לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-11-2009, 17:21
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
תרגיל מחשבתי או "איך נעבור את המיונים?" קצת OFF

לא פעם עולות כאן בפורום שאלות לגבי הצלחה במיונים שונים, בעיקר כאלה הדורשים יכולת מחשבתית כמו מבחני קצונה ובעיקר טיס. הרבה תהיות. הרבה ניסיון למצוא "תשובה" ל"מה מחפשים ומה דורשים מאיתנו" ויותר מכך – איזה סוג שאלות עולות ומה התשובות הנכונות.

לרוע המזל במרבית המקרים לא בוחנים "ידיעה" אלא "יכולות". נמדדות:

יכולות אינטלקטואליות,
דרכי גישה לבעיה,
יכולת ניתוח,
יכולת התנתקות מקונספטים, דעות קדומות או מתחושות בטן ושימוש בשיקולים קרים,
יכולת התמודדות עם מחלוקת פנימית,
יכולת העברת ביקורת עצמית ו"ראייה מהצד",
אפשרות להאמין שגם הפתרון "שלך" שוגה,
הבנה של הבעיה במרחבים שונים,
קביעת נתוני בסיס לפתרון הבעיה,
יכולת אבחנה בין עיקר וטפל והתמדה בלא להתמודד עם הטפל,
הבעה עצמית של המחשבות והדרך,

וכן הלאה.

להרבה מהבעיות אין "תשובה". ודאי לא תשובה יחידה. התשובה גם לא כל כך מענינת – אלא התהליך. כי רוצים לדעת איך תחשוב ותתמודד כשתיתקל בבעיה הבאה, אותה אנו עדיין לא מכירים.

בניתי כאן בעיה פשטנית שמקובלת במבחנים של אישיות. בעיה מסוג זה ניתנת לקבוצה ונבחנת יכולת ההתמודדות בקבוצה ויכולת העברת המחשבות והנימוקים לחברי הקבוצה כמו גם שיכנוע שלהם. לא כל הנתונים שכאן "מדעיים", כי זה אינו תחום העיסוק שלי וגם איני נותן ציונים בסוף. התרגיל בא כדי להוסיף מעט פלפל לפורום בתחום שאולי יוכל לעזור לכמה אנשים כאן.

הנתונים בבעיה, כמובן, קצת מלאכותיים.

החברים בפורום מתבקשים להביע את דעתם, לנמקה, להבהיר הנחות יסוד, להסביר, לנסות לשכנע אחרים ועוד. כל זאת בנימוס ותוך ידיעה שאין מטמון זהב בסוף וכל המשתתפים מנצחים.

הבעיה:
כדור הארץ עומד בפני כליה. אותרו 10 אנשים שאפשרי להם לעזוב את כדור הארץ לכוכב אחר שסומן מראש כאפשרי להתיישבות בני אדם. הצרה היא שבחללית יש מקום לשישה אנשים בלבד. את מי תיקחו בחללית?

אלו האנשים:

עקרת בית ללא מקצוע , בת 33
פיזיקאי, בן 68
שוטר, בן 22
טייס, בן 51
סטודנטית לכלכלה, בת 19,
קצין סיירת, בן 31
פועל בנין, בן 32
מהנדס מכונות, בן 46
מנהל חשבונות 40
תלמידה , בת 15

כל שתרצו – אש חופשית. מקווה שיהיה אשכול מעניין.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 10-11-2009 בשעה 17:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2009, 17:56
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "תרגיל מחשבתי או "איך נעבור את המיונים?" קצת OFF"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS

פיזיקאי, בן 68
שוטר, בן 22
טייס, בן 51
סטודנטית לכלכלה, בת 19,
קצין סיירת, בן 31
פועל בנין, בן 32
מהנדס מכונות, בן 46
מנהל חשבונות 40
תלמידה , בת 15

פיזיקאי-אמנם קצת זקן אבל אני מאמין שנזדקק לו על כוכב אחר שבו המציאות אינה כמו בכדור הארץ אבל חוקי הפיזיקה כן.
שוטר-צעיר,יתאים ללידת ילדים וימות הכי מאוחר מוות טבעי,יותר חסון פיזית לשרוד קשיים
קצין סיירת-כנ"ל,חזק,צעיר,יתאים ללידת ילדים ומן הסתם גם מנהיג שיוכל לגבש את הקבוצה
סטודנטית-בת (מה לעשות צריך גם כאלה בשביל ילדים),צעירה,תשרוד הרבה זמן באופן טבעי (מוות טבעי בעוד יותר שנים)
תלמידה,גם כן תשרוד הרבה זמן והיא בת
עקרת בית-כל התפקיד שלה הוא בעצם ילדים ולחנך אותם,צריך אחת כזאת מה גם שהיא לא זקנה

ישן 10-11-2009, 18:01
  edenyosef edenyosef אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "תרגיל מחשבתי או "איך נעבור את המיונים?" קצת OFF"

אוקיי , מעכשיו אני אתייחס לקבוצה של האנשים בתור "האנושות החדשה". עם כמה שהכינוי הזה בומבסטי, הוא נכון

ככה אני היית בוחר-

קצין בסיירת - בו הייתי בוחר להיות המנהיג של האנושות החדשה. למה? לפי מה שאני יודע, חיילים בסיירת הם אנשים שידעו להסתגל להישארות , גם אם לא תמידית, בשטח זר שלא בנוי כל כך למחיה. הידע וההכוונה שלו ,יתנו לאנושות החדשה נקודת פתיחה לא רעה לחיים על הכוכב,נקודת פתיחה שאולי תיתן להם מספיק זמן לשרוד בתנאים האלה עד שיבינו איך לחיות על מקום מסוים בכוכב הזה בתנאי קבע. ובגלל שהבחור הוא קצין, כנראה יש לו יכולת לניהול אנשים בזמן משימה (במקרה זה, המשימה הכי חשובה בהיסטוריה האנושית עד אותו רגע), ולהשלטת סדר בתוך הקבוצה, גם אם חברי הקבוצה לא מתאימים אחד לשני חברתית.

שוטר- במקרה של אלימות או אובדן שליטה על אחד מחברי הקבוצה, הקצין בסיירת, כלומר המנהיג, יוכל להמשיך להוביל את שאר העניינים בקבוצה בזמן שהשוטר משתמש בידע ובניסיון שלו (אני יוצא מנקודת הנחה שהשוטר הוא לא פקח תנועה חסר כל יכולת גופנית אלא מישהו עם יכולת פיזית וביטחון) כדי לטפל במוקדי בטיחות

מהנדס מכונות - צריך מישהו עם יכולת הנדסית ואולי יכולת טכנית בשביל תכנון מגורי קבע ותשתיות בסיסיות למגורי קבע, כשיתחילו לתכנן אותם

סטודנטית לכלכלה - אחרי הרבה שנים במגורי קבע, כשתצליח להתפתח קהילה קטנה של אנשים עם משפחות, יצטרכו להתחיל לחשוב על בניית מערכת כלכלית לקהילה.

פועל בניין - רגיל לעשות עבודות שאחרים בעולם המודרני לא רגילים לעשות, וככה הוא יעזור בבניית המגורים הזמניים והקבועים יותר ביעילות

עקרת בית ללא מקצוע - נכנסת מהסיבה הפשוטה שהיא אישה, וצריך צאצאים לדורות הבאים, וגם , לסיפוק צרכים גבריים, שגם ככה בטח מאוד מתוחים מהקטע שהם צריכים להקים את האנושות מחדש ונשים יעזרו בהפגת המתח. נכון שיש כבר אישה , אבל עדיף יותר אם ארבעת הגברים יתחלקו ב-2 נשים , במקום 5 באישה אחת , וככה יש פחות סיכוי לריב על הנשים בין הגברים

נ.ב: הפיזיקאי אולי מאוד חכם, אבל בטח בדורות הראשונים של האנושות החדשה הזאת, יתרכזו פחות במדע ויותר בבניית התשתית לחיי קהילה

וואו התרגיל המחשבתי הזה ממש כיפי (:

נערך לאחרונה ע"י edenyosef בתאריך 10-11-2009 בשעה 18:06.
ישן 10-11-2009, 18:25
  משתמש זכר intothevoid775 intothevoid775 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.09
Facebook profile

קודם כל, אין הרבה פרטים על הכוכב החדש, מהם התנאים? האם הוא עויין ומסוכן? אני יוצא מנקודת הנחה שזה משהו בסגנון רובינזון קרוזו...

שלוש בחורות
טייס (קרב כן?? אנחנו עדיין בפורום מו"ס) - יצירתי, חכם, בעל נסיון, לוחם ועדיין בגיל סביר, הוא יהיה המנהיג של המושבה עד שיצא מכלל תפקוד בגיל 60+
קצין - בעל פחות נסיון וחוכמה מהטייס אבל יותר צעיר וחזק - עד שהוא יגיע לגיל שבו לא יוכל לתפקד כמו שצריך כבר יהיו זכרים בוגרים בקהילה, הוא יירש את הטייס בתור מנהיג המושבה בגיל 40+, נקווה שימתין בסבלנות לתורו ולא ינסה לעשות הפיכה או משהו.
מהנדס מכונות - בעל ידע ונסיון שיהיו נחוצים להתיישבות החדשה, קצת זקן אבל חשוב, הוא יהיה ברקע, נקווה שיקבל את זה בלי יותר מידי בלאגן.

למה לא?

פיזיקאי - כבר בגיל מתקדם מאוד, למרות שהידע והנסיון שלו נחוצים, ספק אם הוא ישרוד בתנאי שטח שיהיו בהתחלה בכוכב החדש
שוטר - אמנם צעיר וחזק אבל חסר נסיון ולדעתי הקצין והטייס יספיקו כדי להגן על המושבה עד שיגדלו גברים צעירים, גם, יש סיכוי שהוא ירצה לרשת את הנהגת הקהילה איך ששאר הגברים יזקינו ואם אמרנו שוטר אני לא מחשיב אותו כגאון במיוחד.
פועל בניין - כמו השוטר רק יותר זקן, לדעתי אין לו שום ידע או נסיון שהמושבה שלנו תתקשה בלעדיהם
מנהל חשבונות - כבר קרוב לגיל מתקדם ובעל מקצוע לא פרקטי עבור המושבה החדשה

מה יהיה בדור השני זה כבר יותר מעניין <:

נערך לאחרונה ע"י intothevoid775 בתאריך 10-11-2009 בשעה 18:45.
ישן 10-11-2009, 18:43
  edenyosef edenyosef אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי intothevoid775 שמתחילה ב "קודם כל, אין הרבה פרטים על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי intothevoid775
קודם כל, אין הרבה פרטים על הכוכב החדש, מהם התנאים? האם הוא עויין ומסוכן? אני יוצא מנקודת הנחה שזה משהו בסגנון רובינזון קרוזו...

שלוש בחורות
טייס (קרב כן?? אנחנו עדיין בפורום מו"ס) - יצירתי, חכם, בעל נסיון, לוחם ועדיין בגיל סביר, הוא יהיה המנהיג של המושבה עד שיצא מכלל תפקוד בגיל 60+
קצין - בעל פחות נסיון וחוכמה מהטייס אבל יותר צעיר וחזק - עד שהוא יגיע לגיל שבו לא יוכל לתפקד כמו שצריך כבר יהיו זכרים בוגרים בקהילה, הוא יירש את הטייס בתור מנהיג המושבה בגיל 40+, נקווה שימתין בסבלנות לתורו ולא ינסה לעשות הפיכה או משהו.
מהנדס מכונות - בעל ידע ונסיון שיהיו נחוצים להתיישבות החדשה, קצת זקן אבל חשוב, הוא יהיה ברקע, נקווה שיקבל את זה בלי יותר מידי בלאגן.

למה לא?

פיזיקאי - כבר בגיל מתקדם מאוד, למרות שהידע והנסיון שלו נחוצים, ספק אם הוא ישרוד בתנאי שטח שיהיו בהתחלה בכוכב החדש
שוטר - אמנם צעיר וחזק אבל חסר נסיון ולדעתי הקצין והטייס יספיקו כדי להגן על המושבה עד שיגדלו גברים צעירים, גם, יש סיכוי שהוא ירצה לרשת את הנהגת הקהילה איך ששאר הגברים יזקינו ואם אמרנו שוטר אני לא מחשיב אותו כגאון במיוחד.
פועל בניין - כמו השוטר רק יותר זקן, לדעתי אין לו שום ידע או נסיון שהמושבה שלנו תתקשה בלעדיהם
מנהל חשבונות - כבר קרוב לגיל מתקדם ובעל מקצוע לא פרקטי עבור המושבה החדשה

אולי הטייס חכם, אבל מירב הניסיון שלו הוא בטיסה וספק אם הוא יעיל מספיק בלחימה קרקעית, במיוחד בהתחשב בעובדה שהוא לא צעיר מדי. השוטר הצעיר יותר חזק כנראה , יודע לאכוף את החוק בתוך הקהילה , ומנוסה מספיק בלחימה באויב קרוב, שלא נמצא במרחק 100 מטר בין הקוקפיט לקרקע.

לטייסי קרב (אני משתף איתך פעולה ) יש יכולת לקבל החלטות נכונות ומהירות אמנם, אבל את המשבצת של החשיבה ממלא לוחם הסיירת, ובין שני אנשים שממלאים אותה משבצת יש סיכוי לא רע לקרע בתוך הקבוצה.
ישן 10-11-2009, 18:44
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile

הנחת היסוד שלי היא שכדי ליצור אנושות חדשה, הסיכוי הטוב ביותר הוא גיוון - כך עובדת האבולוציה (ככל שהמגוון הגנטי גדול יותר כך הסיכוי של מין לעמוד בקטסטרופה - גדול יותר), וכך גם הייתי פועל להרכבת הקבוצה שלי כדי לתת לה את הסיכוי הטוב ביותר לשרוד ולהתפתח. לפיכך אגוון במין, בגיל, ביכולות - פיזיות ומנטליות; וכו'.

תלמידה , בת 15
פיזיקאי, בן 68
סטודנטית לכלכלה, בת 19,
קצין סיירת, בן 31
פועל בנין, בן 32

בקבוצה זו גיוון מיני - 3 גברים ו-3 נשים, גיוון גילאי - 2 צעירות מאוד (15 ו-19), 3 בעשור הרביעי לחייהם, ואחד בן 68. גיוון השכלתי - פועל בניין ועקרת בית חסרי השכלה פורמלית מחד, ופיזיקאי וסטודנטית לכלכלה מאידך. גיוון ביכולות הפיזיות - פועל בניין וקצין סיירת בעלי כוח רב, כנראה - מצד אחד, וסטודנטית, תלמידה ופיזיקאי שהם כנראה חלשים יותר.

זו דרך המחשבה שלי בהתבסס על הנתונים (או יותר נכון - על היעדרם )... אם יהיו נתונים נוספים, אני מניח שהייתי פועל לפיהם.

עמרי
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

ישן 10-11-2009, 18:52
  Phosgene Phosgene אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.08

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS

אלו האנשים:

פיזיקאי, בן 68
שוטר, בן 22
טייס, בן 51
סטודנטית לכלכלה, בת 19,
קצין סיירת, בן 31
פועל בנין, בן 32
מהנדס מכונות, בן 46
מנהל חשבונות 40
תלמידה , בת 15

פיזיקאי - יסייע לפועל הבניין לבנות בניינים תחת חוקי כבידה ותנאים פיזיקליים שונים מאשר על כדו"א . כמו כן יסייע למהנדס המכונות לבנות מכונות שכן יש לו ידע נרחב בתחומי מכניקה ואלקטרומגנטיקה .
פועל בניין - לבנות בתים ובניינים .
עקרת בית - לסייע לכל השאר בהכנת אוכל וגיבוי מאחורי הקלעים(נשמע רע אבל תפקיד חשוב מאין כמוהו) .
מהנדס מכונות - לבנות מכונות שחיוניות לחיי בני אדם .
טייס - להטיס את החללית אל הכוכב .
תלמידה - תוכל ללמוד מהפיזיקאי הזקן ומכל השאר, שכן יכולת לימוד של צעירים טובה בהרבה מאשר של מבוגרים , ובגיל מאוחר יותר להביא ילדים לעולם , והרבה כי היא צעירה .
ישן 10-11-2009, 19:54
צלמית המשתמש של jonaman
  משתמש זכר jonaman jonaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.09

עקרת בית
פיזיקאי
סטודנטית לכלכלה
מהנדס מכונות
טייס<>פועל בניין
*עריכה התכוונתי להחליף את הטייס עם הפועל שככחתי לשנות*
קצין סיירת

הרעיון הוא שיוכלו להמשיך את החיים מבחינת המשך האנושות וגלגול הדורות
ומבחינת הישרדות או חיים נוחים באותו כוכב.
הפיזיקאי ידע להסתדר תוך התחשבות במצב החדש, מהנדס המכונות יחד איתו יתכנן מיני מכשירים שיתאימו
ופועל הבניין יישם אותם.
עקרת הבית תוכל לחנך את הדורות הבאים ולעזור במה שצריך
סטודנטית -אולי תהיה שימושית על מנת לקבוע דרכי מסחר בדורות הבאים
קצין סיירת- אדם מסודר שיוכל לפקח על העבודה ויהווה כוח עבודה

נערך לאחרונה ע"י jonaman בתאריך 10-11-2009 בשעה 19:58.
ישן 10-11-2009, 20:43
צלמית המשתמש של dudib
  משתמש זכר dudib dudib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS

אלו האנשים:

פיזיקאי, בן 68
שוטר, בן 22
טייס, בן 51
סטודנטית לכלכלה, בת 19,
קצין סיירת, בן 31
פועל בנין, בן 32
מהנדס מכונות, בן 46
מנהל חשבונות 40
תלמידה , בת 15

אוקיי לפי המצב הנתון הייתי בוחר למשימה החשובה את האנשים הבאים:

*פועל בניין - הוא צעיר ולכן חיוני לצורך התרבות והמשך קיום המין האנושי וכמו כן הוא גם בעל הניסיון והידע הדרוש לצורך בניית המושבה החדשה.

*שוטר - הוא בעל יכולת מנהיגות (לא פחות מקצין בסיירת- לכו תדעו אולי לפני שהוא התחיל להיות שוטר הוא היה גם קצין בסיירת- אל תמהרו להסיק מסקנות! אחרי הכל לא סיפרו לנו את הביוגרפיה שלהם..)
,בעל ערכים ושומר חוק -גם מעצם תפקידו, הוא גם נדרש לחוסן פיזי ונפשי מעצם תפקידו והמצבים איתם הוא עלול להתמודד, וביכולתו לבנות /למסד את ההנהגה ואת שלטון החוק במושבה וכך להנחיל את הדמוקרטיה לדורות הבאים שיגדלו בה.
וכמובן שהוא צעיר ויכול לעזור בהמשך קיום המין האנושי.

*טייס - אחרי הכל מישהו צריך להטיס את החללית אל המושבה החדשה ואי אפשר לדעת עם אילו תנאי טיסה הוא יצטרך להתמודד בדרך לשם -ולכן הניסיון והידע שלו דרושים להצלחת המשימה.
לא משנה הגיל שלו, בכל מקרה הוא יוכל לעזור להמשך קיום המין האנושי.
וכאן אני מסתמך על הדרישות הידועות לטייסי חיל האוויר הישראלי - הוא בעל מנהיגות ויודע להתמודד עם מצבים קיצוניים בקור רוח (כגון מרד במושבה, או בכלל מצבי חירום שונים), יודע לעבוד בצוות וגם לבד, נדרש למוסריות ויושר גבוה ,ובכלל ערכים גבוהים מאוד, בעל אינטליגנציה גבוהה ויכולת פיזית גבוהה.

*סטודנטית לכלכלה - דבר ראשון היא נקבה, צעירה -שני נתונים הכרחיים וחשובים מאוד להמשך קיום המין האנושי!, בנוסף לכך היא בעלת ידע בכלכלה ולכן היא תוכל לעזור לבסס את הכלכלה במושבה החדשה ולהנחיל את הידע שלה לדורות הבאים.

*עקרת בית ללא מקצוע - שוב היא נקבה, צעירה - משמע יש לה נתונים הכרחיים וחשובים לצורך המשך הקיום של המין האנושי.
לגבי השכלתה -אי אפשר לדעת ,כי אין את הנתונים ,ואין לשפוט מהר שהיא חסרת השכלה בגלל שהיא מובטלת - כי ייתכן שהיא בעלת ידע אקדמי/ מקצועי חיוני...

*תלמידה - חיונית להמשך קיום המין האנושי במיוחד בגלל שהיא צעירה מאוד, וגם בגלל שהיא צעירה כל כך אפשר להשתמש בה לשם העברת הידע לדורות הבאים , המבוגרים שבחבורה יכולים ללמד אותה כל מיני מקצועות.

נערך לאחרונה ע"י dudibenjamin בתאריך 10-11-2009 בשעה 20:53.
ישן 10-11-2009, 21:34
צלמית המשתמש של dudib
  משתמש זכר dudib dudib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי dudib שמתחילה ב "[QUOTE=YHS] אלו האנשים: ..."

תוספת: חוץ מזה -אי אפשר לקחת מטען בחללית?? (זה לא מצוין בקטע)
אולי יש להם בחללית כל מיני מכשירים וגנרטורים ושרטוטים וקלטות/דיסקים שבהם מתועדים אלפי שנים של התפתחות וקידמה טכנולוגית וחברתית ובכלל כל ההיסטוריה של המין האנושי -דבר שבטוח יקדם את המושבה החדשה!
ואולי גם רובוטים שיעזרו להם לבנות ולהתפתח בעולם החדש...כתוצאה מתרחיש כזה -הצורך באדם בעל ניסיון יקטן משמעותית והצוות הנבחר יידרש להיות צעיר ובעל אינטליגנציה גבוהה כך שיוכל לקלוט וליישם מהר את המידע שיקבל. (כלומר הצורך בפיזיקאי או מומחה לבניית מכונות ,שהם עפ"י הנתונים מבוגרים, ייקטן מאוד)

נערך לאחרונה ע"י dudibenjamin בתאריך 10-11-2009 בשעה 21:39.
ישן 10-11-2009, 21:05
  CoPilot CoPilot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.08

אלו האנשים שאני בחרתי:
פיזיקאי, בן 68
שוטר, בן 22
סטודנטית לכלכלה, בת 19,
קצין סיירת, בן 31
מהנדס מכונות, בן 46
תלמידה , בת 15

אני מתייחס אל הכוכב ככוכב שומם מחיים תבונתיים-כלומר, מעיין "גן עדן" לא מיושב. אם אנו אנשים מאמינים שרוצים להמשיך את הקו של התנ"ך והמטרה שלנו זה להציל את המין האנושי, אנחנו צריכים אנשים מפתח שהם בסבירות הכי גבוהה להתאים למטרה הזו-החבר'ה הצעירים: השוטר, הקצין, הסטודנטית והתלמידה לכשתגדל.

אני הוספת תוספת שלי נראית הכרחית והיא הפיזיקאי, שאמנם לא מביא איתו בהכרח את זרע ההמשך (מבחינה ביולוגית גבר בכל גיל בעקרון הוא פורה), אך הוא כן מביא איתו ידע יחסית רחב בנושאי הפיזיקה (הבנת החיים), ובהזדמנות הזאת יש להסביר-שאני יוצא מתוך נקודת הנחה שאם בני אדם יכולים לשרוד על הכוכב החדש, רוב הסיכויים שקיימים מכנים משותפים מבחינת העקרונות הפיזקליים בין כדוה"א לאותו כוכב-מכאן הרלוונטיות לענייננו.

זו הנבחרת שלי. הסתכלתי בצורה מאוד מצומצת על שני אספקטים-האחד המשכיות המין האנושי-התרבות.
והשני-ציוד האנושות החדשה בידע שנצבר, דבר שיכול להוות נקודת פתיחה טובה יותר מאבותינו הקדומים שנאלצו לגלות כיצד לצוד, להדליק אש וללמוד לספק את צורכי החיים הבסיסיים שלהם (בהנחה שאלוהים לא נתן הכל על מגש של כסף)...

מה דעתכם?
ישן 10-11-2009, 21:36
  y o g e v y o g e v אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.07

זוהי הרשימה שלי..

במצב נתון ש-6 אנשים צריכים להקים אנושות שלמה,לא משנה כמה טכנולוגיה תהיה ,היא לא ממש יכולה לבוא לידי ביטוי,במצב כזה מה שיהיה עליהם לעשות בזמן הקרוב מבחינתם זה לשרוד ולהתפתח,בלי זה לא יהיה קיום.

לכן בחרתי בקבוצה הבאה.

סטודנטית לכלכלה, בת 19,
קצין סיירת, בן 31
פועל בנין, בן 32
מהנדס מכונות, בן 46
תלמידה , בת 15

מבחינתם הם צריכים לבנות עיירה קטנה בשום מקום, לכן 3 הבנות הם חיוניות לא משנה במה הן עוסקות ,
הבנות יכולות לעזור במטלות הבית,כביסה,אוכל וכו'

אני לקחתי את הקצין בסיירת בגלל הידע הרב שלו בהישרדות,מנטליות חזקה ומנהיגות,הוא אחד שידע איך להקים דבר משום מקום וכנראה האדם המתאים ביותר לעמוד בראש כל זה,כי הרי זה דומה לפעולה צבאית,גם כוחו הפיזי והגנים המשובחים שלו יכולים לעזור מאוד לחבורה ולעולם בהמשך קיומו.

פועל בניין זה בגלל הידע הרב שלו בבנייה דבר חיוני מאוד בהקמת עיירה חדשה, הוא מבין בידע טכני בצורה רחבה מאוד ויכול לסדר הכל,כמו כן הוא צעיר ויכול לצוד ביחד עם הבנים אוכל ולבנות את העיירה.

מהנדס מכונות -בן אדם שמבין בידע טכני בצורה מעולה שולט בהרבה דברים,איש מעשי שיודע לבנות ,יש לו גם רקע בהרבה דברים,הוא יכול להעביר את הידע שלו לשאר להמשך האנושות,כמו כן עדין הוא צעיר יחסית ויכול לבנות ולפתח והוא אינו יהווה נטל על החבורה והידע הרב והשימושי שבו יפתחו את כולם הלאה.

לקחתי בנים יחסית צעירים בגלל שהם יותר פתוחים לשינויים ומבחינה גופנית יהיו בריאים יותר.

נערך לאחרונה ע"י y o g e v בתאריך 10-11-2009 בשעה 21:38.
ישן 10-11-2009, 23:50
  ddiinn ddiinn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.07

מטרה מס' 1 - רבייה

בצורה ברורה המטרה החשובה ביותר של הקבוצה הזאת היא לעשות כמה שיותר ילדים. מה לעשות ואחד הדברים המוזרים ביותר בטבע זה שלידה זה דבר מאוד קשה ומסוכן ולכן נשים יכולות ללדת בכל החיים שלהן משהו כמו 10 ילדים (ורק בתקופה קצרה). גברים יכולים לעשות מאות אלפי צאצאים, וזה גם עד יום מותם. לכן צריך את ה-5 בנות הכי צעירות וגבר כלשהוא (אם לנשים הללו יש מקצוע זה רק בונוס).

מבין הגברים, צריך אדם שמסתדר בצורה טבעית בסביבה זרה ויכול ליצור תרבות ארגונית, משתפרת ומתקיימת. עדיף שהוא יהיה צעיר. לפי דעתי זו בחירה קשה אבל סתם הכי הגיוני נראה לי הקצין סיירת, שהוא השילוב הטוב ביותר של התכונות האלה.
ישן 11-11-2009, 13:56
  Prince Ashitaka Prince Ashitaka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.06
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ddiinn שמתחילה ב "[size=5][b][u]מטרה מס' 1 -..."

תאר לך שקורה מצב שהוא מת, ואז אתה נשאר עם 5 בנות, שלא יכולות להמשיך לקיים את האנושות.
לכן צריך עתודה - שיהיה בין 2 ל-3 גברים.
ומה שהבחור מעליי אמר - נכון. ידוע שכדי שצאצאים יהיו בריאים צריך "דם חדש" ורבייה בתוך אותה משפחה רק תגרום מחלות ומוות.
חוץ מזה, בבעיה בנ"ל יש לך רק 3 נשים. מאיפה בדיוק אתה מביא עוד 2?

ההצעה שלי היא כזו:

תלמידה , בת 15 - הצעירה שבחבורה. יכולה לשמש חברה לילדים הקטנים שיוולדו. כמו כן, היא מסוגלת ללמוד מקצוע עקב הקליטה המהירה של שכבת הגיל שלה. וכמובן, בה טמון הפוטנציאל לחידוש האנושות מאחר ולה צפויות מירב שנות הפוריות מבין הנשים הנ"ל.

סטודנטית לכלכלה, בת 19 - כמו התלמידה, גם היא צעירה ויש לה עוד הרבה שנים של פוריות ובנוסף לכך היא בעלת 'ראש כלכלי' ולכן תוכל לעזור ולתרום לחבורה עם הידע שרכשה, ולהמשיך ללמוד מהטייס, המשכיל בחבורה, וכך לשמור על ההשכלה.

עקרת בית ללא מקצוע , בת 33 - בנוסף לעובדה שהיא נקבה ולכן היא חשובה להמשך הקיום האנושי, האישה הנ"ל יכולה להשגיח על 2 הנשים הצעירות, ללמד אותם דברים שימושיים - עבודות הבית, עצות וטיפים מאישה מבוגרת מהם, וכו'. כך היא משמשת כמעין 'אמא' מחליפה ותורמת רבות לאיזון הרוח הצעירה.

שוטר, בן 22 - אותו אני מייעד להיות הבעל של התלמידה והסטודנטית לכלכלה - מאחר והוא הצעיר מבין הגברים, ויוכל להמשיך ל'ייצר' צאצאים קרוב ל-20 שנה - בשונה משאר הגברים שיוכלו, רק עוד כ-10 שנים, וחלקם לא יוכלו בכלל. בנוסף, השוטר הינו בעל חוק, והוא יוכל לשמור על הסדר והחוק בקרב החבורה וירתיע את שאר הגברים חרף החוזק והמעמד שלו - וכך ימנע הפרות סדר ובלאגן. השוטר הינו המנהיג של החבורה.

פועל בניין, 32 - אותו אני מייעד להיות בעלה של עקרת הבית. לשניהם צפויים עוד כ-10 שנות רבייה ולכן הם מתאימים. הסיבה שבחרתי אותו ולא את קצין הסיירת היא שהפועל יכול לתרום בצד המעשי. כלומר, הוא יבנה מתקנים למגורים של החבורה וישפר את איכות החיים. בנוסף, בחירה של הקצין עלולה לגרום לבעיות ומחלוקות בקרב 2 אנשי החוק(מריבות על ההנהגה ועל הנשים) - ששניהם פחות או יותר מתאפיינים באותם התכונות. אך השוטר צעיר יותר ולכן הוא נבחר.

טייס, בן 51 - האדם המבוגר ביותר בחבורה. הוא הינו המנהיג הרוחני שלהם, הוא ייתן עצות לשוטר ולפועל הבניין וישכין שלום בינהם. מאחר ודרישות צוות האוויר גבוהות - בקרב הטייסים נמצאים אנשים משכילים, בעלי יכולת אישית ומקצועית גבוהה ואני מניח שגם הטייס הנ"ל מאופיין בהם. הוא יתרום מהידע שלו וילמד את הצעירים חרף העובדה שהוא המשכיל היחיד בחבורה. הוא אינו מסוגל להעמיד צאצאים ולכן הוא יהיה מרוכז במשימתו. הסיבה שבחרתי אותו היא שצריך 'מבוגר אחראי' כדי למנוע כאוס ואנדרלמוסיה.
ישן 11-11-2009, 22:33
  משתמש זכר המעז שמנצח המעז שמנצח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.09

קצין סיירת,
מהנדס מכונות
פועל בניין
תלמידה
סטודנטית לכלכלה
עקרת בית

*הייתי מעדיף לבחור 2 זכרים ו 4 נקבות בגלל שבזמן קצר יותר אפשר להשיג יותר לידות

קצין הסיירת יוכל לדאוג לאנושות החדשה למחסה, מזון וכו' (בהנחה שהוא היה ביחידה בסגנון ה green berets... ז"א בכל יחידה בה מכשירים את החיילים לשרוד המון המון המון גם אם זורקים אותם במקום לא כ"כ מוכר)

מהנדס מכונות יוכל לעזור לאנושות החדשה להתקדם בקצב מהיר יותר בגלל הידע המספק שלו במכניקה, תרמודינמיקה וכו'
בנוסף, הוא מסוגל לתכנן וכנראה גם להרכיב מכשירים שיעזרו לאנושות החדשה להתקיים כמו מנועים, משאבות וכו'

פועל הבניין הוא בעיקר כוח העבודה על האי, יש לו ידע כמובן בבנייה ואני מניח שהוא די חזק
הוא יוכל לעזור לקצין הסיירת ולמהנדס המכונות לעשות מה שהם לא עושים...

הנשים בעלות כישורים לא כ"כ הכרחיים בשביל האנושות החדשה, אולי עקרת הבית תוכל להפוך את חיי הפליטים שלנו ליותר נוחים

לקחתי בחשבון את גיל הניצולים והכשירות הגופנית התאוריטית שלהם

חשוב לי להסביר למה לא בחרתי בשאר:

שוטר - אין לו משהו שאין לאחרים להציע, לדעתי קצין הסיירת עוקף אותו בכל תחום מלבד הגיל

פיזיקאי - זקן מידי, בנוסף לצערי הוא לא יוכל לתרום הרבה... ידע במכאניקת הקוונטים לא ממש נחוץ כדי לשרוד, אני די בטוח שלמנהדס מכונות יש ידע מספק מאוד בתחומים כמו מכניקה ותרמודינמיקה (2 תחומים מאוד חשובים כדי ליצור את המשאבות והמנועים הראשונים של האנושות החדש שלנו), בנוסף מהנדס מכונות באמת מתמחה בתכנון מנועים ומשאבות
בקשר לחשמל, אני די בטוח שגם בנושא הזה יש לו ידע די מספק

טייס - גיל מתקדם מידי, אני לא חושב שהוא מסוגל לעזור כל כך

מנהל חשבונות - אין לו מה להציע (לדעתי)
ישן 12-11-2009, 14:16
צלמית המשתמש של Raz323
  משתמש זכר Raz323 Raz323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.09
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי המעז שמנצח שמתחילה ב "קצין סיירת, מהנדס מכונות פועל..."

לדעתי , אין צורך בשום ידע כל שהוא , 2 הבנות המבוגרות אשר תפקידן היחידי המיועד להן הוא לילד מהרגע הראשון שבו יוכלו ללדת , ושאר הגברים החזקים ביותר כדי להביא צאצאים חזקים לעולם , כי לא ב100 הראשונה שם , וגם לא ב5 לדעתי יתחילו לפתח את החשמל ולא את מנוע הקיטור , אלה להביא סרטוטים מהבית בחללית , עם עוד כמה דפים [ סביר להניח שלא יקרטו עצים על ההתחלה ] כי המשימה החשובה ביותר היא ביסוס האנושות ולא לשמר את המדע..
אז הגברים שיבחרו לדעתי הם הקצין אשר יהיה מנהיג המשלחת , השוטר, הסיכויים הכי קטנים להתחרפנות , וכבררת מחדל פועל הבניין , כל עוד הוא בעל אינטליגנציה מספיקה כדי להבין את גודל חשיבותו של המשלחת וגם יוכל לעזור בעבודת הראשונות והקשות ביותר של בניית המחסה , מציאת מקור מים ולצוד חיות לבשר [ומי יודע אולי גם לאש ].
ישן 13-11-2009, 09:40
  Eagle1 Eagle1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.07
פיתרון שלי

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
הבעיה:
כדור הארץ עומד בפני כליה. אותרו 10 אנשים שאפשרי להם לעזוב את כדור הארץ לכוכב אחר שסומן מראש כאפשרי להתיישבות בני אדם. הצרה היא שבחללית יש מקום לשישה אנשים בלבד. את מי תיקחו בחללית?

אלו האנשים:

פיזיקאי, בן 68
שוטר, בן 22
טייס, בן 51
סטודנטית לכלכלה, בת 19,
קצין סיירת, בן 31
פועל בנין, בן 32
מהנדס מכונות, בן 46
מנהל חשבונות 40
תלמידה , בת 15

אותי מניעים מספר שיקולים עיקריים:
1) הישרדות ויכולת ההסתגלות של האנשים למען פיתוח חברה אנושית חדשה- כוח ועוצמה להתמודד עם קשיים
2) יכולת ניהול, פיקוח והתנהלות בריאה של חברה מצומצמת- בשאיפה לפיתוח חברה עם חוקים ומסגרות
3) יכולת להתרבות בצורה טבעית ובריאה, וכמה שיותר-יותר טוב
4) מגוון דעות ומקצועות על מנת לפתח ולהתפתח כחברה

לכן בחירתי היא כזו:
- שוטר
- קצין סיירת
- פועל בניין
- עקרת בית
- תלמידה
- סטודנטית

בחרתי בכוונה בגברים היחסית בריאים, חסונים, צעירים ובעלי מקצוע שישמשו להנהגת הקבוצה, יצירת מסגרת ארגונית, מערכתית וחוק וסדר וכן יכולת לדאוג לקבוצה לכל הנוגע לפן ההישרדותי- מקום מחייה, אוכל והישרדות בשטח.
הנשים הן 3 הנשים היחידות שנמצאו וישמשו כמובן להתרבות, וכן יתרון בכך ששלושתן צעירות ומסוגלות להביא ילדים ואחת מהן אפילו בעלת השכלה מסויימת בנושאי כלכלה (יעזור בעתיד).

חבל לי שיש אופציה של 3 נשים וכן האינסטינקט הראשוני הוא להעמיד בראש הכוח והמנהיגות גבר ולאו דווקא אישה, אבל אם הייתה האפשרות הייתי נותן לה הזדמנות שווה (שכן הם מגיעים מתוך חברה שכבר שואפת לשוויון זכויות ומעמדות).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:30

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר