לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-11-2009, 22:05
  oleg_gold oleg_gold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
למי מגישים תביעה נגד משרד הפנים? בג"צ ? בית משפט מחוזי ?

שלום רב !

יש לי בעיה גדולה מאוד. אני מאמין כי נעשה לי אוול גדול במשרד הפנים. אני מעוניין להגיש תביעה.
השאלה היא למי צריך להגיש תביעה על כך, ואיך בכלל מגישים תביעה.

אף פעם לא הגשתי תביעה ואף פעם לא יצא לי להכיר מישהו שהגיש. לכן, אין לי מושג איך זה נעשה.

בנוסף, רציתי לדעת - כאשר מגישים תביעה. התביעה נעשת בנושא אחד?

לדוגמה:
משרד הפנים לדעתי פוגע בי, ולא הולך לפי כללים ברורים. כמו כן, אינו מפרט לי מה הסיבה לכך שהוא עושה את מה שהוא עושה ולא מאשר את מה שלדעתי הוא צריך לאשר (אני מעדיף לא להיכנס לפרטים).
כמו כן, היחס הכללי מעובדי משרד הפנים נוראי ומשפיל. לדעתי הם לא עובדים מקצועיים ונהנים לדבר עם אנשים כמו אל זבל.
בנוסף, אני הממונים על אותם עובדים לא נוקטים בשום אמצעים כדי לרסן את העובדים ונראה כי הם עובדים "יחד" בשיטה זו ואינם מעוניינים לעזור אלא רק לפגוע.
דבר אחרון, אני חושב שיש בעיה עמוקה באותו התחום עליו התיק שלי מנוהל.

בסופו של דבר, ישנם מספר בעיות שהייתי מעוניין להציג בפני בית המשפט. אבל איני יודע אם אני יכול לעשות כל זאת בתביעה אחת, או בשביל כל דבר ודבר יש צורך בתביעה שונה ?!
איך מתבצע הדיון? האם יכולים להגיד לי בית המשפט שאין להם עניין בנושא ופשוט לזרוק אותי בלי לבצע שימוע וכו' ?

תודה על העזרה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-11-2009, 21:14
  oleg_gold oleg_gold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
אוקיי... אז הסבר (זה לא קצר)
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "ומה לגבי עתירה מנהלית?"

זו הייתה חלק מהשאלה שלי, האם צריך להגיש בג"צ או בנושא זה ללכת למחוזי.

הבעיה היא, כפי שהסבירו לי, שבבג"צ החלטות בנושאים אלו נעשות בצורה הכי אובייקטיבים ולעייני כל.

בנוגע לבעיה הספציפית של פותח האשכול (אנוכי).

אני ובת זוגתי נשואים כשנה וחצי. היא איננה אזרחית ישראל. התחלנו באיסוף מסמכים להתחלת תהליך מדורג לפני יותר משנה. כעבור מספר חודשים (העיקוב היה כיוון שמשרד הפנים כל פעם המציא מסמכים נוספים שעלינו היה להביא) אספנו את כל המסמכים הרלוונטים והגשנו בקשה להתחלת התהליך. אישתי קיבלה B1 והתבקשנו לחזור כעבור 6 חודשים להמשך התהליך.

לפי מסמכי משרד הפנים, עמדנו בכל הדרישות, הגשנו את כל המסמכים, עם כל החתימות, שילמנו על הכל, התייצבנו בזמן לכל השימועים וכו'. הקשר שלי ושל אישתי הוא אמיתי לחלוטין, זאת יכולים להוכיח כל האנשים הקרובים אליי, חברים, משפחה ואנשים שגרים פשוט בסביבתינו שרואים אותנו ביום יום.

אישתי עובדת בישראל, בעבודה טובה (בשפת האם שלה).
היא בעלת תואר ראשון ומגיע ממשפחה עמידה.
איננו נזקקים לשום דבר מהמדינה (ביטוח לאומי, הבטחת הכנסה או כל דבר אחר).
אני סטודנט לתואר ראשון ואנחנו זוג צעיר. כרגע, אנו מתגוררים בבית של הורי (הדבר היחיד שאני יכול לראות כאולי "מוזר" ולא "עצמאי". מצד שני, במצב של היום, קשה מאוד להשכיר דירה בארץ ולנסות לחסוך כסף באותו הזמן, במיוחד כשאני סטונדט עכשיו).

מבחינת הקשר בין המדינות, ישראל ביחסים טובים עם ארץ המוצא שלה (אני לא מציין, פשוט כדי לא להגלוש לפן אישי מדי) כך שאני לא מאמין שיש בעיה פוליטית או דיפלומטית.

התשובה שקיבלנו היום אגב (הארכנו את האשרה שלה) היא - "לא התרשמנו מספיק".
תשובה מאוד לא אובייקטיבים ואין לי מה לענות על כך. אני לא יודע את מי אני צריך "להרשים" בדיוק, אבל באמת ההרגשה היא של חוסר רגישות מוחלט ויחס משפיל בגישה כלפינו.
יש גם תחושה שאולי מדובר בפן גזעני (ואני מעדיף לחשוב שלא כך הדבר), אך אישתי ממוצא אפריקאי וכל שאר הזוגות לבנים. (שוב, אני מעדיף לחשוב שלא מדובר כאן בשום אופן בגזענות).

אנו מכירים עוד 4 זוגות במצבנו, זוגות צעירים, ישראלי ולא ישראלית שנשאו לפני כשנה-שנתיים והן כולן מחזיקות כבר באשרת A5 כעבור 6 חודשים מהB1. אותם זוגות אגב, עושים את התהליך כולם בתניה, כאשר אנו עושים זאת בחדרה.
היום כשהיינו במשרד הפנים, היה עוד זוג צעיר. אישתו של הבחור קיבלה תעודת זהות כעבור שנה בישראל (אחרי שבאמצע היא יצאה מישראל והייתי צריכה לחדש את הB1 שלה ולהמתין על לשהייה של 6 חודשים נוספים כאן - בעצם בעיה טכנית של חוק יבש).

לי נאמר במשרד הפנים כי המצב שלנו הוא לא חריג ודווקא די רגיל שלא מאשרים ישר. אבל לפי כל הזוגות שאנו מכירים, אנחנו המאוד, מאוד חריגים.

הייתי רוצה לקבל תשובה מנומקת ממשרד הפנים, אבל אין עם מי לדבר.

בנוסף כמובן, הבעיות שאותן ציינתי קודם - נושא היחס הכללי, לא רק אלינו, מבחינת הטונים וצורת הדיבור, ללא שום התערבות מצד הממונים, נותן הרגשה שפשוט לא אכפת להם, והם מעדיפים שלא לעזור בכוונה תחילה. גם משפטים כמו "איך אני יודעת אבל שהתרגום נוטוריות שווה למה שכתוב במקור?" , "כדי לך להירגע אחרת זה ימשך עוד יותר זמן", "אתה למדת עברית בבית ספר? אתה לא יודע לקרוא? " , "תיהיה בשקט שניה ותקשיב לי או שאני מנתקת את הטלפון וזהו". בכלל, אם אומרים להם שמשהו לא נראה לי או שאני מבקש הסבר נוסף, כאילו שפוגעים בקדושים.

בקיצור, לא חסר בעיות ופשוט לא נראה לי שהפתרון נמצא באופק (מקווה שאני טועה).
ישן 13-11-2009, 10:56
  שפמון שפמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.07
כדי לתבוע
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי oleg_gold שמתחילה ב "אוקיי... אז הסבר (זה לא קצר)"

יקירי,
אני מבין את המצב שאתה נמצא בו. במקרים רבים המדינה מתנהגת (לא בכוונה) בזלזול ובהשפלה מתוך סיבות בירוקרטיות ועוד סיבות לא ברורות.

כמובן שאני מאמין לך שנפגעת.
מנסיוני למדתי כי כל דבר - צריך הוכחות.
לכן, תצטרך להוכיח שאכן משרד הפנים "תרתר" אותך.
תצטרך להוכיח שאכן שלחו אותך לכל מיני מקומות. שאכן דרשו ממך לשלם כך וכך שקלים
בקיצור עליך לאסוף את כל הראיות.

בנוסף על כך תבקש פרוטוקולים או חוו"ד בכתב מדוע אין התרשמות מספקת לאחר הזמן הארוך הזה.
תבקש את השמות של כל מי שטיפל בתיק.
אני אפילו הייתי מקליט את השיחות. עד כמה שידוע לי על פי חוק הם מחוייבים לתת לך את שמותיהם ושמות המשפחה שלהם - ברגע שהם מסרבים זה לטובתך משום שנעשה הרושם כאילו הם מסתירים משהו.

אילו אני הייתי במקומך הייתי פונה לעו"ד, אבל אתה יכול לפעול גם באופן עצמאי משום שעו"ד יעלה לך כסף.

אתה יכול לכתוב מכתב חריף למנהל של משרד הפנים האיזורי שלך, עם העתק ללשכ' שר הפנים - תכתוב כי לדעתך מדובר בעניין גזעני ואם לא תתקבל תשובה הגיוני בהקדם תאלץ לפעול כחוק (משמע להגיש בג"ץ)

תרשום גם שאתה שומר לעצמך את הזכות להגיש תביעות אישיות נגד כל אחד ואחת מהאנשים שטיפלו בתיק בצורה זו או אחרת.

אם תרצה לפנות לעורך דין בנושא שלח לי הודעה פרטית ואעזור לך

בהצלחה.

אגב, אין לראות בהודעה זו ייעוץ משפטי ו/או יעוץ "מומחה" זה או אחר. אינני עורך דין וזוהי המלצה בלבד. כמובן שהאחריות בביצוע האמור לעיל הוא על אחריות המבצע בלבד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:42

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר