לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-11-2009, 19:27
  משתמש זכר intothevoid775 intothevoid775 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.09
Facebook profile
אתה רוצה תשובה?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי efi_v שמתחילה ב "[QUOTE=Zed3]יעזור לך להירגע..."

רוב הגיבושים המיונים והקורסים בצבא בוחנים מנטליות הרבה יותר מאשר פיזיות (והרבה פעמים גם יש קטעים מעצבנים כאלה, לדוגמה מי שלא שומעים אותו צועק יאללה חברה קדימה כל עשר שניות יכולים להכשיל אותו ולהגיד שהוא סוציומט). כן כן זה נשמע קלישאתי... אם אתה ספורטאי שפיץ אבל כוסית לא תעבור כלום לעומת מישהו שהוא בסדר- ברמת הכושר אבל חוראני ולא מתפשר. מבדקים של טייס אני לא בדיוק יודע מה הולך שם, אבל בוחנים חשיבה, חלוקת קשב, קורדינאציה ודברים כאלה, אם אתה מתאים תעבור.

חוץ מזה, כמו שאמרתי, אתה בן 15, יש לך שנתיים+ עד שבכלל תצטרך לחשוב על דברים כאלה. תאמין לי שאתה תהיה בצבא מספיק זמן, לא צריך להתעסק בו גם לפני הגיוס.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-11-2009, 20:03
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי efi_v שמתחילה ב "איפה אני יכול לקנות דברים של..."

שמע מכיוון שלא עשיתי מבחנים של טיס אז אני לא יודע לכוון אותך, אלא לתת כיוון כללי של פיתוח חשיבה כמו בעיות כלליות, שאלות חשיבה (כמותית ומילולית), הסקה לוגית, תפיסת צורה ומרחב וכו'.

שאלות של חשיבה מילולית וכמותית, כמו בפסיכומטרי, ושיטות לפתרונן, די מפתחות את החשיבה.
בצע חיפוש באינטרנט ובחנויות ספרים על הנושא.

תראה, יש לך עוד זמן עד המבחנים בכלל ועד הצבא בפרט, כל דבר בעיתו ואין צורך להקדים את המאוחר, אחרת אתה תגיע לעסק "עייף נפשית" אם תתחיל בהילוך רביעי כבר עכשיו, עדיף שתשקיע בלימודים כרגע. דייה לצרה בשעתה.

עוד שאלה, ארנב שפחית קשורה לזנבו רץ על פסי רכבת, מכיוון שהפחית פוגעת כל הזמן בפסים נוצר רעש שמפריע לידידנו הארנב האצן. השאלה היא מה על הארנב לעשות על מנת שהוא לא ישמע את הרעש של הפחית?

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 08-11-2009 בשעה 20:09.
ישן 08-11-2009, 19:42
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
מה? אני המום....!
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "לדוגמא, שמים לך על השולחן 6..."

לומדים בקורס טיס על בורות ביוב?

לשואל שפתח את האשכול - אם היית בן שש - היה יותר טוב. היה לך יותר זמן להתאמן.

וברצינות - עשה חיפוש בפורום על "טייס" או "טיס". קרא הרבה במהלך השנה הקרובה וחזור שנית בעוד שנה. עכשיו קצת מוקדם "להתאמן". מה גם שבחיפוש בפורום תגלה שהכושר אינו לב הענין. גם לא פתרון של חידה או שניים. השתדל להיות תלמיד טוב, שואף למצוינות והיה בן אדם. יותר מזה אין מה להגיד למישהו בן שש עשרה.

אה, וקצת תרגיע. יש מקומות שעודף מוטיבציה יכול לגרום לנזק.

ישן 09-11-2009, 21:35
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
אני חושב, בכנות, שקיבלת את כל ההמלצות שיכולת לקבל
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי efi_v שמתחילה ב "אחלה. חברה ישלכם עוד המלצות..."

העיקרית שבהן - אתה עדיין צעיר ויש עוד להמתין. לא רק לשמור על כושר וגם לא רק לחדד את המחשבה. עבור גם על הנושא של טיס שעולה תדירות בפורום.

בסופו של דבר המיון של חיל האוויר בודק את האדם בגיל 17+ ומעריך את כל המטען שנצבר אצלו בכל שנותיו. למרבית הדברים אי אפשר להתאמן או להתכונן. יש הרבה דברים שהם כמעט "מולדים".
יש גם להיזהר , כמו שאמרתי קודם, מעודף מוטיבציה ומלהיטות יתר. לא בגלל חיל האוויר אלא בגללך. הרי מספיק שימצאו אצלך בעיה קטנה, נגיד ראיה, ותיפסל. ואז היכן אתה עומד? כל הציפיות שלך יתנפצו לרסיסים.
אז אל תבנה ואל תטפח. כמו שכתבתי קודם - השתדל להיות טוב ומעבר לכך, בכל התחומים. במועד המתאים חיל האוויר יקבע אם אתה מתאים לו.
לחץ כאן בפורום לא יביא לך ל"תשובת מיליון הדולר" שבעקבותיה תעשה מה שצריך ופתאום תהיה טייס. לחץ כזה יביא לתוצאות הפוכות מאלו שאתה מקווה להן. רמזתי לך על כך למעלה.
בהצלחה בכל דבר שתבחר וזכור - יש דברים שלא תלויים ברצונותיך ובמאמציך.

ישן 14-11-2009, 09:52

שאלה סגירת חוב שלי - פתרון לחידות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי efi_v שמתחילה ב "שאלה | טייס"

סגירת חוב שלי - פתרון לחידות, בתחילת השבוע נתתי 3 דוגמאות לשאלות חשיבה ולהלן הפתרונות:

1) שמים על השולחן 6 קיסמים שווי אורך ומבקשים ממכם ליצור מהם 4 משולשים.

פתרון: מכיוון שהניחו לכם את הקיסמים על השולחן, ישר החשיבה עובדת במצב דו-מימדי,
היינו, מנסים ליצור משולשים על המישור והמספר המקסימלי של משולשים שאפשר ליצור הינו שלושה.
היכולת לפתור את הבעיה טמונה בחשיבה "מחוץ לקופסא", במקרה הזה הקופסא היא החשיבה הדו-מימדית, והיציאה ממנה,
היא המעבר לחשיבה תלת- מימדית, כלומר ליצור בעזרת ששת הקיסמים מבנה תלת-מימדי שיכיל ארבעה משולשים.

המבנה הוא: פירמידה עם בסיס משולש. הבסיס הינו המשולש הראשון ושלושת פיאותיה
הן שלושת המשולשים שמשלימים לסה"כ ארבעה משולשים.

תמונה:
https://2009-uploaded.fresh.co.il/2...14/98893632.jpg

לקוחה מכאן: http://www.businessballs.com/games.htm

2) למה מיכסים של בורות ביוב הם בצורת מעגל? ולא לדוגמא בצורת מלבן או ריבוע?

פיתרון: מה בעצם אנו רוצים מהמכסה? נכון, שיכסה את הבור כדי שאנשים לא יפלו לתוך הבור.
אבל גם מכסה בצורת מלבן, משולש או כוכב יעשו את העבודה טוב.
אז מה עוד אנחנו רוצים? או יותר נכון לא רוצים? לא רוצים שיקרה מצב שבו המכסה יפול פנימה לבור!
מכסה מרובע יכול ליפול לתוך הבור בזווית אלכסונית, מכיוון שאלכסון הפתח יותר ארוך מכל צלע שהיא
של המכסה.
לא כל שכן מכסה בצורת עיגול, שבכל תצורה שהיא קוטר הפתח קטן יותר מקוטר המכסה.

3) ארנב שפחית קשורה לזנבו רץ על פסי רכבת, מכיוון שהפחית פוגעת כל הזמן בפסים נוצר רעש
שמפריע לידידנו הארנב האצן. השאלה היא מה על הארנב לעשות על מנת שהוא לא ישמע את הרעש
של הפחית?

פיתרון: מה שמפריע לארנב הינו הרעש שעושה הפחית, אז חוץ מהפתרונות הטריוויאליים של להפסיק
לרוץ או לשים אטמי אוזניים, שהם לא מעניינה של החידה, עלו כאן כיוונים יפים לפתרון, בסדר עולה:

dudibenjamin - הציע לרוץ במקביל לפסי הרכבת ע"מ שהפחית לא תפגע בקורות העץ של הפסים וכך
אולי יפסק הרעש.

בהנחה שהרעש לא נפסק בירידה מהפסים, או שאסור לרדת מהם, נעבור לפתרון הבא:
AAADI - הציעה שהארנב ירוץ כל כך מהר כך שהפחית תישאר באוויר במהלך הריצה וכך היא לא תפגע
במסילה ותרעיש לחברנו הארנב.

בהנחה שהפחית לא יכולה להתרומם ועדיין פוגעת בקרקע, נעבור לפתרון הנכון, או לזה שאליו כיוונתי מלכתחילה:
YHS - הציע לארנב לרוץ מהר יותר ממהירות הקול, וכך גלי הקול, של רעש הפחית, לא ישיגו את אוזניו
של הארנב*.

*YHS גם תיקן שמבחינה אווירודינמית מדובר בשפן ולא בארנב , תודה.

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 14-11-2009 בשעה 09:55.
ישן 14-11-2009, 13:09
  משתמש זכר המעז שמנצח המעז שמנצח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.09
בקשר למכסי הביוב
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "סגירת חוב שלי - פתרון לחידות"

דעתי:
בחרו בעיגול כי זאת צורה מאוד מאוד סימטרית
איך שלא תניח את המכסה (העגול) על המושב שלו הוא יתאים בדיוק... בניגוד לריבוע שאותו אולי תצטרך לסובב כדי שיתמקם נכון

עוד משהו....
עיגול (אם אני לא טועה) זה הצורה בעלת השטח הגדול ביותר להיקף נתון
אין לי הוכחה אבל אני יודע שכדור זה הצורה בעלת שטח הפנים המינימלי לנפח נתון (ז"א כדור זה הצורה בעלת הנפח הכי גדול לשטח פנים נתון) ... מטעמי סימטריה נראה לי שעיגול היא הצורה בעלת השטח המקסימלי להיקף נתון

ז"א שעבור היקף נתון תוכל ליצור צורה בעלת שטח יותר גדול
הרבה יותר נוח להיכנס לביוב (במידה וצריך לעשות תיקונים) אם שטח הכניסה יותר גדול (יותר קל גם להכניס ציוד וכו')

בהסבר שלך (שהמכסה עלול לפול לבור) התייחסת רק לצורות קמורות.... מה לגבי פנטגרם או משולש? (אלכסון של פנטגרם לא בהכרח יותר גדול מכל צלע בפנטגרם)

בקשר לפתרון של AAADI
הפתרון שלה תלוי באורך של החוט ובמשקל של הפחית
ככל שהחוט יותר ארוך הארנב יצטרך לרוץ יותר מהר כדי ליצור זווית יותר קרובה ל 90 מעלות בין החוט לבין אנך מהחוט לקרקע (אם החוט קצר אפשר להסתפק בזוויות יותר קטנות כדי שהחוט לא יגע בקרקע)
ככל שהפחית יותר כבדה כך צריך יותר כוח כדי להרים אותה

בכל מקרה הכוח שדרוש לעשות את זה מאוד מאוד גדול וצריך להתמיד ולהמשיך להפעיל את הכוח הזה כככללל הזמן
וברור שאי אפשר להגיע ל90 מעלות בין החוט לאנך

הפתרון של YHS לפי דעתי הכי טוב... "פשוט" צריך לעבור את מהירות הקול ולהתמיד במהירות הזאת - צריך הרבה פחות כוח בשביל זה

נערך לאחרונה ע"י המעז שמנצח בתאריך 14-11-2009 בשעה 13:12.
ישן 14-11-2009, 13:50

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי המעז שמנצח שמתחילה ב "בקשר למכסי הביוב"

ציטוט:
בחרו בעיגול כי זאת צורה מאוד מאוד סימטרית
איך שלא תניח את המכסה (העגול) על המושב שלו הוא יתאים בדיוק... בניגוד לריבוע שאותו אולי תצטרך לסובב כדי שיתמקם נכון
מרובע לא כזה יותר מסובך למקם, אבל נכון, סיבה של נוחות ולא של בטיחות, אבל עוד סיבה טובה.

ציטוט:
ז"א שעבור היקף נתון תוכל ליצור צורה בעלת שטח יותר גדול
הרבה יותר נוח להיכנס לביוב (במידה וצריך לעשות תיקונים) אם שטח הכניסה יותר גדול (יותר קל גם להכניס ציוד וכו')
יפה! אני כיוונתי לפתח הבור ואתה העמקת גם לבור עצמו.

ציטוט:
בהסבר שלך (שהמכסה עלול לפול לבור) התייחסת רק לצורות קמורות.... מה לגבי פנטגרם או משולש? (אלכסון של פנטגרם לא בהכרח יותר גדול מכל צלע בפנטגרם)
לא נכון, במשולש, הגובה לאחת הצלעות יהיה קטן מאחת הצלעות. בפנטגרם, אם תוריד גובה מקודקוד לקו דימיוני המחבר שני קודקודים נגדיים, הוא יהיה קצר יותר מצלע של פנטגרם (קודקוד לקודקוד נגדי).
*וגם מה יקרה אם אחד הקודקודים ישבר, במשולש או פנטגרם? בגלל זה עדיף צורה קמורה, אבל עדיין יש לשקלל את כל הנתונים והדרישות ההנדסיות.

ציטוט:
בקשר לפתרון של AAADI
הפתרון שלה תלוי באורך של החוט ובמשקל של הפחית
ככל שהחוט יותר ארוך הארנב יצטרך לרוץ יותר מהר כדי ליצור זווית יותר קרובה ל 90 מעלות בין החוט לבין אנך מהחוט לקרקע (אם החוט קצר אפשר להסתפק בזוויות יותר קטנות כדי שהחוט לא יגע בקרקע)
ככל שהפחית יותר כבדה כך צריך יותר כוח כדי להרים אותה

בכל מקרה הכוח שדרוש לעשות את זה מאוד מאוד גדול וצריך להתמיד ולהמשיך להפעיל את הכוח הזה כככללל הזמן
וברור שאי אפשר להגיע ל90 מעלות בין החוט לאנך

הפתרון של YHS לפי דעתי הכי טוב... "פשוט" צריך לעבור את מהירות הקול ולהתמיד במהירות הזאת - צריך הרבה פחות כוח בשביל זה
פיתוח יפה של הפתרון של AAADI, והשוואתו לפתרון בית-ספר.

לסיכום, אין פתרון יחיד או תשובה נכונה אחת, והמטרה בשאלות מעיין אלו היא לראות את ההתמודדות, דרכי חשיבה, יצירתיות, תפיסה וכו' של הנשאל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:19

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר