לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-11-2009, 23:14
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Dorset Perception שמתחילה ב "תשמע , בעיקרון אני מתחיל ...."

דילמה כבדה.
מצד אחד - כשאתה אומר "תמונה איכותית" - אתה חייב לתת דוגמא צילומית של תמונה (או עדיף תמונות) שאתה חושב שהן איכותיות, ושאתה מצפה כי המצלמה שלך תפיק תמונות ברמה הזו.

ההגדרה של "איכותי" היא מאוד אבסטרקטית. מה שלדעתך הוא איכותי - לדעתי לא, וההיפך.
מצלמות קטנות יספקו לרוב תמונות פחות איכותיות ממצלמות גדולות.
התקציב שלך יחסית גדול, ולא רחוק מרכישת DSLR קטנה (כמו D5000) שתספק לך ללא ספק איכות גבוהה יותר מכל מצלמה קטנה אחרת שתקנה.
אני לא יודע אם בכלל חשבת לכיוון של DSLR - אבל ההבדל באיכות גדול מאוד, וההבדל בתקציב - לא.
שווה פזילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-11-2009, 04:14
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Dorset Perception שמתחילה ב "..."

1. התמונה שאתה רואה היא עריכה בסגנון HDR.
אם תשלוט בטכניקה כמו שצריך - תוכל להוציא תוצאות כאלה אפילו ממצלמה קומפקטית (מלשון - לא DSLR).
עוד על HDR - יש אשכול בארכיון ואינספור בפורום [תריץ חיפוש].
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...7&highlight=HDR
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...1&highlight=HDR
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...0&highlight=HDR
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...4&highlight=HDR
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...2&highlight=HDR - ריכוז של הרבה HDRים (אתגר HDR ישן)

2. איכות קשה לכימות (מלשון כמות). מה עושה תמונה לאיכותית? עומק הצבע שלה? הפרטים (רזולוציה)? הניגודיות? מעברי הגוונים?
סרט שהוא 'בטכנולוגיה של HD'.. מה המשמעות של זה? מה המשמעות של HD בכלל?
שום דבר מעבר לרזולוציה. במקום להגיד 720 פיקסלים לגובה, אמרו "HD", ואם מתכוונים ל 1200 פיקסלים לגובה, אז זה כבר Full HD, אבל זה לא אומר שום דבר מעבר לזה... לא אומר שום דבר על ריענון הפריימים, שום דבר על טווח הצבע, קונטרסט, צבעים, חשיפה... שום דבר... פשוט - רזולוציה.

זה אותו שטיק שכולם נפלו אחריו בבחירת מצלמה לפי 'מגה פיקסל'.
למי לעזאזל אכפת מהמגה-פיקסל? זה בערך השיקול האחרון לקניית מצלמה. זה לא משפיע בשום קנה מידע על איכות התמונה ובכל זאת אנשים יעדיפו מצלמה עם יותר מגה פיקסל... אתה יכול להסביר לי למה?

3. הסבר קצר על DSLR? אני אנסה לקצר כמה שאני יכול כי באמת יש יותר מדי חומר על זה שכבר נכתב באינטרנט.
מצלמות DSLR מאפשרות לך בראש ובראשונה לפרק ולהרכיב עדשות שונות על גוף המצלמה. היתרון המיידי באפשרות הזו היא מגוון אינסופי (כמעט) של אפשרויות צילום עם אותה המצלמה.
אתה רוצה tele חזק? תקנה עדשת טלה.
אתה אוהב דווקא לצלם מאקרו? קנה עדשת מקרו.
זויות רחבות? צילומי נופים או צילומים אורבניים? קלי קלות... כל סגנון שתרצה, כל עדשה שבעולם תוכל להרכיב על המצלמה שלך וע"י החלפתן לשנות את מהות המצלמה ממצלמה לצילומי ציפורים, ברגע למצלמה לצילומי פורטרטים, מאקרו או נופים.
מצלמות DSLR איכותיות יותר, נקיות יותר ב ISO גבוה ומרגישות ביד יותר כמו מצלמות מאשר הקטנות.

דמוי SLR - מצלמות קומפקטיות ללא האפשרות של החלפת עדשות. מנסות להתחכות אחרי ה DSLR, מיועד עבור חובבי צילום שלא רוצים לקנות מלא עדשות או שפשוט לא רוצים להתעסק עם ההחלפות וכו'.
מקבלים במצלמה אחת, בקופסא אחת, מצלמה עם עדשה מאוד וורסטילית, אבל בד"כ משלמים באיכות... אי אפשר להשוות בין דמוי-SLR ל DSLR אמיתית.

4. אשמח אם תביא עוד תמונות שאתה מגדיר איכותיות. אוכל לעזור לך להבין האם מדובר בפוטושופ (כמו במקרה הזה) או בצילום גרידא.

ישן 20-11-2009, 12:02
  Dorset Perception Dorset Perception אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "1. התמונה שאתה רואה היא עריכה..."

דווקא בפוטושופ אני מתעסק כבר שנים, אז בחלק מהתמונות אני אוכל להבדיל אם נעשה עריכה או לא.
וזה נכון שאפשר לצלם במצלמה יחסית פשוטה ולערוך ולהוציא תוצאה בכמה רמות מעל (מנסיון)

אז רגע , למה בעצם לא לקנות מצלמה שהיא ברמה נמוכה יותר , עולה פחות , ופשוט לערוך בפוטושופ?
(השאלה היא בעצם ,אז למה לתת דגש בעצם כשבוחרים מצלמה?)

בתור צרכן חובבן (בעניין הצילום), הארת את עיני בעניין ה MP.
ובכל זאת , אין שום חשיבות בנתון הזה?

ואם אתה אומר שאי אפשר להשוות בין דמוי-SLR ל DSLR אמיתית, אז אני חשוב שעל זה אני יכול לוותר,
בעתיד אני רוצה ומקווה להפוך לצלם ברמה יותר גבוהה, השאלה אם באמת לקנות מצלמה שתתן לי את האפשרות של ההחלפת עדשות וכך יותר להשתפשף בעניין העדשות .

תודה רבה על העזרה!

ישן 21-11-2009, 01:35
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Dorset Perception שמתחילה ב "דווקא בפוטושופ אני מתעסק כבר..."

1. תלוי מה אתה רוצה לעשות עם המצלמה.
תבין - המצלמה הוא כלי שמאפשר לך לעשות כל מיני דברים...
אם אתה רוצה ליצור אמנות דיגיטלית המבוססת על צילומים - אולי באמת כל מצלמה תספיק לך.. אני קניתי את המצלמה הדיגיטלית הראשונה שלי - תתפלא - בשביל לצלם טקסטורות ולהלביש אותן על מודלים תלת-מימדיים שתיכננתי במחשב באמצעות 3D Studio.

יש דברים שיהיה קל יותר לבצע עם מצלמות מסויימות, ויש דברים שיהיה בלתי אפשרי לבצע עם מצלמות מסויימות.
קח לדוגמא את הטישטוש ברקע של פורטרט רגיל:
https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...06/26709006.jpg
רמת טישטוש כזו נובעת מאורך מוקד העדשה ומפתח הצמצם (יש מדריך בארכיון, של קוקו, שמסביר את זה בצורה נהדרת).
יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי להשיג טישטושים כאלה עם מצלמות קומפקטיות (לא DSLR).
יהיה קשה מאוד להשיג ביצועים טובים בתנאי תאורה קשים (בגלל היעדר אפשרות להשתמש ב ISO גבוה או בגלל שאי אפשר להרכיב עדשות בעלות מפתח צמצם מאוד גדול).
וכמובן, שלא בזה מסתיימת ההשוואה בין מצלמות... יש הבדלים רבים בין מצלמות שונות. צריך לדעת לבחור כזו שתספק את צרכיך בצורה מלאה. שלא תקנה משהו שתתבאס ממנו.

2. על מה לשים דגש? תגיד לי מה חשוב לך לקבל מהמצלמה, ואני אגיד לך על מה לשים דגש

3. ארשה לעצמי להיות ממש חצוף ולומר שאין כל משמעות למגה-פיקסל.
אבל זה לא מדוייק. המגה-פיקסל נותן פרטים בתמונה. כלומר, כמה שיש יותר פיקסלים, יש יותר פרטים בתמונה שלך. אבל זה לא אומר שום דבר על איכות הפרטים. האם הם חדים איפה שהפוקוס נמצא? אולי העדשה גרועה ומספקת תוצאות לא חדות?
הפרטים הללו - תחשוב טוב טוב אם אתה באמת צריך אותם...
מה אתה עושה עם התמונות שלך אחרי שצילמת?
אתה מדפיס אותן בפוטו (מעבדת צילום)?
אם כן - באילו גדלים? אני לא מדפיס, אבל מי שאני מצלם עבורו תמונות, מדפיס לרוב ב 10x15 ס"מ ובמקרה והוא ממש מתלהב - לא עובר את ה 13x18 בשביל שיכנס לאלבום גדול...
בשביל גדלים כאלה, צילום של 3 מגה-פיקסל זה כבר overkill, שלא לדבר שהיום אתה לא יכול למצוא מצלמות עם פחות מ 10 מגה-פיקסל בחנויות - שזו כבר ממש הסחפות.

קרופים אתה לא יכול לעשות עם מצלמת קומפקטיות כי אז הרעש כבר יהיה מאוד ברור, וגם ככה החדות שלהן לא מדהימה ויראו את הפגמים באיכות בנקל.
שורה תחתונה - מגה-פיקסל מפלצתי טוב למי שיודע שהוא צריך לעשות קרופים והוא יודע איך לאכול את תופעות הלוואי של העניין (מאוד לא מומלץ), או אנשים שמדפיסים הדפסות ענק (מעל מטר או 2 מטר גובה לתמונות אופקיות).

4. לקנות היום מצלמת DSLR עם עדשה פשוטה אחת בלבד, לא יעלה לך כל כך הרבה כסף. בדוק בזאפ כמה תעלה לך D5000 או 1000D.
עדשה אחת תתן לך את האופציה להתחיל, ואם תרצה להתפתח עוד ותרגיש שחסרה לך איזו שהיא עדשה - אז תקנה אותה....
אתה לא צריך לקנות כבר עכשיו את כל הסט... ממש לא, וזה אפילו לא מומלץ. כדאי שלפני כל קניה - תרגיש ממש שהעדשה שאתה רוצה - חסרה לך.

5. כמו שלא כל דבר אפשר לצלם עם מצלמות מסויימות - כך גם עריכה בפוטושופ.
יהיה קשה מאוד להגיע לתוצאות מסויימות עם עריכה נטו מתוך צילום גרוע... ולפעמים אין מנוס מלקנות מצלמה טובה בשביל צילום טוב.
תאמין לי - אם באמת היה אפשר להוציא צילומים טובים בקלות, עם ציוד זול - אף צלם מקצועי לא היה מספיק פראייר כדי לקנות ציוד כל כך יקר (וכבדדדדדד!!!)

בהצלחה, ידידי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:38

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר