לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > מובטלים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2009, 08:56
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zfima שמתחילה ב "בעיית בחירת מקום העבודה"

לגבי החברה הראשונה - שים לב שאתה הולך ליסוע עוד 200 קילומטר ביום (!!!) עבור עוד 1500 שקל (ברוטו. בנטו זה עוד פחות). אם אין לך רכב חברה שהם גם משלמים על הדלק, רק התשלום על כמות הדלק הנוספת תעלה לך יותר מכמה שאתה מרוויח אקסטרא בגלל שבחרת לעבוד שם - וזה לא ריאלי. בנוסף נסיעה למרחקים כאלה תתיש אותך, לדעתי. (כלומר - אותי זה היה מתיש, ואני אוהב דווקא לנהוג... זה עניין אינדיוידואלי.) על הנסיעות האלה אי אפשר לפצות אותך בכסף. הייתי הולך על העבודה הזו רק אם הכסף הנוסף ממש ממש ממש חשוב (אם אתה בחובות, למשל.). אחרת עדיף להוריד את רמת החיים בכמה מאות שקלים בחודש, ולא להיכנס למצב של אי שפיות בגלל העבודה.

לגבי החברה השנייה - נראית ההצעה הכי מאוזנת ברשימה - מרחק סביר, יחסית, מהבית (עוד 20 ק"מ מהמינימום), ו 4000 שקל בהחלט שווים עוד 20 ק"מ (לדעתי.) היא גם חברה בינונית ככה שסיכוייה להעלם נמוכים יותר, יחסית, מחברה של איש וחצי שבטח עדיין שורפת כספים של VC (אא"כ אתה יודע שהם רווחיים מאוד...)

החברה השלישית - כאמור - יתרונותיה נשמעים כ"קרוב, ואני בורג קטן, עובד 9-5". גם בחברות מסוג זה, בגלל שאתה בורג, לא בטוח שיתנו לך חשיבות, ולא יחשבו פעמיים במידה וירצו לפטר (שוב, לדעתי). הייתי בוחר באפשרות זו רק אם קריטי מאוד שיהיה זמן פנוי רב אחרי העבודה, ולזכור שבזמן הזה שקיבלת פנוי, הפסדת לא מעט כסף. מצד שני, צריך לזכור שבין המקומות שעובדים יותר מ 8.5 שעות (והם בד"כ בשכר גלובאלי), יש חברות שבהם תעבוד 9-10 שעות, ויש חברות שתעבוד גם 12 שעות. כמו בדוגמא הראשונה, למען בריאותך הנפשית, לא הייתי ממליץ על מקום עבודה שדורש ממני 12 שעות ביום. בד"כ מדובר בחברות שמה שמעניין אותן זה שעון הנוכחות, והמנהלים שם לא באמת מבינים את ההחלטות שלהם. כל המחקרים מראים ש 9 שעות העבודה הסטנדרטיות הן מעל ומעבר למה שעובד יכול לספק פרודוקטיביות, וככל שעולים משם "צפונה", יעילות העובד יורדת, ורוב הזמן מתבזבז על למרוח אותו. אדם לא יכול להיות מרוכז כ"כ הרבה שעות ביום.

ולבסוף, Disclaimer, אני צעיר ממך בכמה שנים, ואיני נשוי ואין לי ילדים. ניסיתי לציין כמה שיותר שיקולים שאני מכיר מנסיוני הקצר בעולם ההיי-טק מקווה שעזרתי.

חזרה לפורום
ישן 12-11-2009, 13:20
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zfima שמתחילה ב "בעיית בחירת מקום העבודה"

הצעתי- נתח באופן מספרי את המקומות.
1. רשום את מה שאתה מחפש בעבודה (רשמת נתוני נוחות, שכר וסיכויי קביעות. מה עם עיניין, עומס בעבודה, תנאים סוציאליים, קידום מקצועי? מה תעזור לך קביעות במקום עם שכר נמוך? באיזו חברה סביר שתצטרך לנסוע מדי פעם לחו"ל, ובאיזו חברה סביר יותר שתצטרך לא לראות את הקטנה גם בשישי, מדי פעם?). אני אישית מעדיף מקום עבודה מעניין- אז אני מגיע הביתה מאוחר, אבל עירני ולא שחוק. ערב את אישתך- היא זו שבמקרה של עבודה רחוקה תתלונן כשתגיע הביתה כל יום שעה מאוחר יותר, כדי לישון מוקדם ולצאת שעה מוקדם יותר לעבודה למחרת..
2. כעת, תן לכל פרמטר משקל, כך שסכום המשקלים יגיע ל-1
3. תן לכל הצעה ציון בכל פרמטר, הכפל במשקלו, וסכם.
כך תוכל לדעת איזו הצעה מיטבית לך, או לפחות איזו גרועה מהשלוש.

גילוי נאות- אני מהנדס אלקטרוניקה בן 32, נשוי+1 (בן 4 חודשים), ובלי אף הצעה אקטואלית
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:35

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר