לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-11-2009, 13:23
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
שר התחבורה שוקל להעלות את גיל קבלת רשיון הנהיגה ל20

שר התחבורה ישראל כץ שוקל להעלות את גיל המינימום להנפקת רישיון נהיגה, בניסיון להוריד את מספר ההרוגים בכבישי הארץ. "אנו נחושים לשנות ולבלום את המגמה של תאונות נהגים צעירים בכל מחיר", הסביר השרהאם בקרוב ייאלצו תלמידי התיכון להיפרד מהחלום להגיע לבית הספר במכונית? שר התחבורה, ישראל כץ, שוקל להעלות את גיל המינימום להוצאת רישיון נהיגה.

-"הפריבילגיה של קבלת רישיון נהיגה בגיל 17 לא תישאר בכל תנאי", אמר השר בדיון שערכה ועדת הכלכלה של הכנסת לציון יום המחויבות הלאומית לתאונות דרכים.

לדברי כץ, אם לא תצליח המדינה להילחם בקטל בדרכים ולהוריד את מספר ההרוגים בכבישי, ישקול משרדו להעלות את גיל הנפקת הרישיון ל-19 או 20. "עם כל המגבלה שיש עם השירות הצבאי, אם זאת הדרך האחרונה, ואני מקווה שלא, אז יהיו שינויים דרמטיים וינהגו עד הרבה יותר מאוחר", הוסיף בדיון.

http://www.mako.co.il/news-military/politics/Article-0c3e924bc8dd421004.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=978777604

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2009, 13:52
  avihil avihil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.08
כשנותנים לחיילים לנהוג בטנק
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "זה לא אותו אחד שהציע לקבוע שאווזים אינם בעלי חיים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי minimax
אינני רואה כיצד גוזרים גזירה כזאת על בני הנוער. האם ייתכן שבגיל 18 ניתן להם רישיון לנהוג בטנק ובמטוס קרב, אבל לא ברכב פרטי?

וקל וחומר להטיס מטוס - הרי שזה מבחירה ותוך סינון קפדני. אפשר להיות סמוכים ובטוחים שהללו בוגרים בנפשם ומודעים לעוצמה הניתנת להם..

מאידך עומדים רבבות צעירים שמקבלים רישיון נהיגה ומאבדים כל שיקול דעת ומתלהבים... שעלולים לפגוע בעצמם ובסביבה.

אני בעד החוק הזה..
"אבל אני חושב שאם האיסלאם ימשיך להתחזק בחברה שלנו החברה שלנו תשתנה לגמרי. אפשר כבר לראות את זה במדינות שבהן האחוז של המוסלמים באוכלוסייה גדל. בבריסל, למשל, אנשים מקבלים מכות משום שהם שותים מים ברחוב בתקופת הרמדאן. אני לא מאמין בקשקושים של הפוליטיקלי קורקט - לא כל התרבויות שוות. אני חושב שהתרבות שלנו טובה יותר".

חירט וילדרס

ישן 10-11-2009, 14:09
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
יש לי רעיון יותר טוב לכבוד השר....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "שר התחבורה שוקל להעלות את גיל קבלת רשיון הנהיגה ל20"

להתעסק בעניינים שהוא מבין בהם
כאילו שבגיל 20 אף אחד לא יעשה תאונה.
מה שצריך זה לשנות את כל מתכונת שיעורי הנהיגה.
כיום בן אדם יכול ללמוד חודשיים ממרץ עד יולי למשל
לגשת לטסט ולעבור
ואז מגיע הגשם, הכבישים רטובים ואין לנהג מושג קלוש איך לנהוג במזג אוויר חורפי
אם רוצים להגביל את גיל הרשיון אז לפחות שזה יקרה שתהיה תחבורה ציבורית שתפעל 24/7
כל עוד זה לא קורה אין שום סיבה לאפשר הגבלות בהוצאת רשיון
כי בחור בן 17 מתחיל לעבוד בגיל הזה וצריך להגיע
ושלא לדבר על בילוים ביום שישי שיצריכו ממנו לשלם מלבד האלכוהול גם על מוניות

ישן 10-11-2009, 15:34
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
הערה אחת
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "יש לי רעיון יותר טוב לכבוד השר...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
ושלא לדבר על בילוים ביום שישי שיצריכו ממנו לשלם מלבד האלכוהול גם על מוניות

הוא בכל מקרה יאלץ לשלם על מונית (אלא אם כן יש מספיק נהגים אחרים שלא שתו)

פרט לכך, אני מסכים עם דבריך בקשר לנהיגה בחורף אבל צריך להוסיף לכך גם נהיגת לילה.

ובכלל, במדינה כל כך מתקדמת מבחינה טכנולוגית - מדוע שחלק ממבחן הנהיגה לא יתקיים בסימולטור של רכב שידמה מזג אויר משתנה, תנאי דרך שונים ואפילו מקרי חירום ?

ניסיתי בעבר להציע זאת לאחד משרי התחבורה - לצערי לא יצא מזה דבר...
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 11-11-2009, 00:54
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
אני לא מסכים עם הטענה שלו אבל אני חושב שאני יודע במה זה יעזור
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "מה זה יתן? אתה מוכן לתת..."

1. יש הרבה פחות מקרי מוות מירי בשוגג מאשר מתאונות דרכים - כך שיותר בטוח לתת נשק לילד בן 18 מלתת לו מפתחות לרכב.

2. ההצעה שלו לחייב שירות צבאי/לאומי תוריד מהכביש אוכלוסיה מסויימת שיש לה תדמית של כזו שאיננה מכבדת את חוקי המדינה

אבל כפי שכתבתי בכותרת, אינני מסכים
לעניות דעתי ישנן דרכים טובות יותר להכשיר ולבחון נהגים חדשים כך שיוכלו להמנע מתאונות דרכים
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 11-11-2009, 01:04
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "מה זה יתן? אתה מוכן לתת..."

ומי אמר שלתת לכל בן 18 או בת 18 רובה זה נכון? צה"ל ומג"ב צריכים להפסיק את הנושא הזה ברוב היחידות. גובניקים לא צריכים לקחת רובה בכלל ברוב המקרים וחיילים קרביים לא צריכים לקחת נשק הביתה. יש יחידות מיוחדות, שאם מקפיצים אותן, רכב או מסוק מביא להן את הנשק למקום במקרה וזה דחוף. כל הסיפור של לקחת נשק הביתה, מיותר לגמרי ברוב היחידות של צה"ל או מג"ב.

נחזור לנושא הרישיון נהיגה, אתה יודע מדוע ביטוח של נהג צעיר או נהג חדש עולה כל כך הרבה יחסית לביטוחים אחרים? נהגים חדשים וצעירים עושים יותר תאונות ושגיאות, שותים יותר ועושים פוזות על הכביש. לכן צריך להגביל את הנהיגה לגיל 21 באזרחות ואולי אפילו ל 24. בגילים האלה המוח בדרך כלל מפסיק עם השטויות האלה. הביטוחים לא טיפשים ויודעים בדיוק מה צעירים עושים עם האוטו של אבא או אימא.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 11-11-2009, 02:27
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אם בני הנוער יסתובבו בשכונות - יהיה יותר גרוע.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "ומי אמר שלתת לכל בן 18 או בת..."

והם יסתובבו בשכונות ויעשו ונדליזם כי לא יוכלו להגיע למקומות הבילוי - והם לא יגיעו למקומות הבילוי כי אין להם תחבורה ציבורית טובה - לא ביום ובטח שלא בלילה - ומי שצריך לדאוג לתחבורה ציבורית תקינה כמו בכל מדינה נורמלית הוא שר התחבורה - ואחרי שהוא יעשה את זה - אפשר יהיה בהחלט להעלות את הגיל שבו מקבלים רישיון ומי יודע , אולי גם כמה וכמה מבוגרים יחליטו שהם מעדיפים תחבורה ציבורית ויפסיקו לנסוע כל כך הרבה עם המכונית הפרטית.

*

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-11-2009, 13:17
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אז אתה מוכן לסמוך עליהם..."

בצבא יש להם מפקדים, שמפקחים על השימוש בנשק בבסיס בניגוד לאזרחות בה, הם גורמים לתאונות עקב שתייה של אלכוהול ולעשות פוזה על הכביש או מירוצים. לכן לא מגיע לבני נוער לנהוג. לא על אופנוע, לא מכונית, לא טקטורון וכו... רוצה לנהוג חכה/י לגיל 21 ותעשה צבא או שירות לאומי. אני מכליל כאן נערים ונערות כאחד כמובן. בצורה הזאת רובם/ן לומדים מזה אחריות בשירות הלאומי או בצבא ולא יהיו לך הרבה תאונות של אלכוהול או טיפשות של גיל הנעורים.
חשבת פעם metooshelah מדוע בני נוער עושים יותר תאונות?
התשובות הן א, חוסר בגרות ב, חוסר ניסיון על הכביש. לכן אני אומר מגיל 21 מינימום ושירות צבאי או שירות לאומי. הצבא או השירות הלאומי תורם לבגרות האישית בדרך כלל.

עריכה: חייל סדיר שיש לו רישיון בצבא ולא עבר את גיל 21, לא צריך לנהוג באזרחות באותו זמן. כל עוד זה כלי רכב צבאי הגיוני, שיהיה מותר לו, אך באזרחות לא.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 11-11-2009 בשעה 13:24.
ישן 11-11-2009, 09:34
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
לנתונים הללו משקל כבד
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "הנתונים הובאו מאתר אחר - למה..."

אילו היה נערך מחקר יסודי של משקל מעורבים/נפגעים בתאונות דרכים במגזר הערבי ביחס לגודל האוכלוסיה באותו מגזר, בהשוואה לאותם נתונים בקרב המגזר היהודי - ניתן יהיה להגיע למסקנות חד-משמעתיות ולגזור מכך את אופן הפעולה כלפי אותו מגזר, ביחס למתן רשיונות [הקלה או החמרה בקריטריונים].

לעומת זאת יהיה קל יותר לבנות פרופיל של נהג צעיר המעורב בתאונות דרכים, כאשר כל הנתונים מצויים בידי החוקרים: לחץ חברתי,שיכרות, התרברבות, עייפות נהגים, שעות נהיגה לא סבירות אחר בילוי וכו'.

אם יימצא שאחוז הנהגים הצעירים מתחת לגיל 20 או 18 , אז צריך להחליט מהו דרך הטיפול.

שליפת חוקים מהמותן מבלי לבדוק אותם באופן יסודי כמוה כחוק פופוליסטי שמשרת רק את מי שמבקש לחוקק אותו ובמקרה זה אני חושב שאכן כך הדבר.
ישן 13-11-2009, 07:59
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "לנתונים הללו משקל כבד"

במיוחד בשבילך
ציטוט:
מדוע ערבים מעורבים יותר בתאונות דרכים?

בגליל מכירים היטב את הבעיה. מעבר לכבישים הרעועים ולרכבים הישנים, למעורבותם הגבוהה של ערבים בתאונות, מסבירים המומחים, יש סיבה נוספת: התחושה הדתית ש"הכל משמים". בסופו של דבר המחדל כאן הוא של המדינה

מעורבותם של ערבים בתאונות דרכים, בכלל ובתאונות דרכים קטלניות, בפרט, גדולה ביותר מ־100 אחוז ממספרם היחסי של הערבים באוכלוסייה. כך גילה השבוע מומחה התחבורה ד"ר משה בקר, בעקבות שורה של תאונות דרכים בגליל המערבי בהן היו מעורבים נהגים ערבים.

מנתונים עדכניים שמסר ד"ר בקר עולה כי בשנת 2008 נהרגו בתאונות דרכים בישראל 345 נוסעים והולכי רגל, מתוכם 131 ערבים שמהווים 37 אחוז מההרוגים, וזאת כאשר מספר מחזיקי רישיונות הנהיגה בקרב הערבים עומד על כ־15 אחוז מכלל האוכלוסייה, שיעור בעלי המכוניות הערבים הוא 17 אחוז וגם חלקם של הערבים מכלל אוכלוסיית ישראל עומד על אחוז דומה.

לדבריו, יש שלוש סיבות למעורבותם של ערבים בתאונות דרכים: תשתיות לקויות מאוד בכפרים וגם בכבישים המובילים לתוך הכפרים של המגזר הערבי. בעלות על מכוניות ישנות, בעלות אמצעי מיגון מיושנים ובעלי תחזוקה נמוכה יחסית, והגורם האנושי, קרי: תרבות הנהיגה של הנהגים הערבים.

http://www.mynet.co.il/articles/0,7...3804114,00.html
ישן 13-11-2009, 08:31
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "במיוחד בשבילך ..."

ותראה את זה

"גנאיים: "אני לא חושב שזה נכון. הצעיר הערבי לומד כמו הצעיר בתל אביב או בחיפה, ועובר אותו מבחן כמותם. יש להם אותה תרבות נהיגה. לצערי, הסיבה העיקרית היא התשתיות הלקויות. כשיהיו אותם כבישים בכפרים כמו בתל אביב, תראה גם שתרבות נהיגה תהיה זהה. זה לא אומר שאני שולל הגברת הפעולות לחינוך לתעבורה בקרב צעירי המגזר אבל זו לא הסיבה לתאונות".

דובר ועד ראשי הרשויות הערביות, עבד ענבתאווי: "הסיבה העיקרית למעורבותם של ערבים בתאונות קטלניות היא ללא ספק התשתיות הלקויות. זו תוצאה של קיפוח מתמשך. אבל אי אפשר להתעלם גם מפגמים בתרבות הנהיגה של ערבים, במיוחד צעירים ערבים"."

שקר וכזב. הכביש בין צומת עמיעד לכרמיאל ולעכו הוא מועד לפורענות בגלל הנהגים הללו. הכביש לא לקוי, זה לא איזה שביל בתוך נאחף, הוא משרת גם יהודים אז אין מה להתלונן על תשתית. הם נוהגים נהיגה פרועה בגלל חוסר כבוד לחוק ולמדינה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:22

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר