לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-11-2009, 05:05
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "אתם זוכרים איך אמרו פעם? האחרון שעוזב את הארץ שיכבה את האור."

את יודעת מה הכי עצוב באמת? רוב האנשים לא איכפת להם לעבוד בשבת, מרוויחים אפילו יותר כסף בשבת. אני יודע שיש פה שומרי שבת בפרש, אך עושים יותר כסף ביום שבת ויום שיש בערב. אותם חרדים פשוט צריכים תרומות מארה"ב כנראה אז הם עושים רוצים לעשות מהומות. הם לא חושבים מה יקרה עקב המעשים שלהם למדינה הזאת. הכי עצוב זה שרוצים עוד לדבר עם החרדים על הנושא במקום להשתמש במשטרה והצבא נגדם אחת ולתמיד, שפעם אחת ותמיד יבינו איפה הגבול עובר ומגזרים אחרים, העושים בעיות לשילטון החוק.
בקצב הזה המדינה לא תחזיק מעמד לדעתי, שלטון החוק קורס יותר ויותר עקב חוסר במנהיגות אמיתית וחזקה. להגנתם של רבין,שרון,בן גוריון ובגין הם ידעו לקחת החלטות קשות בניגוד למנהיגים שלנו היום.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-11-2009, 03:57
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BigSmoke שמתחילה ב "מנכ"לית אינטל: "חברת אינטל העולמית עוקבת אחרי ירושלים וייתכן שתחליט לעזוב את ישראל""

חוצפה מדהימה של אינטל.

זכותם של החרדים (שמובן שאני מסכים איתם על מעט מאוד אם בכלל) להפגין כמו כל אזרח במדינה. יתרה מזו, זכותם לצפות שבמידה וההפגנה שלהם תחרוג מגבולות החוק והסדר היא תפוזר במיומנות וביעילות ע"י המשטרה וחשוב מכל, ללא אלימות עודפת וללא פגיעות בגוף שאינן הכרחיות.

חלק מהתגובות בפורום מדאיגות אותי יותר מהחרדים:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי student1
משטרה וצה"ל כבר הראו,איך הם יכולים לטפל במפגינים(או בסתם מתנגדים לכל מני פעולות ממשלתיות) כשצריך.הגיע הזמן שגם החרדים ירגישו את זה על בשרם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Spinoza
מי שמתפרע ברחובות צריך להיתקל באגרוף ברזל, גם אם מדובר ביהודי. אילו היתה זו הפגנה של ערבים כבר מזמן היו משסים בהם (ובצדק) את שוטרי משמר הגבול.

דוגמה מובהקת של "מתחיל עם הערבים ונגמר ביהודים".

ובאשר לאינטל; כאמור חוצפה מדהימה:

אינטל לא הקימו את המפעל שלהם בי-ם מתוך ציונות אלא בגלל צירוף גורמים שהביא לכך שהם החליטו שזה צעד עיסקי מוצלח, בעיקר זמינות כח אדם מיומן * עלות העבודה + סיוע ממשלתי. יתכן בהחלט שמהומות ממושכות בי-ם עלולות להשבית את המפעל, לעלות לחברה ובסופו של דבר להפוך את ההשקעה בארץ ללא כדאית. במיקרה כזה מובן שאינטל יסגרו, אחרי הכל הם חברה עיסקית עם מחויבות (חוקית) לבעלי המניות שלהם ושצריכה לשרוד מול תחרות.

העניין הוא שדבר מזה לא קרה ולא נאמר ע"י אינטל.

חברה כמו אינטל יכולה לגשת לרשויות ולהבהיר את צרכיה ואילוציה. יש לחברה בוודאי גם ערוצים ישירים למקבלי החלטות בתחומים הרלוונטיים. לרוץ לעיתונות בהצהרה כזו זו טקטיקה של הפחדה שנועדה להשתיק מחאה של אזרחים, גם אם לא כל כך נחמדים. בסופו של דבר בין ישראל עם אינטל אבל ללא חופש בטוי לבין אזרחים חופשיים ללא אינטל הברירה השניה עדיפה בעיני.

נקווה שלא נגיע לזה.

(ואגב, הכותרת המקורית בוואלה מכוערת וטוב עשה סגמן שבחר בכותרת חלופית, עניינית והוגנת יותר)

ישן 14-11-2009, 15:01
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "חוצפה מצדה של אינטל?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedBlossom
למה? כי הם החליטו שלא בא להם להתעסק (סליחה על המילה) בקקה?

אני לא אחזור על המילה המגעילה בה השתמשת אבל אני כן אומר שזה עצוב וגם חמור מאוד שהזכות לחופש ביטוי מתקשרת אצלך להפרשות הגוף האנושי.

אכן מחמוד אחמדינג'אד ואסאד הבן לא צריכים להתעסק עם דברים כאלה, זו המדינה שאת רוצה?
ציטוט:
שנים הם עובדים בשבתות, והיום החליטו החרדים שיש להגיד על זה משהו, בתירוץ שהם "לא היו בטוחים" ?
כן, כולנו תמימים וגם נאמין לזה

זה שלא היתה מחאה עד עכשיו לא מחייב שלא תהיה מחאה בעתיד. זה כאילו להגיד שבגלל ששמונה שנים ירו על שדרות לא היתה סיבה מיוחדת לנסות ולהפסיק את הירי הזה בדצמבר 2008.
ציטוט:
החרדים עושים יותר מדי בלאגן. אף אחד לא שואל אותם מה לעשות בשבתות, בחגים ובכל ימות השנה.
זה גם לא עניינם.

אולי לדעתם את עושה יותר מידי בלאגן ואף אחד גם לא שואל אותך (או אותי) מתי להפגין או על מה.
ציטוט:
אחרי שיתחילו להתגייס ולשלם על מיסים, אולי אז, הם יכולו להביע את דעתם כ"אזרחים"
כרגע - בשבילי, הם לא.

"אולי אז הם יוכלו להביע את דעתם" ועוד טרחת להוסיף מרכאות כפולות על המילה 'אזרחים'. וואו, צר לי לבשר לך אבל לא את מחליטה מי אזרח במדינה הזו ואילו זכויות יש לאזרחים ובהתחשב בדעות שאת מפגינה פה זה גם מזל גדול, גם עבורך, שלא את המחליטה.

ועוד נקודה למחשבה, לא שזה פרקטי בעולם תחרותי של כלכלה גלובלית אבל לא תמיד אנחנו החילונים באמת טובים ומתקדמים יותר מהדתיים. בהתחשב בנזקים לנפש, לגוף ולמשפחה שעבודה ללא הפסקה גורמת, נזקים שתועדו באין ספור מחקרים, ובהתחשב בנזקים שהפעילות האנושית גורמת לסביבה, נזקים שניתן היה להפחית למשל ע"י האטת פעילות, בהתחשב בכל אלה יום חופש שבועי בכפיה הוא לא רעיון רע בכלל. יום שבוא לא משנה כמה לחץ יש בעבודה פשוט אסור לעבוד בו אז אפשר להנות עם המשפחה ללא יסורי מצפון או פחד מפיטורים.

ישן 14-11-2009, 15:53
  משתמש זכר eXtruct eXtruct אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=RedBlossom]למה? כי הם..."

ציטוט:
התחשב בנזקים לנפש, לגוף ולמשפחה שעבודה ללא הפסקה גורמת, נזקים שתועדו באין ספור מחקרים, ובהתחשב בנזקים שהפעילות האנושית גורמת לסביבה, נזקים שניתן היה להפחית למשל ע"י האטת פעילות, בהתחשב בכל אלה יום חופש שבועי בכפיה הוא לא רעיון רע בכלל. יום שבוא לא משנה כמה לחץ יש בעבודה פשוט אסור לעבוד בו אז אפשר להנות עם המשפחה ללא יסורי מצפון או פחד מפיטורים.

לקטע המודגש: זה רק אני או שאתה מתייחס פה בעיקיפין שעדיף שאחרים יעבדו ואתה תקבל על זה כסף בלי לעשות כלום?

לקטע עם קו תחתון: למה אני צריך לשאול מישהוא האם מותר לי לעבוד בשבת או אסור לי? למה שמישהוא יכתיב לי מה עלי לעשות עם חיי ולמה שיאסרו עלי לעבוד ביום מסויים בשבוע?
ישן 14-11-2009, 15:01
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "חוצפה מדהימה של אינטל. זכותם..."

ציטוט:
זכותם של החרדים (שמובן שאני מסכים איתם על מעט מאוד אם בכלל) להפגין כמו כל אזרח במדינה. יתרה מזו, זכותם לצפות שבמידה וההפגנה שלהם תחרוג מגבולות החוק והסדר היא תפוזר במיומנות וביעילות ע"י המשטרה וחשוב מכל, ללא אלימות עודפת וללא פגיעות בגוף שאינן הכרחיות.

הפגנה שקטה זה לנכים ומוגבלים.אנשים בריאים לא עוצרים בהפגנה שקטה,והחרדים כבר הראו,שאלימות יכולה לצאת גם מצידם.אם אתה לא מבין,מהי מהות הפגנה כלשהי,אני אסביר:הפגנה נועדה כדי להביע דעה מסוימת על המתרחש מסביב,כשעם המתרחש המפגינים לא מסכימים.קודם מתחילים בשקט,אחר כך עובדים לצעקות.כי בהפגנה שקטה לא שמים לב אליך,אז צריך לעשות רעש ובלאגן,וזה מה שהם עשו בעבר,יש לזה הוכחות אמפיריות.כל הכוונה היא להראות,שהם בעלי המקום ולא מישהו אחר.על כן הגיע הזמן להראות,שהם טועים.

ציטוט:
חלק מהתגובות בפורום מדאיגות אותי יותר מהחרדים:

אז קח כדורי הרגעה ואל תדאג.או שתדאג,אבל לא לשלומם של החרדים.

ישן 14-11-2009, 17:14
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אז מדבריך אני מבין שאתה בעד..."

אז מדברי לא הבנת את מה שניסיתי לומר,או שאתה מנסה לעשות פרובוקציה,וזה לא דומה לסגנון ההתנהגות שלך בפורום.
ההתמקדות היא לא בבריאותה של קבוצה זו או אחרת של המפגינים,אלא בנושא ההפגנה עצמו והתקדימים שחוללה קבוצה זו או אחרת.הפגנות חרדים היו בעבר אלימות ויהיו אלימות גם הפעם.-

http://news.fresh.co.il/shownews.ph...%90%D7%99%D7%9D

אי אפשר לתת להם חופש כאן,הוא לא מגיע להם.מה גם שאתה משווה בין נושא ההפגנה של סטודנטים "תאבי בצע" במילותיך,לבין חרדים,שמפגינים נגד מפעל,שעובדים בו מלא אנשים ושפועל לטובת כלכלת ישראל.ובכל אופן,זהו לא עניינם של חרדים וההפגנה היא לא נגד זה,שאינטל לא מביא מספיק כסף.העניין הוא אחר וקשור באמונות,שהגיע הזמן,שישארו בספרי קודש ובחדרי חדרים.

ישן 14-11-2009, 17:23
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "אז מדברי לא הבנת את מה..."

אמרת "הפגנה שקטה זה לנכים ומוגבלים.אנשים בריאים לא עוצרים בהפגנה שקטה". אני חושב שנכון להבין שאתה חושב שכל הפגנה כזאת תידרדר. אני טועה?

ושים לב שהכנסת את נושא ההפגנה עצמו. אתה אומר "חרדים,שמפגינים נגד מפעל,שעובדים בו מלא אנשים ושפועל לטובת כלכלת ישראל". כאן הכשל שלך- גם אם אתה לא מסכים לנושא ההפגנה, אתה לא עוצר אותם מראש! אחרת, מבחינתי לעצור את כל הפגנות הצמחונים המעצבנים האלה שמשפריצים דם על מעילי פרווה, כי מה הם נכנסים לי לצלחת, מי הם שיגידו לי לא ללבוש מעיל פרווה או לפטם את האווזים שלי בכוח? אולי נשלול את הזכות להפגנה גם מהנכים? מי הם שיתבעו לקחת מכספי המיסים שלי עוד קצבאות בשבילם?

אתה מבין לאן אני חותר? גם אם אתה חושב שהם שוגים לחלוטין, גם אם אתה חושב שההפגנה תגרום נזק ביחסים עם אינטל, זה לא מספיק בשביל לשלול את הזכויות הללו מהם.

זה כמובן לא סותר שאם הם מתפרעים ומשתמשים באלימות אתה מפזר אותם, כן?

ישן 14-11-2009, 18:42
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אמרת "הפגנה שקטה זה לנכים..."

ציטוט:
אני חושב שנכון להבין שאתה חושב שכל הפגנה כזאת תידרדר. אני טועה?

אנשים בריאים בקונטקסט שלנו זה חרדים.לא דיברנו על סטודנטים או עובדים זרים,לדוגמא.
וכן,אינך טועה בהרבה:אנשים בריאים יכולים להפוך לאלימים,והרבה יותר מאנשים עם מגבלויות.
השאלה היא,האם צריך לעצור כל הפגנה שקטה או לא,ללא תלות באופי הקבוצה המפגינה והנושא של ההפגנה.

ציטוט:
כאן הכשל שלך- גם אם אתה לא מסכים לנושא ההפגנה, אתה לא עוצר אותם מראש! אחרת, מבחינתי לעצור את כל הפגנות הצמחונים המעצבנים האלה שמשפריצים דם על מעילי פרווה, כי מה הם נכנסים לי לצלחת, מי הם שיגידו לי לא ללבוש מעיל פרווה או לפטם את האווזים שלי בכוח?

אין לי כאן כשל.לא רק שאיני מסכים לנושא ההפגנה,אלא שאני כבר מכיר את אופיים של המפגינים.אך לא רק זה:האלימות מצדם לא מחכה לימים,אלא לכמה שעות.אחר כך הם משתגעים.כי הפגנה שקטה!(מזכיר לי את השטות שנקראת מדינה יהודית דמוקרטית,הנאמרת בפה מלא רוק;בעצם,מדובר אכן בדמוקרטיה,אבל מהזן האתנוקרטי,שזה לא בדיוק מתאים למודל דמוקרטיה מערבית קלאסית) לא פועלת,צריך להפוך שולחנות.אז איני מצפה משוטרים ומג"ב להתחיל לירות בקבוצה של אנשים שסתם צועקים ולא מפריעים לאף אחד,אלא שכל עניין ההפגנה הוא לשבש את סדר היום לפחות בקנה מידה לוקאלי.ואז המדינה צריכה להיכנס לתמונה.
כדי שלא נראה תמונות של שמשות שבורות ופחי זבל הפוכים.
ואל תשווה בבקשה בין הפגנה של סטודנט שבקושי סוגר את החודש ומתנגד להעלאת שכר לימוד לחרדי שמתנגד לפעילות של מפעל ידוע בשבת.אם בשבילך זה הינו הך,בשבילי לא.

ציטוט:
אתה מבין לאן אני חותר? גם אם אתה חושב שהם שוגים לחלוטין, גם אם אתה חושב שההפגנה תגרום נזק ביחסים עם אינטל, זה לא מספיק בשביל לשלול את הזכויות הללו מהם.

כן.כמובן ש-
ציטוט:
זה כמובן לא סותר שאם הם מתפרעים ומשתמשים באלימות אתה מפזר אותם, כן?

ישן 15-11-2009, 00:23
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה חוזר עם אותו הכשל- אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אתה חוזר עם אותו הכשל- אתה חושב שהסטודנט המפגין צודק, ולכן אתה רוצה שיפגין, אתה חושב שהחרדי טועה, ולכן אתה לא מסכים לו להפגין. שמת לב? אתה מונע ממי שדעותיו שונות משלך להפגין.

על מה מפגין החרדי?על חוק,שמפריע להרבה אנשים חילונים.מפריע להם שהמפעל עובד בשבת?זה לא בגלל הרעש,כי אז,איך סבלו 24 שנה?זה לא הרעש,אלא האידאה.זה מנוגד לדת. אך מצטער,איננו מדינת הלכה עדיין.לא רוצה הלכה,לא רוצה שריעה,לא רוצה קומוניסטים,אנרכיסטים וסתם פאשיסטים.אני מעוניין במדינה ליבראלית,עם מרכיב דמוקרטי חזק,לא בלי זה הלאומי-ציוני.
נושא הפגנתו של סטודנט הוא אחר לגמרי.לימודים זה אור,והדת זה אופיום.אז כשהדת נשארת במטבח ובסלון,זה טוב ומקובל.אך כשהיא יוצאת החוצה,מתחיל החושך.
יש לי בעיה גדולה עם קיצוניים,והדת היא כידוע מכשיר טוב להפעלת כל מני פנאטים.שבת היא של כולם,לא רק שלהם.לא מכריחים אותם לעבוד ביום זה.
יש לך כשל חמור בהשוואתך את הפגנת הסטודנט להפגנת החרדי.

אני חושב שהחרדי טועה?מה מטרתו הסופית?איך יראה הניצחון שלו?טאיך יראה ניצחונו של סטודנט שמפגין נגד העלאת שכר לימוד?דברים שונים לגמרי.
העובדה היא,שהם אכן השתמשו באלימות,הם גם ישתמשו בה בעתיד.אי אפשר לתת בדרכים דמוקרטיות להרוס את המבנה הדמוקרטי.זה כבר אנרכיה.וכדי שזה לא יקרה,יש צורך באמצעים ספציפיים.

ישן 15-11-2009, 18:37
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]אתה חוזר עם..."

אתה טועה, אין קשר למדינת הלכה. מותר לחרדי להפגין כדי שיכניסו חוק דתי או יתחשבו בדת שלו. מותר לצמחוני להפגין כדי שיאסרו גידול בעלי חיים בניגוד לאמונה שלו. מותר לשמאלני להפגין כדי שייצאו מהשטחים. מותר לימני להפגין נגד ההתנתקות.

אסור לאף אחד להשתמש באלימות. וזה ממש לא סותר. החרדים אלימים בכל הפגנותיהם (או רובם, כי למען ההגינות, לא היית ולא שמעת על כל הפגנה שלהם, נכון?)? תעמיד שם צוות יס"מ עם כלבי תקיפה. תעשה להם התניה פבלובית עד שיפגינו בשקט. אבל אל תיקח להם את הזכות להפגין כי אתה חושב שהמטרה שלהם מוטעית.

ישן 14-11-2009, 04:51

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BigSmoke שמתחילה ב "מנכ"לית אינטל: "חברת אינטל העולמית עוקבת אחרי ירושלים וייתכן שתחליט לעזוב את ישראל""

אני מקווה מאוד שהמשטרה והצבא יכנסו בהם בצורה כזאת באישור הממשלה במידה ויעשו זאת, שהם לא יעיזו להפריע לסדר הציבורי יותר בארץ או הפרטי של אינטל. בגלל השטויות שלהם, אלפי אנשים יכולים להיות מפוטרים והרבה שבנו על לעבוד באינטל יהיו חייבים למצוא מקום עבודה אחרים ואין לנו הרבה חברות כאלה בארץ. חייבים לעצור אותם גם במידה וזה אומר להכניס לכלא כמה אלפי של חרדים במשפט מהיר לכולם כאחד לכמה שנים.

הם עברו כל גבול, לא מפסיק הרסו תשתיות ציבוריות בירושלים והשופטים שיחררו אותם בלי עונש, עכשיו הם התחילו עם אינטל. הגיע שביבי, ראש הממשלה שלנו, יעצור את המהומות של הערבים והחרדים יחדיו אחת ולתמיד בכוח אפילו, אם חייב.

ול Spinoza, שוטרי מג"ב מפחדים להפעיל על הערבים/חרדים/מתנחלים/פעילי שמאל כוח. אני מכיר שוטר אחד שישב במשרד 4 שנים! עיקוב דרגה ושכר כולל! עד שאיזה שופט סוף סוף זיכה אותו מתביעה של משפחה ערבית, בעוד אותה משפחה ערבית עברה על החוק ופגעה בשוטרים בכלל, אתה חושב שתבעו את המשפחה הזאת והם ישבו בבית הכלא? התשובה לא. שוטרי מג"ב או חיילי צה"ל לא יפעילו את הכוח באמת, שהם אומנו להפעיל עקב זה,שתמיד באים פוליטיקאים והתקשורת ויפילו את התיק על מג"ב או צה"ל וזה בלי לבדוק עובדות בשטח! הקצונה הגבוה והדרג הפוליטי בדרך כלל נוטשת את אותם חיילים/שוטרים בנוסף, זה הכי עצוב.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 14-11-2009, 08:08

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי luben_gulu שמתחילה ב "מקסין יחד עם אינטל העולמית יכולה לקפוץ לנו"

אתה כנראה לא מבין כיצד כלכלה היום עובדת.
א, כל ארץ ומדינה מעודדות משקיעים, משקיעים מין הסתם מחוץ לארץ בנוסף מקבלים הטבות מס בדרך כלל. אחרת למה לחברות רכב מגרמניה למשל לפתוח מפעל במדבר בארה"ב? אחת חברות הרכב הגרמניות פתחו מפעל במדבר בארה"ב וזה בגלל הטבות מס ועידוד השקעה. זה נותן לאוכלוסיה המקומית עבודה באותו איזור. אינטל בישראל אותו מקרה, זה נותן תעסוקה, שהמדינה לא יכולה לספק.

ב,פקטור נוסף ממנו אתה מתעלם, הוא מקומות עבודה. מדינת ישראל לא יכולה לשלם מה שאינטל משלמת לכל העובדים שלה בארץ ועל זה שאינטל מעסיקה אלפי עובדים.

ג, החרדים בדרך כלל לא עובדים ולכן לא מכניסים למדינה כסף. המדינה בעיקר נותנת להם כסף, למרות אי הכבוד שלהם למדינה ולמוסדות שלה.

ד, בזכות חברות כאלה- אינטל,מיקרוסופט ואנשים שעובדים במדינה יש למדינה כסף לשלם להם כסף ללמוד תורה כל השבוע.

ה, אם אתה חושב,שמדינת ישראל יכולה להעסיק את המהנדסים והטכנאים, שאינטל מעסיקה אתה טועה בגדול. לא סתם הכלכלה של ברית המועצות קרסה,הכלכלה שלהם עבדה כמו ,שאתה רצית. סין לדוגמא. כמה שהיא קומוניסטית! היא מעודדת משקיעים מחו"ל גם הודו, אחרת הכלכלה הסינית הייתה קורסת. מה שאמרת היה נכון לשנות ה 50, לכלכלה של היום זה לא נכון.

ו, למה אתה חושב ממשלות של ישראל מנסות להעביר חברות ומפעלים, ככגון בזק ליד פרטית לגמרי למשל? התשובה נמצאת בכלכלה של היום. חברות זרות יוצרות עוד מקומות עבודה.

ישן 14-11-2009, 09:02
  luben_gulu luben_gulu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.09
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אתה כנראה לא מבין כיצד כלכלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
אתה כנראה לא מבין כיצד כלכלה היום עובדת. אולי אני לא מומחה גדול אבל גם אתה בפרוש לא!
א, כל ארץ ומדינה מעודדות משקיעים, משקיעים מין הסתם מחוץ לארץ בנוסף מקבלים הטבות מס בדרך כלל. אחרת למה לחברות רכב מגרמניה למשל לפתוח מפעל במדבר בארה"ב? אחת חברות הרכב הגרמניות פתחו מפעל במדבר בארה"ב וזה בגלל הטבות מס ועידוד השקעה. זה נותן לאוכלוסיה המקומית עבודה באותו איזור. אינטל בישראל אותו מקרה, זה נותן תעסוקה, שהמדינה לא יכולה לספק.
חברת רכב מגרמניה מקימה מפעל בארה"ב כי השוק המקומי גדול יותר מהגרמני.
מאיפה הבאת את הנתון של ההטבות שהממשל (איזה?) בארה"ב נותן לחברות?

ב,פקטור נוסף ממנו אתה מתעלם, הוא מקומות עבודה. מדינת ישראל לא יכולה לשלם מה שאינטל משלמת לכל העובדים שלה בארץ ועל זה שאינטל מעסיקה אלפי עובדים.
אתה מתעלם מהנתון החשוב ביותר וזו איכות העובדים שיש בישראל.
הרבה חברות מעדיפות את ישראל בגלל המשאב הנ"ל.

ג, החרדים בדרך כלל לא עובדים ולכן לא מכניסים למדינה כסף. המדינה בעיקר נותנת להם כסף, למרות אי הכבוד שלהם למדינה ולמוסדות שלה.
מה הקשר? מילא אם מקסין היתה מאיממת ישירות על הדוסים, היא בחרה לאיים על המדינה.

ד, בזכות חברות כאלה- אינטל,מיקרוסופט ואנשים שעובדים במדינה יש למדינה כסף לשלם להם כסף ללמוד תורה כל השבוע.
ואני חשבתי שבגלל הסיוע האמריקאי.

ה, אם אתה חושב,שמדינת ישראל יכולה להעסיק את המהנדסים והטכנאים, שאינטל מעסיקה אתה טועה בגדול. לא סתם הכלכלה של ברית המועצות קרסה,הכלכלה שלהם עבדה כמו ,שאתה רצית. סין לדוגמא. כמה שהיא קומוניסטית! היא מעודדת משקיעים מחו"ל גם הודו, אחרת הכלכלה הסינית הייתה קורסת. מה שאמרת היה נכון לשנות ה 50, לכלכלה של היום זה לא נכון.
למה שהמדינה תעסיק אותם? כמה מהנדסים טכנאים לפי דעתך ידיעתך אינטל מעסיקה וכמה אחוזים הם מהכלל?

ו, למה אתה חושב ממשלות של ישראל מנסות להעביר חברות ומפעלים, ככגון בזק ליד פרטית לגמרי למשל? התשובה נמצאת בכלכלה של היום. חברות זרות יוצרות עוד מקומות עבודה.

חברות מקומיות לא מייצרות מקומות עבודה? אינטל ללא חטיבות המחקר הממוקמות בישראל וללא הישראלים שעובדים בה מזמן הייתה מאבדת את מיקומה בין החברות המובילות בעולם.
יש לך מושג מה פיתחו המהנדסים הישראלים באינטל?
ברור לך שגם מכון מחקר המקבל את כל ההטבות שאינטל קיבלה היה מגיע לאותם הישגים.
ישן 14-11-2009, 19:47
  luben_gulu luben_gulu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.09
למה לבדוק?
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Leopad שמתחילה ב "לא מקטין"

אלה הם עובדות, אם אתה לא מאמין תבדוק אתה.

אגב את המפעל בירושלים אינטל רצתה לסגור כשפאב 28 התחיל לעבוד, והיא אכן סגרה אותו.
לחץ ובקשות של ממשלת ישראל השאירה את המפעל פתוח אבל במתקונת אחרת לחלוטין.
היום לא מבשלים מנות בירושלים אלה עושים את העבודה הסזיפית שנעשתה בעבר בפיליפינים,
חיתוך המנות לצ'יפים וחיבורם.

לידעתך הנתח הגדול מהכנסות ובהתאם רווחים של אינטל מגיע מישראל, לא מפיניקס ולא מפורטלנד.
חטיבות המחקר המובילות הן בפיתוח והן בתהליך היצור נמצאות בישראל.

אינטל השקיעה יותר מ4 מיליארד דולר בפאב 28 ועוד לא ראתה רווח, אולי בשנה הבאה,
לי נראה האיום כחסר שיניים, פרט למפעל בירושלים שיש לו תחליף במזרח הרחוק.

נערך לאחרונה ע"י luben_gulu בתאריך 14-11-2009 בשעה 19:50.
ישן 14-11-2009, 08:11

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי eGod שמתחילה ב "חוצפנית"

זה המצב, אתם כנראה לא מבינים כמה עובדים אינטל מעסיקה בישראל!
אינטל יכולה להעביר את כל היצור שלה מפה והמחקר ויש לך עוד אלפי מובטלים בלי סיכוי למצוא עבודה בהייטק!
המפעל לא שם מאתמול, עכשיו החרדים נזכרו, שהוא קיים? בחייך אתה פשוט תמים או עושה את עצמך כזה.
ב, בירושלים חסרים מקומות עבודה והחילוניים בורחים ממנה כבר יותר מעשרים למקרה ולא ידעת את זה, ככה שמפעל ככגון של אינטל רק נותן תקווה לאזרחים, שעובדים וחיים בירושלים לא לעזוב אותה לטובת תל-אביב למשל.

ישן 14-11-2009, 16:43
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "אתה מוכן להראות לי איפה כתוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי op9090
אתה מוכן להראות לי איפה כתוב ( כי יהודים אוהבים שזה כתוב, רצוי על ידי איזה רב עם הרבה ראשי תיבות בשם ) שצריך להכריח בני אדם אחרים לכבד את השבת.

בתנ"ך אולי.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמות פרק כ'
ז זכור את-יום השבת, לקדשו. ח ששת ימים תעבוד, ועשית כל-מלאכתך. ט ויום, השביעי--שבת, ליהוה אלוהיך: לא-תעשה כל-מלאכה אתה ובנך ובתך, עבדך ואמתך ובהמתך, וגרך, אשר בשעריך. י כי ששת-ימים עשה יהוה את-השמיים ואת-הארץ, את-הים ואת-כל-אשר-בם, וינח, ביום השביעי; על-כן, בירך יהוה את-יום השבת--ויקדשהו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמות פרק ל"א
יב ויאמר יהוה, אל-משה לאמור. יג ואתה דבר אל-בני ישראל, לאמור, אך את-שבתותיי, תשמורו: כי אות היא ביני וביניכם, לדורותיכם--לדעת, כי אני יהוה מקדשכם. יד ושמרתם, את-השבת, כי קודש היא, לכם; מחלליה, מות יומת--כי כל-העושה בה מלאכה, ונכרתה הנפש ההיא מקרב עמיה. טו ששת ימים, ייעשה מלאכה, וביום השביעי שבת שבתון קודש, ליהוה; כל-העושה מלאכה ביום השבת, מות יומת. טז ושמרו בני-ישראל, את-השבת, לעשות את-השבת לדורותם, ברית עולם. יז ביני, ובין בני ישראל--אות היא, לעולם: כי-ששת ימים, עשה יהוה את-השמיים ואת-הארץ, וביום השביעי, שבת ויינפש.

http://www.mechon-mamre.org/i/t/k/k0.htm

ישן 16-11-2009, 11:46
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
כל המפעלים בישראל שומרים שבת, ואינטל אינה צריכה להיות שונה מכולם

בנוסף, אינטל לא כמו חברה פרטית, היא מעבר לזה - היא מקבלת מענקים של מיליארדים ממדינת ישראל -

http://www.kav.org.il/100994/15

http://finance.walla.co.il/?w=//1519895/@@/item/printer
ציטוט:
ענקית הטכנולגיה אינטל סוחטת כבר שנים כספים ממשלם המסים אולם לא מגדילה את מספר מקומות העבודה שהיא מציעה לעובדים המקומיים

אז למה אינטל עושה שרירים, ומה אכפת לה לסגור את המפעל בשבתות אם היא מקבלת כאלו מענקים?

התשובה היא:

היות ואינטל מקבל כאלו מענקים עצומים, ומדי פעם יש על זה ביקורת נוקבת של התקשורת, הם המציאו פטנט: להתעמת עם החרדים, כפתגם רוסי הידוע לשמצה: "הכה את היהודים והצל את רוסיה". חבל רק שהחרדים משחקים את המשחק הזה.

לאינטל יש בעלים ישראלים והם יודעים בדיוק איך לקבל סימפטיה מהתקשורת.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 16-11-2009 בשעה 11:52.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:21

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר