה נוצר מחדש, והבעייה הסתדרה. פשוט וקל. ועדיין פועל כך במערכות הפעלה שאינן חלונות...

ישן 19-11-2009, 18:22
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ועדיין לא הבנתי למה מפתחות של..."

כי הכותבים חרא ולא רוצים שתגלה את כל הtweaks הקטנים,
זה כמו שיצרני מכוניות מוכרים רכב כשהמחשב שלהם לא אופטימלי מבחינת צריכת דלק וביצועים, כדי שהדגם הבא יהיה טוב יותר עד שהם יהרגו את הסידרה - כי לא יהיה מה לשדרג.

סטנדרטיזצייה, למה כשאתה מגיע למחשב שלא ראית מימיך כשאתה מנסה להתחבר אל שרת הדואר תשתמש בtelnet ולא בכול כלי אחר נוח יותר? (poptray?) כי זה מה שיש לכולם, זה בסיסי ופשוט ואת זה מכירים.
תעלה חברה עם פתרון טוב יותר - יעברו אליה, זה לא כאילו זה לא קרה מעולם.
תסתכל על oledb מול LDAP

"כל קבצי ההגדרות, של כל התוכנות, ישבו בספריה מרכזית אחת. רעיון מהפכני למדי" = רג'יסטרי, לא?
רק שזה לא קבצים אלא קובץ אחד(או 5) שיש לך כלי ניהול אליו.
יש לך אפילו גישה ליכולות של מערכת ההפעלה, הרחבות שלה, DLL שהתקנת עליה (הייתי שואל אם ככה זה עם הRPM-ים, אבל אני מניח שאתה איש של ג'נטו... אני אפילו לא יודע מה המקביל של זה שם, רק שהportage מנהל את זה)
רוצה לאפס אותו? תמחק את ntuser.dat וכול הגדרות המשתמש מתאפסות, עשיתי את זה בחודשיים האחרונים כשהעברתי משתמשים לדומיין אחר, איבדו 0 מידע (כי כל ההגדרות ירדו מהGPO) ועדיין עבדו עם התיקיות פרופיל שלהם מהשרת.

ישן 19-11-2009, 18:29

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "כי הכותבים חרא ולא רוצים..."

צר לי, אבל באמת, תריץ ג'נטו, ותסתכל על תוכן הספריה etc/conf.d/ - לדבר כזה אני מתכוון. שכשאתה רוצה להעתיק קונפיגורציה של חלק ממערכת הפעלה ממחשב אחד למחשב אחר, אתה מעתיק קובץ אחד [או ספריית קונפיגורציה אחת במקרה ומדובר במוצר מורכב שלא נכנס בקובץ קונפיג בודד בקלות], ו...הופ! זה עובד. ביום שהרג'יסטי יאפשר את זה... טוב, למה לטרוח להבטיח משהו שלעולם לא יקרה.

וזה לא מעניין אותי שהכותבים חרא. כותבים חרא = קוד חרא = חרא של תקלות. זאת בדיוק הסיבה שחלונות נראית כמו שהיא נראית, וזו בדיוק הסיבה שבכל מקום שאתה נאלץ לעבוד על חלונות ורוצה להריץ משהו, כדאי לך לבחור את המוצר שהכותבים שלו הם הכי "לא חרא"...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:19

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר